Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ZA NICH POŚWIĘCAM SIEBIE SAMEGO!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak mnie posłałeś na świat, tak i ja posłałem ich na świat; i za nich poświęcam siebie samego...

 

"1) To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie; (2) jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem,  aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. (4) Ja cię uwielbiłem na ziemi; dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał; (5) a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał. 


(6) Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego. (7) Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi; (8) albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś.


(9) Ja za nimi proszę,  nie za światem proszę,  lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi; (10) i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich. (11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty,  zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my. 


(12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo. (13) Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni. (14) Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata. (15) Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego. (16) Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 

 

 

 (17) Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą. (18) Jak mnie posłałeś na świat,tak i ja posłałem ich na świat; (19) i za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie. (20) A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie(21) Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.


(23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś. (24) Ojcze!  Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata(25) Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś; (26) i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich".

 

Ewangelia według Jana 17/1-26   


 


KOMENTARZE

 • @ALL
  O TAKIM "KTOSIU", KTÓRY DAŁ JEDNĄ GWIAZDKĘ... PANU JEZUSOWI!

  Tak sobie myślę, że jedną gwiazdkę Mowie Pana Jezusa mógł dać tylko człowiek niewierzący. Jeżeli natomiast jakąś z gwiazdek kliknął ten, kto uważa się za ucznia Syna Bożego, to mu współczuję. Bardzo współczuję.

  No i taki ktoś nie zastanowił się... Taki ktoś może dał ponieść się emocjom... Taki ktoś w zasadzie powinien się trochę uspokoić bo go nerwy zjedzą!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  ODPOWIEDŹ NA JEST.


  Jeszcze niedawno myślałem że te jedyneczki, to efekt wzburzonego tłumu wyznawców watykańskich, niestety, z tego co widzę to, prawda, którą podałeś w ewangelii Jana , jest nie zrozumiała dla wielu ludzi, nie tylko katolików.

  Jedno co można powiedzieć, to tyle że myślą że wiedzą , ale tak naprawdę, to nic nie wiedzą.

  //(9) Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi; //

  Dlatego świat, zawsze postawi jedynkę!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • PRAWDZIWA ; ARCYKAPŁAŃSKA MODLITWA PANA JEZUSA !!!
  Witam!

  Jakże piękna i wspaniała , Arcykapłańska modlitwa , Pana Jezusa , do swojego Taty , Boga Ojca . Piękna i Prawdziwa dlatego , że pochodzi z ust Pana Boga , Boga żywego , Boga Prawdziwego i Boga Potężnego , jak to jest nazwane w zwoju księgi w Księdze Izajasza w rozdziale 9,5.

  Tą wspaniałą i prawdziwą , modlitwę może , zrozumieć tylko i tylko człowiek prawdziwie wierzący , uczeń czy uczennica Chrystusowa , która jest natchniona/y , Duchem Chrystusowym .

  Keren57 i grzegorz60 , nie ma się co dziwić tym, którzy stawiają Panu Jezusowi jedynki za Jego Nauczanie i za Jego Naukę czy Modlitwę do Boga Ojca . Szkoda wielka , że ci ludzie nie chcą przyjść i pokłonić się Panu Jezusowi , nie chcą Pana Jezusa poprosić o pomoc i o przebaczenie ich grzechów .

  Szkoda mi jest tych wszystkich ludzi , którzy nie chcą zawrócić do Pana Jezusa i nie chcą się zgodzić z Wolą Boga Ojca , odrzucają Ojcowski Dar , którym jest przecież nikt inny jak tylko , Pan Jezus Chrystus Błogosławiony Syn Boga Ojca , nikt inny .

  Sprawdza się na nich proroctwo Izajasza , który był natchniony Duchem Chrystusowym i prorokował ; Panie ,któż uwierzył wieści naszej , a komu objawiło się ramię Pana . Dlatego nie mogli uwierzyć …………. Ew. Jana 12, 37-43 .

  Wszystkie Ewangelie Pana Jezusa , są wspaniałe i prawdziwe . A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta , zasłonięta jest dla tych , którzy giną . II List Pawła do Koryntian 4,1-6 . Cale Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki , do wykrywania błędów , do poprawy , do wychowywania w sprawiedliwości , aby człowiek Boży był doskonały , do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany . II List Pawła do Tymoteusza 3,16-17 .

  Keren57 i grzegorz60 szkoda , że ludzie nie chcą iść do Pana Jezusa , aby mieć żywot , który daje tylko Pan Jezus nikt inny . I sprawa wiary nie jest sprawą wszystkich ;

  Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu ; kto bowiem przystępuje do Boga , MUSI UWIERZYĆ , że On istnieje i że nagradza tych , KTÓRZY GO SZUKAJĄ !!!!! . List do Hebrajczyków 11,6 .  Pozdrawiam!
 • Ten cytacik bardzo mi się spodobał
  "„Człowiek jest najbardziej szalonym gatunkiem. Czci Boga niewidzialnego i niszczy widzialną Naturę. Nieświadomy, że ta Natura, którą niszczy, jest tym Bogiem, którego czci”. – Hubert Reeves
  .https://pbs.twimg.com/media/D9hdhORXkAA_ZZS.jpg
  "
  Historycznie rzecz biorąc to właśnie natura była "Bogiem" dla ludzi i to we wszystkich starożytnych kulturach świata (taki etap rozwoju nauki).
  Dopiero żydzi wymyślili sobie "wirtualnego Boga"... wcześniej Bogowie mieli proste odniesienie do natury... z Bogiem słońca na czele.
  Tacy Bogowie powiązani z naturą są bliscy nauce (nauka to wiedza o naturze)
  Natomiast żydowski Bóg to już czyste "Hollywood"... z naturą i z nauką nie ma nic wspólnego, podobnie jak prawdą nie mają nic wspólnego współczesne media żydowskie. "Kreowanie" rzeczywistości "medialnej" to jeden z fundamentów kultury żydowskiej... widzimy to i dzisiaj.
  A trzeba mieć świadomość że kreowanie rzeczywistości medialnej ...
  to wprost oszustwo, kłamstwo, manipulacja... czyli działania wrogie wobec odbiorcy tych kłamstw.
  ... i to jest w istocie fundament kultury żydowskiej, fundament religii żydowskiej i fundament katolicyzmu wyrastającego z judaizmu.
 • @Oscar
  ZATEM WYSZLIŚMY Z KAPUSTY!

  Czasami głupota naukowców i ich brak prawdziwej obserwacji świata sięga zenitu.
  Czy cytat który zaprezentowałeś ma sens? Czy całą ludzkość tym cytatem można wrzucić do jednego worka? Mnie na pewno nie! Może imć naukowiec po prostu "gapi się w teleskop" nie dostrzegając piękna stworzenia tylko widzi nudę i żałość!

  http://m.neon24.pl/fe78eb9684f2528aec619880bcc04d27,13,0.png

  Jednak parafrazując wypowiedź imć Jego, napiszę tak:

  "Synowie i córki są najbardziej szalonym gatunkiem. Oddają cześć ojcu i matce a jednocześnie niszczą widzialną naturę. I nie zdają sobie sprawy z tego, że ta natura którą niszczą jest ich ojcem i matką których czczą".

  Zatem według wielkiego Pana naukowca synowie i córki nie mają rodziców!

  No nie wiem, może Pan Hubert sądzi, że wyszliśmy z kapusty?

  Ale kto mi uwierzy, że jednak to nie kapusta była domem synów i córek? No może gdybym miał kilka uniwersytetów i jakieś prof. doc. hab. przed nazwiskiem, to kto wie?

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY