Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

NIE OBRAŻAJ KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA! (cz. 2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No cóż, okazało się, że nigdy Syna Boga Ojca nie odwiedziło trzech króli. Nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar!

 

A GDYBYM TAK JEDNAK OBRAZIŁ KRÓLA KACPRA, KRÓLA MELCHIORA I KRÓLA BALTAZARA? CO BY SIĘ WTEDY STAŁO?

 

Kiedyś byłem katolikiem. Pewnego zimowego dnia grałem, (jeśli tak to mogę nazwać), rolę jednego z króli, którzy odwiedzili (niby to) Pana Jezusa z darami. Muszę przyznać, że miałem świetną czerwonawą pelerynę z jakiegoś aksamitu poprzetykaną złotymi nićmi no i bez dwóch zdań na mojej głowie skrzyła się również złota korona! Mama z Tatą nieźle musieli się napracować by ich syn wypadł dobrze...

 

To były dawne czasy.


ednak po latach, dzięki Łasce Pana Jezusa odszedłem od kościoła rzymsko katolickiego!

 

(...)

 

  No cóż, okazało się, że nigdy Syna Boga Ojca nie odwiedziło trzech króli. Nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar a przecież zdaje się, że wypisywałem na drzwiach ich inicjały K+M+B! Dzisiaj mówi się zupełnie coś innego a mianowicie to, że owe K+B+M nie oznacza wyżej wymienionych przywódców królestw.

 

Powie ktoś, że trudno jest walczyć z fałszywą katolicką tradycją:  Nie było trzech króli, Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia, szopka betlejemska i przedstawione tam postacie to bałwochwalstwo...

 

  Nie połapiesz się w tym wszystkim Czytelniku jeżeli Syn Boży Ci nie pomoże!  Nie zrozumiesz na czym polega zło panoszące się za spiżową bramą, jeżeli Zbawiciel  Ci nie przemyje oczu i... nie przejrzysz!

 


 

Otwieram Słownik Nowego Testamentu, pióra Xaviera Leona-Dufour według tłumaczenia biskupa Kazimierza Romaniuka i czytam... Hasło: "Magowie", strona 380!

 

"(...) Magowie o których mówi Mateusz są to mędrcy (...), nie można jednak powiedzieć, że byli królami albo, że było ich trzech".

 

W tytule napisałem przewrotnie:   "Nie obrażaj (króla) KACPRA, (króla) MELCHIORA I (króla) BALTAZARA!".

 

Hmm! Ale czyż można obrazić kogoś, kogo nigdy nie było?

Czy można obrazić kogoś, kto nigdy nie istniał?

 

No powiedz Czytelniku - można?

 


 

Jeżeli chcesz to przeczytaj również:

 

http://57kerenor.neon24.pl/post/151103,medrcy-ze-wschodu-szukaja-mesjasza-a-nie-marii-cz-1

 

KOMENTARZE

 • Wizyta 3 króli/mędrców/magów
  to nie jest wydarzenie historyczne a tylko pouczająca opowieść, jak i rzeź niewiniątek też nie jest wydarzeniem historycznym. Miała pokazać iż Jezus od narodzenia był tym zapowiedzianym mesjaszem, z czym nie zgadzali się nawróceni z judaizmu. Podobną rolę pełnią przypowieści Jezusa. A czy byli to królowie, mędrcy, magowia i ilu ich było oraz co przywieźli, to rzecz zupełnie poboczna.
 • @Zawisza Niebieski
  PA, PA!

  Poboczny to jest Twój wpis u mnie! Jeżeli nie interesuje Cię fakt historyczny zapisany w Ewangelii według Mateusza to zajmij się... polityką KATOLIKU, który nie wierzysz w naukę... katolicką!

  Bywaj!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • 3
  EJ GUPTOKI GUPTOKI.
  3 króli,3 dnia zmartwychwstał,do 3 razy sztuka,3 życia w grze komputerowej.KMIŃCIE DALEJ CO OZNACZA TA ŚWIETA LICZBA-OKO OPATRZNOŚCI W KOŚCIUŁKU PATRZY NA WAS MUMINKI I CZEKA TRÓJKĄT MA 3 BOKI I 3 WIERZCHOŁKI.
 • @ALL
  ŁYK HISTORII SPRZED PONAD 2020 LAT!

  "(1) Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: (2) Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon. (3) Gdy to usłyszał król Herod, zatrwożył się, a z nim cała Jerozolima. (4) I zgromadziwszy wszystkich arcykapłanów i nauczycieli ludu, wypytywał ich, gdzie się ma Chrystus narodzić?

  (5) A oni mu rzekli: W Betlejemie Judzkim; bo tak napisał prorok: (6) I ty, Betlejemie, ziemio judzka, wcale nie jesteś najmniejsze między książęcymi miastami judzkimi, z ciebie bowiem wyjdzie wódz, który paść będzie lud mój izraelski. (7) Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy. (8) I posłał ich do Betlejem i rzekł: Idźcie, dokładnie się dowiedzcie o dziecięciu, a gdy je znajdziecie, donieście mi, abym i ja poszedł oddać mu pokłon.

  (9) Oni zaś, wysłuchawszy króla, odeszli. A oto gwiazda, którą ujrzeli na Wschodzie, wskazywała im drogę, a doszedłszy do miejsca, gdzie było dziecię, zatrzymała się. (10) A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali. (11) I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę. (12) A ostrzeżeni we śnie, by nie wracali do Heroda, inną drogą powrócili do ziemi swojej. (13) A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi i rzekł: Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i uchodź do Egiptu, a bądź tam, dopóki ci nie powiem, albowiem Herod będzie poszukiwał dziecięcia, aby je zgładzić.

  (14) Wstał więc i wziął dziecię oraz matkę jego w nocy, i udał się do Egiptu. (15) I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego. (16) Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców. (17) Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego: (18) Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.

  (19) A gdy Herod umarł, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie, mówiąc: (20) Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i idź do ziemi izraelskiej, zmarli bowiem ci, którzy nastawali na życie dziecięcia. (21) Wstał więc, wziął dziecię oraz matkę jego i powrócił do ziemi izraelskiej. (22) Ale gdy usłyszał, że Archelaus króluje w Judei po ojcu swoim, Herodzie, bał się tam iść, ostrzeżony jednak we śnie, udał się w strony Galilei. (23) A przyszedłszy tam, zamieszkał w mieście zwanym Nazaret, aby się spełniło, co powiedziano przez proroków, iż Nazarejczykiem nazwany będzie".

  Ewangelia według Mateusza 2/1-23

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html BIBLIA WARSZAWSKA

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ DO WSZYSTKICH !
  Witam! Kłamliwe święta , obrzędy i tradycje katolickie , są niezgodne z Nauczaniem Pana Jezusa i Jego Ewangelią . A ja nie zgadzam się z tradycją i obrzędami katolickimi , które nic nie znaczą , a przede wszystkim nie prowadzą do Pana Jezusa i do Boga Ojca , nie dają szansy Zbawienia .

  Ale wy wyznania zarejestrowane tu na ziemi lubicie kłamstwa , wy wierzycie waszej tradycji , wy wierzycie papieżom , wierzycie w rzeczy , które nie mają nic wspólnego z wiarą w Pana i Boga Jezusa Chrystusa . A przecież w Piśmie Świętym jest wyrażnie napisane , iż jedyną drogą do Boga Ojca jest Zbawiciel Pan Jezus Chrystus , nikt inny . Ew. Jana 14,6 .

  Nigdy Zbawiciela Pana Jezusa , nie odwiedziło trzech króli , ewangelia mówi wyrażnie , że byli to Mędrcy ze Wschodu słońca , mówiąc dokładniej byli to magowie i nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar.

  Przykład mędrców jest wspaniałym dowodem na to , komu należy się pokłon , komu ludzie powinni oddawać pokłon cześć i chwalę . Mędrcy nie pokłonili się Marii czy Józefowi tylko Zbawicielowi Panu Jezusowi nikomu innemu .

  Bo taka jest Wola Boga Ojca i każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa i Boga Ojca , będzie tę wolę i rozkaz wykonywał i przestrzegał . Każdy człowiek wierzący odróżni plewy od ziarna , prawdę od fałszu , prawdziwą naukę od nieprawdziwej .

  W Ewangelii Mateusza w drugi rozdziale jest wyraźnie napisane , że to Mędrcy ze wschodu , a nie trzej królowie przybyli oddać pokłon Panu Jezusowi z trzema darami . Ew. Mateusza 2, 1-12 .

  I to jest cała prawda o Mędrcach , a nie o królach wymyślonych przez katolicką tradycję ojców . Prawda jest w Panu Jezusie . To Pan Jezus jest Prawdą nikt inny .
 • @jassy Keren!
  KATOLICKIE BAJKI!

  Napisałeś Keren:

  // No cóż, okazało się, że nigdy Syna Boga Ojca nie odwiedziło trzech króli. Nie mieli na imię Kacper, Melchior i Baltazar//

  I tych bzdur których oni nauczają swe owieczki jest przysłowiowe multum!
  Ale komu i jakiemu leniuchowi będzie się chciało zajrzeć w Zakon Pana Jezusa, komu!?

  Najlepiej jest przecież napisać albo pomyśleć, że : Keren , Jassy i Grzechu to wrogowie katolików, tak to jest najłatwiejsze i bardzo szybkie, ponieważ nie wymaga wglądu do Pisma Świętego.

  Cała lista bzdur opartych na katolickich urojeniach, pełna jest obłudy i watykańskiego fałszu!

  Nie jestem złośliwy ale wydaje mi się że ich cysorze , zamieszkujący siedem pagórków , dobrze kiedyś nazwali swe owieczki, PARAFIANAMI.

  Bo jak inaczej można nazwać człowieka, który jest naprawdę CIEMNY DUCHOWO, JAK!?

  Właśnie tak zrobili to, ich właśni ''nauczyciele'' i nie mój to werdykt, nie mój!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • NIE BYŁO TEŻ,ŻADNEGO ZMARTWYCHWSTANIA
  BO 3 DNIA ZMARTWYCHWSTAŁ.
 • @lolo
  NO TO JEDNAK BYŁO ZMARTWYCHWSTANIE!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY