Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

POWIEDZIEĆ DZIECIOM PRAWDĘ, oto cel katechezy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zawieźliśmy poganina, a przywieźliśmy chrześcijanina!

 

Poniższy tekst parę lat temu wrzuciłem do sieci. Nie zdziw się Czytelniku jak znajdziesz go pod innym loginem. Jednak mówię całkiem serio: To ja jestem jego autorem. 

Słowa te musiały paść ponieważ nie darowałbym sobie gdyby ktokolwiek i kiedykolwiek posądził mnie o kradzież tekstu i podpisanie go własnym imieniem.

 


 

"Był mroźny poranek powiedzmy 1988 roku. Z kościoła właśnie wróciła moja rodzina. Ciocia wniosła do kuchni moją młodszą o wiele lat kuzynkę. Przed momentem Ania została "ochrzczona".

Już przy wejściu jej mama powiedziała: "Zawieźliśmy poganina a przywieźliśmy chrześcijanina". 


Podniosłem głowę znad talerza i lekko chłodnym tonem zapytałem:

"Co zmieniło się w myślach Ani przez tę godzinę. Myślę, że taką Anię jaką zawieźliście do kościoła taką przywieźliście".


darzyło się po kilu latach, że Ania rozmawiając ze mną wskazała na obraz na ścianie. 


"O, Bozia!" - krzyknęła.

 

wielką troską w sercu podniosłem ją do obrazka i powiedziałem: "To nie jest Pan Bóg Aniu. Pan Bóg Jest w Niebie".
 

  Najlepsza katecheza to katecheza z Biblią w ręku. Jakże dużo tam różnych nauk i przypowieści. Jakże dużo mądrych Boskich Słów. Ile radości sprawić mogą dziecku Słowa Pana Jezusa: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie".
 

  Najlepsza katecheza to Prawda zapisana w Biblii. To modlitwa zgodna z Wolą Boga Ojca, który o Swoim Synu powiedział: "Jego słuchajcie".


 

Małemu dziecku trzeba głosić Dobrą Nowinę, taką, jaką znajdujemy na Kartach Ewangelii by uświadomić mu, że historia Biblijna nie ma nic wspólnego ze smokiem czy siedmioma krasnoludkami. Słowo Boże i tylko Słowo Boże, tak jak małe dzieci uczył Pan Jezus. Nie rysunki i nie bałwochwalcze portrety. 
Małe dziecko trzeba uczyć Dwóch Przykazań Miłości, które przyniósł rodzajowi ludzkiemu Pan Jezus Chrystus!

 


 

 

Najważniejsze to nie przeszkadzać dzieciom przychodzić do Pana Jezusa. Nie przeszkadzać! Powiedzieć dzieciom prawdę! Oto cel katechezy!".
KOMENTARZE

 • @Jan Twardowski
  SĄDZĘ PANIE TWARDOWSKI

  Że, ten tekst nie jest dla pana, tutaj trzeba zadać sobie wiele trudu by go zrozumieć, ale dziękujemy za tak wspaniałe ujęcie omawianej sprawy.

  P.s Kim jest pana bóg, bo sądząc po pisowni i słownictwie to zapewne, grecki panteon.

  Masakra, co za wysublimowana i pełna miłości wypowiedź , a ja myślałem że dinozaury wyginęły.

  No nic, ja życzę panu wszystkiego najlepszego, bo tak naucza mój Bóg Jezus Chrystus a jak naucza pana bóg, to właśnie zobaczyłem!

  Jestem ciekawy co na to autor!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 15:42:53
  To wy tu całym peletonem jeździcie? I te pretensjonalne loga...z nadania Antychrysta. Komicy z was.
  Tekst jest nad wyraz prosty i prymitywny. Żaden trud nie jest pożądany tutaj, gdyż to zwykły bełkot jest.
  Skup się na swoim bogu, a mojego mnie nie pytaj. Jest On poza twoim zasięgiem.
  Ach ci sekciarze...!
 • @Jan Twardowski
  WIE PAN CO...

  Przepraszam za niegrzeczność ale zadaję sobie pytanie, jeśli ten tekst jest prymitywny, to jak mam ocenić Pańską odpowiedź!?

  Przecież nikt was nie zmusza żeby tu wejść, mało tego, chcieliście , to macie i nie jest to jakaś złośliwość moja, tylko walczyliście o tą zakładkę, więc macie.

  Jest takie jedno wielkie słowo , DEMOKRACJA, ZWANE, dlaczego mam siedzieć cicho, skoro WOLNO MI BYĆ GŁOŚNO!?

  Wyobraża sobie Pan taką sytuację, wchodzę do Pana i piszę coś kompletnie bzdurnego co dotyczy spraw polityki na której się nie znam a Pan musi się zamknąć, bo wszedł pan 60grzegorz i coś bzdurnego napisał!?

  Panowie, zapewne większość z was pochodzi z dobrych domów, ma wykształcenie itd, ja robol, zadaję sobie pytanie: gdzie u was zdolność logicznego myślenia!?

  Czy ja kiedykolwiek wszedłem do Pana i bruździłem, masz Pan swoje poletko, to je Pan uprawiaj , to tyle, pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 16:40:24
  Piszesz o demokracji, a mnie po co tu wchodzić?
  Demokracja wszak, prawda?
  ,,Chcieliście to macie..." itd. Ja nic nie chciałem. Wszelkim sekciarzom powiedziałbym - won, ale jestem tutaj też tylko gościem.
  Pozwoliłem sobie na ocenę powyższej miernoty i to tyle.
  Jako, że panuje demokracja, to mam takie prawo, no nie?
  Temat nie dotyczy polityki, a sekty i w tym temacie posiadam jakąś wiedzę.
  Sekciarz Kenor mówi, że nie można go utożsamiać z jehowitami kopiącymi do drzwi. Mówi, że można go nazywać sekciarzem, ale nie jehowitą. Dla mnie sekta jest sektą i nie ma znaczenia w jakim zakresie pierze ludziom mózgi. Swoim komentarzem próbuję jedynie wskazać, że peletonik jest sektą i to wszystko.
 • @Jan Twardowski
  PROSZĘ NA MOIM BLOGU NIE ROZKAZYWAĆ PANU BOGU!
  ON BARDZO DOBRZE WIE KOGO OBDARZYĆ SZCZĘŚCIEM.

  Moim zdaniem Grzegorz całkiem dobrze Ci odpowiedział. Może ja użyłbym trochę innych słów ale sens byłby taki sam.

  Imię Jahwe (YHWH, Jehovah, Jahweh) to Osobiste Imię Działalności Bożej więc radzę Ci uważać, ponieważ balansujesz na cieniutkiej linii.

  Możesz mnie nazywać sekciarzem. Użyjesz jeszcze raz słowa "jehowita" to wylecisz!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @von Finov
  CZY MÓGŁBYŚ WYJAŚNIĆ JAK ROZUMIESZ TYTUŁ SWOJEGO KOMENTARZA: "Przez Ducha Świętego do Boga"?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @von Finov
  POZWOLĘ SOBIE NA ''MAŁĄ'' DYGRESJĘ!

  Nie myśl że jestem złośliwy, może tak rozpocznę to, co chciałbym tobie wytłumaczyć, przytoczę pewien werset:

  ''(1) Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy,''

  Gdyby ktoś chciał mi zarzucić że wyrwałem z kontekstu, nie ma sprawy, wyrwałem ale myśl nadal jest ta sama, MAMY BADAĆ DUCHA, obojętnie kogo byśmy mieli przed sobą i obojętnie z kim rozmawiali obojętnie co dostali czy co widzieli.

  Na dzisiejszy dzień i wiem że to zabrzmi mocno i może nawet obrazisz się na mnie, ale powiem tobie, że prawdziwy Duch Święty Posłany od Pana Jezusa, NIGDY NIE POZWOLIŁBY NA TO, by twój syn jak piszesz, chciał abyś go ochrzcił.

  Prawdziwy Duch Pana Jezusa, nie wraca do litery, nie wraca do Starego Przymierza.

  Pamiętasz Słowa Pana Jezusa, godzi się wypełnić wszelką sprawiedliwość, ten który idzie za mną ten będzie zanurzać i tu pytanie do ciebie, Czym będzie zanurzać, wodą!?

  Z chwilą Śmierci Pana Jezusa, zanurzenie wodne powoli wygasało, bo zastąpione zostało zanurzeniem kompletnie innym!

  Nie piszę jako wróg ale piszę jako ten, który powiedzmy rozumuje dobrze, co znaczy badać Ducha.

  Musisz to przemyśleć, bo nawet w okolicznościach w jakich miałby zstąpić Duch , mówię o imprezce, były co najmniej nie na miejscu.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Autor
  Ja poszedłem do kościoła chrześcijaninen, bo zapragneli tego moi rodzice, dziadkowie, bliższa i dalsza rodzina.Wbrew mojej woli, bo byłem za mały by decydować o sobie. Wróciłem Poganinem, bo po wielu latach zacząłem decydować o sobie, odrzuciłem nad Jordańskie gusła. Przeprowadziłem apostazje, odrzuciłem nad Jordańskie gusła. Stałem się Rodzimowiercą. I tak powinno być od moich narodzin.
 • @goat
  TO MOŻE MAŁY PRZYKŁAD, KTÓRY POWINIEN CO NIEKTÓRYM DAĆ DO PRZEMYŚLENIA.

  (6) Kto zaś ZGORSZY JEDNEGO Z TYCH MAŁYCH, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu ZAWIESZONO U SZYI KAMIEŃ MŁYŃSKI i utopiono go w głębi morza.

  (7) BIADA ŚWIATU Z POWODU ZGORSZEŃ! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz BIADA CZŁOWIEKOWI, PRZEZ KTÓREGO ZGORSZENIE PRZYCHODZI.

  Ewangelia według Mateusza 18


  Na podstawie tej myśli, można zadać sobie pytanie, kim , lub czym albo jak powinien zachowywać się człowiek , który MÓWI, ŻE JEST UCZNIEM CHRYSTUSOWYM!?

  Przegląd zachowań mamy zapisany na kartach Biblii i nie potrzeba tu żadnej mądrości, by Biblijne Słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa: ''po owocach ich poznacie'', zrozumieć i przyjąć jako drogowskaz do wędrówki przez Duchowe Życie które będziemy prowadzić.

  Wiem , że bardzo dużo zależy od człowieka który dzierży w ręce władzę Duchowego Nauczania zgodnego z Nauką Zbawiciela, jest to potężna odpowiedzialność przed którą taki człowiek, zda relację przed Zbawicielem.

  Co się więc dzieje, kiedy na naszej drodze stanie człowiek, który ubrał się w ''szaty'' które tylko trochę przypominają prawdziwy ubiór człowieka wierzącego!?

  Nie wszyscy ludzie poznają że taki człowiek jest fałszywy, nie wszyscy poznają że jego szata choć z widoku wydaje się piękna, w środku jest pełna plugastwa i brudu.

  Tak, po owocach ich poznacie, przestrzega Zbawiciel, dlatego warto jest czytać Pismo Święte, warto, bo ONO , DAJE człowiekowi możliwość sprawiedliwego spojrzenia na tych, którym wielu, ślepo powierzyło swe dusze!

  Tak , Panie Jezu, to prawda ...Kto zaś ZGORSZY JEDNEGO Z TYCH MAŁYCH...kamień....

  O jak wielka jest odpowiedzialność na tych, którzy reprezentują Boga, jak wielka i jak wielka będzie kara dla tych, którzy przez nieprawość , TŁUMIĄ PRAWDĘ.

  Kiedy rozmawiam z ludźmi, większość z nich która stała się ateistami powiedziała mi że powodem tego jest , BRAK ZAUFANIA DLA SWYCH NAUCZYCIELI.

  Tak, rozumiem, to oni wielu ludzi doprowadzają na skraj przepaści i wielu już nie wraca.

  Ale jest nadzieja, póki żyjemy, jest nadzieja:

  (23) A błogosławiony jest ten, KTÓRY SIĘ MNĄ NIE ZGORSZY.

  Ewangelia według Łukasza 7

  P.S

  BIADA NAUCZYCIELOWI, PRZEZ KTÓREGO OWIECZKI SĄ GŁODNE!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 09:08:12
  To nasuwa mi się pytanie: Dlaczego trzeba utopić z kamieniem u szyji kogoś, kto ma inne wyobrażenie o wierze nadjordaskiej niż ty? Wydaje mi się że już to przerabiano. Inkwizycja miała takie metody. Wrzucano pacjenta/pacjentkę do wody z kamieniem u szyji. Jak się utopił to to nie miał konszachtów z diabłem. Jak się oswobodził i nie utonął, to miał konszachty i delikwenta/delikwentke na stos. Suma sumarum i tak zginął. Powiedzmi po co przytaczasz mi te bzdury, jak i tak ma się to do nauki jak pięść do nosa
 • @goat
  POWIEM TOBIE, DLACZEGO PRZYTACZAM TOBIE...

  Ponieważ rozum ludzi, jest różny i ile jest ludzi tyle jest prawie rozmyślań na różne sprawy, mój Pan też rozmawiał z różnymi ludźmi i mogę jedynie zacytować Jego Słowa; Wiara nie jest sprawą wszystkich, dlatego ja muszę mówić a ty nie musisz słuchać, ja to co miałem napisać, napisałem, reszta zależy od ciebie. Nie ma nic na siłę, twoje życie, twój wybór, no powiedźmy że twój.

  Małe pytanko, ty możesz napisać że przytaczam ci bzdury, jeśli ty możesz to ja również, PO CO TU WSZEDŁEŚ, OBALAĆ NAD JORDAŃSKIE GUSŁA!? Nie masz takich wiadomości.

  Jeśli wiążesz wydarzenia Inkwizycyjne z wydarzeniami Biblijnymi, to o czym ja mogę z tobą rozmawiać!? A tak bym chciał. Trudno.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @goat
  NIE BĘDZIEMY SIĘ PRZEKRZYKIWAĆ, NIE LUBIĘ TEGO.

  Te powyższe wersety nie będę komentował, powiem tylko że: BARDZO SIĘ MYLISZ.

  Napisałeś:

  //Jak mniemam nie jesteś człowiekiem wolnym, bo masz swego pana jak niewolnik na plantacji bawełny. Więc musisz wykonywać jego polecenia, a nie wcielać w życie nauki.//

  Jestem wolny, mam swojego Pana , Jezusa Chrystusa, czy jestem niewolnikiem, jestem ale chcę Nim być, bo mi z Nim dobrze, wiem że mnie nie Oszuka, czy wykonuje Jego polecenia, oczywiście i wcielam je w swoje życie jak również w życie innych ludzi, taki był mój wybór, a raczej Tego Który mnie Powołał.

  Powiedz mi co ma wspólnego Pan Jezus do mojego urodzenia w Polsce, próbuję to rozwiązać ale podejrzewam w tym pewien antysemityzm który zagradza drogę do Zbawienia wielu ludziom.

  Co winny jest Pan Jezus!? W każdym narodzie są czarne owoce a ty myślisz że w Polsce ich nie ma, z czego mam być dumny z tego że Polska jest krajem pogańskim!?

  Dla pewnych ideałów, może dla Mieszka, dla innych spraw mało ważnych, ja mam obrać Miłość do Polski a Boga zostawić, gdzie tu logika!?

  Twój sarkazm jest nieuzasadniony, bo wydaje mi się że nie chcesz rozmawiać z Bogiem, tylko dlatego, bo nie podobają się tobie i nie tylko tobie, Izraelici!

  Tobie mogą oni się nie podobać, co pokazujesz w swych postach ale mi nie wolno mieć Boga , ja muszę kochać Polskę chociaż wiem że większość Polaków są takimi samymi wrogami wobec Boga, jak nielubiany przez ciebie Izrael.

  Powiedź mi, w czym jesteśmy my Polacy lepsi od nich, w czym?

  Tak, usilnie Go bronię a nawet nie wiesz, że ty również to przed chwilą również to zrobiłeś, tylko się nad tym nie zastanowiłeś:

  //Nie biegałeś po trawie mokrej od rosy małymi stópkami, nie podkradałeś truskawek ni jabłek, nie moczyłeś nóżek w Bałtyku, nie wchodziłeś na Łyśca, Kasprowy, Śnieżkę, Ślężę. //

  A więc dzieciństwo, którym tak byś się nie cieszył, gdyby Bóg tego nie stworzył.

  A teraz powiem tobie coś, czego wielu Polaków nie wie.

  Plujecie na Izraela, plujecie na Boga Który Przyszedł Zbawić ludzi, a wielu z was nie wie, że większa część Polski może mieć pochodzenie Izraelskie, większa część pluje a może się okazać że są Izraelitami, dam tobie dowód tego, poczytaj O STATUCIE KALISKIM Z ROKU 1264 .

  Jak myślisz, dlaczego Polska wespół z Izraelem, są jednym z najbardziej nielubianych Państw świata, to jest przypadek!?

  Kiedyś, możecie być zawstydzeni, kiedy może się okazać że w naszych żyłach płynie Izraelska krew.

  W 1264 roku, byliśmy jedynym krajem który przyjął Izraela do siebie od tego czasu, no prawie, narody zaczęły nam rzucać kłody pod nogi, ale to już inny temat.

  Poczytaj o statucie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @goat
  KOŃCZĘ Z TOBĄ DYSKUSJĘ...

  Ponieważ piszesz kompletne głupoty, wychodzi na to że pogańskie zwyczaje zawarte w polskiej tradycji ważniejsze są od Boga który się Objawił.

  A to dobre, sądzę że nie tylko brak tu logiki ale również...

  Słuchaj, napisz mi co miałeś na myśli, pisząc o naszych bogach ale tych polskich, bo nie rozumiem. Kto to jest itd.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:31:55
  Drogi Grzegorzu! Posiadanie innych od moich przekonań, opinii nie jest niczym dla mnie obraźliwym. Także krytyczne ocenianie moich poglądów czy praktyk nie jest dla mnie obraźliwe.

  Osobiście mógłbym polecić Ci powtórne przeanalizowanie Bożego Słowa pod kontem nauczania o chrzcie.
  Aby ułatwić Ci zapoznanie się z pogłębioną analizą zagadnienie chrztu musiałbym wkleić kilkadziesiąt stron analizy.
  Chrzest w ST nie występuje. W ST są tylko jakby obrazy chrztu; potop, Morze Czerwone z Mojżeszem, Naman, wejście do Kanaanu Jozuego, Jonasz.
  Natomiast chrzest pojawia się dopiero w NT, gdzie występują 3 różne chrzty. A końcowe nakazy Pana Jezusa i praktyki apostołów wskazują, że Boży lud powinien poddawać się chrztowi.

  Co do obowiązku badania duchów zgadzam się z Tobą. I jest to dla mnie temat o tyle znany, gdyż przez lata posługiwałem w więzieniach, alkoholikom, wśród bezdomnych. Także w psychiatrykach, które są bardzo często siedliskami demonów i zdemonizowanych biedaków.
  I mam za sobą trochę wyganiania demonów u ludzi, z diagnozą nieleczalności, a oni normalnieli po wygnaniu tych demonów.

  Co do poruszania się w rzeczywistości demonicznej to odbywa się ona na 3 płaszczyznach;
  - na podstawie i w zgodzie z Bożym Słowem,
  - na podstawie objawienia demonów przez Boga i wystawieniu ich na pokaz,
  - na podstawie doświadczenia i objawów charakterystycznych dla demonicznych wpływów.

  Od pewnego czasu współpracuję z jednym bratem, który sam był opętany, został uwolniony z opętania i Bóg dał mu wejrzenie w świat duchowy. Widzi demony. Ale aby to zrozumieć znowu; musiałbym książkę pisać. Zdarza się, że dostajemy prośby z Polski, aby pomóc w sytuacjach mocnego zdemonizowania.

  ==prawdziwy Duch Święty Posłany od Pana Jezusa, NIGDY NIE POZWOLIŁBY NA TO, by twój syn jak piszesz, chciał abyś go ochrzcił.==

  To nie Duch Święty wyrażał swoją wolę co do chrztu mojego syna, ale sam syn poprosił mnie rano po imprezie że chce, abym go ochrzcił.

  Chrzest nie jest literą, tak jak Wieczerza Pańska nie jest literą. To są ustanowienia Pana Jezusa.
  Chrzest nie jest Starym przymierzem.

  A już zastrzeżenie co do miejsca i czasu kiedy Duch Święty ma prawo działać, a kiedy nie, to nawet trudno to ocenić.
  Z tego co ja wiem, to Duch Święty działa jak chce.
 • @von Finov
  WAŻNE ZAGADNIENIE!

  Witaj i dziękuję za odpowiedź. Jednak nadal mnie interesuje sprawa Twojego punktu widzenia.

  Napisałeś: "Osobą Boga" urzędującą na ziemi jest Duch Święty".

  Czyżbyś zatem uważał, że w tym miejscu pojęcie Ducha Świętego należy kojarzyć z oddzielną Boską Istotą poza Bogiem Ojcem oraz poza Bogiem Synem? Lub inaczej: Czy według Ciebie istnieją TRZY ISTOTY BOSKIE czyli Bóg Ojciec, Bóg Syn oraz Bóg Duch Święty? A może źle Cię zrozumiałem?

  Myślę, że to jest bardzo ważne zagadnienie!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @von Finov
  WIDZĘ ŻE KEREN, BYŁ SZYBSZY:-)

  Więc ja zapytam później.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:20:06
  Jeżeli czytasz Boże Słowo, to trudno nie zauważyć, że jeden Bóg występuje jednocześnie w trzech Osobach. I te trzy Osoby Boga są zarazem jednym Bogiem.
  Osobiście nie bardzo to rozumiem, ale tak wierzę, gdyż to wynika z Bożego Słowa.

  Wiem, że Świadkowie odrzucają osobowość i Boskość Ducha Świętego. Podobnie mają z tym problemy Adwentyści.
 • @von Finov 21:09:42
  „ Nawet jedno słowo o Trójcy nie znajduje się w całej Biblii ( .. ) Boga poznajemy przez Chrystusa, a nie przez nasze zarozumiale koncepcje filozoficzne „ (Miguel Servet 1509-1553)
 • @von Finov
  TYLKO BÓG OJCIEC I TYLKO BÓG SYN!

  No cóż, Kolego powiem swoje zdanie!

  Słowo Boże nie mówi, że jest jeden Bóg w trzech osobach. Zobacz: Piszesz, że według Pisma Świętego jest jeden Bóg w trzech osobach ale nie za bardzo to rozumiesz. Wniosek: Nie możesz z całą stanowczością stwierdzić, że masz rację zatem w tym temacie Twoje rozumienie TEJ SPRAWY może okazać się niewłaściwe.

  Co jest ważne w naszym temacie? Otóż to, że PAN JEZUS powiedział, że przyjdzie w chwale BOGA OJCA z ANIOŁAMI. Wierzę Panu Jezusowi. Niektórzy jeszcze dodają Boga Ducha Świętego jako oddzielnego Boga.

  To nieprawda!

  Wierzę również Apostołowi Pawłowo, który rzekł, że dla nas istnieje tylko BÓG OJCIEC i TYLKO PAN JEZUS... No i Paweł, zresztą nie tylko on, wita się i żegna w swoich listach tylko i wyłącznie w Imieniu BOGA OJCA i w Imieniu JEGO SYNA!

  Początek Apokalipsy to słowa następujące:

  "(1) Objawienie JEZUSA CHRYSTUSA, które dał mu BÓG, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego ANIOŁA swojego słudze swemu JANOWI...".

  1/1

  Zatem w Boskim Niebie jest:

  1/ Bóg Ojciec
  2/ Bóg Syn
  3/Aniołowie

  Zdaje się że Adwentyści również nie mają "z tym" problemu. Oni wierzą, że istnieje Bóg Duch Święty jako oddzielna Osoba poza Bogiem Ojcem oraz poza Bogiem Synem! ALE TO NIEPRAWDA!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @von Finov
  UWIELBIENIE PANA JEZUSA...

  I poznanie jego Nauk, oczywiście gdy On Pozwoli, jest tylko wtedy kiedy uwielbisz Jego Osobę, skoro więc robisz z Boga jakąś 3 osobową himerę, to od razu tobie powiem, NIE MASZ ŻADNEGO POZNANIA.

  A pojęcie Duch Święty, jest kompletnie dla ciebie OBCE. Jeśli sądzisz, że czujesz obecność ducha, to mogę ciebie zapewnić, że to odczucie które masz, nie jest od Pana Jezusa. Miałem tobie to napisać wtedy, kiedy napisałeś o swoim synu:

  //Nawrócił się dopiero w zeszłe wakacje, gdy Duch Święty zstąpił na niego na imprezce z kolesiami. Myśleli że się czegoś naćpał. A to był Duch Święty. //

  Nie widzisz w tym kpiny, która miałaby ośmieszyć Pana Jezusa, może nie widzisz, ja widzę.

  Sądzisz, że Moc Boża która zstępuje na człowieka, robi z niego durnia, albo w ten sposób że wszyscy myślą że się naćpał, jak napisałeś.

  Mało tego, miałeś go ochrzcić, skoro Pan Jezus Powoli kończył z literalnym zanurzeniem!?

  Sądzę , to mówi ten który nie potrzebuje politowania, droga którą idziesz , nie jest dobrą drogą a duch który się wam objawił, na pewno nie pochodził od Pana Jezusa.

  Życzę tobie, byś poprosił Pana Jezusa o pomoc, bo ją potrzebujesz.

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:49:16
  Czy byłbyś tak uprzejmy i napisałbyś trochę o Twoim praktycznym życiu z Bogiem. Jak to wygląda w tym ludzkim wymiarze, ale i też jak to się objawia w tym nadnaturalnym wymiarze prawidłowego obcowania z Bogiem i posługiwania ludziom w mocy Ducha Świętego?

  Jeżeli masz w ogóle o czym pisać, to opisz mi drogę którą idziesz.

  I oczywiście będziesz potrafił powołać się na Boże Słowo i podać cytaty które mówią, że ==Pan Jezus Powoli kończył z literalnym zanurzeniem!==, a właściwie te cytaty Pana Jezusa w których nauczał On, aby zaprzestać chrzczenia.
 • @von Finov
  NIE POSŁAŁ MNIE BOWIEM CHRYSTUS...?

  A teraz bez żadnych animozji, usiądź sobie , otwórz 1 Pawła do Koryntian od 1/1-17 i z uwagą przeczytaj.

  Potem to:

  (11) Ja was chrzczę WODĄ, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; ON WAS CHRZCIĆ BĘDZIE DUCHEM ŚWIĘTYM I OGNIEM.

  (12) W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.

  (13) Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego.

  (14) Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?

  (15) A Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: USTĄP TERAZ , ALBOWIEM GODZI SIĘ NAM WYPEŁNIĆ WSZELKĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ. Tedy mu ustąpił.

  (16) A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.

  (17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

  Ewangelia Mateusza 3 / 11-17

  Jeśli przeczytałeś, to przeczytaj jeszcze i zapamiętaj oczywiście jak chcesz, pewną myśl Apostoła Pawła, pewną kolejność nawet bym powiedział. Zapytasz co ona ma wspólnego z chrztem, odpowiem że w pewnym sensie ma.

  (9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;

  (10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.

  (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, ZANIECHAŁEM TEGO CO DZIECIĘCE.

  (12) Teraz bowiem widzimy JAKBY PRZEZ ZWIERCIADŁO i NIBY W ZAGADCE , ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany.

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 13

  ...NIE POSŁAŁ MNIE BOWIEM CHRYSTUS..

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 00:50:13
  Drogi Grzegorzu!

  Do dzisiaj postrzegałem Cię jako dość poprawnego w odnoszeniu się do Bożego Słowa. Dzisiaj straciłeś w moich oczach. Owszem, możesz w odniesieniu do różnych zagadnień mieć prawidłowe poznanie, ale w innych zagadnieniach szwankujesz.

  Kierując się zasadą interpretacyjną:

  1) Należy czytać to, co jest napisane
  Należy doczytać się w danym tekście informacji, które wynikają z tekstu, a nie szukać w tekście dowodów na wcześniej przyjęte założenia. Aby zamiast egzegezy nie dokonywać ejzegezy.
  Termin egzegeza (evxh,ghsij = exēgēsis) jest złożeniem dwóch słów: evx + hge,omai – chodzi o wyprowadzenie sensu, znaczenia z tekstu, a nie nadanie mu nowego znaczenia, nie chodzi o reinterpretację sensu czy o aktualizację znaczenia w teraźniejszości. Podstawowe znaczenie relacja, opowiadanie, potem objaśnianie.
  Termin ejzegeza (eivsh,ghsij = eisēgēsis) oznacza interpretację nadającą sens tekstowi przez czytelników (słuchaczy) (na wprowadzenie znaczenia do tekstów wskazuje przedrostek przyimkowy eis). Odbiór dzieł sztuki jest najczęściej ejzegetyczny.


  Oczywiście przeczytałem z uwagą IKor.1,1-17.
  W wersetach 1-12 nie ma nic o chrzcie.
  Właściwie cały ten fragment odnosi się do zaniechania sporów i funkcjonowania wierzących w jednośc w odniesieniu do Chrystusa.
  I w tym momencie Paweł nawiązuje do zagadnienia chrztu, że chrzty odbywają się w imieniu Chrystusa, w Chrystusa, a nie w jakiegoś człowieka. Paweł poprzez zagadnienie chrztu ukierunkowuje Koryntian na Pana Jezusa. I Paweł się cieszy, że nie chrzcił nikogo z Koryntian, dzięki czemu nie mogą się oni ewentualnie postrzegać jako ochrzczeni w Pawła. Być może istniał wtedy problem, że ci którzy chrzcili - przypisywali sobie ochrzczonych jako swych wyznawców, albo ochrzczeni traktowali chrzczących jako swych "guru". I w tym tekście Paweł odwodzi Koryntian od takiego sposobu myślenia kierunkując ich na Chrystusa.

  To że Paweł chrzcił niewielu ludzi nie jest podstawą do wyciągania wniosku, że ustanowienie chrztu miało zamierać. Często jeden jest apostołem rozpoczynającym zwiastowanie w nowym środowisku, inny ewangelizuje, a jeszcze inny chrzci.
  Ja sam, mając powołanie apostolskie przyprowadziłem trochę ludzi do zbawienia, a sam chrzciłem bardzo mało.
  To że PAWEŁ STWIERDZA: "17 Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża." nie oznacza, że Pan Jezus odwołał zasadę wprowadzania do Kościoła poprzez chrzest tych, którzy uwierzyli. Chrzcić może nawet ktoś, kto nie jest wysoko wyedukowanym teologiem. A Paweł mając wyjątkowe przygotowanie do zwiastowania, do nauczania, do apostolstwa miał się skoncentrować na tym, do czego był najlepiej przygotowany. Chrzcić mogli inni. Choć, aby nie było wątpliwości co do tego, że Paweł nie negował chrztu, to sam też trochę chrzcił.

  Jak widać, nie potrafiłeś podać żadnego wersetu który by negował chrzest, że po czasach Chrystusa miał on ulec zaniechaniu. A zarówno nakazy Chrystusa, Dzieje jak i listy wskazują na KONTYNUOWANIE ustanowienia Chrztu, jak i dodatkowo pogłębiają zrozumienie teologii chrztu. Po co tyle wzmianek o przypadkach chrztów jak i odniesień teologicznych co do chrztu, jeżeli chrzest miał być zaniechany?
 • @von Finov
  OBOJĘTNIE CO BYM NAPISAŁ, TO ...

  I tak byś odrzucił, powiem tobie dlaczego, bo jeśli twierdzisz że jest takie coś jak trójca, to tobie potrzeba mleczka, nie można przejść do twardego pokarmu skoro nie rozumie się albo nie zna , OSOBY PANA JEZUSA.

  Pismo mówi: najpierw szukajcie Królestwa Bożego A WSZYSTKO INNE BĘDZIE WAM DODANE.

  Najpierw znajdź KRÓLA I ODPOWIEDNIO ODDAJ MU SZACUNEK, bo może On kiedy będziesz na Jego Drodze, da tobie dalsze zrozumienie.

  Mówisz że straciłem w twoich oczach, cóż, mogę tylko powiedzieć że mojego Pana ukrzyżowano i przyjmę na siebie to, że skoro Pana Jezusa ukrzyżowano, to i mnie sponiewierają, ''nie jest sługa większy nad Pana Swego''.

  Życzę tobie, byś prosił Pana Jezusa o pomoc, tylko tyle i aż, tyle.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 00:50:13
  Co do drugiego z Twoich przykładów mających rzekomo negować kontynuowanie chrztu po czasach Chrystusa...

  To że Jan chrzcił w wodzie, a Pan Jezus miał chrzcić, zanurzać w Duchu Świętym i w ogniu - jedno nie wyklucza drugiego.
  Znowu fałszywa interpretacja.
  przecież sam Pan Jezus połączył te dwa chrzty jako mające występować u ludzi: J.3,5 "Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego."

  Boża kolejność przechodzenia od pogaństwa do życia z Bogiem jest prosto przedstawiona w Mt.28,19 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»."
  - nauczanie,
  - chrzest z wody tych, którzy uwierzyli,
  - dalsze nauczanie,
  - oraz możliwy chrzest Duchem Świętym:
  Dz.19,2 "Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». 3 «Jaki więc chrzest przyjęliście?» - zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». 4 «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa» - powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali."

  Co do zapodanego przez Ciebie fragmentu z IKor.13,9-12, to ten fragment nie ma nic wspólnego z chrztem.
  Jest to odniesienie się do zagadnienia miłości, do przemijania nadnaturalnych darów Ducha Świętego na tle czasu (prawdopodobnie po śmierci człowieka) gdy nastanie "doskonałość".
  Biorąc pod uwagę, że dary Ducha Świętego są przydatne dla Kościoła na ziemi, to zarówno usługujący mogą posługiwać w darach Ducha Świętego okresowo jak i zostaną one utracone - bo niepotrzebne, po śmierci ciał.
  No i oczywiście po znalezieniu się w "doskonałości", wzrośnie nasze objawione nam poznanie.

  Gdzie tu odniesienie do chrztu?

  A co do Twojego końcowego: ==..NIE POSŁAŁ MNIE BOWIEM CHRYSTUS..==
  Paweł odniósł to do siebie, do swojego powołania, do swojej posługi.
  A to stwierdzenie nie daje nam żadnych podstaw do uogólnienia, że chrzczenie miało zostać zaniechanie.

  Gdyby Paweł uogólnił, że chrzest ma zostać przerwany, że apostołowie, kościoły nie są do chrzczenia,... ale takich uogólnień nie ma.

  Tak więc twierdzenie, że należy zaprzestać chrzczenia, że nie trzeba chrzcić jest niebiblijną herezją.
 • @60grzegorz 14:26:23
  No to jeszcze podaj cytat, gdzie napisałem, że jest trójca.

  Bycie ocenianym krytycznie za fałszywe - bo niebiblijne, poglądy, nie jest prześladowaniem za wiarę, tylko jest krytyczną oceną herezji. I w tym przypadku nie jesteś prześladowany jako wyznawca Pana Jezusa, ale jesteś wystawiony na pokaz jako głoszący w jakimś zakresie niebiblijną herezję. W praktyce sam się sponiewierałeś.

  Jak łatwo się zorientować, Pan Jezus dał mi łaskę połapania się w Twojej herezji na temat chrztu.
 • @
  Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.

  ....Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu...mocniejszy niż ja...On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.

  Chrzcić( prawidłowo, zanurzać) będzie Duchem Świętym i ogniem, czyli nie wodą, no proszę .

  Teraz tak sobie myślę, że jeśli ludzie nie rozumieją pojęcia Duch Święty to łatwiej im powrócić do literalnego zanurzenia niż rozpatrywać to, o co chodziło Janowi.

  A więc znajomość niektórych pojęć Biblijnych jest istotną sprawą i być może a nawet nie być może, tylko na pewno staje człowiekowi na drodze do dalszego zrozumienia Nauk Zbawiciela.

  Tak, wiara nie jest sprawą wszystkich, nie jest. Ale co ja mogę na to, nic, po prostu nic, mam powiedzieć a zrozumienie Daje Pan Jezus.

  Ot, takie moje rozmyślania. Tak czy owak, dziecięciem już nie jestem a pokarm który jem jest twardy. Skoro więc zaniechałem to co dziecięce , bo przeminęło i na męża wyrosłem, to jak mam być poddany dziecięcym fascynacjom skoro one umarły.

  Jeśli więc umarły to musiały przyjść takie, które tamte przerosły, które tamte wyparły, które dużo lepsze i zacniejsze miejsce zajmują.

  Kiedy to piszę przypomina mi się karmienie Izraela, manną , a już za chwilę Pan Jezus Mówi że Jest Prawdziwym Chlebem, kto spożywa ten chleb...

  I pomyśleć że manna , to sprawa literalna bo dotyczy zaspokojenia ciała, a sprawa spożywania Prawdziwego Chleba, też literalna, czy po prostu, JUŻ NA MĘŻA WYROSŁEM czyli sprawa ....no bo jak mogę jeść Pana Jezusa, skoro nie da się tego zrobić, chyba że ...nie, nie, w żadnej innej postaci On nie może być przedstawiony, więc sprawa dotyczy, Duchowego kosztowania Nauki Zbawiciela, czyli żyć Jego Naukami i cierpieć jak On cierpiał aż do krwi.

  Nie jest to łatwe, nie, ale jeśli się do Pana człowiek nawróci zasłona zostanie zdjęta, to na pewno.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @von Finov
  A CHOĆBY TU:

  Napisałeś:

  //No to jeszcze podaj cytat, gdzie napisałem, że jest trójca.//

  To nie cytat, ale potwierdzasz w tym zdaniu, że trójca jest!

  Napisałeś do Kerena:

  //@57KerenOr 19:20:06

  Jeżeli czytasz Boże Słowo, to trudno nie zauważyć, że jeden Bóg występuje jednocześnie w trzech Osobach. I te trzy Osoby Boga są zarazem jednym Bogiem.
  Osobiście nie bardzo to rozumiem, ale tak wierzę, gdyż to wynika z Bożego Słowa.

  Wiem, że Świadkowie odrzucają osobowość i Boskość Ducha Świętego. Podobnie mają z tym problemy Adwentyści.

  nadużycie link skomentuj

  von Finov 07.06.2019 21:09:42//

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @von Finov
  ŻEBYŚ MNIE ŹLE NIE ZROZUMIAŁ.

  Napisałeś o trójcy:

  Napisałeś:

  //Osobiście nie bardzo to rozumiem, ale tak wierzę, gdyż to wynika z Bożego Słowa.//

  Sądzisz że można wypowiadać się w sprawach wiary, jeśli nie rozumie się podstaw bo sprawa dotycząca Pana Jezusa , to podstawa, to mleczko które się konsumuje by urosnąć w wierze. To jest to o czym pisałem.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 15:44:42
  Drogi Grzegorzu!

  Masz oczy, a nie widzisz!

  Jeszcze raz zapytam: Gdzie napisałem, że jest "trójca"?
 • @von Finov
  BLUŹNIERSTWO PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU!

  Będąc konkretnym, Ewangelia według Mateusza 28/19 nie mówi wcale o żadnej BOSKOŚCI tak zwanego DUCHA ŚWIĘTEGO. To, że tego Ducha Świętego nazywasz BOGIEM i w dodatku sugerujesz, że jest to ODDZIELNY BÓG POZA BOGIEM OJCEM ORAZ BOGIEM SYNEM jest tylko i wyłącznie Twoją dywagacją i Twoim wyciągniętym wnioskiem, niekoniecznie prawdziwym.

  Otóż w Ewangelii według Mateusza 29/18 jest wyraźnie napisane, że mamy iść i głosić Ewangelię w Imię mieszkańców Boskiego Nieba a więc w Imię Ojca, w Imię Syna i w Imię wybranych Aniołów Bożych, w tym wypadku nazwanych Duchem Świętym. Zauważ rzecz ważną: Ewangelia według Mateusza 28/19 nie wspomina wcale, że wymieniony w tym miejscu DUCH ŚWIĘTY jest BOGIEM!

  Ciekawostka: Pan Jezus również przyjdzie w Chwale Boga Ojca razem z... Aniołami!

  ***

  Bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu, które nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym...

  W Ewangelii według Marka 3/22-28 czytamy:

  "(22) Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma BELZEBUBA i PRZEZ WŁADCĘ ZŁYCH DUCHÓW WYRZUCA ZŁE DUCHY. (23) Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? (24) Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. (25) I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. (26) Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać lecz koniec z nim. (27) Nie, nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi. (28) Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone.

   (29) KTO BY JEDNAK ZBLUŹNIŁ PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego. (30) MÓWILI BOWIEM: MA DUCHA NIECZYSTEGO". 

  WNIOSEK:

  Faryzeusze orzekli, że Pan Jezus wygania demony duchem Belzebuba a przecież Syn Boży wyganiał demony ŚWIĘTYM DUCHEM OJCOWSKIM... I w tym miejscu właśnie o Świętego Ducha Ojcowskiego chodzi a nie o dodatkową trzecią osobę BOSKĄ poza Bogiem Ojcem i poza Bogiem Synem!

  PS

  JEŻELI GRZEGORZ SIĘ NIE POGNIEWA ODPOWIEM ZA NIEGO!

  Jeżeli głosisz, że oprócz Boga Ojca i Boga Syna istnieje BÓG DUCH ŚWIĘTY to jesteś zwolennikiem tak zwanej, potocznie mówiąc, „TRÓJCY”. Nie zawsze trzeba używać dokładnie jakiegoś wyrazu, wystarczy sam sens zdania a z Twojego wpisu wynika, że uznajesz trzech BOSKICH mieszkańców Nieba!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @von Finov
  LUBISZ SIĘ BAWIĆ!?

  Napisałeś:

  //Jeszcze raz zapytam: Gdzie napisałem, że jest "trójca"?//

  A ja jeszcze raz odpowiem.

  A CHOĆBY TU:

  Napisałeś do Kerena:

  //@57KerenOr 19:20:06

  Jeżeli czytasz Boże Słowo, to trudno nie zauważyć, że jeden Bóg występuje jednocześnie w trzech Osobach. I te trzy Osoby Boga są zarazem jednym Bogiem.
  Osobiście nie bardzo to rozumiem, ale tak wierzę, gdyż to wynika z Bożego Słowa.

  Wiem, że Świadkowie odrzucają osobowość i Boskość Ducha Świętego. Podobnie mają z tym problemy Adwentyści.

  nadużycie link skomentuj

  von Finov 07.06.2019 21:09:42//

  Może byś przestał kołowrocić.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @von Finov
  VON FINOV, CO TO DA ŻE OPOWIEM O SWOJEJ DRODZE!?

  Sądzisz, że to jest ważniejsze od tematu który omawiamy, prawie wszystko co tu piszemy LUDZIE NIE ROZUMIEJĄ.

  O czym ja mam im pisać o swoich własnych odczuciach.

  Większość ludzi nie ma kompletnego rozeznania dotyczącego OSOBOWOŚCI BOGA A JA MAM IM OPISYWAĆ ALBO TOBIE, własne przeżycia.
  Wiem, chyba wiem o co chodzi, zapewne ty masz potężny bagaż twoich przeżyć i chciałbyś też to powiedzieć. Ja nie widzę powodu, przynajmniej na razie, aby opisywać to, co niektórzy podepczą.

  Deptana jest co chwile Osoba Pana Jezusa i Osoba Boga Ojca a ja mam ich lub ciebie ''zadręczać'' moimi przeżyciami.

  Powiem tylko tyle: jeśli się nie nawrócicie, pomrzecie w grzech swoich, pomrzecie!

  Dobranoc!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @von Finov
  NIE ZGADZASZ SIĘ Z WIELOMA CYTATAMI BIBLIJNYMI ZATEM ŻEGNAM!

  Powyżej w komentarzu pt: "TYLKO BÓG OJCIEC I TYLKO BÓG SYN" podałem wyraźnie o kim Mówi Syn Boży, Paweł i Apokalipsa. Nie mam najmniejszej ochoty dodawać do wyżej wymienionych cytatów, kolejnych 140!

  Nie interesuje Cię to co powiedział przede wszystkim Pan Jezus? Twoja Wola!
  Uważasz, że istnieje jakiś dodatkowy Bóg, który RAZEM Z BOGIEM OJCEM ORAZ Z BOGIEM SYNEM WSPÓLNIE ODBIERA UWIELBIENIE I CHWAŁĘ? Twoja wola. 

  http://m.neon24.pl/3e7f45cc0be58ad72fe26d48a6710d01,13,0.png

  Ja wiem że wspólne uwielbienie z Bogiem Ojcem odbiera tylko i wyłącznie Bóg Syn. Na moim blogu siejesz herezję ale ja na to nie pozwolę....

  KONIEC ROZMOWY!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • ... jeszcze parę słów ode mnie do von Finov
  Ew.Jana

  4:23 Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
  4:24 Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.


  Chrystus mówi o swoim Ojcu , że jest Duchem i w duchu
  należy Go czcić !!

  Chrystus zrodzony jest z Tego Ducha ...
  Bóg jest owym źródłem !!! Chrystus jest wypełniony tym Duchem .

  Nie ma trójcy świętej , to wymysł ludzki , A jak wiemy żaden człowiek nie może od siebie nic dodać , bo to karalne !!

  Boga należy czcić w duchu , czyli nasza droga do niego powinna odbywać się w duchu , a nie w widzeniu .

  Po owocach można poznać działanie Ducha . w Ew. Jana w rozmowie z Nikodemem Chrystus porównuje Go do wiatru . Nie wiadomo skąd przychodzi i dokąd idzie , tylko po tym . że ruszają się drzewa wiemy , że zadziałał . Tak też jest z człowiekiem , tym owocem działania Ducha jest jego zmiana . Zmiana , przemiana jego serca !!!

  Duch jest niewidzialny i my mamy czcić Boga w duchu . Obrazy widzialne są absolutnie wykluczone , czyli chrzty , spektakularne wypędzanie duchów itp.

  von Finov przeczytaj proszę , Biblę raz jeszcze z sercem otwartym na poznanie Prawdy !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY