Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 3169 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

KATOLICY PŁACĄ ZA PARKING... MODLITWĄ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koń by się uśmiał...

 

Poważnie:

Mógłbym  zacząć temat od ostrego słowa! Nie zacznę!

Mógłbym  zacząć od wyrażenia współczucia! Nie wyrażę...

Mógłbym  się trochę pośmiać! Nie będę się trochę śmiał...

Mógłbym  troszeczkę chociaż popłakać. Nie będę chociaż troszeczkę płakał...

 

Moje oczy widziały już różne dewiacje: A to facetów całujących się tu i tam a to kobiety mizdrzące się do siebie nawzajem a to księdza który za czuprynę w młodości mnie targał choć dzięki Synowi Boga Ojca, do niczego na szczęście nie doszło.

 


 

Mniej poważnie ale też poważnie:

No to przyszła kolej na następną dewiację, taką inną trochę, ni to groteskową ni to poważną!

 

Otóż we włókienniczym onegdaj mieście Łodzi stoi sobie pewien kościół. A co ma nie stać skoro moi niektórzy krajanie kłaniają się kukłom ze spiżu od wielu stuleci. No wiec stoi sobie on (kościół czyli) a obok niego jest ładny dość parking. Parking ponoć niezły całkiem, jest dla ludzkich istot pomocny bo przecież parkingi pomocne bywają i służą do... parkowania!

 

atem parkingi bywają różne a za niektóre to nawet trzeba płacić. Płaci się zety za 15 minut, płaci się zety za pół godziny i za dłuższy postój  również trzeba płacić, no chyba, że parkingi są darmowe to wtedy, jak to z parkingami darmowymi bywa – płacić zetami za nie, nie potrzeba!

 

ednak ten akurat przykościelny parking we włókienniczym onegdaj mieście Łodzi jest inny. Niby on darmowy bo płacić nie trzeba a jednak nie darmowy, ponieważ opłata, było nie było, się należy!

 

Niejeden bajarz, Andersen przykładowo, rzekłby, że to rzecz niemożliwa i biorąc kacze pióro nadstawiłby ucha by jaką powieść albo baśń wyskrobać!

 

  No więc by Czytelnika już dalej nie nużyć moim i tak długim słowem wstępnym, przejdę do meritum! No chyba, że niektórzy nie wiedzą co słowo ono znaczy więc podpowiem:

 

Meritum– główna treść, istota sprawy, sedno sprawy!

 

Na sedno sprawy więc czas... 

 

a wymieniony wyżej przykościelny parking oczywiście we włókienniczym onegdaj mieście Łodzi nie płacimy w zetach, ani w euro ani również nie przyjmują tam Georga Washingtona lecz wielce wskazana jest, wręcz obowiązkowa, odpowiednio sprecyzowana...  modlitwa!

Ale to mało napisane...  He, he, do stu beczek zjełczałego tranu, toż to mało... Te "sto beczek zjełczałego tranu" to cytat z książki...

 


 

Czytelniku umyj uszy by lepiej słyszeć!

 

Opłata za parkowanie  do 15 minut, jedna dziesiątka różańca za rodziców!

Od 15 do 30 minut, dwie dziesiątki różańca za rodziców!

No ale niestety takie prawo, że im dłużej parkujemy tym więcej... płacimy! No takie prawo przecież!

Od 30 do 45 minut opłata wynosi trzy dziesiątki różańca i ani chybi mniej...

 

I znowu:


Za 45 minut do 1 godziny ... Tak macie rację:  cztery dziesiątki różańca za rodzicówSkoro godziny mijają to za, przykładowo 3 takie interwały czasowe, należy zapłacić  1 tajemnicę różańca za rodziców!

 

ednak (uwaga, uwaga), jakby jakiś człeczyna lub człeczynka dłuższy postój sobie serwowali na przykościelnym parkingu we włókienniczym onegdaj mieście Łodzi to i całą dobę stać mogą a  tylko 1 tajemnicę różańca za rodziców więcej odmówić muszą!

 

 

Przed laty oglądałem film... Jamerykański to był istny gniot bo  w tym filmie gadał koń  no a każdy wie, że konie tak naprawdę nie gadają, no bo jak? Jednak tamten koń skoro mówił to ci jamerykanie dali temu filmowi tytuł: "Koń, który mówi!".

Słuszny tytuł, no bo skoro ten koń by ciągle śpiewał to może nadano by mu tytuł: "Koń, który śpiewa!".

 

No to, że tak powiem, my, "Poloki", wziąwszy przykład od zaoceanicznych przyjaciół mamy takie porzekadło: "Koń by się uśmiał". Zatem gdy żem przejeżdżał kiedyś niedaleko włókienniczego onegdaj miasta Łodzi usłyszałem jakieś dziwne i strasznie głośne rżenie...


Teraz już wiem: To śmiały się wszystkie konie, zgodnie z naszym porzekadłem. Rżały aż chaty się trzęsły! Oczywiście mam na myśli chaty we włókienniczym onegdaj mieście Łodzi a nie gdzie indziej!


  Ciekawe jakby wyglądała opłata za ów parking gdyby wprowadzone zostały karnety albo zniżki dla obywateli? Oczywiście obywateli Watykanu  ma się rozumieć!


Miesięczne karnety... To "bardzo dobry" pomysł!Koniec żartów! To nie jest bardzo dobry pomysł! To całe katolickie przedsięzięcie to obraza Majestatu Boga Ojca oraz Boga Syna!

 KOMENTARZE

 • hej karen
  wciąż apeluje, aby dać sobie prawo do błędu, nie przywłaszczać sobie prawa do nieomylności i po prostu przestać sie cietrzewic na Bara-bara. czy nie ma żadnej innej dziedziny, ktoraby połączyła was pozytywnie ( szachy, botanika, itp.) czytając wasze kłótnie odczuwa się duzo negatywnych emocji.
  czym zajmujesz się, Karen na codzien poza studiowaniem Biblii, masz jakieś "świeckie" hobby?
 • @marek13
  A W KTÓRYM MIEJSCU CZYTAJĄC MOJE POWIEDZMY TRZY OSTATNIE ARTYKUŁY ZAUWAŻYŁEŚ JAKIŚ MÓJ ODNOŚNIK DO BARBARY?

  Oczywiście nie przyrzekam, że nie będę o jej fałszywym zrozumieniu pisał tu czy tam broniąc Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca! Pisałem Ci już, że wziąłem Twoją uwagę do serca zatem powinieneś dostrzec u mnie małą poprawę :).

  http://bar-bara.neon24.pl/post/148925,biblia-mowi-dwoch-smierciach#comment_1549334

  Ale poruszmy inną kwestię! Jeśli o Ciebie chodzi to pewnego dnia napisałeś do Alfy słowa kłamliwe czyli niezgodne z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca:

  "Obejrzałem filmik przed wieczorem, raźniej mi na sercu, jakby słońce wciąż nie zachodziło. Ci, co odeszli z tego świata, cieszą się nim teraz w domu Ojca".

  http://alfa-com-hel.neon24.pl/post/146187,serdecznie-pozdrawiam#comment_1499215

  Oczywiście to nieprawda, wersety mówiące o Domu Ojca wskazują, że Syn Boży zabierze ludzi dopiero gdy przyjdzie wtóry raz! Patrz: Ewangelia według Jana 14/1-3!

  Zatem proszę byś nie nie naginał cytatów Biblijnych dla własnej korzyści!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 22:51:11
  nie czytalem zadnego z ostatnich trzech ale jak widze na neonie autora KarenOr lub Bara-bar to niestety przychodzi silna negatywna emocja. mam wygrawerowane w pamieci, ze gdy wymieniacie poglady z Bara- barem to sie "bierzecie za lby". slabo to wyglada zwlaszcza, ze dyskutujecie o Bogu, ktory jest miloscia.
  to doskonala wiadomosc, ze bierzesz moje spostrzezenie pod uwage, mam nadzieje, ze Bara- bar rowniez troche wyluzuje. rozumiem, ze jest to dla Ciebie bardzo wazne, przestrzegac DOKLADNIE litery Biblii, ale Bara- bar mowi to samo i ... zaczynacie sie klocic o przyslowiowy przecinek w tekscie. tak to wyglada oczami osoby trzeciej, moimi na przyklad.
  sorry z tym naginaniem cytatow, zrobilem to nieswiadomie, tak mnie uczyli na religii 30 lat temu. potem nie mialem zbytnio kontaktu z Biblia, a teraz poszukuje Boga niewerbalnie, bez uwiklania w nadmierne slownictwo. Pania Helene bardzo szanuje, jej artykuly wnosza bardzo pozytywny ladunek energii.
  jestem przekonany, ze nie ma znaczenia kiedy dokladnie ludzie po smierci zmartwychstana ( szczególnie dla zmarlych jest to obojetne, nie odczuwaja uplywu czasu). umowmy sie: dla Ciebie musi byc jak jest dokladnie w Biblii, ja sie nie czepiam i mowie ok, zmartwychstana w powtornym przyjsciu Jezusa, alle ja jak mowie ze juz sa w domu Ojca, to poprostu nie czepiaj sie, maja to jakby "zaklepane". jak tak podejdziemy do rzeczy to nie bedzie negatywnych emocji, oboje wiec bedziemy blizej Boga. dla mnie to naturalne. przdstawie taki punkt widzenia Bara- barze. licze na zrozumienie z jej strony. pozdrawiam Cie!
 • @marek13
  DLACZEGO NIE SŁUCHASZ PANA JEZUSA W TEMACIE ZMARTWYCHWSTANIA?

  Katolicy mówią, że po śmierci dusza ludzka idzie do nieba, lub... czyśćca a to jest kłamstwo!
  Świadkowie... mówią, że człowiek z pewnej wybranej grupy dołącza do innej grupy znajdującej się w Niebie a to również jest kłamstwo!
  Ty mówisz naginając werset do własnych potrzeb, że oni mają to już "zaklepane"... Zatem są już w Niebie czy mają przyrzeczenie bycia w Niebie bo to różnica jest wielka!?

  Poprosiłem Cię byś zapoznał się z moimi artykułami przynajmniej trzema ostatnimi czy użyłem jakichś negatywnych skojarzeń w stronę Barbary. Nie zrobiłeś tego. Zatem jaką masz podstawę by pisać do mnie, że "bierzemy się za łby"?

  A gdybym ja Ci napisał rzecz ważniejszą, np. "przestań Marku poniżać Naukę Pana Jezusa dotyczącą zmartwychwstania" to miałbym rację czy nie, według Twojego bardzo luźnego tłumaczenia fragmentów Biblijnych?

  Pozdro!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @marek13
  A MOŻE KTOŚ CIĘ TUTAJ PRZYSŁAŁ?

  Napisałeś "u Barbary":

  "Generalnie chodzi mi, abyście z Kerenem tak nie cietrzewili się o to, czy 1000 lat to wieczność czy "tylko" 1000 lat? pozdrawiam".

  http://bar-bara.neon24.pl/post/149015,czy-1000-lat-to-wiecznosc

  Coś Ci się pokręciło Kolego, nie podjąłem wcale u Barbary tego tematu zatem o co Ci właściwie chodzi? I radzę byś ważył słowa odpowiadając na moje dwa komentarze!

  Zaczynasz popełniać błędy.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TAGI

ULUBIENI AUTORZY