Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 3169 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

DLA POKARMU NIE NISZCZ DZIEŁA BOŻEGO! - List do Oracza!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będę jadł mięsa na wieki, abym brata mego nie zgorszył!

 

"Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka".

 

Ewangelia według Mateusza 15/11


https://www.biblia.info.pl/biblia.html  Biblia Warszawska

 

 


 

Ludzie duży nacisk kładli i kładą na jedzenie! W znacznej mierze wynika to ze Starego Przymierza gdzie Mojżesz otrzymawszy od Pana Boga Przykazania przedstawił izraelitom zwięrzęta czyste i... nieczyste! "Największym" Przykazaniem dotyczącym jedzenia było zabronione spożywanie krwi!

 

ednak Syn Boży uczył wyraźnie, że nie kala człowieka to co do ust wchodzi tylko to co z ust wychodzi a więc bluźnierwsta, klątwy, złe słowa, oskrżenia...

 

atem spróbuj człowiecze sprzeciwić się Synowi Boga Ojca i powiedz Mu prosto w twarz, że nie wolno jest jeść przykładowo kaszanki z krwią lub innej potrawy ponieważ Mojżesz zabronił.

 

Przed Tobą stoi ktoś większy niż Mojżesz i Jego Słowa są ważniejsze! Co Pan Bóg oczyścił, Ty nie miej tego za nieczyste! Jednak przykład Apostoła Piotra jest dowodem na to, że niełatwo jest człowiekowi pozbyć się przyzwyczajeń, (patrz:  Dzieje Apostolskie 10/14)!

 

Nauki Apostołów natchnionych Świętym Bożym Duchem dotyczące jedzenia i picia były w znacznej mierze luźniejsze od spraw najważniejszych czyli od spraw dotyczących zbawienia! Jednak brak przekonania co do jedzenia sprawiał, że wiara w ludziach nie nabierała wzrostu.

 

Apostoł Paweł poparł Naukę Pana Jezusa od razu w Liście do Rzymian w rozdziale 14 stwierdzając:

 

 "(1) A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów. (2)  jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada(3) Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął".  (A także List do Kolosan 2:16)!

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

Hmm.. Czyli ten kto jest przekonany, że może jesć wszystkie potrawy posiada ugruntowaną wiarę a ten, kto uważa, że niektórych potraw z przyczyn wiary jeść nie wolno, ma wiarę słabą! I słusznie, bo jak powiedział Syn Boga Ojca: "Nie to co do ust wchodzi kala człowieka"!

 

  Dlatego Paweł ostrzega:

 

 "(20)  Dla pokarmu nie niszcz dzieła Bożego. Wszystko wprawdzie jest czyste, ale staje się złem dla człowieka, który przez jedzenie daje zgorszenie. (21) Dobrze jest nie jeść mięsa  i nie pić wina  ani nic takiego, co by twego  brata  przyprawiło o upadek. (22) Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto nie osądza samego siebie za to, co uważa za dobre".

 

List do Rzymian 14/20-22

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html  Biblia Warszawska

 

 

Tak, to prawda, najważniejsze jest głoszenie Słowa Bożego o zbawieniu i Miłości Bożej a nie o pokarmach, o czym Ci Oracz napisałem w jednym z komentarzy!  Dlatego nie wolno psuć spraw najważniejszych niepotrzebnymi dyskusjami na temat słabej wiary człowieka, który jakiejś potrawy nie je!

 

Dobrym przykładem tutaj jest List do nawracających się uczniów, który byli początkującymi i raczkującymi dopiero co ludźmi. By nie robić niepotrzebnego problemu, który i tak nie wnosi nic do zbawienia, uczniowie polecili im wstrzymać się od jedzenia pokarmów z krwią jak i od mięsa ofiarowanego bałwanom! (Dzieje Apostolskie 15/6-35)!

 

Wiedział o tym również Apostoł Paweł... Dlatego w swoim 1 Liście do Koryntian w rozdziale 8, wyraźnie zaznacza dwa skrajne myślenia. Okazuje się, że w tamtych czasach niektóre ofiary poświęcone pogańskim bożkom sprzedawano w tak zwanych "jatkach" lub spożywano w obrębie pogańskich kościołów. Widać, że uczniowie mieli z tym problem ponieważ nie wiedzieli czy wolno im to mięso jeść czy nie...

 

atem Apostoł Paweł podjął decyzję napisania Koryntianom jak się sprawy mają z jedzeniem czy niejedzeniem tych "pogańskich pokarmów".  Wytłumaczył im, że jeżeli dla nas istnieje tylko Bóg Ojciec oraz tylko Pan Jezus to nie ma co w sprawach podstawowych zaprzątać sobie głowy ofiarami składanymi tym pogańskim bożkom, którzy nie istnieją.

 

A skoro "nie to co w usta wchodzi kala człowieka" to oznajmił im, że wolno jeść te pokarmy, które były składane pogańskim bałwanom! Jednak pisał również, że niektórzy mający niewłaściwe poznanie mogą z tego powodu swoje słabe sumienie kalać i lepiej jest unikać jedzenia za stołem w "świątyni pogańskiej" by "moje" utwierdzenie w wierze nie przyczyniło się do zguby człowieka słabej wiary!

 

Powtórzę jeszcze raz:

 

Dlatego w obecności ludzi słabej wiary należy nie psuć Sprawy Bożej ze wględu na błahość dyskusji o pokarmach by, jak pisze Apostoł Paweł, nasze poznanie nie doprowadziło do zguby brata słabej wiary, za którego Pan Jezus umarł.

 

"(13) Przeto, jeśli pokarm gorszy brata mego,  nie będę jadł mięsa  na wieki,  abym brata mego nie zgorszył".

 

1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8/13

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html  Biblia Warszawska

 

 

Podsumuję! Napisałeś:

 

"Czy Bóg pozwolił spożywać pokarm, który był poświęcony bóstwom (rzecz jasna obcym?)".

 

Odpowiem trochę filozoficznie:

 

Tak,  jeżeli ktoś jedząc owe pokarmy był absolutnie o tej czynności przekonany na podstawie przykładowo Słów Pana Jezusa!

Nie, jeżeli spożywanie pokarmów miałoby doprowadzić do upadku brata w wierze!
KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  WITAM!

  Napisałeś:

  //Nie, jeżeli spożywanie pokarmów miałoby doprowadzić do upadku brata w wierze!//

  Czyli rozumiem, że jeśli ktoś zaczyna rozumieć Naukę Pana Jezusa, a sprawę dotyczącą pokarmów rozumuje trochę inaczej, to nie będę przy nim jadł pokarmu, bo jest jeszcze słabo utwierdzony i mogę przyczynić się do jego upadku.

  Ja tak to rozumiem.

  Chyba dobrze rozumiem, czyż nie tak!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  ROZWAGA!

  Nic dodać, nic ująć, dokładnie tak! Warto zauważyć, że Apostoł Paweł wyraźnie mówi o bracie w wierze ale ja staram się ten logiczny wniosek odnieść także do katolików czy do Świadków..., którzy moimi braćmi w wierze nie są!

  Po prostu dla pokarmu nie wolno psuć Spraw Bożych i przykładowo, podczas rozmowy z wymienionymi wyżej Świadkami... nie będę jadł specjalnie kaszanki z krwią choć ją lubię!

  Głoszenie Ewangelii o Panu Jezusie jest najważniejsze!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  http://57kerenor.neon24.pl/post/149088,tablice-serc


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  PISZ U SIEBIE!

  No cóż Oracz i tak bardzo długo Cię gościłem na moim blogu ale wybacz, musisz sobie pisać u Siebie!

  Na moim blogu powinna być głoszona Ewangelia Boża a Ty nawet nie za bardzo rozpatrujesz moje komentarze czy artykuły skierowane do Ciebie. Zatem żegnaj a jeżeli masz coś do mnie, to po prostu napisz u siebie o sprawach, które Cię bolą!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Oracz
  I TY SIĘ DZIWISZ, ŻE WYRZUCIŁEM CIEBIE Z MOJEGO BLOGA!

  A 'propos Twojego artykułu:

  http://m.neon24.pl/3a8276c2fec69757978fab04031a806e,13,0.png Nie będziesz mi słów Pawła porównywał do obornika. Przynajmniej nie u mnie! Dużo wcześniej napisałem Ci o zagadnieniach, które poruszasz w tym artykule jak i w komentarzach! Nie kłam więc Czytelników!


  http://57kerenor.neon24.pl/post/149088,tablice-serc#comment_1552042

  http://bar-bara.neon24.pl/post/148895,mamy-byc-doskonali-jak-bog-mat-5-48#comment_1548519

  http://bar-bara.neon24.pl/post/148787,bog-biblijny-a-bog-wedlug-chrzescijan#comment_1548202

  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/148622,maryjo-krolowo-polski#comment_1544310

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148561,badzmy-posluszni-ojcowskiej-woli#comment_1543621

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148534,katolickie-lustro#comment_1543260

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148534,katolickie-lustro#comment_1543260

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148463,nie-znacie-ewangelii-bozej-kilka-slow-do-oracza#comment_1542737 ARTYKUŁ!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/148205,pawel-12-apostolem-pana-jezusa-oracz-oto-moja-odpowiedz#comment_1539668 ARTYKUŁ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  Witam ! Zgadzam się z Panem Jezusem i z Jego Nauczaniem . To co napisał keren57 jest to Prawdziwa Nauka Boża i nic do niej ,niech żaden człowiek tu na ziemi nie dodaje, i nic nie ujmuje z Nauki Pana Jezusa Ojcowskiego Syna .

  Ja zgadzam się z tym co napisał keren57 ;

  "Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka".

  I czy to jest takie trudne do zrozumienia , no dla niektórych jest to b. trudne , przede wszystkim dla tych co mają zasłonięte, którzy do Pana Jezusa nie chcą iść i nie chcą Mu się pokłonić , a na dodatek się do Pana Jezusa nic chcą modlić, tylko bezpośrednio udają się pod Ojcowską opiekę , a tak być nie powinno .

  Jeszcze raz sobie zacytuję fragment Mateusza, z Ewangelii Pana Jezusa ;

  Czy nie rozumiecie , że wszystko , co wchodzi do ust , idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala ? Ale co z ust wychodzi , pochodzi z serca , i to kala człowieka .

  Z serca bowiem pochodzą złe myśli , ZABÓJSTWA , CUDZOŁÓSTWA , ROZPUSTA , KRADZIEŻE , FAŁSZYWE ŚWIADECTWA , BLUZNIERSTWA . / Ew. Mateusza 15,17-19 .

  I to właśnie kala człowieka , a nie pokarm , który nie zbliża człowieka do Pana Jezusa , pokarm nic nie znaczy .

  Zacytuje tytuł postu ;

  ,, Dal pokarmu nie niszcz dzieła Bożego ,,
  ,, Przeto, jeśli pokarm gorszy brata mego, nie będę jadł mięsa na wieki, abym brata mego nie zgorszył".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8/13

  Nie będę gorszył blizniego dla pokarmu, i nie będę psuć Nauki Bożej dla pokarmu , który nic nie znaczy i nie kala człowieka , ale może popsuć słabego brata w wierze .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TAGI

ULUBIENI AUTORZY