Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

CZYŚCIEC! NOTKA PRZECIWKO HEREZJI JANA PAWŁA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chrystus Raz Jeden Był Ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, Drugi Raz Ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują

 

PRZYPOMNIENIE HEREZJI BLOGERA JANA PAWŁA SPRZED LAT:

 

gibson.neon24.pl/post/131325,pieklo-czysciec-co-to-takiego

 

 


Pod wyżej wymienionym adresem znajdziesz Czytelniku parę słów na temat heretyckiej katolickiej nauki. Otóż wprowadzający Ciebie w błąd bloger Jan Paweł (nie mylić z innym oszustem papieżem Janem Pawłem II), pisze niesamowite bzdury na temat piekła i czyśćca!


A co najważniejsze, tenże autor zamiast najpierw oddać palmę pierwszeństwa Synowi Boga Ojca stawia Ci świadka w osobie zakonnicy Marii Gabrieli, która po zakończeniu ziemskiego życia  poszła na samo dno czyśćca, do tzw. Czyśćca Wielkiego.


 

 

Zróbmy tak:  Przejdę teraz do meritum, ponieważ przytaczanie błazenady autora na temat czyśćca jest w istocie tylko stratą atramentu. Zatem swoje pióro skieruję w bardziej logicze strony niźli autor nam przedstawił.


Na początku przypomnę Naukę Pana Jezusa i Boga Ojca na temat życia i śmierci. W Liście do Hebrajczyków w rozdziale 9 jest napisane:


27. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
28. Tak Chrystus Raz Jeden Był Ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, Drugi Raz Ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.


 

 

uż w tym miejscu Twoje oczy Czytelniku zauważą pewną różnicę. No bo jeżeli istnieje katolickie rozumowanie piekła i czyśćca, to autor Listu do Hebrajczyków powinien użyć słów „bardziej papieskich” na przykład:

 

 „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem czyściec, lub piekło i następnie sąd!”.


 

Przejdę teraz do Twojego Wykładnika Wiary katoliku, do Katechizmu zatwierdzonego przez papieża Jana Pawła II.


Nauka nr 1030 na temat czyśćca:

„Ci którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba”.


http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm 


I Nauka nr 1031: 

 

„To końcowe oczyszczenie wybranych, które jest czymś całkowicie innym niż kara potępionych, Kościół nazywa czyśćcem (…)”.


http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm


 


Prawo Boże Mówi: 
Raz umrzeć, a potem sąd.

A jakie jest prawo nauczycieli katolickich? 

Śpieszę z odpowiedzią:


Śmierć, dla jednych niebo, dla innych czyściec i sąd no i może jeszcze ewentualnie gdzieś tam „piekło”. 

Parę słów do strasznie stylistycznie ułożonej papieskiej nauki nr 1030

Spytam Ciebie, który czytasz wpatrując się w ekran monitora:


ak można umrzeć w łasce i przyjaźni z Bogiem a jednocześnie nie być całkowicie oczyszczonym? 
Jaką jeszcze trzeba uzyskać świętość konieczną do tego by wejść do radości nieba?


Chociaż trawestacja tekstu nie jest moim sposobem na walkę z nieprawdziwymi naukami to w tym miejscu katechizmowy zapis o numerze 1030 oddam w inny sposób:


Ci, którzy są przyjaciółmi króla i obdarzeni są jego łaską i przyjaźnią, ale nie są jeszcze całkowicie pod jego łaską, chociaż są już pewni, że są pod jego łaską, przechodzić muszą jeszcze próbę by być pod królewską łaską”.

Hm…

Nauka o czyśćcu jest bardzo dziwna, a co najważniejsze, 
obraża Sprawiedliwość Stwórcy, obraża Jego Majestat i Powagę. 

Kończąc: 

Pan Jezus Ustanowił Swoje Prawo Zmartwychwstania.

Przyjdzie pewnego dnia by zabrać do Siebie ludzi wierzących. Tych, którzy w momencie Jego przyjścia będą żyli przemieni do nowego życia a tych, którzy śpią w prochu ziemi, wzbudzi.


Mówi o tym Apostoł Paweł, w 1 Liście do Tesaloniczan 4/13-18.

 

13 Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. 14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 

 15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!”.


 
 


Podsumowując powiem, że nagroda którą obiecał Zbawiciel dosięgnie wszystkich ludzi wierzących wszystkich czasów jednocześnie, 
aby jeden drugiego nie uprzedził w zmartwychwstaniu.

A nauka o czyśćcu?

No cóż, jest niezgodna z Duchem Biblii!

Była to  
notka przeciwko herezji sprzed lat naszego Kolegi Jana Pawła... oraz przeciwko fałszywej nauce papieża, także Jana Pawła ale Drugiego!


KOMENTARZE

 • @ALL
  CZŁOWIEK UMARŁY, NIE POSIADA ŻADNEJ ŚWIADOMOŚCI!

  "(3) To złem jest wśród wszystkiego, co się dzieje pod słońcem, że jeden dla wszystkich jest los. A przy tym serce synów ludzkich pełne jest zła i głupota w ich sercu, dopóki żyją. A potem - do zmarłych! 

  (4) Bo któż stanowi wyjątek? Wszyscy żyjący mogą jeszcze mieć nadzieję - bo lepszy jest żywy pies niż lew nieżywy - (5) ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a ZMARLI NICZEGO ZGOŁA NIE WIEDZĄ, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (6) Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem".

  Księga Koheleta 9/3-6

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  http://m.neon24.pl/45425323530e11812bc8bade5126d7d6,13,0.jpg

  "ZMARLI NICZEGO ZGOŁA NIE WIEDZĄ...".

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ALL
  ZMARŁY NIE MOŻE SKŁADAĆ DZIĘKCZYNIENIA!

  "(25) Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem [Jego], umniejsz zgorszenie! (26) Wróć do Najwyższego, a odwróć się od niesprawiedliwości i miej występek w wielkiej nienawiści! (27) Któż w Szeolu wielbić będzie Najwyższego, zamiast żyjących, którzy mogą oddawać Mu chwałę? (28) ZMARŁY, jako ten, którego nie ma, NIE MOŻE SKŁADAĆ DZIĘKCZYNIENIA, ŻYJĄCY i zdrowy WYCHWALA PANA". 

  Mądrość Syna Syracha 17/25-28

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  http://m.neon24.pl/45425323530e11812bc8bade5126d7d6,13,0.jpg

  "ZMARŁY, jako ten, którego nie ma, NIE MOŻE SKŁADAĆ DZIĘKCZYNIENIA, ŻYJĄCY i zdrowy WYCHWALA PANA".

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr
  Niestety nie rozumiesz i mylisz się co do Zbawienia.Polecam przyjrzeć się słowu "śpiący" ("umarły"). Zbyt wąska jest interpretacja tego słowa u Ciebie.
  A kiedy Pan Jezus Chrystus mówi do swoich uczniów by zostawili umarłym grzebanie swoich umarłych to czy mówi o tych, którym wystawia się akt zgonu czy o ludziach nieświadomych, którzy rzeczywiście nic nie wiedzą choć myślą i mówią o sobie właśnie tacy, że wiedzą.
  Tym właśnie ludziom nie można nic przetłumaczyć dopóki się ponownie nie narodzą, czy choćby do tego nie pragną dążyć.
 • @Franek Ganek
  CZY MÓGŁBYŚ...

  Franku powiedz mi, czy Syn Syracha lub Kaznodzieja mieli rację?

  Podam ci pewien fragment z Nowego Testamentu a TY napisz ja ów fragment rozumiesz, ok?

  "(1) Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

  Ewangelia według Jana 14/1-3

  Oczywiście gdy Pan Jezus mówi: "Niech umarli chowają swoich umarłych", mówi o ludziach niewierzących"!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:02:02
  //czy Syn Syracha lub Kaznodzieja mieli rację?//

  Oczywiście każdy ma rację. Rozumiem przez to, że każda czująca istota postępuje tak jak postępuje z pewnych przyczyn i to jest jego racją, jego prawdą, której nikt inny nie może poznać. Choć wielu uważa, że zna innych znając jedynie wycinki z ich życia.

  Rozumiem, że wskazując na wypowiedzi Syna Syracha i Kaznodziei chcesz potwierdzić swoje tezy jednak uważam to za niewystarczające.
  Poza tym czy Syn Syracha czy Kaznodzieja osiągnęli Zbawienie?

  Co do Ewangelii według Jana 14/1-3.
  Pan Jezus Chrystus umacnia swoich uczniów zapewniając ich, że każdy z nich może być zbawiony jeśli uwierzy - tak jak On sam jest, przygotowując im swoim życiem zbawienie..
  Kiedy Pan Jezus Chrystus mówi o swoim odejściu ma na myśli czas po swojej śmierci na krzyżu, o czym napisano m. in. tutaj:
  "(10) Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. (11) Ci jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć."(Ew. Marka 16:10-12, Biblia Tysiąclecia)
  Widzimy, że to raczej nie Chrystus odszedł od nich ale oni d Niego - tracąc wiarę.
  Jednak Pan przyszedł do nich ponownie, ukazując się im i zabierając ich w to samo miejsce, które oczywiście nie jest miejscem, o którym można by powiedzieć "to tu czy tam" ale które jest stanem świadomości, samoświadomością.
  Można by pisać o tym wiele. Jeśli chcesz pociągnąć to póki co mam chwilę.
 • @Franek Ganek
  NALEŻY SŁUCHAĆ PRAWA BOŻEGO DOTYCZĄCEGO ŻYCIA I ŚMIERCI A NIE PAPIEŻY I BISKUPÓW, KTÓRZY FAŁSZUJĄ EWANGELIĘ!

  I widzę, że nie masz zamiaru słuchać Zbawiciela. Pan Jezus wyraźnie mówi, że przyjdzie powtórnie i zabierze uczniów do Nieba do Domu Ojca. Syn Boży przebywał jeszcze 40 dni na ziemi ukazując się Apostołom a potem się z nimi pożegnał więc Franku proszę nie wydziwiaj. Po tych dniach, będąc już w Niebie zesłał na Apostołów Swojego Ducha Świętego i zgodnie z proroctwem Syna Bożego Apostołom odłożona jest korona sprawiedliwości do chwalebnego przyjścia Zbawiciela.

  Apostoł Paweł w II Liście do Tymoteusza głosi:

  „(7) W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem. (8) Na ostatek ODŁOŻONO DLA MNIE WIENIEC Sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, A NIE TYLKO MNIE, ale i WSZYSTKIM, którzy umiłowali pojawienie się Jego” (4/7, 8)

  Zauważ, że Paweł mówi wyraźnie, iż odłożona mu jest korona sprawiedliwości do chwalebnego przyjścia Pana Jezusa i co ważne, odłożona jest nie tylko jemu ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.

  Zatem nie mówisz zgodnie z Ewangelią tylko nieudolnie chcesz wytłumaczyć Słowa Syna Bożego broniąc katolickiego dogmatu. Apostołowie zatem w tym miejscu wiedzieli bardzo dobrze, że Syn Boży zabierze ich dopiero gdy przyjdzie drugi raz.

  Inny cytat:

  „27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus RAZ JEDEN BYŁ OFIAROWANY DLA ZGŁADZENIA GRZECHÓW wielu, DRUGI RAZ UKAŻE SIĘ NIE W ZWIĄZKU Z GRZECHEM, LECZ DLA ZBAWIENIA TYCH, KTÓRZY GO OCZEKUJĄ”.

  List do Hebrajczyków 9/27, 28 Biblia Tysiąclecia

  Z powyższego fragmentu wynika jasno, że Syn Boży pojawi się pewnego dnia drugi raz w celu zbawienia tych którzy Go oczekują. A zatem to ja mam rację a nie Ty, albo inaczej: To Pan Jezus i Jego Apostołowie mówią prawdę a nie… Ty!

  PS

  Czy ja gdziekolwiek napisałem, że Kaznodzieja i Syn Syracha osiągnęli zbawienie? Czytaj uważnie... Oni stwierdzili, że po zakończeniu życia nie ma żadnego istnienia!

  Przypomnę co powiedział Paweł. Tym razem z Biblii Warszawskiej:

  „(7) Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; (8) a teraz OCZEKUJE MNIE WIENIEC SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓRY MI W OWYM DNIU DA PAN, sędzia sprawiedliwy, A NIE TYLKO MNIE, LECZ I WSZYSTKIM, KTÓRZY UMIŁOWALI PRZYJŚCIE JEGO”.

  2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4/7, 8

  Zatem papieże, biskupi, księża, katecheci czy katechetki kłamią, pisząc, ucząc i mówiąc, że po niekończeniu życia jakaś dusza zabrana została do Nieba. A stwierdzenie katolickie mówiące o tym, że Syn Boży pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem głosił Ewangelię jest herezją nad herezje. Pan Jezus leżał nieżywy do momentu, aż Bóg Ojciec Go wskrzesił. Nie miał świadomości. Pan Bóg umarł! Jednak papieże kpiny robią sobie ze śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela sugerując, że chociaż nie żył to jednak... żył!

  No i tym wyrokiem czynią ze Zbawiciela KŁAMCĘ!

  A głoszenie Ewangelii „duchom zamkniętym w więzieniu” było po Jego zmartwychwstaniu a nie pomiędzy śmiercią Zbawiciela a zmartwychwstaniem!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ALL
  KŁAMSTWA Z KATECHIZMU KATOLICKIEGO NA TEMAT ZMARTWYCHWSTANIA!

  NAUKA NR 1051:

  "Każdy człowiek w swojej duszy nieśmiertelnej otrzymuje na sądzie szczegółowym, BEZPOŚREDNIO PO ŚMIERCI, WIECZNĄ ZAPŁATĘ OD CHRYSTUSA, Sędziego żywych i umarłych".

  NAUKA NR 1053:

  "Wierzymy, że WIELE DUSZ, KTÓRE SĄ ZGROMADZONE W RAJU z Jezusem i Maryją, tworzy Kościół niebieski, gdzie w wiecznym szczęściu widzą Boga takim, jakim jest, a także w różnym stopniu i na różny sposób uczestniczą wraz z aniołami w sprawowaniu Boskiej władzy przez Chrystusa uwielbionego, gdzie wstawiają się za nami oraz wspierają naszą słabość swoją braterską troską".

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm

  Hmmm...

  ...BEZPOŚREDNIO PO ŚMIERCI?
  ...DUSZE ZGROMADZONE SĄ W RAJU?

  To kłamstwa! Apostoł Paweł mówi, że jemu i także wszystkim ludziom wierzącym ODŁOŻONA JEST korona sprawiedliwości DO POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA Pana Jezusa.

  Przypomnę słowa Apostoła:

  "(7) Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; (8) a teraz OCZEKUJE MNIE WIENIEC SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓRY MI W OWYM DNIU DA PAN, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego".

  2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4/7, 8!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ALL
  KŁAMSTWA Z KATECHIZMU KATOLICKIEGO NA TEMAT śmierci i ZMARTWYCHWSTANIA!

  NAUKA NR 997 

  "Co to znaczy zmartwychwstać?  W śmierci, będącej "rozdzieleniem duszy i ciała, ciało człowieka ulega zniszczeniu", podczas gdy JEGO DUSZA IDZIE NA SPOTKANIE Z BOGIEM, chociaż trwa w oczekiwaniu na ponowne zjednoczenie ze swoim uwielbionym ciałem. Bóg w swojej wszechmocy przywróci ostatecznie naszym ciałom niezniszczalne życie, JEDNOCZĄC JE Z NASZYMI DUSZAMI MOCĄ ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA".

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm

  *

  Zaraz, zaraz, co powiedział Pan Jezus swoim uczniom?

  „Idę przygotować wam miejsce”...
  „A gdy przygotuję wam miejsce PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS do Siebie”...

  Ewangelia według Jana 14/2, 3

  Czy Syn Boży powiedział Apostołom, że ich dusze z chwilą śmierci zabrane zostaną do Nieba?

  NIE!

  Czy nauczał ich o tym, że pewnego dnia dusza, która jest w Niebie złączy się ze swoim uwielbionym ciałem?

  NIE!

  *

  To, czego uszy Kościół katolicki na temat ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA jest niezgodne z Nauką Boga Ojca oraz Jego Syna! Jest po prostu... herezją!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr
  MASŁO MAŚLANE Z KASZANKĄ NA ŚNIADANIE!

  Napisałeś:

  //„Ci, którzy są przyjaciółmi króla i obdarzeni są jego łaską i przyjaźnią, ale nie są jeszcze całkowicie pod jego łaską, chociaż są już pewni, że są pod jego łaską, przechodzić muszą jeszcze próbę by być pod królewską łaską”.//

  Tak szczerze powiedziawszy to lepiej już tych ''ZŁOTYCH WATYKAŃSKICH MYŚLI NIE MOŻNA ODDAĆ'' :-).

  SUBLIMACJA METAMOROZY RADYKALNEGO....:-)

  I pomyśleć że na tę ''zawiłość uczuć'' :-) sorry , zawiłość słowną, dają się nabrać ludzie wykształceni, to jest największy ból a zarazem śmiech i chwila potem, gorycz ludzkiej bezmyślności.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz @jassy27
  WYKRUSZAJĄ SIĘ LUDZISKA!

  No szczerze mówiąc masło maślane. Ale... Ale...

  Zobaczcie jak tutaj jest „dużo” ludzi broniących Nauki Syna Bożego. Gdy piszę "dużo" to mam oczywiście na uwadze, że ich jest jak na lekarstwo!

  Wykruszają się ludziska... Odchodzą... Może mają jakieś poważniejsze zajęcia: Rodzina, praca, mecze a Pan Jezus i Bóg Ojciec są na jakimś piątym albo dziesiątym miejscu!

  No cóż! Takie jest życie ale czy takie być powinno? Bez dwóch zdań: NIE!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @Franek Ganek
  USUŃ CZWARTE ZDANIE OD KOŃCA I WRZUĆ KOMENT JESZCZE RAZ!

  Dajmy sobie spokój z przedmiotem: „Nauka o człowieku”!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Franek Ganek
  ALE, ALE...

  No wiesz, ja go również skopiowałem no ale to ja jestem ciamciaramcia!
  Więc jeżeli nie masz to napisz! Wyślę Ci kopię! Nigdy nie usuwam komentów z tak zwanego tchórzostwa ale często jeży mnie ten Wasz niepoprawny język!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr 00:51:22
  //Więc jeżeli nie masz to napisz! Wyślę Ci kopię! //

  Co Cię tak paraliżuje człowieku? Oczywiście nie całego ;-)) Bo przecież mówiłem przed chwilą po polsku, że mam tę kopię.
 • @57KerenOr 00:51:22
  //Nigdy nie usuwam komentów z tak zwanego tchórzostwa//

  Da, ja, naturlisz, yhy, no, jasne...
  Fiu, fiu... Kurczę blade - czołg mi po nosie przejechał.... Jo, to chiba to.
 • @Franek Ganek
  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO!

  Chyba nie masz nic przeciwko, że już zacznę pisać...?

  Napisałeś w usuniętym przeze mnie Twoim komentarzu:

  „W Ewangelii nie ma 40 dni ale tylko 3 dni upłynęły do pełnego przyjścia Pana Jezusa Chrystusa do tych uczniów czyli do zesłania na nich Ducha Świętego - Ducha Chrystusa”.

  Ja tam z Łukaszem się nie sprzeczam ale obietnica zesłania Ducha Świętego dotyczyła czasu po wniebowstąpieniu Pana Jezusa. Pisze w Dziejach, że 40 dni się ukazywał Zbawiciel, potem wstąpił do Nieba więc nie mam podstaw by pisać, że tak nie było. Dzieje Apostolskie 1/3! Zatem po tych czterdziestu dniach w Dniu Pięćdziesiątnicy spoczął na Apostołach Duch Święty! Dzieje Apostolskie 2/1!

  No nic więcej nie dodam! Ale Ty spokojnie możesz, jeśli masz jakieś inne wiadomości ale... Biblijne!

  PS Nic mnie nie paraliżuje. Zaproponowałem jakby, gdyby, ale widzę, że niepotrzebnie!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Franek Ganek
  DUCH ŚWIĘTY DAWANY BYŁ W RÓŻNYCH OKOLICZNOŚCIACH!

  Aaa... Już wiem, o czym piszesz! W Ewangelii według Mateusza 28/16-20 napisane jest,że Pan Jezus udzielił Ducha Świętego uczniom będąc jeszcze na ziemi krótko po zmartwychwstaniu.

  No oczywiście ale ja piszę o zesłaniu Ducha Świętego zgodnie z proroctwem Joela na które to proroctwo powołuje się Apostoł Piotr. (Dzieje Apostolskie 2:16-21)! Tam Duch Boży zesłany został na mnóstwo uczniów nie tylko na Apostołów, zgodnie z obietnicą. (Dzieje Apostolskie 2/38-41).

  Duch Boży dawany był przez Pana Jezusa w różnych okolicznościach. Otrzymali Go uczniowie już wcześniej. (Ewangelia według Mateusza 10/1).

  Zatem Ducha Swojego Świętego Pan Jezus dawał według różnych okoliczności ale ja pisałem o zesłaniu Ducha Bożego po jego zmartwychwstaniu! A te fakty opisane są dopiero w Dziejach Apostolskich!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @
  Wklejam ponownie to co usunąłeś oprócz tego o co prosiłeś. Ale póki co nie mam czasu na taki niepoważne gierki. Mam przecież swój blog.
  Wklejam bo może ktoś chciałby się zapoznać, rozważyć...
  Nie mam większego zamiaru nikogo przekonywać na siłę a tym bardziej kogoś kto boi się przyznać do błędu i zmieniać zdanie.
  Oto to:

  @57KerenOr 22:13:21
  Kolego, gdzie ja mówiłem do Cienie o katolickim poglądzie coś? Jacy papieże, jacy biskupi? Obsesyjnie do tego podchodzisz.

  //I widzę, że nie masz zamiaru słuchać Zbawiciela.//
  Masz prawo widzieć co Ci się tam podoba... Musi mnie to obchodzić?
  Mówiłem o tym, że każdy ma swoją rację bo i każdy widzi nieco inaczej. Nie wiem więc po co mi Twoje wynurzenia o posiadaniu przez Ciebie racji w przeciwieństwie do mnie - tym bardziej, że sam wydajesz świadectwo o sobie. Chyba więc się ciuteńkę rozmijasz z Nauką Zbawiciela sam. Nie uważasz? Mam cytować?

  //Pan Jezus wyraźnie mówi, że przyjdzie powtórnie i zabierze uczniów do Nieba do Domu Ojca.//
  No tak... do do Nieba do Domu Ojca... Wyraźnie... A co? Mówię przecież.

  //Syn Boży przebywał jeszcze 40 dni na ziemi ukazując się Apostołom a potem się z nimi pożegnał więc Franku proszę nie wydziwiaj.//

  Czego nie wydziwiać? To Pan Jezus nie zadziwiał maluczkich? Kręcisz coś... A te 40 dni to nauka taka, wiadomość. To z Dziejów Apostolskich. W Ewangelii nie ma 40 dni ale tylko 3 dni upłynęły do pełnego przyjścia Pana Jezusa Chrystusa do tych uczniów czyli do zesłania na nich Ducha Świętego - Ducha Chrystusa. Jak więc się pożegnał? Skąd to wziąłeś? Teraz Pana Jezusa Chrystusa nie ma według Ciebie?
  A do Szawła kiedy przyszedł?
  A poniżej co cytuję:
  "(33) Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, (34) jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, (35) aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. (36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. (37) Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów."
  (Dzieje Apost. 2:31-36, Biblia Tysiąclecia)

  A tu:
  "(8) Dlatego mówi Pismo: Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary. (9) Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi? (10) Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. (11) I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami (12) dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego,"
  (List do Efezjan 4:8-12, Biblia Tysiąclecia)

  //Zauważ, że Paweł mówi wyraźnie, iż odłożona mu jest korona sprawiedliwości do chwalebnego przyjścia Pana Jezusa i co ważne, odłożona jest nie tylko jemu ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.//

  Zauważ, że zauważam... Ty mi powiedz dla kogo król nosi koronę czy wieniec - dla siebie czy dla poddanych?

  Skojarz to z tym:
  "(52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu."(Ew. Mateusza 27:52-53, Biblia Tysiąclecia)

  Zmartwychwstaje się samemu dla siebie? Samemu sobie tylko się objawia człowiek czy też w stosunku do tych komu się objawia.

  //Zatem nie mówisz zgodnie z Ewangelią tylko nieudolnie chcesz wytłumaczyć Słowa Syna Bożego broniąc katolickiego dogmatu. Apostołowie zatem w tym miejscu wiedzieli bardzo dobrze, że Syn Boży zabierze ich dopiero gdy przyjdzie drugi raz.//

  Hej chłopaczku! Hola z tym słownictwem... Panujesz coś czy się rzucasz misiaczku? Pytam jakbym Cie pierwszy dzień znał... Ci zaraz dam nieudolnie... Pozwól innym ocenić pyszałku.
  Już Ci powiedziałem a Ty tylko zaprzeczasz nie argumentując. Ponowne przyjście to Chrzest w Duchu Świętym. Nie będzie żadnego "tu czy tam jest". Słabo napisano w Biblii? No to cykaj trochę a nie mulisz...

  //DRUGI RAZ UKAŻE SIĘ NIE W ZWIĄZKU Z GRZECHEM, LECZ DLA ZBAWIENIA TYCH, KTÓRZY GO OCZEKUJĄ”. //
  Pierwszy raz gdy przyszedł na świat i drugi jako zbawienie - chrzest. Też powtarzam, niech dotrze.

  Zacytuję jeszcze ten Twój przemądrzały, pyszałkowaty wpis:
  //Z powyższego fragmentu wynika jasno, że Syn Boży pojawi się pewnego dnia drugi raz w celu zbawienia tych którzy Go oczekują. A zatem to ja mam rację a nie Ty, albo inaczej: To Pan Jezus i Jego Apostołowie mówią prawdę a nie… Ty!//

  Pewnego dnia... Za górami za lasami... jeszcze brakuje.
  Pewnie, że się pojawi... Niektórzy jeszcze się nie urodzili... Pewnie, że się pojawi... dla tych, dla których się jeszcze nie pojawił... To takie trudne, że nie bierzesz tego pod uwagę, cwana gapo?


  //Czy ja gdziekolwiek napisałem, że Kaznodzieja i Syn Syracha osiągnęli zbawienie? Czytaj uważnie...//

  Vice versa człowiek... Czy ja gdziekolwiek napisałem, że Ty napisałeś, że Kaznodzieja i Syn Syracha osiągnęli zbawienie?
  Właśnie dlatego nazywam Cię cwaną gapą... Tylko zauważ, że piszę "do Ciebie" wielką literą i nie udawaj mi tu nafochanego zaraz i nie banuj...A daj innym się zapoznać bo jeszcze kłamcą Cię nazwę jeśli Ci mało. Kumo loko koko?

  //Przypomnę co powiedział Paweł. Tym razem z Biblii Warszawskiej://

  Ja Tobie przypominam... Jeśli osiągniesz zbawienie wtedy wszyscy święci dla Ciebie zmartwychwstaną wraz z Jezusem Chrystusem. Zobaczysz ich z wieńcem, koroną czy z czym tam sobie chcesz.

  Jak już mówiłem - nie mówiłem nic o poglądach papieży, biskupów, księży, katechetów czy katechetek... Ale skoro już tak Ciebie to boli to przytoczę Twoje słowa i Ci odpowiem:

  //Zatem papieże, biskupi, księża, katecheci czy katechetki kłamią, pisząc, ucząc i mówiąc, że po niekończeniu życia jakaś dusza zabrana została do Nieba. A stwierdzenie katolickie mówiące o tym, że Syn Boży pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem głosił Ewangelię jest herezją nad herezje. Pan Jezus leżał nieżywy do momentu, aż Bóg Ojciec Go wskrzesił. Nie miał świadomości. Pan Bóg umarł! Jednak papieże kpiny robią sobie ze śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela sugerując, że chociaż nie żył to jednak... żył!//

  [tu zamiast usuniętego zdania: "
  Chodzi mi o to, aby język giętki Powiedział wszystko, co pomyśli głowa: A czasem był jak piorun jasny, prędki, A czasem smutny jako pieśń stepowa, A czasem jako skarga nimfy miętki, A czasem piękny jak aniołów mowa... Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem. Strofa być winna taktem, nie wędzidłem."
  Juliusz Słowacki - Beniowski. Poema]
  Jak nie rozumiesz to się nie zajmuj.... Albo odrobinę pokory nabierz bo wstyd to... Bez tego nie będę Ci nawet próbował wyjaśniać tych Twoich interpretacji poglądów katolickich.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Franek Ganek 02.11.2019 23:43:28
 • @Franek Ganek
  ZOSTANIECIE PRZYOBLECZENI MOCĄ Z WYSOKOŚCI!

  Napisałeś:

  „Kolego, gdzie ja mówiłem do Ciebie o katolickim poglądzie coś? Jacy papieże, jacy biskupi? Obsesyjnie do tego podchodzisz”.

  Odpowiedziałem tak jak do katolika ale tak, masz rację raczej nie mówiłeś!

  „Napisałeś: „W Ewangelii nie ma 40 dni ale tylko 3 dni upłynęły do pełnego przyjścia Pana Jezusa Chrystusa do tych uczniów czyli do zesłania na nich Ducha Świętego - Ducha Chrystusa”.

  Na temat Ducha Świętego i odejścia Pana Jezusa do Nieba napisałem w poprzednim komentarzu pt: „DUCH ŚWIĘTY DAWANY BYŁ W RÓŻNYCH OKOLICZNOŚCIACH!”. Myślę, że każdemu z nas chodziło o inny czas historyczny ale tak, krótko po zmartwychwstaniu Apostołowie również otrzymali Ducha Świętego i ta sprawa jest czymś innym niż zesłanie Ducha Świętego po 40 dniach!

  Co zaś do pewnego zapisu potwierdzającego ów fakt wzmiankę czyni również Łukasz w Ewangelii 24/46-49:

  „  (45)  Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.  (46)  I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać  (47)  i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów.  (48)  Wy jesteście świadkami tego.  (49)  A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. WY ZAŚ POZOSTAŃCIE W MIEŚCIE, AŻ ZOSTANIECIE PRZYOBLECZENI MOCĄ Z WYSOKOŚCI”. 

  I ta Moc z wysokości czyli zesłanie Ducha Świętego nie tylko na Apostołów ale także na lud wierzący opisana jest w Dziejach Apostolskich 2!

  Napisałeś o Panu Jezusie: „Jak więc się pożegnał? Skąd to wziąłeś? Teraz Pana Jezusa Chrystusa nie ma według Ciebie?”

  Ja napisałem o pożegnaniu gdy po zakończeniu ziemskiej misji odszedł Zbawiciel do Nieba! A obecnie Syn Boży jest na ziemi ale nie osobiście tylko Swoim Świętym Duchem. I tym sposobem jest Pan Jezus z ludźmi wierzącymi „po wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

  Pawłowi Syn Boży objawił się po wniebowstąpieniu ale nie bezpośrednio, tylko Paweł usłyszał Jego Głos i widział wielką światłość. Dzieje Apostolskie 22/9! Sama zaś Osoba Pana Jezusa przebywała w Niebie!

    Twój cytat:

  „(8) Dlatego mówi Pismo: Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary”.

  To prawda! Pan Jezus pociągnął za sobą w sposób duchowy a nie literalny uczniów i uczennice by od tej pory jego uczniowie stali się uczestnikami Królestwa Niebiańskiego. Dał ludziom wierzącym Dary Duchowe i uczynił ich wolnymi!

  Napisałeś przytaczając zaproponowany przeze mnie cytat:

  „//Zauważ, że Paweł mówi wyraźnie, iż odłożona mu jest korona sprawiedliwości do chwalebnego przyjścia Pana Jezusa i co ważne, odłożona jest nie tylko jemu ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.//

  Zauważ, że zauważam... Ty mi powiedz dla kogo król nosi koronę czy wieniec - dla siebie czy dla poddanych?”.

  I dale piszesz: „Skojarz to z tym:

  "(52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu."(Ew. Mateusza 27:52-53, Biblia Tysiąclecia)””.

  No cóż, cytat który podałeś z Ewangelii według Mateusza nie stanowi żadnego dowodu popierającego mowę Pawła o odłożeniu korony sprawiedliwości. Paweł pisze o tak zwanym „powszechnym zmartwychwstaniu” na końcu czasów a Mateusz pisze o cudzie wzbudzenia ludzi wierzących jako świadków Bożej Mocy. Podobnie na Górze Przemienienia Syn Boży przebywał z Mojżeszem i Eliaszem pokazując uczniom swoim, że On jest Panem Zmartwychwstania. Dlatego również na dowód, PO ZMARTWYCHWSTANIU PANA JEZUSA wyszli uczniowie z grobów... To był jeden z wielu cudów Zbawiciela dotyczący Jego Mocy! I to wszystko...

  Napisałeś: „Ponowne przyjście to Chrzest w Duchu Świętym”. Nie zaprzeczę... Ale mówisz teraz o obecności tak zwanego Ducha Pocieszyciela a nie o obecności Samego Syna Bożego na końcu czasów. To są dwie różne sprawy! Pisząc „Ducha Pocieszyciela” nie mam na myśli oddzielnej jakiejś osoby lecz wpływ Chrystusowej Mocy na człowieka.

  I znowu napisałeś przytaczając również cytat, który zaproponowałem:

  „/DRUGI RAZ UKAŻE SIĘ NIE W ZWIĄZKU Z GRZECHEM, LECZ DLA ZBAWIENIA TYCH, KTÓRZY GO OCZEKUJĄ”. //

  I dodałeś: „Pierwszy raz gdy przyszedł na świat i drugi jako zbawienie - chrzest. Też powtarzam, niech dotrze”.

  Dotarło, ale nie masz racji. Pierwszy raz – to wtedy gdy Syn Boży przyszedł na świat. I tu przyznaję rację, lecz określenie „drugi raz” dotyczy czasów powtórnego przyjścia Syna Bożego na końcu czasów!

  Zatem być może to kiedyś i do Ciebie dotrze!

  Cwana Gapa czyli ja zadaje pytanie: Czy Ty w ogóle wierzysz w to, że Pan Jezus pewnego dnia pojawi się drugi raz? Hmmm... Z Twojego wpisu wynika, że: NIE!

  No bo napisałeś: „Pewnego dnia... Za górami za lasami... jeszcze brakuje.
  Pewnie, że się pojawi... Niektórzy jeszcze się nie urodzili... Pewnie, że się pojawi... dla tych, dla których się jeszcze nie pojawił”.

  Mam nadzieję, że nie zjadłeś jakiejś ostrej papryki na śniadanie!:)

  Dalej piszesz:

  „Tylko zauważ, że piszę "do Ciebie" wielką literą i nie udawaj mi tu nafochanego zaraz i nie banuj”.

  No i widzisz, nie zbanowałem Cię! Taki już jestem zadufany, że hej!

  Kolejny Twój wpis:

  „Ja Tobie przypominam... Jeśli osiągniesz zbawienie wtedy wszyscy święci dla Ciebie zmartwychwstaną wraz z Jezusem Chrystusem. Zobaczysz ich z wieńcem, koroną czy z czym tam sobie chcesz”.

  Jakbyś wyjaśnił powyższe Twoje słowa to byłbym wdzięczny, ponieważ sprawa, o której pisałem dotyczy powtórnego przyjścia Syna Bożego a Ty... nie o tych czasach raczej piszesz?! Czy o tych?

  Ale Twoje zdanie „zobaczysz ich z wieńcem, koroną czy z czym tam sobie chcesz”, jest raczej lekką kpiną ze mnie czyż nie?

  To tymczasem tyle!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:46:27
  Dziękuję Ci za odpowiedź.
  Nie kpię z Ciebie. A nawet jeśli by tak było to przecież i sam z siebie bym wtedy kpił...
  Doceniam możliwość rozmowy z Tobą... Bo z kim tu mógłbym... o tak ważnych sprawach zresztą... Z hm... Oraczem?
  Nie zmienia to jednak mojego poglądu, którego zresztą nie przedstawiłem w pełni. Teraz niestety się nie ustosunkuję do tych zagadnień i nie wiem kiedy, choć pojawia się we mnie lekka chęć powrócenia do tego.
  Trzeba pamiętać, że podstawą, centralnym punktem życia człowieka wierzącego, punktem wyjścia jest właśnie chrzest w Duchu Świętym - Zbawienie - ponowne narodziny...
  Przepraszam jeśli moje zachowanie czy język wypadło nie najlepiej.
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • @Franek Ganek
  OK! WSZYSTKO WPORZO!

  Tymczasem również pozdrawiam!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY