Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE BĘDĄ OŻYWIENI!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chrystus jako pierwszy. Potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

 

Swego czasu przez myśl by mi nie przeszło, by nasza Internetowa znajoma Barbara mogła dopasowywać wersety biblijne do własnych poglądów.

A szkoda, ponieważ tak czyniąc stajemy się wrogami Pana Jezusa i Boga Ojca.

Powinniśmy raczej nasze poglądy dostosować do Pisma Świętego. Przecież po to Syn Boży i Bóg Ojciec wprowadzili swoje Prawa byśmy my, ludzkie istoty z planety Ziemia, mogli się do nich zastosować. 

Od pewnego czasu wyżej wymieniona Koleżanka serwuje nam tutaj wiadomości typu: "Wszyscy ludzie będą zbawieni". By wyrazić się jaśniej powiem, że Barbarze chodzi o... dokładnie każdego jednego człowieka jaki kiedykolwiek żył na tej Planecie!

 

  Bara-bar źle rozumując pewne fragmenty z Biblii wmówiła sobie, że w istocie ma takie prawo by stanąć w szranki z Nauką Syna Bożego.

 

I jeszcze jedno jeśli o mnie chodzi:   Nigdy nie napisałem, nigdy nie powiedziałem ani nie zasugerowałem, iż Pan Jezus mógłby być zabójcą.


To, że Syn Boży wykonuje swoje wyroki, nie oznacza, że jest zabójcą lecz, że jest Sędzią i nie pozwoli z Siebie kpić! On owszem, jest Miłosierny... On, owszem, jest Wspaniały! Jednak  gdy kończy się Boża Łaska wtedy czas na... karę!

 

Podam przykład z życia codziennego, który kiedyś zaproponował 60grzegorz.  Otóż nigdy nie nazywa się zabójcami sędziów lub ławników, którzy podpisując lub wydając wyrok skazujący, wiedzą, że zgotują komuś śmierć!

 

Można rzec: Tyle tytułem wstępu! Przejdę więc do meritum! 

W komentarzu do swojego artykułu pt: "Pan Jezus Chrystus jest Bogiem, a nie niszczycielem-zabójcą!", Barbara przytoczyła mowę Apostoła Pawła do Koryntian.

 

http://bar-bara.neon24.pl/post/149795,pan-jezus-chrystus-jest-bogiem-a-nie-niszczycielem-zabojca

 

Mowa ta, co Autorka mocno podkreśla, ma być dowodem na Jej hmm... teorię!

 

  Przypomnę tutaj fragment tego co pisał Apostoł w 1 Liście do Koryntian w rozdziale 15 na temat zmartwychwstania.

 

Werset 22:

 

''(22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusiewszyscybędą ożywieni''.

 

Wyraz "wszyscy" Barbara podkreśliła wielkimi literami z dopiskiem: "To NIE jest opis wybranych. To opis WSZYSTKICH!".  Otóż zastanówmy się nad tym, czy w istocie Paweł Apostoł w tym miejscu miał na myśli dokładnie wszystkich i tych "dobrych" i tych "złych"?

 

Bacznie przyjrzyjmy się wersetowi następnemu o numerze 23:

 

"(23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia". 

 

  Wtręt słowny: Ciekawe dlaczego w tym miejscu Barbara "nie doczepiła się" do wyrazu "każdy" i nie wspomniała, że ten wyraz również według Niej mówi o... "każdym" a nie tylko o wybranym człowieku! Ja wiem dlaczego!

 

atem "wszyscy będą ożywieni", "każdy według własnej kolejności", "Chrystus jako pierwszy", "potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia".

 

Każdy według własnej kolejności! A jaka to jest więc kolejność dla tego "każdego" i dla tych "wszystkich"?

 

Apostoł Paweł tłumaczy:

 

"Chrystus jako pierwszy", co stało się około 2000 lat temu!

 

I dalej:

 

"Potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia".
I oto mamy rozwiązaną tajemnicę owych "wszystkich" no i "każdego": Pan Jezus zmartwychwstał jako pierwszy a ci ludzie, którzy należą do Chrystusa zmartwychwstaną z chwilą powtórnego przyjścia Syna Bożego.

 

I to jest niezbity dowód na to, że Apostoł Paweł mówiąc   w tym miejscu  o "wszystkich ożywionych", miał na myśli tylko i wyłącznie wszystkich ludzi wierzących  czyli ludzi wywołanych z tego świata.

 

Zatem Barbara racji nie ma!KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  I TO JEST BIBLIJNA PRAWDA!

  Napisałeś;

  //To, że Syn Boży wykonuje swoje wyroki, nie oznacza, że jest zabójcą lecz, że jest Sędzią i nie pozwoli z Siebie kpić! On owszem, jest Miłosierny... On, owszem, jest Wspaniały! Jednak gdy kończy się Boża Łaska wtedy czas na... karę!//

  Jak dla mnie , to szatan bardzo mocno zaślepił umysł Barbarze i to co ona wypisuje, jest TRAGEDIĄ, KPINĄ I POWIEM TO , CO MIAŁEM POWIEDZIEĆ JUŻ KIEDYŚ, BARBARA NIE MÓWI PRAWDY!

  BARBARA JEST KŁAMCĄ!

  Jako uczeń mojego Pana, życzę jej by zwróciła się do Pana Jezusa o pomoc, bo tylko ON może jej pomóc, zresztą nie tylko jej , katolikom, świadkom, adwentystom, ateistom i wielu, wielu innym ludziom!

  PAN JEZUS JEST MIECZEM KARZĄCYM I NIKT TEGO NIE ZMIENI!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • DO WSZYSTKICH ...........
  // Zatem Barbara racji nie ma! //

  Oczywiście i bez dwóch zdań , BARBARA NIE MA RACJI !!! To Zbawiciel Pan Jezus ma racje , a nie człowiek , który na dodatek pyszni się bezpodstawnie , zmieniając Naukę Pana Jezusa i nie licząc się z Wolą Boga Ojca .

  To człowiek/ BARBARA / nic nie wie , a na dodatek osądza innych .

  To człowiek się myli i na dodatek się zapomina z kim ma do czynienia , to Pan Jezus , Zbawiciel i Jego Nauka Boża , są prawdziwe i ostrzejsze niczym miecz obosieczny , a na dodatek straszna jest to rzecz wpaść w ręce BOGA ŻYWEGO !!!

  No , ale są tu tacy np. /BARBARA / którzy myślą inaczej , a na dodatek nie chcą się z Panam Jezusem zgodzić i przekręcają , zmieniają , Jego Naukę Świętą , wprowadzając czytelników w błąd pisząc nieprawdę o Panu Jezusie i Jego nauczaniu .

  Szkoda ,że ludzie myślą inaczej i nie chcą z Panem Bogiem się zgodzić . Wprowadzają swoje prawo i swoją naukę , która nie prowadzi do Zbawiciela Pana Jezusa . Umiłowali własną naukę i własną chwałę , a Pana Boga mają za nic .

  I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd , tak iż wierzą kłamstwu. Aby zostali osądzeni wszyscy , którzy nie uwierzyli prawdzie , lecz znaleźli upodobanie w nieprawości . II List Pawła do Tesaloniczan 2,11-12.

  Ale nie my ludzie, nie będziemy sądzić , bo wszelki sąd został przekazany Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi . Bóg Ojciec Dał nam Potężnego Boga. Bóg Ojciec w Swojej Wielkiej Mądrości Ustanowił Tylko Syna Swego Panem, Bogiem i Władcą Zbawienia . I żaden człowiek i żadna nauka czy żadne wyznania na ziemi tego nie zmieni .

  A duch wyraźnie mówi że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystąpią do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich . I List Pawła do Tymoteusza 4,1 .

  TO PAN JEZUS , NIKT INNY , JEST NAJDOSKONALSZYM WZOREM WIARY , I NIKT Z LUDZI TEGO ZMIENIĆ NIE MOŻE !

  To już kolejny raz , BARBARA się myli i na dodatek nie pisze prawdy !!! a szkoda , bo na samym początku dobrze pisała i dobrze biegła , ale ktoś jej przeszkodził , no któż to taki ????

  BARBARO pomódl się do Pana Jezusa i poproś Go o przebaczenie swoich grzechów i swoich błędów . A na pewno Pan Jezus Ci pomoże , On jeszcze nikogo nie odrzucił , to On Pan Jezus jest ; Drogą , Prawdą i Życiem Wiecznym i nie ma w nikim innym ZBAWIENIA ! Tak zadecydował Bóg Ojciec !
 • @jassy27 60grzegorz
  BARDZO POGUBIONA KOBIETA!

  Witajcie!

  Mam zasadę, że nie usuwam SWOICH komentarzy i artykułów. Jak w komentarzu zauważę błąd to wyrzucam koment i wrzucam natychmiast poprawiony. Chodzi mi o czytelność i zrozumienie. Chodzi mi o to by pozbyć się niepotrzebnych "byków" i literówek.

  Jeżeli mój błąd nie jest błędem poważnym a "pode mną" ktoś się wpisze, to koment zostawiam. Jeśli natomiast błąd jest poważny to wrzucam go kolejny raz na sam dół!

  Taka moja zasada i tą zasadę stosuję od wielu lat.

  Dlaczego o tym piszę?

  Ponieważ jak wiecie nasza Internetowa Koleżanka Barbara okłamała Czytelników pisząc, że usuwam notorycznie swoje wpisy!

  Cytuję:

  "Ponieważ wpisy Kerena ''znikają'' w tempie proporcjonalnym do wykazania mu błędów, jak np. kiedy wykazano mu, że wierzy i głosi on zabójcę, jego wpisy głoszące to.., zniknęły”.

  http://bar-bara.neon24.pl/post/149753,jezus-chrystus-jest-zbawicielem-a-szatan-jest-zabojca#comment_1565866

  *

  Człowiek gdy jest pełen złości to nie myśli racjonalnie. Oskarża, wierci tu i tam dziurę w brzuchu a potem to już się całkowicie pogubi! I nasza Basia pogubiła się bardzo ale to bardzo bardzo!

  Zatem, ja, gość raczej nie aż tak ostry w słowach rzeknę prosto z mostu: Basia od pewnego czasu wkroczyła na drogę złą. Poniża Boga Ojca oraz Jego Syna.

  Dodam tylko jedno zdanie: Zatem gdy Baśka już nie ma argumentów Biblijnych, przechodzi do natarcia takiego zdecydowanie światowego!

  PS

  60grzegorz, napisałeś:

  „Jako uczeń mojego Pana, życzę jej by zwróciła się do Pana Jezusa o pomoc, bo tylko ON może jej pomóc, zresztą nie tylko jej, katolikom, świadkom, adwentystom, ateistom i wielu, wielu innym ludziom!

  Jassy dodał:

  "BARBARO pomódl się do Pana Jezusa i poproś Go o przebaczenie swoich grzechów i swoich błędów".

  Zgadzam się z Waszym stwierdzeniem: Modlitwa skierowana do Bożego Syna to sprawa podstawowa!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ ad vocem artykułu Barbary!
  ZMARTWYCHWSTANĄ W CZASIE PRZYJŚCIA PANA JEZUSA CHRYSTUSA!

  Barbara podała cytat z 1 Listu Apostoła Pawła do Koryntian 15/22:

  "Bo jak w Adamie WSZYSCY umierają, tak też w Pomazańcu (Chrystusie) WSZYSCY zostaną ożywieni".

  http://bar-bara.neon24.pl/post/149818,napisano-w-chrystusie-wszyscy-beda-ozywieni

  To ważny werset i współgra z wersetem 23, którego Barbara raczyła już nie podawać!

  Cytuję:

  " (23) lecz każdy według własnej kolejności. CHRYSTUS JAKO PIERWSZY, potem ci, co należą do Chrystusa, W CZASIE JEGO PRZYJŚCIA". 

  Zatem nie mówimy tutaj o czasach "po tysiącleciu", kiedy zmartwychwstaną inni umarli, tylko mowa jest o przyjściu Syna Bożego. Wyraźnie napisane jest, że NALEŻĄCY DO PANA JEZUSA, czyli ludzie wybrani, zmartwychwstaną GDY SYN BOGA OJCA POWRÓCI WTÓRY RAZ.

  Ów fragment potwierdza również Pan Jezus w swojej mowie do Apostołów:

  "(1) Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS DO SIEBIE, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

  Ewangelia według Jana 14/1-3

  Zwróć uwagę Czytelniku, że Pan Jezus NIE MÓWI W TYM MIEJSCU o czasach "po tysiącleciu", lecz o swoim przyjściu. Dokładnie tak również uczy Apostoł Paweł!

  Ja zresztą nigdy nie napisałem, że kiedyś tam po tysiącleciu wszyscy zostaną odrzuceni. Piszę tylko, że pojęcie „WSZYSCY” oraz „KAŻDY” w 1 Liście Apostoła Pawła do Koryntian 15/22, 23 dotyczy tylko i wyłącznie ludzi wierzących!
  Potwierdza ten fakt również Ewangelia według Jana 14/1-3!

  PS

  Barbara napisała:

  „A to z kolei znaczy, że nie będzie żadnego DRUGIEGO zmartwychwstania-ożywienia niewierzących!".

  Ja odpowiadam: Oczywiście, że po Tysiącleciu będzie zmartwychwstanie niewierzących. Proszę nie wkładać w moje usta słów których nigdy nie powiedziałem!

  Dnia 14 maja 2019 roku w komentarzu do CIEBIE napisałem:

  "WIERZĘ, ŻE BĘDZIE PIERWSZE ZMARTWYCHWSTANIE Z CHWILĄ GDY PRZYJDZIE SYN BOGA OJCA WTÓRY RAZ I WIERZĘ W TO, ŻE PO TYSIĄCLECIU WZBUDZENI BĘDĄ INNI LUDZIE ZGODNIE ZE SŁOWAMI ZAWARTYMI W APOKALIPSIE: "INNI Z UMARŁYCH NIE OŻYLI AŻ SIĘ SKOŃCZYŁO TYSIĄC LAT...".

  http://bar-bara.neon24.pl/post/148912,czy-wierzysz-w-boga-wszechmogacego#comment_1548682


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Ad vocem KOLEJNEGO artykułu Barbary!
  CZY UCZEŃ CHRYSTUSOWY POWINIEN ODDAĆ ŻYCIE ZA SWOJEGO SYNA LUB SWOJĄ CÓRKĘ?

  Barbara porównując zupełnie niepotrzebnie śmierć człowieka do śmierci Pana Boga na krzyżu zadaje pytanie:

  "Czy oddalibyśmy życie za nasze dzieci?".

  I zaraz wyżej wymieniona Autorka odpowiada:

  "Oczywiście".

  http://bar-bara.neon24.pl/post/149827,bog-jest-miloscia-1jan-4-8

  *

  A ja powiem, że to nie jest wcale takie oczywiste! Jedna śmierć była za tych, których Syn Boga Ojca powołał. Jedna i ostateczna a zasugerowanie, iż Autorka również oddałaby swoje życie za swoje dzieci jest niezgodne z Ewangelią!

  Pan Jezus Chrystus wcale nie pragnie od ludzi wierzących takiej ofiary. Pan Jezus, Boży Syn, Dał nam życie i nie wolno nam dysponować swoim życiem w ten sposób, że oddamy je za jakiegoś innego człowieka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  TAK SZCZERZE POWIEDZIAWSZY KEREN...

  To tych jej wypowiedzi, nie da się w wielu przypadkach komentować, dlaczego!?

  Ponieważ w tych wypowiedziach jest pomieszane z poplątaniem i ja osobiście nie mam najmniejszego zamiaru w jakikolwiek sposób tego odkręcać. Po prostu ona w większości pisze bzdury!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @ALL
  POPEŁNIASZ CORAZ WIĘCEJ BŁĘDÓW. GUBISZ SIĘ, PONIEWAŻ JESTEŚ BAŁWOCHWALCZYNIĄ.

  Do komentarza Barbary ze strony:

  https://bar-bara.neon24.pl/post/149827,bog-jest-miloscia-1jan-4-8#comment_1567957

  Moje artykuły do Berkeley72:

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148189,berkeley72-demon-w-ludzkiej-skorze-cz-7

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148163,gentleman-berkeley72-przeciwko-orygenesowi-cz-6

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148084,berkeley72-szanowany-na-neonie-oszust-cz-5

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148067,berkeley72-i-jego-zalosne-oskarzenie-mojzesza-cz-4

  https://57kerenor.neon24.pl/post/148014,berkeley72-spadniesz-kiedys-z-bardzo-wysokiego-konia-cz-3

  https://57kerenor.neon24.pl/post/147997,berkeley72-klamstwa-na-temat-pana-boga-pisze-cz-2

  https://57kerenor.neon24.pl/post/147981,berkeley72-klamstwa-na-temat-pana-boga-pisze-cz-1

  A obecnie piszę o innym oszuście... a właściwie o oszustce!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY