Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ARKA PRZYMIERZA, POZŁACANA BOŻA SKRZYNIA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdzieś u ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego znajdować się może jedno z najpiękniejszych dziedzictw Starego Przymierza.

 

abieram się za temat, który od wielu lat dla mnie stanowi nie tylko swoistą ciekawostkę ale ważną więź, która łączy mnie z nieznanymi mi osobiście postaciami Starego Przymierza! Jednak przede wszystkim nie ludzi mam na myśli a Pana Boga Izraela YHWH, którego poznałem dzięki Jego Łasce.


Na temat tej drewnianej i pokrytej złotem skrzyni narosło wiele legend które jak każde tego rodzaju „opisowe tradycje”, odwodzą nas od faktów Biblijnych.

Ponoć historię Arki Przymierza znają wszyscy. To, raczej nie jest prawdą!

 

  Historię Arki Przymierza „zna cały świat” tylko i wyłącznie dlatego, że Mr. Spielberg ukazał w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” swoją wizję na ten temat. Jednak wizja ta, niekoniecznie we wszystkim pokrywać się musi z historycznym zapisem Biblijnym.


W wymienionym wyżej filmie jest mowa o Skrzyni, „w której izraelici przechowywali Dziesięcioro Przykazań które Mojżesz przyniósł z Góry Synaj i rozbił”. (Cytat z filmu)!  I dalej „uczy nas” spielbergowska opowieść: „Izraelici włożyli rozbite kawałki Tablic Kamiennych do arki”.

 

 

 

Owszem, Naród Abrahama przechowywał Tablice z Dziesięciorgiem Przykazań w Skrzyni Przymierza, jednak mówienie o tym, że to były te same Tablice  które Mojżesz rozbił, jest brakiem znajomości podstaw historycznych Biblii.  Mojżesz gdy zszedł z Góry Synaj zobaczył bałwochwalstwo izraelitów. Bawili się i śpiewali oddając cześć bożkowi ze złota. (Księga Wyjścia, rozdział 32)!


W wersecie dziewiętnastym tegoż rozdziału, czytamy:


A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich Tablice i potłukł je u podnóża góry”.


Rozdział trzydziesty czwarty zaś, zaczyna się słowami:


Pan rzekł do Mojżesza: «Wyciosaj sobie dwie Tablice z kamienia podobne do pierwszych, a na tych Tablicach wypiszę znów słowa, jakie były na pierwszych Tablicach, które potłukłeś”.

I dalej czytam w Księdze Powtórzonego Prawa 10: 5  relację Mojżesza:

Odwróciłem się i zszedłem z góry, by złożyć Tablice w Arce, którą uczyniłem i tam pozostały, jak mi Pan rozkazał”.


 

Obalone więc tutaj zostało „stwierdzenie” Spielberga mówiące o tym, że do Arki Przymierza Mojżesz włożył „rozbite Tablice”.  Gdy wsłuchasz się w następne fragmenty filmowej opowieści to wiedz, że reżyser, czy aktor, to swego rodzaju „gracz pod publiczkę”, któremu nie zawsze zależy na prawdzie lecz na jak największej oglądalności.


No choćby jeszcze jedno przykładowe zdanie z filmu: „Biblia mówi, że Arka spustoszy wielkie obszary”. Hm… Odłóżmy więc „Poszukiwaczy zaginionej Arki” Spielberga ad acta, by zająć się poszukiwaniem możliwych odpowiedzi na pytanie, gdzie ONA się znajduje.


W tej materii najbardziej interesujący zapis spotkałem w Apokryficznej, Drugiej Księdze Machabejskiej 2/1-7.  Przyznam, że zapis ów jest dla mnie na tyle ciekawy i ważny, że wszelkie inne „tajemnicze odkrycia” na ten temat, uznałem „chwilowo” za mało przekonujące. 

Oto on:


1. W dokumentach można znaleźć [wzmiankę], że prorok Jeremiasz rozkazał, aby ci, którzy byli uprowadzeni do niewoli, wzięli ze sobą ogień. Tak było powiedziane 2. i tak prorok przykazał tym, których uprowadzono do niewoli. Dał im Prawo, aby nie zapomnieli Przykazań Pana i aby nie zamąciły się ich myśli, kiedy będą widzieli wizerunki [bóstw] złote i srebrne, a wokoło nich ozdoby.  


3. Tymi i podobnymi słowami upomniał ich, aby nie dali usunąć Prawa ze swego serca. 4. Było w tym piśmie [napisane], jak z Bożego polecenia prorok kazał nieść za sobą namiot arkę, gdy wyszedł. Kiedy zaś wszedł na górę, na którą Mojżesz wstąpił i [z której] przyglądał się dziedzictwu Bożemu, 5. przyszedłszy tam znalazł Jeremiasz pomieszczenie w postaci pieczary. Umieścił tam namiot, arkę i ołtarz kadzenia, a wejście zarzucił kamieniami.  


6. Kilku z tych, którzy mu towarzyszyli, wróciło, aby zaznaczyć drogę, ale już nie mogli jej odnaleźć. 7. Kiedy zaś Jeremiasz dowiedział się o tym, czyniąc im wymówki powiedział: "Miejsce to pozostanie nieznane, aż Bóg na powrót zgromadzi swój lud i okaże mu miłosierdzie".


http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Mch/2.php

http://www.biblia.pl/PS/Biblia.htm

 

atem Bożej Arki Przymierza należałoby szukać, jak sugeruje powyższy fragment, gdzieś na Górze Nebo, skąd Boży prorok Mojżesz oglądał Ziemię Obiecaną.


Na koniec dodam, że dla ludu wierzącego rozproszonego po naszym ziemskim globie, ewentualne znalezienie Arki Przymierza może być tylko (niepotrzebnym zresztą dla wiary), potwierdzeniem historii ojców sprzed tysięcy lat lub dowodem dla niedowiarków którzy odrzucają Boski Majestat i Biblijne dziedzictwo historyczne.


Dla ludu miłującego Zbawiciela i Boga Ojca znalezienie Arki Przymierza nie jest sprawą najważniejszą.


Cytuję:  Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni…”.    Apokalipsa 11/19!


Tak, „Rzeczy Niebiańskie” posiadają większą wartość od „rzeczy ziemskich”.  W Niebiańskiej Świątyni, w tym doskonałym „Namiocie Zgromadzenia” znajduje się Arka Przymierza, Świecznik Sześcioramienny i Ołtarz.


Nie myśl jednak, że chodzi mi o te same przedmioty które wykonywali „snycerze” w Starym Zakonie…

 

ednak, powracając do tematu:  Gdzieś u ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego znajdować się może jedno z najpiękniejszych dziedzictw Starego Przymierza.KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  I MOŻE KTÓREGOŚ...

  Napisałeś:

  //Jednak, powracając do tematu: Gdzieś u ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego znajdować się może jedno z najpiękniejszych dziedzictw Starego Przymierza.//

  I może któregoś pięknego dnia, kiedy kamienie mówić będą, Pan Jezus Pozwoli na znalezienie nie tylko tej Arki ale również tej z Góry Ararat jak i innych zakrytych tajemnic, chociaż największa tajemnica już została ludziom objawiona a Jest Nią nie nikt inny jak Pan Jezus , lecz większość Go nie poznała.

  ...najpierw szukajcie Królestwa Bożego a wszystko inne zostanie wam dodane...

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY