Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
877 postów 4736 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

WNIEBOWZIĘCIE MARII TO HEREZJA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego Apokalipsa wymienia Aniołów stojących obok Tronu a nie wymienia ich królowej Marii?

 

Ksiądz Kamil Zadrożny w swoim artykule pt: "Wniebowzięta" przypomina jakże ważny dogmat katolicki na temat Marii:

 

"W 1950 r. papież Pius XII uroczyście ogłosił dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Jest to prawda wiary, która mówi o końcu życia i przeznaczeniu Matki Odkupiciela. Wyznajemy, że po zakończeniu biegu ziemskiego życia, po swojej śmierci, lub jak mówi tradycja wschodniego chrześcijaństwa: po zaśnięciu, Matka Jezusa zostaje wzięta do nieba z duszą i ciałem. Jezus  nie mógł  pozostawić w grobie ciała Tej, z której za sprawą Ducha Świętego przyjął ludzką naturę. Dlatego zasiada Ona na tronie obok Króla wieków".

 

https://www.niedziela.pl/artykul/144135/nd/Wniebowzieta 

Bardzo ciekawe zdanie znajdzie Czytelnik na końcu fragmentu, który zaproponowałem. Otóż Ksiądz Kamil stwierdza uroczyście, że Maria obecnie zasiada na tronie obok Króla królów!

 

W tym miejscu (a będzie to bardzo potrzebne), Czytelnik, szczególnie Czytelnik o poglądach katolickich musi sobie przypomnieć rzecz ważną: Otóż według nauki papieskiej, Maria w Niebie króluje nad Aniołami i stawia się za rodzajem ludzkim przed Majestatem Pana Jezusa. Jest ponoć pośredniczką i orędowniczką.

 

Dlatego zapewne wymieniony wyżej autor orzekł, że Maria zasiada na tronie obok Króla królów!

 

  I tyle słów wstępu. Przejdę teraz do faktów zapisanych w Piśmie Świętym i porzucę tymczasem domysły przedstawiciela hierarchii katolickiego kościoła. Napisałem bardzo delikatnie, iż owe słowa Pana Kamila Zadrożnego są domysłami choć w zasadzie często względem tego rodzaju insynuacji piszę wprost, że są kłamstwem!

 

Więc wyobraźcie sobie, że w Piśmie Świętym istnieje potężny, wręcz druzgocący dowód na to, że Pan Kamil, Pan Franciszek i inny Pan w sukni, bardzo się mylą! Ba! Użyję słów ostrzejszych: Oni kłamią!

 

Czytelnik zdaje sobie sprawę z tego, że Objawienie Pana Jezusa Chrystusa zostało dane Janowi. Czytelnik wie również bardzo dobrze, że w owym Objawieniu zwanym także z języka greckiego Apokalipsą znajdują się słowa trudne.

 

atem będę się streszczał. Księga zwana Apokalipsą mówi bardzo często o sprawach dotyczących przyszłości. Napisana została około roku 100. Ile lat w tym czasie mogłaby mieć Maria? Powiedzmy, że 110 lub 115!  Wielu przedstawicieli światka katolickiego momentalnie w tej chwili mi zaprzeczy, ponieważ rozum katolicki przyzwyczajony jest do przedstawienia postaci Marii jako osoby bardzo młodej!

 

ednak gdyby Maria żyła gdy Jan otrzymał Objawienie, to faktycznie byłaby staruszką o bardzo wątłym ciele.

 

W tym miejscu jednak pójdę katolikowi na rękę. Załóżmy, że nie ma teraz znaczenia kiedy zmarła Maria. Może jednak wiele, wiele lat wcześniej? Nie sprzeczam się!

 

 

Zatem otwórzmy Pismo Święte! Proponuję rozdział VII Apokalipsy!  Mamy tam bardzo ciekawie przedstawiony opis czasów przyszłych.

Zauważcie co napisałem: "Opis czasów przyszłych"!

 

Otóż Apostoł Jan w przekazanym mu widzeniu ujrzał wielki tłum z każdego narodu i ze wszystkich pokoleń. Lecz uwaga: Owa ludzka ciżba stała przed Tronem i przed Barankiem co zaiste dowodem jest na to, iż tekst ten dotyczy czasów odległych.

 

Patrząc więc oczyma wiary dostrzegamy tych ludzi odzianych w szaty białe i stojących przed Tronem i przed Barankiem. Czytamy również w owym miejscu, że wszyscy Aniołowie stanęli wokół Tronu i Starców i czworga zwierząt i padli na oblicze oddając pokłon Panu Bogu.

 

 

Gdyby Czytelnik znalazł się już w tym miejscu mojego artykułu to proponuję poczekać, aż zadam bardzo ważne pytanie! Jednak zanim to zrobię to przypomnę, że według nauki katolickiej, Maria w Niebie zajmuje zaszczytne stanowisko. Jest ponoć Królową Aniołów. Zatem jeżeli to prawda, to dlaczego Apokalipsa wymienia Aniołów stojących obok Tronu a nie wymienia ich królowej Marii?  To bardzo ważne pytanie! Ale ale... Ksiądz Kamil Zadrożny, którego nazywam Panem Zadrożnym, napisał, że Maria zasiada na Tronie obok Króla królów!

 

Dlaczego zatem Apokalipsa w rozdziale siódmym kompletnie nic o tym nie mówi?   Kto ma rację, Pan Zadrożny, Pan Franciszek czy może Jan, który otrzymał Objawienie czasów przyszłych od samego Anioła którego posłał Boży Syn?  No cóż, oczywiście, że rację ma Apostoł Jan! Przecież otrzymał Objawienie niewzruszone i ostateczne.

 

A co w takim razie myśleć o Franciszku i Panu Zadrożnym? To proste,  Ci Panowie nie mówią prawdy!

 

PS

  

"Dlaczego  Apokalipsa wymienia Aniołów stojących obok Tronu a nie wymienia ich królowej Marii?".

 

Otóż Maria zgodnie z Wolą Najwyższego w tym proroctwie dotyczącym  przyszłości  stoi przed Tronem i przed Barankiem w wielkim tłumie razem ze wszystkimi ludźmi wierzącymi a nie na jakimś specjalnym królewskim tronie.


***

Jeżeli chcesz Czytelniku to przeczytaj również:


http://57kerenor.neon24.pl/post/150180,wniebowziecie-marii-szatanski-duch-im-podpowiedzial

 

 


KOMENTARZE

 • Jestes zerem osobniku
  Bluznisz i szkoda mi ciebie...
 • :)
  Ty to jesteś dopiero herezja:) tylko nie popadaj w pychę bo wiesz co będzie! :)))
 • apage satanas
  Kolejny raz łżesz antychryście.Powołujesz się na jakąś księgę w której nie ma ani jednego zdania napisanego przez Chrystusa.Mało tego wyrywacie zdania z kontekstu i przeinaczacie sens wypowiedzi.Jedyne własnorecznie napisane słowa przez Boga to słowa na tablicy z dekalogiem.Ewangelię pisało dwóch apostołów którzy nigdy nie spotkali się z Jezusem.Jaka jest wiarygodność takich apostołów.

  Historycy i archeologowie potwierdzają Wniebostapienie Maryji i im można wierzyć a nie jakimś sekciarskim oszołomom i pseudobadaczom pisma nieświetego z kurzym móżdżkiem bo szatan im wyczyścił mózk a zamiast niego macie galaretę wieprzowa.

  a tu są dowody na wasze brednie:

  "Pseudo-Dionizy Areopagita pisze, że w czasie swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej w roku 363-364 dowiedział się od św. Cyryla Jerozolimskiego, patriarchy Jerozolimy, że grób Maryi był w Jerozolimie w Dolinie Jozafata. Podobny opis zawiera apokryf Księga Jana z IV w. W apokryfie tym jest mowa o tym, że Maryja umarła śmiercią naturalną w Jerozolimie, została pogrzebana u stóp Góry Oliwnej w Dolinie Jozafata i że została wzięta do nieba. Wszystkie znane starożytne apokryfy wskazują, że grób Maryi jest w Getsemani w Dolinie Jozafata. Obecnie znajduje się tam kościół, którym opiekują się prawosławni Grecy."

  " To tam, na skraju Ogrodu Getsemani, jest dół, w którym stoi świątynia kryjąca pusty grób Maryi. Po schodach z ulicy schodzi się najpierw na dziedziniec
  Badania archeologów potwierdziły, że znajdują się tu resztki grobów z I wieku naszej ery. Być może także grób Maryi. Prawdopodobnie ciało Matki Jezusa złożono w ostatniej z trzech istniejących w tamtym czasie komór grobowych. Można o tym przeczytać w apokryfie: „Weźmiecie Panią Maryję i wyjdziecie poza Jerozolimę drogą prowadzącą przez dolinę na Górę Oliwną. Znajdują się tam trzy groty. Pierwsza, zewnętrzna, jest obszerna, za nią druga, w środku, a jeszcze dalej trzecia, wewnętrzna. Jest w niej od wschodu ława gliniana. Idźcie i złóżcie Błogosławioną na owej ławie”. Ten niezwykły, bo pusty, grób Matki Pana czczony był od początku przez chrześcijan jerozolimskich. Po kilku wiekach zbudowano nad nim kościół, aby ochronić przed zniszczeniem. Miejsce krótkiego spoczynku ciała Najświętszej Maryi Panny znalazło się w centrum. Ciemne, ponure mury rozświetlają nie tylko wątłe ogniki zapalonych świec. Opromienia je blask nieśmiertelności"

  A teraz odszczekaj swoje kłamstwa antychryście.
 • @matterhorn
  DZISIAJ OBCHODZICIE ŚWIĘTO WNIEBOWZIĘCIA A NIE WNIEBOWSTĄPIENIA!

  Cześć matterhorn

  Pomyliłeś się. Wy, katolicy, wierzycie we wniebowzięcie Marii a nie w jej wniebowstąpienie! Ale to taka mała dygresja na temat! Niestety ale nie znasz nawet nauki swojego kościoła!

  A poza tym świetny temat napisałem. Nie uważasz? Mam jednak prośbę. Nie podniecaj się zbytnio bo skoro nie masz racji to po prostu jej nie masz!

  No to serwus!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Optymista1930
  SZKODA, ŻE NIC NIE MASZ DO POWIEDZENIA W TEMACIE!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  ANI CIAŁO ANI KREW NIE MOŻE ODZIEDZICZYĆ KRÓLESTWA BOŻEGO!

  Werset ten dedykuje wszystkim tym którzy naprawdę umieją czytać:

  (50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

  (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni

  (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

  (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.

  1 Pawła do Koryntian 15/50-53

  A panom którzy pokazali swe ''nadzwyczajne'' wiadomości Biblijne, bardzo dziękujemy i prosimy o niezaśmiecanie takimi wpisami.

  Matterhorn napisałeś:

  //Historycy i archeologowie potwierdzają Wniebostapienie Maryji i im można wierzyć a nie jakimś sekciarskim oszołomom //

  Skoro wierzysz historykom i archeologom a nie apostołom i samemu Panu Jezusowi to masz z sobą ogromny problem, przestań czytać katolickie bzdury i przestań oglądać koziołka matołka, czas najwyższy dorosnąć!.

  Masakra, co za bzdety, co za bzdury i człowiek musi się męczyć czytając takie katolickie koszmary.

  Ja się Keren zastanawiam czy tego nie piszą dzieci. Co za lenistwo i głupota.

  Maria od dawna nie żyje i czy wam to się podoba czy nie, to tak jest!


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 17:53:03
  Mama cię nie kochała. I przestań się znęcać udając, że coś wiesz bo przeczytałeś... o żabach w złotej oprawie.
  "Pomyliłeś się. Wy, katolicy, wierzycie we wniebowzięcie Marii a nie w jej wniebowstąpienie! Ale to taka mała dygresja na temat! Niestety ale nie znasz nawet nauki swojego kościoła!" Chcesz Kerren powwwiedzieć, że JEST - ISTOTNA!- Różnica! - między: WNIEBOWSTĄPIENIEM A WNIEBOWZIĘCIEM. CZY TAK?!
  OTÓŻ! JA! ŁANIA WSZECHŚWIATA, POWIADAM CI KEREN: NIE MA! ró żnicy. Chrystus Pan wziął i zabrał swoją matkę do nieba i weź się odwal i idź na lody. Tak po prostu. :)
  PS. Przestań talmudycznie łamać sobie i czytelnikom ... mózg, język i co tam jeszcze masz... bo wiesz, nawet święci mają cierpliwość do czasu. Keren, fajny lew jesteś, ale to tyle i nic poza tym. :) No ja wiem, nie obraź się, ale... Niestety. My wiemy/ Lwimy/ lepiej.
 • @matterhorn
  PODEJRZEWAM ŻE...

  Gdyby podsunęli tobie tekst autorstwa Bolka i Lolka to też byś uwierzył.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @JimA
  NIE OBRAŹ SIĘ...

  Ale w tej tematyce jesteście ciency jak barszczyk . Mi jest tylko przykro że polski katolik jest aż tak ciemny. Macie wiadomości dosłownie, pierwszoklasisty.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 18:36:01
  Nie:) Damy się nie obrażają, Greg. ...
  PS. Nie sądź, żebyś nie był sądzony. tyle w temacie. A to przedszkole smoku :)
 • @matterhorn 17:34:01 czy
  zamiast cytować jakiś przygłupów mógłbyś sam przeczytać Pismo święte?
 • @
  A TO WY MNIE NAZYWACIE SEKCIARZEM! ŻAŁOSNE!

  E-czasopismo "Opoka"! Cytat:

  "Czy są jakieś biblijne podstawy dogmatu o wniebowzięciu Maryi?

  To zależy, co rozumiemy jako biblijne podstawy dogmatu. Protestanci przeciwstawiają się zdecydowanie dogmatowi o wniebowzięciu, podając jako argument brak jakiejkolwiek wzmianki na ten temat w Piśmie Świętym. I TU TRZEBA PRZYZNAĆ UCZCIWIE, ŻE FAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO TEKSTU BIBLIJNEGO, KTÓRY BY O TYM MÓWIŁ - CZY TO WPROST, CZY TEŻ POŚREDNIO.

  W Kościele katolickim nie jest jednak wyznawana protestancka zasada „sola scriptura”. PISMO ŚWIĘTE NIE JEST JEDYNYM ŹRÓDŁEM OBJAWIENIA, jest nim żywe „słowo Boga” dochodzące do głosu także w Tradycji, której zakres jest szerszy. Natomiast liturgia mszalna z 15 sierpnia przywołuje obraz Niewiasty obleczonej w słońce (Ap 12) wraz z jej ucieczką na pustynię. Popularna jest maryjna egzegeza tego symbolu, choć tekst odnosi się raczej do misterium Kościoła chronionego przez Boga".

  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo201732_wniebowziecie.html

  Proponuję następujący fragment na temat wniebowzięcia!

  "I TU TRZEBA PRZYZNAĆ UCZCIWIE, ŻE FAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO TEKSTU BIBLIJNEGO, KTÓRY BY O TYM MÓWIŁ - CZY TO WPROST, CZY TEŻ POŚREDNIO".

  No i katolicki wymysł został zważony i osądzony! Poniżacie Pana Jezusa i Boga Ojca wprowadzając dogmaty, które z Wolą Syna Bożego nie mają nic wspólnego.
  Powiem więcej: Bez pardonu i... bezczelnie przyznajecie się do tego, że Nauka Pisma Świętego i Słowa Pana Jezusa, Boga Ojca oraz Apostołów niewiele Was interesują!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 18:53:26
  Ty i reszta słuchaczy króLwika:
  mój czas na ziemi jest cenny, idź zatem i kochaj jeśli potrafisz, jeśli wiesz co to miłość. Kochaj:)
 • XXX
  "@
  A TO WY MNIE NAZYWACIE SEKCIARZEM! ŻAŁOSNE!

  E-czasopismo "Opoka"! Cytat:

  "Czy są jakieś biblijne podstawy dogmatu o wniebowzięciu Maryi?

  To zależy, co rozumiemy jako biblijne podstawy dogmatu. Protestanci przeciwstawiają się zdecydowanie dogmatowi o wniebowzięciu, podając jako argument brak jakiejkolwiek wzmianki na ten temat w Piśmie Świętym. I TU TRZEBA PRZYZNAĆ UCZCIWIE, ŻE FAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO TEKSTU BIBLIJNEGO, KTÓRY BY O TYM MÓWIŁ - CZY TO WPROST, CZY TEŻ POŚREDNIO.

  W Kościele katolickim nie jest jednak wyznawana protestancka zasada „sola scriptura”. PISMO ŚWIĘTE NIE JEST JEDYNYM ŹRÓDŁEM OBJAWIENIA, jest nim żywe „słowo Boga” dochodzące do głosu także w Tradycji, której zakres jest szerszy. Natomiast liturgia mszalna z 15 sierpnia przywołuje obraz Niewiasty obleczonej w słońce (Ap 12) wraz z jej ucieczką na pustynię. Popularna jest maryjna egzegeza tego symbolu, choć tekst odnosi się raczej do misterium Kościoła chronionego przez Boga".

  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo201732_wniebowziecie.html

  Proponuję następujący fragment na temat wniebowzięcia!

  "I TU TRZEBA PRZYZNAĆ UCZCIWIE, ŻE FAKTYCZNIE NIE MA ŻADNEGO TEKSTU BIBLIJNEGO, KTÓRY BY O TYM MÓWIŁ - CZY TO WPROST, CZY TEŻ POŚREDNIO".

  No i katolicki wymysł został zważony i osądzony! Poniżacie Pana Jezusa i Boga Ojca wprowadzając dogmaty, które z Wolą Syna Bożego nie mają nic wspólnego.
  Powiem więcej: Bez pardonu i... bezczelnie przyznajecie się do tego, że Nauka Pisma Świętego i Słowa Pana Jezusa, Boga Ojca oraz Apostołów niewiele Was interesują! "


  Takie gnomy są rabinami, cadykami i innymi mułłami. ... Pokoloruj szahidkę! bracie...
  Źle/zło piszesz Keren! Popraw się. Nie pisz- módl się!. :) Amen.
 • @
  ANI CIAŁO ANI KREW NIE MOŻE ODZIEDZICZYĆ KRÓLESTWA BOŻEGO!

  Werset ten dedykuje wszystkim tym którzy naprawdę umieją czytać:

  (50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

  (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni

  (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

  (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.

  1 Pawła do Koryntian 15/50-53

  ''(13) A NIKT NIE WSTĄPIŁ DO NIEBA, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,

  (Ew. Jana 3:13, Biblia Warszawska)


  ''(3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ ZNOWU i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.

  (Ew. Jana 14:3, Biblia Warszawska)


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @JimA
  NA TEMAT RÓŻNICY POMIĘDZY WNIEBOWZIĘCIEM A WNIEBOWSTĄPIENIEM POWYŻEJ PISZESZ:

  „OTÓŻ! JA! ŁANIA WSZECHŚWIATA, POWIADAM CI KEREN: NIE MA!'!

  Zatem Droga Łaniu, uważasz, że pomiędzy wniebowstąpieniem a wniebowzięciem nie ma żadnej różnicy? Powiem Ci, że nie znasz nauki swojego kościoła i całkiem niepotrzebnie się denerwujesz! Wyluzuj trochę ponieważ rozmawiając w tym temacie coraz bardziej brniesz...

  Mi możesz nie wierzyć ale było nie było katolickie strony Internetowe powinny być dla Ciebie jakimś wykładnikiem, prawda?! No chyba, że nie ufasz nawet nauce swojego kościoła! Ale to już jest inny myk!

  No to posłuchaj:

  „Wniebowzięcie nie jest tym samym co wniebowstąpienie. Jedynie Chrystus wstąpił do nieba mocą własną, Maryja została wyniesiona przez Inną osobę".

  https://www.siostrywspolnejpracy.pl/cos-dla-ducha/artykuly/wniebowziecie-maryi

  http://m.neon24.pl/e33ad1d9991022fa40e35c55ce7339e8,13,0.png

  No i „zostałaś pozamiatana” przez Twoich katolickich współwyznawców!

  Ja jednak Ci radzę: Pomódl się zgodnie z Wolą Boga Ojca tylko do Syna Bożego i porzuć pogańskie poglądy!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • 15 sierpnia , katolicka herezja ! nie było żadnego wniebowzięcia Marii !!!!!!!
  Witam ! katolicy uwielbiają się poić głupotami i niekończącymi się historyjkami wymyślonych przez jakiś specjalistów , czy itp. Polska katolicka to kraj obrzędów i tradycji katolickiej , to kraj który poniża majestat Pana Jezusa , którego posłał do ludzi Bóg Ojciec .

  Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , o jakimś wniebowzięciu Marii . Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , że należy modlić się do Marii czy oddawać jej cześć i chwałę .

  Pan Jezus nikt inny i tylko On został posłany do ludzi przez Boga Ojca . Ludzie zapomnieli całkowicie o Ojcowskim darze , którym jest Zbawiciel Pan Jezus , zapomnieli całkowicie o Woli Boga Ojca .

  Szkoda , że ludziska nie chcą iść do Pana Jezusa , umiłowali własną chwałę i własną tradycję , a Ojcowski dar mają za nic .

  Maria dziś śpi w prochu ziemi i oczekuje na przyjście Zbawiciela Pana Jezusa i na pewno nie życzy sobie , ażeby przed nią podać na kolana i świętować jej wniebowzięcie , którego nie było i jest to nieprawda , którą wymyślili sobie katolicy .

  PAN JEZUS USTANOWIŁ SWOJE PRAWO. PRAWO TO MÓWI, ŻE PEWNEGO DNIA, ZBAWICIEL PRZYJDZIE PO RAZ DRUGI, BY WSZYSTKICH LUDZI WIERZĄCYCH WZBUDZIĆ DO NOWEGO ŻYCIA.

  W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Ew. Jana 14,2-3

  Dziś wszyscy umarli śpią w prochu ziemi , również i Maria . Jeszcze nikt z ludzi nie wstąpił do nieba . I nie było żadnego wniebowzięcia Marii jest to po prostu herezja katolicka i tyle .
 • @JimA 19:09:36
  Zbyt łatwo przychodzi kościołowi żydowsko-katolickiemu oszukiwać ludzi.

  Do roku 1950 tylko nieliczni najwięksi fanatycy katoliccy paplali, że Maria jakoby została zabrana do nieba żywa w ciele fizycznym i ze wszystkim, co na sobie miała. Nagle w roku 1950 wychodzi z Watykanu wiadomość zwana dogmatem, czyli nowa ciemnota katolicka o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Ta nowa ciemnota dotyczy wniebowzięcia Maryi w ciele do Nieba (łac. Assumptio Beatae Mariae Virginis in coelum). Ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 w Konstytucji Apostolskiej „Munificentissimus Deus” („Najszczodrobliwszy Bóg”). Po prawie 2 tysiącach lat istnienia kościoła katolickiego, nagle kolejny papież przypomniał sobie, że przecież Maria w butach zabrana została do nieba, a to przecież cud, więc trzeba uchwalić nowe święto kościelne i dzień wolny od pracy, co w wielu krajach stało się faktem. Tak oto czysty wymysł, czysta iluzja stała się u katolików największą prawdą.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2483377135086747&set=a.1597390923685377&type=3&theater&ifg=1
 • @JimA
  WNIEBOWZIĘCIE A WNIEBOWSTĄPIENIE! RÓŻNICA WEDŁUG NAUKI KATOLICKIEJ!

  "Wierni Kościoła katolickiego często mylą ze sobą dwa święta - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Wniebowstąpienie Pańskie.

  (...) Obiektem pytań jest różnica między WNIEBOWZIĘCIEM i WNIEBOWSTĄPIENIEM - czy to nie jest to samo? JEDNAK JUŻ NAWET OJCOWIE KOŚCIOŁA ZAPEWNIALI, ŻE JEST TO BARDZO WAŻNE ROZRÓŻNIENIE".

  https://pikio.pl/wniebowstapienie-panskie-2019/

  No to teraz już wiesz, że się myliłaś!

  Ale ponawiam swoje zdanie wyrażone w poprzednim komentarzu: Bóg Ojciec Dał tylko i wyłącznie rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna. Zobacz: Dzieje Apostolskie 4/12. Jego poproś o pomoc. Maria nie żyje jednak pewnego dnia Syn Boży wzbudzi ją do Nowego Życia!

  Proponuję Artykuł Grzegorza:

  „ANI CIAŁO ANI KREW NIE MOŻE ODZIEDZICZYĆ KRÓLESTWA BOŻEGO ".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @rabszak
  ZAPEWNE WIESZ O TYM, ŻE NIE LUBIĘ JAK SIĘ WSZYSTKICH IZRAELITÓW WRZUCA DO JEDNEGO WORKA zatem wyjaśnij mi co masz na myśli pisząc: "KOŚCIÓŁ ŻYDOWSKO - KATOLICKI!".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 20:10:18 cały komentarz
  to cytat z FB
 • @jassy27
  SORKA!

  Przepraszam, nie odniosłem się do Twojego wpisu. Szczególnie podoba mi się Twoje odniesienie do Ewangelii według Jana 14/2, 3!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux 18:52:47
  Mnie wystarczy,ze wy czytacie książeczki typu "mein kampf" czy dzieła Marxa i Engelsa.To z tych dzieł przytaczacie cytaty.
  Żeby czytać Pismo święte trzeba mieć mózg ale u was sekciarzy tego organu nie ma jesteście bezmózgami.
  Mogę wam jeszcze do badania podrzucić czerwoną książeczkę Mao Tse Tunga..Wiele macie wspólnego z tym komunistycznym apostołem.
 • @jassy27 19:43:44
  "Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , o jakimś wniebowzięciu Marii . Nigdzie w Piśmie Świętym nie jest napisane , że należy modlić się do Marii czy oddawać jej cześć i chwałę ."

  Powołujesz się na jakiś świstek papieru który nie wiadomo kto napisał a jak już napisał to kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa.Pisał z pamięci czy korzystał z dyktafonu a może z sexownej sekretarki.

  Ładnie wam piorą mózki w tych sektach badaczy pisma niwświętego.
 • @rabszak
  NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ NA PYTANIE ale powiem o co mi chodzi!

  Jeżeli niektórzy izraelici są odpowiedzialni za współpracę z Kościołem katolickim co jest w zasadzie faktem bezspornym to pisz, że sprawa dotyczy PEWNEJ GRUPY IZRAELITÓW.

  Gdy piszesz: Kościół żydowsko - katolicki to miliony izraelitów może Ci zaprzeczyć!

  DLATEGO NIE LUBIĘ JAK NA TYM PORTALU WSZYSTKICH IZRAELITÓW STAWIA SIĘ W JEDNYM NEGATYWNYM SZEREGU! Rzekłbym, że takie zachowanie jest kroczkiem w kierunku antysemityzmu!

  Ja wiem, jak NIEKTÓRZY izraelici traktują gojów. Nawet tych, którzy im dobrze życzą ale nie mam zamiaru walczyć tą samą bronią!

  Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Nauka i tradycja ludzka to droga do nikąd !
  Grzegorz60 , 57kerenOr ;
  nie wiem ile jeszcze byście przedstawili prawideł i dowodów z Pisma Świętego , to i tak znajdą się tacy , którzy nie chcą się zgodzić z Panem Jezusem i z Wolą Boga Ojca . Ludzie całkiem zapomnieli o tym , że to Pan Bóg decyduję w sprawach prawdziwej wiary , a nie człowiek . To Pan Bóg ustanowił swoje Prawo Święte , a człowiek próbuje je zmieniać na własną korzyść , wymyślając sobie jakieś święta i obrzędy katolickie , które nie mają nic wspólnego z Prawdziwą Wiarą w Pana Jezusa . I żadna tradycja katolicka nie wykonuje Woli Boga Ojca i nie liczą się z Ojcowskim darem , którym jest przecież nikt inny jak tylko – PAN JEZUS -

  Pełno tu na neonie , jest pustych gadułów , którym nawet nie chce się otworzyć Pisma Świętego i sprawdzić co tam jest napisane , a na dodatek pysznią się oni bezpodstawnie i zapierają się Prawdziwej Nauki Pana Jezusa , z którą przyszedł tu na ziemię Pan Jezus , aby uratować rodzaj ludzki i dać ludziom szanse zbawienia tj. życie wieczne .


  A przecież , Zbawienie jest na wyciągnięcie ręki , wystarczy tylko zgiąć swe sztywne kolana przed Panem Jezusem i poprosić go pomoc i przebaczenie swoich grzechów . Zbawienie jest tylko w Panu Jezusie , bo tak zadecydował Bóg Ojciec , a nie człowiek .
 • @57KerenOr 20:28:46
  Za trudne pytanie?
 • @kimur
  NIE O TO CHODZI! WYDAJE MI SIĘ, ŻE KPISZ Z MOJEGO BOGA I TO JEST JEDYNY POWÓD!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @matterhorn 20:17:47
  /Żeby czytać Pismo święte trzeba mieć mózg/
  czyli nie czytasz Pisma świętego?
 • @matterhorn
  ZACHOWUJ SIĘ !

  Jak nie umiesz odpowiedzieć to się wycofaj, bo ciebie uspokoimy zaraz!

  Matterhorn, wiesz co jest najciekawsze, najciekawsze jest to że miałem okazję kiedyś, zaznaczam kiedyś, rozmawiać z księdzem i on i nie tylko on, również WIEDZIAŁ, że Marii nie ma w niebie, na zadane pytanie: to dlaczego tak nauczacie, odpowiedział; to ludzie chcieli ją mieć w niebie, to będą ją mieć!

  Wielu z was, nie wie o tym, że co najmniej połowa księży, bardzo dobrze WIE, ŻE MARII NIE MA W NIEBIE, ALE CO SIĘ NIE ROBI DLA WIERNYCH, WSZYSTKO!

  I kto tu komu pierze człowieku, mózgi, kto komu!?

  To co napisałem to autentyczny przykład odpowiedzi księdza i nie tylko jednego, który miał miejsce dawno temu.

  A więc jeśli nadal chcecie opierać swe racje na tych oszustach, to wasza sprawa, ja napisałem prawdę, którą potwierdza Biblia.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:34:11
  Wydaje Ci się, nie kpię, po prostu pytam. Już na pewno sprawdziłeś o co pytam, więc jakoś ubierz we własne słowa odpowiedź.
 • @60grzegorz
  NO CÓŻ, BYŁEŚ SZYBSZY O KILKA MINUT!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @kimur
  ZATEM POWTÓRZ JESZCZE RAZ PYTANIE A JA OCENIĘ DOKŁADNIEJ CZY JE POZOSTAWIĆ CZY WYRZUCIĆ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @matterhorn 20:25:27
  nie wiem człowieku o co ci chodzi ? jakie pranie mózgu i z jakiego ty korzystasz pisma / nieświętego / ???

  // Powołujesz się na jakiś świstek papieru który nie wiadomo kto napisał a jak już napisał to kilkadziesiąt lat po śmierci Jezusa.Pisał z pamięci czy korzystał z dyktafonu a może z sexownej sekretarki. //

  A na co ty się powołujesz ? na katolicką sektę ! która nic cię nie nauczyła !
  Ja powołuję się na Prawdziwą Naukę Pana Jezusa i to jest prawdziwa wiara . A twoja sekta czego cię nauczyła ? obrażania i robienia sobie szydery z Nauczania Pana Jezusa to wy katolicy i inne wyznania robicie sobie szyderę z Ojcowskiego daru !
 • @57KerenOr 20:53:34
  Jakie skutki praktyczne rodzi w przypadku Jezusa i Jego Matki, zjawisko mikrochimeryzmu płodowo-matczynego?
 • @57KerenOr 20:53:34
  A może łatwiej Ci będzie określić skutki teologiczne tego biologicznego fenomenu?
 • @kimur
  ODPOWIEDŹ JEST PROSTA.

  //Jakie skutki praktyczne rodzi w przypadku Jezusa i Jego Matki, zjawisko mikrochimeryzmu płodowo-matczynego?//

  Jak jakie, sublimacji metamorfozy radykalnego przed i po absorbowania persepcjii , to takie proste, oj kimur.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:19:33
  Proszę o definicję pojęcia sublimacji w użytym kontekście:)... skoro to takie proste.
 • @kimur
  CHŁOPIE, MUSISZ...

  Musisz chłopie włożyć w to więcej serca, pomyśl.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:30:54
  Uwierz mi... nie muszę:))
 • @kimur
  CZYLI ZNAKOMICIE SIĘ ROZUMIEMY !


  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:36:36
  Myślę, że nie tylko my:)))
 • @kimur
  SPOKOJNEJ NOCY ŻYCZĘ.

  :-)

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 21:47:56
  Wzajemnie :)
 • @kimur
  SKUTKI MIKROCHIMERYZMU dotyczące Pana Jezusa i Marii?

  Uważam, że żadne skutki nie wchodzą tutaj w grę, ponieważ mikrochimeryzm płodowo-matczyny zachodzi pośród ludzi którzy sprawiają w sposób seksualny, że pojawia się dziecko.
  Wtedy zapewne "w organizmach kobiet, które przebyły ciążę, znaleźć można materiał genetyczny i komórki pochodzące od dziecka".

  https://babkamedica.pl/mikrochimeryzm-plodowo-matczyny-czyli-jestes-moim-oczkiem-w-glowie/

  Jednak gdy mówimy o cudzie narodzin Syna Bożego to ów chimeryzm pozbawiony jest jakiejkolwiek podstawy.  Ale nawet gdyby... to i tak miałby tylko sens w wymiarze ludzkiego ciała które przyjął Zbawiciel a nie w sensie jakiegoś wyróżnienia Marii i nadania jej doskonałości powyżej tego co jej się należy jako kobiecie - Ziemiance!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Chapeaux bas!
  kimur „zaorany” przez Grzegorza
 • @57KerenOr 23:53:52
  Skoro ojciec jest duchem to cały materiał genetyczny przekazany Jezusowi pochodzi tylko od matki. Jezus jest biologicznym synem Maryi.
 • @AgnieszkaS
  PAN JEZUS ODZIEDZICZYŁ CAŁY MATERIAŁ GENETYCZNY MARII? RACZEJ NIE!

  Ale, ale.... Napisałaś: "(...) CAŁY MATERIAŁ GENETYCZNY przekazany Jezusowi pochodzi tylko od matki. Jezus jest biologicznym synem Maryi".

  No nie, tak nie może być, ponieważ z chwilą zgrzeszenia Adama i Ewy genetyka zaczęła w nas szwankować. Posiadamy genetyczne krosty, wypryski, krzywe zęby. Zatem skoro Maria jako Ziemianka była również omylną kobietą to posiadała cechy genetyczne i dobre, i złe.

  Zatem Pan Jezus nie mógł "po Marii" odziedziczyć jak piszesz CAŁEGO MATERIAŁU GENETYCZNEGO!

  Ale jeszcze tego by brakowało, bym w tym temacie się sprzeczał?

  I tyle!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:14:17
  "No nie, tak nie może być, ponieważ z chwilą zgrzeszenia Adama i Ewy genetyka zaczęła w nas szwankować."


  Proszę się nie kompromitować.
 • WOW!
  :)))))
 • @60grzegorz 21:19:33
  "Jak jakie, sublimacji metamorfozy radykalnego przed i po absorbowania persepcjii , to takie proste, oj kimur.".... eee a , chyba jednak percepcji... ? i jak sublimuje się metamorfozę, nie ważne przed czy po... chciałbym o Wielki i Oświecony... metamorfoza precesji i radykalna sublimacja... to wiem jak się robi
  Sublimacja metamorfozy- no... to jest większy wyczyn wirtualnomentalnointelektualny niż rozdzielić wniebowzięcie od wniebowstąpienia. Autorowi zaś dziękuję, istotnie, zdrowy homo sapiens się nad tym nie zastanawia... Baśka, mam na imię, Baśka.
 • @57KerenOr 01:14:17
  "Zatem skoro Maria jako Ziemianka była również omylną kobietą to posiadała cechy genetyczne i dobre, i złe.

  Zatem Pan Jezus nie mógł "po Marii" odziedziczyć jak piszesz CAŁEGO MATERIAŁU GENETYCZNEGO!"...
  Przez lata myślałem, że sobie jaja robicie, ale wy chyba tak na poważnie. Jakoś to sobie zsublimuję... Tak to jest gdy za tłumaczenie tajemnic zabierają proste lwy... Z Bogiem, z Bogiem!
 • @57KerenOr 23:53:52
  Twierdzisz Kerenie, że dzieci urodzone w wyniku procedury in vitro, nie zostawiają na zawsze swojego materiału biologicznego w ciele matki? Fakt wymiany tego materiału nie jest pochodną seksu, jest pochodną rozwoju jednego człowieka w ciele innego człowieka. A skoro wydaje Ci się, że "Ale nawet gdyby... to i tak miałby tylko sens w wymiarze ludzkiego ciała które przyjął Zbawiciel"... to On jest w/g Ciebie w tym ludzkim ciele Bogiem, czy nie jest i jakie to rodzi skutki? Co w/g Ciebie stało się z "ludzkim ciałem" Jezusa?
 • @kimur
  DOBRE PYTANIE ZADAŁEŚ.

  Napisałeś do Kerena:

  //to On jest w/g Ciebie w tym ludzkim ciele Bogiem, czy nie jest i jakie to rodzi skutki? Co w/g Ciebie stało się z "ludzkim ciałem" Jezusa?//

  Kimur, pytania które teraz zadajesz, nie można jednoznacznie odpowiedzieć w kilku słowach, jedno jest pewne, skoro ciało Pana Jezusa zniknęło, to musimy sobie zakodować, że było już niepotrzebne, a gdzie zostało schowane, jest pytaniem niepotrzebnym, tylko Bóg Ojciec o tym wie.

  I jak Bóg Ojciec Sprawił (cud) że Pan Jezus POJAWIŁ się w łonie Marii, tak też Sprawił że Ciało Pana Jezusa zostało przez Niego schowane.

  Mamy tutaj bardzo dobry przykład , pokazujący nam że CZŁOWIEK, NIE POWINIEN, przykładać wagi do jakichkolwiek i tutaj powiem ostro, RELIKWII, gdyż najważniejsze jest, by człowiek zachowywał Prawo Duchowe a nie Prawo Ciała.

  Dlatego mamy pokazanie, przemienienia po śmierci i ukazywanie się Zbawiciela w różnych postaciach.

  Pismo mówi: ''(16) Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.

  (2 list do Koryntian 5:16, Biblia Warszawska)

  Może wreszcie będzie możliwość spojrzenia na to wszystko o czym piszecie, w sposób Duchowy a nie cielesny, jak Nauczał Pan Jezus.

  Dla tych którzy chcą poszukać trochę więcej , proszę wejść w ten link:

  https://biblia.info.pl/biblia.html

  i wpisać w lupce, czyli wyszukiwarce wyrazy : ''według ciała''.

  JimA, my nigdy nie robiliśmy sobie jaj w tak ważnej sprawie, jaką jest sprawa ZBAWIENIA.

  Również nigdy nie robiliśmy sobie jaj z ludzi, byliśmy tylko surowi ale nigdy nie kłamliwi.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  I JESZCZE JEDNO..

  W sprawie tych pozostałości, czyli jak to mówią niektórzy''relikwii'', gdyby sprawa ciała Pana Jezusa była sprawą ważną, to Bóg Ojciec Zechciałby by ciało pozostało, ALE TAK MIAŁO NIE BYĆ, BO ZNAJĄC CZŁOWIEKA I JEGO BEZECNE MYŚLI, POWSTAWAŁYBY NOWE KULTY A O TO WCALE NIE CHODZIŁO!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  KIEDY TO PISZĘ...

  Przypomina mi się postać małego Dawida, stojącego naprzeciw potężnego woja zwanego Goliatem.

  Wspaniały przykład pokazujący to, na co ludzie patrzą, a tu masz, zawiedli się na Goliacie, który formą przerastał Dawida, ale treść miał kiepsciutką!

  Tak, ciało dla Boga nie ma znaczenia, ważne jest to, co dany człowiek ma w sobie, a raczej KOGO!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 09:05:17
  Mówiąc krótko nauka o Zmartwychwstaniu nie istnieje, Jezus nie ukazał się niewiastom, nie przekonał Tomasza wkładając jego rękę w rany i nie spożywał z apostołami posiłku? Nie powiedział też zdania " "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo" i w/g Biblii mówił tu o świątyni swego ciała...? I wszystko co mówisz znalazłeś w Biblii? Bardzo interesujące rzeczy prawicie... aż dziw jak wam się to klei jedno z drugim, trzecim, piątym.
 • @kimur
  NAUKA O ZMARTWYCHWSTANIU...

  Chyba mnie źle zrozumiałeś, PIERWSZE ZMARTWYCHWSTANIE NASTĄPIŁO KIEDY PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, i On jest Tym Pierwszym w zmartwychwstaniu.

  Co się zaś dotyczy człowieka, nastąpi ono dopiero kiedy Pan Jezus Przyjdzie PO RAZ DRUGI.

  A wiesz dlaczego nam się to klei, odpowiem tobie szczerze, bo jeśli Pan Jezus Zechce, to również będziesz mówił takim językiem, dlatego na tym polega jednomyślność.

  I nie jest to moja żadna zasługa albo mądrość, to co mam jest tylko i wyłącznie zasługą Mojego Boga, Jezusa Chrystusa, Który Daje to wszystko, tym wszystkim którzy GO SZANUJĄ, czego i tobie i wszystkim życzę!

  ...Jeśli się do Pana nawrócą, zasłona zostaje z ich oczu zdjęta...

  I wierz mi, to nie są żadne przechwałki ani żadna zarozumiałość, to jest PRAWDA!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 09:52:33
  Mam prośbę Grzegorzu do Ciebie, jako, że moje pytanie było skierowane do Kerena, a Ty nie masz niczego mądrego do powiedzenia, jak zresztą zwykle, skup się proszę na sublimacji własnej metamorfozy, a gdy ona się jakimś cudem wreszcie dokona... to pogadamy. Pa:)
 • @kimur
  CIAŁO UMIERA...

  Ciało pozostaje na ziemi, niszczeje, ale wzbudzone powstaje już nie w sposób cielesny a Duchowy.

  Pan Jezus, zmartwychwstał Duchowo, i tak będzie z każdym człowiekiem którego Pan Jezus wzbudzi, czyli przywrócony będzie do Duchowego życia już nie w ciele, bo ciało to symbol skażenia a więc nieba nieskażonego nie może odziedziczyć to co skażone a ciało jest skażone.

  Więc jeśli ktoś myśli, że Maria jest w niebie mało tego w ciele, to proszę wybaczyć ale jest to wierutne kłamstwo i nie sposób bym na te oszczerstwa mógł inaczej zareagować.

  Miłego dnia.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @kimur
  OD WCZORAJ DO DZISIAJ..

  Niesamowita metamorfoza nastąpiła, czyżbym powiedział tobie coś nie tak, ale nie ma sprawy, mówisz i masz.

  Ego, to czuły punkt u człowieka, szkoda tylko że ego nie pobudza do lepszego myślenia.

  Prośba spełniona.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  A mnie w przeciwieństwie do kimura , który pisze że nie masz niczego mądrego do powiedzenia , podobało się to co napisałeś , zresztą zgonie
  z prawdą Biblijną .
 • @Adamus...
  DZIĘKUJĘ.

  Dziękuję za pewnego rodzaju obronę, wiem że Kimur być może tak nie myślał a nawet gdyby tak myślał, to ma do tego prawo.

  Dziękuję .

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 12:14:37
  Ja już teraz wiem , na pewno , odkąd jestem tu na Neonie i nie tylko bo , ze swojego otoczenia też to widzę , że Prawdę może zrozumieć tylko ten kto ma Ducha Chrystusowego .
  Bóg ukrył się i da się poznać tylko temu , kto jest sprawiedliwy , a dla niego jest to ktoś kto przestrzega Jego Prawa . On zna nasze serca !!

  To jest ostatnio dla mnie tak dobitne zjawisko !!

  Są pewne podstawy , gdzie ktoś kto umie czytać , powinien w mig zrozumieć co jest napisane w Biblii . Chociażby prawo wypisane na Kamiennych Tablicach .
  Prosty tekst do przeczytania , czarno na białym .
  A jednak dla wielu , jakby zakryty .

  Zawsze dźwięczą mi w uszach słowa , że ci którzy kłaniają się posągom , będą tacy jak one ...
 • @Adamus...
  NIKT NIE MOŻE PRZYJŚĆ DO MNIE JEŻELI ...

  No właśnie, nie zostanie pociągnięty przez Boga Ojca i choćbyśmy znali wszystkie przykazania na pamięć i bez zająknięcia byśmy je recytowali, nic by nam to nie dało. I choćbyśmy znali całe Pismo Święte na pamięć, nic by to nam nie dało, bo nie zostaliśmy powołani.

  A więc skoro nie zostaliśmy powołani, to CHOĆ znamy przykazania to ich nie wykonujemy, znamy Biblię ale NIE WPROWADZAMY W ŻYCIE TEGO CO NAUCZAŁ PAN JEZUS.

  Kim więc jestem skoro znam Biblię a nie wzoruje się na Naukach, jestem niewierzący, jestem tylko zwykłym przechodniem który chełpi się z tego że coś zna, ale tak naprawdę wie, że nic nie wie.

  Nawet dla zrozumienia prostych Bożych Przykazań i wprowadzenia ich w swoje życie, potrzebna jest pomoc Pana Jezusa, potrzebna jest odwaga!

  Jeśli więc Jest On, DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM to w tych trzech jakże prostych słowach, ZAMIESZKAŁO ZBAWIENIE DLA CZŁOWIEKA.

  W tych trzech słowach, jest odpowiedź Boga dla ludzkości ,które znaczą
  TYLKO JA MAM PRAWDĘ, TYLKO JA MAM ŻYCIE I TYLKO JA JESTEM PRAWDZIWĄ DROGĄ KTÓRĄ JEŚLI PÓJDZIECIE, ZBAWIENI BĘDZIECIE.

  A ja dodam jeszcze, czyli Ty Panie Jezu Jesteś tym Ukrytym Bogiem, wyznaczonym przez Swego Ojca na te stanowisko, i tylko ci którzy Przyjdą tylko i wyłącznie do Ciebie, będą zbawieni.

  Dlatego napisano w Piśmie, że nie ma żadnego imienia pod niebem i NIE DANO ŻADNEGO INNEGO, JAK TYLKO IMIĘ PANA JEZUSA W KTÓRYM TO LUDZKOŚĆ MOŻE BYĆ ZBAWIONA!

  Większość ludzi nie wie nawet, że kiedy wybieramy sobie jakiś innych bożków, obrażamy OSOBĘ NAJWYŻSZĄ WE WSZECHŚWIECIE, TO JEST BOGA OJCA, KTÓRY WYRAŹNIE DAJE NAM PRZEKAZ (NIEMAL ROZKAZ) NA GÓRZE PRZEMIENIENIA, TO JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY...

  NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE ŻADNEGO INNEGO IMIENIA, KTÓRE NAS MOŻE ZBAWIĆ JAK TYLKO, JEZUS CHRYSTUS.

  Dlatego, to co napisałaś rozumiem, bo zrozumieć mogą to tylko ci ludzie, którzy otrzymali Ducha Chrystusowego, Ten Duch, TE poznanie, mamy w sobie, dlatego świat nie rozumiał nas i nie rozumie .

  Bo gdyby rozumieli, Chwały Pana Jezusa by nie ukrzyżowali!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 13:13:38
  Miło słyszeć takie słowa !!!

  //OSOBĘ NAJWYŻSZĄ WE WSZECHŚWIECIE, TO JEST BOGA OJCA, KTÓRY WYRAŹNIE DAJE NAM PRZEKAZ (NIEMAL ROZKAZ) NA GÓRZE PRZEMIENIENIA, TO JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY...

  NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE ŻADNEGO INNEGO IMIENIA, KTÓRE NAS MOŻE ZBAWIĆ JAK TYLKO, JEZUS CHRYSTUS //

  To jest najlepsze co ludzkość dostała , Jezus Chrystus !!!

  Pozdrawiam !!
 • @Adamus...
  WIARA NIE JEST SPRAWĄ WSZYSTKICH.

  (25) W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

  (Ew. Mateusza 11:25, Biblia Warszawska)

  Pozdrawiam również.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @kimur
  TAJEMNICA BOGA OJCA ORAZ BOGA SYNA!

  Tak! Pan Jezus w ludzkim ciele był w pełni Bogiem a co się stało z ciałem Zbawiciela to już jest Sprawa Boga Ojca i Pana Jezusa!

  No i kimur, nic nie przypominam sobie bym cokolwiek pisał o in vitro! Coś źle przeczytałeś!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:11:07
  "mikrochimeryzm płodowo-matczyny zachodzi pośród ludzi którzy sprawiają w sposób seksualny, że pojawia się dziecko.".., "zachodzi" też u matek po procedurze in vitro.... co Jezus mówi na temat tajemnicy w którą wierzysz? " Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich."
 • @kimur
  hmmm... Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:56:49
  Ty także Kerenie, dużo zdrowia Ci życzę.
 • @
  MUSZĘ NAPISAĆ SPROSTOWANIE.

  Otóż napisałem do Kimura:

  //NAUKA O ZMARTWYCHWSTANIU...

  Chyba mnie źle zrozumiałeś, PIERWSZE ZMARTWYCHWSTANIE NASTĄPIŁO KIEDY PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, i On jest Tym Pierwszym w zmartwychwstaniu.//

  Jeśli chodzi o sprawy dotyczące zmartwychwstania, Pan Jezus był i Jest pierwszą osobą która zmartwychwstała, czyli pierwiastkiem zmartwychwstania.

  Pierwsze zmartwychwstanie ludzi, nastąpi kiedy Pan Jezus Przyjdzie po raz drugi.

  ''(20) A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli.

  (1 list do Koryntian 15:20, Biblia Warszawska)

  Przepraszam .

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 17:47:02
  A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

  Przepraszam Grzegorzu, ale Biblia mówi inaczej.
 • @kimur
  JESZCZE ZAPOMNIAŁEŚ CO WYDARZYŁO SIĘ...

  Na Górze Przemienienia, przepraszam Kimur, ale ty tego nie rozumiesz.

  Jeśli CUD CHWILOWY , JAKIM JEST PRZYKŁAD tego co przytoczyłeś jak i tego który miał miejsce na Górze Przemienienia uważasz JUŻ ZA POCZĄTEK ZMARTWYCHWSTANIA, to przepraszam Kimurze ale Nauka Pana Jezusa o Powtórnym Przyjściu, byłaby kłamstwem a oboje wiemy , że Pan Jezus Jest Ojcem Prawdy.

  Tak czy owak, ktoś z nas źle pojmuje Naukę Pana Jezusa, ja wiem kto.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 19:04:44
  Aaaa... jeśli to cud... chwilowy, to zmienia postać rzeczy:))) Nie dziwi Cię, że ja też wiem kto?:))) błąkasz się we własnej semantyce jak dziecko, udając mędrca, to nawet śmieszne nie jest... co można sobie zrobić uznając Boga za tak małostkowego jak człowiek...
 • @kimur
  OJ, CHYBA MASZ RACJĘ...

  Bo jeśli to nie był cud i nazwę go chwilowym, który miał pokazać to co może Zbawiciel, to zapewne Jan Jakub i Piotr, do końca swego życia, pozostali tam. Chyba tak, masz rację.

  Zaraz, ale jeśli się nie mylę, to chyba wszystko potem powróciło do przysłowiowej normy, czyż nie tak, chyba się mylę, no mylę się jak to dziecko.

  Kimur, rozpocznij to co podjąłeś, od samego początku a mędrca zostaw w spokoju, szukaj wpierw królestwa a nie wierzaj przeciw ościeniowi.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:01:32
  Nigdy nie zrozumiesz o co chodzi, bo Ty nie masz zwyczaju słyszeć. Słuchasz tylko siebie.
 • @kimur
  POSŁUCHAJ KIMUR

  Ja wiem bardzo dobrze, kto nam w tej rozmowie przeszkadza, wiem bardzo dobrze,od czego zacząć by wystartować w drogę do Pana Jezusa , wiem że nie jest to łatwa droga ale jak już się na nią wejdzie to wszystko to, co myślałem kiedyś jako ten nie znający Pana Jezusa, uznaję za śmiecie, jak mówi Paweł.

  Dlatego, nie zrozumiemy się jeśli Pan Jezus na to nie Pozwoli, ja tylko sieję a wzrost Daje Zbawiciel taka jest rola ucznia Chrystusowego.

  Jeśli sądzisz że kłamię albo kombinuje, twoja sprawa , ja wiem i poświadcza mi to mój Duch, że mówię prawdę.

  Może któregoś dnia, Pan Pozwoli że zrozumiesz to, o czym ja piszę.

  Gdybym słuchał siebie daleko bym nie zaszedł i choć z boku może to tak wyglądać, to zapewniam ciebie, że tak nie jest.

  Zresztą Mojego Pana też uważali za kłamcę kiedy mówił im o Ojcu, więc wcale nie dziwię się takiej reakcji u ciebie.

  Nie jest sługa większy...

  To co było podczas śmierci Pana Jezusa, to cud pokazujący ludziom że ten naprawdę był Synem Bożym i ci na Górze mieli możliwość obejrzenia, że to co im Zbawiciel Obiecał ujrzą przed śmiercią.

  Jeśli zaś wyrażenie ''cud chwilowy'' zrobił na ciebie wrażenie, to przywyknij do tego , bo cud z reguły ma oblicze, chwili.

  Cóż, miłego wieczoru.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @kimur
  MUSIMY ZNAĆ SWOJE MIEJSCE!

  //''Nigdy nie zrozumiesz o co chodzi, bo Ty nie masz zwyczaju słyszeć. Słuchasz tylko siebie.//

  Zadam tobie pytanie; czy nauczycielowi w szkole , zadawałeś też takie pytanie jak mi , stawałeś z nim w szranki i mówiłeś mu, czemu ma rację, w życiu trzeba czasami znać swoje miejsce bo jeśli tego nie znamy, zaczynamy być hardzi, zaczynamy być pyszni, zaczynamy błądzić.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:42:32
  Zdaje ci się, że ja z tobą staję w szranki?:))) To pewnie też ci się zdaje, że masz cycki jak Sabrina, a ludzie są sobie równi? Nawet kabotyna porządnie nie potrafisz zagrać:))) Banały jakie wypisujesz masowo, są tylko banałami, a wiara NIE MOŻE BYĆ BANALNA, ma być żywa, więc nie może pochodzić z zepsutej kopiarki jak ty, twój powielany zapał i twoja pycha, dziwna jak u człowieka, który nie zna biegle własnego języka. Nikt tu nie sądzi Boże broń, że kłamiesz, raczej wszyscy wiedzą, że się spalasz w robocie:)))... a Kościół katolicki aż drży w posadach na widok stosów ciągle tego samego niczego... co piszesz. Pa Grześ, do roboty:))
 • @kimur
  WIDZISZ ILE WYSTARCZY BY POZNAĆ CZŁOWIEKA!

  Życzę tobie wszystkiego najlepszego Kimurku, i dzięki za słowa twoje najlepsze i jakże ciepłe.

  :-)

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  PAN JEZUS PANUJE NAD ŻYCIEM I ŚMIERCIĄ!

  No cóż, na Górze Przemienienia Pan Jezus udowodnił swoim uczniom, że panuje nad życiem i śmiercią i że w każdej chwili może powołać do życia przykładowo Mojżesza! To był kolejny cud Zbawiciela spośród wielu, wielu cudów, które nie są zaliczane do POWSZECHNEGO ZMARTWYCHWSTANIA.

  POWSZECHNE ZMARTWYCHWSTANIE dotyczy wszystkich ludzi wierzących wszystkich czasów, którzy zmartwychwstaną w jednej chwili, gdy powtórnie przyjdzie Syn Boży! Mówi o tym Ewangelia według Jana 14, 1 List Apostoła Pawła do Koryntian 15, oraz 1 List do Tesaloninczan 4!

  Takie jest Prawo Boże dotyczące zmartwychwstania i ani kimur ani ja tego nie zmienimy.

  PO ZMARTWYCHWSTANIU PANA JEZUSA nastąpił kolejny cud: Ludzie wierzący wyszli z grobów i pokazali się innym ludziom. Tym cudem Pan Bóg ukazał swoją moc panowania nad życiem i śmiercią nie tylko Apostołom ale także dziesiątkom innych ludzi!

  Innym przykładem jest wzbudzenie Tabity "przez Piotra" i ten cud także nie zalicza się do powszechnego zmartwychwstania tylko do pokazania Bożej Mocy. No ale skąd niektórzy mogą o tym wiedzieć? Skąd kimur może o tym wiedzieć? Adamus... słusznie napisała, że by to zrozumieć potrzeba wiary w Dzieła Pana Jezusa!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  ICH NIE INTERESUJE PRAWDA!

  Ich interesuje składnia i jak napisany jest post, czy artykuł, ale nie bądźmy chytrzy , dajmy im choć możliwość dopadnięcia mnie w złej pisowni, niech mają radochę, mnie to wcale a wcale nie boli.

  Napisałeś:

  //POWSZECHNE ZMARTWYCHWSTANIE dotyczy wszystkich ludzi wierzących wszystkich czasów, którzy zmartwychwstaną w jednej chwili, gdy powtórnie przyjdzie Syn Boży! Mówi o tym Ewangelia według Jana 14, 1 List Apostoła Pawła do Koryntian 15, oraz 1 List do Tesaloninczan 4!//

  Oczywiście, oczywiście.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  CZY KTOŚ PODJĄŁ TEMAT, BO WYDAJE MI SIĘ, ŻE PANUJE CISZA?

  Nie liczę tutaj oczywiście optymistycznego wpisu Optymisty na samym początku gdy nazwał mnie zerem.

  Główny wątek mojego Artykułu brzmi następująco:

  "Otóż Apostoł Jan w przekazanym mu widzeniu ujrzał wielki tłum z każdego narodu i ze wszystkich pokoleń. Lecz uwaga: Owa ludzka ciżba stała przed Tronem i przed Barankiem co zaiste dowodem jest na to, iż tekst ten dotyczy czasów odległych.

  Patrząc więc oczyma wiary dostrzegamy tych ludzi odzianych w szaty białe i stojących przed Tronem i przed Barankiem. Czytamy również w owym miejscu, że wszyscy Aniołowie stanęli wokół Tronu i Starców i czworga zwierząt i padli na oblicze oddając pokłon Panu Bogu.

  Gdyby Czytelnik znalazł się już w tym miejscu mojego artykułu to proponuję poczekać, aż zadam bardzo ważne pytanie! Jednak zanim to zrobię to przypomnę, że według nauki katolickiej, Maria w Niebie zajmuje zaszczytne stanowisko. Jest ponoć Królową Aniołów. Zatem jeżeli to prawda, to dlaczego Apokalipsa wymienia Aniołów stojących obok Tronu a nie wymienia ich królowej Marii? To bardzo ważne pytanie! Ale ale... Ksiądz Kamil Zadrożny, którego nazywam Panem Zadrożnym, napisał, że Maria zasiada na Tronie obok Króla królów!

  Dlaczego zatem Apokalipsa w rozdziale siódmym kompletnie nic o tym nie mówi? Kto ma rację, Pan Zadrożny, Pan Franciszek czy może Jan, który otrzymał Objawienie czasów przyszłych od samego Anioła którego posłał Boży Syn? No cóż, oczywiście, że rację ma Apostoł Jan! Przecież otrzymał Objawienie niewzruszone i ostateczne".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr
  CI WSZYSCY PSEUDO NAUCZYCIELE...

  Wiedzą że katolik nie weźmie Pisma Świętego i nie sprawdzi tego. Wiadomą sprawą jest że Objawienie kompletnie NIC NIE MÓWI, o jakiejś królowej , skoro więc Jan nie widzi w swym widzeniu królowej niebios, to tym bardziej kłamstwo powielane przez kościół katolicki staje się coraz bardziej widoczne.

  Zresztą jak dla mnie to niepotrzebne jest Objawienie by wiedzieć o tym, że Marii nie ma w niebie. Mowy uczniów i Mowy Pana Jezusa wyraźnie o tym nauczają a Objawienie jako wspaniały DODATEK, kładący niczym stempel na papierze, zakańczają temat Marii .

  Katolicka bzdura wymyślona przez oszustów watykańskich , nie ma racji bytu. KOLEJNE PODŁE KŁAMSTWO ZOSTAŁO ZDEMASKOWANE.

  P.S A szczyt watykańskiej głupoty który przerósł ich samych został osiągnięty kiedy ''poczyniono starania'' by tę osobę wysłać do nieba w postaci cielesnej.

  Jednym zdaniem mówiąc, takie coś, potrafi WCISNĄĆ swoim wiernym tylko watykan.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @
  PROPONUJĘ RÓWNIEŻ TEMAT:

  "Maria, kobieta wybrana lecz omylna jak każdy z nas"!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/150272,maria-kobieta-wybrana-lecz-omylna-jak-kazdy-z-nas


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:50:15
  Ty załamany heretyku jesteś zbyt słaby. Dowartosciowaki twój marny sekciarski rozum tyloma komentarzami
 • @
  Wican i inni wypisują tu takie ohydy .

  Przypomina mi się ukamienowanie Szczepana , który głosząc czystą prawdę wzbudził tak ostrą reakcję .
  A przecież reakcja ich, wynikała z niewiedzy , a nie z tego , że mają rację .

  6:11 Wtedy podstawili mężów, którzy utrzymywali: Słyszeliśmy, jak mówił bluźniercze słowa przeciwko Mojżeszowi i Bogu;
  6:12 Tak podburzyli lud oraz starszych i uczonych w Piśmie, a powstawszy, porwali go i przywiedli przed Radę Najwyższą.
  6:13 Podstawili też fałszywych świadków, którzy mówili: Ten człowiek nie przestaje mówić bluźnierstw przeciwko temu miejscu świętemu i zakonowi;
  6:14 Słyszeliśmy go bowiem, jak mówił, że ów Jezus Nazareński zburzy to miejsce i zmieni zwyczaje, jakie nam Mojżesz przekaz


  7:54 A słuchając tego, wpadli we wściekłość i zgrzytali na niego zębami.
 • @Adamus...
  ZAWSZE MOŻNA NA ...

  To spojrzeć typowo satyrycznym wzrokiem, otóż wican zajmuje się ogrodnictwem , więc lubi PRZESADZAĆ! :-)


  P.s Przykro jest kiedy tacy ludzie nie znający Nauk Pana Jezusa, zabierają głos, ja wiem że można ale czy warto pokazać swój laicyzm biblijny!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 12:42:22
  Chrystus przewidział , te wszystkie sytuacje , że Ci którzy będą głosić Jego Naukę , będą ciągani przed radę . Wyszydzani i wykpiwani .

  Najważniejsze jednak jest , aby nie zaprzeć się Chrystusa i wyznać go przed ludźmi !!!

  No cóż , jeśli Bóg z nami , to któż przeciwko nam !!!

  Pozdrawiam :)
 • @Wican
  WICAN, EASY!

  Oj wican, przecież widzę, że to Ty nie masz nic do powiedzenia w temacie. Czasami myślę, (po tonie Waszych wpisów), że gdyby Wasz kościół doszedł do władzy absolutnej to Ty z płonącą żagwią szedłbyś na czele pochodu!

  Najlepiej gdybyś odniósł się do tematu. I wyluzuj Kolego. Po prostu wyluzuj!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY