Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WĘZEŁ PRZYMIERZA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyż można mieć jakąkolwiek wątpliwość służąc Temu, Który uratował Ci życie?

 

Nazwijmy relację między Panem Jezusem a człowiekiem, wiarą. 
Dwie osoby, Pan Bóg i człowiek powiązane ze sobą zostają Węzłem Przymierza. Jest to swoista umowa z której każda z wymienionych osób chce się wywiązać.


 

Człowiek otrzymuje za darmo prezent.  Nazwijmy to wybraniem. Pan Bóg, Pan Jezus w bardzo dziwny sposób rzecze do człowieka, "pójdź za mną" oraz, "uwierz a będziesz zbawiony".


  Oto nagroda!  Zbawienie!

 

Porzuca zatem człowiek wiarę swoich ojców, przestaje kłaniać się bożkom z gliny i kamienia, i wstępuje w ślady swojego Mistrza.

 

ednak w Twoim życiu zaczyna się dziać coś dziwnego... Osoby, które cię znały, z którymi do tej pory byłeś "za pan brat" zaczynają wytykać cię palcami. Niektórzy mówią, że "padło ci na umysł", ponieważ porzuciłeś stare przyzwyczajenia. Inni natomiast pukają się w czoło. Bliskie ci osoby nie mają już z tobą tematu do rozmowy. W pracy sprzeciwiasz się kłamstwu i za żadne skarby nie chcesz okradać swojego chlebodawcy. Nie dopisujesz sobie godzin i postępujesz uczciwie!


Nie klniesz i nie bluźnisz. Starasz się podzielić z ludźmi tym, co masz w swoim sercu. Często dobierasz różne słowa lecz widzisz, że serce tychże nie jest skore do słuchania. Dzieląc się z innymi swoją miłością do Pana Jezusa i do Boga Ojca nie chcesz iść na żadne niezgodne z Ewangelią układy!
Widzisz jak robią to inni i jest ci przykro, że ci "szafarze", są raczej oszustami i kłamcami a nie sługami Bożego Słowa.


 

Czyż można  mieć jakąkolwiek wątpliwość  służąc Temu, Który uratował Ci życie?

Czyż można  mieć jakąkolwiek wątpliwość  gdy spadasz w przepaść a Ktoś chwyta Cię za rękę?


 

Napisałem na początku:

 

"Nazwijmy relację między Panem Jezusem a człowiekiem, wiarą. 
Dwie osoby, Pan Bóg i człowiek powiązane ze sobą zostają Węzłem Przymierza
".Może kiedyś i Ty zostaniesz związany tym samym Węzłem Przymierza. Może wtedy mnie zrozumiesz! 

Może kiedyś...KOMENTARZE

 • Witaj ...
  Słowa Ewangelii zadziałały w moim życiu jak Miecz Obosieczny . Ten miecz oddzielił mnie od ludzi , nawet wieloletnich przyjaciół.
  Nadal dzieje się tak !!! ...ale kierując się słowami wypowiedzianej przez Chrystusa Prawdy nie mogę już normalnie rozmawiać z koleżanką, która głosi , że Tao czy Zen można połączyć z Chrystusem itp .

  To niesie samotność ... Ale przecież nie jesteśmy sami . Tak jak obiecał Chrystus.

  Duch , Słowo , Przymierze , Dar Łaski w
  tym jest ogromna siła . Moc , która jest silniejsza od mocy tego świata .  Bóg dał nam cząstkę , pierwiastek Siebie aby taki zwykły człowiek jak ja mógł niekiedy przenosić góry .

  Słowa , które napisałeś Kerenie są prawdziwe , i myślę , że każdy Chrystusowy odczuwa to podobnie .


  Pozdrowienia
 • @
  TAK, TO PRAWDA!

  To nowo narodzenie o którym piszesz , jest niezrozumiałe dla ludzi i wcale się temu nie dziwię, ponieważ gdyby było zrozumiałe to jak mówi Pismo:
  ...Chwały Pańskiej by nie ukrzyżowali.

  To jest naprawdę wspaniały Dar i z biegiem czasu człowiek zmienia się i tak jak piszesz, przestaje przeklinać , złorzeczyć i przestaje wzywania Pana Jezusa na darmo, jak się dzisiaj słyszy, ZRESZTĄ NIE TYLKO OD DZISIAJ TYLKO OD DAWNA!

  Nowo narodzenie, bo o tym mowa, to zrozumienie Nauk Pana Jezusa i CZYNIENIE TAK, JAK MISTRZ CHCE A NIE JAK ŚWIAT!

  Dlatego, walka o to jest wielka i nagroda również wspaniała, warto dołożyć SWYCH starań o to by Pan Jezus, Bóg, Dał możliwość poznania Jego Dróg!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Adamus...
  UKOJENIE I SPOKÓJ OD SYNA BOŻEGO!

  Adamus, dziękuję za kilka osobistych wynurzeń na temat Syna Bożego i Boga Ojca! Pisząc lub mówiąc o Sprawach Bożych nie uniknie się zagadnień które uderzą w uczucia innych i to jest myślę największa przyczyna wyizolowania uczniów i uczennic Chrystusowych.

  No i pytania brzmią: Czy chcemy w sensie duchowym odwrócić się od świata? Czy chcemy wstępować w ślady pozostawione przez Syna Boga Ojca? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że zostaniemy odrzuceni?

  Jest wiele spraw za które wdzięczny jestem Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi a jedną z nich jest to, że kiedyś wyrywając mnie z katolicyzmu nie skierował mnie do jakichś zarejestrowanych wyznań...

  Jednak przecież jeśli Syn Boży człowieka powoła to czyż ów człowiek nie znajdzie ukojenia i spokoju?

  (...)

  Głoszenie Słowa Bożego! Mówienie tu i tam o tych niedościgłych Tajemnicach Chrystusowych. Wyznanie Pana Jezusa przed ludźmi. Nieobchodzenie pogańskich obyczajów... W tym wszystkim może nam pomóc Pan i Bóg Jezus Chrystus, Boży Syn!

  No i modlitwa... Modlitwa skierowana do Zbawiciela...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY