Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

GDZIE BYŁA DUSZA SYMEONA?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mózg jest po to by myśleć!

Cytat:


(50)  Ale Jezus znowu zawołał donośnym głosem i oddał ducha.  (51) I oto zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry do dołu, i ziemia się zatrzęsła, i skały popękały,  (52)  i groby się otworzyły, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych;  (53) i wyszli z grobów  po jego zmartwychwstaniu, i weszli do świętego miasta, i ukazali się wielu.


(54)  A setnik i ci, którzy z nim byli i strzegli Jezusa, ujrzawszy trzęsienie ziemi i to, co się działo, przerazili się bardzo i rzekli: Zaiste, ten był Synem Bożym”.


Ewangelia według Mateusza 27/50-54 Biblia Warszawska 

Katoliku, według Twojej nauki dusze ludzi wierzących po zakończeniu życia idą do Nieba. Tak podobno zakończył swoje życie Twój papież Jan Paweł II, który, (i tutaj jeszcze raz powtórzę),  podobno  gdy umarł to natychmiast zabrany został do Domu Ojca.


a piszę, że to nieprawda ale przecież nie od dzisiaj znasz moje zdanie!

Co powiesz jednak na słowa Ewangelisty Mateusza? Ze mną możesz się nie zgodzić! Możesz nazwać mnie sekciarzem czy heretykiem ale...!

 

ednak zauważ, że  po zmartwychwstaniu  Pana Jezusa jacyś święci ludzie wyszli z grobów i weszli do miasta świętego. Niespójność nauki papieskiej polega na tym, że jeżeli Pan Jezus zmartwychwstał i po Jego zmartwychwstaniu powstali z grobów owi święci, to gdzie były wcześniej ich dusze? Rozumiesz?

 


 

eżeli prawdą jest to, co głoszą papieże, że po zakończeniu życia dusze ludzi wierzących zabrane są do Nieba to znaczy, że coś tutaj nie gra. Czyżby dusze tych którzy zmarli powróciły do ciał tychże?


Wow!


Sam przyznasz, że to raczej heretycie myślenie byłoby!


No więc zauważ, że umiera jakiś wierzący Symeon i jego dusza wędruje do Nieba ponieważ Pan Jezus ją tam przeniósł  
bo już zmartwychwstał. Potem, ni stąd ni zowąd następuje cud i ów Symeon wchodzi do świętego miasta. Wchodzi on tam bez duszy ponieważ ona wcześniej zabrana została do Nieba.


Co za heretycie zdanie, prawda?  
No, jeżeli Ci zależy to nie śpij spokojnie! Pa! I myśl Człowieku, myśl...


 

Przeczytaj także:


http://57kerenor.neon24.pl/post/143147,ucza-ze-syn-bozy-nie-lezal-do-zmartwychwstania-w-grobie

KOMENTARZE

 • @ON LUB ONA
  A MOŻE "MNIEJ NIŻ ZERO"?!

  Oczywiście może być jedna gwiazdeczka, no problemo ale widzę, że wiadomości Kolega, lub Koleżanka posiadają dokładnie... "zero". Patrz, no tak jakoś wyszło, że jedno zero to mniej niż jedna gwiazdką, no nie?

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @DO KATOLIKA
  MOŻE ZNASZ KATOLIKU NA TO PYTANIE ODPOWIEDŹ?

  Napisałem powyżej do Ciebie:

  "Jednak zauważ, że po zmartwychwstaniu Pana Jezusa jacyś święci ludzie wyszli z grobów i weszli do miasta świętego. Niespójność nauki papieskiej polega na tym, że jeżeli Pan Jezus zmartwychwstał i PO JEGO ZMARTWYCHWSTANIU powstali z grobów owi święci, to gdzie były wcześniej ich dusze? Rozumiesz?".

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @DO KATOLIKA NO I DO KATOLICZKI RÓWNIEŻ!
  WYSZLI Z GROBÓW PO JEGO ZMARTWYCHWSTANIU!

  „(50) Ale Jezus znowu zawołał donośnym głosem i oddał ducha. (51) I oto zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry do dołu, i ziemia się zatrzęsła, i skały popękały, (52) i groby się otworzyły, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało wzbudzonych; (53) i wyszli z grobów PO JEGO ZMARTWYCHWSTANIU, i weszli do świętego miasta, i ukazali się wielu.

  (54) A setnik i ci, którzy z nim byli i strzegli Jezusa, ujrzawszy trzęsienie ziemi i to, co się działo, przerazili się bardzo i rzekli: Zaiste, ten był Synem Bożym”.

  Ewangelia według Mateusza 27/50-54 Biblia Warszawska


  Bardzo ciekawy fragment:

  "Wyszli z grobów PO JEGO ZMARTWYCHWSTANIU".

  Gdy więc będziesz zastanawiał się nad odpowiedzią, proponuję dziwną katolicką zagwozdkę również dotyczącą śmierci i zmartwychwstania.

  Apostoł Piotr w Pierwszym swoim Liście pisze:

  "18 Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale POWOŁANY DO ŻYCIA DUCHEM.

  19 W NIM POSZEDŁ OGŁOSIĆ [ZBAWIENIE] NAWET DUCHOM ZAMKNIĘTYM W WIĘZIENIU, 20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę".

  3/18-20

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1051

  ***

  Z kontekstu wyraźnie wynika, że Pan Jezus został przywrócony do życia w ciele duchowym i w tymże ciele duchowym poszedł głosić zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu.
  Zatem proste jest stwierdzenie, iż mogło się to dziać jedynie po Jego zmartwychwstaniu.

  Dlaczego? Logicznym przecież jest, że skoro Syn Boży POWOŁANY ZOSTAŁ DO ŻYCIA DUCHEM I W TYM DUCHOWYM POSZEDŁ GŁOSIĆ EWANGELIĘ, no to tylko ten fakt mógł zaistnieć po Jego zmartwychwstaniu!

  Jednak owa logika jest na bakier z nauką Kościoła katolickiego. Otóż w przypisie do 1 Listu Apostoła Piotra 3/18-22, w Biblii Tysiąclecia, (po prawej stronie) czytamy:

  „Zstąpienie Chrystusa Pana do "piekieł", tj. do Otchłani, nastąpiło po Jego śmierci, a PRZED ZMARTWYCHWSTANIEM”.

  No i masz babo placek: Czyli skoro Pan Jezus poszedł głosić duchom zamkniętym w więzieniu „po śmierci a PRZED ZMARTWYCHWSTANIEM” jak głoszą papieże, to znaczy, że kłamstwem jest, że leżał „3 dni i 3 noce” w prochu ziemi. Kobiety i Jego przyjaciele płakali nad grobem a okazało się, że Zbawiciela wcale tam nie było, no przynajmniej przez jakiś czas... no bo głosił...

  Co za katolickie szachrajstwo! Toż to szok! Diabelska mowa!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • @
  https://m.neon24.pl/81c1213dd3dd21f6504eb7d0d100390b,13,0.gif
 • @57KerenOr
  I TAK OTO...

  Mówisz o jedynkowiczach, to powiem tobie że gdybyś napisał (oczywiście piszesz) nie wiem jaką prawdę to i tak większość czy tobie, czy mi walnie od razu jedyneczkę:-) , dlaczego!?

  Otóż powód jest banalnie prosty, to tak zwana złośliwość , czyli pospolite, nie, bo nie!!!

  Co zaś się tyczy zmartwychwstania, to zostało ONO przez Mateusza wytłumaczone. Ale jeśli ktoś chce słuchać watykańskich ślepców, jego sprawa.

  My wiemy, że ludzie leżą w prochu ziemi i oczekują POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA PANA JEZUSA!

  ...a kiedy pójdę przygotować wam miejsce, PRZYJDĘ ZNOWU I WEZMĘ WAS DO SIEBIE...

  P.S

  Dlatego że znam Naukę Pana Jezusa, DAJĘ PIĘĆ ale czy to ważne.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS DO SIEBIE!

  No tak, masz rację, gwiazdki nie mają absolutnie żadnego znaczenia a ludziska jakoś przycichli. Polityka, wybory... a tutaj patrz, nie chcą rozmawiać o tak ważnej sprawie jak w powyższym artykule zostało zaznaczone.

  No cóż, papieże, biskupi, księża, katechetki, katecheci, zakonnicy i zakonnice oraz różnej maści katoliccy nauczyciele po prostu nie znają Nauki Pana Jezusa Chrystusa oraz Nauki Boga Ojca! Nie znają i to wszystko!

  Podałeś cytat z Ewangelii według Jana 14! Przypomnę go w tym miejscu! Pan Jezus powiedział do swoich uczniów na temat zabrania ich do Domu Ojca słowa następujące:

  "(2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS DO SIEBIE, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

  Ewangelia według Jana 14/2, 3

  Pan Jezus powiedział wiele lat temu, że w Niebie, w Domu Ojca jest wiele mieszkań. Zaznaczył wiele lat temu, że idzie przygotować swoim uczniom miejsce.

  Bardzo ciekawy jest ten fragment:

  1/ " (3) A gdy odejdę i PRZYGOTUJĘ WAM MIEJSCE...
  2/ "PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS do siebie"...

  Hmmm... Czyli pewnego wyznaczonego dnia Syn Boga Ojca powróci i nastąpi zmartwychwstanie. Dopiero wtedy również wzbudzeni zostaną Apostołowie. Pan Jezus przyjdzie powtórnie i zabierze ich do Siebie.

  Ale, ale... Nie tylko katolicy wysyłają ludzi do Nieba, do Domu Ojca.

  Świadkowie... również posyłają tam wybranych spośród... wybranych. No bez dwóch zdań – posyłają! Czyli Świadkowie... z katolikami rękę podać sobie powinni, że hej!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • Idę przygotować wam miejsce ......
  Dziś wszyscy umarli śpią w prochu ziemi . Jeszcze nikt z ludzi nie wstąpił do nieba . I nie było żadnego wniebowzięcia , czytelniku ani twoja babcia , ani twój tata czy mama , ani twoi znajomi nie są w niebie , jest to po prostu herezja katolicka i tyle .

  A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Ew. Jana 3,13-16 .

  Katolicy i inni dlaczego nie czytacie Pisma Świętego i nie sprawdzacie co jest tam napisane . Ludzie zamiast umiłować Boską Chwałę , umiłowali własną naukę , którą nazywają tradycją , a naukę Bożą mają za nic . Ludziom jest bardzo ciężko zgiąć swe kolana i pomodlić się do Syna Bożego , Pana Jezusa i poprosić Go o pomoc.

  Ludzie zapomnieli całkowicie o Ojcowskim darze , którym jest Zbawiciel Pan Jezus , zapomnieli całkowicie o Woli Boga Ojca . Katolicy i inne wyznania nie wykonują Woli Boga Ojca i nie chcą pokłonić się Panu Jezusowi , nie chcą Jego Nauki i odrzucają ją .

  Keren napisał ;
  // Hmmm... Czyli pewnego wyznaczonego dnia Syn Boga Ojca powróci i nastąpi zmartwychwstanie. Dopiero wtedy również wzbudzeni zostaną Apostołowie. Pan Jezus przyjdzie powtórnie i zabierze ich do Siebie. //

  Dopiero wtedy nie prędzej , a dziś wszyscy umarli śpią w prochu ziemi . Nikt z ludzi jeszcze nie wstąpił do nieba , wszyscy oczekują na przyjście Zbawiciela Pana Jezusa , który dopiero przyjdzie osądzić świat i zabrać swoje owce do domu Ojca swego .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY