Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

O BEZIMIENNYCH WĘDROWCACH PRZECIERAJĄCYCH SZLAKI WIARY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uczeń Syna Bożego nie będzie potrzebował zapisu potwierdzającego swoją przynależność do Zbawiciela!

 

Płynąc pod prąd jesteś w stanie dostrzec wiele mankamentów doczesnego życia. Tylko płynąc pod prąd możesz cokolwiek zmienić. Ma to swoje wielkie znaczenie gdy mówimy o duchowości człowieka. Ma to kolosalne znaczenie gdy mówimy o wierze w Pana Jezusa i w Boga Ojca!

 

  Nie piszę tutaj o Lutrze czy innych wielkich tego świata, którzy przecierali fałszywe szlaki wprowadzając swoich towarzyszy na bagnisty grunt! Nie piszę tutaj  o tych, których bardzo często nazwiska zajmują najważniejsze miejsca w historii a byli nieprawdziwymi odkrywcami.

 

  Pisząc o wierze nie mam na myśli Kopernika, człowieka, który poniżał i obrażał Stwórcę. Bo kimże oni wszyscy byli? Próchnem jeno i pyłem na tym ziemskim globie!

 

Ale bazując na opowiadaniach ludzi mądrych zauważyć można jedną ważną zależność: To nie organizacje religijne niosą człowiekowi wolność a tylko Boży Syn uczynić to może! 

Nie mówi się zatem o ludziach – wędrowcach, którzy przemierzyli wielkie połacie krajów obcych by dotrzeć do Ziemi Polan. Nie mówi się o tych nieznanych z nazwiska odkrywcach, którzy przebywając z chatki do chatki głosili Chrystusową Naukę. Dla tych bezimiennych uczniów Najwyższego nie ma miejsca w ludzkich annałach i encyklopediach!

 

A może  dotarł do mojej ziemi jakiś Ananiasz i Stefonos, i szerzyli tutaj Naukę Prawdziwą? A może wcale nie liczy się żaden chrzest Polski? I owszem! Nie liczy się, ponieważ prawdziwy uczeń Syna Bożego nie będzie potrzebował zapisu potwierdzającego swoją przynależność do Zbawiciela! Żaden zapis na skórze żubra czy tura nie jest mu potrzebny.

 

On wiarę w Syna Boga Ojca wyrytą ma na Tablicy Ludzkiego Serca! Jego żarliwość utrwalona jest w Jego wnętrzu. Duch Boży nim kieruje. Duch Boży mu podpowiada i uczy!

 

A może  do mojej Krainy dotarła jakaś Safira, która babince i dziadkowi z głowy wybiła oddawanie czci jakiemuś pogańskiemu bóstwu?

A może jakiś Lupus potępił rodzący się katolicyzm w Polsce i został z tego powodu zabity?

 


 

Czy katolicyzm wyzwolił ludzi spod jarzma pogaństwa?! Nie!

 

Zburzone zostały tylko chatki a powstały drapacze chmur. Zamiast wielkich połaci lasu pojawiły się autostrady! Jednak serca ludzkie nie uległy przemianie. Serca ludzkie nie oddają czci należnej Bogu Synowi oraz Bogu Ojcu! I tak jak drzewiej bywało tak jest i obecnie. Wtedy oddawano cześć bożkom z drewna i kamienia, i dzisiaj także drewno i kamień całują usta pogan znad Wisły!


A może  mój duchowy Pradziad, lub moja duchowa Prababka przywędrowali tutaj by wzniecić płomień Prawdy? Czy przed rokiem 966 nie było na "polskiej Ziemi" tych, którzy wytyczali duchowe granice?

 

A może niezbyt dobrze znamy naszą historię, bo przecież szczycimy się tym, że przez całą naszą "wieczność" walczyliśmy za wolność waszą i naszą, i przelaliśmy morze krwi! I z tego jesteśmy dumni?!

 

A może gdyby "przywódcy religijni" posłuchali wędrowców, którzy przybyli znad rzeki Jordan, to nasza historia potoczyłaby się inaczej?! Może  obce nacje nie zajmowałyby naszych włości i nie trzeba by było odgrywać roli Rejtana?

 


 

Wcale 101 lat temu nie odzyskaliśmy wolności od wroga naszych serc. Wcale Polacy - katolicy nie są wolni. Nadal żyją będąc zakuci w duchowe kajdany niewoli. Nadal żyją w więzieniach bez krat i służą swojemu... wrogowi znad Tybru!


Ale czy Nauka tych wędrowców zginęła? Czyżby była na tyle słaba by nie przetrwać zawieruchy czasowej?! Otóż Nauka Syna Boga Ojca w istocie nadal zagnieżdżona jest w sercach tych, którzy zostali wybrani, w sercach tych, których nie interesują wojny, powstania i wielkie bitwy, w sercach tych, którzy nie upadają na kolana na dźwięk lutni i symfonału by oddać cześć bożkom z kamienia i z gliny!


KOMENTARZE

 • DO WSZYSTKICH ...........
  /// Ale bazując na opowiadaniach ludzi mądrych zauważyć można jedną ważną zależność: To nie organizacje religijne niosą człowiekowi wolność a tylko Boży Syn uczynić to może! ///

  Żadna religia czy żadna organizacja zarejestrowana tu na ziemi , nie może dać człowiekowi prawdziwej wolności i szansy na ZBAWIENIE . Uczynić to może tylko Pan Jezus nikt inny , bo taka jest Wola Boga Ojca

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne . Ew. Jana 3,16 .

  Proroctwo , zapowiedziane tysiące lat temu przez , proroka Izajasza

  Albowiem dziecię narodziło się nam , syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu , i nazwą go ; CUDOWNY DORADCA , BÓG MOCNY , OJCIEC ODWIECZNY , KSIĄŻE POKOJU . Księga Izajasza 9,5 .

  To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny. Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według Jego Woli, wysłuchuje nas. A jeżeli wiemy, że nas wysłuchuje, o co prosimy, wiemy też, że otrzymaliśmy już od niego to, o co prosiliśmy . I List Jana 5, 13-15 .


  Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i
  dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który
  jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który
  jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie
  Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem
  i życiem wiecznym. I Jana 5,20 .

  Tak to Pan Jezus ,jest Bogiem Mocnym / Potężnym / , i tylko on nikt inny , daje prawdziwą WOLNOŚĆ i Prawdziwe życie wieczne .  A jeśli , ktoś tu z czytający , czegoś nie rozumie , to ja zawszę radzę , każdemu człowiekowi , aby zwrócił się o pomoc do Pana Jezusa . To Pan Jezus wam lepiej wytłumaczy ode mnie .
 • @
  A ci którzy upadają od bożka z Tarsu?
 • @Oracz
  NIE MA INNEGO IMIENIA POD NIEBEM DANEGO LUDZIOM. TYLKO IMIĘ SYNA BOŻEGO BÓG OJCIEC NAM DAŁ!

  Domyślam się, że w ten sposób nazywasz Apostoła Pawła, którego niestety nie rozumiesz. Ale odpowiem na pytanie: Jeżeli ktokolwiek z jakiegoś człowieka robi sobie bożka, czy byłby to Paweł, czy Maria, czy Piotr, popełnia grzech wystąpienia przeciwko Najważniejszemu Przykazaniu: "Miłuj Pana Boga z całego serca... ".

  Bóg Ojciec rodzajowi ludzkiemu dał Swojego Syna i nie ma innego Imienia pod niebem danego ludziom! (Dzieje Apostolskie 4/12)!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr Jassy!
  TO JEST PRZYKRE!

  Napisałeś:

  //Wcale 101 lat temu nie odzyskaliśmy wolności od wroga naszych serc. Wcale Polacy - katolicy nie są wolni. Nadal żyją będąc zakuci w duchowe kajdany niewoli. Nadal żyją w więzieniach bez krat i służą swojemu... wrogowi znad Tybru!//

  Przykre jest to, że Polacy nie czytają Pisma Świętego, przykre jest to, że tradycja wyparła nauczanie Pana Jezusa, przykre jest to, że ziomki wolą słuchać bajek niż ludzi którzy dobrze radzą.

  A najdziwniejsze jest to , że ludzie bardzo dobrze widzą jak zachowują się ich ''nauczyciele'' i jeszcze do nich chodzą i im służą, to nie jest już przykre, to jest ślepota i kompletny brak zwykłej ludzkiej mądrości.

  Może któregoś pięknego dnia, dostaną rozum i zaczną widzieć to, czego nie widzieli przez całe swe życie.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY