Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ZMARTWYCHWSTANIE SPRAWIEDLIWYCH! Cz. I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Jezus wyraźnie powiedział, że pewnego dnia przyjdzie z Nieba po swój lud!

 

Wyobraź sobie Czytelniku, że 1 Listopada obchodziłeś święto w katolicyzmie zwane "wszystkich świętych"! Według myśli katolickej było to święto tych, "którzy uprzedzili nas w drodze do Pana". Mówiąc bardziej jaśniej, było to święto tych, którzy wcześniej od innych ludzi wierzących znaleźli się przed Majestatem Boga Ojca oraz Jego Syna.

 

atem owi wybrani szczęśliwcy ponoć wstawiają się za Ziemianami przed Obliczem Bożym w różnych sprawach. Oni już, według nauki katolickiej, otrzymali nagrodę. Wieniec sprawiedliwości jest już ich wiecznym dziedzictwem.

 

ednak czy tak jak napisałem powyżej zapisane jest w Nowym Przymierzu? Czy tak uczył Boży Syn? Otóż nie! Zgodnie z Prawem Pana Jezusa nikt nie otrzyma nagrody wcześniej. Wszyscy ludzie wierzący wszystkich czasów ten laur zwycięzstwa otrzymają razem. Kiedy nastąpi ta chwila?

 

Oto odpowiedź Pana Jezusa Chrystusa:

 

"(13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz,  przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych". 

 

Ewangelia według Łukasza 14/13, 13

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia 

Tak Czytelniku! Ów wieniec sprawiedliwości mówiąc w przenośni założony zostanie na głowę uczniowi Chrystusowemu, jak powiada sam Zbawiciel "przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych".

 

Ale zauważ... Ale dokładnie się przyjrzyj...

 

est tutaj na tym Portalu często wspominany człowiek, którego niektórzy nienawidzą. Jest tutaj na tym Portalu wspominany człowiek, który oskarżany jest, że uczył inaczej niż Pan Jezus. To Paweł Apostoł.

 

Zatem porównajmy... Syn Boga Ojca mówił wyraźnie, że nagrodę ludzie wierzący otrzymają przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

 

Co więc mówi Apostoł Paweł na ten temat? Posłuchaj:

 

"(7) W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem. (8) Na ostatek  odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie,  ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego". 

2 List do Tymoteusza 4/7, 8

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia 

Zapyta ktoś: Kiedy będzie owe zmartwychwstanie sprawiedliwych?

 

Co mówi Pan Jezus do Apostołów?

 

"(2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce,  przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

 

Ewangelia według Jana 14/2, 3

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.htmlBiblia Tysiąclecia 

Tak! Pan Jezus poszedł dawno temu przygotować ludowi wybranemu miejsce w Domu Ojca Swego! Jednak pewnego dnia  powróci i zabierze swoich wybranych "do Siebie".

 

Dopiero wtedy! Nie wcześniej! Zatem  Apostoł Paweł pisał, że odłożony ma wieniec sprawiedliwości do przyjścia Pana.  Syn Boży  nauczał, iż odpłatę człowiek otrzyma przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

 

A papieże, biskupi, księża, katechetki, katecheci i różnej maści katoliccy nauczyciele wyznaczyli inną datę!

Wyobraż sobie katoliku, że ponoć pewnego dnia po zakończeniu Twojego życia Twoja dusza, Twoje żywe jestestwo stawi się przed Tronem Najwyższego w Niebie.

 

auważ jednakowoż ciekawostkę:  Pan Jezus  wyraźnie powiedział, że pewnego dnia  przyjdzie z Nieba po swój lud a papieże odwrócili naukę Zbawcy i głoszą, że człowiek zabierany zostaje bezpośrednio do Nieba. Przynajmniej powinieneś się z tym tematem przespać ale ja Ci radzę, byś pomodlił się w tej sprawie do Pana Jezusa o wyjaśnienie. Nie do Marii, ponieważ i jej nie ma w Niebie, lecz tylko i wyłącznie do Syna Bożego, którego Bóg Ojciec nam dał!

 

Zastanówmy się więc kto ma rację: Pan Jezus, który z Nieba przyjdzie po swój ludczy papieże mają rację sugerując iż, człowiek bezpośrednio po zakończeniu życia zostanie zabrany doPana Jezusa? 

Pytanie do poduszki:

 

Jak możesz otrzymać zapłatę przy powstaniu  z umarłych,  skoro Twoja duszo jest ponoć...  nieśmiertelna czyli nigdy nie umrze?


KOMENTARZE

 • DO JEDYNKOWICZA!
  MAM NADZIEJĘ, ŻE ZDĄŻYŁEŚ PRZECZYTAĆ MÓJ ARTYKUŁ ZANIM STRZELIŁEŚ JEDNĄ GWIAZDKĘ?

  Tak tylko pytam bo nie jestem pewny!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Zmartwychwstanie sprawiedliwych dopiero nastąpi , gdy przyjdzie powtórnie , Zbawiciel Pan Jezus nie prędzej !
  Zmartwychwstanie ludzi sprawiedliwych dopiero nastąpi ,jak przyjdzie po raz drugi , Zbawiciel Pan Jezus nie prędzej .

  Pan Jezus ,gdy przyjdzie powtórnie to wzbudzi z grobów ludzi wierzących, a ci, którzy w tym czasie żyć będą, zostaną przemienieni. Jednych przeznaczy do Życia Wiecznego, innych na potępienie wieczne .

  Nie dziwcie się temu , gdyż nadchodzi godzina , kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos Jego : I wyjdą ci , co dobrze czynili , by powstać do życia : a inni , którzy zle czynili , by powstać na sąd . Ew. Jana 5,28-29.

  To Pan Jezus , a nie człowiek ustanowił swoje prawo zmartwychwstania , prawo to mówi , że pewnego dnia , Zbawiciel przyjdzie po raz drugi , by wszystkich ludzi wierzących wzbudzić do nowego życia i dopiero wtedy, nie prędzej jak to jest w zwyczaju u katolików , którzy już swoich umarłych posłali do nieba . Jest to oczywiście nieprawdą i kłamstwem wymyślonym przez katolików i ich nauczycieli .

  Pan Jezus uczy ;

  W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem . Ew. Jana 14,2-3 .

  Jeszcze nikt z ludzi nie jest w niebie i jeszcze nikt do nieba nie wstąpił .

  A nikt nie wstąpił do nieba , tylko ten , który zstąpił z nieba Syn Człowieczy . Ew. Jana 3,13 .

  A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują . List do Hebrajczyków 9,27-28 .
 • @57KerenOr Jassy.
  GŁOS WOŁAJĄCYCH NA PUSTYNI.

  "(2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".''

  Ewangelia według Jana 14/2, 3

  Wyraźny przekaz Pana Jezusa, nic dodać nic ująć, dziecko by zrozumiało ale widać większość katolików to nawet nie dzieci!


  ...PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS DO SIEBIE... kiedy więc według watykańskiego kościoła Pan Jezus Przyszedł po raz drugi i zabrał ludzi wierzących do siebie, bo ja nie pamiętam, ja tego przyjścia nie widziałem, ja go nie odczułem. A więc katolickie bajki nadal dominują na stoliczkach nocnych, zamiast Pisma Świętego.

  ZBAWIENIE DOPIERO NADEJDZIE, NADEJDZIE WTEDY, KIEDY ZBAWICIEL PRZYJDZIE PO RAZ DRUGI!

  KATOLICY PAPIESTWO KPI Z WAS!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @jassy27 60grzegorz
  CZY "ZADZWONI" KTOŚ Z JAPONII?

  Witajcie!

  Zastanawiam się czy ktokolwiek z Hondurasu, Japonii, Wysp Owczych, Warszawy lub Chicago zajmie tutaj Ewangeliczny głos na temat zmartwychwstania ludzi sprawiedliwych w "Dniu Ostatecznym".

  WIDZĘ CIĄGLE POWTARZAJĄCE SIĘ LOGINY: Jassy i 60grzegorz. Czasami ktoś jeszcze wpadnie ale... bardzo rzadko!

  Ale nie! Nie można nikogo zmusić by bronił tutaj Nauki Boga Syna i Boga Ojca! Jak Mówi Pismo: "Ochotnego dawcę Bóg miłuje"... Zatem ten komu się nie chce to nadal niech mu się nie chce!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY