Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

TESTAMENT SYNA BOŻEGO, Z CHWILĄ JEGO ŚMIERCI NABRAŁ MOCY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; Albowiem to jest krew moja Nowego Przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów

 

Do artykułu pt: "Trzynastu Apostołów" ze strony:

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/150952,trzynastu-apostolow

 

Puuuq oto moja odpowiedź:

 

 

Jedno jest pewne: Podjąłeś w swoim komentarzu bardzo ważne dwie sprawy:

 

1/ Mowę Pana Jezusa o tym, że nie przyszedł znieść Prawa i proroków.

2/ Mowę do... nawróconych pogan!

 

Dopisałeś jeszcze:

 

"(...) Oczywiście pojawia się pytanie,  po co w ogóle jakieś nowe przymierze, skoro stare też ma obowiązywać?".


Wyobraź sobie, że Twoje pytanie, które pozwoliłem sobie podkreślić wytłuszczonym drukiem, powinni sobie zadać różni, różniści przedstawiciele religijni. Dlaczego? Ponieważ nad tym pytaniem ludzie nie mają zamiaru się zastanawiać i wybierają Nauki trochę z Nowego jak i trochę ze Starego Testamentu.

 

Mały wtręt: Była kiedyś uliczna sonda! Wyznaczeni młodzi ludzie zadawali przechodniom pytanie: "Jakimi wartościami, Pan, (Pani) kierujecie się w swoim życiu?".

 

Patrząc z punktu wiary ani jedna osoba przedstawiona w telewizji nie dała dobrej, zgodnej z Nauką Pana Jezusa Chrystusa odpowiedzi. Jeżeli ktoś odpowiadał o wartościach tak zwanych "religijnych" to skupił swoją uwagę na Dziesięciu Przykazaniach danych Mojżeszowi, zatem odpowiedź brzmiała: "W moim życiu kieruję się... Dekalogiem".

 

A ja nie! Ja nie kieruję się w moim życiu Dekalogiem danym Mojżeszowi! Ja kieruję się Dwoma Przykazaniami Miłości przyniesionymi przez Pana Jezusa a On jest kimś większym niż Mojżesz!

 

Temat jakże ważny:

 

Pan Jezus na temat Zakonu i proroków:

 

(17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków.  Nie  przyszedłem znieść, ale wypełnić(18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie,  aż się wszystko spełni".

 

Ewangelia według Mateusza 5/17, 18

 

Apostoł Paweł na temat nieważności Zakonu:

 

"(24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. (25) Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy". 

 

List do Galatów 3/17, 18

 

 

Oczywiście Paweł użył wielu wpisów o zniesieniu Zakonu przez Pana Jezusa ale ja przytoczę tylko ten powyższy!

 

Zatem, jak powiada Apostoł, Prawo (Zakon) stało się dla izraelitów wychowawcą. Owe Prawo Mojżeszowe swoimi Naukami miało prowadzić ludzi "ku Chrystusowi", ku prawdziwej wierze! Gdy jednak wiara Chrystusowa nabrała mocy to człowiek nie podlegał już "Zakonowi Mojżesza" lecz "Zakonowi Syna Bożego"!

 

Na pierwszy rzut oka istnieje tutaj sprzeczność pomiędzy mową Syna Bożego na temat Zakonu a mową Apostoła Pawła! Ale czy tak jest w istocie? Może niektórzy już tak zagłębili się w kultywowanie swoich dogmatów, że przestali badać Nauki Boże? Różne wyznania przedstawiają "swoje nauki" od dziesięcioleci nie myśląc nawet o tym, że Pan Jezus lub Apostołowie mówią zupełnie o czymś innym!

 

 Czy Pan Jezus przyszedł znieść Prawo albo proroków? Nie! On przyszedł Owe Prawo wypełnić: "Proroka wzbudzi wam Pan", to Mojżesz! "Oto panna pocznie i porodzi Syna", to Izajasz". Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku”, to Zachariasz. A całkowite wypełnienie Starego Prawa nastąpiło na krzyżu, gdy Syn Boży rzekł "Wykonało się" i za moment umarł.

 

 

Wtedy to (z chwilą śmierci Syna Boga Ojca), zasłona świątynna przedzielająca Miejsce Święte od Najświętszego rozdarła się. To właśnie jest ostateczny symbol końca Starego Zakonu i początku Nowego, Duchowego Prawa!

 

Sam wiesz, że najpierw musi nastąpić śmierć a potem dopiero otwiera się kogoś testament, gdyż testament nie jest jeszcze ważny, gdy ten kto go sporządził – żyje!

 

Pan Jezus również Sporządził Duchowy Testament i wypisał Go na Tablicach Serc a nie na Tablicach Kamiennych ale ów Testament nie obowiązywał oficjalnie gdy jeszcze Syn Boży żył!  

Dlatego to, by Nowe Prawo Duchowe, (Nowy Testament, Nowe Przymierze lub Przymierze Ducha a nie Litery) nabrało mocy musiała nastąpić śmierć  Tego, Który Testament uczynił. Czyli Pan Jezus prawdę powiedział: Jego przyjście na ziemię, nie znosi Zakonu! Zakon Mojżeszowy przestaje być ważny z chwilą śmierci Syna Bożego na krzyżu. Od tego momentu obowiązuje Nowe Prawo, Nowe Przymierze!

 

Dowód:

 

List do Hebrajczyków 9/15, 16:

 

  "(16) Gdzie bowiem jest testament,  tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament(17) Testament bowiem po śmierci nabiera mocy, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament".

 

Kiedy Apostoł Paweł głosił o zniesieniu Zakonu? Kiedy poruszał ten temat w liście do Galatów, Efezjan czy Koryntian? Po ukrzyżowaniu Syna Bożego. Dopiero wtedy!

Jednak by Tą Wielką Tajemnicę Syna Bożego poznać, potrzebna jest modlitwa do Niego. Potrzebna jest Jego Łaska.

 

Bóg Ojciec posłał rodzajowi ludzkiemu własnego Umiłowanego Syna, jednak ludzie odwracają się do Niego plecami kultywując nauki własne!

Jak powiada autor Listu do Hebrajczyków: "Testament bowiem po śmierci nabiera mocy"!

 

No cóż! Czy Apostoł Paweł głosił inną Naukę niż Pan Jezus? Nie! Lecz są ludzie, którzy oskarżając ucznia Chrystusowego widzą tylko i wyłącznie czubek własnego nosa!

 

PS

 

Ze względu na objętość mojego artykułu (jeśli nie masz nic przeciwko) temat mowy do nawróconych pogan poruszę w innym terminie! Uważam, że sprawa przedstawiona wyżej jest... ważniejsza a zatem... pierwszoplanowa!

 

Na koniec przypomnę bardzo ważny cytat. Jest to Mowa Pana Jezusa Chrystusa na temat Nowego Duchowego Prawa!

 

  "Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; Albowiem to jest  krew  moja  Nowego Przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów".

Ewangelia według Mateusza 26/27, 28


KOMENTARZE

 • @
  Obawiam się ,że ta próba wyjaśnienia kwestii
  prawa mojżeszowego nie jest za bardzo udana
  bo przecież sam Jezus wyraźnie powiedział ,że
  ma obowiązywać praktycznie do końca świata :
  // Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie//
  czyli sama kaźń i śmierć na krzyżu nie jest tu punktem zwrotnym
  czyli cała ta opowieść o roli testamentu ,że reguluje go śmierć
  jest wymyślona jako atrybut już nowej religii
  Wypowiedzi Jezusa w trakcie ostatniej wieczerzy
  a konkretnie :
  // to jest krew moja Nowego Przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów".//
  należy postrzegać jako wkład samego Jezusa w modyfikację czy jakies wzbogacenie
  żydowskich obyczajów , każda religia w zależności od cywilizacyjnych przemian
  ulega też zmianom , to co było przewidziane dla judaizmu stało się jednym z głównych
  elementów chrześcijaństwa , zresztą to już sami ludzie zdecydowali ,że wydarzenie
  ostatniej wieczerzy jest tak bardzo eksponowane bo przecież inne wydarzenie ,
  namaszczenie olejkiem nardowym wg słów samego Jezusa miało być równie ważne ,
  a jakoś za bardzo nie jest .
 • @puuuq
  ŚMIERĆ SYNA BOŻEGO ZNOSI STARY ZAKON I WPROWADZA NOWY!

  Przyznam, że nie liczyłem na zrozumienie!
  Jednak śmierć Syna Boga Ojca znosi Stary Zakon czy się to komuś podoba czy też nie! Natomiast nie mam najmniejszego zamiaru się spierać.

  Dla mnie zgodność słów Pana Jezusa z działalnością Apostoła Pawła jest widoczna i... zrozumiała. Myślę, że nie masz racji ale... nie sprzeczam się!

  Narka!

  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @57KerenOr
  ...OTO WSZYSTKO STAŁO SIĘ NOWE!


  (17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.'' II Pawła do Koryntian 5/17

  STARE PRZEMINĘŁO, OTO WSZYSTKO STAŁO SIĘ NOWE!

  Tak , ja też na to nie liczyłem, ale nie jest to wina nasza, my musimy się z tym faktem zgodzić bo człowiek mówi a wzrost Daje Pan Jezus!

  Być może, któregoś dnia, Zbawiciel Objawi swoje nauki innym!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @kula Lis 68
  ŻADNYCH ZDJĘĆ KŁAMCÓW NA MOIM BLOGU!

  Proszę byś dał sobie spokój z wklejaniem katolickich oszustów na moim blogu. Żadnych papieży, biskupów, księży i innych kłamców zza Spiżowej Bramy. Żadnych pogańskich malunków i figur.

  Temat mojego artykułu jest widoczny na samej górze:

  "TESTAMENT SYNA BOŻEGO, Z CHWILĄ JEGO ŚMIERCI NABRAŁ MOCY!".

  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @ DO WSZYSTKICH !
  ///// TESTAMENT SYNA BOŻEGO, Z CHWILĄ JEGO ŚMIERCI NABRAŁ MOCY! /////

  To krew Pana Jezusa przelana na krzyżu wzniosła prawo zakonne/ Stare Przymierze / i od tej pory obowiązuje NOWE PRAWO/ Nowe Przymierze / zapisane na tablicach serc mięsistych , a nie na tablicach kamiennych .

  Pisze o tym apostoł Paweł w swoim liście ;

  On wzniósł zakon przykazań i przepisów , aby czyniąc pokój , stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka . List Pawła do Efezjan 2,15

  Przeczytałem również ;

  Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców , ale z własną krwią swoją dokonawszy wiecznego odkupienia .list do Hebrajczyków 9,12 .

  To krew Pana Jezusa , a nie krew zwierząt , oczyszcza człowieka z grzechu i daje człowiekowi szansę Zbawienia i to krew Pana Jezusa jest najdoskonalsza i najczystsza , a nie krew zwierząt , która nic nie znaczy i nie może nikogo oczyścić z grzechu i nie daje Zbawienia .

  Pan Jezus wznosi stare Prawo i wprowadza Nowe Prawo i jeszcze doskonalsze .

  Ludzie wierzący w Pana Jezusa powinni opierać się na Dwóch Przykazaniach miłości i te, aż dwa przykazania obowiązują dziś ! Prawo które zniósł z góry Synaj Mojżesz , straciło Moc .


  Proroctwo Jeremiasza zapowiada o Nowym Przymierzu ;

  Oto idą dni – MÓWI PAN - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim Nowe Przymierze. Nie takie Przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to Przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem – MÓWI PAN - lecz takie Przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich – MÓWI PAN - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę. Księga Jeremiasza 31,31-34 .

  I to proroctwo zapowiedziane przez Bożego proroka , obowiązuje z chwilą śmierci Zbawiciela na krzyżu , Pana Jezusa i nabrało mocy . I to do dnia dzisiejszego obowiązuje NOWE PRZYMIERZE , NOWE PRAWO !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY