Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

PRZYSZŁA ŻONA BARANKA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie może więc bezustannie nawoływać Oblubieńca przyszła Jego żona tylko obecna Jego żona!

 

Nasz Kolega Internetowy roux w rozmowie z Barbarą użył cytatu z Apokalipsy 22/17 z Przekładu Nowego Świata! Przytoczę go tutaj:


"17A duch i  przyszła żona Baranka  bezustannie mówią: „Przyjdź!”. Każdy, kto słyszy, niech powie: „Przyjdź!”. Każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie. Każdy, kto chce, niech za darmo bierze wodę życia".

 

uwagi na to, że znam ten fragment od wielu lat zaintrygowała mnie pewna niespójność pomiędzy tym co zapisane zostało w mojej pamięci a cytatem oddanym przez rouxa powyżej.

 

Otóż kocioł w mojej głowie powstał po słowach: "Przyszła żona Baranka".  Nie obecna, nie teraźniejsza tylko... przyszła!  Okazuje się, że tak przetłumaczony fragment istnieje pod poniższym adresem:

 

https://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/nwt/ksiegi-biblijne/objawienie/22/

 

ednak, uwaga, tak zwane Chrześcijańskie Pisma Greckie (Nowy Testament w Przekładzie Świadków...) w wydaniu książkowym a także na niektórych stronach ineternetowych interesujący mnie fragment oddają zgoła inaczej.

 

"(17) A duchy   i  oblubienica bezustannie mówią: "Przyjdź!" I każdy, kto słyszy, niech powie: "Przyjdź!" I każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie; każdy, kto chce, niech bierze wodę życia darmo". 

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

 

Oczywiście stwierdzenie "a duchy", powinno być oddane jako "a duch" ale w tym miejscu raczej mamy do czynienia z przeinaczeniem przypadkowym ponieważ w Biblii książkowej "u Świadków..." forma jest prawidłowa!

 

Natomiast zwróćmy uwagę na dalszą część zapisu: "A duch i  oblubienica  bezustannie mówią: "Przyjdź".

 

atem mamy tutaj paradoks. Mamy tutaj pewien subtelny błąd, rzekłbym nawet, że mamy do czynienia z delikatnym, muślinowym fałszerstwem! W tym akurat miejscu nie winię Kolegi rouxa, ponieważ podał cytat ze strony swojej organizacji.

 

Ten kto uważa, że zdanie "A duch i  przyszła żona Baranka  bezustannie mówią: „Przyjdź!”" , ma to samo znaczenie co zdanie "A duch i oblubienica bezustannie mówią: "Przyjdź!"", jest w błędzie!

Otóż stwierdzenie, że "przyszła żona Baranka" bezustannie nawołuje Oblubieńca czyli Pana Jezusa jest niezgodne z Nauką Boga Ojca oraz Boga Syna! Żoną Baranka, czyli Oblubienicą Barankową stajemy się w momencie powołania przez Syna Bożego.  Syn Boży jest Mężem a człowiek wierzący jest Oblubienicą.

 

  Nie może więc bezustannie nawoływać Oblubieńca przyszła Jego żona tylko obecna Jego żona.

 

Zadajmy sobie pytanie: Jak cieżkiej wagi jest to... Świadkowe... przeinaczenie?!

 

No cóż, ów błąd w tłumaczeniu jest wagi bardzo cieżkiej, ponieważ Oblubienica nie jest oddzielną grupką ludzi wybranych spośród innych wybranych, jak uczą Świadkowie...!  Oblubienicą po prostu jesteś Ty i jestem ja, i sąsiad, i sąsiadka, i Piotr, i Paweł, i Maria, i każdy, który przez Syna Bożego został powołany do Jego Królestwa.

 

Każdy z nas powinien wołać:  Przyjdź Panie Jezu!
KOMENTARZE

 • ...
  Zawsze fascynujące dla mnie było to , że Bóg wszystko '' zaszyfrował " , zasłonił - ja to tak nazywam - białym płótnem .
  Wiele wydaje się trudne i niezrozumiałe , ale tylko wtedy , gdy jest przykryte tym płótnem . Po zerwaniu owej zasłony , okazuje się , że są
  to znajome kształty , czy sprawy ... Tak się właśnie ma , według mnie sprawa '' związku z Chrystusem '' . Związek duszy człowieka z Duchem Chrystusa .

  Tak , to jest jak związek małżeński i taki też obowiązuje kodeks jak w naszych ''ziemskich'' związkach .

  Zasady proste -- nie możemy rozglądać się za innymi , jeśli chcemy porozmawiać z małżonkiem to nie szukamy sobie pośredników , zdrada jest niemoralna itd. :)
 • @Adamus...
  MAŁŻONEK PAN I BÓG JEZUS CHRYSTUS!

  Witaj!

  Odnosząc się w jakiejś mierze do Twojego wpisu dodam, że wszelkie tajemnice ukryte są w Synu Boga Ojca. Mam na myśli tutaj skarby mądrości i zrozumienia. (List Apostoła Pawła do Kolosan 2/1-3)!

  Jednak jest na to rada. Jest na to sposób!

  Bóg Ojciec dał przecież rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne! (Ewangelia według Jana 3/16)!

  Zatem to Oblubieniec (Pan Jezus) otwiera drogę do Mądrości Bożej i Oblubieniec tą drogę zamyka. (Apokalipsa Pana Jezusa 3/7)! Kogo chce wybawia a kogo chce zatwardza i trudno tutaj dyskutować z Garncarzem choć przyznam, że niektórzy się stawiają i nie chcą by Syn Boży nad nimi panował. Dokładnie tak jak w Chrystusowej Przypowieści!

  Napisałaś o rozmowie z małżonkiem... Hmmm! Są jednak tutaj tacy, którzy uważają się za wierzących ale nie uważają się za Małżonkę Baranka, ponieważ nauczono ich, że "nie, bo nie"!

  Smutne to ale są tutaj tacy, którzy do Małżonka, nigdy, przenigdy nie odezwą się ani jednym słowem! Są tutaj tacy...

  Pozdrawiam!

  57KO


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:08:59
  W rozmowie z samarytanką przy studni , Chrystus oznajmia jej , że pięciu mężów których miała nie byli jej mężami , a ten którego teraz ma też nie jest jej mężem .

  No właśnie , bo ten którego spotkała przy studni Syna Bożego ''właśnie się jej oświadczył '' , i będzie jej siódmym mężem !!

  Spotkanie z samarytanką niesie ze sobą jeszcze inne przesłanie - zapowiedź zjednoczenia Samarii w Chrystusie . Samarii , która jak pamiętamy daleko odeszła od Boga uprawiając bałwochwalstwo .

  Każda Ewangelia przedstawia mniej więcej te same wydarzenia , lecz widzę w nich jakby stopniowanie , ostatnia jest , nazwijmy to pełniejsza .
 • @Adamus...
  MĘŻOWIE SAMARYTANKI!

  Hmm... Pozwolę sobie coś powiedzieć:

  Pan Jezus NIE MÓWI, że pięciu poprzednich mężów Samarytanki nie było tak w istocie jej mężami. Syn Boży zaznacza, że ten OSTATNI MĄŻ nie jest jej mężem. Zresztą takie samo zdanie miała Samarytanka.

  Werset 18:

  "(18) Miałaś bowiem pięciu mężów, a TEN, KTÓREGO TERAZ MASZ, NIE JEST TWOIM MĘŻEM; prawdę powiedziałaś".

  Ewangelia według Jana 4/18

  *

  Pytanie: Czy wiesz może kim byli Samarytanie "z czasów" Pana Jezusa?

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:43:59
  Co do mężów samarytanki masz rację . Moja pomyłka !!
 • @57KerenOr 17:43:59
  Po tym jak Salomon zrywa przymirze z Bogiem dokonuje się podział na Państwo Izraela ze stolicą Samaria i Państwo Judy ze stolicą Jerozolimą. Samaria bardzo odchodzi od Boga bardziej niż Juda . Jak zawsze chdzi o bałwochwalstwo .


  Potem gdy pojawia się Chrystus najpierw mówi Apostołom aby na drogę pogan i samarytan nie wchodzić . Ze względu na duże odejście od Boga . W zasadzie żydzi nie obcują z samarytanami . I o tym mówi kobieta przy studni Jakubowej .

  W następnych Ewangeliach juź oznajmia , że musi zebrać to co pogineło .
  W Ew.Jana w rozmowie z samarytanka jest ta słynna scena o której wiemy :)


  Zaś w Dz Ap Jan ma widzenie , co potem skutkuje tym iż poganie przyjęli Słowo Boże .

  I tak zostało zebrane to co poginęło i nie tylko to .

  W tym właśnie zobaczyłam Miłosierdzie Boga . Pozbierał swoje dzieci i przygarnął jeszcze tych co nie byli jego ludem i wszczepił w Drzewo .
  Czyż to nie jest piękne !!! Cudowny Ojciec .
  !!!
 • ...
  Napisałam dość skrótowo , ponieważ piszę na telefonie . Ciężka sprawa .
 • @Adamus...
  PAN JEZUS I POGANKA Z SAMARII!

  Kiedyś, dawno temu Królestwo Salomona rozpadło się na dwie części. Część Północną stanowił Izrael ze stolicą w Samarii a część Południową ogarnęło Królestwo Judy, ze stolicą w Jerozolimie.

  No i był król Izraela – Ozeasz a królem Judy był Achab...

  Za króla Ozeasza wydarzyła się historia o której teraz rozmawiamy.

  Zobacz: 2 Księga Królewska 17 rozdział!

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Król Ozeasz, jak pisze kronikarz, "czynił (...) to, co złe w oczach Pana, jednakże nie tak, jak królowie izraelscy, którzy byli przed nim".

  Za jego to czasów król asyryjski Salmanasar napadł na Północną część Ziemi Obiecanej, zdobył Samarię i po pewnym czasie uprowadził izraelitów w niewolę do Asyrii. Przesiedlił ich z Ziemi Ojców do ziemi pogan.

  I w ten sposób spełniły się proroctwa... "A stało się tak, ponieważ synowie izraelscy grzeszyli przeciwko Panu, Bogu swemu".

  Jednak Salmanasar zasiedlił Północną część Państwa obcokrajowcami którzy nie byli potomkami Abrahama i Sary! I w ten sposób poganie z Babilonu i innych pogańskich miast przybyli do Północnego Izraela zamiast... rodowitych izraelitów.

  Wielu z nich oddawało Panu Bogu cześć fałszywie i niezgodnie z Jego Wolą... I choć udał się do nich jeden z kapłanów uprowadzonych z Samarii i tak grzeszyli przeciwko Panu Bogu!

  (...)

  Po wielu latach przy studni Jakuba Pan Jezus spotkał niewiastę samarytańską. Owa niewiasta nazwana jest Samarytanką tylko dlatego, że w Samarii mieszkała i była kolejnym potomkiem tych kórzy przed laty przybyli do Północnego Izraela a którymi dawno temu król Salmanasar zasiedlił Północną część Państwa! Owa niewiasta nie wywodziła się od ojców. Dlatego Apostołowie dziwili się, że Pan Jezus rozmawia z osobą pochodzącą z pogan. Dlatego również Samarytanka była zaskoczona tym, że izraelita (Pan Jezus) z nią rozmawia, ponieważ jak powiada Pismo: "Izraelici nie obcują z poganami".

  http://m.neon24.pl/02e1c83eb5ebd908078a4a5b2cc00146,13,0.jpg

  Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel daje Samarytance do zrozumienia jak należy chwalić Pana Boga według Nowych Zasad. Ludzie muszą widzieć świątynie i ołtarze. Jedni czczą Pana Boga w Jerozolimie a inni na jakiejś górze. Nadchodzi jednak godzina, że dla prawdziwych czcicieli Pana Jezusa i Boga Ojca miejsce nie będzie miało znaczenia! Nie żadne specjalne świątynie. Nie żadne specjalne miejsca święte na jakiejś górze. Liczy się serce i miłość do Zbawiciela!
  Nowe Przymierze to Duch a nie litera. Nowe Przymierze to społeczność WYWOŁANYCH ludzi na całym globie.

  To "wewnętrzny człowiek" stanowi sacrum ponieważ w nim ma przebywać Duch Boga Żywego!
  Świątynia budowana, już od Śmierci Syna Bożego na krzyżu – NIE ISTNIEJE! Nie ma Izraelity i nie ma Greka...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  NADCHODZI GODZINA KIEDY PRAWDZIWI CHWALCY BĘDĄ ODDAWALI OJCU CZEŚĆ W DUCHU I W PRAWDZIE.

  Napisałeś:

  //Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel daje Samarytance do zrozumienia jak należy chwalić Pana Boga według Nowych Zasad. Ludzie muszą widzieć świątynie i ołtarze. Jedni czczą Pana Boga w Jerozolimie a inni na jakiejś górze. Nadchodzi jednak godzina, że dla prawdziwych czcicieli Pana Jezusa i Boga Ojca miejsce nie będzie miało znaczenia! Nie żadne specjalne świątynie. Nie żadne specjalne miejsca święte na jakiejś górze. Liczy się serce i miłość do Zbawiciela!
  Nowe Przymierze to Duch a nie litera. Nowe Przymierze to społeczność WYWOŁANYCH ludzi na całym globie. //


  (5) I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.

  (1 List Piotra 2:5, Biblia Warszawska)

  I z chwilą śmierci Pana Jezusa na krzyżu, świątynie murowane i kapłani, są niepotrzebni.

  Każdy wierzący człowiek w Pana Jezusa, jest chodzącą Świątynią Bożą w Której to Świątyni Zamieszkał Najwyższy Kapłan do Którego powinniśmy się zwracać i Jest Nim Pan Jezus, dlatego wszelkiego rodzaju kapłaństwo które było jeszcze przed śmiercią Pana Jezusa, miało świątynię murowaną i wybranego ludzkiego kapłana ale już po śmierci Zbawiciela , nie ma miejsca na świątynię i kapłana!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @
  Grzegorzu , Kerenie , Adamusie , Witajcie !

  Szkoda , że jest tak mało ludzi , którzy zadają sobie pytanie ? Po co Bóg Ojciec , posłał do ludzi swego Syna , Pana Jezusa . A jeszcze jest wielką szkodą , że ludzie nie chcą się modlić i nie chcą przyjść do Pana Jezusa , aby mieć żywot . I szkoda , że nie wszyscy wiedzą o Woli Boga Ojca , który tylko Syna swego dał , posłał do ludzi .

  Chociaż niektórzy uważają się za ludzi wierzących, to do Syna Bożego modlić się nie chcą, nawet nie odzywają się do Niego.

  A przecież ;
  Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce . Ew. Jana 3,35 .

  Pan Jezus powiedział tylko ;
  Ja i Ojciec jedno jesteśmy . Ew. Jana 10,30 .

  I czy to jest , takie trudne do zrozumienia. Szkoda , że ludzie odrzucają Ojcowski dar , którym jest przecież Pan Jezus , nikt inny. Szkoda , że ludzie zawierzyli swoim organizacją zarejestrowanych tu na ziemi , a z Ojcowskim darem się nie liczą , również nie liczą się z Wolą Boga Ojca .

  Jeden z apostołów Pana Jezusa , Piotr zaś otworzył usta i rzekł ;
  Przykazał nam też , abyśmy ludowi głosili i składali świadectwo , że ON jest ustanowiony przez Boga sędzią żywych i umarłych . O NIM to świadczą wszyscy prorocy , iż każdy , kto a NIEGO wierzy , dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię JEGO . Dzieje Apostolskie 10,42-43 .

  A przecież ;
  Człowiek otrzymał od Boga Ojca najpiękniejszy i najwspanialszy dar Pana i Boga Jezusa Chrystusa .Bóg Ojciec posłał do ludzi tylko swego umiłowanego Syna nikogo innego !!!

  Albowiem tak Bóg umiłował świat , że Syna swego jednorodzonego dał , aby każdy , kto weń wierzy , nie zginął , ale miał żywot wieczny . Ewangelia Jana 3,16 .

  Bóg Ojciec posyła do ludzi tylko Pana Jezusa ;
  Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a ja przez Ojca żyję , tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie . Ewangelia według Jana 6,57 .

  Tych wersetów w Piśmie Świętym jest bardzo dużo , tylko szkoda , że jest tak mało ludzi , którzy chcą tam zajrzeć i sprawdzić co tam jest zapisane , którzy sprawdzają swoich nauczycieli kogo oni głoszą i czy mówią ludziom prawdę o Woli Boga Ojca .

  A przecież dużo ludzi mówi , że kochają Boga Ojca i do niego się modlą , a to ciekawe ? jeśli mówią , że go kochają to dlaczego nie wykonują Jego Woli ? Dlatego , że są nieposłuszni i nie przestrzegają Woli Boga Ojca , który tylko Syna swego dał , aby uratować rodzaj ludzki .

  Wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej powinni iść , modlić się , i oddać pokłon Panu Jezusowi Chrystusowi , Ojcowskiemu Synowi , bo taki jest Ojcowski rozkaz i taka jest Wola Boga Ojca!!!!

  A przecież , Pan Jezus powiedział w Ewangelii według Mateusza ;
  Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. Ew. Mateusza 11,28-30 .

  Szkoda , że jest tak mało ludzi , którzy słyszą , widzą i rozumieją . A przecież wystarczy tylko pokłonić się Panu Jezusowi i poprosić Go o poznanie i zrozumienie Jego Nauki Świętej . Pozdrawiam!

  P.S.
  Dziękuje dziś Panu Jezusowi , że mogłem trochę napisać o prawdzie Bożej i o jego posłannictwie od Boga Ojca i żadna to moja zasługa , nauczył mnie tego zbawiciel Pan Jezus i nie jest to moje , jest to PRAWDZIWA NAUKA BOŻA , Z KTÓRĄ PRZYSZEDŁ NA ZIEMIĘ DO LUDZI ZBAWICIEL PAN JEZUS .


  Pozdrawiam!
 • @jassy27 60grzegorz
  GŁOSZENIE EWANGELII!

  Grzegorz, jassy – bardzo dziękuję za ciekawe a przede wszystkim bardzo ważne wpisy.

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY