Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRZEKLĘTY KAŻDY KTÓREGO POWIESZONO NA DRZEWIE - Do Adamusa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił!

 

Ad vocem artykułu Oracza znajdującego się pod adresem:

 

http://doskonalenie.neon24.pl/post/149142,do-faryzeusza-i-cenzora-57kerenor#comment_1552423

 

Cytat:

 

"(10) Natomiast  na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem:  Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. (11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że  sprawiedliwy z wiary żyć będzie

 

(12) Prawo nie opiera się na wierze, lecz /mówi/: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie. (13) Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił- stawszy się  za nas  przekleństwem, bo  napisane jest:  Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie(14) aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha. ".

 

List Apostoła Pawła do Galatów 3/10-14

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

 

Ze względu na to, że Oracz już trzy razy wyrzucił mój komentarz do Ciebie na temat tak zwanego przekleństwa wynikającego podobno z fałszywej nauki Apostoła Pawła, postanowiłem napisać na ten temat artykuł!

 

Otóż, Syn Boga Ojca zawisł na drzewie! Syn Boży umarł na krzyżu a według Starego Zakonu przeklętym był ten, który w ten sposób kończył swój żywot.

 

Dowód:

 

"(22) A jeśli ktoś popełni grzech, pociągający za sobą wyrok śmierci, i poniesie śmierć, i ty powiesisz go na drzewie, (23) to nie mogą jego zwłoki pozostać na drzewie przez noc, ale mają być pochowane tego samego dnia,  gdyż ten który wisi, jest przeklęty przez Boga. Nie kalaj więc ziemi, którą Pan, Bóg twój, daje ci w dziedziczne posiadanie".

 

Księga Powtórzonego Prawa 21/22, 23

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

  Czy w takim razie powinniśmy zacząć dyskusję od wynurzeń Apostoła Pawła?  A może to winny jest Mojżesz, ponieważ było nie było i on będąc na miejscu Apostoła użyłby podobnych słów? Przecież to za jego czasów Pan Bóg powiedział wyraźnie, że przeklętym jest ten, który wisi na drzewie.

 

atem może ktoś chce oskarżyć Mojżesza o to, że ten wybiegając niejako wersetem w daleką przyszłość  nazwał Syna Bożego przeklętym? A może to Pan Bóg jest winny, że Mojżeszowi dał takie prawo? Może ktoś ma zamiar Jego oskarżyć?

 

  

Żałosne obyczaje panują pośród niektórych bywalców światka Neonowego!Żałosne i smutne! Na każdym kroku widać brak szacunku do Boskiej Nauki. Za zakrętem czai się zło i demonizm!

 

  

Powracając do mowy Apostoła Pawła:

 

Słowa Apostoła nie były oskarżeniem Syna Bożego lecz powołaniem się na Naukę Starego Zakonu. To niektórzy faryzeusze, oskarżając bezpodstawnie Zbawiciela nazywali Go wichrzycielem, kłamcą czy fałszywym królem. To niektórzy faryzeusze podburzając lud izraelski "doprowadzili" do Śmierci Syna Bożego.

 

eszcze raz:


Niektórzy kapłani izraelscy wydali Pana Jezusa Rzymianom sugerując, że Pan Jezus popełnił grzech i że powinien ponieść śmierć przez przybicie do krzyża  a Prawo Zakonne Mówiło, że ten kto wisi na drzewie jest przeklęty przez Boga. Paweł tą starotestamentową zasadę skierował również do Pana Jezusa i to wszystko! To Pan Jezus stał się za nas przekleństwem. Wyzwolił nas z przepisów Prawa!


I dlatego Paweł mówi do Galatów:


"(13) Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem,  bo napisane jest:  Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie".  


3/13


https://www.biblia.info.pl/biblia.html  Nasze grzechy Syn Boży zaniósł na krzyż! Pan Jezus nas wykupił Drogocenną Swoją Krwią i na dodatek  
z chwilą Śmierci Syna Boga Ojca Stare Prawo, Prawo "Mojżeszowe", przestało obowiązywać  ponieważ Prawo nie opierało się na wierze tylko na Przepisach!

 

Zatem tylko sprawiedliwy z wiary, a nie z uczynków Zakonu, żyć będzie”...

 

Tak naprawdę, to nasza jest wina. My, ludzie, doprowadziliśmy do upadku ludzkość słuchając nauk szatana i jego demonów. To my, ludzie, zmieniliśmy Boże Prawo i... jesteśmy winni! Zresztą owe przekleństwo Starego Prawa, przekleństwo Zakonu polega także na tym, że Jego Nauki i obrzędy nie dają Życia Wiecznego.

 

Wielka zatem Chwała należy się Synowi Bożemu  za to, że idąc na krzyż, stał się za mnie i za Ciebie, i również za Ciebie, przekleństwem!  Wielka Chwała należy się Panu Jezusowi za to, że wykupił nas Drogocenną Swoją Krwią!

 

"Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił  - stawszy się  za nas  przekleństwem". Dlaczego?

 

 "Aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha". 


Apostoł Paweł nazywa Pana Jezusa "przeklętym" i grzeszy tymi słowy?


Ten kto tak mówi, kompletnie nie zna Nauki Bożej! A jeżeli Ty, Ty, lub Ty, chcecie służyć Synowi Boga Ojca to musicie razem z Nim umrzeć na krzyżu! Umrzeć a potem zmartwychwstać do Nowego Życia.


Kilka cytatów na zakończenie:

 

List Apostoła Pawła do Rzymian 6/6

List Apostoła Pawła do Galatów 2/20

List Apostoła Pawła do Galatów 5/24

List Apostoła Pawła do Galatów 6/14
KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  TERAZ WIDAĆ...

  Czym oni są zainteresowani, większość z nich przychodzi tutaj tylko po to, by obrażać Naukę Pana Jezusa i choćbyś serce na tacy im podał to i tak podepczą to, co Święte.

  Chmury unoszone lada wiatrem...

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • do Kerena
  Tak wiem .
  Dziękuję Ci bardzo !!!
 • @60grzegorz 09:54:20
  Pewnie do mnie kierujesz te słowa ?

  Powiedz mi więc , które słowo obraża Boga ??
 • kogo mamy sie sluchac pawla z tarsu czy Jezusa
  takim retorycznym pytaniem skwitowal pytanie publicznosci Bart Erhman,nie odpowiedzial wprost z przyczyn oczywistych
  https://m.youtube.com/watch?v=IOPd80FN2ew&feature=youtu.be
  Jezus przestrzegal prawa i dlatego jego uczniowie odrzucili Pawla o czym sam pisze dajac o sobie swiadectwo,pawel byl zapowiedzianym wilkiem drapieznym z pokolenia beniamina
  Jakuba 1:1 gdzie sie rozposzylo 10 pokolen Izraela?czy Isaachar to nie olska
 • SZCZĘŚLIWY MĄŻ , KTÓRY NIE IDZIE ZA RADĄ BEZBOŻNYCH / PSALM 1 , 1 - 6 /
  Witam! Występne podszepty ma bezbożny we wnętrzu serca swego . Nie ma bojaźni Bożej przed oczyma jego , bo schlebia sam sobie w oczach swoich , że nieprawość jego nie będzie wykryta i znienawidzona . Słowami ust jego są niegodziwość i fałsz ; Nie chce być rozumnym i dobrze czynić . O niegodziwości myśli na łożu swoim , staje na niedobrej drodze , nie brzydzi się złem . Psalm 36,1-5 .

  Powierz Panu drogę swoją , Zaufaj Mu , a On wszystko dobrze uczyni . Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją , a prawo twoje jak słońce w południe . Psalm 37 , 5-6 .

  Bezbożny zle myśli o sprawiedliwym i zgrzyta na niego zębami . Ale Pan śmieje się z niego , bo widzi ,że nadchodzi dzień jego . Psalm 37 , 12-13 .

  Taka to jest droga tych , którzy żyją w błędnej pewności siebie , i taki koniec tych , którym własna mowa się podoba . Psalm 49 , 14 .
 • @Adamus...
  NIE, NIE ADAMUS...

  Ty napisałeś coś co niektórzy tutaj nie rozumieją a ja się z tym zgadzam, nie pisałem wcale pod ciebie, pisałem do tych którzy depczą dwunastego apostoła który został wybrany przez Pana Jezusa w drodze do Damaszku.

  Czyli tu się zgadzamy, a co ''niektórzy'' po prostu nie rozumieją, albo powiem dosłownie, NIE MAJĄ DANE NA RAZIE TO ROZUMIEĆ!

  Jednym zdaniem mówiąc, mają to zakryte!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @domin99
  ROZDARTA ZASŁONA ŚWIĄTYNNA!

  Bezsprzecznie słuchać należy przede wszystkim Pana i Boga Jezusa Chrystusa, i Boga Ojca. Zatem trzeba zwracać baczną uwagę na tych ludzi, którzy "przychodzą do nas" głosząc Słowo Boże, ponieważ niektórzy mogą nie być barankami tylko... kozłami lub wilkami w owczej skórze!

  Bez dwóch zdań według Prawa Pan Jezus w Ósmym dniu został obrzezany. W świątyni jerozolimskiej została złożona także ofiara. Zatem można rzec, że Syn Boży jako człowiek urodził się "pod Zakonem".

  Jednak Pan Jezus Chrystus starał się wytłumaczyć ludziom, że Zakon Mojżeszowy odchodzi w zapomnienie. I tutaj przykładem niech będzie fragment z Ewangelii według Mateusza 5.

  Pan Jezus między innymi powiedział:

  " (21) Słyszeliście, że POWIEDZIANO PRZODKOM: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. (22) A JA WAM POWIADAM: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. (...)  (27) Słyszeliście, że POWIEDZIANO: Nie cudzołóż! (28) A JA WAM POWIADAM: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. (31) POWIEDZIANO TEŻ: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. (32) A JA WAM POWIADAM: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa (...)".

  Jak łatwo zauważysz, Pan Jezus powołując się na Zakon Mojżeszowy przytoczył Przykazania z Dekalogu dotyczące bliźniego! Musisz więc zadać sobie ważne pytanie: Czy masz słuchać Mojżesza, który serwuje Ci Przykazanie "NIE ZABIJAJ", czy raczej powinieneś posłuchać Syna Bożego, który przychodzi z Nowym Przykazaniem i stwierdza, że "GNIEW NA BRATA swego już podlega sądowi”.

  Można wybrać tylko jedną wypowiedź: Mojżesza albo Pana Jezusa. Nie można wybrać obu wersji ponieważ są ze sobą sprzeczne!

  Zwróć uwagę na Słowa Mistrza: "POWIEDZIANO STARYM" a więc Mojżeszowi i izraelitom w Starym Przymierzu...
  "A JA WAM POWIADAM", czyli liczy się ta Nauka, którą przynosi Pan Jezus z Góry Syjon a nie Nauka przyniesiona z Góry Synaj przez Mojżesza. Przykazania przyniesione dawno temu przez Mojżesza wypisane były na Dwóch Tablicach kamiennych. Przykazania, które przynosi od Boga Ojca Syn Boży wypisane są na Ludzkich Sercach! A Ty masz zawsze wybór: Mojżesz albo Pan Jezus!

  A ja Ci radzę: Wybierz Syna Boga Ojca a odrzuć nauki dane Mojżeszowi!

  Gdy zauważysz w którym miejscu po swoim zmartwychwstaniu np. Syn Boży rozkazał dalej przestrzegać literalnego sabatu to daj mi znać, chyba, że dostrzeżesz swoimi oczami, że to Syn Boży Jest Panem Sabatu i w Nim powinniśmy zaleźć odpoczynek a nie w przedziale czasowym od piątku do soboty!

  Uczniowie Pana Jezusa, nie odrzucili Pawła. Zapewne na początku mieli wątpliwości ponieważ Paweł być prześladowcą zgromadzenia ale w pewnym momencie w swoim Liście Apostoł Piotr nazwał Pawła umiłowanym bratem, więc tego typu insynuacje pomiędzy bajki należy włożyć! Co do Łukasza, który ponoć razem z Pawłem knuli przeciwko Sprawie Bożej... Ciekawe dlaczego niedowiarki mają wątpliwości co do zapisów Łukasza w Dziejach Apostolskich a nie mają pretensji do Łukasza, który przecież napisał również przekaz Ewangeliczny?

  I rzecz bardzo ważna: Dlaczego żaden z Apostołów nie ostrzegł wyraźnie, że Apostoł Paweł jest oszczercą i fałszywym Apostołem? Ponieważ nigdy nie było takiej sytuacji... Powstała owa sytuacja w głowach tych ludzi, którzy Nauki Pana Jezusa Chrystusa dotyczącej zniesienia Zakonu nie rozumieją!


  I jeszcze jedno na koniec: Pan Jezus nie przyszedł po to by znieść Zakon Mojżeszowy! Pan Jezus przyszedł by wypełnić proroctwa oraz by przekonywać ludzi, że On jest kimś większym niż Mojżesz.

  To dopiero Śmierć Pana Jezusa na krzyżu znosi Stare Mojżeszowe Prawo, ponieważ jeśli jest zmiana Zakonu to musi być przybita ofiarą z baranka.

  Stare Prawo zatwierdzone zostało krwią zwierzęcia a Nowe Przymierze zatwierdzone zostało Drogocenną Krwią Baranka Bożego czyli Pana Jezusa!

  Cytat:

  "(16) Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament. (17) Testament bowiem po śmierci nabiera mocy, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament".

  List do Hebrajczyków 9/16, 17

  Oto odpowiedź:

  Testament PO ŚMIERCI nabiera mocy!

  Może powtórzę:

  'Testament bowiem PO ŚMIERCI NABIERA MOCY, nie ma zaś znaczenia, GDY ŻYJE TEN, KTÓRY SPORZĄDZIŁ TESTAMENT".

  http://m.neon24.pl/94b56a1e19c5c2a935336db125cd12bf,13,0.png A skoro Testament dopiero po śmierci nabiera mocy, to słusznie Apostoł Paweł pisał dopiero po śmierci Pana Jezusa o zniesieniu Starego Zakonu!

  Hmm... Jakże mało ludzi zauważyło, że z chwilą Śmierci Pana Jezusa na krzyżu zasłona świątynna rozdarła się od góry do dołu... Jakże mało ludzi to dostrzegło!

  No to cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 14:26:48
  powtorze nie pawla uczyl Jezus tylko apostolow oni przestrzegali prawo swiete prawo wolnosci Tore,a Ty nazywasz to przeklenstwem za pawlem
  pozdrawiam
 • @domin99 14:58:57
  Bardzo trudno dyskutować z takimi poglądami , które własnie wynikają z tego , że ta zasłona , o której pisze Keren , w Twoim sercu jest , niestety !!!!
 • @Adamus... 15:09:14
  prosty teks-Jezus przyszedl tylko do owiec z domu Izraela,a czy Pawel przez klamstwo pozyska owieczki jesli tak to przez ogien,nie moja to rzecz
 • @domin99 15:21:32
  Paweł został powołany przez samego Boga i nigdzie nie ma informacji w Biblii , że nie wywiązał się z tego apostolstwa . Z tym naprawdę nie można dyskutować . Co wybrał Bóg i oczyścił z brudu grzechu , to co nam do tego ??? Nam pozostaje tylko to uznać !!
  Biblia to jedyne źródło Prawdy , jeśli czytamy inne książki to one nam tylko mącą w głowie .
 • @domin99
  ŁASKA ZAŚ I PRAWDA STAŁA SIĘ PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA!

  Witaj domin99

  Gdy Pan Jezus umarł stała się rzecz dziwna i bardzo ale to bardzo ważna. Zasłona świątynna rozdarła się. Ta zasłona za którą raz w roku wchodził arcykapłan by sprawować ofiary za siebie i za lud rozdarła się. W tym momencie przestał obowiązywać Stary Zakon. W tym momencie Pan Jezus przypieczętował Nowe Przymierze Swoją Śmiercią.

  Niepotrzebny od tego momentu stał się człowiek wybrany według Starego Prawa. Niepotrzebny był najwyższy kapłan, ponieważ od tego momentu to Pan Jezus zaczął sprawować rolę Najwyższego Kapłana który stawia się za Swoim ludem przed Ojcowskim Majestatem!

  Zatem to nie tylko Paweł oszalał pisząc takie bzdury. To także coś niedobrego stało się z Jeremiaszem, który prorokował, że zostanie zawarte z ludem Przymierze Nowe i inne niż z ojcami na Synaju. Przeczytaj jego 31 rozdział powiedzmy od 31 wersetu!

  To zapewne oszalał także Jan Ewangelista, który stwierdził, że "Zakon bowiem został nadany PRZEZ MOJŻESZA, łaska zaś i prawda stała się PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA". 1/17

  A może zaprzeczysz Panu Jezusowi, który wyraźnie powiedział, że "do Jana był Zakon i prorocy"? Patrz: Ewangelia według Łukasza 16/16! I choć Zakon przestał oficjalnie istnieć z chwilą Śmierci Pana Jezusa na krzyżu, to Zbawiciel już uczył o tym wcześniej przypominając, że Jan Zanurzający był ostatnim prorokiem według Starej Zasady!

  Coś nie tak pewnie było dobrego z rozumem autora Listu do Hebrajczyków, który ośmielił się przytoczyć wymienionego wyżej Jeremiasza. Czytaj: 8/8-13!

  No cóż Domin99... Nie masz racji!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  //I rzecz bardzo ważna: Dlaczego żaden z Apostołów nie ostrzegł wyraźnie, że Apostoł Paweł jest oszczercą i fałszywym Apostołem? Ponieważ nigdy nie było takiej sytuacji... Powstała owa sytuacja w głowach tych ludzi, którzy Nauki Pana Jezusa Chrystusa dotyczącej zniesienia Zakonu nie rozumieją!//

  Ja powiem dość mocno i dosadnie, kto odrzuca człowieka wybranego przez Pana Jezusa, odrzuca Naukę Zbawiciela.

  Czy to się komuś podoba czy nie, PAN JEZUS WYBRAŁ PAWŁA NA KOLEJNEGO APOSTOŁA, czego dowodem są jego wszystkie natchnione listy i tylko człowiek który posiada takiego samego Ducha Chrystusowego jak Paweł, może coś na ten temat powiedzieć.

  Dobry bój bojowałem, wiarę zachowałem biegu dokonałem, dlatego odłożona mi jest Korona Żywota, którą da mi Pan ....i ja ciebie Pawle rozumiem!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY