Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

"ZAKOCHANY W BIBLII" - wybierz Syna Bożego a nie Mojżesza!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A ja Wam radzę: Wybierzcie Syna Boga Ojca!

 

Nasz Neonowy Kolega o pseudoniomie "Zakochany w Biblii" rzucił tutaj artykuł pt: "Słowa Mojżesza to słowa Boga (Wj 4, 15-17)".


http://zakochanywbiblii.neon24.pl/post/148991,slowa-mojzesza-to-slowa-boga-wj-4-15-17


 

Pozwolę sobie odnieść się tymczasem do jednego zagadnienia z wymienionego tekstu!


Autor pisze, że Pan Jezus nie przyszedł, aby nas uwolnić od Prawa Mojżeszowego lecz przyszedł je utwierdzić.  Na dowód "Zakochany w Biblii" przytacza fragment  Ewangelii według Mateusza 5/17-20!


Otóż bardzo ważną sprawą jest to, że  Syn Boży zniósł Zakon Mojżeszowy, (czyli "uwolnił nas od Prawa Mojżeszowego"), lecz nie dokonał tego przychodząc na ten ziemski padól ale... umierając na krzyżu!  To śmierć Pana Jezusa niweczy przepisy Mojżeszowe. I tak jak Stare Przymierze zatwierdzone zostało krwią zwierzęcia, tak  Nowe Przymierze zatwierdzone zostało Drogocenną Krwią Pana Boga – Doskonałego Baranka Bożego!


  Do Mowy Pana Jezusa z Ewangelii wg Mateusza 5/17-20 odniosłem się w artykule pod adresem:


https://57kerenor.neon24.pl/post/146182,nie-sadzcie-ze-przyszedlem-zniesc-prawo-albo-prorokow

 

Proponuję również:

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/48304,mojzesz-albo-pan-jezus-wybierz-dobrze

http://57kerenor.neon24.pl/post/74012,mojzesz-starotestamentowy-boski-posrednik

http://57kerenor.neon24.pl/post/123840,testament-po-zakonczeniu-zycia-nabiera-mocy

 

 

Pozwolę sobie w tym miejcu wrzucić kilka adresów pod którymi napisałem, że  Stare Przymierze zawarte przez pośrednika Mojżesza zostaje zastąpione przez Przymierze Nowe, którego Pośrednikiem jest Pan Jezus Chrystus!

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/147723,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-1

http://57kerenor.neon24.pl/post/147735,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-2

http://57kerenor.neon24.pl/post/147761,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-3

http://57kerenor.neon24.pl/post/147779,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-4

http://57kerenor.neon24.pl/post/147795,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-5

http://57kerenor.neon24.pl/post/147819,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-6

http://57kerenor.neon24.pl/post/147834,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-7

http://57kerenor.neon24.pl/post/147890,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-8

http://57kerenor.neon24.pl/post/147917,przymierze-syna-bozego-z-ludem-nie-sluchaj-mojzesza-cz-9


 

Oczywiście nie zmuszam nikogo by przeczytał wymienione wyżej moje artykuły. Podałem adresy do nich właściwie tylko z jednej przyczyny:
 

Otóż  Zakon "Mojżeszowy" legł w gruzach z chwilą śmierci Pana Jezusa na krzyżu... Mojżesz był pośrednikiem pomiędzy Panem Bogiem a ludźmi ale Pan Jezus to nie Mojżesz.  Pan Jezus jest Pośrednikiem Nowego Przymierza - to Syn Boga Ojca!


Ty Czytelniku, oraz Ty "Zakochany w Biblii", musicie wybrać... Mojżesz albo Pan Jezus. Innej opcji nie ma.

A ja Wam radzę:  Wybierzcie Pana Jezusa!KOMENTARZE

 • polecam lekture triumf chrzescijanstwa barta erhman
  Jezus mowil moich nauk nie przyjmiecie ale tego ktory przyjdzie po mnie.....mowa o pawle z tarsu z plemienia beniamina ktory mial widzenie na pustyni a Jezus ostrzegal o tym swoich uczni...homilie clementa,epistula petri tertulian zaswiadczaja ze pawel byl arcywrogiem kosciola,
 • @domin99
  POPROSZĘ O POTWIERDZENIE TWOICH SŁÓW CYTATEM Z BIBLII!

  Witaj domin99

  Ale masz jakieś wsparcie z Biblii na temat który poruszyłeś, prawda? Masz jakiś dowód na "fałszywego Pawła"?! Postaraj się mi ów cytat tutaj wrzucić!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 18:49:43
  pawel przeciez sam pisze ze wszyscy w azjii odwrocili sie od niego,daje swiadectwo o sobie Jakub pisze list do plemion izraela,pawel obala nauki Jezusa mowic iz nie ma szabatow,izraela wszystko mi wolno,...robta co chceta....
 • @domin99
  NAJWAŻNIEJSZE TO RUSZYĆ Z MIEJSCA!

  Domin99, jeżeli nasza dyskusja ma mieć charakter rozmowy względnie spokojnej, to na początek poproszę o cytat lub cytaty Biblijne mówiące o tym, że Apostoł Paweł obala Naukę Pana Jezusa na temat sabatów. Wtedy jakoś powoli ruszymy z miejsca!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @domin99
  KORZYSTAMY Z BIBLII, ZAPAMIĘTAJ , Z BIBLII!

  Napisałeś:

  //.....mowa o pawle z tarsu z plemienia beniamina ktory mial widzenie na pustyni a Jezus ostrzegal o tym swoich uczni...homilie clementa,epistula petri tertulian zaswiadczaja ze pawel byl arcywrogiem kosciola,//

  Jak wyżej, chciałem przypomnieć tobie że my tu korzystamy z Biblii, jakieś łacińskie dyrdymały nas nie obchodzą, Keren prosi o cytaty, ja również!

  Te twoje ; ''róbta co chceta'' jest do wytłumaczenia!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Zakochany w Biblii
  OBY NIE ZAMKNĄŁ PAN BÓG WCZEŚNIEJ DRZWI ZBAWIENIA!

  Przede wszystkim Pan Jezus Chrystus nie prosi w tym wypadku tylko... ostrzega przed czekaniem na zbyt późne nawrócenie się. Zima jest ostatnią porą roku i sabat był ostatnim dniem tygodnia.

  Gra słów jest tutaj bardzo widoczna no i Pan Jezus Chrystus po swoim zmartwychwstaniu nie wstąpił do synagogi tylko ukazywał się wybranym uczniom w różnych miejscach nie tylko w sabat. Dlaczego?

  Pan Jezus sam odpowiada na to pytanie: To On jest Panem Sabatu a nie przepis Mojżeszowy! To w Nim powinniśmy odpocząć a nie w dwudziestoczterogodzinnym okresie czasowym od "piątku" po zachodzie słońca do soboty po zachodzie słońca!

  Nie można zatem posądzać Pana Jezusa o to, że gdyby było prześladowanie ludzi wierzących to w sabat (sobotę) wolno by było przebyć tylko tak zwaną "drogę sabatową" czyli dozwoloną ilość metrów.

  Określenie dystansu drogi "jeden sabat" znajdujemy u Łukasza w Dziejach Apostolskich 1/12:

  "(12) Wtedy powrócili do Jerozolimy z Góry, zwanej Oliwną, która leży w pobliżu Jerozolimy w odległości drogi na jeden sabat". 

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Cytat:

  "(1) A SŁABEGO W WIERZE przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów. (2) Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada. (3) Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął. (4) Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go. (5) JEDEN ROBI RÓŻNICĘ MIĘDZY DNIEM A DNIEM, DRUGI ZAŚ KAŻDY DZIEŃ OCENIA JEDNAKOWO; NIECHAJ KAŻDY POZOSTANIE PRZY SWOIM ZDANIU. 

  (6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu. (7) Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (8) bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy. (9) Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować".

  List Apostoła Pawła do Rzymian 14/1-9

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  http://m.neon24.pl/9808f20ee822c84ec96d539dcdf0fca3,13,0.png

  Ważne fragmenty:

  O słabym w wierze: JEDEN ROBI RÓŻNICĘ MIĘDZY DNIEM A DNIEM.

  O silnym w wierze: "DRUGI ZAŚ KAŻDY DZIEŃ OCENIA JEDNAKOWO...".

  O słabym w wierze: SŁABY JARZYNĘ JADA.

  O silnym w wierze: WIERZY, ŻE MOŻE JEŚĆ WSZYSTKO.

  Dlatego żaden człowiek nie może mieć pretensji do człowieka drugiego o to, że ktoś nie obchodzi literalnego sabatu:

  "(16) Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź SABATU. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; RZECZYWISTOŚCIĄ NATOMIAST JEST CHRYSTUS". 

  List Apostoła Pawła do Kolosan 2/16, 17

  Zatem: RZECZYWISTOŚCIĄ JEST SYN BOGA OJCA!

  Pamiętać należy o tym, że z uczynków Zakonu nie będzie usprawiedliwione żadne ciało....

  "(20) Dlatego Z UCZYNKÓW ZAKONU NIE BĘDZIE USPRAWIEDLIWIONY PRZED NIM ŻADEN CZŁOWIEK, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. (21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. (27) Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary".

  List Apostoła Pawła do Rzymian 3/20-27

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Podsumuję: Nie masz racji "Zakochany w Biblii" pisząc, że Pan Jezus PROSI o zachowanie dwudziestoczterogodzinnego szabatu "po Jego śmierci".

  No ale... jeden znajduje Odpoczynek w Panu Jezusie a inny w... przepisie Mojżeszowym!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jan
  @Oscaar
  Piszesz-,,Dlaczego akurat żydowski Bóg ma być wyjątkowy ? to przecież bzdura to kwestia wiary wierzącego który Bóg jest dla niego najważniejszy.,, Ta wyjatkowosc ktorej nie jestes jeszcze w stanie dzis zaakceptowac wynika z faktu ze ON JEST fzyczne w odruznieniu od innych bogow ktorzy istnieja wylacznie w wyobrazni osob je uznajacych . Zrozumiała kwestia jest ze patrzac na postepowanie zydow przenosimy ten wizerunek na Jahwe [Jehowa] jest to jednak podejscie niezgodne z duchem prawdy .Zydzi w calej histori łąmali nakazy Jahwe,pozatym ten narod był uzyty na pewnym etapie by stworzyc pisane swiadectwo jego działania i je przekazac narodą ziemi by go poznali. Ludzkosc dostala okreslony czas na probe samostanowienia ktora niestety pokazała ludzka niemoznosc osiagniecia harmoni i dobra. Zydzi tak samo jak i inne narody [ sa w spolecznosci zydowskiej grupy religijne ktore nie odrzucily prawdy Tory] przyjeły ,,zywioły tego swiata,, jako swego boga i tez tak postepuja . Niemniej Obietnica Jahwe ze poznaja Go i uznaja jego prawa jest jedyna nadzieja ludzkosci. Zydzi nie beda tam jakas wyjatkowa elita beda rowni z rownymi o ile uznaja jego zwierzchnosc. Te wszystkie teksty i ksiegi jakie znamy w ktorych zydzi kreuja sie na panow wzgledem goi sa niezgodne i sprzeczne z wola Jahwe co jednoznacznie mozna wykazac na w wielu miejscach Tory i u prorokow.Takie tlumaczenie ksiegi jakie przyjely pewne kregi zydow to nie tylko intelektualna miałkosc to obraza Jahwe i jego dobrych zamiarow wobec ludzkosci.Droga Talmudu nie jest wola Jahwe to tylko grupowy egoizm ktory obcy jest intencja i mysla Jahwe [ Izajasz-,,Drogi moje nie sa waszymi drogami a mysli moje nie sa waszymi myslami mowi Jahwe] poza obietnica wyrazona w drugim rozdziale Izajasza mamy wiele wskazan ze narody ziemi poznaja Jahwe i jego zamierzenia - ,,Wtedy przywróce naroda wargi czyste aby wszyscy wzywali imienia Jahwe i sluzyli mu jednomyslnie,, [Sofoniusz 3 rozdz] Klamstwo jakie jest dzis narzedziem polityki i relacji spolecznych odejdzie wiec w niepamieć w czasie wlasciwym. Nastapi to co opisuje psalmista w w Psalmnie 22- ,,Przypomna sobie i wroca do Jahwe wszystkie krance ziemi i oddadza Mu pokłon wszystkie szczepy poganskie . Bo władza nalezy do Jahwe i on Panuje nad narodami,, dopiero wtedy prawosc ,dobro i prawda stanie sie zasada wynkajaca z serca i swiadomosci ludzi wszystkich narodow.
  nadużycie link skomentuj usuń
  jan 22.05.2019 09:17:04 @jan

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY