Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

JEST NAGRODA, JEST RÓWNIEŻ KARA! List do Anny!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są owce i są również i kozły!

 

Witaj!


Niestety, z pewnymi podjętymi przez Ciebie sprawami, nie mogę się zgodzić. Piszesz o Panu Jezusie, więc mniemam, że mój dyskurs z Tobą jest ze wszech miar usprawiedliwiony.


Podajesz ciekawy przykład wszystkich ludzi na Ziemi siedzących w kręgu.
Sugerujesz zatem, że wszyscy siedzący wokoło mają tak samo blisko do Pana Boga.


Takie wyimaginowane zdarzenie, miałoby miejsce tylko wtedy, gdyby wszyscy ludzie siedzący w kręgu, byli ludźmi dla których Krew Zbawiciela stanowiłaby najcenniejszy dar.  Gdyby byli odkupieni Drogą Krwią Baranka.

 

ednak nigdy tak się nie stanie, ponieważ sam Zbawiciel na którego powołujesz się w swoim artykule, orzekł prawie dwa tysiące lat temu, że (jakby tu się dobrze wyrazić) są "dwie kategorie" ludzi.


Do jednej kategorii należą owce, do drugiej kozły. (Zobacz: Ewangelia według Mateusza 25/31-46).
Owce odziedziczą zbawienie a kozły oddalone będą od Bożego Oblicza.


 

By poprzeć Naukę Mistrza z Nazaretu a tym samym obronić Jego zamysły, pozwól, że i ja podam przykład a myśl ową "ściągnę" z nie byle jakiego źródła lecz z Objawienia, które to Objawienie przekazał Zbawiciel Janowi za pośrednictwem Swojego Anioła. Księga ta, potocznie zwana jest również Apokalipsą. Gdybyś sądziła, że mam zamiar wyciągać z Niej temat jakiś trudny, to Cię uspokoję od razu. Użyję tylko porównania, podobnego do Twojego.


Otóż Jan głosi, że widział miasto a mur miasta miał 144 łokcie długości. (Zobacz: Apokalipsa 21/16, 17…). Nie wnikajmy tymczasem, co owe łokcie oznaczać mogą lecz zauważmy, że oznaczają rzecz dobrą. Dlaczego?
Już odpowiadam. Tylko, przebywający w tym mieście ludzie dostąpią Miłosierdzia Bożego a ci, którzy życie swoje "ułożyli" poza obrębem muru, o którym wyżej napisałem,  miłosierdzia Bożego nie zaznają. (Zobacz: Apokalipsa 22/14, 15)!


Nigdy zatem, nie nastąpi sytuacja o której piszesz w swojej pracy.


  Wiara w Pana Jezusa jak i w Boga Ojca, "zasadza się" tylko i wyłącznie na Bożym wybraniu i ludzkim posłuszeństwie. Za pracę w winnicy Pana Jezusa jest nagroda a nie podporządkowanie się Jego Prawu, przynosi Boską karę.

Ze swej strony namawiałbym Cię do przeczytania Nowego Testamentu. Znajdziesz tam zapis mówiący o tym, że Przykazanie o miłości bliźniego nie jest Przykazaniem Najważniejszym - jak piszesz.

 


Najważniejszym Przykazaniem, którego nie można porównać z żadnym innym jest Przykazanie o bezgranicznej miłości do Pana Boga.  (Zobacz: Ewangelia według Mateusza 22/37, 38…)
Zaraz za Tym Bożym Rozkazem jest Przykazanie wspomniane przez Ciebie. (Zobacz: Ewangelia według Mateusza 22/39, 40)!


Gdyby w takiej kolejności rodzaj ludzki przyjął Ojcowską Naukę, to pewne jest, że życie na Ziemi nabrałoby innego smaku…

 Kończąc dodam, że człowiek chcąc odziedziczyć zbawienie nie może kształtować swojego życia tak jak chce lecz tak jak pragnie tego Ten, Który daje nagrodę a nagrodą tą jest życie wieczne.KOMENTARZE

 • @57KerenOr
  NIC DODAĆ I NIC UJĄĆ!!

  Napisałeś:

  //Jednak nigdy tak się nie stanie, ponieważ sam Zbawiciel na którego powołujesz się w swoim artykule, orzekł prawie dwa tysiące lat temu, że (jakby tu się dobrze wyrazić) są "dwie kategorie" ludzi.

  Do jednej kategorii należą owce, do drugiej kozły. (Zobacz: Ewangelia według Mateusza 25/31-46).
  Owce odziedziczą zbawienie a kozły oddalone będą od Bożego Oblicza.//

  P.s Nigdy kozioł nie myślał tak jak owca i pomyśleć że w tym świecie wybielono go a owce zrobiono na czarno, przepraszam na szaro.

  Tak czy owak i tak pewnego dnia role tę Pan Jezus Obróci i nie będzie im do śmiechu!

  Krótkie twoje podsumowanie:

  // Za pracę w winnicy Pana Jezusa jest nagroda a nie podporządkowanie się Jego Prawu, przynosi Boską karę.//

  I to wszystko!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @ DO WSZYSTKICH !
  Dzień sądu , odbędzie się na pewno , i Pan Jezus odda każdemu według uczynków , każdemu człowiekowi , a mówienie w kółko i powtarzanie kłamstw przez niektórych tu piszących , że wszyscy będą zbawieni i że Pan Jezus wszystkim przebaczy jest to kłamstwem .

  Pan Jezus chce , ażeby wszyscy ludzie się upamiętali i zawrócili z swoich złych dróg i przestrzegali Jego Prawa i Jego Nauki . A to człowiek nie chce słuchać Pana Jezusa i nie chce przestrzegać Jego Prawa i na dodatek pyszni się bezpodstawnie .

  Ludzie zapomnieli całkowicie o Ojcowskim Darze i o Woli Boga Ojca . To człowiek powinien mieć pretensje do samego siebie , a nie do Pana Boga .Jeśli człowiek się nie upamięta , no to jak może cokolwiek otrzymać od Pana Jezusa , a przecież jest nagroda i jest kara , jest życie i jest śmierć , jest droga wąska i jest droga szeroka , a ty człowieku wybierz dobrze , a nie spieraj się z Panem Bogiem , bo wchodząc w konflikt z Panem Bogiem to są drogi do nikąd .

  Zbawienie jest tylko dla tych , którzy oczekują Zbawiciela Pana Jezusa ;

  A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują . List do Hebrajczyków 9 , 27-28 .

  Pan Jezus nie da się z Siebie naśmiewać , nie pozwoli ażeby człowiek kpił sobie z Jego Prawa i z Jego Nauki ! Nie wszyscy ludzie będą Zbawieni . Pan Jezus jak przyjdzie po raz wtórny to odda każdemu według jego uczynków .

  Tak jak napisał keren ; ,, Jest nagroda , jest również kara ,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY