Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BĘDZIESZ ZE MNĄ W RAJU! (Niebezpieczny przecinek)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

``I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci dziś: Ze Mną będziesz w raju.`` Ew. wg Łukasza 23/42, 43

 

``Greckie rękopisy (Nowego Testamentu) były pisane w dwóch formach:

1) Całkowicie dużymi literami, bez przerwy między słowami - nazywają się one uncjałami;
2) Małymi literami - nazywają się one kursywą.

Najstarsze rękopisy to uncjały.``

http://www.badacz.org/Biblia/biblia.html

 

Temat, który dzisiaj chcę poruszyć, pod względem wiary jest bardzo ważny.

Jednak przyzwyczajenie się do pewnych poglądów, sprawić może, że spotka się ów artykuł z całkowitą dezaprobatą ``publiczności``.

Nie znaczy to wcale, że mam związane ręce i nie podejmę się sprawy, która swego czasu spędzała mi sen z powiek. Bardzo lubię chodzić drogami, po których istota, dumnie zwana człowiekiem, porusza się nad wyraz rzadko.

Jednym słowem, często pływam po innych wodach, niż wielu tutaj obecnych marynarzy.

Wszystkie moje artykuły i komentarze, oznaczone są, rzekłbym, duchowym symbolem.

Zaiste, zgadzam się z opiniami, mówiącymi o tym, że moje prace rzucone w jakiekolwiek internetowe miejsce, pachną monotematycznością.

Tym razem jak zwykle, będzie podobnie.

Na tym w końcu polega głoszenie Ewangelii, by w razie potrzeby sprzeciwić się tym, którzy Nauk Zbawiciela, nie traktują tak, jak On by Sobie tego Życzył.

Blisko dwa tysiące lat temu, gdzieś pod Jerozolimą odbyła się rozmowa między dwoma mężczyznami. Obaj za swoje winy zostali przez władzę cesarską przybici do krzyża.

Jeden z nich był łotrem, któremu historia, nadała przydomek: ``Dobry``.  Jak sam wtedy przyznał, wyrok wykonany na nim był słuszny, ponieważ ponosił karę za to, co w swym życiu uczynił.

Ważne jednak jest, że tenże łotr, u schyłku swoich szalonych dni, przeżył to, co przeżywają wszyscy ludzie, którzy dzięki Łasce Zbawiciela, podnoszą się z mułu i wzlatują ku gwiazdom.

To swoiste nawrócenie się ku Panu Bogu, ta, ``z grecka mówiąc``, zmiana myślenia, doprowadziła łotra do wyrzeknięcia słów, które przez usta przejść nie mogą, ludziom ponoć wolnym.

Zwracając się do człowieka wiszącego obok, powiedział: ``Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.``

W tym miejscu Czytelniku poznałeś Imię, Drugiej, wymienionej wcześniej przeze mnie Osoby, również skazanej na śmierć.

Zatrzymując się na chwilkę, dodam, że nie mieli racji ci, którzy za pieniądze, czy ze złości, donieśli na Mojego Zbawiciela. W Nim, nie było żadnej winy. Nikt nie miał prawa powiedzieć, że Ten Jezus, zwany Chrystusem, Syn Błogosławionego Boga Ojca, był podżegaczem. Jednak, owe pospólstwo krzycząc, ``krew Jego na nas i na dzieci nasze``, ``ani chybi``, dopełniło miary swoich grzechów, które już za moment, mogły przecież być im darowane.

Powrócę jednak do prośby ``dobrego łotra``.

Czego się spodziewał człowiek, który jeszcze nie tak dawno, był być może złodziejem, albo i mordercą? Jakiej nagrody pragnął od towarzysza niedoli, w której sam przebywał? Kogo dostrzegł w Osobie Jezusa z Nazaretu, skoro prosił Go o pomoc?

Pana, Władcę, a może… Boga?

Czy kiedykolwiek ktoś słyszał, by skazany na śmierć, prosił o pomoc drugiego skazańca?

Czy był w historii ludzkości, kiedykolwiek, choć jeden taki przypadek?

I to przyrzeczenie dolatujące do uszu, a kojące serce w tym trudnym położeniu:

``Zaprawdę, powiadam ci dziś: Ze Mną będziesz w raju.``

(Ewangelia według Łukasza 23/43)

 

http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/23.php

 

Jakże wspaniała nowina, u wrót nikczemnego życia spotkała grzesznika, który od tego momentu należał już do wolnych ludzi. Miał przecież przyrzeczony żywot wieczny.

Minęło blisko 2000 lat.

Na Ziemi pojawiły się kolejne pokolenia chwalców Mistrza z Nazaretu. Rozrzuceni ``po czterech kątach świata``, modlą się, wzywając Imię Pana Boga, Który Umarł i Zmartwychwstał.

I ta nadzieja idąca po miastach, wioskach, górach i lasach: ``Ze Mną będziesz w raju``.

Nawet złe, niezgodne z Duchem Biblii, tłumaczenie tej Bożej obietnicy, przez panów tego świata, nie jest w stanie pozbawić nadziei tych, którzy zaufali Zbawicielowi.

Żaden źle postawiony przecinek, nigdy nie oddali ludzi prawdziwie wierzących, od Bożej obietnicy:

``A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.``

(Ewangelia według Jana 14:3)

 

http://www.nonpossumus.pl/ps/J/14.php

 

Wyjaśnienie:

Powyżej przytoczyłem fragment z Ewangelii według Jana. Pan Jezus, obiecuje swoim uczniom, że najpierw musi ``odejść do Boga Ojca, by przygotować ludziom wierzącym miejsce``. Gdy zatem nadejdzie czas przez Niego wyznaczony, ``przyjdzie powtórnie i ``zabierze ludzi wybranych do Siebie``.

Ta sama obietnica dotyczyła także łotra zawieszonego na drzewie kaźni i tak właśnie, musiała być przez niego zrozumiana.

Niestety, tłumacze zamiast odzwierciedlić sens Bożych Słów zgodnie z Wolą Najwyższego, żonglują przecinkami, czy innymi znakami interpunkcyjnymi, w celu obrony własnych, a nie, Biblijnych poglądów.

Ci, którzy niezgodnie z Nauką Pana Jezusa, uważają, że po śmierci istnieje dalsze życie, postawią przecinek w miejscu zaznaczonym poniżej:

``I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego.  I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci (przecinek) dziś będziesz ze mną w raju.``

Pozostali, dla których Słowa Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, mają podstawowe znaczenie, przecinek postawią w innym miejscu.

Jeszcze raz, cytat:

``I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego. I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci dziś (przecinek) będziesz ze mną w raju.``

Ewangelia według Łukasza 23/42, 43

 

http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/23.php

 

Zatem, jak się okazuje, odpowiednie postawienie np. przecinka ma kolosalne znaczenie.

W pierwszym przykładzie, źle postawiony przecinek sugeruje, że Pan Jezus już ``dziś``, czyli tamtego, pamiętnego dnia zabrał (dobrego) łotra do Nieba.

W przykładzie drugim, odpowiednio postawiony znak interpunkcyjny, potwierdza sens Bożych Słów, zapisanych w wielu innych miejscach Świętej Księgi.

Pan Jezus, Bóg Zmartwychwstania, przyrzekł już wtedy, blisko 2000 lat temu, (dobremu) łotrowi zbawienie.

Przypomnę:

``Zaprawdę, powiadam ci dziś (przecinek) będziesz ze mną w raju.``

Pozwolę sobie Słowa Najwyższego, zacytować w innej kolejności:

``Dzisiaj ci przyrzekam: Będziesz ze mną w raju.``

Na zakończenie, chciałbym przedstawić wyżej wymieniony i omawiany przeze mnie fragment, w wersji greckiej, ponieważ właśnie kopie greckiego tekstu, stanowią podstawę tzw. Nowego Testamentu.

http://www.literatura.hg.pl/greek/lu.htm    

Zobacz: Ewangelia według Łukasza 23/42, 43

 

Jak łatwo można zauważyć, w przykładzie tym,  nie ma w ogóle znaku interpunkcyjnego, zwanego, przecinkiem.

 

  

---

Bardzo potrzebna wiadomość encyklopedyczna:

``...Pierwotnie  Grecy  posługiwali się  wyłącznie MAJUSKUŁĄ, (dużymi literami) i, nie oddzielali wyrazów.
W inskrypcjach i książkach  stosowali kapitałę (kanciaste duże litery), od  V wieku w aktach i dokumentach życia codziennego - kursywę.    

W IX wieku n. e. pojawiła się minuskuła (litery małe)…``


Na podstawie:

Wielka Encyklopedia Powszechna PWN, tom 4, Państwowe
Wydawnictwo Naukowe Warszawa - 1964 r. str. 415

 

``Pierwotnie  Grecy  posługiwali się  wyłącznie MAJUSKUŁĄ, (dużymi literami) i,  nie oddzielali wyrazów.``

Oddajmy więc interesujący nas fragment, zgodnie z ówczesną pisownią grecką.

Z przymrużeniem oka, niech to będzie język znad Wisły.

``ZAPRAWDĘPOWIADAMCIDZIŚBĘDZIESZZEMNĄWRAJU.``

Zatem, w którym miejscu powinien być postawiony przecinek?

 

Ciekawostka:

Kodeks aleksandryjski pisany majuskułą (uncjały).

 

 

Warto zajrzeć:

http://www.badacz.org/Biblia/biblia.html

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=Grecy++pos%C5%82ugiwali+si%C4%99++MAJUSKU%C5%81%C4%84&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Testament

http://www.eioba.pl/files/user15283/codex_sinaiticus_open_full.jpg

http://www.google.pl/search?q=Nowy+Testament+j%C4%99zyk+grecki&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 

KOMENTARZE

 • ...
  Nie ma pewnosci co do pospolstwa.
  Kiedy tak ochoczo cytujesz ze owe pospolstwo wrzeszczalo, domagajac sie krwi, moze sie zdarzyc ze powtarzasz klamstwa...

  Zydzi winni krwi Jezusa, owe pospulstwo nie tylko ze domagalo sie krwi niewinnego czlowieka ale jeszcze z premedytacja oglosili ze chetnie wezma na siebie winy i na swoje dzieci...
  Naprawde nie dostrzegasz ze takie zachowanie zydow- wspolbraci Jezusa musialo byc na reke Imperium Rzymskiemu, ktor w ' magiczny sposob' dokonalo metamorfozy z politeizmu i zepsucia moralnego w monoteistyczna prezna potege ktora zaminila kult wielu bogow na kult jednego Slonca.
  Nie dostrzegasz Propagandy?
  Ewangelie spisywano na terytorium Wielkiej Bestii tamtych czasow.
  To z kolebki Cywilizacji Nowoczesnosci ktora reklamowala sie wielka demoralizacja ducha zaczal wyrastac Nowy Potezny Ruch nad ktorym Zwierzchnosc ustanowil Watykan- nieomylny pasterz wszystkich kosciolow...

  Jakze daleko od oczywistej prawdy trzeba byc by nie rozumiec takich oczywistosci...

  Spojrz na Analogie - hipotetyczna...
  Niemieckie Imperium zaatakowalo Polske.
  Pojawil sie w Polsce Lider mowiacy Niezwykle rzeczy i gromadzacy wokol siebie spora ilosc ludzi.
  Nastepnie zostaje zabity przez Cesarstwo Niemieckir a wystawiony zostaje przez wladze koscielne Polski ktore Wspolpracuja z Okupantem.
  Naczelny Kaplan wydaje Jednego na smietc za Caly Narod.
  Tym samym wypelnia Slowa Proroctwa o tym ze ' rozproszone dzieci zostana zebrane w jedno'...
  Cesartstwo w osobie Namiestnika odsuwa grozbe buntu na podbitych terenach, nawet jesli owy bunt byl tylko slaba ewentualnoscia...

  Nastepnie grupy Polakow, uczniow, opuszczaja Polskie ziemie i w Aystrii, a pizniej w Niemczech zaczynaja od podstaw budowac ruch religijny wokol centralnej osoby Wyjatkowego Polaka.
  Cwsarstwo toczy z nimi walke ale ruch jest zywotny i przetrwal najgorsze chwile w swej poczatkowej fazie.
  Na koniec, pare wiekow po tych wydarzeniach dochodzi do 'Cudu'...
  Jeden z Cesarzy Imperium Niemieckiego ma ' widzenie...
  Jednym ruchem reki wymazuje przeszlosc i ustanawia Bogiem Naszego Polaka a terytorium jego Imperium staje sie Protoplasta Globalnej Relegii.
  Nie przeszkadza mu oglosic sie ziemskim namiestnikiem...
  Slowo Boga okazuje sie niesc tresc ze to Polacy zabili tak naprawde Boga ktorego nie rozpoznali w swoim rodaku a namiestnik cesartstwa ktory z ciezkim sercem wykonal wole polakow ktorzy wine wzieli na siebie i na swoje dzieci...

  Berlin stal sie stolica jedynie prawdziwej religi a polacy na wieki symbolem bezrozumnej, krwiozreczej nienawisci do wszystkiego co Swiete i prawdziwe.

  Pozniej z latwoscia i bez wyrzutow przyjdzie oprawca w roznych epokach przesladowanie Narodu ktory ma tak wielkie winy...
  A do tego krzywe nosy...

  Czy tak mogla wygladac Prawda?
  Wszystko jest mozliwie, wiec moglo btc i tak.
  Czy tak sie stalo...?


  Co do przecinka...
  Mozesz mic racje...mozesz sie mylic.
  Skoro wogole nie bylo przecinkow to stawianie go zostawiono wlasnej interpretacji.

  Zaprawde powiadam ci dzis, bedziesz ze mna w raju.
  Dlaczego mialby Jezus dodawac slowo dzis do rzeczwnika?

  Tak samo mozna powiedziec ze naprawde poinformowal zlodzieja ze juz dzisiaj bedzie z nim raju bo dzisiaj umrze.
  A po smierci znajdzie si w raju a nie w czysccu.
  Dlatego przecinek ma sens w obu miejscach.

  Piszesz ze w Twojej wersji potwierdza inne miejsca w Biblii.

  Jezeli Biblia ma byc Slowem Boga, to kazdw slowo, kazdy przecinek powinien byc w miejscu ktore wyznaczyl Duch Swiety, czyz nie?
 • Na dole artykułu jest link...
  http://www.badacz.org/Biblia/biblia.html

  a w nim takie oto zdanie:

  "Biblia ma w sumie 66 ksiąg Starego (39)"

  W takim razie mam dwa pytania. Proszę o konkretną odpowiedź:

  1. Skąd wiadomo, że ST ma tylko 66 ksiąg.
  2. Proszę podać kanon ST np. z X w. po Chr.
 • Grecy? Przecież JEZUS nie był Grekiem więc w tym języku nie wypowiadał się.
  "Niestety, tłumacze zamiast odzwierciedlić sens Bożych Słów zgodnie z Wolą Najwyższego, żonglują przecinkami, czy innymi znakami interpunkcyjnymi, w celu obrony własnych, a nie, Biblijnych poglądów."

  >>> nie jest to zatem kwestia tłumaczenia z greki, skoro JEZUS mówił po aramejsku lub hebrajsku. Wszystkie źródła greckie są w tej sytuacji wtórne i zawierają przeredagowane zapisy i fakty.

  Ma rację eonmark gdy powyżej pyta:
  Nie dostrzegasz Propagandy?
  Ewangelie spisywano na terytorium Wielkiej Bestii tamtych czasów.
 • @a1a 12:28:06
  ''nie jest to zatem kwestia tłumaczenia z greki, skoro JEZUS mówił po aramejsku lub hebrajsku. Wszystkie źródła greckie są w tej sytuacji wtórne i zawierają przeredagowane zapisy i fakty.''

  Jak to nie?
  Przeciez tlumaczenia sa dokonywane z Pism greckich, w ktorych nie ma znakow interpunkcji.
  Dokladnosc tlumaczen z greki na polski, to jeden temat, a to w jaki sposob zostaly spisane w greckim, to zupelnie inny temat.
 • @eonmark 17:00:32
  ZAUFAĆ MĄDROŚCI BOŻEJ…

  Witaj!

  Widzę, że zadałeś sobie wiele trudu, by analogicznie przedstawić sytuację bliskowschodnią, europejską, rzymską, no i Polską. Jednak w swoich imaginacjach słownych, pominąłeś kilka ważnych szczegółów, które na ziemiach Polskich nigdy zaistnieć by nie mogły i jak pokazuje historia, przecież nigdy nie zaistniały!

  Piszesz, w przykładzie:

  ``Pojawił się w Polsce Lider mówiący Niezwykle rzeczy i gromadzący wokół siebie sporą ilość ludzi.
  Następnie zostaje zabity przez Cesarstwo Niemieckie a wystawiony zostaje przez władze kościelne Polski, które Współpracują z Okupantem.``

  Musisz o czymś wiedzieć. Lider, o którym piszesz, o którym ja myślę, nie mówił tylko zwykłych słów. Nie namawiał do wojen, do podżegania przeciwko władzy politycznej, ani żadnej innej ziemskiej. Pan Jezus propagował bunt, owszem, ale bunt przeciwko grzechowi, który drąży człowieka od wewnątrz.

  Żaden lider ziemski, czy to polityk i przedstawiciel jakiejkolwiek religii, nie był w stanie, ani nie jest w stanie, tak zmienić człowieka od środka. Jeśli chodzi o Twój przykład Polaków, to nie przypominam sobie, by był jakiś znany wieszcz, władca, polityk, czy jakikolwiek jegomość znad Wisły, którego celem byłaby odnowa serc narodu, a nie polityka i władza!

  Zresztą, przykład Polaków jest całkowicie chybiony…

  Polacy, to raczej Naród rzucający się z bagnetami na czołgi, to Naród ciągle pokrzywdzony i z wielkim zapałem wspominający swoją martyrologiczną historię.

  Twoje słowa:

  ``Następnie grupy Polaków, uczniów, opuszczają Polskie ziemie i w Austrii, a później w Niemczech zaczynają od podstaw budować ruch religijny wokół centralnej osoby Wyjątkowego Polaka.``

  Ruchy, szczególnie ruchy religijne, które zapoczątkowali przywódcy, z reguły upadały, lub pospólstwo od nich się odłączało, ponieważ na czoło tegoż ruchu stawiano człowieka w miejsce Pana Boga!

  Tym negatywnym przykładem niech tutaj będą Adwentyści Dnia Siódmego i prorokini Ellen White, oraz Świadkowie… i ich ramię kierownicze w Stanach Zjednoczonych.

  Żeby opuścić własną rodzinę, kraj, czy ojczyste ziemie, nie wystarczy poryw serca, który pewnego dnia gaśnie.

  Odwagą jest opuścić bliskich dla nagrody, której nie widać, dla zapłaty, której nie dostrzegasz. Jednak pałające miłością serce do Mistrza, Który Umarł i zmartwychwstał, pozwala na taki heroizm!

  Ów heroizm, nigdy nie przygaśnie, ponieważ w sercu posiadasz pomoc Bożego Ducha i czujesz Jego opiekę, nawet wtedy, gdy wielu uważa, że twój Przywódca dawno nie żyje.

  Jednak ni stąd ni zowąd, wiara i nauka, która dawno powinno być zduszona, przez chwasty tego świata, nie umiera. Przekazywana zostaje z ojca na syna, czy z jednego współbrata na drugiego.

  I wcale tutaj nie myślę o Rzymie, czy Watykanie, ponieważ (powtórzę), prawdziwych chwalców Mistrza, nigdy nie interesowała polityka i władza.
  Papiestwo nie wyrosło na duchowej Nauce Mistrza.

  Papiestwo, swoją potęgę zbudowało na mieczu, krwi i morderstwach, przy boku, najpierw cesarzy, a potem wysuwając swoją śmiertelną machinę wojenną, zwaną Inkwizycją.

  Sprawa proroctw, to nie taka prosta rzecz, jaka się Tobie wydaje.

  Wielu zamierzchłych izraelskich pisarzy, nakreśliło bardzo dokładnie, można rzec, przebieg życia Zbawiciela, pomimo, że niektórzy żyli w różnych czasach. Ich przedstawienie Postaci Mistrza, się zazębia i uzupełnia, ponieważ pisząc, mieli pomoc Bożego Ducha, który kierował ich piórem i myślami.

  Micheasz, Izajasz, czy Zachariasz, a o innych nie wspomnę, wyraźnie nakreślili Cechy Tego, Który dopiero miał się narodzić, po wielu, wielu, latach.

  Żadne ludzkie pióro, które nie jest prowadzone Bożym Duchem, nie jest w stanie przewidzieć tylu szczegółów i dokładnych opisów czegoś, co ma zaistnieć w odległej przyszłości.


  Nadmieniasz jeszcze:

  ``Jeżeli Biblia ma być Słowem Boga, to każde słowo, każdy przecinek powinien być w miejscu które wyznaczył Duch Święty, czyż nie?``

  Oczywiście, zatem zgodnie z Naukami Pana Jezusa, tylko ów znak powinien być postawiony tam, gdzie istnieje zgodność ze wszystkimi Mowami Pana Jezusa i Apostołów na ten temat.

  A zgodność istnieje wtedy i tam, gdzie przecinek, czy nawet dwukropek, postawiony jest w miejscu, w którym zaznaczyłem powyżej.

  TYLKO W TYM, W ŻADNYM INNYM!

  Jeszcze Twoje słowa:

  ``Skoro w ogóle nie było przecinków to stawianie go zostawiono własnej interpretacji.``

  NIE!

  Jeśli mówimy o interpretacji, to musi ona być zgodna z Wolą Pana Jezusa i Boga Ojca.

  Zatem, ludzie wierzący, którzy posiadają pomoc Ducha Bożego, o którym piszesz wyżej, biorą ołówki, długopisy, czy pióra do ręki i poprawiają tych, którzy zaufali własnej mądrości, a nie Mądrości Bożej!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @
  Bardzo potrzebne było wytłumaczenie tej kwestii dotyczącej mowy Zbawiciela do łotra ...będziesz ze mną w raju.

  Choć często pojawiał się ten wątek w artykule o wilkach w owczej skórze, to nie było chętnego, no chyba tylko jeden, który chciał powyższą kwestię wytłumaczyć, no cóż, zrobiłeś z tego artykuł i muszę przyznać że to powinno odnieść zamierzony skutek.

  Artykuł przy najmniej będzie widoczny, a pośród komentarzy, zniknął by w ,,blasku,, ludzkiej głupoty.

  Keren napisałeś:

  //Jeśli mówimy o interpretacji, to musi ona być zgodna z Wolą Pana Jezusa i Boga Ojca.

  Zatem, ludzie wierzący, którzy posiadają pomoc Ducha Bożego, o którym piszesz wyżej, biorą ołówki, długopisy, czy pióra do ręki i poprawiają tych, którzy zaufali własnej mądrości, a nie Mądrości Bożej!//

  Dokładnie na tym to polega , z czym inni mają problemy. Albowiem Wiara, nie jest sprawą wszystkich.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @a1a
  I MÓWILI JĘZYKAMI…

  Słusznie piszesz, że Pan Jezus rozmawiał np. ze swoimi uczniami, faryzeuszami, czy zapewne również i z łotrem na krzyżu, w języku aramejskim, a nie greckim.

  Niestety, oryginalne zapisy hebrajskie, zaginęły i pozostał opis historyczny Nowego Przymierza, pisany również w ówcześnie obowiązującym języku, czyli po grecku.

  Dlatego, prawie cały Nowy Testament, powstał na bazie tychże zapisów, a nie na podstawie źródła, którym mógł być właśnie język hebrajski, czy wyrażając się jaśniej, aramejski.

  Zresztą, owe źródło, czyli język potomków Abrahama, było właściwie przypisane Księgom Zakonnym.

  Jeżeli posiadasz na swojej półce Nowy Testament, to możesz być pewny, że został przetłumaczony z kopii greckich i tylko na tychże kopiach, możemy się oprzeć. Zatem nasza baza porównawcza w omawianym na tej stronie temacie, dotyczy tylko tego języka!

  Gdy Apostoł Paweł rozmawiał z Hebrajczykami, to oczywiście i bezapelacyjnie używał języka praojców, niemniej jednak wchodząc w dyskurs z Grekami, tymże greckim językiem przekonywał ich do wiary w Pana i Boga, Jezusa Chrystusa. Przykładem niech tutaj będzie jego mowa na Areopagu, do ateńczyków, (Dzieje Apostolskie, rozdział 17).

  Ciekawostka pozostająca bez odpowiedzi:

  W jakim języku rozmawiał Pan Jezus z Piłatem z Pontu. Po aramejsku, grecku, czy po łacinie?

  Wyżej wymienione języki, w ówczesnym basenie Morza Śródziemnego były obowiązujące, a dowodem tutaj jest napis uczyniony przez Piłata i powieszony nad krzyżem. Był on jak wiemy, w trzech językach.

  A mówiąc duchowo dodam, że skoro mamy opis Nauki i historycznych dziejów Mistrza z Nazaretu, przeważnie w języku greckim, to tak właśnie Boży Duch Zapragnął.

  Apostoł Paweł, pewnego dnia strzepnął proch ze swoich nóg i poszedł do pogan, by im głosić Słowo Mesjasza, Którym starsi ludu, wzgardzili.
  I rozmawiał z nimi w takim języku, w jakim Duch Boga Przedwiecznego, Kazał mu rozmawiać.

  Napisałeś:

  ``Wszystkie źródła greckie są w tej sytuacji wtórne…``

  Niekoniecznie!

  Jeżeli uznamy język grecki za wtórny, to w wielu wypadkach zapewne masz rację, jednak dobrze oddana Myśl Boża, Wyrażona po hebrajsku, grecku, łacinie, czy po polsku, ma takie samo znaczenie!

  Gdyby było inaczej, to nie zostałby dany Apostołom dar języków.

  Dzieje Apostolskie 2/1-13

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/2.php


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @57KerenOr 15:36:04
  Napisałeś Keren:

  A mówiąc duchowo dodam, że skoro mamy opis Nauki i historycznych dziejów Mistrza z Nazaretu, przeważnie w języku greckim, to tak właśnie Boży Duch Zapragnął.

  Apostoł Paweł, pewnego dnia strzepnął proch ze swoich nóg i poszedł do pogan, by im głosić Słowo Mesjasza, Którym starsi ludu, wzgardzili.
  I rozmawiał z nimi w takim języku, w jakim Duch Boga Przedwiecznego, Kazał mu rozmawiać.
  ....................................................................................

  Czy to ważne w jakim języku, jeśli chodzi o mnie to jest to niepotrzebne, bo czy będę chwalić Boga, w angielskim, polskim, czeskim, czy suahili, nie jest to ważne. Ważne jest, by było to zgodne z Duchem Ewangelii, byle Myśl Boża została oddana prawidłowo, jak napisałeś.

  Na początku, był przekaz słowny, i jakoś Nauka Zbawiciela, nie ucierpiała na tym, a obdarzeni Duchem Bożym ludzie, wiedzieli o co chodzi.
  I tak jest do dnia dzisiejszego!

  Zresztą jak napisano:

  3. wiadomo przecież, ze jesteście listem
  Chrystusowym sporządzonym przez nasze
  usługiwanie, napisanym nie atramentem,
  ale Duchem Boga żywego, nie tablicach
  kamiennych, lecz na tablicach serc ludzkich. 2 Kor 3/3

  Ot, i cała prawda.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @bar-bara 14:07:17
  Jak to nie?
  Przeciez tlumaczenia sa dokonywane z Pism greckich, w ktorych nie ma znakow interpunkcji.
  Dokladnosc tlumaczen z greki na polski, to jeden temat, a to w jaki sposob zostaly spisane w greckim, to zupelnie inny temat.

  >>> Ale te greckie źródła same z siebie są WTÓRNYMI kompilacjami, dlatego, że JEZUS posługiwał się aramejskim lub hebrajskim.
  Stąd bez tekstów pierwotnych w tych językach, te greckie są tylko najstarszymi wtórnikami i nie sposób odnosić ich do Źródła

  Po prostu, jak trafnie zauważył eonmark greckie teksty spisali OBCY względem Jezusa ludzie, w Obcym dla JEZUSA języku, w warunkach imperium rzymskiego
  Trzeciorzędne znaczenie ma tu kwestia przecinków.
 • @57KerenOr 15:36:04
  Niestety, oryginalne zapisy hebrajskie, zaginęły i pozostał opis historyczny Nowego Przymierza, pisany również w ówcześnie obowiązującym języku, czyli po grecku.

  >>> greckie teksty powstały dziesiątki i/lub setki lat po wydarzeniach które opisują. Nie możemy ich traktować wprost jako Źródłowych, choćby dlatego, że używane w nich greckie sformułowania nie mają aramejskich odpowiedników.
  Choćby słowo 'kościół'.
  Na tym przykładzie widać (ze słowem kościół), że greckie teksty odpowiadały ziemskim politycznym zamiarom, dlatego uwagi eonmark'a , co do charakteru ich powstania i warunków w jakich powstawały trzeba brać pod uwagę
 • @a1a 21:21:34
  Kto wedlug ciebie byl OBCY wzgledem Pana Jezusa?


  Czy np. Apostol Jan byl obcy Panu Jezusowi?
  Jak Apostol Pawel pisal listy, to dyktowal (a nie sam fizycznie pisal), czy to wedlug ciebie znaczy, ze ten ktory pisal, napisal odwrotnie do tego co Apostol Pawel mu dyktowal?

  Obcy wzgledem Pana Jezusa domagali sie smierci Jego!
  Ci byli OBCY wzgledem Pana Jezusa!
 • @57KerenOr 15:19:49
  Witaj rowniez.

  "Widzę, że zadałeś sobie wiele trudu, by analogicznie przedstawić sytuację bliskowschodnią, europejską, rzymską, no i Polską"

  Zaden trud. Moj komentarz byl spontaniczna reakcja na twoj artykul.
  Pisalem w lazience podczas kapieli i uzywalem malej klawiaturki, stad tyle bledow... za co przepraszam, bo tak nie powinno sie pisac.

  "pominąłeś kilka ważnych szczegółów, które na ziemiach Polskich nigdy zaistnieć by nie mogły i jak pokazuje historia, przecież nigdy nie zaistniały!"


  Dlatego napisalem:
  ---"Spojrz na Analogie - hipotetyczna"---  "Musisz o czymś wiedzieć. Lider, o którym piszesz, o którym ja myślę, nie mówił tylko zwykłych słów. Nie namawiał do wojen, do podżegania przeciwko władzy politycznej, ani żadnej innej ziemskiej. Pan Jezus propagował bunt, owszem, ale bunt przeciwko grzechowi, który drąży człowieka od wewnątrz.

  Żaden lider ziemski, czy to polityk i przedstawiciel jakiejkolwiek religii, nie był w stanie, ani nie jest w stanie, tak zmienić człowieka od środka. Jeśli chodzi o Twój przykład Polaków, to nie przypominam sobie, by był jakiś znany wieszcz, władca, polityk, czy jakikolwiek jegomość znad Wisły, którego celem byłaby odnowa serc narodu, a nie polityka i władza!"

  W moim hipotetycznym przykladzie, ktory mial byc 'ograniczona' analogia nazwalem odpowiednika Jezusa, liderem.
  Nie napisalem nigdzie, ze owy lider bedzie podzegal do buntu zbrojnego. Napisalem wyraznie:

  "Cesartstwo w osobie Namiestnika odsuwa grozbe buntu na podbitych terenach, nawet jesli owy bunt byl tylko slaba ewentualnoscia..."

  'Slaba Ewentualnosc' oznacza pewna potencjalna mozliwosc w oczach okupantow, jednak malo prawdopodobna realnie.


  "Jeśli chodzi o Twój przykład Polaków, to nie przypominam sobie, by był jakiś znany wieszcz, władca, polityk, czy jakikolwiek jegomość znad Wisły, którego celem byłaby odnowa serc narodu, a nie polityka i władza!"

  Slusznie zauwazasz ze takiego znad Wisly nie bylo, szkoda ze nie zauwazyles slowa 'Hipotetyczna' wraz ze slowem analogia, ale juz o tym wspominalem...


  "
  Zresztą, przykład Polaków jest całkowicie chybiony…

  Polacy, to raczej Naród rzucający się z bagnetami na czołgi, to Naród ciągle pokrzywdzony i z wielkim zapałem wspominający swoją martyrologiczną historię."


  Naprawde?
  Mozna znalezc w historii zydow przyklady heroizmu oraz martyrologii.
  Pamietasz moze wydarzenia z Masady?
  Co prawda archeologowie cial nie znalezli, ale jezeli wydarzenia sa aytentyczne, to 'ofiary' wykazaly sie wybitnym honorem i determinacja.

  Powstanie w Getcie warszawskim.

  To drobne przyklady i skala nie ta, ale Polski Narod jest olbrzymem wzgledem Narodu Zydowskiego.


  "Sprawa proroctw, to nie taka prosta rzecz, jaka się Tobie wydaje."

  Czy mi sie wydaje?

  Kajfasz, nie od siebie mial wypowiedziec Proroctwo...
  Jeden za Narod.
  Dzieki temu miano 'rozproszone dzieci zgromadzic w jedno'...
  Kajfasz nie przemowil sam od siebie, ale jako glowny kaplan w tamtym roku.
  Ciezko zrozumiec ze Kajfasz wypelnia proroctwo by mogla powstac nowa religia w przyszlosci?

  Oczywiscie ze w wielu miejscach sa proroctwa ktore zapowiadaja nadejscie
  syna czlowieczego...

  Ale fragment z Jana, ten mowiacy o slowach Kajfasza musi zastanawiac.

  Napisales ze Nowy Testament spisany zostal w grece.

  Jezus mowil po aramejsku i hebrajsku, przy czym aramejski byl jezykiem mniej oficjalnym a hebrajski bardziej urzedowym.To w hebrajskim spisywano pierwsze teksty.

  Najstarsze Manuskrypty Ewangelii jakie przetrwaly do naszych czasow pochodza z 2-3 wieku.Sa tez kodeksy z 4-5 wieku.
  Wszystko spisane w grece.

  Poniewaz 2 wiek naszej ery to ponad sto lta po smierci Jezusa, wszystkie teksty greckie sa kopiami.
  Zadna z nich nie jest oryginalem napisanym przez uczniow Jezusa.

  Uwazasz Keren, ze Duch swiety podpowiada gdzie powinien byc przecinek.
  Dopuszczasz wiec mozliwosc ze Biblia, ta ogolnodostepna nie jest w calosci Slowem Natchnionym przez Ducha Swietego.
  Przestawiajac przecinek, REINTERPRETUJESZ Biblie.
  Uwazasz ze masz prawo, bo tak mowi Tobie wewnetrzna Prawda dana od Boga.
  Ja tez uwzam ze kazdy dostal w darze od Boga Prawde. I kazdy, kiedy szuka tej Prawdy szczeze, na nowo, w Swiecie opartym na Klamstwie, bedzie potrafil odczytac Prawde.

  Tylko widzisz, to niesie za soba pewne Implikacje.

  Twierdzisz ze przecinek jest w zlym miejscu.
  A spisana KOPIA w grece nie ma przecinkow.
  Przecinek zostal dostawiony.
  Dlaczego by wogole nie zrezygnowac z przecinkow.
  A co jesli jest wiecej problemow.
  Juz nie tylko przecinki...?


  Oto fragment:

  " Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy8. 32 Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje, jest prawdziwy. 33 Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie."

  a za chwiel:

  " Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie wydajesz świadectwo. Świadectwo Twoje nie jest prawdziwe». 14 W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie, ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. 15 Wy wydajecie sąd według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. 16 A jeśli nawet będę sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ Ja nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał."


  Najpierw Jezus, wedlug Jana, ma powiedziec ze swiadectwo wydawane o sobie samym byloby nie prawdziwe.
  Ale juz 3 akapity dalej, kiedy faryzeusze zarzucaja mu nieprawde, mowi odwrotnie ze nawet gdyby sam o sobie wydawal swiadectwo to i tak jest ono prawdziwe.


  Przez analogie:
  Kiedy ide na Rynek i widze sprzedawce, podchodze do niego a on, mowi mi ze ma wspanialy towar na sprzedaz, i ze gdyby sam tak o swoim towarze mowil to nie byla by prawda ale o wyjatkowowsci jego produktu zapewnia burmistrz miasteczka, dlatego mam powod by uwierzyc ze mowi prawde, wedlug niego...
  Ja jednak nie kupuje od razu, odchodze, a za jakis czas powracam w to miejsce i jestem swiadkiem rozmowy w ktorej owy 'sprzedawca' oskarzany o to ze klamie odnosnie swojego towaru bo sam zapewnia ze jest dobry, on odpowiada ze nawet jezeli sam bedzie mowil ze jego towar jest dobry, to i tak mowi prawde, bo on wie kim jest i skad przychodzi...

  Co pomyslal bym o sprzedawcy?

  Ze cos jest nie tak.

  A dlaczego?

  Bo moje wnetrze, mowi mi ze Prawda nie moze byc SPRZECZNA...


  Powyzej, uzylem prymitywnej analogi, nie dlatego zeby komukolwiek ublizyc, tylko zeby sytuacja z dnia codziennego przyblizyc sens problemu.

  W takim razie, albo Jezus sobie przeczy?
  Albo ksiega zawiera bledy?
  Albo ksiega zostala napisana z bledem celowo.

  Sa w Bibli bardziej fundamentalne problemy.

  Bog Biblijny ma byc Bogiem MILOSCI.
  Jezus Chrystus, w wiekszosci opisow, usprawiedliwia taka opinie.

  Ale Biblia to nie tylko NT ale i ST.

  Bog Ojciec, ze STAREGO Testamentu, nie jest tak milosierny.

  Wiemy, ze blogoslawil swoj WYBRANY NAROD, by ten Tepil - Zabijal inne Narody, by 'wypalic' sobie Ziemie do zamieszkania.

  Bog Milosci kaze sie Siebie bac?

  Bog Milosci kroczy w szacie czerwonej od Krwi?

  Bog Milosci wyrokuje o potrzaskanych niemowletach i pohanbionych kobietach?

  Niektorzy lubia tlumaczyc to tym ze Bog tak bardzo nienawidzi Grzechu ze zsysla wielka kare na grzesznikow.
  Ale przeciez wiemy ze przebaczy wszystkie grzechy, oprucz tego przeciw Duchowi Swietemu...

  Albo niszczy albo Kocha.
  Niszczyc grzeszne narody, te niewybrane?
  A co to za Milosc kiedy kocha sie tylko swoich, tych ktorzy Ciebie kochaja?
  A nienawidzi tych ktorzy bladza?

  Prawda Absolutna, nie potrzebuje ny jej szukac w Bibli bo jest oczywista i dana kazdemu Czlowiekowi.
  Milosc , Braterstwo i Zycie Wieczne, to sa Dary od Boga.

  Jezeli ktos sie juz zajmuje szukaniem 'dowodow' w Bibli, to dobrze by bylo by robil to szczeze.


  Naprawde nie zastanawia Ciebie, dlaczego wersja Pilata myjacego rece i Zydow, winnych smierci wspolbrata jest tak wyjatkowo na reke Staremu Rzymowi...?

  Tak , wiem, przyznales ze Watykan to pomocnik krolow i cesarzy.Glodni wladzy uzurpatorzy...

  Ale co z tymi wszystkimi sprzecznosciami w samym pismie?
  Co z tymi nieukladajacymi sie logicznie 'faktami'.

  Dlaczego Jezus robil cuda, a chwile pozniej , na osobnosci tlumaczyl sie Bogu z tego co mowi tlumowi?

  Dlaczego zabranial wspominac komukolwiek o cudach ktore czynil, nawet 'demonom'.

  Dlaczego tlumaczy ludziom przypowiesci, a swoim uczniom na osobnosci objasnial ich znaczenie, tak by zwykli ludzie nie zrozumieli i nie zostali zbawieni?

  Dlaczego mial 12 apostolow, tak jak Slonce otacza dwanascie konstelacji?
  Dlaczego cierniowa korona symbolizujaca promienie sloneczne?
  Dlaczego Jezusowi mial byc dana GWIAZDA ZARANNA - lucyfer?
  Wiemy ze Wenus ( Isztar, Astarte, Inanna, Izyda, afrodyta...) to zawsze Kobieta symbolizowana przez ta najjasniejsza 'gwiazde - planete) na nocnym niebie?

  Dlaczego Lew Judy ( nie mylic z tym co sie skrada w nadjordanskich zaroslach...)...?
  Bo Lew, to symbol GWIAZDY, z racji koloru, i grzywy oraz statusu w swiecie dzikich zwierzat.
  Tak jak zlote Lwy na niebieskiej bramie Isztar symbolizowaly Gwiazdy na Niebieskim Niebie, tak Lew Judy symbolizowal Slonce...?

  Dlaczego Jakub tez mial 12 braci, ktorzy zapoczatkowali 12 plemion?

  Dlaczego Kain bal sie 'innych ludzi' po tym jak Bog go wygonil, skoro nie powinno byc innych ludzi?

  ITD, ITP...
 • @eonmark 22:43:55
  I dlaczego Jezus sam o sobie mowi Syn Czlowieczy, ale nigdy Mesjasz, czy Syn Bozy?

  Skoro on nazywal siebie Synem Czlowieczym, to i my powiinnismy.

  Chyba ze Cesarzom Imperium Rzymskiego, ktorzy kontynuowali polityke nowej religi, tej monoistycznej za Konstantynem, byl bardzo na reke Dogmat o bsokosci Jezusa...w koncu jako glowa cestarswtwa mogli roscic sobie parwo do bycia ziemskim namiestnikiem samego Boga...

  Cesarz Slonce w Imperium Slonca...
 • @eonmark 22:51:14
  Ciekawostka,
  W starozytnym Egipcie, tez zamieniono wszystkich Bogow na jednego, Boga Slonce - Atona.
  Dokonal tego Echnaton, znany z tego ze jego cialo wygladalo jak polaczenie kobiety - i mezczyzny.
  Jednak jego 'reforma' nie powiodla sie dlugofalowo.
 • @
  Padły słowa:

  ///Uwazasz Keren, ze Duch swiety podpowiada gdzie powinien byc przecinek.
  Dopuszczasz wiec mozliwosc ze Biblia, ta ogolnodostepna nie jest w calosci Slowem Natchnionym przez Ducha Swietego.
  Przestawiajac przecinek, REINTERPRETUJESZ Biblie.
  Uwazasz ze masz prawo, bo tak mowi Tobie wewnetrzna Prawda dana od Boga.
  Ja tez uwzam ze kazdy dostal w darze od Boga Prawde. I kazdy, kiedy szuka tej Prawdy szczeze, na nowo, w Swiecie opartym na Klamstwie, bedzie potrafil odczytac Prawde.///

  Przytoczę pięć pewnych przekładów, a czy są one te same, zobaczymy.

  Księga Kohleta 10 /1

  Biblia Tysiąclecia wyd. III
  1 Nieżywa mucha zepsuje naczynie wonnego olejku.
  Bardziej niż mądrość, niż sława zaważy trochę głupoty.

  Biblia Polska z Apokryfami
  1 Jak martwa mucha psuje wonny olejek, tak
  Odrobina głupoty odbiera człowiekowi mądrość i sławę.

  Biblia Warszawska - 1986
  1 Martwa mucha może zepsuć olejek aptekarza.
  cenniejszą niż mądrość i chwała jest odrobina głupoty.

  Biblia Tysiąclecia wyd. II
  1 Nieżywa mucha zepsuje naczynie wonnego olejku.
  Bardziej niż mądrość, niż sława zaważy trochę głupoty.

  Biblia Gdańska
  1 Jako muchy zdechłe zasmradzają i psują olejek aptekarski:
  Tak człowieka z mądrości i z sławy zacnego trochę głupstwa
  oszpeca.

  Biblia pisana jest Słowem Boga Żywego, tylko nie wszyscy kojarzą że wydruk należy do człowieka.

  A więc czynnikiem, który powoduje pewne błędy w wydruku, jest człowiek.

  Rozumem który mamy, tym naszym zwykłym ludzkim, potrafimy w powyższych wersetach wskazać błąd który pojawił się w druku. I to jest ta łatwiejsza strona, gdzie w grę wchodzi ludzka logika i rozum.

  Jest jeszcze inny rozum, ten nieziemski, nieludzki, Wierzę że Duch Chrystusowy pomaga człowiekowi nie tylko w tak łatwych do zrozumienia porównaniach jak przecinek w Mowie Pana Jezusa do łotra.

  Duch Boży, Duch Mądrości, to nie jest Coś, kto dostaje każdy, dlatego wiele zarzutów pod względem Biblii jest dzisiaj, i wielu jest takich, którzy nie rozumiejąc ją od strony Duchowej, popadają w sieci, ludzkiego umysłu.

  Pozwolę sobie przypomnieć, Wiara nie jest sprawą wszystkich.

  Cieszę się jednak, że padły tutaj mądre słowa które dokładnie zabrzmiały:
  //I kazdy, kiedy szuka tej Prawdy szczeze, na nowo, w Swiecie opartym na Klamstwie, bedzie potrafil odczytac Prawde.//

  Ja zaś dodam jeszcze, jeśli Pan Jezus Pozwoli na to, jeśli zaś nie, przecinek ten będzie dla niektórych, problemem do końca życia.

  Pismo Święte przez Boga jest natchnione…służy do poprawy, nawet tej ludzkiej czcionki.

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @60grzegorz 01:02:03
  "Ja zaś dodam jeszcze, jeśli Pan Jezus Pozwoli na to, jeśli zaś nie, przecinek ten będzie dla niektórych, problemem do końca życia."

  Przecinek przecinkiem, ot drobnostka , ale co z tymi wszystkimi fundamentalnymi sprzecznosciami...

  Prawda nie jest sprzeczna.Jest Prosta.
  Tak jak BOG.
 • @eonmark 01:20:27
  //
  Prawda nie jest sprzeczna.Jest Prosta.//

  Odpowiem :

  List Pawła do Efezjan

  20. Ale wy nie tak nauczyliscie sie Chrystusa,
  21. jesliscie tylko słyszeli o nim i w nim
  pouczeni zostali, gdyz prawda jest w Jezusie.

  Kto w Nim pouczony jest, kroczy Drogą Prawdy, nie znajdzie sprzeczności, a choćby i znalazł, to niech czeka cierpliwie, może dostanie poznanie i zobaczy jak się mylił i jakimi drogami chadzał.

  eonmark: Fundamentalne sprzeczności odstaw na bok, bo może okazać się, że staną Tobie na drodze do zbawienia. Lepiej doradzić Tobie nie mogę, poproś Zbawiciela o poznanie Prawdy, a ..........unikaj.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @bar-bara 21:48:22
  Kto wedlug ciebie byl OBCY wzgledem Pana Jezusa?

  >>> Pytanie jest bez znaczenia. Istota sprawy polega na tym, ze dziesiątki lub setki lat po Jezusie spisano Ewangelia (te po grecku).
  I sam fakt, że występują w ich tekście słowa typu 'kościół' nieobecne w języku aramejskim i hebrajskim (język JEZUSA) , świadczy o tym , ze teksty nie są ŹRÓDŁOWE.

  Słusznie pyta EONMARK (poniżej, odpowiadając KerenOr'owi):
  "Najstarsze Manuskrypty Ewangelii jakie przetrwały do naszych czasów pochodzą z 2-3 wieku. Sa tez kodeksy z 4-5 wieku.
  Wszystko spisane w grece.

  Ponieważ 2 wiek naszej ery to ponad sto lat po śmierci Jezusa, wszystkie teksty greckie są kopiami.
  Żadna z nich nie jest oryginałem napisanym przez uczniów Jezusa.

  Uważasz Keren, ze Duch święty podpowiada gdzie powinien być przecinek.
  DOPUSZCZASZ wiec możliwość ze Biblia, ta ogólnodostępna nie jest w całości Słowem Natchnionym przez Ducha Świętego.
  Przestawiając przecinek, REINTERPRETUJESZ Biblie.
  Uważasz ze masz prawo, bo tak mówi Tobie wewnętrzna Prawda dana od Boga.
  Ja tez uważam ze każdy dostał w darze od Boga Prawdę. I każdy, kiedy szuka tej Prawdy szczerze, na nowo, w Świecie opartym na Kłamstwie, będzie potrafił odczytać Prawdę.

  Tylko widzisz, to niesie za sobą pewne IMPLIKACJE.

  Twierdzisz ze przecinek jest w złym miejscu.
  A spisana KOPIA w grece nie ma przecinków.
  Przecinek został dostawiony.
  Dlaczego by w ogóle nie zrezygnować z przecinków??
  A co jeśli jest więcej problemów???
  Już nie tylko przecinki...?"
 • @eonmark 22:43:55
  "Prawda Absolutna, nie potrzebuje ny jej szukać w Biblii bo jest oczywista i dana każdemu Człowiekowi.
  Miłość , Braterstwo i Zycie Wieczne, to są Dary od Boga.

  Jeżeli ktoś się już zajmuje szukaniem 'dowodów' w Biblii, to dobrze by było by robił to szczerze."

  >>> racja.
 • @eonmark 22:51:14
  I dlaczego Jezus sam o sobie mówi Syn Człowieczy, ale nigdy Mesjasz, czy Syn Boży?

  Skoro on nazywał siebie Synem Człowieczym, to i my powinniśmy.

  Chyba ze Cesarzom Imperium Rzymskiego, którzy kontynuowali politykę nowej religii, tej monoteistycznej za Konstantynem, był bardzo na rękę Dogmat o boskości Jezusa...

  >>> też tak sądzę.
 • @a1a 09:21:17
  Skoro tak stawiasz sprawe, to czy dzis na lekcjach fizyki naucza sie zupelnie przekreconych praw Newtona?
  Przeciez nikt go nie zna osobiscie, malo tego nie mowil o po polsku.
  Zreszta zamiast Newtona mozesz wstawic obojetnie jakie imie z jakiejkolwiak dziedziny nauki, filozofi...

  Apostoowie to byli uczniowie Pana Jezusa. Tu nie ma znaczenia cielesne znanie, bo za 'Jego czasow' slyszeli Go rowniez faryzeusze, a jednak nic nie rozumieli..., nie tali sie Jego uczniami


  W sprawie przecinka powiem tak: jesli kobieta dowiaduje sie dzisiaj ze jest w ciazy, ze urodzi dziecko, to czy znaczy, ze dzisiaj je urodzi?
  Nie, bowiemy, ze ciaza trwa 9 miesiecy.
  Czyli zostanie matka za 9 miesiecy, a nie dzisiaj. Dzis sie tylko dowiedziala.
 • @a1a 09:29:29
  I dlaczego Jezus sam o sobie mówi Syn Człowieczy, ale nigdy Mesjasz, czy Syn Boży?

  Skoro on nazywał siebie Synem Człowieczym, to i my powinniśmy.
  ...................................................................................

  Pamiętasz a1a bajkę ,,książę i żebrak,,. Powiedź mi jaki cel osiągnąłby KRÓL, przemieniając się w żebraka, GDYBY WYSZEDŁ na ulicę i przedstawił się.

  Pan Jezus, jak wiesz, wyrzekł się wszystkiego, Chciał by ludzie DOSTRZEGLI w Nim Mesjasza, Syna Bożego, i powiem więcej, BOGA.
  On przedstawił się, tylko niewielu dostrzegło w Nim, Mesjasza, Boga, Syna Bożego.

  A tak naprawdę to nie wiem, czemu te rozważania mają służyć, skoro wielu z was ,nie wierzy, że Pan Jezus, Jest Bogiem. A to jest początek wszelkich rozważań.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @a1a 09:21:17
  Pogubiles sie chlopie kompletnie.

  Sadze, ze dawno temu ludzie byli duzo madrzejsi, a Pisma greckie (bo o nich mowimy) udawadniaja nam to, bo bez kropek i przecinkow rozumieli tekst i wiedzieli, ze po Prawde zapisana w Pismie zwracamy sie do Boga.

  Ty nie poradzilbys sobie nawet z owczesnymi pismami filozofow, bo nie bylo w nich rowniez znakow interpunkcji.


  Zreszta wykazujesz mysl absurdalna, bo (wynika to z twoich wpisow), ze jesli nie ma 'pieczeci notariusza', to tekst jest znieksztalcony...
  Jakiez to dzisiejsze i jakiez absurdalne.

  Jesli nie spisal ktos czegos na 'zywo' to juz nieprawda...

  Szkoda, ze nie widzisz nonsensu tej twoch wypowiedzi.
 • @a1a 09:29:29
  Nie ma zadnych dowodow historycznych na istnienie Jezusa.
  Zbieg oklicznosci zapewne, sprawil ze Oryginalne teksty Zrodlowe, spisywane przez ludzi wspolczesnych Jezusowi (czyli takich ktorzy byli naocznymi swiadkami jego zycia) ZNIKNELY.
  Dla wielu absurdem jest fakt ze Zydzi mieli by pisac w jezyku w ktorym mysleli od dziecka czyli po aramejsku, lub hebrajsku...zamiast tego wybrali greke.

  Jezeli ktokolwiek zauwaza ze sa sprzecznosci w Bibli, wtedy odzywaja sie 'glosy' ktore grzmia ze takie tezy glosza tylko Ci ktorzy nie dostali laski Ducha Swietego, ktory pozwala na 'poprawne odczytywanie.

  Ci z owo laska zauwazaja ze 'przecinki' 'diametralnie zmieniajace znaczenie' sa blednie postawione, a Duch Bozy w ich Wnetrzu podpowiedzial im prawidlowe miejsce.
  Nie przeszkadza im fakt ze w 'oryginalnej kopi' - swoja droga jest to klasa sama w sobie, nie ma w ogole przecinkow...widac wszyscy Grecy musieli miec poznanie Ducha i przecinek stwiali tak by prawidlowo odczytywac...

  Wedlug tych samych 'standardow' Biblia jest Swietym Slowem Boga, tak wiec kazde slowo, powinno byc w nim z woli Boga.
  Jezeli kazde Slowo w Bibli, ktore czesto jest wynikiem kilkukrotnego tlumaczenia...z hebrajskiego na greke, pozniej na lacine, a dopiero na jezyki ojczyste, tak jak to sie ma w przypadku ST, jest w ROZNYCH 'wydaniach' Bibli z WOLI DUCHA SW, to ten sam DUCH SWIETY nie mial juz wystarczajacej MOCY by sprawic by przecinek byl tam gdzie powinien?


  Jezeli jednak pzecinek jest w zlym miejscu umieszczony przez podstepnych lub zagubionych ludzi ktorzy nie otrzymali daru DUCHA SWIETEGO to czy mozliwe ze sa niedoskonalosci wiekszego kalibru ?

  Czy tylko przecinek...?

  A jezeli tylko przecinek, to zapewnia to ktos kto jest Nieomylny?
  Czy ten ktos ma tytul nieomylnosci? tak jak papiez?
  Czy moze ten kots, mial widzenie?


  Powyzsze pytania, pokazuja jak Czlowiek potrafi sam podwazyc to w co tak gleboko wierzy.

  Albo wierzymy w istnienie Jezusa, we wszystko co jest napisane w Bibli, w kazde slowo...bo jest napisane przez ludzi na ktorych splynal Duch Swiety, ktory nie pozwolilby na umieszczenie chociazby jednego przecinka w taki sposob, by moc wprowadzic prostego, oddanego Bogu czlowieka w blad, albo nalezy uczciwie przyznac ze Biblia nie jest Absolutnym Slowem Boga, a jest Zbiorem Ksiag Natchnionych , w ktorych Slowo Boga, zostanie odnalezione przez kazdego kto go ze szczeroscia dziecka poszukuje.


  Oczywiscie nie przeszkadza to jedynym rozumiejacym Pismo, na kazde trudne pytanie, odpowiadac przestroga typu:
  Uwazaj jakie stawiasz pytania,bo nie zostaniesz zbawiony!
  Powialo niemal ekskomunka...

  Czy Bog Milosci moglby nie Otworzyc Drzwi dla swych dzieci, ktore szukajac Prawdy o jego Slowie zadawaly trudne pytania, ale wynikajace ze szczerych watpliwosci lub niejasnosci?
  Czy Ojciec moglby odtracic swoje dzieci jesli te szukajac swiadectwa o nim , nawet nieudolnie, nie wierzylyby w Autorstwo Ksiegi jakiej mialby byc Zrodlem?

  Zauwaz a1a, na zadne znaczace Pytanie, jakie postawilem, nie bylo odpowiedzi, w zamian, zwykle, gotowe brednie, typu...pobladziles, nie masz zrozumienia.

  Cisza i sztderstwa.


  Jednak jak dobrze przeczytasz, to zauwazysz ze z jednej strony ktos mowi, ze Jezus jest Bogiem ale nie przeszkadza mu nazywac go Mistrzem...
  Albo Bog albo Mistrz.
  Bog nie moze byc Mistrzem, bo tych swiat mial i ma na peczki.
  Mistrz to w dobrym sensie natchniona jednostka ktora pomaga wspolbraciom wejsc na Droge Prawdy. Tylko tyle i AZ tyle.
  Mistrz to w zadnym wypadku nie Bog.


  Z mulu tez nie wzniesiemy sie ku Gwiazdom.Bo przeciez nie Gwiazdy sa celem Duszy, a Krolestwo Niebieskie...A tam nie ma byc juz Gwiazd...bo SWIATLEM jest Baranek...i Zar Gwaizd nie bedzie juz dokuczal...


  Slepa wiara jest zaprzeczeniem Prawdy.
  Nauka niech bedzie przyklad Apostolow.

  Piotr byl jednym z najblizszych uczniow Jezusa.
  Wierzyl w swego 'mistrza' wydawaloby sie bezgranicznie.
  Zarzekal sie ze nigdy go nie opusci.
  A jednak 'trzy razy' nim kur zapial zaparl sie Jezusa, tym samym zaparl sie Prawdy, wszystkiego, co Jezus glosil i nauczal.

  Dla kontrastu Tomasz ktoremu nadano przydomek 'niewierny', nieslusznie' mialbyc sceptykiem w momencie kulminacyjnym.Kiedy Jezus objawil sie po 'zmartwychwstaniu' co ominelo Tomasz, ten postanowil ze dopoki nie zobaczy ran doputy nie uwierzy.

  Jezus, mial sie mu okzac i pokazac swoje rany.
  Reakcja Tomasza byly slowa ktorymi zlozyl Bogu hold, powiedzial: 'Pan Moj i Bog Moj '...
  Jezus mial powiedziec ze blogoslawieni ci ktorzy nie zobaczyli a uwerzyli.
  W tym momencie Jezus nie potepia Tomasza w najmniejszym stopniu.
  Jezus mowi tymi slowami ze Blogoslawieni sa ludzie prosci ktorzy uwierzyli w Jezusa jako Droge do Boga.We wszystkie Idealy jakie soba reprezentowal.
  Natomiast jezeli chodzi o Apostolow, Tomasz wymagal wiecej by uwierzyc, ale tym samym udowadnil ze pragnie Prawdziwej Wiary, i wszystkie watpliwosci ktore w nim sie pojawialy, zamiast uciszyc, pragnie je zkonfrontowac z tym co uznaje za 'twarda rzeczywistosc'.

  Piotr zarzekal sie o swojej wiernosci i wierze, a gdy tylko pojawila sie chwila proby, ugial sie.Nie zaprzestal na jednym potknieciu, ale zapieral sie do konca, az bylo za pozno, co symbolizowal Ranek, beadacy trescia tego wydarzenia nie bez powowdu.
  Tomasz byl sceptykiem nie co do Nauk Jezusa, bo wypowiedzial slowa swiadczace o gotowosci oddania zycia za 'Mistrza' , to on powiedzial Apostolom by szli z Jezusem do Jerozolimy by oddac zycie wraz z Jezusem dla 'sprawy', ale co do 'zmartwychwstania'.
  Po tym jak sie upewnil, oddal czesc Bogu, a slowa swiadcza ze zrobil to z wielka miloscia.

  Wazne w tej histori jest to by zrozumiec ze Tomasz nie tyle jest elementem sceptycyzmu, co 'ostroznosci'...
  Wszyscy inni apsotolowie juz zobaczyli Zbawce zmartwychwstalego...
  Tomasz nie wierzyl do konca swoim wspolbraciom.
  Ludzie jak wiemy nie sa doskonali.
  Cala ta historia ma jeszcze jeden poziom glebi.
  Odnosi sie bowiem do 'Czasow Ostatecznych' i jest przykladem ze Tomasz i jego postawa jest dowodem na to ze uwaznie sluchal slow Jezusa o tym ze zanim powroci Syn Czlowieczy, powstanie wielu ktorzy beda sie pod niego podszywali i beda dzialali 'falszywe cuda' dlatego postawa sceptycyzmu wraz z wiara to klucz by nie dac sie oszukac, a jak wiemy, Zlo w czasach ostatecznych bedzie probowalo zwiesc nawet 'wybranych'...

  Piotr, jeden z najbardziej zaufanych Jezusa, wyciagnal miecz i odcial czlowiekowi ucho(co tez jest nawiasem mowiac metafora - profetyczna) czym udowodnil poza 'SLEPA WIARA' ktora zostala 'sprawdzona przez kura', ze rowniez nie rozumial w pelni nauk jakie glosil Jezus.

  Tomasz, przynalezacy do Grupy Wtajemniczonych, jedyny ktory nie byl swiadkiem ukazania sie 'mistrza' apostolom, zachowal sie prawidlowo.
  Byc moze zdal egzamin...nie dlatego ze nie wierzyl na slowo i musial sprawdzic, ale dlatego ze dzieki takiej postawie, udowodnil ze naprawde pragnal PRAWDY.
  Blogoslawieni ci ktorzy nie widzieli a uwierzyli natomiast, nie odnosi sie do Apostolow, wtajemniczonych, ale do prostych , zwyklych, ciezko pracujacych ludzi, ktorzy choc nie czytaja, nie studjuja wnikliwie, a jednak wierza ze Jezus, symbolizujacy Milosc i Braterstwo jest Droga do Boga, jedyna Prawdziwa.

  Analogia do Piotra - Tomasza, bedzie przypowiesc o dwuch synach, jednym ktory powiedzial Tak i sie nie ruszyl, a drugim ktory powiedzial NIE a wstal i poszedl.  Dlaczego, jezeli juz powroci Jezus na ZIEMIE, by stoczyc boj ze Zlem, bedzie panowal z tymi ktorzy nie dali sobie narzucic 'znamienia' i nie zaakceptowli wartosci ZLA, przez TYSIAC LAT?
  A potem znowu ZLO wypuszcza, na chwile...
  Bog powroci i bedzie Krolowal z tymi ktorzy odrzucili zlo tylko przez 1000 lat.
  Pokona Zlo, ale nie do konca.

  Dlaczego tak na RATY?
  A nie zdecydowanie.Raz a porzadnie!

  Czy Nowa Jerozolima jest
  a) Kula...?
  b) Szescianem...?
  c) Piramida...?

  Itd.ITP.

  Pozdrawiam.

  P.S:
  Grzegorz 60, Twain nie byl fortunna przenosnia.
  Pozdrawiam.
 • @eonmark 23:13:33
  Napisałeś:

  Jednak jak dobrze przeczytasz, to zauwazysz ze z jednej strony ktos mowi, ze Jezus jest Bogiem ale nie przeszkadza mu nazywac go Mistrzem...
  Albo Bog albo Mistrz.
  Bog nie moze byc Mistrzem, bo tych swiat mial i ma na peczki.
  Mistrz to w dobrym sensie natchniona jednostka ktora pomaga wspolbraciom wejsc na Droge Prawdy. Tylko tyle i AZ tyle.
  Mistrz to w zadnym wypadku nie Bog.
  .........................................................................................

  Czyli mamy eonmark, sprawę w pewnym sensie wyjaśnioną , Pan Jezus nie jest dla ciebie Bogiem, z tego co czytam, Mistrz nie może być Bogiem.
  Hm...

  A tak na marginesie, mam pytanko, czy ja grzegorz60, jestem synem człowieczym, czy nie? Powiedź mi.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @eonmark
  PAN JEZUS – MESJASZ, BÓG I SYN CZŁOWIECZY!

  Witaj eonmark!

  Mnóstwo tematów i temacików podjąłeś w swoim wpisie.

  Z Twoich wynurzeń wiem, że nie wierzysz w Zbawczą Moc Pana Jezusa i Jego Posłannictwo od Boga Ojca. Możemy się zatem, (to raczej pewne), w wielu kwestiach zupełnie nie rozumieć.

  Jednak, ja nie należę do tych, którzy uciekają z dyskusji, chyba, że uznam wpisy ``moich`` komentatorów, np. za, wulgarne.

  Piszesz:

  ``W starożytnym Egipcie, też zamieniono wszystkich Bogów na jednego, Boga Słońce - Atona.
  Dokonał tego Echnaton, znany z tego że jego ciało wyglądało jak połączenie kobiety - i mężczyzny.
  Jednak jego 'reforma' nie powiodła się długofalowo.``

  Apostołowie, czy prorocy, a także inni wierzący ludzie, nazwaliby taki zabieg, bałwochwalstwem.
  Jak wiesz, podobny rewolucyjny (powtórzę), zabieg, chcieli po wyjściu z Egiptu przeprowadzić niektórzy izraelici. Uczynili sobie cielca ze złota i oddawali mu cześć, jak jakiemuś bożkowi. Mam nadzieję, że finał tegoż przedsięwzięcia jest Ci znany.

  Inne Twoje słowa:

  ``I dlaczego Jezus sam o sobie mówi Syn Człowieczy, ale nigdy Mesjasz, czy Syn Boży?
  Skoro on nazywał siebie Synem Człowieczym, to i my powinniśmy.``

  Jeżeli Pan Jezus Sam o Sobie Powiadał, że Jest Synem Człowieczym, to być może miał na myśli Siebie, jako człowieka zrodzonego z niewiasty. Izraelici posiadali takie określenie w swoim słownictwie.

  Zobacz: List do Hebrajczyków 2: 6, oraz Psalm 8/5!

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Hbr/2.php
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/8.php

  Pomimo wszystko, znalazłem pewien fragment, który odpowiada nam na pytanie, czy powinniśmy w ten sposób, nazywać Pana Jezusa.

  W Ewangelii według Mateusza czytamy:

  ``13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają SYNA CZŁOWIECZEGO?" 14 A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Zanurzającego, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". 15 Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" 16 Odpowiedział Szymon Piotr: "TY JESTEŚ MESJASZ, Syn Boga żywego". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.`` (16/13-17)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.php

  Zauważ, że Pan Jezus pozytywnie odniósł się do wypowiedzi Piotra, który dostrzegł w Zbawicielu, nie tylko Syna Człowieczego, ale przede wszystkim, MESJASZA, SYNA BOGA ŻYWEGO!

  I ja, podobnie do Piotra i innych Apostołów, nazywam Pana Jezusa, między innymi, tym określeniem, MESJASZ, SYN BOGA ŻYWEGO!

  Dodam, że w powyższym wersecie nie użyłem, obiegowego określenia, ``Jan CHRZCICIEL``, lecz zgodnie z greką, nazwałem Jana, ``ZANURZAJĄCYM.``

  Mam do tego prawo!

  Widzę, że trochę na ten temat napisał do Ciebie grzegorz60, ale i ja w dalszej części komentarza, również do sprawy nazewnictwa, się odniosę.

  Ciekawostka:

  Jeżeli moja komórkowa wyszukiwarka Biblijna mnie nie oszukuje, to oprócz Jana, w Apokalipsie (1/13), żaden Apostoł nie nazywał Pana Jezusa, Synem Człowieczym!

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/

  Jednak, jeśli ktokolwiek, DOPISZE Panu Jezusowi Godność Syna Człowieczego, w kontekście typowo Biblijnym, to przecież, kim ja jestem, bym mógł mu tego zabronić?!

  Pomimo wszystko, jaka odpowiedź jest najważniejsza, widać u Mateusza, powyżej.

  Piszesz:

  ``I dlaczego Jezus sam o sobie mówi Syn Człowieczy, ale nigdy Mesjasz, czy Syn Boży?``

  Pan Jezus nazywa Siebie, Synem Bożym, eonmark!

  NIE MASZ RACJI!

  To Boskie Określenie znajdziesz w Ewangelii według Jana 11/4!

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/11.php

  Jest kilka cytatów w Nowym Przymierzu, gdzie mówiąc o Mesjaszu, Pan Jezus przypisuje ten tytuł, Sobie. Np., gdy rozmawia z Samarytanką, to Mówi jej bez ogródek, że to On właśnie Nim jest!

  Zobacz: Ewangelia według Jana 4/25, 26!

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/4.php

  Zresztą, Pan Jezus, będąc z Domu Dawidowego, nie nazywał siebie Chrystusem (greka), lecz Mesjaszem właśnie!

  Na niektóre poruszone przez Ciebie tematy nie odpowiem, ponieważ, zbijasz je zbyt często określeniem: Sprawa HIPOTETYCZNA.

  Następne zagadnienie. Piszesz:

  ``Dlaczego Kain bał się 'innych ludzi' po tym jak Bóg go wygonił, skoro nie powinno być innych ludzi?``

  I tutaj, następuje u Ciebie, brak wiary w zapis Biblijny. Jeżeli Kain bał się jakichś ludzi, to znaczy, że Ci ludzie, mogący mu zrobić krzywdę, jednak istnieli!

  Cytuję:

  ``14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!"

  Księga Rodzaju 4/14

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/4.php

  No, gdyby było napisane, że Kain był pierworodnym synem Adama i Ewy, to moglibyśmy trochę podywagować, ale z opisu i z samego zachowania Kaina, wynika jasno, że ziemia w jakimś tam stopniu była już zamieszkała. Zatem, autorowi chodziło przede wszystkim o to, aby z potomków Adama i Ewy, wybrać dwóch braci, o skrajnych postawach.

  Zauważ również ciekawostkę, że w Księdze Rodzaju, w rozdziale piątym, wymienieni są potomkowie Adama, ale listę tychże otwiera dopiero Set, który urodził się wtedy, gdy Adam miał 130 lat!

  Tak, eonmark, Kain jednak miał się kogo bać! A jeśli mi nie wierzysz, to uwierz jemu! On przecież jest bardzo dobrym świadkiem, któremu nie zaprzeczył nawet Sam Pan Bóg. Posłuchaj:

  ``15 Ale Pan mu powiedział: "O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!" Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.``

  Księga Rodzaju 4/15

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/4.php

  Mam nadzieję, że sprawę Kaina omówiłem dość dokładnie.

  Jak widzisz, istnieją solidni świadkowie, opisanego wyżej zachowania potomka Adama i Ewy. Jednym z nich, Jest Sam Pan Bóg!

  Piszesz:

  ``Dlaczego Jezusowi miała być dana GWIAZDA ZARANNA - lucyfer?``

  Lucifer, to ten, który ``niesie światło`` i tak przed zgrzeszeniem, nazwany był Anioł. A mitologia grecka, mnie nie interesuje.

  Inne Twoje pytania:

  ``Dlaczego Jezus robił cuda, a chwile później, na osobności TŁUMACZYŁ SIĘ Bogu z tego co mówi tłumowi?``

  Nie zauważyłem by Pan Jezus z czegokolwiek TŁUMACZYŁ się Swojemu Tacie. Modlił się do Niego, Rozmawiał z Nim i Wstawił się za Swoim Ludem.
  Na osobności zaś, tłumaczył przypowieści swoim uczniom. Czyżbyś coś pokręcił?

  Wybacz, Twoje niektóre pytania, nie mają wcale sensu!

  Parę słów o Twoim zagadnieniu, przedstawionym w zdaniach poniżej:

  ``Uważasz Keren, ze Duch święty podpowiada gdzie powinien być przecinek.
  Dopuszczasz wiec możliwość że Biblia, ta ogólnodostępna nie jest w całości Słowem Natchnionym przez Ducha Świętego.
  Przestawiając przecinek, REINTERPRETUJESZ Biblie.
  Uważasz ze masz prawo, bo tak mówi Tobie wewnętrzna Prawda dana od Boga.
  Ja tez uważam ze każdy dostał w darze od Boga Prawdę. I każdy, kiedy szuka tej Prawdy szczerze, na nowo, w Świecie opartym na Kłamstwie, będzie potrafił odczytać Prawdę.``

  Po pierwsze, musisz zastanowić się nad Swoją Osobą. Pytania, które stawiasz, nie mają nic wspólnego z Duchem Biblii, z Bożą Mocą, z Majestatem i Boga Ojca, i Boga Syna.

  Powyżej wykazałeś wiele wątpliwości, teraz piszesz, że uważasz, że każdy dostał od Pana Boga Prawdę. Nie za bardzo Cię rozumiem! Twoja filozofia mnie przerasta!

  Ty chyba zupełnie ominąłeś wypowiedź grzegorza60, który bardzo ciekawie, na podstawie porównania o aptekarskim olejku, udowodnił, że tłumacze jednak mogą popełnić błąd. Powiem więcej, mogą doprowadzić do karygodnych zaniedbań, czy wręcz herezji!

  Ale czy moja to jest wina, że człowiek, pod pozorem Prawdy, oszukuje? Czy moja to jest wina, że w Ewangelii według Mateusza, papieże, by wywyższyć Piotra, zasugerowali nawiasowym dodatkiem, że to on jest skałą?

  Czy moja to jest wina, że w Biblii Warszawskiej, ktoś postanowił dodać w Liście do Hebrajczyków 12:23, określenie ``duchów LUDZI…``?

  Zatem tutaj nie chodzi tylko o przecinek ``u Łukasza``, ale o zmiany w cytatach Biblijnych, które robione są, bardzo często świadomie, dla własnych, religijnych potrzeb.

  Dlatego to, Pismo Święte ostrzega i namawia, by badać duchy, czy są z Boga.
  Dlatego to, Apostoł Paweł głosi, że choćby Anioł z nieba głosił inną Ewangelię, pozostaje pod przekleństwem.

  Ty nie wiesz, co znaczy pomoc Bożego Ducha! Absolutnie nie zdajesz sobie z tego sprawy. Jednak możesz coś sprawdzić.

  Uczniowie Pana Jezusa, nigdy nie nazwali się chrześcijanami, jak sugeruje polskie tłumaczenie Dziejów Apostolskich 11/26!
  Poszukaj w Internecie, angielskiego, lub niemieckiego wydania Nowego Testamentu i w miejscu, które powyżej zaznaczyłem, znajdziesz stwierdzenie, że w Antiochii, uczniowie byli nazwani ``Chrystusowymi``!

  Nie tylko Duch Święty podpowiada, gdzie jest błąd w ludzkim tłumaczeniu, ale i uczy!

  Słowo Pana Boga Jest Żywe! Jest Duchem, a nie martwą, zapisaną literą!
  Jak pisze Izajasz, Słowo Pana, przede wszystkim zapisane Jest w Jego uczniach. To List do człowieka wierzącego, który, przeciwnik Boży, chce sprofanować i zbezcześcić. Słowo Boże, to Prawo wypisane na Tablicach Serc!

  Stawiasz pytanie:

  ``Dopuszczasz wiec możliwość że Biblia, ta ogólnodostępna nie jest w całości Słowem Natchnionym przez Ducha Świętego.``

  Boskie Słowo zapisane w Piśmie Świętym, które Jest zgodne z Wolą Bożą, Słowo, które wyszło z ust Zbawiciela, Boga Ojca, czy proroków, Jest Słowem natchnionym i Świętym.

  To kłamliwe słowo, które różnej maści interpretatorzy, dodali do Ewangelii Bożego Syna, jest dodatkiem pogańskim i ja tego rodzaju dodatki w swojej Biblii, skreślam, aby nadać Świętej Księdze Wartość, na Jaką Słowo Boże zasługuje.

  Tym samym, moim ludzkim ruchem ręki, przy Pomocy Pana Jezusa, chcę oddać Zbawcy cześć i szacunek!

  Jeszcze raz:

  Oczywiście, że dopuszczam, że Duch Boży może pomóc człowiekowi wierzącemu zrozumieć, gdzie należy postawić przecinek i naprawić to, co zepsuli tłumacze.

  Podam jeden, ostatni na zakończenie przykład, źle postawionego przecinka.

  Ewangelia według Marka 15/43 BIBLIA WARSZAWSKA

  http://www.biblia-internetowa.pl/Mar/15/44.html

  Mam nadzieję, że zauważasz różnicę!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @eonmark 23:13:33
  Albo wierzymy w istnienie Jezusa, we wszystko co jest napisane w Biblii, w każde słowo...bo jest napisane przez ludzi na których spłynął Duch Święty, który nie pozwoliłby na umieszczenie chociażby jednego przecinka w taki sposób, by moc wprowadzić prostego, oddanego Bogu człowieka w błąd, ALBO
  należny uczciwie przyznać ze Biblia nie jest Absolutnym Słowem Boga, a jest Zbiorem Ksiąg Natchnionych , w których Słowo Boga, zostanie odnalezione przez każdego kto go ze szczerością dziecka poszukuje.

  >>> też tak uważam.
 • @60grzegorz 10:05:36
  "Czyli mamy eonmark, sprawę w pewnym sensie wyjaśnioną , Pan Jezus nie jest dla ciebie Bogiem, z tego co czytam, Mistrz nie może być Bogiem.
  Hm..."

  Sa rozne rozdzaje 'mistrzow'...
  Jest 'mistrz zmianowy' w fabrykach, jest 'mistrz olimpijski', jest 'mistrz sztuk walk', jest takze 'mistrz religijny'...
  Slowo Mistrz, oznacza osiagniecie wyzszego poziomu, umiejetnosci, wtajemniczenia.

  Wedlug Cibie, Jezus to Bog.
  Czy Bog moze byc nazywany mistrzem?

  Z angielskiego: master something, oznacza 'opanowac cos(wiedze...)
  Czy Bog musi sie trudzic by cos opanowac tak by 'zdobyc wyzszy poziom'?

  Albo Bog, albo 'Mistrz'.
  Chociaz, jak wiemy, w historii ludzkiego gatunku, tendencja by przydawac boskosc wybitnym jednostkom, jest duza.


  "A tak na marginesie, mam pytanko, czy ja grzegorz60, jestem synem człowieczym, czy nie? Powiedź mi."

  Nie wiesz kim jestes?

  Pozdrawiam.
 • @eonmark 23:15:11
  Witam
  Napisałeś:
  //Wedlug Cibie, Jezus to Bog.
  Czy Bog moze byc nazywany mistrzem?
  ……………………………………………………………………………………………………

  24. Nie jest uczeń nad mistrza ani sługa
  nad swego pana;
  25. wystarczy uczniowi, aby był jak jego
  mistrz, a sługa jak jego pan; jeśli gospodarza
  Belzebubem nazwali, tym bardziej jego
  domowników! Ewangelia według Mateusza 10

  Nie mam najmniejszego zamiaru by rozmowa zakończyła się pewnym fiaskiem, wydaje mi się jednak, że bardzo nie lubicie sformułowania Bóg, jeśli chodzi o osobę Zbawiciela.

  Pogodzenie tych dwóch przymiotów nie jest zależne od ludzkiego rozumu, dlatego, powtarzam raz jeszcze , Zbawiciel w pewnym celu ukrywał Swą Potęgę, chciał, by ludzie sami zauważyli w Nim Boga, Który Przyszedł w ciele.

  Zresztą podzielam słowa Izajasza, który w podobny sposób, przedstawia nam Kogoś,(Mistrza) który niebawem odwiedzi ten ziemski padół.

  5. Albowiem dziecię narodziło sie nam,
  syn jest nam dany i spocznie władza na jego
  ramieniu, i nazwa go: Cudowny Doradca,
  Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę
  Pokoju.
  Izajasz 9

  Dziwne, prastare księgi nazywają Zbawiciela Pan – Panów, Król – Królów, Cudownym Doradcą, Księciem Pokoju, a kiedy Zbawiciel mówi o Sobie w podobieństwie Mistrz, to ludziom to nie pasuje.

  No, ja nie mam z tym problemu, czego i tobie życzę.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @eonmark 23:15:11
  Napisałem do Ciebie:

  "A tak na marginesie, mam pytanko, czy ja grzegorz60, jestem synem człowieczym, czy nie? Powiedź mi."

  Nie wiesz kim jestes?
  ........................................................................

  Spodziewałem się tej odpowiedzi, wiem kim jestem, i wiem kim Jest Pan Jezus.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @60grzegorz 23:57:46
  "Spodziewałem się tej odpowiedzi"

  Wiedzialem ze jej sie spodziewasz... : )

  serdecznie pozdrawiam.
 • @a1a 23:14:04
  : )

  Pozdrawiam.
 • @57KerenOr 16:02:24
  Witaj Keren,

  ---"Jeżeli Pan Jezus Sam o Sobie Powiadał, że Jest Synem Człowieczym, to być może miał na myśli Siebie, jako człowieka zrodzonego z niewiasty. Izraelici posiadali takie określenie w swoim słownictwie."---

  Syn Czlowieczy w starszych ksiegach ST oznaczal 'czlowieka'.
  Niektorzy interpretuja, ze Daniel ze swoja wizja...nadal okresleniu 'syn czlowieczy' role Tytulu Boskiego...Malo kto jednak zwraca uwage na fakt, ze
  Daniel dodal ze widzial 'JAKBY' syna czlowieczego...


  W wielu miejscach w Bibli, slowa - 'czlowiek' oraz 'syn czlowieczy' wystepuja razem, jak 'blizniacy'.
  Musi byc konkretny powod ku temu.

  Przyklad:
  Izajasz 51,12
  " Ja i tylko Ja jestem twym pocieszycielem.
  Kimże ty jesteś, że drżysz
  przed człowiekiem śmiertelnym i przed synem człowieczym,
  z którym się obejdą jak z trawą? "

  Izajasz 56,2
  " Błogosławiony człowiek, który tak czyni,
  i syn człowieczy, który się stosuje do tego"

  U Jeremiasza, Biblia Tysiaclecia, sprytnie redagujac, ukrywa prawde.
  Zamiast slowo 'czlowiek' uzywa slowa 'nikt', zamiast 'syn czlowieczy' slowo 'czlowiek'...kompletnie zacireajac sens.

  Jeremiasza 49,18
  "Jak po zburzeniu Sodomy i Gomory
  oraz miast sąsiednich - mówi Pan -
  nikt nie będzie tam mieszkał,
  i żaden człowiek nie osiedli się na tym miejscu. "

  Oryginal brzmi bowiem tak:

  "Jak po zburzeniu Sodomy i Gomory
  oraz miast sąsiednich - mówi Pan -
  czlowiek nie będzie tam mieszkał,
  i żaden syn czlowieczy nie osiedli się na tym miejscu."

  Dlaczego wiec slowo 'czlowiek' ('adam)
  oraz slowo ' syn czlowieczy' (ben-'adam)wystepuja razem w tych samych kontekstach, jezeli mialy by znaczyc to samo?
  Bo oba slowa nie oznaczaja tego samego.
  Slowo 'czlowiek' odnosi sie do 'przecietnego czlowieka, a szerzej do 'ludu', natomiast slowo 'syn czlowieczy' znaczy LIDER...Pasterz.
  ---"Zauważ, że Pan Jezus pozytywnie odniósł się do wypowiedzi Piotra, który dostrzegł w Zbawicielu, nie tylko Syna Człowieczego, ale przede wszystkim, MESJASZA, SYNA BOGA ŻYWEGO!"---

  Mesjasz jest slowem, ktore zostalo uzyte w subtelny sposob jako manipulacja.
  Przydano slowu Mesjasz falszywe znaczenie, jako Absolutny Zbawca, a takim moze byc tylko BOG!
  Slowo MESJASZ, doslownie oznacza 'namaszczony'...'olejkiem Ducha Swietego'...

  Psalm 45,8
  "Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość,
  dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie
  olejkiem radości hojniej niż równych ci losem; "


  W tlumaczeniach Biblijnych, intencjonalnie, uzywa sie tego slowa zamiennie.
  Kiedy pada slowo Mesjasz, wtedy odonosic sie ma wylacznie do Jezusa i oznaczac ma Zbawce, syna bozego.

  W oryginale hebrajskim, slowo MESJASZ (moshiach) uzyte jest w stosunku do wielu 'charakterow'.
  Przykladem niech bedzie Krol Perski, Cyrus 2.
  Przy czym w Bibli Tysiaclecia, slow mesjasz zostalo przetlumaczone na polski - POMAZANIEC.

  DLa Jezusa, zrobiono wyjatek i zachowano forme 'oryginalnea' nie tlumaczac jej, tak by 'nieusprawiedliwionym znaczeniem, z gruntu falszywym, nadac calosci najwyzszego znaczenia.
  Jak wiemy , pomazancami bozymi oglaszani byli krolowie.
  W bibli, slowem MESJASZ okreslano, poza krolami, niektorych Prorokow, czy Kaplanow.


  "Tak mówi Pan o swym pomazańcu Cyrusie:
  «Ja mocno ująłem go za prawicę,
  aby ujarzmić przed nim narody
  i królom odpiąć broń od pasa,
  aby otworzyć przed nim podwoje,
  żeby się bramy nie zatrzasnęły.
  Ja pójdę przed tobą
  i nierówności wygładzę.
  Skruszę miedziane podwoje
  i połamię żelazne zawory.
  Przekażę ci skarby schowane
  i bogactwa głęboko ukryte,
  ażebyś wiedział, że Ja jestem Pan,
  który cię wołam po imieniu, Bóg Izraela. "

  Reasumujac, Mesjasz - Pomazaniec to najwyzasza forma lidera, ktory jest WYBRANCEM BOGA. Pomazany zostaje Duchem Swietym, ktory Symbolizuje Swiete Oswiecenie.Syn Bozy jest odniesieniem do faktu ze na 'lidera' Bog Wylal Ducha Swietego, namaszczajac go, symbolicznie czynil go swoi synem.

  Natomiast nigdy, Syn Czlowieczy - lider-pasterz, czy Mesjasz - pomazaniec, nie byli tozsami z samym Bogiem.

  Jezeli przychodzili, to od Boga.Jezeli dostawali 'klucze', to od 'Ojca'.
  Jezeli stawali sie Sedziami, to z Jego Woli.

  Samo okreslenie SYN BOZY jest rowniez oczywiste.

  Jezeli by uzyc Twojej logiki, KEREN, to 'Synowie Bozy' z najstarszej ksiegi, Rodzaju, a zapisani jezykiem Hebrajskim (B'nai HaElohim) musieliby zostac uznani za BOGOW.

  ALE wiemy ze bylby to ABSURD, bo 'synowie bozy' byli 'poslancami(aniloami).

  "Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. "

  Warto zauwazyc, ze wyraznie odgraniczono 'synow boga' od 'corek czlowieczych'...Poslancy i ludzie...

  Dodam, ze Jezus, chociaz mial byc poczety 'niepokalanie' , nie przeszkadzalo to w tym by opisac szczegolowo Drzewo Genealogiczne jego Ojca, ktory przeciez nie byl jego biologicznym rodzicem, tak by udowodnic korzenie ktore siegalu Dawida, a dawaly mozliwosc do obiecia Tronu i stania sie prawowitym 'Krolem' Narodu.


  ---"Zresztą, Pan Jezus, będąc z Domu Dawidowego, nie nazywał siebie Chrystusem (greka), lecz Mesjaszem właśnie!"---

  Nie moglby nazywac siebie 'Chrystusem' bo jest to termin grecki, a Jezus grekiem nie byl...  ---"Następne zagadnienie. Piszesz:

  ``Dlaczego Kain bał się 'innych ludzi' po tym jak Bóg go wygonił, skoro nie powinno być innych ludzi?``

  I tutaj, następuje u Ciebie, brak wiary w zapis Biblijny. Jeżeli Kain bał się jakichś ludzi, to znaczy, że Ci ludzie, mogący mu zrobić krzywdę, jednak istnieli! "---

  To ze Istnieli, nie ma watpliwosci.
  Ja zadalem pytanie dlaczego sie bal innych ludzi, skoro nie powinno ich byc!

  Napisales, Keren:
  ---"No, gdyby było napisane, że Kain był pierworodnym synem Adama i Ewy, to moglibyśmy trochę podywagować, ale z opisu i z samego zachowania Kaina, wynika jasno..."---

  Kain byl PIERWORODNYM SYNEM, a po zabojstwie ABLA, zostal sam,
  wiec jakich ludzi sie bal, skoro oprocz niego zostali tylko jego rodzice, a jak trafnie zauwazyles, SET byl darem od Boga, by zapelnic pustke po Ablu, i narodzil sie gdy Adam mial130 lat .

  " Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata. "


  ---"autorowi chodziło przede wszystkim o to, aby z potomków Adama i Ewy, wybrać dwóch braci, o skrajnych postawach."---

  Autorowi chodzilo o cos bardzo glebokiego.

  Bog przychylnie patrzyl na Abla i rzyjmowal jego 'ofiary' . Wyraznie faworyzowal mlodszego.
  Abel, jako hodowca bydla, symbolizowal koczowniczo - zbieracki tryb zycia.
  Taka forma egzystencji ludzkiej pojawila sie przed rolnictwem.
  Koczowniczy tryb zycia okresla charakter funkcjonowania czlowieka.Sprawia ze czlowiek w poszukiwaniu nowych pastwisk, nieustannie sie przemieszcza.Dlugofalowe 'skutki' takiego trybu zycia sprawiaja ze czlowiek, bedacy blisko natury, zyje w harmoni z nia, co jest wyraznie Promowane przez Boga.
  Z drugiej strony, Kain, jest protoplasta rolnikow.
  Kain zabijajac Abla, symbolizuje prastara kolej rzeczy, kiedy to koczowniczy sposob egzystencji grup ludzkich , powoli ustepowal drogi zorganizowanej kontroli natury, czego przejawem jest rolnictwo.
  I chociaz 'dobry rolnik' jest mily oczom Boga, a jego zwiazek z natura opiera sie jak najbardziej na wspolnej, swietej symbiozie z ziemia, to jednak Dlugofalowe skutki rolnictwa sprawiaja ze jest to jedyny sposob na Postep Cywilizacyjny.
  Kiedy czlowiek 'ujarzmia ziemie' i staje sie w wiekszym stopniu niezalezny, maleje presja przemieszczania sie, i czlowiek moze zaczac Budowac.
  A kiedy juz zacznie...Budowac...to nie potrafi skonczyc! Czego efektem jest 'Satra Wieza Babel' i ta juz nam Wspolczesna.
  Miasta, staja sie nie tylko kolem zamachwoym rozwoju, ale posiadaja swoja ciemna strone.Jest nia DEMORALIZACJA DUCHA LUDZKIEGO, prowadzaca Ludzkosc ku UPADKOWI...OTCHLANI

  Kain jako pierworodny, symbolizowal w pewnym sensie 'pierwotna dzikosc' ludzkosci.
  Abel, byl juz symbolem, pewnej materialnej i duchowej 'stabilizacji' co objawilo sie wyborem koczowniczego trybu zycia, w zgodzie z natura, z brakiem czarnych wizji na horyzoncie jako efektu takiego wyboru.

  Jednak nie taka Droga przeznaczona zostala gatunkowi ludzkiemu tu w tym realmie...dlatego Abel, 'musial odejsc'...
  ---"Piszesz:

  ``Dlaczego Jezusowi miała być dana GWIAZDA ZARANNA - lucyfer?``

  Lucifer, to ten, który ``niesie światło`` i tak przed zgrzeszeniem, nazwany był Anioł. A mitologia grecka, mnie nie interesuje."---


  Napisales oczywistosc. Przeciez kazdy moze zajrzec do wikipedii i sprawdzic kim byl lucyfer...ale te 'fakty' nie pochodza z Bibli, tylko z literatury pozabiblijnej.
  Ja zadalem pytanie, dlaczego Gwiazda Zaranna (Wenus) dana zostala Jezusowi?

  Czasem, lepiej wprost powiedziec ze nie zna sie odpowiedzi lub nie probowac odpowiadac jezeli sie nie wie.  ---"Nie zauważyłem by Pan Jezus z czegokolwiek TŁUMACZYŁ się Swojemu Tacie. Modlił się do Niego, Rozmawiał z Nim i Wstawił się za Swoim Ludem.
  Na osobności zaś, tłumaczył przypowieści swoim uczniom. Czyżbyś coś pokręcił?"---

  Spojrz:
  "Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?» Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał». "

  Dlaczego Syn Boga - BOG, mialby tlumaczyc swojemu Ojcu- BOGU, ze ze wzgledu na otaczajacy go lud, tak mowil ?

  Bog wie wszystko !
  Syn Bozy - Bog, wie wszystko, wiec nie musza sobie niczego wyjasniac, tym bardziej ze sa Jednym Bogiem...  Niestety, ze slepa wiara, takich absurdow sie nie zauwaza, lub nie chce widziec...  ---"Powyżej wykazałeś wiele wątpliwości, teraz piszesz, że uważasz, że każdy dostał od Pana Boga Prawdę. Nie za bardzo Cię rozumiem! Twoja filozofia mnie przerasta!"---


  Prawda to Dar jaki kazdy czlowiek dostal od Boga.Jest ona nierozerwalnie zwiazana z naszym zyciem, i zawsze kiedy szczerze jej pragniemy, odzywa sie w nas.
  Przeciez w glebi swojej duszy, kazdy wie co jest zle a co dobre, co jest Prawda a co Klamstwem.
  Jezeli jednak oszukujemy samych siebie, wtedy zaczynaja sie problemy z dostepem do naszego Skarbu...


  Moja 'filozofia' Ciebie przerasta...a swojej nie zauwazasz?


  ---"tłumacze jednak mogą popełnić błąd. Powiem więcej, mogą doprowadzić do karygodnych zaniedbań, czy wręcz herezji!"

  "Ale czy moja to jest wina, że człowiek, pod pozorem Prawdy, oszukuje? Czy moja to jest wina, że w Ewangelii według Mateusza, papieże, by wywyższyć Piotra, zasugerowali nawiasowym dodatkiem, że to on jest skałą?"

  "Zatem tutaj nie chodzi tylko o przecinek ``u Łukasza``, ale o zmiany w cytatach Biblijnych, które robione są, bardzo często świadomie, dla własnych, religijnych potrzeb"---  Sam przyznajesz ze Biblia jest ZMANIPULOWANA.Tak uwazasz.
  Jednoczesnie piszesz:


  ---"Boskie Słowo zapisane w Piśmie Świętym, które Jest zgodne z Wolą Bożą, Słowo, które wyszło z ust Zbawiciela, Boga Ojca, czy proroków, Jest Słowem natchnionym i Świętym."---


  Ale zeby 'oddzielic' prawde od klamstw, napisales:


  ---"Tym samym, moim ludzkim ruchem ręki, przy Pomocy Pana Jezusa, chcę oddać Zbawcy cześć i szacunek!"---


  Tak wiec, sam decydujesz co wedlug Ciebie jest Prawda a co nie, przy pomocy Ducha Swietego.

  Ja czynie podobnie, jednak rozni nas to ze Ty szukasz Prawdy, pomiedzy klamstwami, tak by obraz Jezusa - Boga byl w Twoim zrozumieniu autentyczny,
  a ja szukam Prawdy.
  Nie tej Absolutnej, bo do odnalezienia jej w zyciu nie potrzeba 'posrednikow', ale tej o 'swiadectwie' Slowa Bozego.
  Ostatecznie, wszystko pochodzi od Boga.  ---"Podam jeden, ostatni na zakończenie przykład, źle postawionego przecinka

  Biblia Warszawska:
  A Piłat zdziwił, się że już umarł; i przywołał setnika, i zapytał go, czy dawno umarł.
  Biblia Tysiąclecia:
  Piłat zdziwił się, że już skonał. Kazał przywołać setnika i pytał go, czy już dawno umarł.
  Biblia Gdańska:
  A Piłat się dziwował, jeźliby już umarł; i zawoławszy setnika, pytał go, dawnoli umarł?"---


  Wstrzasajacy przyklad, jak zle postawiony przecinek, zmienia...estetyke skladni...w tym konkretnym przypadku. : ) : ) : )


  KEREN, pozytywny jest fakt ze nazywasz rzeczy po imieniu, dotyczace 'kultow', (maryjnych, swietych...), dotyczace 'organizacji koscielnej' ktora zamiast nauczac Prawdy, swoim postepowaniem i cala sztuczna otoczka, oddala ludzi od Prawdy.

  Jezeli szczeze wierzysz ze Jezus jest Bogiem , to bezwzgledu na to czy masz racje, czy sie mylisz, jestes wporzadku.

  Pozdrawiam

  P.S:
  Nie ignoruj mitologii, szcegolnie starozytnych cywilizacji.
  Wiele 'opowiadan' jest starszych od Biblii.
  Zeby napomknac Utnapisztima, Protoplaste Noego, starszego o jakies 2 tysiace lat...(przynajmniej oficjalnie)
 • @eonmark 03:48:52
  Przeciez wierzysz w bozka kosmite (Jedi?), ktory przybyl na statku kosmicznym..., pamietam jak rozmawialam z toba u blogera RAJan'a na nE!

  To Hollywood!
 • @bar-bara 20:05:51
  Barbara,
  Ja wierze w Boga - Stworce wszechrzeczy,
  a nie w kosmite, tak jak teraz mowisz.
  A u Andariana napisalem ze objawiajacy sie Bog Izraela na czubku Gory to Statek Kosmiczny, technologia.
  Nigdy nie wierzylem i nie powiedzialem ze wierze w Boga Kosmite.

  Zanim sie odezwiesz to zastanow sie czy czasem nie klamiesz.

  Widze co piszesz i widze ile wypisujesz bredni.
  Nie pisze o tym dlatego ze uznalem ze to strata czasu.
  Nie tedy droga do Prawdy.
 • (nie)bezpieczny przecinek - do Autora
  Drogi Autorze,

  Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem Twój artykuł.
  Zainteresowaniem, lecz i ze zdziwieniem oraz niepokojem.
  Po raz pierwszy w życiu słyszałem taką interpretację słów Jezusa i prawdę mówiąc wcale mnie nie przekonała.

  Jeśli słowa Jezusa rzeczywiście miały takie znaczenie (zaprawdę powiadam ci dziś"), to jest to JEDYNE miejsce w Nowym Przymierzu, gdzie Jezus użył takiej konstrukcji swojej wypowiedzi.
  Słowa "zaprawdę powiadam wam" Jezus wypowiadał wielokrotnie.

  ANI RAZU nie użył po tych dwóch słowach wyrazu DZIŚ!

  Ani w polskim, ani w greckim tłumaczeniu.

  Jeśli miałeś okazję czytywać moje (nieliczne) wypowiedzi w Twoich artykułach to wiesz, że daleko mi od mędrkowania. Nikomu nie chcę nic udowadniać. Jednak uważam, że przedmiotowy artykuł został napisany pobieżnie (nie wiem pod jakim wpływem) i zdecydowanie nie wyczerpał tematu.

  Pozdrawiam,

  Piotr
 • @
  //Po raz pierwszy w życiu słyszałem taką interpretację słów Jezusa i prawdę mówiąc wcale mnie nie przekonała.//

  .....................................................................................

  Już to gdzieś słyszałem, to może gwoli przypomnienia:

  16 Czekając na nich w Atenach, Paweł burzył się wewnętrznie na widok miasta pełnego bożków. 17 Rozprawiał też w synagodze z Izraelitami i z "bojącymi się Boga" i codziennie na agorze z tymi, których tam spotykał.

  18 Niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich rozmawiali z nim: «Cóż chce powiedzieć ten nowinkarz» - mówili jedni, a drudzy: - «Zdaje się, że jest zwiastunem nowych bogów» - bo głosił Jezusa i zmartwychwstanie.

  19 Zabrali go i zaprowadzili na Areopag, i zapytali: «Czy moglibyśmy się dowiedzieć, jaką to nową naukę głosisz? 20 Bo jakieś nowe rzeczy wkładasz nam do głowy. Chcielibyśmy więc dowiedzieć się, o co właściwie chodzi».

  21 A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego.

  (...) 32 Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: «Posłuchamy cię o tym innym razem». 33 Tak Paweł ich opuścił."
  ..............................................................................

  Jak historia lubi się powtarzać, i pomyśleć że od tego czasu minęło dwa tysiące lat, i jak zrozumienia nie ma, tak nie ma.

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @60grzegorz 22:44:30
  Mylisz się 60Grzegorz, zrozumienie jest.
  I proszę nie porównuj słów Pawła ze słowami autora artykułu (myślę, że 57KerenOr nie potrzebuje adwokata).

  Nowa nauka nie zawsze znaczy dobra, czy zgodna z Prawdą. Dobrze Ci radzę (jak Brat Bratu), zastanów się nad tym.

  Z przytoczonego przez Ciebie fragmentu mógłbym też wnioskować, że uważasz mnie za osobę, która wyśmiewa lub ignoruje zmartwychwstanie (cytat ma taki właśnie wydźwięk). To kolejna rzecz, której u Ciebie nie rozumiem.
  Przecież nigdy nie podważałem tego FAKTU, jakim jest zmartwychwstanie Jezusa...

  Prawdę mówiąc nie wiem, co Tobą kierowało, gdy pisałeś swój komentarz.

  Pozdrawiam
 • @Piciu 08:58:12
  Nie odpowiadam zamiast Kerena, czy zamiast Grzegorza.

  W komentarzu do Grzegorza napisales:

  ''Nowa nauka nie zawsze znaczy do''bra, czy zgodna z Prawdą.''


  Zgadzam sie, nowa nauka nie musi byc dobra.
  I wlasnie ow przecinek (o ktorym pisze Keren) jest taka nowa nauka.

  Wiemy, ze w Pismach greckich przecinkow, kropek..., nie bylo.
  Sa zatem nowe i jesli zle umieszczone przekrecaja Slowo Boga.

  Zgadzam sie z Kerenem i Grzegorzem w tej sprawie. Przecinek, ktory wstawili tlumacze jest zle postawiony, poniewaz kloci sie z nauka Zbawiciela.
  Nie ma w Biblii mowy o tym, by ktos zaraz po smierci szedl do raju.

  Wiec na jakiej podstawie tlumacze wstawili ten przecinek?

  Co jest wedlug ciebie wazniejsze, nauka Pana Jezusa ( ze dopiero pozniej, w czasie powtornego przyjscia, na glos ostatniej traby, bedzie zmartwychwstanie), czy przecinek tlumaczy, przeczacy nauce Zbawiciela?

  Slowo Boga skierowane jest do nas bezposrednio. Zaden czlowiek (tlumacz, biblista...) nie jest w tej sprawie autorytetem, czy posrednikiem.
  Jedynym posrednikiem miedzy Ojcem a nami jest Syn Umilowany - Jezus Chrystus - Slowo Boga.  Na marginesie dodam, ze ow przecinek nie jest jedynym miejscem, gdzie tlumacze przekrecaja Slowo Boga. Innym razacym przykladem jest to, ze w Pismie pisze, ze kobiety przyszly do grobu w sabbaton-sabat-siodmy dzien, ale tlumacze napisali w pierwszy dzien tygodnia.
 • @Piciu 08:58:12
  Z artykułu Kerena wynika jasno i zrozumiale, że nikt tutaj nie podważa Zmartwychwstania, lecz źle postawiony przecinek, sprawił, że wielu ludzi uwierzyło w to, że łotr z chwilą śmierci poszedł do przyrzeczonego przez Zbawiciela, raju.

  A to jest nieprawda, i to dokładnie tłumaczy Keren, a ja jako adwokat, mam prawo wziąć udział w dyskusji, jak każdy inny.

  P.s Piciu, jesteś moim bliźnim, nie bratem, choć bardzo bym tego chciał.

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @eonmark 20:43:05
  Gdzie ja klamie?
  Przeciez sam potwierdzasz, ze (u Andriana, RAJana) napisales o statku kosmicznym-technologii.
  I masz racje taka rozmowa jest strata czasu.
 • @60grzegorz 10:54:21
  "P.s Piciu, jesteś moim bliźnim, nie bratem, choć bardzo bym tego chciał."
  Proszę wyjaśnij, bo nie rozumiem... (choć wiem, jaka jest różnica)
 • @Piciu 11:05:12
  No właśnie, ja też nie rozumiem, ty napisałeś, to może wytłumaczysz, o co chodzi z tym bratem.
  No chyba że miałeś na myśli, relację typowo rodzinną, typu, pomogę tobie jak brat bratu, a nie Biblijną. To przepraszam.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Piciu
  KOMU ZALEŻY NA TYM, BY OBRAŻAĆ ZBAWICIELA?!

  Witaj Piotrze!

  Napisałeś:

  ``Jeśli słowa Jezusa rzeczywiście miały takie znaczenie (zaprawdę powiadam ci dziś"), to jest to JEDYNE miejsce w Nowym Przymierzu, gdzie Jezus użył takiej konstrukcji swojej wypowiedzi.
  Słowa "zaprawdę powiadam wam" Jezus wypowiadał wielokrotnie.
  ANI RAZU nie użył po tych dwóch słowach wyrazu DZIŚ!``

  Słusznie napisałeś! Mowa Pana Jezusa, skierowana do łotra, była jedyną w swoim rodzaju, dlatego, że tylko on, na krzyżu miał przyobiecane zbawienie.

  Słowa, ``powiadam CI dziś``, są przyrzeczeniem i odosobnioną rozmową dwóch osób. Jednej, potrzebującej przebaczenia i Drugiej, Mogącej przebaczyć i przyobiecać Raj. Dlatego, już w tamtym dniu, Pan Jezus Postanowił dać nadzieję skazańcowi, który zawisł na krzyżu obok niego.

  Zatem, nigdzie więcej takich słów nie ma, ponieważ być nie może!

  Zresztą, to nie tylko ja stawiam przecinek w nakreślonym przeze mnie miejscu. Tak robią również Świadkowie… i Adwentyści Dnia Siódmego, z którymi w wielu podstawowych kwestiach się nie zgadzam.

  Pisałem już o tym wielokrotnie, ale napiszę jeszcze raz:

  Pan Jezus Ustanowił Swoje Prawo Zmartwychwstania. Mówi ono, że gdy Zbawiciel Pojawi się kiedyś DRUGI raz, to wtedy nastąpi wzbudzenie tych, których powołał. Będą tam Apostołowie, Maria, prorocy i wszyscy ci, którzy uwierzyli w Pana Boga!

  W Ewangelii według Jana, czytamy:

  ``A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.``

  (Ewangelia według Jana 14:3)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/14.php

  Pan Jezus wyraźnie w powyższym fragmencie zaznacza, że dopiero jak POJAWI SIĘ POWTÓRNIE, to dopiero wtedy, zabierze ludzi do Domu Ojca.

  Wersetów w Piśmie Świętym, na temat zmartwychwstania ludzi wierzących, jest mnóstwo.

  Apostoł Paweł, natchniony Duchem Bożym, podporządkuje się pod Naukę Zbawiciela. On wie bardzo dobrze, że gdy zakończy swoje życie, to musi czekać, aż pewnego dnia, Pan Jezus go wzbudzi.

  W Drugim Liście do Tymoteusza, pisze:

  ``7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 8 Na ostatek ODŁOŻONO DLA MNIE wieniec sprawiedliwości, który mi W OWYM DNIU odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ALE I WSZYSTKIM, którzy umiłowali POJAWIENIE SIĘ Jego.`` (4/7, 8)

  http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Tm/4.php

  Mowa Pawła, pokrywa się z Mową Pana Jezusa. Apostoł przed zakończeniem swojego życia, pisze do Tymoteusza, że będzie zbawiony, ale nagrodę, otrzyma dopiero, gdy pojawi się drugi raz Pan Jezus. I co najważniejsze, w tym samym ``dniu``, otrzymają również nagrodę ci, którzy ``umiłowali POJAWIENIE SIĘ (Zbawiciela)``.

  *
  Załóżmy jednak, że stawiam przecinek w miejscu, ogólnie wiadomym:

  ``I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego. I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci (przecinek) dziś będziesz ze mną w raju.``

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/23.php

  Zatem konkludując, na podstawie powyższego cytatu, dochodzimy do wniosku, że kłamstwem jest to, co powiedział przed chwilą Paweł, ponieważ łotr nie czekał za nagrodą do Dnia Pańskiego, tylko w tym samym dniu zabrany został do Raju.

  Kłamstwem są również Mowy Mojego Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, Który wielokrotnie głosił, że ``Syn Człowieczy musi umrzeć i trzy dni leżeć w grobie``, i ciało, co prawda w grobie leżało, ale Pana Jezusa tak faktycznie tam nie było, ponieważ był np. z łotrem w Niebie!

  Kłamstwem również muszą być zapewne mowy tych proroków, którzy głosili o tym, że Zbawiciel umrze!


  NIE!
  Pan Jezus Ustanowił Swój Dzień Zmartwychwstania! Nastąpi ono z chwilą Jego Drugiego Przyjścia na ziemię. Pan Jezus Jest Pierwszym w zmartwychwstaniu. Przed wiekami Umarł i Zmartwychwstał.

  Kłamstwem jest to, że łotr, w dniu ukrzyżowania przebywał w Domu Ojca, razem ze Zbawicielem.

  Komu zależy na tym, by ``udowodnić``, że Pan Jezus nie umarł? Komu zależy na tym, by zaprzeczyć szlachetnym Mowom Stwórcy!?

  Jeżeli Pan Jezus leżał w grobie, to jak mógł jednocześnie przebywać w Raju z łotrem!?

  Chyba, że tak naprawdę, Zbawiciel, wcale nie umarł, to wtedy Ci, co stawiają przecinek w miejscu ogólnie wiadomym, mają rację!

  W takim razie, jedzmy i pijmy…

  Pozdrawiam!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @60grzegorz 11:32:07
  Będę pamiętał, żeby nie komentować Twoich wypowiedzi.
  Przepraszam za wyrażenie, ale weź się chłopie zastanów, co piszesz, bo na prawdę bredzisz... Ani jednego konkretu, ani jednego argumentu.

  W jednym masz jednak rację; będę bardziej uważał zanim nazwę kogoś moim Bratem w Chrystusie.
 • @57KerenOr 12:25:47
  Witaj!

  Dziękuję, że tak obszernie skomentowałeś moją wypowiedź.
  Postaram się krótko podsumować;

  1. Każda wypowiedź Jezusa, która zaczynała się od słów "zaprawdę powiadam Ci / Wam", była jedyna w swoim rodzaju. Przecież Bóg nigdy nie mówi tylko po to, aby coś powiedzieć. W końcu na Jego Słowo powstał świat! Ani razu nie użył słowa "dziś". To fakt.

  2. Kolejny fakt jest taki, że Biblia zawiera bardzo niewiele wskazówek na to, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, przed zmartwychwstaniem ciała.
  Najbardziej obszerny fragment, to historia o bogaczu i o łazarzu. Zarówno bogacz, jak i łazarz, choć umarli, mają świadomość. Jeden z nich cierpi, drugi jest szczęśliwy.
  Jezus nie powiedział do łotra, że będzie z Nim w niebie, lecz w raju. To zasadnicza różnica. Raj może być stanem nazwijmy to "błogości" duszy człowieka zbawionego, który po śmierci oczekuje za Dzień Sądu, gdy jego ciało zmartwychwstanie i dołączy do duszy. Wtedy osiągnie pełnię zbawienia.

  ZGADZAM się zatem, że po śmierci najprawdopodobniej człowiek nie idzie od razu przed tron Boga, lecz jego dusza pozostaje w stanie pośrednim (nie ja wymyśliłem tą nazwę) i oczekuje na dopełnienie się zbawienia. Dopiero potem "idzie do nieba".

  3. "Pan Jezus Jest Pierwszym w zmartwychwstaniu. Przed wiekami Umarł i Zmartwychwstał." - ZGADZAM SIĘ!

  4. Moje oświadczenie - Wierzę w jedynego Boga Ojca, który objawił się w ciele Jezusa a obecnie żyje we mnie poprzez Świętego Ducha. Wierzę, że Jezus jest Bogiem i że na Jego Słowo powstał świat. Wierzę, że umarł za moje grzechy i zmartwychwstał dając mi życie wieczne. Wierzę, że On jest JEDYNĄ drogą do Ojca i JEDYNYM pośrednikiem. Wierzę w nieomylność zapisaną na kartach Biblii. Wierzę, że jest to JEDYNE nieomylne i niepodważalne Słowo Boga.
  Jeśli na tej podstawie ktoś nie chce nazwać mnie swoim Bratem w Chrystusie, to proszę o konkretne uzasadnienie!

  Przepraszam, że napisałem w punktach, ale dzięki temu łatwiej ująć mi to, co mam na myśli.

  Dziękuję za rzeczową dyskusję.

  Pozdrawiam
 • @Piciu 13:23:18
  Napisałeś:

  //Osobiście należę do jednej z poznańskich wspólnot baptystów, jednak wychowałem się w kościele katolickim i nie toleruję ataków na KK. Każdy ma swoje za uszami. Zarówno katolicy, jak i protestanci czy baptyści czasami błądzą.
  Ważne jest tylko to, że wszyscy ochrzczeni w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, jesteśmy braćmi i siostrami. Nieważne czy szufladkujemy się jako katolik czy jako protestant.
  MOJA WIELKANOC! Artykuł.//
  ........................................................................

  Nie tolerujesz ataków na kk , JA POPIERAM .

  //Ważne jest tylko to, że wszyscy ochrzczeni w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, jesteśmy braćmi i siostrami. Nieważne czy szufladkujemy się jako katolik czy jako protestant.//

  Wiesz, szatanowi nie zależy czy będzie między katolikiem, baptystą, świadkiem, zielonoświątkowcem, adwentystą itd. A swoją drogą odeszłeś od katolicyzmu, by znowu zasiąść przy stole, przy którym siedzą ci oszuści, czegoś tu nie rozumiem. Jak dla mnie to trafiłeś z deszczu pod rynnę, ale twój wybór.

  Uuu, to jest EKUMENIA, MASZ PROBLEM, teraz wiem dlaczego jesteś taki tolerancyjny i otwarty na każdą rozmowę, broniąc tych, którzy z wami zasiadają przy Ekumenicznym Stole.

  No cóż, ja z nierządnicami nie zasiadam, teraz przy najmniej wiesz, że pojęcie brat, jest czymś wiele większym niż to, co reprezentujecie za stołem Ekumenii.

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @
  tu jest trochę więcej

  http://www.baptysci.pl/wyznanie-wiary/942-wyznanie-wiary-baptystow-polskich-z-1930r

  Wyznanie wiary baptystów polskich(nadal dotyczy to sprawy, dlaczego nie jestem bratem w wierze, dla picia. Poniżej czytamy:

  Artykuł 2. O Bogu

  Wierzymy, że istnieje tylko jeden żywy, prawdziwy, wieczny Bóg (5 Mojż. 6,4; patrz 1 Kor. 8,4.6 i Tyt. 2,5) - jako Ojciec, Syn i Duch Święty (Mat. 28,19; patrz też Mojż. 1,26; 3,22; Izaj. 61,1; Mat. 3,16-17; Jan 14,16; Kor. 13,13; 1 Jana 5,7), w swej naturze i przymiotach doskonały, wieczny i nierozdzielny (1Jana 2,23; Jan 10,30; 4,7.10) tak, iż Ojciec jest prawdziwym, wiecznym Bogiem
  ........................................................................................

  Zakończę to, ponieważ różnica poznania między nami, Spraw Bożych, jest ogromna, a przyszywanie się, kogoś do Nauk Zbawiciela, jest mi znane, i nie pozwolę sobie, by szatan klepał mnie po ramieniu, mówiąc; jesteś moim bratem!

  Piciu, powyższe wyznanie wiary, jest niezgodne z Duchem Ewangelii Chrystusowej, to jest KŁAMSTWO!

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Piciu 13:59:25
  Przypisujesz taka uwage do slowa 'dzis', ktore Pan Jezus powiedzial w omawianym zdaniu, jakby to slowo 'dzis' mialo jakas specjalna tresc, jakies inne znaczenie, niz w innych wypadkach, np.

  ''(13) lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co dziś się zwie, aby żaden z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu. (14) Jesteśmy bowiem uczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną. (15) Jest bowiem powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie! '' (Hebr.3:13-15)

  Tak, wiem, ze ten cytat dotyczy czego innego i nie pasuje do omawianego tematu, ale chcialam podkreslic, ze slowo 'dzis' nie mozna brac doslownie jako dzis, lecz rowniez po prostu jako dzien, czas...  W omawianym w tej notce Keren zdaniu, chodzi o to, ze w tamtym dniu, tamtego 'dzis', czyli przed smiercia na krzyzu, Pan Jezus zapewnil lotra, ze bedzie zbawiony, ze bedzie uczestnikiem zmartwychwstania.
  Ale NIE powiedzial, ze dzis zmartwychwstaniesz.

  Wlasnie dlatego Apostolowie NIE pisali, ze zmartwychstanie jest zaraz po smierci.  A teraz inna sprawa. Sprawa Raju. Slowo raj, to w greckich Pismach Nowego Testamentu greckie slowo 'paradeisos'. Wystepuje 3 razy w NT.

  ''(4) został porwany do raju (paradeisos) i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.'' (2Kor.12:4)

  ''(7) Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju (paradeisos) Boga .'' (Ap.2:7)

  Jesli uwazasz, ze smierc jest stanem jakiegos swiadomego stanu, jakiegos raju, to nie jest to biblijne.
  Stan smierci jest w Biblii wielokrotnie opisany, ale nie jest to Raj. Jak wiemy Adam i Ewa ZYLI w raju. A wiec to stan ZYCIA, a nie stan smierci.

  Historia o bogaczu i Lazarzu, ktora przytaczasz, jest PRZYPOWIEDNIA.
  Podobnie jak ziarna, jak zniwa, wilki, owce...


  Natomiast prawdziwa jest historia ze zmartwychwstaniem Lazarza.
  Co wtedy siostra Lazarza mowi do Pana Jezusa?
  Ona mowi o DNIU OSTATECZNYM!
  Czy Pan Jezus mowi:o nie Marto, pomylilas sie, bo zmartwychwstanie nastepuje zaraz po smierci?
  Nie On tak nie mowi!
  On jedynie zapewnia, ze kazdy kto w Niego wierzy zmarwtychwstanie, bedzie zyc!

  ''(23) Rzekł do niej Jezus: Brat twój zmartwychwstanie. (24) Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym. (25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (Jan.11:23-25)


  Lazarz zmartwychwstal, lecz w ciele i dlatego nie zyl na wieki, lecz pozniej umarl.
  Ale zastanow sie nad tym o czym zmartwychwstaly w CIELE Lazarz opowiada o tym co sie dzialo z nim po smierci?
  Przeciez to wydarzenie olbrzymie, wiec co takiego opowiada Lazarz?
  Czy mowi on bylem w raju...?

  ''(43) To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! (44) I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić.'' (Jan.11:43,44)

  Dlaczego zaden Apostol nie wspomina o tym co Lazarz powiedzial na temat tego gdzie byl, ani jak odczul stan po smierci?

  Smierc jest stanem jakby snu.
  Dusza JEST SMIERTELNA i po smierci NIC nie wiemy!
  Nigdzie nie idziemy, do zadnego raju...

  Kazdy czeka na dzien OSTATECZNY i dopiero ci, ktorzy sa zbawieni, ktorzy naleza do Pana Jezusa (a NIE do religii katolickiej, babtystow...) zmartwychwstaja, sa blogoslawieni.

  Potem (1000lat) jest tzw. drugie zmartwychwstanie i ci z tego zmartwychwstania NIE sa blogoslawieni!


  Tak mowi Slowo Boga.
 • @bar-bara 10:57:30
  "Gdzie ja klamie?"

  Klamiesz, kiedy piszesz ze ja wierze w 'bozka kosmite'.

  Wierze - ufam - w Boga, tego ktory Stworzyl Wszystko.

  Natomiast o 'Kosmicie' mam swiadomosc.
  Jestem przekonany ze istnieje/ja.

  Teraz rozumiesz ?


  Jednak, Bog, przemawia przez wszystkoco stworzyl, bo wszystko od Niego pochodzi.
  Dlatego zwracam uwage na analogie:

  Czlowiek, poprzez swoja 'dzialalnosc' stworzyl setki ras psow.
  Gdyby pies, obdarzony wiekszym rozumem, mogl rozmawiac w jezyku ludzkim, wtedy czlowiek powiedzialby mu, ze zostal przez niego stworzony...
  Pies, nie potrafiacy nawet wyobrazic sobie potegi geniuszu czlowieka, ktora przytlaczala by ograniczone mozliwosci tego gatunku, w naturalny sposob zaakceptowalby czlowieka jako swojego pana, boga.
  Czlowiek, jako wladny wobec psa Gospodarz, moglby zagwarantowac psu bezpieczenstwo, strawe, nauke, cieplo...

  Jednak, czlowiek, nie jest absolutnym stworca psa, wszystkich jego ras, poniewaz 'pracowal' na gotowych 'elementach' ktore juz byly na swoim miejscu.

  Poniewaz jednak, Bog przemawia przez swoje Stworzenie, wszystko musialo miec swoj cel.

  Czy czlowiek jest prawdziwym Bogiem dla psow, czy kotow ?
  Nie.

  Czy uwazam ze w Bibli mowa o Bogu, ktory z racji wielkiej, poteznej wiedzy, ktora przemienil(lub przemienili) w Magiczna Technologie, ta rozumiana tradycyjnie, oraz ta oparta o 'technologie ducha', dzieki ktorej moze rzeczy, ktore dla nas sa atrybutem tylko boskim?

  Nie mam pewnosci.
  Ale Zrodlo jakim jest Biblia, niestety, ani nie jest spojne, jak rowniez, nadziane jest opisem 'magicznej technologi'.
  Czy Bog, Stworca Wszechrzeczy, pojawialby sie przed czlowiekiem w formie jaka wylania sie z opisu Biblijnego?
  Nie mozna tego wykluczyc> Bog, w calej swej Mocy, moze zmaterializowac sie pod kazda postacia.Jednak ciezko mi zaakceptowac wszystkie te sprzecznosci i nielogizmy.
  Bo wbrew pozorom, i temu co nierozumni, belkoczacy ludzie, bedacy slepowiercami glosza,
  Bog jest Prostota.Bog jest Logiczny.
  Do tego stopnia, ze kazdy kto slyszy jego slowo, nie ma watpliwosci , od kogo pochodzi.


  Mam pytanie.

  Dlaczego w Starym Testamencie, Bog mowi wyraznie ze jest jednym Bogiem?
  Nie ma wzmianki o tym by byl Jednym - w Trojcy !
  Mowi o swoich Mesjaszach , tak jak o Cyrusie 2 naprzyklad, ale nie wspomina by byl Potrojny!

  A w NT, i to tez nie we wszystkich miejscach, ale w bardzo podejrzanych, mowa o tym ze Bog, to Trojca.

  Dlaczego Jezus mowi, ze usiadzie na Tronie wraz ze swoim Ojcem?

  Dlaczego , zamiast cieszyc sie Dobra Nowina, ze wlasnie wypelni swoja Wielka Misje i Odda Swoje Zycie, dla zbawienia ludzkosci, mowi, by zabrac ten kielich goryczy jezeli tylko jego Adonai moze.
  Przeciez nie bal sie chyba cierpienia?

  Mial w koncu moc ozywiania zmarlych, to przeciez jesliby tylko chcial, to na krzyzu, nie poczulby zadnego bulu.
  Wiemy, ze w niektorych krajach, sa ludzie ktorzy poddaja sie rytualowi ukrzyzowania, potrafia wprowadzic swoje cialo w taki stan, ze poziom bulu jaki odczuwaja jest o wiele mniejszy.

  Jezeli nie bal sie wiec zwyklego ludzkiego bulu, to czy zal mu bylo rozstawac sie ze swoja 'ziemska powloka'?
  Przeciez glosil, ze swiat w ktorym my ludzie zyjemy, jest li tylko 'zludzeniem' w duzym stopniu, a prawdziwe zycie, jest tam, w Niebie...

  To dlaczego wypowiedzial owe slowa o tym by odsunac ten kielich goryczy.
  Przeciez nie Kielich goryczy, a Wypelnienie Woli Boga, oraz Radosny Tryumfy, oto efekt tego czyny, wedlug zalozen.

  To wszystko , ma sens, tylko wtedy, kiedy sie zrozumie, ze Jezus byl Mesjaszem, czyli Pomazancem Boga, jego Wybrancem, z racji Oswiecenia Duchowego, jakie splynelo na Niego poniewaz ukochal Sprwiedliwosc i Prawde.

  Jest przeciez napisane ze Bog bedzie krolowal ze swym Pomazancem, bo slowo Mesjasz nie oznacza Syna.
  Ponadto jest napisane:

  "I bede mu Bogiem
  a on bedzie mi Synem"

  I synem ma byc kazdy kto okaze sie 'Zwyciezca'.

  Dlaczego Gwiazda Zaranna, to Lucyfer w starym testamencie, a w Nowym testamencie jest nim Jezus?


  Niestety, slepa wiara, sprawia ze czlowiek zamiast Prawdy, niesie sztandar Klamstwa.
 • @57KerenOr 12:25:47
  Keren,

  "Słusznie napisałeś! Mowa Pana Jezusa, skierowana do łotra, była jedyną w swoim rodzaju, dlatego, że tylko on, na krzyżu miał przyobiecane zbawienie."

  Jedyna w swoim rodzaju...

  Nadal brniesz...
 • @eonmark 18:23:09
  Piszesz:

  ''Czlowiek, poprzez swoja 'dzialalnosc' stworzyl setki ras psow.
  Gdyby pies, obdarzony wiekszym rozumem, mogl rozmawiac w jezyku ludzkim, wtedy czlowiek powiedzialby mu, ze zostal przez niego stworzony...''

  STWORZONY???
  NIE!
  Nie stworzony!!
  Lecz znieksztalcony!
  Bo latrerek, to znieksztalcenie psa!
  Ilez ten latlerek wytrwalby w lesie?

  Tak samo teraz Monsanto ''tworzy'', czyli znieksztalca ziarna, nasiona, ktore Bog Stworzyl! Znieksztalcaja doskonale ziarna, i przetwarzaja na cos ohydnego, na owoce BEZ ziaren-pestek!

  To szatan 'znieksztalca'!
  I ci, ktorzy szatanowi sluza!


  Tematu technologii NIE podejme!
  Bog w Slowie, a nie w technologii sie objawia!  Zadajesz pytanie:

  ''Dlaczego , zamiast cieszyc sie Dobra Nowina, ze wlasnie wypelni swoja Wielka Misje i Odda Swoje Zycie, dla zbawienia ludzkosci, mowi, by zabrac ten kielich goryczy jezeli tylko jego Adonai moze.
  Przeciez nie bal sie chyba cierpienia?''

  I powiem ci szczerze, ze nie stawialam takich pytan jak ty teraz, wiec skad mam miec odpowiedz?

  Ale to co do mnie dociera w Slowach Zbawiciela w tym czasie jest raczej wzdryganiem sie przed grzechem SWIATA, ktory spadnie na Niego!

  Na moim przykladzie podam ci, ze staram sie unikac TV. Ale czasem przebywam tam, gdzie TV jest ogladane i czasem slysze o pedofilii.
  Jak cos na ten temat slysze, chcialabym uciec, zatkac uszy i nie wiedziec, bo nie moge nic zrobic, by powstrzymac pedofilie!
  A przeciez ja grzeszna jestem!

  A Pan Jezus jest BEZ grzechu, i grzech calego swiata mial spasc na Niego!

  Czy ty chcialbys sie dowiedziec o grzechach calego swiata?
  A przeciez jestes grzeszny.

  No to wyobraz sobie, ze wszystkie ohydnosci,grzechy, pedofilstwa, morderstwa, znecanie sadystow, najgorsze zbrodnie..., i OBRAZANIE OJCA spadloby na ciebie w jednym czasie!

  Czy chcialbys to wszystko poznac i przyjac na siebie?
  Bo Pan Jezus przyjal na siebie te ohydnosci swiata!

  Rozwaz to sobie.  Ale masz racje, kiedy piszesz, ze ja pisze brednie. Zawsze kiedy pisze po ludzku, mowie glupio. Chce moimi slowami oddac Slowo Boga, a takich slow nie mam.  Na koniec: W temacie tej notki, to NIE Keren i Grzegorz sie myla. Oni pisza zgodnie ze Slowem Boga.
 • @60grzegorz 14:00:04
  Piszesz: "No cóż, ja z nierządnicami nie zasiadam".
  No cóż, Jezus zasiadał! To faryzeusze tego nie robili, bo w swojej obłudzie uważali się za lepszych od celników i nierządnic.
  Uważaj, żeby pycha Cię nie zjadła. Mówię bardzo poważnie Grzegorzu.

  Dalej piszesz: "powyższe wyznanie wiary, jest niezgodne z Duchem Ewangelii Chrystusowej, to jest KŁAMSTWO!".
  Proszę napisz zatem, w którym dokładnie miejscu jest niezgodne i dlaczego.

  60grzegorz - w co Ty właściwie wierzysz? Ja napisałem w co wierzę, ale jak czytam Twoje wpisy, to na prawdę trudno coś powiedzieć na Twój temat.
  Konkrety proszę, albo skończ z tą demagogią.
 • @Piciu 19:57:57
  Nie sadze, ze Grzegorz pisze z pozycji pychy.

  Tak to tylko wyglada. Ja widze we wpisach Grzegorza dbalosc o Slowo Boga, o Prawde..., ale pychy nie widze. Natomiast wiem, ze inni widza i to, ze inni widza nie jest dobre.
  Tylko, czy to wina Grzegorza?

  Nie mysl, ze bronie Grzegorza, bo...
  Nie, bo Grzegorz rowniez do mnie powiedzial slowa rozne..., czasem zasluzylam, czasem nie.

  Tu chodzi nie o Grzegorza, lecz o Prawde.

  Grzegorz przytoczyl cytat z twojego wpisu:

  ''Osobiście należę do jednej z poznańskich wspólnot baptystów, jednak wychowałem się w kościele katolickim i nie toleruję ataków na KK. Każdy ma swoje za uszami. Zarówno katolicy, jak i protestanci czy baptyści czasami błądzą.
  Ważne jest tylko to, że wszyscy ochrzczeni w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, jesteśmy braćmi i siostrami. Nieważne czy szufladkujemy się jako katolik czy jako protestant.
  MOJA WIELKANOC! Artykuł.''


  Nie tolerujesz zatem Prawdy!
  Nie tolerujesz Slow Pana Jezusa i opowiadasz sie za klamstwem katolickim, babtystow..., szatanem.

  Kiedys dawno temu, bronilabym nauk KK, ale NIE dzisiaj!
  Dzis znam Biblie!
  Dzis WIDZE bledy nauk KK i rowniez twojej religii.

  Nie powoduje mna pycha.

  Ale NIE 'jadasz' ze Stolu Pana, jesli 'jadasz' ze stolu innych!


  Mam problem z wyrazeniem mysli w slowie pisanym.
  Ale NIGDY nie spotkasz w moich wypowiedziach obojetnosci na Slowo Boga!
  Nauke KK, Babtystow i wszelki inne nauki ludzkie spotkaja sie u mnie z POTEPIENIEM!


  Acha, napisales, ze Pan Jezus zasiadal z nierzadnica???

  Grzegorz napisal:
  ''No cóż, ja z nierządnicami nie zasiadam".

  A ty odpisales:

  No cóż, Jezus zasiadał! To faryzeusze tego nie robili, bo w swojej obłudzie uważali się za lepszych od celników i nierządnic.

  Nie! Z faryzeuszami (dziecmi szatana, babilonem, nierzadnica ) NIE zasiadal NIGDY!

  Z grzesznikami zasiadal, ale NIE z BABILONEM!
  Jest OGROMNA roznica miedzy grzesznikami, a Babilonem!
  Faryzeusze wtedy byli Babilonem...

  Przemysl to i do Boga sie zwroc o zrozumienie.
 • @bar-bara 20:58:08
  Witaj,
  Pisząc, że nie toleruję ataków na KK miałem na myśli emocjonalne wycieczki na katolików nieraz pełne bezmyślnej agresji, która w niczym nie pomaga jeśli chodzi o otwarcie im oczu na Prawdę (tak, pewnie zaraz powiesz, że tylko Bóg może ją objawić. Owszem, ale On posługuje się również ludźmi, nami, aby ich napominać - w duchu łagodności).

  Wiesz, jak to piszę, to cały czas zastanawiam się, czy jako nowo narodzeni powinniśmy być delikatni w napominaniu, czy walić w głowę Biblią. Sam nie wiem, co jest skuteczniejsze. Wiem tylko, że to właśnie Bóg otwiera oczy na Prawdę. Wiem też, że Bóg oczekuje od nas miłości. Zarówno do przyjaciół, jak i do wrogów.

  Jakim prawem Wy nazywacie mnie nierządnicą? Pytam, jakim prawem i na jakiej podstawie!?!
  Powinniście się wstydzić, bo Wasze wpisy SĄ przepełnione pychą i brakiem miłości! Wszystko jedno, czy wobec bliźniego, czy wobec brata.

  Jeśli uważasz, że nie toleruję Prawdy i opowiadam się za szatanem, to... jesteś bardzo daleka od prawdy i wyciągasz bezpodstawne wnioski.
  Nie bronię nauk ani nauk KK, ani baptystów, ani nikogo innego poza Panem - Jezusem.
  Nie toleruję pustej demagogii i emocjonalnej agresji, której nigdy nie słyszałem z ust Jezusa.

  Na koniec dodam tylko, że widzę, iż nie zgadzamy się w różnych kwestiach teologicznych. Nie wiem jednak, co sprawia, że jednych nazywacie Bratem, a innych bliźnim. Konkretnie, na jakiej podstawie biblijnej ? W czym WAŻNYM, KLUCZOWYM się różnimy?
  W czym, co ma znaczenie dla Boga się różnimy. Bo wybacz, ale różnica zdań na temat tego, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, nie ma większego znaczenia. Prędzej czy później i tak sami tego doświadczymy.

  Apostoł Paweł powiedział, że jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz. Ja to wyznaję i wierzę. Czego więcej potrzeba...?

  Jestem rozsądnym człowiekiem i potrafię przyznać się do błędu. Cenie i lubię rzeczową dyskusję. Jednak coraz bardziej zastanawiam się nad zlikwidowaniem swojego konta na NE. Na początku artykuły 57KerenOr' a mnie budowały. Teraz jednak (wraz z komentarzami) przypomina to wszystko jakiś mętny wir, który krąży i krąży, wciągając w dyskusję na błahe (oczywiście nie wszystkie) tematy.
 • @Piciu 21:42:13
  Ja ciebie NIE atakuje!

  Atakuje jedynie teorie klamliwe, wiec szatanskie!

  To olbrzymia roznica!

  Pan Jezus nie atakowal ludzi, lecz nauki szatana, ktorym przywodcy religijni ulegli.

  Oni w zabijaniu NIE widzieli nic zlego!
  W zabijaniu!

  Czy rozumiesz jaki to grzech?

  Taki grzech ma babilon!

  To stan serca, ducha...

  We mnie nie ma nienawisci do innego stworzenia. Nie mam nienawisci do czlowieka. Mam milosc do czlowieka, ALE nienawidze grzechow tak moich, jak i grzechow mojego blizniego, czyli kazdego czlowieka.

  Sprawa z bratem i bliznim, jest tak prosta jak i skomplikowana.
  Bo tak na prawde, jestesmy bracmi i siostrami i matkami Pana Jezusa, TYLKO JESLI wypelniamy wole Ojca.

  Czy ja wypelniam wole Ojca?
  Ktoz moze stwierdzic, ze ja wypelniam wole Ojca?
 • @bar-bara 21:59:56
  Zgadzam się :)
 • @Piciu 21:42:13
  Jestem rozsądnym człowiekiem i potrafię przyznać się do błędu. Cenie i lubię rzeczową dyskusję. Jednak coraz bardziej zastanawiam się nad zlikwidowaniem swojego konta na NE. Na początku artykuły 57KerenOr' a mnie budowały.
  .....................................................................

  Tylko dlatego chcesz odejść bo nie rozumiesz Bożej Prawdy, czym się różnisz w takim razie od innych?
  Sądzisz że Zbawiciel zasiadłby za stołem z ludźmi którzy Go zdradzają każdego dnia i każdej godziny!? Może raz, może dwa razy!

  Sądzisz że chadzał by w obcym jarzmie z niewiernymi, sądzisz że Pozwoliłby na to by deptano Jego Ojca, NADAL SĄDZISZ, że można zasiadać za stołem obłudy i powiedzieć sobie, słowa Pawła mi wystarczają, jestem wierzący, tak , tylko to wystarczy, to właśnie co teraz mówisz i czynisz, tak właśnie robi świat, a ty, MASZ Z NIEGO WYJŚĆ, WYJŚĆ - PICIU- WYJŚĆ !

  Jak można zasiadać za stołem z mordercami , którzy mordowali Europę przez 700 lat, wprowadzali swoje Prawa, nie Zbawiciela, kierowali ludzi do Mari, wyrzucili II Przykazanie, i lista ich zarzutów jest tak daleka, że zabrakłoby wszystkich stron na NE, by to opisać.

  Ty zaś ze spokojem na ustach, masz pretensję do prostaka i głupca jakim jest grzegorz60, który nie wykłada tobie należycie słowa Prawdy, tylko dlatego, że Twe ucho, nie skłonne jest do takich ,,biblijnych arogancji,, Wielu z was do takich mów nie przywykło, ale Piciu, to jest Twój problem, czyż Biblia nie mówi; nieczystego się nie dotykajcie, czyż nie? Więc co robisz ty, pomiędzy tymi szatańskimi wyznaniami, co?

  Powiem Tobie co robisz; nadal dzielisz szatę Zbawiciela, i rozrywasz ją, tak rozrywasz, i ze stoickim spokojem na ustach mówisz....Pan Jezus jest moim Panem, czy aby na pewno, Piciu?

  Obudź się, poproś Pana Jezusa, zaznaczam, Pana Jezusa o pomoc, by otwarł Tobie oczy, byś przejrzał. Byś zrozumiał to co pisze prostak i głupiec zwany grzegorz60.

  Bardzo dawno temu, też nie rozumiałem wiele kwestii, musiałem do nich dorosnąć, musiałem zrozumieć, musiałem strawić, dzisiaj dziękuję Zbawicielowi za to, że serce moje nierozumne, otrzymało Jego Boże Tchnienie. Czego i Tobie życzę.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @bar-bara
  napisałaś:
  Tu chodzi nie o Grzegorza, lecz o Prawde.
  ...............................................

  oczywiście, bar-baro, ja jestem pyłem, trawą. Najważniejsza jest Nauka Zbawiciela, zawsze chylić będę pokłon przed Nim. Ale ten pokłon, który Jemu się podoba, nie ten światowy, przyziemny, ludzki.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Piciu 22:41:47
  Widzisz piciu, ja za słowami Pawła, mogę śmiało z podniesioną głową powiedzieć; I WSZYSTKO INNE UZNAJĘ ZA ŚMIECIE, BY POZYSKAĆ....

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Piciu
  ADWENTYŚCI I PAPIESKA BESTIA!

  Piciu, bar-bara napisała do Ciebie o śmierci i wzbudzeniu Łazarza. Hm…To był mój przykład, ale ona mnie ubiegła:).

  ``Słuchajcie, byłem, widziałem i mogę wam opowiedzieć…``.

  Co za bzdury piszesz Keren?

  Łazarz nigdzie nie był, nic nie widział i nic nie może powiedzieć o tym, co działo się z nim, gdy go nie było!

  Ty jednak obrażasz się na bar-barę, na Grzegorza, na ich pióro!
  Dlaczego? Ponieważ zarzucili Ci brak lojalności względem Nauk Biblijnych?

  Ale coś znalazłem w Twojej wypowiedzi, coś bardzo ważnego.

  Posłuchaj, to przecież Twoje słowa:

  ``ZGADZAM się zatem, że po śmierci NAJPRAWDOPODOBNIEJ człowiek nie idzie od razu przed tron Boga, LECZ JEGO DUSZA POZOSTAJE W STANIE POŚREDNIM (nie ja wymyśliłem tą nazwę) i oczekuje na dopełnienie się zbawienia. Dopiero potem "idzie do nieba".``

  Normalnie mnie załamałeś Twoimi imaginacjami. Nic na ten temat nie mówi Pan Jezus, nic nie mówi Łazarz, nawet na myśl nie przychodzi żadnemu z Apostołów, by pisać o jakimś stanie pośrednim, a Ty (niestety, ale muszę to napisać), piszesz kłamstwa!

  Tak się składa, że wczoraj w pracy rozmawiałem z pewnym kolegą o Panu Jezusie, Bogu Ojcu…, Licheniu, Marii, obrazach i innych zagadnieniach. I cóż wyniknąć mogło z naszej rozmowy, skoro ów człowiek nie wierzył słowom Zbawiciela, a do Biblii miał stosunek, powiedzmy, luźny!?

  Obraziłeś się na Grzegorza, że postanowił prosto z mostu napisać o Twoich poglądach? Nie warto się obrażać, lecz warto przemyśleć. Rozumiesz, przemyśleć.

  Czy myślisz, że Pan Jezus nie wiedział, że wiele wieków po Jego zmartwychwstaniu, pojawi się Kościół katolicki, Luteranie, Adwentyści, czy Badacze? A jakże, wiedział! Zatem dlaczego, o żadnym z nich nie wspomniał?

  Dlaczego nie wskazał jak Dobry Nauczyciel, że to, lub tamto zgromadzenie niesie Boże Słowo? Powiem Ci dlaczego! Ponieważ zarejestrowane zgromadzenia religijne nic nie mają wspólnego z Bogiem Ojcem i Panem Jezusem Chrystusem, a już zupełnie nie rozumiem, jak zgromadzenia o różnych, nawet sprzecznych ze sobą poglądach, mogą wspólnie modlić się do Pana Boga!

  Toż to czysty demonizm… A tak się dzieje każdego Nowego Roku u Adwentystów Dnia Siódmego, czy w kościołach katolickich. Zatem i w tym roku takie bluźniercze spotkanie miało miejsce.

  Wzięli w nim udział przedstawiciele następujących wyznań:

  Ewangelicko-augsburskiego z biskupem bp Jerzym Samcem, ewangelicko-reformowanego z biskupem Markiem Izdebskim, a także z biskupem seniorem Zdzisławem Trandą, ewangelicko-metodystycznego, z biskupem Edwardem Puśleckim i jego zastępcą, biskupem Zbigniewem Kamińskim oraz duchowieństwo i wierni Kościołów:
  prawosławnego, mariawickiego, polskokatolickiego i ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO.``

  ``Bardzo licznie przybyły siostry franciszkanki służebnice krzyża z klasztoru przy kościele św. Marcina oraz duchowni i wierni Kościoła rzymskokatolickiego.``

  I ciekawe zdanie, które Cię powinno zainteresować:
  ``Do rangi symbolu urasta postać ks. Aleksandra Kircuna - seniora, duchownego baptystycznego, którego ojciec był zarządcą dóbr rodziny Piłsudskich. Ks. Kircun zmarł 27 kwietnia 1989 r. w drodze na nabożeństwo ekumeniczne do kościoła św. Marcina.``

  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x50547/nabozenstwo-ekumeniczne-w-kosciele-sw-marcina/

  Po prostu, czysty Babilon! Nawet Adwentyści Dnia Siódmego, którzy w zakamarkach swoich pokoi, zwą papiestwo, bestią, wspólnie odprawiali z katolikami modły dziękczynne.

  Wiesz co, mam już dosyć tej pisaniny. Idę spać!

  Cześć!

  PS

  A… Bym zapomniał! Czy masz cokolwiek wspólnego, z wymienionymi przeze mnie powyżej, zgromadzeniami religijnymi?
  Czy przedstawiciele Twojego wyznania, popierają owe coroczne spotkania?


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @bar-bara 19:00:04
  Barbara,

  Niestety uprawiasz demagogie.

  Odniose sie do twojego rozumowania dotyczacego kielichu goryczy.

  Teraz jestem zajety, ale zrobie to.

  Mam tylko prosbe.
  Czy mozesz odpowiedziec mi na jedno pytani...

  a brzmi ono:

  Kim jest 'dziecie' ktore porodzila Niewiasta ?

  W koncu, jak piszesz, otrzymalas dar Ducha Sw, dzieki ktoremu rozumiesz Slowo Boga, wiesz co jest Prawda a gdzie umieszczono klamstwa.
  Nauczasz o prawidlowym rozumieniu, wiec prosze odpowiedz.
  Bez owijania w bawelne, prosto.
 • @57KerenOr 01:21:54
  "Czy myślisz, że Pan Jezus nie wiedział, że wiele wieków po Jego zmartwychwstaniu, pojawi się Kościół katolicki, Luteranie, Adwentyści, czy Badacze? A jakże, wiedział! Zatem dlaczego, o żadnym z nich nie wspomniał? "

  A co kaze Tobie myslec, ze " o żadnym z nich nie wspomniał? " ?

  Wspomnial, jezykiem przenosni, ale bardzo precyzyjnie.

  Prawda jest jednak, ze internetowa wyszukiwarka tego nie 'objawi'.
 • @eonmark 17:32:24
  Odpowiem ci, ale najpierw male sprostowanie:
  Nie jestem nauczycielem i nie nauczam.
  Jeden jest nauczyciel, Ten wniebie.
  Slowo 'Duch Swiety' jest zle rozumiane, bo nalezaloby raczej mowic o Tchnieniu od Boga. Pismo zostalo spisane pod wplywem Tchnienia Boga i pod wplywem tego samego Tchnienia Boga (Ducha Swietego) moze byc zrozumiane.

  Czyli, aby zrozumiec nauke Zbawiciela, musze przyjac Zbawiciela, On musi kierowac mna, moimi myslami, Musi we mnie zamieszkac, musze sie Mu calkowiecie poddac ..., jesli nie poznam Pismo jak Szawel.

  Maria zostala wybrana, aby urodzic dziecko, ktore poczelo sie za sprawa Boga, za sprawa Ducha Swietego.
  To dziecie, Ten Mezczyzna to Chrystus, to Bog. Wiemy z Biblii, ze zasiada On razem z Ojcem, ze Ojciec jest w Nim, a On w Ojcu...

  I wlasnie KK calkowicie odszedl od Biblii nauczajac o Marii jako wspolzbawicielce, matce Boga, oredowniczce...
 • @bar-bara 17:59:10
  Dziekuje Barbaro, ze odpowiedzialas.

  Napisalas ze dostalas zrozumienie od Boga, porzez Jego 'tchnienie'...

  Odpowiedzialas rowniez ze owym dzieckiem jest Jezus.

  Dobrze.

  Barbaro,
  pozwol ze zadam Tobie jeszcze pytanie.

  Czego symbolem jest ta ROZGA ktora bedzie pasal Jezus, i czego przenosnia jest slowo ZELAZNA?

  Teraz wychodze, jak wroce, mozemy kontynuowac.
 • @57KerenOr 01:21:54
  Witaj!

  Napisales miedzy innymi:

  ''Dlaczego nie wskazał jak Dobry Nauczyciel, że to, lub tamto zgromadzenie niesie Boże Słowo? Powiem Ci dlaczego! Ponieważ nic nie mają wspólnego z Bogiem Ojcem i Panem Jezusem Chrystusem, a już zupełnie nie rozumiem, jak zgromadzenia o różnych, nawet sprzecznych ze sobą poglądach, mogą wspólnie modlić się do Pana Boga!''


  Zgadzam sie. Ale chcialambym zwrocic uwage na: ''...zarejestrowane zgromadzenia religijne..''.

  Z czego wyplywa chec, by sie zarejstrowac w instytucji panstwowej?

  Czy Pan Jezus zachecal, nauczal, wysylal kogos, by sie zarejstrowac jako grupa wyznaniowa?
  Czy mowil trzeba isc do Pilata, trzeba zglosic Rzymowi, ze my stanowimy religie, nasze zgromadzenie, ktore wielbi Boga -Ojca...?

  Nie, tak Pan Jezus nie nauczal, wiec skad ten pomysl zgromadzen religijnych, by rejestrowac sie w instytucji panstwowej, ktora jest ateistyczna, ktora nie uznaje Boga?


  Przeciez rejestracja nie jest wymagana:

  ''Wspomniana rejestracja nie jest jednak konieczna, jeśli chodzi o swobodę odbywania praktyk religijnych. Obowiązujące prawo każdemu bowiem zapewnia wolność wyznania, głoszenia i sprawowania kultu religijnego (bez różnicy czy wyznanie jest formalnie zarejestrowane czy też nie).''

  Ale dowiadujemy sie, ze wyplywaja z tego pewne KORZYSCI:

  ''Z chwilą wpisu do rejestru kościół lub inny związek wyznaniowy uzyskuje jednak, jako całość, osobowość prawną oraz korzysta ze wszystkich uprawnień i podlega obowiązkom określonym w ustawach[3].''

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio%C5%82y_i_zwi%C4%85zki_wyznaniowe_w_Polsce

  To nastepna cecha wielkiej nierzadnicy, Babilonu.

  Pozdawiam!
 • @bar-bara 10:50:12
  "Przecinek, ktory wstawili tlumacze jest zle postawiony, poniewaz kloci sie z nauka Zbawiciela.
  Nie ma w Biblii mowy o tym, by ktos zaraz po smierci szedl do raju."

  W Biblii Radziwiłłowskiej nie ma przecinka:
  "Tedy mu powiedział Jezus: Zaprawdę powiedam tobie: Dziś ze mną będziesz w raju."

  A co do istoty problemu, to dobrze byłoby najpierw wyjaśnić pojęcie wieczności, bo jeśli rozumiesz wieczność jako niekończącą się ilość upływającego czasu, to masz rację pisząc do Piciu: "Nie ma w Biblii mowy o tym, by ktos zaraz po smierci szedl do raju."
 • @kurjer 21:03:32
  Tu nie chodzi o przecinek, czy dwukropek, tu chodzi o miejsce umieszczenia tych znakow, bo dziela zdanie, nadaja zupelnie inne znaczenie Slowom Pana Jezusa.

  Gdzie w Biblii jest mowa o tym, ze zaraz po smierci nastepuje zmartwychwstanie?

  Apostolowie tak nie mowia. Slowo Boga naucza, ze w czasach ostatecznych, przy powtornym przyjsciu Mesjasza, na dzwiek ostatniej traby, wtedy dopiero bedzie zmartwychwstanie.  Natomiast prawda jest, ze 'dobry lotr' wtedy, tamtego 'dzis' uwierzyl, ze przyjal Jezusa jako Chystusa.
  Czyli w tamtym wieku juz przyjal do serca Zbawiciela, zdal sie na Zbawiciela calkowicie. A skoro w tamtym wieku, to znaczy, ze rowniez na wieki (1000 lat), a wiec rowniez po wiekach, na wiecznosc.

  Ale ta sprawa wiekow i wiecznosci nie zmienia faktu, ze przecinek (czy inny znak), powinien byc PO slowie 'dzis'.
  Poniewaz kazdy z nas wierzacych pewnego 'dzis' przyjmuje Pana Jezusa do swego serca, by byc w jednosci z Panem Jezusem, ale zmartwychwstanie nastapi przy powtornym przyjsciu Zbawiciela, tak jak jest napisane w Slowie Boga.
 • @bar-bara 19:32:02
  ---''Z chwilą wpisu do rejestru kościół lub inny związek wyznaniowy uzyskuje jednak, jako całość, osobowość prawną oraz korzysta ze wszystkich uprawnień i podlega obowiązkom określonym w ustawach[3].''---

  "To nastepna cecha wielkiej nierzadnicy, Babilonu."

  A Ty nadal piszesz glupoty.
  A przeciez masz poznanie...tak mowisz.

  Zadalem Tobie wazne pytanie, jedno z tych po ktorych mozna rozpoznac, czy osoba ktora przy kazdym niemal zdaniu podpiera sie Pismem Swietym, ma pojecie co tam jest 'opisane', i jakos nie rwiesz sie do odpowiedzi.

  Barbaro, jezeli wola Boga bedzie, by Prawda ujrzala swiatlo dnia,
  wtedy przemyslisz wszystko wiele razy.
 • @bar-bara 21:32:31
  "Tu nie chodzi o przecinek, czy dwukropek, tu chodzi o miejsce umieszczenia tych znakow, bo dziela zdanie, nadaja zupelnie inne znaczenie Slowom Pana Jezusa."

  Nadal piszesz glupoty,

  Czym jest barbaro 'Lono Abrahama'?
 • @eonmark 21:39:13
  Jesli ja pisze brednie, to ty zadajac mi nastepne pytania wykazujesz wielki niedosyt na moje brednie.

  Ta rozmowa nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego koncze.
 • @bar-bara 22:15:27
  Barbaro,

  konczysz nie odpowiadajac na pytanie.

  W tym momencie, widac jak na dloni ze cos jest nie tak...

  Czy Prawda jest Twoim Ultymatywnym celem?


  Dobrze wiesz co reprezentyuje ta ROZGA o ktora sie Pytalem.
  Tak samo jak Symbol ktorym jest ZELAZO.

  Ale skoro Ty nie chcesz odpowiedziec, to ja napisze.

  Rozga, ktora pasterz nadzoruje swoje stado jest symbolem PRAWA.
  Tak jak rozga, pasterz smaga czasem nieusluchane owieczki, wyznaczajac im GRANICE, ktorych przekroczyc nie daje.
  Taka Rzoga, jest symbolem regul, a szerzej PRAWA.

  Zelazo natomiast, polaczone z pojeciem ROZGA, oznacza SILE MILITARNA.
  To zelazo, jego pochodne, sa tym , co buduje ARMIE w kazdym kraju Swiata, na przestrzeni historii, odkad czlowiek wszedl na sciezke zorganizowania cywilizacyjnego.

  Dlatego, Zelazna Rozga, jest symbolem Prawa, ktorego gwarantem bedzie Sila MILITARNA.

  Pytanie jakie naturalnie nalezy sobie zadac, w zwiazku z tym, brzmi:

  Czy Bog, zstepujac na Ziemie, wygrywajac ze Zlem, rzadzic ma za pomoca Prawa ktore egzekwowane bedzie za pomoca potegi militarnej?

  Kiedy juz wygra ze zlem, jego Boskosc, cala Chwala, Milosc o ktorej tak pieknie mowil na stronicach Swietych Ksiag, nie wystarcza by zapanowal stan szczesliwosci na naszejZiemi?

  I dlaczego po wygranej walce, po Sadzie, Dusze ludzkie nie mialyby osiagnac swojego celu i zamieszkac w Krolestwie Niebieskim.
  Dlaczego maja krolowac z Jezusem 1000 lat.
  Dlaczego Zlo pozniej znowu ma Wylezc.
  Czy Bog nie rozprawia sie ze Zlem raz a porzadnie.


  Napisalas, ze dzieckiem ktore porodzila Niewiasta , jest Jezus.
  Dlaczego wiec napisano ze dziecie zostalo porwane do Nieba?

  Czy Bog porywa samego siebie do Nieba.
  Bog Ojciec, porywa samego siebie Dziecko?
  Czy Bog - Syn mowi Ojcze zabierz odemnie ten kielich goryczy, kiedy smierc na krzyzu, jest wypelnieniem sie Dobrej Nowiny, i symbolem Zwyciestwa nad Grzechem i Smiercia?

  Napisalas, ze Jezusa wzdrygala sama mysl na wszystkie te grzechy, ktore spasc maja mu na barki...
  Mozna przyjac takie wytlumaczenie, tylko jesli Jezus nie jest Bogiem.
  Jesli jest Bogiem, to zna grzech od zawsze, znal go zanim jeszcze stworzyl czlowieka.Wie o nim wszystko, gdyz przenicowal go swoja Moca Wszystkowiedzenia, i nie straszne sa mu te grzechy, gdyz, jest przepelniony wieczna, niezniszczalna Miloscia, ktora nie tylko stanowi przeciwwage dla grzechu, ale sprawia ze grzech niknie w bezdennej Otchlani.

  Mozna stosowac demagogie, ale nie sprawi ona ze Prawda zostanie zagluszona.

  Jezus, nie tylko powiedzial by zabrac ten kielicz goryczy, ale zadal swemu Ojcu , dramatyczne pytanie:

  " Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?"

  Bog, umiera dla ludzi, by odkupic ich grzechy u siebie samego,
  i pyta sie siebie samego , dlaczego Ojciec go opuscil?


  Czy to jest Prawda o Bogu.

  Czy Bog, ktory Stworzyl Wszechswiat, oparty na logicznosci, gdzie elementy roznych poziomow, powtarzajace sie schematami, owa logike, spojnosc i Kosmiczna Prostote potwierdzaja, objawilby swoje slowo, ktore tak bardzo ewidentnie zaprzecza Logicznosci i uswieconej prostocie?


  Jakie trzeba miec cele, by nazywac Jezusa Bogiem, a jednoczesnie nazywac go Mistrzem lub co gorsza Posrednikiem.
  Jak wielka musi byc hipokryzja ludzi, ktorzy czpiaja sie przecinkow, a Grubych Absurdow( zeby nie powiedziec klamstw) zdaja sie nie widziec?

  Co kieruje ludzmi, ktorzy zauwazaja absurd Instytucji religijnych, ktore niemal na kazdym polu zaprzeczaja Zrodlu, na ktorym zbudowaly swa Potege, a jednoczesnie uznaja Jezusa za Boga, kopiujac tym samym Dogmat ustanowiony przez owa Instytucje w swej poczatkowej fazie, jednoczesnie nie dostrzegajac ze sam Jezus, nigdy nie nazwal siebie BOGIEM!?

  A moze Bogow w takim razie jest 2. Bog i Syn?
  Bog Ojciec jako Bog o wiekszej Mocy, oraz Posrednik, Jezus Chrystus, Bog nieco mniejszej Mocy?

  Niestety slepa wiara, prowadzi na manowce tak samo jak dzialalnosc Babilonu.

  Jezeli jednak Jezus nie byl Bogiem, a w zamian byl MESJASZEM - Namaszczonym Wybrancem, ktory jako SYN CZLOWIECZY - LIDER DUCHOWY, tak bardzo ukochal Prawde i Milosc, ze owy Olejek ducha Bozego namascil jego Dusze czyniac go SYNEM BOZYM, a nie BOGIEM, wtedy wszystko zamiast byc sprzeczne, zaczyna stawac sie duzo, duzo bardziej spojne, dzieki czemu prawdziwsze.

  Jako Czlowiek, oswiecony przez Boga, ale jednak nadal czlowiek, ze wszystkimi slabosciami, balby sie zeby wydano jego czyny ' uzdrawiajace', (co jest glownie symboliczne) dlatego mowil by ludziom by nie wspominano o tym nikomu, tak jak czynil.
  Datego, tlumaczyl by sie Ojcu ze swoich slow, jak uczynil to w opisie o Lazarzu.
  Dlatego, balby sie, tak po ludzku, momentu wykonania Woli Ojca.
  Dlatego dosiegloby Go, w kulminacyjnej chwili, ludzkie zwatpienie, ktore tlumaczylo by pytanie o to czy zostal opuszczony przez Ojca.

  Jezus Synem Bozym.
  Tak jak kazdy z nas, stac sie moze synem Bozym , kiedy Wygra.
  Wygra, wybierajac Prawde.
  A jaka to prawda?
  Taka, ze Milosc, braterstwo, bycie ludzkim, to Droga do Stanu naszej Duszy, w ktorym jest naprawde w Domu.A dom, jak wiemy to poczucie bezpieczenstwa i szczescie, tak przynajmniej byc powinno.

  W Bibli jest napisane:

  "Ja pragnącemu
  dam darmo pić ze źródła wody życia.
  Zwycięzca to odziedziczy
  i będę Bogiem dla niego,
  a on dla mnie będzie synem"


  Natomiast, od samego poczatku, pracowano nad tym by Stworzyc Boga, tak by objawil sie w ludzkiej postaci.
  Kto widzial obrazki pokazujace Jezusa jako dlugowlosego blondyna, o rysach eurpoejczyka, powinien sobie zadac pytanie.


  Jeszcze jedno,
  religie, najprawdopodobniej, zostaly od samego poczatku, zaprojektowane po ty by je przy koncu zniszcyc.

  Czy wiesz moze Barbaro, co symbolizowaly trzy budynki, ktore 'zawalily sie w pierwszym roku 3 Millenium?
  Dwie Blizniacze i 3 mniejszy?

  Caly Swiat zostal zbudowany na Klamstwie.
  Tak mowi pismo Swiete, i widzimy to golym okiem.

  Jezeli Swiat Zbudowano na Klamstwie,
  co moze uczynic Prawda?

  Rozwaz to Barbaro?

  P.S.
  Ni piasek, ni marmur...

  Pozdrawiam.
 • @kurjer 21:03:32
  Zadnego wersu Biblii nie nalezy rozpatrywac w oderwaniu od calego Slowa Boga. Slowo Boga sobie nie zaprzecza, lecz jest spojne.

  Jesli jednak, ktos postanowi odrywac cytaty biblijne i na nich budowac dogmaty, bedzie bladzil, bedzie tkwil w nonsensach.

  Podam taki przyklad, Pan Jezus powiedzial:

  ''(11) Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela...'' (Mat. 11:11)

  Co znaczy to zdanie w oderwaniu od reszty?
  Ze Jan Chrzciciel jest najwiekszy.

  Ale czy na prawde Jan Chrzciciel jest wiekszy od Pana Jezusa?
  Wiemy, ze nie.

  To samo zdanie jest dopiero zrozumiale, jesli NIE jest oderwane od Slowa Boga, lecz w powiazaniu ze Slowem Boga.

  Ale jak juz jestem przy tym zdaniu, to szczegolnie katolicy powinni je poznac i zrozumiec, bo zawiera sie tam rowniez prawda, o tym, ze Pan Jezus jako Poczety z Ducha Swietego wcale nie uwaza Siebie za zrodzonego z niewiasty.
  Gdyby katolicy poznali Slowo Boga, zrozumieliby jak niebiblijny jest ich kult Maryjny.
 • @Piciu 13:59:25
  Kolejny fakt jest taki, że Biblia zawiera bardzo niewiele wskazówek na to, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, przed zmartwychwstaniem ciała.
  Najbardziej obszerny fragment, to historia o bogaczu i o łazarzu. Zarówno bogacz, jak i łazarz, choć umarli, mają świadomość. Jeden z nich cierpi, drugi jest szczęśliwy.
  Jezus nie powiedział do łotra, że będzie z Nim w niebie, lecz w raju. To zasadnicza różnica. Raj może być stanem nazwijmy to "błogości" duszy człowieka zbawionego, który po śmierci oczekuje za Dzień Sądu, gdy jego ciało zmartwychwstanie i dołączy do duszy. Wtedy osiągnie pełnię zbawienia.

  ZGADZAM się zatem, że po śmierci najprawdopodobniej człowiek nie idzie od razu przed tron Boga, lecz jego dusza pozostaje w stanie pośrednim (nie ja wymyśliłem tą nazwę) i oczekuje na dopełnienie się zbawienia. Dopiero potem "idzie do nieba".

  >>> to możliwe
 • @60grzegorz 14:00:04
  No cóż, ja z nierządnicami nie zasiadam, teraz przy najmniej wiesz, że pojęcie brat, jest czymś wiele większym niż to, co reprezentujecie za stołem Ekumenii.

  >>> masz bardzo 'cięty język' Grzegorzu.
 • @eonmark 18:23:09
  Mam pytanie.
  Dlaczego w Starym Testamencie, Bóg mówi wyraźnie ze jest jednym Bogiem?
  Nie ma wzmianki o tym by był Jednym - w Trójcy !
  Mowi o swoich Mesjaszach , tak jak o Cyrusie 2 na przykład, ale nie wspomina by byl Potrójny!

  A w NT, i to tez nie we wszystkich miejscach, ale w bardzo podejrzanych, mowa o tym ze Bóg, to Trójca.

  Dlaczego Jezus mówi, ze usiądzie na Tronie wraz ze swoim Ojcem?
  (...)
  To wszystko, ma sens, tylko wtedy, kiedy sie zrozumie, ze Jezus byl Mesjaszem, czyli Pomazańcem Boga, jego Wybrańcem, z racji Oświecenia Duchowego, jakie spłynęło na Niego ponieważ ukochał Sprawiedliwość i Prawdę.
  Jest przecież napisane ze Bog będzie królował ze swym Pomazańcem, bo słowo Mesjasz nie oznacza Syna.

  Niestety, ślepa wiara, sprawia ze człowiek zamiast Prawdy, niesie sztandar Kłamstwa.

  >>> Dobre pytania stawiasz, z wnioskami też się zgadzam.
 • @bar-bara 19:00:04
  STWORZONY???
  NIE!
  Nie stworzony!!
  Lecz zniekształcony!
  Bo latrerek, to zniekształcenie psa!
  Ilez ten latlerek wytrwałby w lesie?

  Tak samo teraz Monsanto ''tworzy'', czyli zniekształca ziarna, nasiona, ktore Bog Stworzył! Zniekształcają doskonale ziarna, i przetwarzają na cos ohydnego, na owoce BEZ ziaren-pestek!

  >>> podjęłaś ważny wątek. Odniósłbym go bezpośrednio do II Przykazania: ".... Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego OBRAZU tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! .."

  Bo modyfikowanie natury, genetyczne modyfikacje itd.. czym są jeżeli nie tworzeniem 'obrazów' roślin i zwierząt czyli "tego, co jest na ziemi nisko" ??
 • @Piciu 19:57:57 do @Grzegorz
  Piszesz: "No cóż, ja z nierządnicami nie zasiadam".
  No cóż, Jezus zasiadał! To faryzeusze tego nie robili, bo w swojej obłudzie uważali się za lepszych od celników i nierządnic.

  >>> trafnie.
 • @Piciu 21:42:13
  W czym, co ma znaczenie DLA Boga, się różnimy?

  >>> Doskonałe pytanie ! :)
  Przecież rożni nas na ogół stosunek do 'doktryn religijnych' czy instytucji społeczno-gospodarczych lub politycznych.. czyli na 'boskim planie' sprawy trzeciorzędne :)
 • @bar-bara 21:59:56
  Pan Jezus nie atakował ludzi, lecz nauki szatana, którym przywódcy religijni ulegli.

  >>> Ja bym sposobu w jaki Jezus rozmawiał nie określił słowem 'atakował'.. bar-baro
 • @60grzegorz 23:10:35
  Widzisz piciu, ja za słowami Pawła, mogę śmiało z podniesioną głową powiedzieć; I WSZYSTKO INNE UZNAJĘ ZA ŚMIECIE, BY POZYSKAĆ....

  >>> a nie lepiej byś postawę i słowa JEZUSA brała za wzór ? Paweł to tylko naśladowca..
 • @eonmark 23:28:52
  Dlatego, Zelazna Rozga, jest symbolem Prawa, ktorego gwarantem bedzie Sila MILITARNA.

  Pytanie jakie naturalnie nalezy sobie zadac, w zwiazku z tym, brzmi:

  Czy Bog, zstepujac na Ziemie, wygrywajac ze Zlem, rzadzic ma za pomoca Prawa ktore egzekwowane bedzie za pomoca potegi militarnej?

  Kiedy juz wygra ze zlem, jego Boskosc, cala Chwala, Milosc o ktorej tak pieknie mowil na stronicach Swietych Ksiag, nie wystarcza by zapanowal stan szczesliwosci na naszejZiemi?

  I dlaczego po wygranej walce, po Sadzie, Dusze ludzkie nie mialyby osiagnac swojego celu i zamieszkac w Krolestwie Niebieskim.
  Dlaczego maja krolowac z Jezusem 1000 lat.
  Dlaczego Zlo pozniej znowu ma Wylezc.
  Czy Bog nie rozprawia sie ze Zlem raz a porzadnie.


  Napisalas, ze dzieckiem ktore porodzila Niewiasta , jest Jezus.
  Dlaczego wiec napisano ze dziecie zostalo porwane do Nieba?

  Czy Bog porywa samego siebie do Nieba.
  Bog Ojciec, porywa samego siebie Dziecko?
  Czy Bog - Syn mowi Ojcze zabierz odemnie ten kielich goryczy, kiedy smierc na krzyzu, jest wypelnieniem sie Dobrej Nowiny, i symbolem Zwyciestwa nad Grzechem i Smiercia?

  >>> Ciekawi mnie co odpowiedzą na tak postawione pytania bar-bara i Karen ?
 • @eonmark 23:28:52
  Jezeli jednak Jezus nie byl Bogiem, a w zamian byl MESJASZEM - Namaszczonym Wybrancem, ktory jako SYN CZLOWIECZY - LIDER DUCHOWY, tak bardzo ukochal Prawde i Milosc, ze owy Olejek ducha Bozego namascil jego Dusze czyniac go SYNEM BOZYM, a nie BOGIEM, wtedy wszystko zamiast byc sprzeczne, zaczyna stawac sie duzo, duzo bardziej spojne, dzieki czemu prawdziwsze.

  Jako Czlowiek, oswiecony przez Boga, ale jednak nadal czlowiek, ze wszystkimi slabosciami, balby sie zeby wydano jego czyny ' uzdrawiajace', (co jest glownie symboliczne) dlatego mowil by ludziom by nie wspominano o tym nikomu, tak jak czynil.
  Datego, tlumaczyl by sie Ojcu ze swoich slow, jak uczynil to w opisie o Lazarzu.
  Dlatego, balby sie, tak po ludzku, momentu wykonania Woli Ojca.
  Dlatego dosiegloby Go, w kulminacyjnej chwili, ludzkie zwatpienie, ktore tlumaczylo by pytanie o to czy zostal opuszczony przez Ojca.

  Jezus Synem Bozym.
  Tak jak kazdy z nas, stac sie moze synem Bozym , kiedy Wygra.
  Wygra, wybierajac Prawde.
  A jaka to prawda?
  Taka, ze Milosc, braterstwo, bycie ludzkim, to Droga do Stanu naszej Duszy, w ktorym jest naprawde w Domu. A dom, jak wiemy to poczucie bezpieczenstwa i szczescie, tak przynajmniej byc powinno.

  W Biblii jest napisane:
  "Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia.
  Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem"

  >>> zgadzam się z tym co napisałeś.
 • @a1a 13:12:45
  ''Ciekawi mnie co odpowiedzą na tak postawione pytania bar-bara i Karen ?''


  Eonmark napisal:

  ''Dlatego, Zelazna Rozga, jest symbolem Prawa, ktorego gwarantem bedzie Sila MILITARNA.''

  W tym zdaniu widac, ze eonmark jest cielesny, jest z 'tego swiata'.
  Dla niego wszytsko jest literalne, militarne, technologiczne...

  On nie rozumie Slowa Boga, bo traktuje Biblie jako podrecznik technologiczno - militarny.

  Dlatego nie odpowiem na jego pytania, bo sa bez sensu.
 • @bar-bara 15:38:52
  Barbaro,

  Zdecyduj sie wreszcie, albo Biblia jest Bezposrednim Slowem Boga, ktore jako Jego tchnienie, zostalo 'wylane' na spisujacych ksiegi, albo nie.

  Napisalas:

  "Ale jak juz jestem przy tym zdaniu, to szczegolnie katolicy powinni je poznac i zrozumiec, bo zawiera sie tam rowniez prawda, o tym, ze Pan Jezus jako Poczety z Ducha Swietego wcale nie uwaza Siebie za zrodzonego z niewiasty.
  Gdyby katolicy poznali Slowo Boga, zrozumieliby jak niebiblijny jest ich kult Maryjny."

  To ze Kult Maryjny, to w istocie ukryty kult Babilonskiej, Egipskiej....bogini Nieba, to oczywiste, jednak nie moge wyjsc z podziwu nad faktem ze mowisz, jakoby Jezus nie byl zrodzony z niewiasty...

  Przeciez Slowo Boga, co do ktorego nie masz watpliwosci, jak podkreslasz, wlasnie tak przedstawia ta sprawe.


  "Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg z nami"."

  Swoja droga, znaczenie imienia Jezus, nie jest tozsame z Emmanuel.Nie jest nawet podobne.

  Wyraznie - Slowo Boga - twierdzi ze Maryja zrodzi Syna , ktory jest od Ducha Swietego.
  Wyraznie rowniez jest napisane, ze Maryja byla Dziewica.

  A Ty , Barbaro, twierdzisz ze Jezus nie uawza siebie za zrodzonego z niewiasty.


  Barbaro, zastanow sie co piszesz i co uwazasz za prawde, bo wyglada na to ze sie gubisz w tym wszystkim.


  Napisalas rowniez ze ja jestem z 'tego swiata', ze wszystko jest dla mnie literalne.

  Barbaro, na zadne pytanie jakie zadalem w licznych swoich komentarzach, uczciwie nie odpowiedziala, poza tym o kielichu goryczy.Wytlumaczyelem Tobie jednak, jak niepowaznego 'argumentu' uzylas, by 'zatrzec' niesmak, jaki pozostaje po 'demagogi' jaka szeroko uprawiasz.

  Piszesz ze w Bibli nie ma technologi.
  Czym jest wiec ten opis.Jezeli jest to 'gleboka metafora' to napisz prosze co przez nia rozumiesz, nie powinno byc to dla Ciebie, problemem, w koncu Ty, nie jestes z tego Swiata.

  " Trzeciego dnia rano rozległy się grzmoty z błyskawicami, a gęsty obłok rozpostarł się nad górą i rozległ się głos potężnej trąby, tak że cały lud przebywający w obozie drżał ze strachu. Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. Głos trąby się przeciągał i stawał się coraz donośniejszy. Mojżesz mówił, a Bóg odpowiadał mu wśród grzmotów.
  Pan zstąpił na górę Synaj, na jej szczyt. I wezwał Mojżesza na szczyt góry, a Mojżesz wstąpił. Pan rzekł do Mojżesza: «Zstąp na dół i upomnij lud surowo, aby się nie zbliżał do Pana, chcąc Go zobaczyć, gdyż wielu z nich przypłaciłoby to życiem. "


  Co zstapilo na Gore?
  Dlaczego nie wolno nikomu sie bylo zblizac, tak by ludzie nie pomarli?  Ezechiel:

  "Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący , a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, . Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza owych czterech istot - skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się.
  W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice.
  Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. Wygląd tych kół odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu4 wokoło. A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach."

  Co to za wiatr gwaltowny sie zerwal?
  Co to za kola przytwierdzone do skrzydel, ktore poruszaja sie w tych samych kierunkach?

  " A chwała Boga izraelskiego uniosła się znad cherubów, na których się znajdowała, do progu świątyni"

  Chwala Boga, unosi sie nad cherubami?

  "Potem cheruby rozwinęły swe skrzydła i równocześnie z nimi [poruszyły się] koła, a chwała Boga Izraela spoczywała na nich u góry. I odeszła chwała Pańska z granic miasta, i zatrzymała się na górze, która leży na wschód od miasta"

  Jaka to Chwala lata pomiedzy Swiatynia a Gora?

  " Potem poprowadził mię ku bramie, która skierowana jest na wschód. I oto chwała Boga Izraela przyszła od wschodu, a głos Jego był jak szum wielu wód, a ziemia jaśniała od Jego chwały."

  Jaka to Chwala, wytwarza 'glos jak wielu wod'?


  CZego opisem jest to wszystko , Barbaro?

  Jest to przenosnia, metafora.?
  Symbol?

  Przeciez Ezechiel, wyraznie mowi o widzeniu, a nie widzeniu w 'zachwycie' jak naprzyklad sw.Jan w ksiedze Objawienia.

  Chwala Boga, lata pomiedzy dziedzincem Swiatyni, srodkiem miasta a Gorami, wytwarza dzwiek jak 'szum wielu wod', Izraelitom zebranym pod gora, objawia sie w strugach ognia, w dymie, przy akompaniamencie trab...Dla swiadkow, wyznacza sie 'bezpieczna granice' po ktorej przekrroczeniu, grozi niechybna smierc...
  Nic dziwengo, ze 'prosty lud' bal sie Mocy Boga i wolal wyslac Mojzesza, by ten rozmawial z Bogiem...Sami sie bali, tego czgo nie rozumieli.

  I masz racje, Barbaro, ja widze w tym technologie, dlatego, tak ciezko jest mi zaakceptowac, ze Bog, Absolutny Bog, mialby sie tak wlasnie objawiac czlowiekowi.
  Widzisz, ja doswiadczylem Boga, w swoim zyciu, tak jak i kazdy kto mial oczy otwarte i zauwazyl jak sie On objawia, i zapewniam Ciebie, ze nie byl to Statek Kosmiczny...

  Czy Biblia jest Slowem Boga?
  Napewno zawiera wiele Prawd, o czlowieku oraz o Istocie Swiata.Napewno jest Natchniona, w duzym stopniu.
  Poniewaz wszystko jest od Boga, to i przez Bibli przemawia, jednak wiele rzeczy, wsrod tresci, jest niepokojaca.

  I nie musisz sie wykrecac duza roznica pogladow, tlumaczac sie dlaczego nie odpowiadasz na pytania.Jakos, z tego co zaobserwowalem, do tej pory nie przeszkadzalo Tobie, wskakiwac do kazdego interesujacego Ciebie tematu i dyskutowac z kazdym.

  Po moich konkretnych pytaniach, nagle odeszla Tobie ochota na dalsza dyskusje ze mna...

  Barbaro, ja wiem dlaczego taka podjelas decyzje.
  I Ty, tez wiesz, a klamstwa, zachowaj dla siebie, tak by Tobie dalej nie odbieraly mocy wielkiego skarbu jaki kazdy z nas dostal.
 • @eonmark 18:41:35
  Idac twoja droga myslenia, to w Apokalipsie mamy do czynienia z dwoma literalnymi bestiami-zwierzetami i kobieta-nierzadnica-prostytutka, ktora pijana krwia..

  Ja tobie nie narzucam jak masz rozumiec.
  Ja po prostu sie z toba nie zgadzam.
 • @bar-bara 18:47:10
  Barbaro,
  spojrz,
  Jestes Inteligentnym Czlowiekiem,
  i dobrze wiesz ze Sw. Jan kiedy opisywal to co widzial, wyraznie zaznaczyl, ze otrzymal Widzenie w ZACHWYCIE!
  Jego duch zostal zabrany na pustynie w ZACHWYCIE!

  Widzenie Jana nie bylo obserwacja wydarzen rzeczywistych, tylko pelna symboli WIZJA PRZYSZLOSCI.

  Ezechiel oraz ksiega Wyjscia, opisuja wydarzenia rzeczywiste, i nie ma mowy, by byl to przekaz metaforyczny.

  Dobrze o tym wiesz, ale trzeba brnac...?

  A tak przy okazji, wiesz moze, ze w zwoju znad morza martwego, tkzw. zwoju Lameka, mowa o tym ze Lamek nie byl ojcem Noego.
  Mial przebywac w podrozy, kiedy jego zona, zaszla w ciaze z Noe.Jak wrocil, zobaczyl przed namiotem chlopca, ktory nie wygladal, jak dziecko z jego rodziny.Rozwscieczony Lamek zaczal pytac zone, ale ona przysiegala, ze nei byla niewierna, ani nie byla z zolnierzem ani, z 'synem bozym'...
  Czy Noa, byl zatem , dzieckiem z 'ducha swietego'?
  Wiem o kontrowersji wobec tego 'zwoju', ponoc mialby byc napisany w sredniowieczu, ale tego ikt nie jest w stanie udowodnic, jednak zajelo badaczom jego otwarcie az siedem lat, i znajdowal sie wsrod zwojow zakupionych przez Izrael w latach piecdziesiatych.Chociaz w duzej mierze poswiecony Abrahamowi, opisuje wlasnie ta historie z Noe...

  Wiem, wiem , Zwoje znad morza martwego, to pewnie pozniejsze falszywki, chociaz po aramejsku, za to spisane w drugim i czwartym wieku pisma, w grece, przez ludzi ktorzy nie znali Jezusa, to objawione Slowo Boga...
  Nie przeszkadza Tobie nawet fakt, ze 'ostateczne wciaganie jednych ksieg a odrzucanie innych, uznanych za nie natchnione' bylo dokonywane przez 'ojcow - biskupow kosciola' wobec ktorych tak ostrzegasz


  Takze, WIzja - Wizja, a Relacja - Relacja.
 • @eonmark 19:20:45
  A moze spojrz na to z innej strony?

  Pierwszy Izrael to ten cielesny-zmyslowy. A wiec i wizje.., przekazy cilesne-zmyslowe.

  Drugi Izrael to ten duchowy. A wiec i wizje..., przekazy duchowe.

  Ten sam opis wydarzen mozna rozumiec cielesnie-zmyslowo i mozna rozumiec duchowo. Zreszta kazdy opis z Biblii jest zawsze aktualny, bo kolejne zaslony sie odslaniaja...

  Dlaczego Szawel stal sie Pawlem. I jak Pawel odczytywal Pisma, ktore znal juz jako Szawel?
  INACZEJ.

  Te same wersy beda znaczyly cos innego nawet dla tego samego czlowieka, poniewaz nie zalezy to od jego inteligencji, lecz od objawienia-zrozumienia, ktore otrzyma od Boga.

  Na razie nie zatrzymam sie na tym, choc Pismo mowi, ze sa falszywi prorocy. Wiemy rowniez, ze Pan Jezus wyganial demony z ludzi..., ale zostawiam to wszystko.

  Chodzi mi o to, ze ten sam tekst Biblii mozna rozumiec roznie.

  Apokalipsa byla rozumiana zupelnie inaczej za czasow imperium rzymskiego, a inaczej jest rozumiana teraz i inaczej bedzie rozumiana za 20, czy 40 lat (jesli oczywiscie swiat bedzie istnial za 20, czy 40 lat).

  Dlatego moge tylko swiadczyc o zrozumieniu, ktore dzisiaj mam, ktore otrzymalam.
  W tym zrozumieniu, ktore mam NIE ma techchnologii.
  Wiec jak mam z toba rozmawiac?

  Czy nie widzisz, ze ta rozmowa z gory skazana jest na niepowodzenie?
 • @bar-bara 21:20:43
  "Drugi Izrael Duchowy..."

  A nie dociera do Ciebie, ze 'duchowy narod wybrany' to przekret tych od tekstow.

  Rzym ucisnial Izrael.
  Pojawil sie Lider duchowy, ktory pokazal pokojowa droge swojemu ludowi, zostal zabity przez Ciemiezycieli tamtych czasow, no chyba ze 'demokracje propagowali, tak by ulzyc 'braciom dzikusom', po tym jak go zabili, 4 wiki pozniej, Bestia - Rzym, zaklada nagle oficjalnie nowa religie, ktora jest ukrytym kultem slonca, pisma ktore sa 'Podstawa' nowego Ruchu, pochodza z 2, 3 , 4 wieku.Nagle okzauje sie ze Jezusa zabili Zydzi, jego bracia w ucisku, a dobrotliwy Olbrzym Rzym, wydal wyrok i go wykonal tylko z ich woli.
  I tak, Izrael, nie byl juz Narodem Wybranym , jednego Zywego Boga, tylko jego Wybrany Narod to ten Duchowy, najlepiej, mieszkancy Imperium Rzymskiego.
  W trakcie dodali Trojce, jedyna Prawdziwa, kult Ishtar, i wszystkie inne klamstwa.

  A Ty, niedosc ze nie widzisz tych oczywistosci, niedosc, ze zaprzeczas sama sobie, to jeszcze idziesz w zaparte.


  I prosze, jezeli zrozumiesz czym sa Apokaliptyczne Bestie, ktorych sa 3 a nie dwie, oraz wielka nierzadnica itd... wtedy zrozumiesz, ze kiedy mowa o Narodzie Wybranym, to nadal, w nowym testamencie, mowa o Zydach, a nie o 'duchowych braciach'.


  Szkoda ze nie odpowiedzialas rzeczowo, na zadne z moich pytan.
  Masz racje, co do bezcelowosci dalszej naszej dyskusji.

  Pozdrawiam.
 • @eonmark 21:47:40
  Tu, w tym zdaniu powaliles sie sam na lopadki:

  ''I prosze, jezeli zrozumiesz czym sa Apokaliptyczne Bestie, ktorych sa 3 a nie dwie, oraz wielka nierzadnica itd... wtedy zrozumiesz, ze kiedy mowa o Narodzie Wybranym, to nadal, w nowym testamencie, mowa o Zydach, a nie o 'duchowych braciach'.''  W Biblii NIGDY nie ma mowy o Zydach!
  NIGDY nie bylo i NIGDY nie bedzie!

  NIGDY!

  I ty piszesz o zwojach... i o tym, ze Noe mial innego ojca...

  A PROSTEJ sprawy Zydow nie znasz i nie rozumiesz?
  Piszesz nonsensy!

  Zegnam cie.
 • @eonmark 21:47:40
  Twoje wnioskowanie jest ciekawe. Tylko widzisz jest mały problem, ponieważ Biblia daje dowód na to że chodzi o coś innego. I tutaj bar bara ma pełną słuszność, tutaj chodzi o Nowe Jeruzalem, o stan ducha ludzki. Tak samo jest z Żydami. Żyd to ktoś kto wypełnia prawdziwie prawo Boże, a więc Żydem nie jest ten kto się urodził z matki Żydówki czy ojca Żyda ale ten kto jest synem obietnicy - Syn Abla, Syn Abrahama... to może być każdy, bo wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi, mamy jednego ojca w niebie.
 • @bar-bara 22:14:20
  Barbara,

  Klamiesz, gadasz bzdury, uzywasz demagogiczne argumenty, a kiedy wydaje sie Tobie, ze moze na czyms kogos zlapalas, wtedy rzucasz sie do ataku, jak Hiena!
  Tylko jakos nie chce sie Tobie odpowiadac, na KONKRETNE PYTANIA, bo doskonale wiesz, ze predzej czy pozniej wyszloby, ze bredzisz, a do tego, skaczesz od blogera do blogera i glosisz, zamiast prawdy, klamstwa zmieszane z absurdami.


  "W Biblii NIGDY nie ma mowy o Zydach!
  NIGDY nie bylo i NIGDY nie bedzie!"

  A gdzie wedlug Bibli, jest miejsce, w ktorym Bog mial swoja Swiatynie?
  Jakie to Miasto, jest tym , ktore ze wszystkich na swiecie, wybral Jhwh?
  A kto historycznie, w czasch Jezusa, zajmowal te tereny?
  Ten Narod to Zydzi.Tylko wtedy nazywano ich inaczej. Nieco inaczej.
  Wiesz dobrze ze w bibli nie ma slowa ZYD, ale powinnas wiedziec ze slowo ZYD, jest wynikiem jezykowej ewolucji slowa JUDEJCZYK.

  I wiem, Barbaro, o Edomito - turko - kazarach.

  Podtrzymuje, kiedy zrozumiesz kim jest WN, wtedy dotrze do Ciebie, ze Narod Wybrany, o ktorym mowa w Apokalipsie, kiedy Bog mowi: Uciekaj z Niej, zeby zadna z jej plag nie spadla na Ciebie, ze Narod Wybrany, nigddzie sie nie ruszyl, i zajmuje tereny, ktore sa Niezmiernie wazne.

  Jeszcze jedno.
  Gdyby to polacy, byli w 'tamtych czasach' 'niewolnikami Egiptu' to polacy byli by Narodem Wybranym.
  Bo w tym wszystkim, chodzi o miejsce, bardziej, niz sie Tobie wydaje.
  Niestety, poniewaz nie chcesz wyjsc z Absurdow, nie jestes w stanie tego pojac.
 • @ezaw 22:21:40
  Przepraszam Ezawie, choc uwazam Ciebie za sympatycznego Czlowieka, to niestety, musze powiedziec, ze nie wiesz co gadasz.

  Nowe Jeruzalem - stan ducha...?

  I ten stan ducha, ktory schodzi z Nieba na ziemie, ma konkretne wymiary?

  Stan Ducha, to kwestia 'mieszkancow' Nowego Jeruzalem. Kazdy zeby do niego 'wstapic' musi legitymowac sie gotowoscia na 'nowy stan ducha'.
  Ale samo Nowe Jeruzalem, to cos konkretnego.
 • @bar-bara 22:14:20
  Barbaro,

  Jedno musze sprostowac.

  Napiaslem ze klamiesz.
  Nie powinienem (byl) tak napisac.
  Jestesmy tylko ludzmi, dlatego niestety, ponosza nas emocje.
  Tak naprawde nie wiem, czy klamiesz, wiec nie oge tak pisac.

  Dyskusja jest 'zywa' i dlatego wyzwala rozne emocje.
  Roznimy sie w pogladach, ocenach pewnych spraw, ale jak juz tutaj wyzej bylo napisane, wszystko to nie ma wiekszego znaczenia, bo liczy sie nasze czyny.

  PRZEPRASZAM za slowo : klamiesz.

  Pozdrawiam.
 • @eonmark 00:29:55
  Zobacz jak daleko ta rozmowa odeszla od tematu notki Kerena.

  Wroce zatem do tematu notki.

  Biblia to spisane Slowo Boga, czyli najpierw trzeba ustalic co napisano.
  Wiemy, ze przecinek dostawiono.
  Czy przecinek jest w prawidlowym miejscu?

  Aby to ustalic, trzeba sprawdzic co mowi Slowo Boga (spisane przez ludzi) na temat zmartwychwstania.

  W calej Biblii mamy przekaz, ze po smierci czlowiek 'spi i nic nie wie'.
  To stan nieswiadomosci.

  Czy w Biblii mamy mowe, ze smierc jest przejsciem z jednego stanu swiadomosci w inny stan swiaomosci?

  Nie.
  Bog w Swym Slowie konsekwentnie mowi, ze umarli nic nie wiedza.

  Dzisiejsze wymogi slowa pisanego to interpunkcja. Ale interpunkcja mozna przekrecic mysl zapiasna slowami. Dlatego zle umieszczony przecinek, zmienia sens.

  Tlumacze Biblii nie maja zadnego monopolu na umieszczanie znakow interpunkcji w Slowie Boga. Nie maja rowniez monopolu na tlumaczenie Biblii!

  Jesli ktos chce poznac i zrozumiec Biblie ma pelne prawo sprawdzania tlumaczy, porownywania z tekstami Pism hebrajskich i greckich.

  W Biblii jest mowa o tym, ze zmartwychwstanie nastapi przy powtornym przyjsciu Mesjasza, na dzwiek oztatniej traby...

  Tak wiec, Pan Jezus obiecal temu lotrowi, wtedy tamtego 'dzis', kiedy obaj byli ukrzyzowani, ze bedzie z Nim w raju. Zapewnil skazanca o tym, ze bedzie uczestnikiem tzw. pierwszego zmartwychwstania.
 • @bar-bara 13:25:35
  Barbaro,

  "W calej Biblii mamy przekaz, ze po smierci czlowiek 'spi i nic nie wie'.
  To stan nieswiadomosci."

  "Czy w Biblii mamy mowe, ze smierc jest przejsciem z jednego stanu swiadomosci w inny stan swiaomosci?

  Nie.
  Bog w Swym Slowie konsekwentnie mowi, ze umarli nic nie wiedza. "

  "Tak wiec, Pan Jezus obiecal temu lotrowi, wtedy tamtego 'dzis', kiedy obaj byli ukrzyzowani, ze bedzie z Nim w raju. Zapewnil skazanca o tym, ze bedzie uczestnikiem tzw. pierwszego zmartwychwstania."


  Spojrz barbaro,

  " A gdy Abraham dożył lat stu siedemdziesięciu pięciu, zbliżył się kres jego życia i zmarł w późnej, lecz szczęśliwej starości, syt życia, i połączył się ze swoimi przodkami. Izaak i Izmael, synowie Abrahama, pochowali go w pieczarze Makpela na polu Efrona, syna Sochara Chetyty, w pobliżu Mamre. Na tym polu, które nabył Abraham od Chetytów, został on pochowany obok swej żony, Sary. "

  Wyraznie jest napisane, ze Abraham polaczyl sie ze swoimi przodkami.

  A ze nie spal, tylko byl 'aktywny' wskzuje ponizszy wers:

  " Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać"."

  Zebrak, rozmawia z Abrahamem, i prosi go o pomoc, ale Abraham odmowil.

  Zauwaz ze Abraham, powiedzial wazna wskazowke:

  " A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać"

  Ta 'PRZEPASC do ktorej nawiaczuja slowa Abrahama, to 'rzaka Styks' , ktora jest rowniez, li tylko SYMBOLEM.

  Trzeba Tobie wiedziec Barbaro, ze w czasch , kiedy spisywano NT, wierzono, ze RAJ jest czescia HADESU, przez ktory przeplywa rzeka Styks.
  Po jednej ze stron, byl 'Raj'( pola Elizejskie), po drugiej byl Tartar( rodzaj piekla) w greckiej mitologi mowa rowniez o 3 czesci, dla 'niewyrozniajacych sie ludzi', jednak nie ma mowy o tym w ewangeli.

  Grecy wierzyli, ze wszystko odbywa sie pod ziemia, ale wtajemniczeni wiedzieli ze chodzi o miejsce w 'przestrzeni kosmicznej', ktore symbolicznie zwano 'Podziemiem', tak jak Majowie, zwali podziemiem Xibalbe, czy Egipcjanie DUAT...

  Jezus wyraznie wiec mowi ze w Krainie nazywanym LONEM ABRAHAMA, toczylo sie 'zycie' i nie ma mowy o 'snie' rozumianym jako brak swiadomosci, jak to napisalas.

  Mowi rowniez o Otchlani, w ktorej znalazl sie Bogacz, i tam rowniez, nie ma mowy o braku swiadomosci.
  Wedlug Jezusa, sa to miejsca 'Przejsciowe' w ktorych Swiadomosc poddana jest innym stanom, innej aktywnosci.

  Oba swiaty, ma oddzielac 'przepasc' a raczej, 'ograniczona otchlan'.

  Sam Jezus, zaraz po smierci na krzyzu, tez nie udal sie odrazu do NIEBA, do swego Ojca, tylko najprawdopodobniej, zstapil do 'Raju' jak to okresli, i wlasnie razem z nim zstapil tam jak go nazywasz 'dobry zlodziej'.

  Widac ze jest to 'stan posredni'...

  " Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

  A wiec Jezus, spotkany 3 dnia, oznajmil ze jeszcze nie wstapil do Nieba.
  Mozna oczywiscie uznac, ze w takim razie nie poszedl nigdzie po smierci, ale dlaczego nie mialby zstapic na Lono Abrahama, tak jak Abraham, czy Lazarz?


  Co do 7 Traby...

  Wiesz Barbaro, ze w ksiedze Objawienia, chronologia 'wydarzen' nie jest calkowicie linearna.?
  Pewne wydarzenia, sa opisywane rownolegle, chociaz na pierwszy rzut oka tak nie wyglada.

  Sprowadzic mozna to do tego, ze po wylaniu zawartosci '7 Czaszy', dokona sie na ziemi zniszcenie bedace wynikiem WOJNY NUKLEARNEJ.
  Zostanie zniszczony Babilon, czego skutkiem bedzie Koniec Globalizmu?

  Wtedy dokona sie Objawienie...

  I co nastepuje pozniej?

  " I ujrzałem trony -
  a na nich zasiedli [sędziowie],
  i dano im władzę sądzenia -
  i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
  i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
  i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
  Ożyli oni
  i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
  A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
  To jest pierwsze zmartwychwstanie5.
  Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
  nad tymi nie ma władzy śmierć druga6,
  lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
  i będą z Nim królować tysiąc lat.

  Walka ostateczna i potępienie wrogów Boga

  A gdy się skończy tysiąc lat,
  z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
  I wyjdzie, by omamić narody
  z czterech narożników ziemi,
  Goga i Magoga,
  by ich zgromadzić na bój,
  a liczba ich jak piasek morski. Wyszli oni na powierzchnię ziemi
  i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane;
  a zstąpił ogień od Boga z nieba
  i pochłonął ich.
  A diabła, który ich zwodzi,
  wrzucono do jeziora ognia i siarki,
  tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
  I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków"
  Sa przedstawione "

  Dlaczego obecnosc Boga Jezusa, nie wystarczy zeby na Ziemi zapanowal pokoj na Wiecznosc?

  Dlaczego tylko na 1000 lat?

  Dlaczego z Zelazna Rozga?

  Pamietasz marzenie Hitlera( marionetki) dotyczace 1000 letniej rzeszy, utrzymywanej za pomoca zelaznej rozgi?

  Dlaczego pozniej znowu wypuszcza ZLO?

  Dlaczego Zlo bedzie mialo mozliwosc OMAMI mieszkancow z 4 naroznikow ziemi?
  Jezus bedzie z Wybranymi na Ziemi, przez 1000 lat, i podczas gdy bedzie tutaj BOG, zlo bedzie mamilo ludzi?

  Chyba ze Jezus znowu zniknie?
  A jezeli tak to dlaczego?


  Barbaro, zastanowilbym sie na Twoim miejscu bardzo powaznie nad tymi waznymi pytaniami.
  Albo w Pismie dokonano glebokich manipulacji, albo dzieje sie tam cos niepokojacego...

  Czy Bog, 'dzialal' by w taki 'dziwnie nie logiczny sposob'?

  Zlo wypuszcza? Znowu?
  A co na to Jezus?

  I dlaczego, ci wszyscy ktorzy otrzymaja laske 'pierwszego zmartwychwstania, maja krolowac z Jezusem na Ziemi?
  Dlaczego nie podaza do Krolestwa Niebieskiego, gdzie Jezus mial uszykowac miejsce?
 • @eonmark 15:16:31
  A przy okazji:

  "Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego""

  Jezus po raz kolejny 'zdradza prawde':

  " wstepuj...do BOGA Mego".

  Jak Bog, moglby wstepowac do swego Boga?

  To kolejny dowod, na ABSURD Jezusa - Boga.
 • @eonmark 15:16:31
  Abracham po smierci polaczyl sie ze swymi przodkami. Tak, zostal pogrzebany, tak samo jak jego przodkowie przed nim.

  Bog mowi do Adama, ze umrze i wroci do ziemi, ze prochem sie stanie, bo z prochu powstal.
  Adam z Ewa ZYLI w raju. Bylo to przeciez przed smiercia.
  Bog nie mowi, ze wroca do raju, lecz do ziemi, z ktorej sa 'ulepieni'.

  Na marginesie nauka mowi, ze cialo czlowieka sklada sie z pierwiastkow naszej planety ziemi.

  Tak wiec, polaczyl sie Abracham ze swymi przodkami w smierci. Oni 'spia i nic nie wiedza' i on rowniez, tak jak jego przodkowie przed nim 'zasnal i nic nie wie'.


  Sprawa przypowiesci o Lazarzu i o Abrachamie, to po prostu przypowiesc o tych, ktorzy lekcewaza Rawo i Prorokow.
  Tam zawarta jest pewna nauka:

  ''(27) Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca.
  (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki.
  (29) Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają.
  (30) Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą.
  (31) Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą.'' (Luk.16:27-31)

  Czy faryzeusze i uczeni w Pismie uwierzyli w Pana Jezusa po Jego zmartwychwstaniu?
  Nie, nieuwierzyli.
  Ci, ktorzy nie sluchali Prawa i Prorokow, nie uwierzyli, nie chcieli uwierzyc, ze Jezus jest zapowiadanym Chrystusem i domagali sie smierci Zbawiciela.
  Ci wlasnie odrzucili Prawo i Prorokow dla wlasnej tradycji i wlasnie dlatego nie rozpoznali w Jezusie Chrystusa.  Piszesz na temat tego jakie grecy mieli wyobrazenia o tym co dzieje sie z czlowiekiem po smierci.
  A jakie to ma znaczenie?

  Mnie chodzi o to co Biblia mowi na ten temat, a nie o to jak kiedys ludzie wierzyli.
  Ta notka Kerena jest na temat co mowi Slowo Boga na ten temat, a NIE jak ludzie sobie wyobrazali, lub wyobrazaja sprawe smierci.  Slusznie podkreslasz, ze Pan Jezus powiedzial, ze jeszcze nie byl u Ojca.
  Bo jak wstepowal do nieba dzialo sie to na oczach tych, ktorzy chodzili z Nim i iwerzyli w Niego.

  Ale jak Pan Jezus powiedzial, ze nie byl u Ojca, czy powiedzial:
  Bylem w raju, zotalwilem tal 'dobrego lotra', ale u Ojca jeszcze nie bylem?

  Nie ma w Biblii mowy o jakims swiadomym stanie smierci!

  Po prostu nie ma.
 • @bar-bara 16:48:20
  Poprawka. Mialo byc:

  Bylem w raju, zostawilem tam 'dobrego lotra', ale u Ojca jeszcze nie bylem?
 • @eonmark 18:41:35
  Przeciez Ezechiel, wyraznie mowi o widzeniu, a nie widzeniu w 'zachwycie' jak naprzyklad sw.Jan w ksiedze Objawienia.

  Chwala Boga, lata pomiedzy dziedzincem Swiatyni, srodkiem miasta a Gorami, wytwarza dzwiek jak 'szum wielu wod', Izraelitom zebranym pod gora, objawia sie w strugach ognia, w dymie, przy akompaniamencie trab...Dla swiadkow, wyznacza sie 'bezpieczna granice' po ktorej przekrroczeniu, grozi niechybna smierc...
  Nic dziwengo, ze 'prosty lud' bal sie Mocy Boga i wolal wyslac Mojzesza, by ten rozmawial z Bogiem...Sami sie bali, tego czgo nie rozumieli.

  Czy Biblia jest Slowem Boga?
  Napewno zawiera wiele Prawd, o czlowieku oraz o Istocie Swiata.Napewno jest Natchniona, w duzym stopniu.
  Poniewaz wszystko jest od Boga, to i przez Bibli przemawia, jednak wiele rzeczy, wsrod tresci, jest niepokojaca.

  >>> też tak postrzegam te kwestie.
 • @eonmark 19:20:45
  Ezechiel oraz ksiega Wyjscia, opisuja wydarzenia rzeczywiste, i nie ma mowy, by byl to przekaz metaforyczny.

  Dobrze o tym wiesz, ale trzeba brnac...?

  A tak przy okazji, wiesz moze, ze w zwoju znad morza martwego, tkzw. zwoju Lameka, mowa o tym ze Lamek nie byl ojcem Noego.
  Mial przebywac w podrozy, kiedy jego zona, zaszla w ciaze z Noe.Jak wrocil, zobaczyl przed namiotem chlopca, ktory nie wygladal, jak dziecko z jego rodziny.Rozwscieczony Lamek zaczal pytac zone, ale ona przysiegala, ze nei byla niewierna, ani nie byla z zolnierzem ani, z 'synem bozym'...
  Czy Noa, byl zatem , dzieckiem z 'ducha swietego'?
  Wiem o kontrowersji wobec tego 'zwoju', ponoc mialby byc napisany w sredniowieczu, ale tego ikt nie jest w stanie udowodnic, jednak zajelo badaczom jego otwarcie az siedem lat, i znajdowal sie wsrod zwojow zakupionych przez Izrael w latach piecdziesiatych.Chociaz w duzej mierze poswiecony Abrahamowi, opisuje wlasnie ta historie z Noe...

  Wiem, wiem , Zwoje znad morza martwego, to pewnie pozniejsze falszywki, chociaz po aramejsku, za to spisane w drugim i czwartym wieku pisma, w grece, przez ludzi ktorzy nie znali Jezusa, to objawione Slowo Boga...

  >>> racja. Zwoje znad Morza Martwego sporo nowego wnoszą do przekazów kanonu biblijnego, jak słusznie zauważyłeś , późniejszych i pisanych w grece..
 • @eonmark 22:55:29
  Nowe Jeruzalem - stan ducha...?

  I ten stan ducha, ktory schodzi z Nieba na ziemie, ma konkretne wymiary?

  Stan Ducha, to kwestia 'mieszkancow' Nowego Jeruzalem. Kazdy zeby do niego 'wstapic' musi legitymowac sie gotowoscia na 'nowy stan ducha'.
  Ale samo Nowe Jeruzalem, to cos konkretnego.

  >>> dokładnie. cytat: "Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba..."
 • @a1a 19:35:07
  Mozna by bylo uznac, ze schodzace Jeruzalem, jest symbolem Nowej Swiadomosci, gdyby nie fakt ze opisane sa jego rozmiary.
  Te rozmiary, sugeruja, ze mamy do czynienia z jedna z trzech mozliwosci, albo z Szescianem, albo z Piramida, albo z Kula, i to o ogromnych rozmiarach...
  I to ma zstapic z Nieba na Ziemie...
  Nic dziwnego ze cwaniakom od New Age, udaje sie wmawiac takim jak Tom Cruise, ktorzy placa krocie, ze przybedzie po nich 'Kosmiczny Ojciec' w Wielkiej 'Chwale'....
 • @a1a 19:25:07
  Wiekszosc Starozytnych Cywilizacji, w swoich 'Mitologiach' zawrly informacje o tym ze wiedza , zostala im dana od 'kosmicznych braci' - bogow.

  Sumerowie, Egipcjanie, Starozytni mieszkancy Indii, Staozytni mieszkancy Dalekiego Wschodu,Majowie, Aztekowie, Inkowie, wszyscy do tego nawiazuja.

  W wielu tych religiach, 'figura - symbolem' , ktory jest odpowiedzialny za dostarczenie wiedzy, jest 'Waz - Smok'.
  U majow, jest to Kukulkan, u Aztekow - Quetzakoatl, na dalekim wschodzie to Smok jest symbolem wiedzy i inteligencji ( nawet madrosci), w Bibli, Waz - Smok, jest tym ktory sklonil ludzi do zerwania owocu z drzewa poznania...

  Co nalezy powaznie rozpatrzyc, to mozliwosc tego, ze od dawien, ludzkosc jest przygotowywana na Kontakt.
  Co jest baaardzo prawdopodobne, to mozliwosc, ze wszystkie znaczace wydarzenia na Ziemi, ktore modeluja nasza Historie, sa wynikiem misternej manipulacji, ktora jest dokonywana 'recami ludzi' ale z 'zewnatrz'.
  Globalnie, ludzie maja swiadomosc ze sami kieruja wydarzeniami na naszej Planecie, ale w rzeczywistosci, 'niewidzialna para rak', poza 'kurtyna' rozgrywa przedstawienie, w ktore obserwujemy a zarazem bierzemy w nim udzial.Interaktywna swoista 'GRA'...
  Czy mozliwe zeby koncowym efektem mial byc wlasnie 'Armageddon' czyli globalna wojna nuklearna, ktora zniszczy nasza cywilizacje, (ktora swoja droga jest w duzym stopniu szambem co jest wynikiem 'owej manipulacji')
  a wszystko to ma byc efektem naszej glupoty, nieodpowiedzialnosci...?

  Na koniec, przybedzie Moc ktora 'zaopiekuje' sie resztkami, i beda panowac nad Planeta...To znaczy, panowac bedzie MOC, a ci ktorzy pozostana, beda czcic Moc...
  ???

  Tu nie chodzi o Holly wood - Swiety Las, bo ten twor bierze udzial w 'przygotowywaniu' od samego poczatku.Filmy o 'obcych ' atakujacych Ziemie sa tak stare jak Hollywood.
  Tu chodzi o to, ze Zrodlo, jakim jest Bibli, jest pelne wskazowek, ze mowa o Obcych Cywilizacjach.

  Sam Bog, ma byc Bogiem Zywym.
  U Izajasza, jest ciekawa wskazowka:

  " Ty, który mówiłeś w swym sercu:
  Wstąpię na niebiosa;
  powyżej gwiazd Bożych
  postawię mój tron.
  Zasiądę na Górze Obrad,
  na krańcach północy"

  Gdzie jest 'Gora Obrad' na krancach polnocy?
  Tu nie ma mowy o metaforze.
  Nie ma mowy o miejscu na ziemi.
  Tu jest podana lokalizacja konkretnego miejsca w 'przestrzeni kosmicznej'.
  Ma to byc na 'Najdalszej Polnocy', 'powyzej gwiazd bozych'.

  Kto tak bardzo chcial tam wstapic ?
  SYN JUTRZENKI (WENUS) - prawdopodobnie chodzi o jakiegos krola babilonskiego, ktory 'trzasl'calym regionem...
  Niektorzy interpretuja ze chodzi o samego 'szatana' bo jest wzmianka o tym ze 'spadl z niebios', ale wiadomo, ze cesarze, wladcy roznych cywilizacji, za swoje pochodzenie wskazywali niebo - doslowne.
  Jest wyraznie napisane - Syn Jutrzenki( planeta wenus jest synonimem lucyfera)
  Swoja droga, oto jedna ze 'spojnosci' Bibli. U Izajasza, Gwiazda Zaranna - Jutrzenka, jest ewidentnie symbolem Zla, w Apokalipsie, to Jezus jest nazwany Gwiazda Zaranna...

  Wracajac jednak do Tronuu Boga na Najdalszej Polnocy, to tam chcial wstapic syn jutrzenki, by stac sie 'podobnym' do 'Najwyzszego'...
  Jednak zostal zrzucony do :
  " Jak to? Strąconyś do Szeolu
  na samo dno Otchłani!"

  Otchlan jest bardzo podobna do 'Bezdennej Studni' z Apokalipsy, z ktorej maja wyjsc 'skorpionowe Istoty'...

  Jest niemal pewne, ze Bezdenna Studnia, to nazwa na 'Czarna Dziure' wzglednie, na Tunel Czasoprzestrzenny.
  Jest tez prawdopodobienstwo, ze Otchlan, jest tym samym.

  To co dopiero teraz ludzkosc zaczyna powoli, niemrawo rozumiec, brzmialo kiedys jak 'boska magia'...

  Dla wielu bedzie juz tak na zawsze.

  Gdyby w Bibli nie bylo tak duzej ilosci 'odnosnikow' do 'kosmicznej technologii', wtedy zarzut ze hollywood tworzy tylko i wylacznie Iluzje tak by zwisc naiwniakow, bylby wiarygodny.Gdyby nie bylo zadnych 'silnych poszlak' wzgledem 'kosmicznych poczatkow starozytnych cywilizacji' , wtedy taki poglad bylby uzasadniony.
 • @bar-bara 16:48:20
  Barbaro,
  i jak tu z Toba rozmawiac?

  Najpierw piszesz, ze Biblia jest Slowem Bozym i kazde slowo w Bibli jest z Woli Boga.
  Pozniej okazuje sie ze przcinek, jest jednak nie w tym miejscu, bo tak podpowiada Tobie Duch Swiety, ktory daje Tobie 'zrozumienie'.

  Na moje pytanie, czy Bog majac moc dzieki ktorej sprawia ze kazde slowo jest tam gdzie byc powinno, a nie moze zadbac o przecinek , nie odpowiedzilas...

  Nie przeszkadzalo Tobie napisac, ze Jezus wcale nie uwazal siebie za zrodzonego z Niewiasty, chociaz biblia, wyraznie zawiera tekst ze Marja byla dziewica i zrodzila Jezusa z Ducha Swietego.

  Na moje pytanie bys to wyjasnila...nic...nie...odpowiedzialas.

  Piszesz ze Jezus to Bog, i ze Biblia wcale nie jest sprzeczna, kiedy pokazuje sprzecznosci czarno na bialym, wtedy zaczynasz pisac o rozumieniu bibli jako calosci a nie wyrywaniu z kontekstu zdan.

  Widzisz, czy musialbym zacytowac cala Biblie dla Ciebie, bys nie uznala ze 'cos zostalo wyrwane z kontekstu'?

  Podalem wiele konkretnych pytan, nie bez powodu, jednak niemal na zadne nie uzyskalem odpowiedzi, w zamian pisalas kompletnie nie na temat, az doszlas do momentu, w ktorym stwierdzilas ze wogole nie bedziesz ze mna rozmawiac.

  W powyzszym komentarzu napisalas:

  "Abracham po smierci polaczyl sie ze swymi przodkami. Tak, zostal pogrzebany, tak samo jak jego przodkowie przed nim."

  oraz:

  "Tak wiec, polaczyl sie Abracham ze swymi przodkami w smierci. Oni 'spia i nic nie wiedza' i on rowniez, tak jak jego przodkowie przed nim 'zasnal i nic nie wie'."

  Jak nie wie i jak spi, skoro Jezus opowiada ze Abraham prowadzil rozmowe z bogaczem?

  Ja rozumiem ze jest to 'metafora' majaca na celu wskazac na kare i nagrode, oraz obowiazek trzymania sie regul Bozych, ale myslisz ze Jezus przedstawiajac bogacza w otchlani, pograzonego w rozpaczy, oraz Abrahama z Lazarzem na 'Lonie Abrahama' zrobilby tak, gdyby wiedzial ze wszyscy oni tak naprawde 'spia' i nie maja 'swiadomosci' ?
  Nie rozumiesz w tym podstawowej sprzecznosci?

  ---"Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać"."---

  Napisalas:

  "Na marginesie nauka mowi, ze cialo czlowieka sklada sie z pierwiastkow naszej planety ziemi."

  A slyszalas moze Barbaro o DUSZY?
  Czy czlowiek sklada sie tylko z materialnych pierwiastkow?
  Czy dusza nie jest odmienna od materii, dzieki czemu nie podlega tym samym prawom?


  Barbara, czy Ty sobie robisz zarty?
  Pytam sie powaznie.

  Napisalas:

  "Bog mowi do Adama, ze umrze i wroci do ziemi, ze prochem sie stanie, bo z prochu powstal.
  Adam z Ewa ZYLI w raju. Bylo to przeciez przed smiercia.
  Bog nie mowi, ze wroca do raju, lecz do ziemi, z ktorej sa 'ulepieni'. "

  Bog wypowiada te slowa, w momencie kiedy 'wyrzuca oboje z raju'.

  Wiemy przeciez, ze w bibli jest wzmianka o tym ze cialo zostalo ulepione z Gliny - ziemskich pierwiastkow-materii, i ze Bog, tchnal 'ducha' w czlowieka zeby mieszkal w nim przez pewien okres, jezeli sie nie myle, mialo to byc 120 lat.

  Wic o czym Ty mowisz Barbaro?
  Ze czlowiek to tylko cialo - pierwiastki - materia?
  A duszy nie ma?
  ?
  ?
  ?

  Napisalas:

  "Piszesz na temat tego jakie grecy mieli wyobrazenia o tym co dzieje sie z czlowiekiem po smierci.
  A jakie to ma znaczenie?"

  oraz

  "Mnie chodzi o to co Biblia mowi na ten temat, a nie o to jak kiedys ludzie wierzyli.
  Ta notka Kerena jest na temat co mowi Slowo Boga na ten temat, a NIE jak ludzie sobie wyobrazali, lub wyobrazaja sprawe smierci."


  Barbaro,
  myslisz ze bycie Ignorantem jest dobrym rozwiazaniem?
  Jak mozesz mowic ze nie obchodzi Ciebie mitologia grecka, skoro slowa spisywano w grece, a na miejsce gdzie udawaly sie dusze po smierci mowiono kraina Hadesa, w jezyku greckim.
  Sam Jezus w przypowiesci mowi o dwoch jej czesciach, otchlani i Lonie Abrahama.

  Mowisz ze Ciebie obchodzi tylko biblia, a wiesz ze Noe, ten ktory uratowal sie z wielkiej powodzi dzieki pomocy Boga, ma swojego odpowiednika w starszym o okolo 2000 lat Eposie o Gilgameszu, spisanym w jezyku akkadyjskim, na glinianych tabliczkach?

  Biblia, jej najstarsze ksiegi, datuje sie na okolo 2600-2800 lat.
  A Epos o Gilgameszu, na okolo 4500 lat.

  Utnapisztim, zostal wybrany przez Boga imieniem Enki na ocalenie.

  "Ostrzeżony przez przychylnego mu boga Enkiego, Utnapisztim zbudował statek, na którym pomieścił swoją żonę, krewnych, sługi i dobytek oraz rośliny i zwierzęta wszystkich gatunków. Gdy nadszedł potop, unoszący się na falach korab dał wszystkim bezpieczne schronienie. Po siedmiu dniach stawiania czoła burzom podczas potopu, statek osiadł na górze Nimusz. Po następnych siedmiu dniach Utnapisztim wypuszcza kolejno gołębia, jaskółkę i kruka. Ten ostatni już nie wrócił, co świadczyło, że wody potopu opadły i ptak znalazł miejsce, aby usiąść"

  Nie widzisz uderzajacych podobienstw tresci?

  napisalas:

  "Ci, ktorzy nie sluchali Prawa i Prorokow, nie uwierzyli, nie chcieli uwierzyc, ze Jezus jest zapowiadanym Chrystusem i domagali sie smierci Zbawiciela."


  Slowo 'khristos' jest greckim slowem - Χριστός - i oznacza 'NAMASZCZONY' dokladnie to samo co slowo Mesjasz (po grecku - Μεσσίας, po aramejsku - משיחא ) - 'NAMASZCZONY'.

  NA-MASZ-CZO-NY.

  To samo slowo w St ,MESJASZ, spisanym w jezyku HEBRAJSKIM, jest uzyte w stosunku do krola syryjskiego CYRUSA 2.

  Syn Czlowieczy jest Tytulem jakim oznaczano Lidera, politycznego lub duchowego.

  Jezus powiedzial Mari Magdalenie:

  "Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

  "Wstepuje... do Boga mego"

  Jezus zadal pytanie na krzyzu, czy Ojciec go opuscil.

  Prosil o to by Bog zabral od niego ten kielich goyczy.


  Barbaro,
  w Starym Testamencie jest 1 Bog.
  W Nowym, pojawiaja sie '2 osoby' i duch swiety, a wszystko to jeden Bog...

  W Starym Testamencie, bog daje mandat swojemu Narodowi Wybranemu by Zabijal inne Narody, tak by zyskac dla siebie ziemie.

  W Nowym Testamencie, Jezus mowi by Milowac Wszystkich, a szczegolnie Nieprzyjaciol, dodajac, ze coz to za wielka milosc jezeli tylko tych co nas kochaja - kochamy..


  Wiem ze nie odpowiesz logicznie na zadne z tych problemowych pytan i argumentow, a to dlatego ze logiczna odpowiedz nie pasuje Twojemu profilowi dzialania...  Prawda, jest Prosta, tak jak Bog.

  Jezus mowil bysmy mowili tak, tak,albo nie, nie.
  Jednak w ewngeli sw Jana, w akapicie 5 mowi ze gdyby sam o sobie wydawal swiadectwo, wtedy nie bylo by ono prawdziwe, ale jest ktos kto wydaje o nim swiadectwo, a swiadectwo jakie o nim wydaje jest prawdziwe.Tym kims byl Jan Chrzciciel.
  Ale juz 3 akapity dalej, na zarzut faryzeuszy ze klamie, bo sam o sobie wydaje swiadectwo, mowi ze nawet jezeli sam o sobie wydaje swiadectwo, to nie klamie, bo on wie skad przyszedl i dokad idzie a oni nie.

  Czy to jest ta mowa :Tak,Tak...Nie ,Nie...?

  Odpowiedz sobie na te wszystkie pytania, a jest ich wiecej.

  Koncze z Toba 'dyskusje'. Szkoda czasu i zyciowej energii.

  Pozdrawiam,

  P.S:
  Zadawalem te wszystkie pytania, by zobaczyc, co na nie odpowiedza propagatorzy PRAWDY...
 • @eonmark 23:10:41
  Piszesz:

  ''Najpierw piszesz, ze Biblia jest Slowem Bozym i kazde slowo w Bibli jest z Woli Boga.
  Pozniej okazuje sie ze przcinek, jest jednak nie w tym miejscu, bo tak podpowiada Tobie Duch Swiety, ktory daje Tobie 'zrozumienie'.''

  Nie, ja tak nie powiedzialam.
  Powiedzialam, ze Pisma hebrajskie i greckie byly spisywane pod Tchnieniem Bozym.
  Ale tlumaczenia NIE sa pisame pod Tchnieniem Bozym (Duchem Swietym).
  Aby zrozumiec Slowo Boga (obojetnie czy w j. oryginalnych, czy tlumaczeniach) potrzebujemy pomocy od Boga, tego Tchnienia Bozego.

  Ow przecinek jest umieszczoy przez tlumaczy. Jest umiesczony zle, bo przekreca nauke Ewangelii.  Dalej piszesz:

  ''Na moje pytanie, czy Bog majac moc dzieki ktorej sprawia ze kazde slowo jest tam gdzie byc powinno nie moze zadbac o przecinek , nie odpowiedzilas.''

  Pytanie twoje jest niepowazne, ale wywodzi sie z braku zozumienia, wiec odpowiem.

  Bog zadbal o Swoje Slowo, ale w j.hebrajskim i greckim.
  Przecinek jest w tlumaczeniach.

  Ale nawet gdybys czytal Pismo s oryginalnym jezyku, to i tak nie zrozumiesz, bo do tego by zrozumiec musimy poznac Pana Jezusa, bo w Nim opada zaslona.
  Przypomnij sobie Szawla, ktory swietnie znal Pismo w j. hebrajskim, lecz zanim nie poznal Pana Jezusa nic nie rozumial.
  Mamy rozumiec tak ajk Pawel rozumial, a nie jak Szawel.  Potem piszesz:

  ''Nie przeszkadzalo Tobie napisac, ze Jezus wcale nie uwazal siebie za zrodzonego z Niewiasty, chociaz biblia, wyraznie zawiera tekst ze Marja byla dziewica i zrodzila Jezusa z Ducha Swietego.''

  Maria byla dziewica.
  Jezus Chrystus z Ducha Swietego, a NIE z Marii jest poczety.
  W Biblii czesto 'zrodzony' znaczy poczety.
  Innymi slowy NIE chodzi o techniczna , literalna mysl rodzenia, bo tylko kobiety rodza, a jednak w Biblii greckie slowo 'gennaō' moze znaczyc zrodzony (poczety) tak z mezczyzny jak i kobiety.
  Slowo 'gennētos' (zrodzony, poczety) wystepuje tylko dwa razy (Mat.11:11 i Luk 7:28).

  Sprawdz slowa 'gennaō' (1080) i 'gennētos'(1084):

  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G1080&t=KJV
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G1084&t=KJV

  http://concordances.org/greek/1080.htm
  http://concordances.org/greek/1084.htm
 • @eonmark 23:10:41
  OK, chcesz bym 'poszla z toba 1000 krokow, pojde i 2000', odpowiem na caly twoj ostatni wpis. Zrobie to jednak w odcinkach. Pierwszy juz napisalam.


  Piszesz:

  "Piszesz ze Jezus to Bog, i ze Biblia wcale nie jest sprzeczna, kiedy pokazuje sprzecznosci czarno na bialym, wtedy zaczynasz pisac o rozumieniu bibli jako calosci a nie wyrywaniu z kontekstu zdan.''

  Jezus Chrystus jest Bogiem.
  To nie jest moj wymysl, tak wlasnie mowi Slowo Boga, a ja z Bogiem nie sprzeczam sie.
  Bog jest Zbawicielem.
  Pan Jezus jest w ciele czlowieka Bogiem, jest jednoscia z Ojcem:

  ''(30) Ja i Ojciec JEDNO jesteśmy.
  (31) I znowu Judeiczycy porwali kamienie, aby Go ukamienować.'' (Jan.10:30, 31)

  Jesli nie uznajesz Zbawiciela za Boga, to 'chwytasz z kamienie, by go ukamieniowac'.


  Bibia nie ma sprzecznosci w sobie, jest spojna.
  Ale jesli wyrwiesz cytat z Biblii i bedziesz chcial w oderwaniu z cala Biblia zrozumiec, wtedy bedziesz widzial sprzecznosci.
  Kazdy cytat jest wytlumaczony w Biblii.
  Ale, aby na prawde zrozumiec, musisz poznac Pana Jezusa i z Jego pomoca dopiero zrozumiesz.
  To nie moj wymysl, lecz tak wlasnie mowi Slowo Boga, a widac to na przykladzie Szawla - Pawla.
 • @eonmark 23:10:41
  Pytasz:

  "A slyszalas moze Barbaro o DUSZY?
  Czy czlowiek sklada sie tylko z materialnych pierwiastkow?
  Czy dusza nie jest odmienna od materii, dzieki czemu nie podlega tym samym prawom?"

  Dusza= Cialo+tchnienie ozywiajace.

  Pamietasz jak Bog stworzyl Adama?
  Bog Tchnal w nozdrza Adama i Adam STAL sie dusza.
  Bog NIE tchnal duszy w nozdrza Adama, lecz tchnienie zycia.

  Tak wiec, jak umieramy nastepuje proces odwrotny, tchnienie zycia nas opuszcza i cialo jest martwe, umarlismy.
  Mowimy, ze ktos 'wyzional ducha' i tak wlasnie jest.

  KK naucza o niesmiertelnej duszy, a to nauka szatanska.
  To szatan powiedzial:''na pewno nie umrzecie".

  Bog powiedzial, ze 'na pewno umrzecie' i umieramy! To jest PRAWDA.  Potem piszesz cos takiego:

  ''Wiemy przeciez, ze w bibli jest wzmianka o tym ze cialo zostalo ulepione z Gliny - materii w postaci ziemskich pierwiastkow, i ze Bog, tchnal 'ducha' w czlowieka zeby mieszkal w nim przez pewien okres, jezeli sie nie myle, mialo to byc 120 lat.''

  I tu wielka pomylka.
  Adam i Ewa nie mieli zyc pewien okres.
  Bog mowi im, ze wszystkie owoce moga jesc OPROCZ owocu z drzewa pozania dobra i zla, bo jesli zjedza na pewno UMRA!
  Tam bylo tez drzewo zycia!
  Czy Bog zabronil jesc z tego drzewa?

  Przed potopem ludzie zyli baaardzo dlugo.
  Dopiero PO potopie zyli coraz krocej, Bog powiedzial,ze skroci czas zycia na 120 lat. Ale dzialo sie to stopniowo.
 • @eonmark 23:28:47
  Piszesz:

  ''Barbaro,
  myslisz ze bycie Ignorantem jest dobrym rozwiazaniem?
  Jak mozesz mowic ze nie obchodzi Ciebie mitologia grecka, skoro slowa spisywano w grece, a na miejsce gdzie udawaly sie dusze po smierci mowiono kraina Hadesa, w jezyku greckim. (...)

  Biblia, jej najstarsze ksiegi, datuje sie na okolo 2600-2800 lat.
  A Epos o Gilgameszu, na okolo 4500 lat.

  Utnapisztim, zostal wybrany przez Boga imieniem Enki na ocalenie.(...)

  Nie widzisz uderzajacych podobienstw tresci?''


  Myslisz bardzo wspolczesnie.
  Myslisz, ze jesli cos zostalo napisane wczesniej, to mysli byc dokladniej.

  Pewnie najlepiej byloby, gdybysmy mieli filmy dokumentalne z tamtego okresu, to wtedy bylyby najprawdziwsze i niepodwazalne.

  A czy widzisz jaka manipulacja jest dzis w TV, gdzie mamy wiadomosci ''na zywo''?

  Szatan - klamca dzialal juz OD POCZATKU, dlatego wczesniejsze NIE znaczy prawdziwsze.

  To, ze w roznych kulturach, w roznych rejonach swiata sa legendy o potopie wcale mnie nie dziwi, przeciez potop byl globalny!
  Po potopie ludzie rodzili sie i rozprzestrzeniali i zachowywali opowiesci i tym straszliwym wydarzeniu.

  Ale Zbawiciel potwierdzil przekaz, na ziemiach Judei. Potwierdzil zapis Biblii.
  Przekazy najpierw ustne, pozniej pisemne zostaly potwierdzone przez Jezusa Chrystusa, a spisywane przez Jego uczniow.

  Dlatego ja, wierzaca w Pana Jezusa uznaje tylko Biblie za Slowo Boga, za Prawde.

  Nie powinno cie to dziwic.
 • @eonmark 23:28:47
  Piszesz:

  ''Slowo 'khristos' jest greckim slowem - Χριστός - i oznacza 'NAMASZCZONY' dokladnie to samo co slowo Mesjasz (po grecku - Μεσσίας, po aramejsku - משיחא ) - 'NAMASZCZONY'.

  NA-MASZ-CZO-NY.

  To samo slowo w St ,MESJASZ, spisanym w jezyku HEBRAJSKIM, jest uzyte w stosunku do krola syryjskiego CYRUSA 2.''  Tak wiem. Wielu ludzi bylo namaszczonych, krolow sie namaszczalo.
  Ale przeczytaj ponizszy werset:

  ''(11) dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel (sótér), którym jest Mesjasz (Christos), Pan (kurios).'' (Luk. 2:11)

  Ten sam werset w grece-angielski z inetlinearnej Biblii:

  http://interlinearbible.org/luke/2-11.htm

  Przy okazji sprawdz co znaczy slowo 'sōzō', bo od tego slowa pochodzi slowo 'Sótér' - Zbawiciel

  Greckie 'christos':
  http://concordances.org/greek/5547.htm

  Greckie slowo 'chrió' od ktorego bierze sie slowo 'Christos':
  http://concordances.org/greek/5548.htm

  Inne zrodlo, rowniez z nimerami Strong'a i slownikiem:
  http://www.blueletterbible.org/Bible.cfm?b=Luk&c=2&v=11&t=KJV#11
 • @eonmark 23:28:47
  Napisales:

  ''Syn Czlowieczy jest Tytulem jakim oznaczano Lidera, politycznego lub duchowego.''


  Niezupelnie.
  Spodziewano sie Syna Czlowieczego. Aby zrozumiec okreslenie 'Syn Czlowieczy', trzeba zrozumiec plan Zbawienia, ktory jest przedstawiony w Biblii. Oczekiwano Syna Czlowieczego od czasu kiedy Adam i Ewa zgrzeszyli.
  Zapowiedziano go juz Ewie, ale takze pozniej:


  ''(13) Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby SYN CZLOWIECZY.
  Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego.
  (14) Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
  Panowanie Jego jest WIECZNYM panowaniem, które NIE przeminie, a Jego królestwo NIE ulegnie zagładzie.'' (Dan. 7:13,14)


  PAN, POMAZANIEC, SYN BOZY

  ''(2) Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi ''(Ps.2:2)

  ''(7) Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.'' (Ps.2:7)

  (34) Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym. (Jan.1:34)

  (49) Odpowiedział Mu Natanael: Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela! ( Jan.1:49)


  (54) Setnik zaś i jego ludzie, którzy odbywali straż przy Jezusie, widząc trzęsienie ziemi i to, co się działo, zlękli się bardzo i mówili: Prawdziwie, Ten był Synem Bożym. ( Mat. 27:54)

  (16) Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. ( Mat.16:16)


  (10) Kto wierzy w Syna Bożego, ten ma w sobie świadectwo Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą, bo nie uwierzył świadectwu, jakie Bóg dał o swoim Synu. (11) A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu.
  (12) Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. (1Jan.5:10-12)


  (18) Aniołowi Kościoła w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży: Ten, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi Jego podobne są do drogocennego metalu. ( Ap.2:18)


  (20) Jakiś czas spędził z uczniami w Damaszku i zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym. ( Dz.9:20)


  (9) Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym. ( 1Kor.1:9)

  (19) Syn Boży, Chrystus Jezus, Ten, którego głosiłem wam ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był tak i nie, lecz dokonało się w Nim tak. ( 2Kor.1:19)

  (13) Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. ( Dz.3:13)


  (29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. (Mar.12:29)


  BOG MOWI:

  ''(17) A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie. (Mat.3:17)

  ''(35) A z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!'' (Luk.9:35)


  SYNOWIE I CORKI BOGA

  1) Liczba synów Izraela będzie jak piasek nadmorski, którego nie można zmierzyć i nie można zliczyć. A zamiast ich nazywać: Lud nie mój, będą im mówić: Dzieci żyjącego Boga. (Ozeasz 2:1)

  (7) Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem.(Ap.21:7)

  (14) Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.'' (Rzym.8:14)

  (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.(2Kor.6:18)
 • @eonmark 23:28:47
  Piszesz:

  ''Jezus zadal pytanie na krzyzu, czy Ojciec go opuscil.''

  To slowa Psalmu 22. Uwazam, ze bardzo dobrze ndaje sie na chwile smierci.
  Potem piszesz:

  "Barbaro,
  w Starym Testamencie jest 1 Bog.
  W Nowym, pojawiaja sie '2 osoby' i duch swiety, a wszystko to jeden Bog...''


  Jest jeden Bog. Ale ma wiele imion, wiele cech, co nie znaczy, ze jest wielu Bogow.
  Bog jest Wszechmogacy, jest Stworzycielem, jest Ojcem, Lekarzem, Panem Zastepow...Zbawicielem.

  Ale Zbawiciel musial przyjsc w ciele czlowieka, byc Synem Czlowieczym, musial umrzec...
  Musisz najpierw to zrozumiec.
  Duch Swiety to NIE osoba, do Pneuma-Tchnienie.  Piszesz:

  ''W Starym Testamencie, bog daje mandat swojemu Narodowi Wybranemu by Zabijal inne Narody, tak by zyskac dla siebie ziemie.

  W Nowym Testamencie, Jezus mowi by Milowac Wszystkich, a szczegolnie Nieprzyjaciol, dodajac, ze coz to za wielka milosc jezeli tylko tych co nas kochaja - kochamy..''


  Myslisz jak Szawel, a powinienes jak Pawel.
  Jesli chcesz zrozumiec Biblie, musisz najpierw poznac Pana Jezusa, bo w nim opada zaslona, poprzez Niego, poprzez Jego charakter zrozumiesz dopiero Stary Testament.
  Pamietaj, ze Bog jest NIEZMINNY, zawsze taki sam.
  Bog mowi w Starym Testamencie, to samo. Mamy dobrze czynic naszym wrogom.

  Czy pamietasz 10 Przykazan?
  Tam Bog mowi: NIE ZABIJAJ!

  Wiec jak mogl powiedzic, by zabijali?
  Zastanow sie.

  Dlaczego dostali prawo Mojzeszowe i dlaczego NIE 10 Przykazan, lecz prawo Mojzeszowe stosowali?

  Popatrz na Watykan, a zobaczysz calkowite odejscie od Boga, zupelne zepsucie...
  Czyz nie podobnie zachowywali sie skorumpowani przywodcy religijni kiedys?


  Czy Bog nakazal zabijac?
  NIE, nie nakazal.
  Powiedzial, ze sam przepedzi ludy przed nimi.
  Ale czy Izraelici byli posluszni Bogu?
  Jak to bylo na pustyni?
  Dlaczego blakali sie 40 lat?
  Tam masz odpowiedz.

  Raz pisze w Biblii, ze Faraon zatwardzil sie, a innym razem, ze Boga zatwardzil serce Faraona.
  Raz pisze, ze Saul sie zabil, a raz, ze Boga go zabil.

  A moze, jako odpowiedzialny Ojciec wzial nasze winy (grzechy, zabojstwa...) na siebie i powiedzial: Ja to zrobilem!
  I nie tylko powiedzial, lecz czynem, smiercia krzyzowa udowodnil, ze On wzial grzech Swiata na Siebie.

  Zastanow sie.
  Popros Pana Jezusa, by ci wyjasnil, obdarzyl zrozumieniem, a zmienisz sie z Szawla w Pawla.
 • @eonmark 23:28:47
  OK, odpowiedzialam ci.
  Mysle, ze nie przegapilam zadnego z twoich pytan.

  Ale mam do ciebie prosbe, nie poruszaj wielu spraw w jednym wpisie, bo po pierwsze pogubic sie mozna, a po drugie kazde pytanie wymaga odpowiedzi, a wiec wtedy bedzie wiele wpisow-odpowiedzi na jeden twoj tasiemiec pytaniowy - wpis.
  Zobacz ile wpisow zrobilam.
 • @bar-bara 23:55:01
  Barbaro, mialem zamiar odpisac Tobie , na Twoje komentarze, ktore Ty nazwalas odpowiedziami...

  Sama sobie w nich zaprzeczasz.

  To jest KPINA.

  Dla mnie jest jasne, ze Zaslona opadla.

  Prawda, Barbaro, na koncu zawsze zwycieza.
 • @a1a 19:35:07
  /**/
  Nowe Jeruzalem - stan ducha...?

  I ten stan ducha, ktory schodzi z Nieba na ziemie, ma konkretne wymiary?

  Stan Ducha, to kwestia 'mieszkancow' Nowego Jeruzalem. Kazdy zeby do niego 'wstapic' musi legitymowac sie gotowoscia na 'nowy stan ducha'.
  Ale samo Nowe Jeruzalem, to cos konkretnego.

  >>> dokładnie. cytat: "Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba..."
  /**/

  Co dokładnie? Nowe Jeruzalem to stan Ducha tych którzy weszli do Nieba. Oni wstąpili więc zstąpili. Każdy kto wchodzi do świątyni Ducha ten uczestniczy w Nowym Jeruzalemie.

  Tak można powiedzieć że chodzi tutaj o rzeczywiste Jeruzalem, bo będą go tworzyć ludzie zachowujący przykazania.
 • @eonmark 21:11:32
  /**/
  Mozna by bylo uznac, ze schodzace Jeruzalem, jest symbolem Nowej Swiadomosci, gdyby nie fakt ze opisane sa jego rozmiary.
  Te rozmiary, sugeruja, ze mamy do czynienia z jedna z trzech mozliwosci, albo z Szescianem, albo z Piramida, albo z Kula, i to o ogromnych rozmiarach...
  I to ma zstapic z Nieba na Ziemie...
  Nic dziwnego ze cwaniakom od New Age, udaje sie wmawiac takim jak Tom Cruise, ktorzy placa krocie, ze przybedzie po nich 'Kosmiczny Ojciec' w Wielkiej 'Chwale'....
  /**/

  Dobrze powiedziałeś. Jeruzalem to symbol Nowej Świadomości a raczej nie Nowej bo Odwiecznej. Można by, bawiąc się naszym językiem i jego dzisiejszym rozumieniem powiedzieć że Świadomej Świadomości.
 • @bar-bara 00:26:58
  /**/

  Dusza= Cialo+tchnienie ozywiajace.

  Pamietasz jak Bog stworzyl Adama?
  Bog Tchnal w nozdrza Adama i Adam STAL sie dusza.
  Bog NIE tchnal duszy w nozdrza Adama, lecz tchnienie zycia.

  Tak wiec, jak umieramy nastepuje proces odwrotny, tchnienie zycia nas opuszcza i cialo jest martwe, umarlismy.
  Mowimy, ze ktos 'wyzional ducha' i tak wlasnie jest.

  /**/

  Logiczne. W ogóle w języku, w powiedzeniach jest zaklęta prawda, która świadczy o Prawie Bożym.
 • @bar-bara 01:02:36
  /**/
  ''Slowo 'khristos' jest greckim slowem - Χριστός - i oznacza 'NAMASZCZONY' dokladnie to samo co slowo Mesjasz (po grecku - Μεσσίας, po aramejsku - משיחא ) - 'NAMASZCZONY'.

  NA-MASZ-CZO-NY.

  To samo slowo w St ,MESJASZ, spisanym w jezyku HEBRAJSKIM, jest uzyte w stosunku do krola syryjskiego CYRUSA 2.''
  /**/

  Namaszczony w sensie że wybrany,. Można przecież namaścić kogoś fizycznie. Mastny czyli tłusty. Maść. Maścić.
  Każda władza jest namaszczona. W ST mamy słowa o tym że Bóg wyśle przeciwko przestępcom najeźdźcę.
 • @eonmark 21:11:32
  Mozna by bylo uznac, ze schodzace Jeruzalem, jest symbolem Nowej Swiadomosci, gdyby nie fakt ze opisane sa jego rozmiary.
  Te rozmiary, sugeruja, ze mamy do czynienia z jedna z trzech mozliwosci, albo z Szescianem, albo z Piramida, albo z Kula, i to o ogromnych rozmiarach...
  I to ma zstapic z Nieba na Ziemie...
  Nic dziwnego ze cwaniakom od New Age, udaje sie wmawiac takim jak Tom Cruise, ktorzy placa krocie, ze przybedzie po nich 'Kosmiczny Ojciec' w Wielkiej 'Chwale'....

  >>> Tak, ale nie tylko rozmiary. W opisie stosowana jest pewna systematyka słów stosowanych/ używanych do porównań.
  Słowo 'Miasto' nie jest elementem stosowanym w odniesieniu do stanów duchowych.
 • @eonmark 21:55:13
  Większość Starożytnych Cywilizacji, w swoich 'Mitologiach' zawrly informacje o tym ze wiedza , zostala im dana od 'kosmicznych braci' - bogów.
  Sumerowie, Egipcjanie, Starożytni mieszkańcy Indii, Starożytni mieszkańcy Dalekiego Wschodu,Majowie, Aztekowie, Inkowie, wszyscy do tego nawiązują.

  W wielu tych religiach, 'figura - symbolem' , ktory jest odpowiedzialny za dostarczenie wiedzy, jest 'Waz - Smok'.

  Tu chodzi o to, ze Źródło, jakim jest Biblia, jest pełne wskazówek, ze mowa o Obcych Cywilizacjach.

  >>> to prawda, swego czasu głośna była sprawa jak to wykładowcy i studenci słynnej uczelni MIT w USA w oparciu o wskazówki biblijne zbudowali 'arkę' ..i uzyskali generator/ przekaźnik fal dużej mocy z którego na dodatek wydobywały sie jakieś trzaski
 • @eonmark 23:28:47 do @bar-bara
  Piszesz ze Jezus to Bog, i ze Biblia wcale nie jest sprzeczna, kiedy pokazuje sprzecznosci czarno na bialym, wtedy zaczynasz pisac o rozumieniu bibli jako calosci a nie wyrywaniu z kontekstu zdan.

  Widzisz, czy musialbym zacytowac cala Biblie dla Ciebie, bys nie uznala ze 'cos zostalo wyrwane z kontekstu'?

  Podalem wiele konkretnych pytan, nie bez powodu, jednak niemal na zadne nie uzyskalem odpowiedzi,

  >>> tak to wygląda, śledząc Wasz dialog
 • @ezaw 10:04:09
  Nowe Jeruzalem - stan ducha...?

  I ten stan ducha, ktory schodzi z Nieba na ziemie, ma konkretne wymiary?

  Stan Ducha, to kwestia 'mieszkancow' Nowego Jeruzalem. Kazdy zeby do niego 'wstapic' musi legitymowac sie gotowoscia na 'nowy stan ducha'.
  Ale samo Nowe Jeruzalem, to cos konkretnego.

  >>> dokładnie. cytat: "Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba..."
  /**/

  Co dokładnie? Nowe Jeruzalem to stan Ducha tych którzy weszli do Nieba. Oni wstąpili więc zstąpili. Każdy kto wchodzi do świątyni Ducha ten uczestniczy w Nowym Jeruzalemie.

  Tak można powiedzieć że chodzi tutaj o rzeczywiste Jeruzalem, bo będą go tworzyć ludzie zachowujący przykazania.

  >>>> Cytat mówi konkretnie " Miasto ...zstępujące z nieba", a Ty interpretujesz to jako stan ducha ?
 • Katoliczka Polonia zainteresowala sie przecinkiem
  i na swoim blogu umiesciala notke na ten temat:

  http://partenos.nowyekran.pl/post/61608,chrzescijanin-bezposrednio-po-smierci-idzie-do-nieba

  Niestety zamiast zwrocic sie do Pana Jezusa, zamiast zaczac czytac Biblie wyszukala na internecie artykul, ktory przypad jej do gustu i zerznela bezmyslnie fragmnety, nawet nie rozumiejac zawartej tam podstawowej pomylki.

  No coz, skoro nie ma ona milosci do Prawdy, skoro nie chce zwrocic sie do Pana Jezusa, skoro nie chce jej sie czytac Slowa Boga, to bedzie wierzyc w klamstwo:

  ''(9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,
  (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości PRAWDY, aby dostąpić zbawienia.
  (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu'' (2 Tes.2:9-11)
 • @bar-bara 18:52:13
  Oprocz tego, ze wiara katolicka jest niebiblijna, to jest bardzo dziwaczna i niekonsekwentna w tym temacie.
  Bo jesli ich bliscy sa w niebie, to dlaczego katolicy opiekuja sie grobami swoich bliskich?
  Po co te nagrobki, przeciez wierza, ze ich bliscy (katolicy) od razu po smierci ida do nieba, a wiec groby sa puste.
 • @bar-bara 01:38:26
  To co napisałaś jest bardzo wymowne.
 • @a1a 17:52:45
  /**/
  >>>> Cytat mówi konkretnie " Miasto ...zstępujące z nieba", a Ty interpretujesz to jako stan ducha ?
  /**/

  Tak, podobnie napisane jest o wstępowaniu do pokoju Ducha. Podobnie jest napisane o obleczeniu się w nowe szaty. I w ogóle cała biblia ma taki charakter. Dlatego też Jezus nauczał w przypowieściach - PODOBIEŃSTWACH. Zrozum, że tego co dzieje się wewnątrz człowieka nie jest łatwo opisać i przekazać. Możesz tego nie rozumieć ale jak poczynisz pewne studia to dojrzysz w końcu głębię zawartą w tych podobieństach. ALe życia nie da się opowiedzieć, życie trzeba żyć.
  Chociaż prawda ma też to do siebie że jest uniwersalna i przez to ma wymiar nie tylko duchowy. Czy może być mowa o mieście zstępującym z nieba w sensie jakiegoś statku, stacji kosmicznej która przylatuje z kosmosu? Może taki związek to ma ze sobą. Tego nie wiem. Wiem natomiast jedno, że mowa jest o Stanie Ducha, czyli o tym jakimi ludźmi będziemy.
 • @57KerenOr 15:19:49
  /**/

  Polacy, to raczej Naród rzucający się z bagnetami na czołgi, to Naród ciągle pokrzywdzony i z wielkim zapałem wspominający swoją martyrologiczną historię.

  /**/

  Bzdury piszesz. Tu nie chodzi o wspominanie martyrologii tylko o brak nauki, o niewyciąganie wniosków i wymaganie od kogoś kto nie jest honorowy aby miał honor. To takie oderwanie od rzeczywistości mówiące bardzo wiele o jakości relacji z Bogiem. O czym przecież już dawno pisali nasi narodowi wieszcze. Także nic nowego nie odkrywasz. A męczenników, historię i tradycję trzeba szanować i uczyć się.
 • panie protestancie
  szanowny panie protestancie. Nie mamy pewności jak powiedział Jezus i gdzie w polskim języku te słowa powinny byc przedzielone przecinkiem . Jednak jeśli słowa z Krzyża Jezusa odczytać w aspekcie informacji, że w chwili zmartwychwstania zmarli zostali wzieci do nieba to znaczy, że już w momencie zmartwychwstania Jezusa tak sie stało, czyli św. Łotr został wziety do nieba zaraz po śmierci a nie czeka w jakimś niebycie na powtórne przyjście Jezusa.
 • @ptys
  //Nie mamy pewności jak powiedział Jezus ...//

  ..............................................................................

  Szanowny panie nie wiedzący, jak się nie wie, to się nie mówi, a jak się nie mówi, to również się nie pisze.

  Prosta nauka wynikająca z tego co napisałeś; jeśli nie wiesz, to skąd wiesz, że Piotr zmartwychwstał, jeśli nie masz pewności, to czemu zachowujesz się tak, jakbyś ją miał.

  Gdybyś znał Nauki Zbawiciela, wiedziałbyś o czym pisze Keren, a przede wszystkim, o czym Naucza Zbawiciel.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • Jak Slowa Pana Jezusa do lotra rozumieli ci, ktorzy je slyszeli?
  Najpierw, KTO byl pod krzyzem, kto SLYSZAL Slowa Pana Jezusa do lotra?
  Wiemy, ze NIE byli to nasi tlumacze biblijni, ktorzy umiescili przecinek! :)

  Postawmy wiec pytanie, czy ci, ktorzy/ktore byli tam wtedy zrozumieli, ze po smierci Pan Jezus wraz z lotrem zmartwychwstana i pojda do raju?

  Jesli tak, to po co kobiety poszlyby do grobu na drugi dzien?

  Dlaczego kobiety byly zdziwione, ze grob jest pusty, dlaczego Apostolowie byli tacy zaskoczeni, ze grob jest pusty???

  Przeciez, gdyby rozumieli slowa Pana Jezusa do lotra, ze po smierci (tamtego dzis) Pan Jezus z lortem beda w Raju, to nikt nie bylby zdziwiony, ze grob Pana Jezusa jest pusty.

  A kobiety wogole do PUSTEGO grobu by NIE poszly, bo po co?!

  A jednak kobiety poszly do grobu i PUSTY grob wywolal niesamowite zdziwienie tak u kobiet, jak i u Apostolow!

  A teraz, coz takiego powiedzial Pan Jezus do kobiet?

  Czy powiedzial: bylem w raju, pozostawilem tam lotra i przyszedlem na ziemie ponownie, by sie z wami spotkac?

  NIE, Pan Jezus powiedzial cos przeciwnego, bo powiedzial, ze NIE byl jeszcze u Ojca!

  A wiemy, ze Pan Jezus powiedzial do lotra: "...ZE MNA będziesz w raju!"

  NIE sam tam bedziesz, lecz ZE MNA!

  Z Panem Jezusem!

  Wiec gdziez byl ten lotr, bo Pan Jezus byl z Apostolami, BEZ lotra!!!

  Pan Jezus zostal Wziety do nieba na oczach uczniow, ale NIE tamtego 'dzis', lecz na wiele dni pozniej i BEZ lotra!
 • @eonmark 23:01:40
  "Ciekawostka,
  W starozytnym Egipcie, tez zamieniono wszystkich Bogow na jednego, Boga Slonce - Atona.
  Dokonal tego Echnaton, znany z tego ze jego cialo wygladalo jak polaczenie kobiety - i mezczyzny.
  Jednak jego 'reforma' nie powiodla sie dlugofalowo."

  to ja dodam ciekawostkę do twojej ciekawostki. To "nawrócenie" na jednego boga miało miejsce zaraz po śmierci Tutmosisa 3, faraona który umarł dokładnie w tym samym roku w którym żydzi wyszli z Egiptu. Po znakach jakimi było 7 plag i utonięcie Tutmosisa 3 w morzu czerwonym prawdopodobnie cześć Egipcjan nawróciła się na Jedynego Boga, ale szybko zostali spacyfikowani (odwróceni?), Boga zamieniono na boga słońca i potem powrócono do dawnej plejady bóstw.

  Warto też dodać, że Hatszepsut była przez pewien czas faraonem, to ona także zaadoptowała Mojżesza. Po eksodusie narodu wybranego większość pomników, murali i innych rzeczy związanych z władczynią była niszczona co może świadczyć o tym że bliżej jej było do Boga Mojżesza niż do tych Egipskich

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY