Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 3169 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BOGA SIĘ BÓJCIE! Czy Pan Jezus ma rację?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BÓJCIE SIĘ RACZEJ TEGO, który może i duszę i ciało zniszczyć w gehennie...

Cytat:

 

"(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu. (16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. (17) W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie


(18) W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości. (19) Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował. (20) Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. (21) A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego".

 

1 List Jana 4/14-21

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

 

bawienie! O to walczy uczeń Chrystusowy!


 eżeli jesteś pewny Łaski Bożej, która Cię otacza, jeżeli jesteś pewny wybrania i zbawienia tu i teraz, ponieważ Królestwo Boże jest w Tobie,  to miłość Boża "doszła w Tobie do doskonałości".

Jeżeli  naprawdę ze szczerego serca wierzysz, to nie drżysz przed karą ponieważ nie Ciebie będzie ona dotyczyła. Nie boisz się, bo w pełni zaufałeś Bogu Ojcu oraz Bogu Synowi!

Jeżeli  jednak boisz się o swoje zbawienie, jeżeli masz wątpliwości co do swojego wybrania, to faktycznie drżysz przed karą. Nie tacy mają udział w Królestwie Chrystusowym i Bożym!

 

   Powyższy fragment nie ma nic wspólnego z Biblijną radą: "Boga się bójcie!", choć... niekoniecznie!

 

Czy faktycznie Pana Boga należy się bać? Co na ten temat mówią uczniowie Zbawiciela? Co na ten temat przede wszystkim Mówi sam Boży Syn?


Posłuchaj:

 

"(17) Wszystkich szanujcie, braci miłujcie,  Boga się bójcie, króla czcijcie". 


 1 List Apostoła Piotra 2/17

 

"(10)  Bójcie się Pana, święci jego! Bo niczego nie brak tym, którzy się go boją".

 

Psalm 34/10

 

Ważne fragmenty!


 

" (46) I rzekła Maria: Wielbi dusza moja Pana, (47) i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim, (48) bo wejrzał na uniżoność służebnicy swojej. Oto bowiem odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie pokolenia. (49) Bo wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, i święte jest imię jego. (50) A miłosierdzie jego z pokolenia w pokolenie nad tymi, którzy się go boją". 

 

Ewangelia według Łukasza 1:46-50

 

"(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą;  bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w gehennie". 

 

Ewangelia według Mateusza 10/28

 

  Apostoł Piotr, Ewangelista Łukasz a przede wszystkim Pan i Bóg Jezus Chrystus, mówią nam, że Pana Boga należy się bać...

 

Niektórzy ludzie, dodam, bardzo hardzi ludzie, nie rozumieją zdania: "Boga się bójcie!".  Ale co tam, przecież to mówią zwykli omylni śmiertelnicy! Jednak nie martwmy się, to Pan Bóg ma rację a nie lichy liść na wietrze!

 


 

A gdybym miał odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy "Boga się bójcie", rzekłbym: "Ludy, narody i języki, bójcie się złamać Boskie Prawa!". 

A Ja Wam radzę: Pomódlcie się do Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Tylko Jego Bóg Ojciec nam Dał...  Tylko Jego!


"(16)  Albowiem tak  Bóg  umiłował świat, że  Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony". 


Ewangelia według Jana 3/16, 17

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

 PS

 

Oczywiście, że Pan Jezus ma rację! Pan Jezus a nie... człowiek!

 

 KOMENTARZE

 • witaj Kerenie, dodam jeszcze
  "(28) Dlatego otrzymując trwałe królestwo, bądźmy wdzięczni. Tak najlepiej służyć będziemy Bogu z czcią i bojaźnią Boga, (29) bo przecież nasz Bóg jest ogniem trawiącym." (Heb 12:28-29 Bp)

  "(23) Strzeżcie się, abyście nie zapomnieli o Przymierzu, które wasz Bóg Jahwe zawarł z wami, i nie zrobili sobie żadnego obrazu w rzeźbie na podobieństwo czegokolwiek, czego wam zakazał wasz Bóg Jahwe. (24) Bo Jahwe, wasz Bóg, jest ogniem niszczącym; On jest Bogiem zazdrosnym" (Pwt.Pr 4:23-24 Bp)

  Pozdrawiam
 • @roux 22:09:07
  "(13) Istotą wszystkiego, czegoś wysłuchał, jest, byś Boga się bał i przykazań Jego przestrzegał. To jest obowiązek każdego człowieka" (Kzn 12:13 Bp)

  "(28) Potem rzekł do człowieka: Mądrością jest bojaźń Boża, a unikanie zła rozumem" (Hio 28:28 Bp)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TAGI

ULUBIENI AUTORZY