Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

FAŁSZYWI PROROCY Z BROOKLYNU!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są również i tacy, którym nie podobają się jacyś Apostołowie i sugerują, że byli dziwakami, ponieważ odważyli się Bożego Syna nazwać BOGIEM!

 

 

Dyskusja, o której mowa poniżej, toczy się pod adresem:

http://57kerenor.nowyekran.net/post/75220,ojcze-nasz-ktory-jestes-w-niebie

 

WITAJ EONMARK! Witajcie Świadkowie…

 

Gdy dwóch ludzi ``zasiada`` do dyskusji i za podstawę mają wspólną Księgę, zwaną Pismem Świętym, wtedy jest jakaś realna szansa, że w jakimś stopniu mogą się zgodzić.

Jednak, gdy ktokolwiek z nich, otwiera Biblię i sugeruje, że jakiś Apostoł wydziwiał, ponieważ wędrownego Nauczyciela, nazwał Bogiem, to dyskusja, która mogłaby przyjąć charakter choćby wymiany zdań, staje się nonsensem.

Ty niestety, odrzucasz Moc Bożego Ducha, Który może sprawić, że pomimo ludzkich losów, dziejów, wojen i zawirowań, Boża Historia zapisana na Kartce Papieru może przetrwać.

Są tacy wśród plemion ludzkich, którzy fałszywym tłumaczeniem jakiegoś wyrazu, dopasowują Biblię do własnych dogmatów. Są również i tacy, którym nie podobają się jacyś Apostołowie i sugerują, że byli dziwakami, ponieważ odważyli się Bożego Syna nazwać BOGIEM!

Zatem działalność fałszywych proroków trwa nadal.

Kiedyś dość dawno temu, nieuznawany przez Ciebie Apostoł, powiedział:

``6 Dziwię się, że tak szybko dajecie się odsunąć od Tego, który was powołał przez niezasłużoną życzliwość Chrystusa, do jakiejś innej dobrej nowiny. 7 Lecz ona nie jest inna; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą wypaczyć dobrą nowinę o Chrystusie. 8 Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty. 9 Jak powiedzieliśmy poprzednio, tak i teraz znowu mówię: Kto by wam oznajmiał jako dobrą nowinę coś poza tym, co przyjęliście, niech będzie przeklęty.``

List Apostoła Pawła do Galatów 1/6-9

https://watch002.securesites.net/p/biblia/ga/chapter_001.htm (PNŚ)

To dziwne, ale dlaczego mam wrażenie, że Apostoł Paweł pisze o Tobie?

O czymś ważnym bym zapomniał! Nie mam najmniejszego zamiaru gloryfikować, wywyższać, czy wielbić Apostoła Pawła.

Ten człowiek, jak każdy człowiek zresztą, posiadał swoje wady i zalety. Jednak, gdy ogarnęła go Boża Moc, Boży Duch, to z ust jego płynęły słowa zgodne z Boską Wolą. I takiemu Pawłowi zawierzam, a nie, nieudolnemu człowiekowi, który sprzecza się z Barnabą.

Tacy po prostu jesteśmy. Gdy trwamy przy Panu Jezusie, wtedy jesteśmy mocni, gdy własne ``ja`` dochodzi do głosu, wtedy zaczynamy błądzić!

To pewne, bez Pana Jezusa, nic uczynić nie możemy!

Napisałeś, że ja wydaję sądy na podstawie wiary w dogmat mówiący o Boskości Pana Jezusa!

Pojęcie dogmat, źle mi się kojarzy. Od razu przypominam sobie ślepą wiarę katolików w orzeczenia papieskie, czy Adwentystów Dnia Siódmego, zapatrzonych w Panią Ellen White.

Mam również w tym względzie na uwadze ślepą wiarę Świadków… w orzeczenia Panów i z Brooklynu!

Jednak, jeżeli już jakieś osądy wydaję (któż z nas tego nie robi), to nie opieram się tylko i wyłącznie na orzeczeniu, które raczyłeś przywołać.

Przykładowo, jeśli chodzi o Ciebie, to każdy Twój następny komentarz sprawia, że oczy wytrzeszczam ze zdziwienia. Na początku odrzuciłeś Bóstwo Pana Jezusa, teraz z uwagi na to, że Apostoł Paweł Owo Bóstwo popiera, pogniewałeś się również na niego!

Hm, a może to nie my, Drogi eonmark zakładamy jakieś nowe wyznanie, tylko Tobie chodzi coś po głowie!?

A’ propos nieskazitelności kopii w grece!

Ja wierzę, że kopie greckie, posiadają w sobie Moc Bożego Ducha. Jednak wiem o tym również, że ludzkie machnięcie piórem, może doprowadzić do zafałszowania różnych, nawet bardzo ważnych kwestii Biblijnych.

Dlatego sprawą najważniejszą jest Duch Boży, Którego człowiek otrzymuje od Pana Jezusa i Który to Duch, pozwala człowiekowi wierzącemu oddzielić plewy od ziarna.

Nie jestem jednak przekonany, że powyższe zdanie zrozumiesz!

Przytoczyłbym tutaj odpowiedni cytat, ale to byłby znowu Apostoł Paweł, a Ty go nie lubisz, prawda? Myślałem podać również coś z Izajasza, ale i ten Boży prorok pisał słowa, które jak sugerujesz, należy inaczej rozumieć.

Staję się coraz uboższy eonmark. Za jakieś 100 Twoich komentarzy zabraknie mi już argumentów, ponieważ przyjdzie mi się posługiwać jakąś ludzką Czytanką dla pierwszoklasistów. Jak na razie, nie pasują Ci słowa Izajasza i Pawła.

Kiedyś, machniesz ręką na Jeremiasza, czy Ezechiela…

A ja głupiec, zadaję jakieś pytania na temat miłości Oblubienicy do Oblubieńca!

Napisałeś takie zdanie:

``Apostoł Paweł potencjalnie wysnuwa niesamowite tezy, że Jezus uciekał wraz z innymi Izraelitami z Egiptu... ``

Ależ człowieku, Apostoł Paweł nic takiego nie mówi. Ten Boży uczeń, wyraźnie Koryntianom przypomina, że Pan Jezus, a dokładnie, że CHRYSTUS, był tym, Który Prowadził lud izraelski przez pustynię. Prowadził, co prawda, za pośrednictwem Swojego Anioła, ale jednak Prowadził. (1 List do Koryntian 10/1-5)

Jednak wybacz, bezczelność moja nie zna granic. Przytoczyłem znowu Pawła!

Twoje słowa:

``Apostoł Paweł nie znal Jezusa.
Nie należał do Jego Osobistych Uczniów, którym Jezus Osobiście powierzył Misję
.``

No tak, 12 uczniów, łącznie z Judaszem, Pan Jezus powoływał na jeziorem, czy w innych okolicznościach. Pawła zaś Postanowił Powołać, gdy ten jechał do Damaszku, ale widzę eonmark, że Ty się z tym nie zgadzasz. Czyżbyś miał za złe Zbawicielowi, że nie wybrał innego, bardziej dla Ciebie dogodnego miejsca i sposobu tegoż powołania?

I dalej snujesz swoje dywagacje, pisząc bezpośrednio do mnie:

``Czy możesz zagwarantować, KERENOR, przy tylu ostrzeżeniach ze strony Jezusa o wielkim Zwiedzeniu, ze szatan nie zakręcił się wobec Apostołów.

Że na przykład Paweł nie uległ presji wyniesienia Jezusa do roli Boga, co tylko i wyłącznie mogło dodać skrzydeł jego działalności...?``

To pewne, że szatan, jak powiadasz, ``zakręcił się wobec Apostołów``! To pewne, że szatan chodzi jako lew ryczący i patrzy tylko kogo by pożreć. (Uff…. Odetchnąłem. To był fragment ``z Piotra``, a nie ``z Pawła``).

Tak, to pewne. Skoro kusił Samego Pana Boga, to jakżeby miał odpuścić Jego uczniom?

Jednak, czym innym jest kuszenie, a czym innym zwiedzenie!

Gdybym miał użyć porównania, byś lepiej to mógł zrozumieć, to rzekłbym, że Apostoła Pawła szatan kusił, ale Ciebie zwiódł, ponieważ podważasz słowa Bożego ucznia i poddajesz w wątpliwość Moc Bożego Ducha, Którym Apostoł był kierowany!

Ostatnie zagadnienie, które Cię nurtuje:

Papieże, biskupi, księża, zakonnicy, zakonnice i innej maści katoliccy nauczyciele, są kłamcami i wilkami w owczej skórze. Posługuję się czasami ``ich przekładami``, choć wiem bardzo dobrze o tym, że złe drzewo nie może wydawać pięknych owoców.

Nie znając języka greckiego, ani aramejskiego, mogę oprzeć się między innymi, na ``ich Bibliach``, Przekładach, Konkordancjach i Słownikach.

Czytam też czasami czasopisma (elektroniczne) Świadków…, by sprawdzić czy może nie nawrócili się do Pana Jezusa Chrystusa, Syna Błogosławionego Boga Ojca.

Mówiąc językiem Biblijnym, ``badam duchy, czy pochodzą od Boga``.

Moje badanie polega również na porównaniu różnych Przekładów, ale póki co, (jeśli chodzi o Nowe Przymierze), to najważniejszą książką jest dla mnie grecka kopia Nowego Testamentu.

Podobno, nawet Świadkowie… opierają się ponoć na Grece.

Źle napisałem! Świadkowie… opierają się na sofistyce*, a nie na Grece!

Na zakończenie dodam, że wszelkie szukanie, czytanie i ślęczenie nocami nad Świętymi Księgami, bez Pomocy Pana Jezusa, nie może wydać dobrego plonu.

Bez Zbawiciela, bez Ojcowskiego Pośrednika, jesteśmy tylko i wyłącznie marnym nic nieznaczącym pyłem w Kosmosie!

Coś Ci powiem eonmark:

Ja Kocham Pana Jezusa! Kocham Go miłością logiczną, ale i szaleńczą. Kocham Go tak, jak oblubienica kochać powinna Swojego Oblubieńca. W Jego Ręce oddaję całe moje życie!

Nie zrozumiesz tej miłości. Nie zrozumiesz tej tęsknoty i wyczekiwania.

Ja pływam po zupełnie innych wodach niż Ty. Między nami jest przepaść, kolosalna przepaść i póki co, Ty nie możesz przejść na drugą stronę. Ja zaś, nie mam najmniejszego zamiaru słuchać nauk, które nie przynoszą pożytku, ani duchowego, ani cielesnego!

Z jednym Twoim wpisem całkowicie się zgadzam:

Sępy obsiadły padlinę i to odstępstwo było zapowiadane już dawno temu.


 

Sofistyka* -«Świadome posługiwanie się nieuczciwą argumentacją w celu udowodnienia fałszywej tezy»

http://sjp.pwn.pl/slownik/2522315/sofistyka

 

KOMENTARZE

 • Już nie chcę się powtarzać
  wiadomo kto mąci, obchodzi morze i ziemię, aby pozyskać jednego współwyznawcę...
 • @57Keren
  Witaj!

  Napisales:

  "Gdybym miał użyć porównania, byś lepiej to mógł zrozumieć, to rzekłbym, że Apostoła Pawła szatan kusił, ale Ciebie zwiódł, ponieważ podważasz słowa Bożego ucznia i poddajesz w wątpliwość Moc Bożego Ducha, Którym Apostoł był kierowany!"

  Wlasnie tak nazwalabym eonmarka i nie tylko jego.

  Kazdy z nas jest kuszony, ale nie znaczy to, ze kazdy bedzie zwiedziony.

  Podobnie jak wielu (kazdy) jest powolanych, ale niewielu (nie kazdy) wybranych.

  Od jakiegos czasu spotykam sie z ludzmi podwazajacymi Apostolstwo Pawla.
  Ci sami ludzie podwazaja Pisma hebrajskie i greckie.

  Ciekawe jest to, ze ZADEN z nich nie zna ani hebrajskiego, ani greckiego, a jednak odwaznie glosza, ze Pisma te sa sfalszowane.

  Ktoz tym ludziom objawia, ze Pisma hebrajskie i greckie sa sfalszowane i dlaczego oni temu 'ktosiowi' wierza na slowo?

  Jaki cel ma gloszenie, ze Pisma hebrajskie i greckie sa sfalszowane?

  Ja wiem i wiem Keren, ze tak ty jak i 60Grzegorz rowniez wiecie.


  Ja wierze, ze Bog Wszechmogacy strzeze Swa moca Swoje Slowo, dlatego wierze, ze Pisma hebrajskie i greckie nie sa sfalszowane.

  Ale Moc i Zrozumienie Slowa Boga nie plynie ze Slowa zapisanego (martwej litery), lecz ze Slowa Zywego, ktorym jest Jezus Chrystus.

  To ON uwierzytelnia Pismo i dlatego bez Niego NIC nie mozemy i NIC nie zrozumiemy.
  Stad, ci, ktorzy Jego nie znaja, nierozumieja Slowa zapisanego i rzucaja oszczerstwa, mowia sfalszowane..., bo nic nierozumieja.

  Ja czesto powoluje sie na Proroka Daniela, ktory PILNIE studiowal Pisma i w modlitwach prosil Boga o zrozumienie. Bo martwa litera nie daje zrozumienia, BOG daje zrozumienie.

  Jezus Chrystus jest SLOWEM BOGA!!!

  Apostol Pawel jest dzis bardzo atakowany przez tych, ktorych szatan zwiodl, a to dlatego, ze jego zyciorys opisany w Biblii uczy nas o tym, ze mamy poznac Zbawiciela osobiscie DUCHOWO, a nie cielesnie.

  Uczy nas o tym, ze obojetnie jak bardzo jestesmy zwiedzeni (Szawel byl zwiedziony przez nauki ludzkie), mozemy poznac Zbawiciela i sluzyc mu.

  Uczy nas o tym, ze NIE mamy pobierac nauk od przywodcow religijnych, tzw. uczonych w Pismie, lecz, ze MUSIMY poznac Zbawiciela osobiscie, tak jak Apostol Pawel.

  Mnie wcale nie dziwi, ze szatan atakuje Apostola Pawla, dziwia mnie ludzie, ktorzy tak latwo daja sie szatanowi zwiesc!

  Pozdrawiam!
 • @bar-bara 20:46:53
  Napisalam:

  'Ciekawe jest to, ze ZADEN z nich nie zna ani hebrajskiego, ani greckiego, a jednak odwaznie glosza, ze Pisma te sa sfalszowane.'

  Zapomnialam napisac, ze jesli twierdza, ze sa sfalszowane, to znaczy, ze znaja ORYGINAL.

  Niech podadza oryginal.
 • @Naftali 21:52:08
  Swiadku, czy uwazasz, ze Slowo Boga pochodzi z Brooklynu???

  Zanim Brooklyn byl, bylo Slowo Boga!

  Dusza jest smiertelna NIE dlatego, ze Straznica napisala, ze jest!!!!

  O smiertelnosci duszy naucza Slowo Boga (ktorego ty, jak kazdy jehowy NIE znasz).

  Czy Keren, Grzegorz, ja i inni mowimy, ze dusza jest smiertelna, BO w PNS napisano?

  Czy Apostolowie powolywali sie na Przeklad Nowego Swiata?

  WY, swiadkowie Jehowy nie wstepujecie do wojska.

  Czy jesli ja mowie, ze IV Przykazania Boga mowi: nie zabijaj (co zgadza sie z wasza doktryna i podam przyklad), to ja OD WAS kradne?

  Naftali, zwroc sie do Zbawiciela o zrozumienie.
 • "Pojęcie dogmat, źle mi się kojarzy."
  Kerenor,

  Jak napisales, pojecie Dogmat zle sie Tobie kojarzy, ale Ty z Dogmatu ktorego podwaliny zbudowal Pawel - Apostol ktory twierdzi ze zostal powolany przez Jezusa, czynisz WARUNEK wiary w Boga.
  "Hm, a może to nie my, Drogi eonmark zakładamy jakieś nowe wyznanie, tylko Tobie chodzi coś po głowie!?"


  Po pierwsze nie przypominam sobie zebym napisal ze zakladacie jakies nowe wyznanie.

  Po drugie :

  Nie chodzi mi po glowie zakladanie nowego wyznania.

  Ale jest dla mnie oczywiste, ze piszac takie zdanie, probujesz postawic mnie w zlym swietle.


  Rozumiem rowniez ze z braku ARGUMENTOW MERYTORYCZNYCH pozostaje juz Tobie taki cyrkowy chwyt jaki czynisz swoim postem.


  Napisales:

  "Napisałeś takie zdanie:

  ``Apostoł Paweł potencjalnie wysnuwa niesamowite tezy, że Jezus uciekał wraz z innymi Izraelitami z Egiptu... ``

  Ależ człowieku, Apostoł Paweł nic takiego nie mówi. Ten Boży uczeń, wyraźnie Koryntianom przypomina, że Pan Jezus, a dokładnie, że CHRYSTUS, był tym, Który Prowadził lud izraelski przez pustynię.
  Prowadził, co prawda, za pośrednictwem Swojego Anioła, ale jednak Prowadził.

  Jak inaczej nazwac to co wyprawiasz jak nie blazenada?

  Ja Tobie wytlumaczylem ze Pawel albo tworzy dziwna teze by zachwycic swoich uczni kiedy wspomina o Jezusie ktory mialbyc Skala ktora wiodla Izraelitow z ziemi egipskiej, albo najzwyczajniej w swiecie mowi o obecnosci 'Duchowej Ideii' jako Symbol.


  Teraz probujesz lekko odwracac kota ogonem i piszesz:

  "Prowadził, co prawda, za pośrednictwem Swojego Anioła, ale jednak Prowadził."

  To byl tam osobiscie czy duchowo , reprezentowany przez Aniola?


  Czy potwierdza to jakakolwiek ksiega ST?

  Ze Mojzesz modlil sie do Jezusa?

  KERENOR,
  Piszac post wyraziles swoja opinie o mnie:

  "Zatem działalność fałszywych proroków trwa nadal."

  "To dziwne, ale dlaczego mam wrażenie, że Apostoł Paweł pisze o Tobie?"

  "Nie jestem jednak przekonany, że powyższe zdanie zrozumiesz!"

  "Gdybym miał użyć porównania, byś lepiej to mógł zrozumieć, to rzekłbym, że Apostoła Pawła szatan kusił, ale Ciebie zwiódł, "  Tyle Twojej opini o mnie...

  A CO Z MERYTORYCZNA DYSKUSJA?

  Dlaczego sie nie odniesiesz do zadego przykladu jaki podalem KONKRETNIE?  Mam wiec pare KONKRETNYCH PYTAN:

  Dlaczego nie odniosles se do zadnego z cytatow ktore wkleilem a ktore swiadcza ze Jezus nie jest Bogiem?

  Dlaczego unikasz tych cytatow?  Jedyny Apostol ktory forsuje DOGMAT mowiacy o tym ze Jezus jest Bogiem to Apostol Pawel.

  Dlatego tak chetnie Go cytujesz.

  I Wszyscy ktorzy SUPIAJA sie na Boskosci Jezusa a nie na JEGO NAUKACH, czyli na ESENCJI.  Pawel mogl zostac zwiedziony przez szatana.


  Pawel nie poznal 'Jezusa' za czasow Jego nauczania.

  Pawel nie zostal wybrany przez Jezusa w sposob Oficjalny.

  Pawel Deklaruje ze to Jezus sie mu objawili i zmienil jego zycie.


  Czy moglbyc to szatan, ojciec klamstwa, magii i trickow?


  Jak rozpoznac ze ktos klamie opowiadajac pewna historie?

  Kiedy opowiada sie ja parokrotnie i ciagle zmieniaja sie pewne 'stale' wystepujace w danym opowiadaniu.

  Tak tez jest w przypadku histori Pawla ktory opowiada w jakich okolicznosciach widzial Jezusa.

  W Dziejach Apostolskich, ktore opisuja 'niezwykla transformacje' Pawla dokonana dzieki rzekomemu widzeniu Jezusa jest wiele niespojnosci jak rowniez sporzecznosci co do tego 'magicznego momentu'.


  Wszystkie ponizsze fragmenty pochodza z Dziejow Apostolskich:

  Najpierw mowa ze Jezus po tym jak pojawil sie jako 'Swiatlo' wokol Pawla kazal Pawlowi isc do Damaszku a TAM MIANO MU POWIEDZIEC CO MA CZYNIC:

  " Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. 6 Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić "

  Dzieje 9:5-7


  Pozniej jednak, w tej samej Ksiedze jest zupelnie inaczej, Jezus odrazu mowi Pawlowi co tem ma robic:

  "A Pan odpowiedział: "Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. 16 Ale podnieś się i stań na nogi, bo ukazałem się tobie po to, aby ustanowić cię sługą i świadkiem tego, co zobaczyłeś, i tego, co ci objawię. 17 3 Obronię cię przed ludem i przed poganami, do których cię posyłam, 18 abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi". 19 Temu widzeniu z nieba nie mogłem się sprzeciwić, królu Agryppo!"

  Dzieje 26:15-20


  Widac wyraznie, jak historia sie zmienia, Njapierw jest mowa ze Jezus poinstruowal Pawla by ten udal sie do Damaszku i tam otrzyma informacje co ma robic, pozniej, to samo zdarzenie opowiadane Krolowi przedstawia inna wersje, w ktorej Jezus nie wspomina nic by Pawel udal sie do Damaszku i tam otrzyma informacje lecz Jezus odrazu mowi Pawlowi czego od niego chce.


  Zmienia sie rowniez wersja wydarzenia odnosnie tego co widzieli lub slyszeli swiadkowie.


  Najpierw mowa o tym ze Swiadkowi zdarzenia niczego nie widzieli, za to slyszeli Glos:


  "7 Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo."

  Dzieje 9: 7-8


  Pozniej jednak, mowa o tym ze 'Towarzysze' widzieli swiatlo, ale nic nie slyszeli:

  "Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli. "


  Dlaczego wiec opowiadana historia rozni sie w tylu miejscach?

  Jak sprawdza sie czy ktos klamie?

  Historia opowiedziana raz, nie zdradzi od razu swojej nieautentycznosci, ale powtorzona, ze zmienionymi faktami, wskazuje na nierzetelnosc.

  Ale ta historia idzie dalej:

  "14 Kiedyśmy wszyscy upadli na ziemię, usłyszałem głos, który mówił do mnie po hebrajsku..."

  Dzieje 26:14-15

  Tutaj wszyscy upadaja wraz z Pawlem.


  " A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» 5 «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. 6 Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić».
  7 Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo."

  Dzieje 9: 4-8

  Tutaj, Pawel upada sam, a towarzysze 'oniemieli ze zdumienia'...


  Inny przyklad.

  Tutaj, Pawel zaniewidzial od swiatla ktore sie pojawilo, wiec jego towarzysze musieli go prowadzic do Damaszku:

  " Ponieważ zaniewidziałem od blasku owego światła, przyszedłem do Damaszku prowadzony za rękę przez moich towarzyszy. "


  Ale przeciez w jednej z wersji, jego towarzysze rowniez widzieli swiatlo, a jednak nikt z Jego towarzyszy nie zaniewidzial?


  Co widzial PAWEL?


  Jezusa?

  A moze szatana?

  A moze nic nie widzial?


  Jedno jest pewne, Pawel Glosi Boskosc Jezusa i stawia ULTIMATUM ze jest to JEDYNE KRYTERIUM dostania sie do Krolestwa Niebieskiego?


  Ale Nie tego nauczal Jezus!!!

  Jezus na kartach innych Ksiag, nauczal czegos zupelnie innego, czegos calkowicie przeciwnego do ULTIMATUM.


  Do tego wroce i podam za chwile przyklad, ale zonbczmy jak rozni sie Pawel i Jezus:

  Pawel NAZYWA SIEBIE OJCEM a w dodatku naklania by Go NASLADOWAC:

  "14 Nie piszę tego, żeby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć - jako moje najdroższe dzieci. 15 Choćbyście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie. 16 Proszę was przeto, bądźcie naśladowcami moimi!"


  JEZUS, nauczal ZUPELNIE czego INNEGO:

  " Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. "


  Pawel mowi, Jestem waszym Ojcem, MNIE NASLADUJCIE!

  JEZUS mowi , NIE NAZYWAJCIE NIKOGO NA ZIEMI OJCEM, JEDEN JEST OJCIEC, TEN W NIEBIE!


  Co ciekawe, KERENOR, przy okazji waszych postow i wpisow, pojawiaja sie regularne wezwania by nie nazywac papiezy Ojcami, ale jakos nie zauwazacie tego w nauczaniu Pawla, na ktorego bardzo chetnie sie powolujecie, jezeli chodzi o Boskosc Jezusa?

  Dlaczego?


  Kogo Przeklina Pawel kiedy mowi:

  " Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! "

  Pawel mowi o Ewangeli gloszonej przez Siebie i swoich zwolennikow, wiec tylko Ich Ewangelia jest wporzadku, a wszystkie inne sa przeklete?


  Pawel mowi tak:

  "2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. "


  Ale nie przeszkadza to Jemu by Obrzezac Tymoteusza:

  "2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. "
  Jezus wymienia dwa przykazania ktore sa najwazniejsze w Prawie.Njawazniejszym jest Milosc do Boga :

  "36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»8 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». "


  Pawel wymienia jedno, Omija Boga:

  "Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego"  KERENOR, jest tego cale mnostwo, ale nie zamierzam zalewac Tobie Postu komentarzem.

  Dziwie sie ze tak lubisz Apostola Pawla, ale nie zauwazycles ze czesto naucza ODWROTNIE do JEZUSA.

  Dziwie sei ze nie zauwazyles ze Apostol Pawel robi z siebie Ojca i DOMAGA sie by inni Nasladowali Jego - Pawla, zamiast Jezusa?


  Natomiast nie dziwie sie ze u Pawla Najwazniejsze jest Ultimatum w sprawie boskosci Jezusa.


  Zastanowmy sie chwilke.

  Gdyby szatan chcial zwiesc ludzi, a wiemy z biblii ze wlasnie tak jest, to probowalby odwiesc ludzi od przykladania duzej wagi do sposobu zycia, do prawych wyborow, do milosci do Boga i bliznich a tak sie sklada ze te Nauki przyniosl Jezus zwany przez Apostolow ktorzy Go znali - SYNEM BOZYM.

  W zamian, podstepnie, umniejszylby to co wedlug Jezusa bylo kluczem wstepu do Krolestwa Niebieskiego , a STWORZYLBY ULTIMATUM, wedlug ktorego czlowiek osiaga 'usprawiedliwienie' - czytaj zbawienie, dzieki uznaniu Syna Bozego - Bogiem.

  Tworzac takie odstepcze Kryterium 'prawdziwej wiary' Pawel prawdopodobnie ulega zwiedzeniu.


  Najbardziej uderzajaca Sprzecznosc pomiedzy Jezusem a Pawlem, zawiera sie w ponizszych 2 cytatach.Jeden jest wypowiedzia Jezusa, drugi Pawla:

  Jezus:

  "16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry8. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»9 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"


  Pawel:

  "15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe."  Jezus i Pawel daja Odwrotne Warunki:

  Jezus zapytany, tlumaczy ze zeby otrzymac zycie wieczne, nalezy przestrzegac prostych przykazan Bozych...poprostu byc prawym , milujacym czlowiekiem.


  Pawel brzmi juz zlowrogo...pokretnie tlumaczy ze Nie Przestrzeganie Prawa za sprawa uczynkow, tylko Sama Wiara w Jezusa.
  A poniewaz Pawel czyni nieformalny Dogmat o boskosci Jezusa, poucza tak:

  Nie bycie prawym czlowiekiem, milujacym drugiego jest warunkiem wstepu do zycia wiecznego, ale wiara w Jego Boskosc!!!


  Czy tak Nauczal jezus?  Pawel ucieka sie do pokretnego tlumaczenia, ze takie postawienie spraw jest wporzadku, gdyz Jezus nie popelnil zadnego grzechu, wiec to wystarczy by wiara w Jego Boskosc otrzymac 'Usprawiedliwienie'...???


  A Uczynki niczego nie wyznaczaja !
  Nie wazne jest ze Jezus Glosil cos Zupelnie Przeciwnego...!!!
  KERENOR,

  Cytujesz Pawla ktory mowi o Dobrej Nowinie i 'patentuje informacje o niej'...
  Piszesz ze masz wrazenie ze podchodze pod definicje 'potepienia' ktoa Okresla Pawel...


  Wiec zapytuje Ciebie:

  Co Jest DOBRA NOWINA?

  BOSKOSC JEZUSA?
  Nie chce mi sie pisac wiecej, bo to zbyt wiele czasu kosztuje, a do tej pory, zamiast merytorycznej rozmowy widze tylko powtarzanie gotowego, oklepanego dogmatu, oraz slaby poziom tresci.


  Jezeli zle interpretuje cytaty, wskaz gdzie i wytlumacz dlaczego.

  Wysmiac kazdy moze.

  Taki styl zreszta sam sobie wystawia opinie.

  I dziwi mnie ze nie przychodzi Tobie do glowy, ze czlowieka moze obchodzic poprostu Prawda.
  Takich ludzi jest coraz wiecej na naszym zaklamanym swiecie.
 • @eonmark 00:16:50
  Czy ty sobie kpisz?

  Podwazasz Apostolstwo Pawla, bo w Dziejach Apostolskich opisano nawrocenie Szawla innymi slowami???

  A kto wedlug ciebie spisal Dzieje Apostolskie? Szawel-Pawel?

  A czy dotarlo do ciebie, ze sa cztery Ewangelie i kazda opisuje inaczej TO SAMO?

  Uczepiles sie Apostola Pawla jak rzep psiego ogona i chcesz udowodnic, ze Apostol Pawel wprowadza nowe nauki, ktorych Pan Jezus nie glosil???

  No to wydales sad sam o sobie, bo Apostol Pawel NIE pisal sprzecznie do Ewangelii, tylko sa jacys ludzie, tacy jak ty Eonmark, ktorzy podwazaja Ewangelie!

  W Ewangelii Jana napisano:

  " (25) Rzekł do niej Jezus:
  JA JESTEM zmartwychwstaniem i życiem.
  Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie." (Jan.11:25)

  "(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM." (Jan.8:58)


  A TY Eonmark porywasz kamienie i za te slowa napisane w Ewangelii Jana chcesz Apostola Pawla kamieniowac, czym wiec sie roznisz od tych opisanych w Ewangelii Jana:

  "(59) Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni." (Jan.8:59)

  Dalej, CZY to Apostol Pawel napisal:

  " JA JESTEM Drogą i Prawdą, i Zyciem.
  NIKT nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze Mnie.
  (7) GDYBYSCIE Mnie POZNALI, znalibyście i mojego Ojca." (Jan.14:6,7)

  " (13) Ja jestem ALFA I OMEGA, pierwszy i ostatni, początek i koniec." (Ap.22:13)

  " NIE ZNACIE ani mnie, ani Ojca mojego.
  Gdybyście MNIE znali, znalibyście też Ojca mego."(Jan-8:19)

  " (24) Dlatego powiedziałem wam, że POMRZECIE w grzechach swoich. Jeśli bowiem NIE uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach. " (Jan.8:24)

  "(13) oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały WIELKIEGO BOGA i ZBAWICIELA naszego, CHRYSTUSA JEZUSA," (Tyt.2:13)

  "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości BOGA NASZEGO i ZBAWICIELA JEZUSA CHRYSTUSA osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza: (2) Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez POZNANIE BOGA i PANA NASZEGO, JEZUSA CHRYSTUSA.
  (3) BOSKA JEGO MOC obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,"(2Pio.1:1-3)

  "(1) Początek ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. (2) Jak napisano u Izajasza proroka:
  Oto posyłam anioła mego przed tobą, który PRZYGOTUJE drogę Twoją. (3) Głos wołającego na pustyni:
  Gotujcie drogę Pańską; prostujcie ścieżki jego." (Mr.1:1-3)


  Nie porywaj kamieni na Slowo Boga, bo rzucasz NIE kamieniami, a bumerangami !!!

  Dales sie zwiesc szatanowi Eonmark!
  Wierzysz w niemego boga, ktorego wielokrotnie w twych wpisach glosisz, ze sam nic nie moze, ktory potrzebuje statkow kosmicznych by sie poruszac...

  "(24) Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich." (Jan.8:24)

  Uwierz.
 • @eonmark
  Kłamco! Powiedziałeś:
  „Jedyny Apostol ktory forsuje DOGMAT mowiacy o tym ze Jezus jest Bogiem to Apostol Pawel.”

  Człowieku! Nie zagrywaj poniżej pasa (tak prostacko), bo zaczynam mieć wątpliwości… Zdradziłeś się chłopie, że twoje intencje nie są szczere, próbujesz mącić, napuszczać jednych na drugich, dobrze cię potraktowałem wersetem Biblijnym, na samym początku naszej znajomości internetowej, myślę, że warto go przypomnieć, jako ostrzeżeni dla innych:
  ……………………..
  „(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł przed wieprze, aby ich nie stratowały racicami, a potem was samych nie rozszarpały.”
  Ewangelia Mateusza 7.
  …………………….
  Tylko Paweł mówi o Boskości Jezusa?
  Dasz sobie kłamco „rękę odrąbać” za to co insynuujesz?
  Postawiłem Ci kilka pytań w poniższym linku, i jakoś nie znalazłeś czasu, żeby się ustosunkować!
  Moje pytania są oparte na Apostole Janie ( nie Pawle), tak dla twojej wiedzy.
  http://57kerenor.nowyekran.pl/post/75220,ojcze-nasz-ktory-jestes-w-niebie
 • @eonmark
  SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I SPRAWIEDLIWOŚCI JEGO!

  Po pierwsze eonmark, nie śmieję się z Ciebie. Piszę czasami dosadnie, ale ze śmianiem się z Ciebie, czy poniżaniem jakiejkolwiek osoby, nie ma to nic wspólnego.

  Jeżeli obchodzi Cię Prawda, tak jak sugerujesz, to wpierw należy zwrócić się do Pana Jezusa Chrystusa. To On JEST DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM.

  On lepiej niż jakikolwiek człowiek, może Ci wytłumaczyć, nauczyć, czy pokierować Twoim losem.

  Po drugie:

  BIBLIA, TO SWOISTY LIST PANA BOGA DO CZŁOWIEKA, A TY Z TEGO LISTU WYRYWASZ BARDZO DUŻO KARTEK, PONIEWAŻ NIE ROZUMIEJĄC RÓŻNYCH FRAGMENTÓW Z LISTÓW APOSTOŁA PAWŁA, PODWAŻASZ CAŁKOWICIE WIARYGODNOŚĆ TEGO BOSKIEGO PISARZA.

  Sugerując, że szatan mógł być promotorem Apostoła, stwierdzasz jednocześnie, że przynajmniej 13 epistoł Pawła powinno być usuniętych z Nowego Przymierza, ponieważ Apostoł Paweł (według Ciebie) był zwodzicielem.

  Ja nie należę do tych, którzy uciekają przed różnymi tematami, tak trudnymi, jak i łatwiejszymi. NATOMIAST CZASAMI ZASTANAWIAM SIĘ, CZY KAŻDY MÓJ NASTĘPNY KOMENTARZ, NIE POWINIEN BYĆ OSTATNIM W TEMACIE.

  Mój Mesjasz (Chrystus), Jest Stwórcą wszechświata. Stworzył On wszystko to co widzialne, oraz to, czego nasze oko dostrzec nie może. Mówi o tym Ewangelista Jan.

  ``(10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.`` (1/10, 11)

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php (Biblia Warszawska)

  Pan Jezus Przyszedł do Swojej własności, do izraelitów, do tych, których kiedyś, bardzo dawno temu wybrał i kształtował Swoim Słowem.

  Również Jan w rozdziale ósmym przytacza Słowa Zbawiciela:

  ``(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się. (57) Wtedy Judejczycy rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? (58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.``

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php (Biblia Warszawska)

  Temu Bogu, o Którym pisze Ewangelista Jan, Temu, Którego DZIEŃ oglądał Abraham, Temu (powtórzę), służył również Mojżesz i prorocy.

  W 1 Liście Apostoła Piotra w wersecie 10 i 11, jest napisane:

  ``(10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał DZIAŁAJĄCY W NICH DUCH CHRYSTUSOWY, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.``

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php (Biblia Warszawska)

  To pewne, Duch Chrystusowy działał w prorokach. Lecz dla niektórych, to za mało!

  Zatem i Paweł dokłada swoje na ten temat zdanie, które przytoczyłem wcześniej. Jednak i ten fragment ludziom nie wystarcza!

  W Liście do Hebrajczyków, czytamy:

  ``(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, PRZEZ KTÓREGO TAKŻE WSZECHŚWIAT STWORZYŁ.`` (1/1, 2)

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php (Biblia Warszawska)

  Powyższy cytat jest dowodem na to, że Bóg Ojciec Stworzył Świat Ręką Swojego Syna, zatem zdanie to potwierdza wcześniej cytowany Jan, Który widzi również w Panu Jezusie, Stwórcę świata.

  Zapewne mało dowodów…

  Dawid, nazywa Pana Jezusa, swoim Panem:

  ``(1) Psalm Dawidowy. Rzekł Pan PANU MEMU: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!`` (Psalm 110/1)

  Znał Go także Izajasz:

  ``(37) A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego, (38) aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana? (39) Dlatego nie mogli uwierzyć, że znowu rzekł Izajasz: (40) Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił. (41) TO POWIEDZIAŁ IZAJASZ, GDYŻ UJRZAŁ CHWAŁĘ JEGO I MÓWIŁ O NIM.``

  Ewangelia według Jana 12/37-41

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php (Biblia Warszawska)

  O Mojżeszu pisałem wcześniej…

  Ten Bóg, Któremu służyli prorocy i królowie Izraela, to nie kto inny, a Mesjasz, Syn Boga Żywego.

  Ten Bóg, Któremu służył król Dawid i którego opiewa Psalm 110, to Mesjasz, Syn Boga Żywego.

  Ten Bóg, Mesjasz, Syn Boga Żywego, wywiódł lud izraelski z Egiptu i wprowadził ich do Ziemi Obiecanej, a używając opisu dokładniejszego, zrobił to Mesjasz wydając Polecenie Swojemu Aniołowi:

  ``(20) Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem. (21) Miej się przed nim na baczności, słuchaj głosu jego i nie przeciwstawiaj mu się, bo nie przebaczy występków waszych, gdyż imię moje jest w nim. (22) A jeżeli będziesz pilnie słuchał jego głosu i wykonasz wszystko, co powiem, wtedy będę nieprzyjacielem nieprzyjaciół twoich i przeciwnikiem przeciwników twoich. (23) Albowiem Anioł Mój pójdzie przed tobą i zaprowadzi cię do Amorejczyków i Chetejczyków, i Peryzyjczyków, i Kananejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, i wytępię ich.``

  Księga Wyjścia 23/20-23

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Tak! Do swej własności Przyszedł i swoi Go nie przyjęli. Nie przyjmują Go również poganie, ponieważ ustanawiają własne prawa i własne dogmaty.

  (``Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?``)

  Wychwala Go Jan Zanurzający:

  ``(30) To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie MĄŻ, KTÓRY BYŁ PRZEDE MNĄ, BO PIERWEJ BYŁ NIŻ JA.`` (1/30)

  ``PIERWEJ BYŁ NIŻ JA`` - Ważne słowa!

  (…)

  Napisałeś na zakończenie:

  ``I dziwi mnie że nie przychodzi Tobie do głowy, że człowieka może obchodzić po prostu Prawda.``

  No cóż, gdybyś był na moim miejscu, to zobaczyłbyś w Twojej Osobie człowieka odrzucającego Samego Pana Boga, Jego proroków i niektórych Apostołów.

  Ty raczej Drogi eonmark nie masz najmniejszego zamiaru szukać PRAWDY!

  A gdybyś jednak pewnego dnia się obudził, to proponuję byś zwrócił się do Boskiego Syna o zrozumienie.

  Ja, jako człowiek wierzący, jestem związany miłością i obowiązkami względem Mojego Stwórcy.

  Bóg Ojciec Posłał Swojego Syna i istnieje jakiś powód, że Słowa Zbawiciela nie docierają do Twojego serca.

  JA JUŻ SKOŃCZYŁEM! Nie dlatego, że nie mam nic więcej do powiedzenia, lecz dlatego, by czasami z mojej winy, nie był obrażany Mój Stwórca, którego kocham i szanuję, pomimo moich upadków i życiowych błędów.

  Z chęcią odpowiedziałbym Ci na to, dlaczego Paweł raz mówi tak, a innym razem wydaje się, że używa sprzecznego zdania. Z chęcią, ponieważ zawsze bardzo lubiłem takie dyskusje. Jeszcze wczoraj zbierałem siły, by ``wysmarować`` do Ciebie odpowiedź.

  Jednak dzisiaj w nocy, dzięki Łasce Zbawiciela, zastukał do mojej głowy werset – przypomnienie!

  ``(33) Ale szukajcie NAJPIERW Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.``

  Ewangelia według Mateusza 6:33

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Zatem to, o czym miałem napisać, już napisałem.

  Pan Jezus Jest Drogą do owczarni, Pan Jezus Jest Królem i Bogiem, Pan Jezus Jest Jedynym Pośrednikiem Boga Ojca. On Jest Moim Dowódcą, a ja Jego żołnierzem.

  Tak postanowił Bóg Ojciec, a ja się z Nim zgadzam!

  Cześć!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • Ostrzegam Paweł jest fałszywym apostołem!!
  1. Jezus wybrał tylko 12 apostołów spośród swoich uczniów.
  2. Paweł nie był uczniem Jezusa nigdy go widział.
  3. Spośród kogo wybrał Jezus swoich uczni - ludzi z najniższych warstw społecznych
  4. Paweł był faryzeuszem kimś do kogo Jezus zwracał się - wy obłudnicy, żmijowe plemię.
  5. Niewiadomo kto objawił się Pawłowi na pustyni mógł być to wymysł samego Pawła aby wkręcić się do grona apostołów. Nie wiadomo też czy w ogóle ktoś sie objawił Pawłowi czy nie był to jego wymysł.
  6. Nauki Pawła są zaprzeczeniem nauk Jezusa.
  7. Wszyscy uczniowie Pawła nie widzieli Jezusa ( lub nie wiadomo czy widzieli)
  8. Najwierniejszy uczeń Pawła - Łukasz twórca listu do Teofila znanego jako ewangelia św. Łukasza też nie widział Jezusa.
  9. Ewangelia Łukasza została napisana po dyktando Pawła i na podstawie informacji z drugiej i trzeciej ręki. Śmiało chyba można powiedzieć, że ewangelia Łukasza przeszła cenzurę Pawła.
  10 Dzieje apostolskie są dziełem Łukasza. Chyba nikt nie wątpi, że to dzieło nie zostało poddane cenzurze Pawła a to oznacza, że wszystko co napisał Łukasz o Pawle mogło być dziełem samego Pawła.
  11. Apostołowie Jezusa nie akceptowali Pawła trzymali się raczej od niego z daleka. W swoich listach Paweł pogardliwie odnosi się do wybranej przez Jezusa 12-stki.
  12. W apokalipsie św. Jana mamy wzmiankę o fałszywych apostołach - czyli o wszystkich innych po za wybrana 12-stką.
  13. W apokalipsie św. Jana wyraźnie mamy napisane kto będzie sadził 12 pokoleń Izraela - 12-stu apostołów! Czyli mieliśmy tylko 12 apostołów.
  14. Kto otrzymał od Jezusa moc uzdrawiania - tylko 12-stka.
  przypomnijcie sobie przypowieść o panu który posiał pszenicę a gdy pszenica wyrosła słudzy zauważyli w pszenicy chwast i spytali się czy maja wyrwać chwast z pszenicy. Pan rzekł: zostawcie niech dorastają razem do żniw, później zetniemy wszystko i oddzielimy chwast od zboża. Chwast wrzucicie w ogień a pszenice zawieziemy do mojego spichlerza.
  pole z pszenicą to Biblia a cała twórczość - pseudo apostołów - wszystkich tych co nie byli uczniami Jezusa to chwast.
  W ewangelii Mateusza, Marka i Jana mamy mnóstwo wersetów w których Jezus przestrzega przed fałszywymi apostołami, cudotwórcami a nawet przed fałszywym Jezusem. Może ktoś w to nie wierzyć ale taka jest napisane w Biblii.
  Dowody na pseudo apostoła Pawła przedstawiłem w telegraficznym skrócie więcej można przeczytać na chrześcijańskich witrynach (nie katolickich)
  Tutaj jest troche dowodów
  http://zbawienie.com/apostol-Pawel-6.htm
  http://my.opera.com/red-october61/blog/2012/09/27/apostolowie-baranka-i-kwestia-pawla
 • Errata do wcześniejszego postu
  w pkt 2. powinno być
  "2. Paweł nie był uczniem Jezusa nigdy go nie widział."
 • @Naftali 08:00:45
  Po raz kolejny, moim jedynym Mistrzem jest Jezus Chrystus.

  Przeczytaj to zdanie wielkokrotnie, aby dotarlo do ciebie Kto jest moim Mistrzem.

  Naftali, dla kazdego kto zna Biblie, krzyz jest symbolem meki, symbolem torur, symbolem smierci.

  Nikt, kto zna Biblie i jest wierny Przykazaniom Boga nie uzywa symboli, nie kleka przed obrazami, nie obwiesza sie krzyzami, medalikami...

  To nie dlatego, ze ludzie Straznice czytaja, lecz dlatego, ze Slowo Boga czytaja i spelniaja wole i Przykaznia Boga.

  To Straznica kradnie z Biblii pewne pojecia i przedstawia jako swoje.

  A potem taki naiwniak jak ty, mysli, ze to Straznica glosi prawde, a nie Biblia.
  I jak ktos mowi zgodnie z Biblia, to wrzeszczysz: O patrzcie, on ukradl ze Straznicy!

  Jeszcze raz, to Straznica KRADNIE z Biblii i przekreca i mowi: nas sluchajcie.

  Wy swiadkowie Straznicy mowicie, ze katolicy zle robia, bo w Katechizm KK wierza, ale wy swiadkowie macie wasz katechizm, nazywa sie Straznica.

  Oba pisma (KKK i Straznica) to nauki czlowieka, gdzie czlowiek KRADNIE pewne cytaty z Biblii i interpretuje je na SWOJ prywatny uzytek, a to jest wyraznie ZABRONIONE w Biblii.

  "(20) To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żADNE proroctwo Pisma NIE jest dla PRYWATNEGO wyjaśnienia.
  (21) NIE z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś PRZYNIESIONE proroctwo, ale kierowani DUCHEM Świętym mówili /od Boga/ święci ludzie." (2Pio.1:20,21)

  My wszyscy czytajac Pismo mamy postepowac tak, jak lud wieny Bogu, jak Prorok Bozy Daniel, jak uczniowie Chrystusa...

  "...by zostali w miłości pouczeni, ku /osiągnięciu/ całego bogactwa pełni ZROZUMIENIA, ku głębszemu poznaniu TAJEMNICY Boga - /to jest/ CHRYSTUSA. (3) W NIM wszystkie skarby MADROSCI i WIEDZY są UKRYTE. " (2Kol.2:2,3)

  Mamy sie zwracac do Boga, by nam DAL zrozumienie (madrosc), a NIE do czlowieka, do Pism Straznicy, Katechizmu...

  Zaden czlowiek NIE ma prawa do zajmowania miejsca Boga - Zbawiciela naszego i wyjasniac nam Slowo Boga.

  Ten, ktory to robi, nazwany jest w Biblii ANTYCHRYSTEM.

  Tak wiec, pisarze Straznicy (Katechizmu KK) sa antychrystami, bo stawiaja siebie w miejsce Jezusa Chrystusa.

  Jesli czegos w Pismie nie rozumiesz zwroc sie do Boga, a nie do Straznicy!!!

  " (5) Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, NIECH prosi o nią BOGA, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a NA PEWNO ją otrzyma.
  (6) Niech zaś prosi z wiarą, a NIE wątpi o niczym. ..." (Jak.1:5,6)
 • @BBC 11:55:30
  Jaka szkoda, ze zamiast nalezec do grona uczniow Jezusa Chrystusa, stales sie uczniem zwodziciela ze strony zbawienie.com.

  " (15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również UMILOWANY NASZ BRAT PAWEL według DANEJ mu mądrości napisał do was, (16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym.
  Są W NICH TRUDNE do zrozumienia pewne sprawy, które LUDZIE NIEDOUCZENI i mało utwierdzeni OPACZNIE tłumaczą, TAK SAMO jak i INNE Pisma, na własną swoją ZGUBE.
  (17) Wy zatem, umiłowani, WIEDZAC o tym wcześniej, STRZEZCIE się, abyście dając się UWIESC błędom TYCH, którzy NIE SZANUJA PRAW Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do UPADKU." (2Pio.15-17)

  Pan Jezus Powolywal wszystkich Apostolow.

  Pan Jezus Powolal Szawla-Pawla na miejsce Judasza.
 • @Barbara
  „Pan Jezus Powolal Szawla-Pawla na miejsce Judasza.”

  Ciekawe co na to Biblia?
  Zwłaszcza wersety od 23 !

  „”(1) Teofilu, pierwszą księgę napisałem o całej działalności i nauce Jezusa, (2) doprowadzając opis do czasu Jego wniebowstąpienia, przed którym przez Ducha Świętego dał misję wybranym przez siebie apostołom. (3) On to po męce przez wiele znaków dał niezbite dowody, że żyje, ukazując się im przez czterdzieści dni i nauczając o królestwie Bożym. (4) W czasie wspólnego posiłku nakazał im: "Nie opuszczajcie Jerozolimy, ale czekajcie na obietnicę Ojca, o której ode mnie słyszeliście. (5) Jan bowiem chrzcił wodą, wy zaś niedługo otrzymacie chrzest Ducha Świętego". (6) Zgromadzeni ludzie pytali Go więc: "Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraelowi?" (7) Odpowiedział im: "Nie potrzebujecie znać czasu, a zwłaszcza tej chwili, którą Ojciec zastrzegł dla siebie. (8) Otrzymacie moc Ducha Świętego, który na was zstąpi, i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i na całym świecie". (9) Po tych słowach na ich oczach uniósł się do góry i widzieli Go, dopóki obłok im Go nie zakrył. (10) A gdy za odchodzącym uporczywie patrzyli w niebo, wtedy stanęło przy nich dwóch ludzi na biało ubranych, (11) którzy powiedzieli: "Galilejczycy, czemu stoicie patrząc w niebo? Ten Jezus wzięty spośród was do nieba przyjdzie w taki sam sposób, jak Go widzieliście odchodzącego". (12) Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, znajdującej się w pobliżu, bo w odległości drogi szabatu. (13) I kiedy przyszli do domu, weszli na górę, tam gdzie zwykle się zatrzymywali. Byli to: Piotr, Jan, Jakub, Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, Szymon zwany Gorliwym i Judasz, syn Jakuba. (14) Wszyscy oni trwali na wspólnej modlitwie, a razem z nimi były też kobiety, Maryja, matka Jezusa, i Jego bracia. (15) Wtedy to spośród nich wystąpił Piotr z przemówieniem (zebrało się tam wtedy około 120 osób): (16) "Bracia! Musiały się wypełnić słowa zapowiedziane przez Ducha Świętego ustami Dawida o Judaszu, który stanął na czele tych, którzy pojmali Jezusa, (17) choć był przecież jednym z nas, to znaczy miał udział w tym samym posługiwaniu. (18) Otrzymawszy za tę niegodziwość zapłatę, kupił rolę. Powiesił się, pękł na pół i wypłynęły z niego wszystkie wnętrzności. (19) Wiadome to było wszystkim mieszkańcom Jerozolimy, tak że rola ta została nazwana Hakeldamach, to znaczy pole krwi. (20) Napisano bowiem w Księdze Psalmów: >>Niech dom jego stanie się pusty i niech nikt w nim nie zamieszkujeobowiązki jego niech przejmie inny
 • @slapek 13:00:36
  Wiem o tym, ze Piotr powolal Macieja, za pomoca rzucania losow!!!

  Tak, jak ci ktorzy ukrzyzowali Pana Jezusa i o szaty Jego rzucali losy!!!

  Nie widzisz tego???

  Nie rzuca sie losy w sprawach Bozych!!!

  Piotr NIE jest Panem Jezusem, nie otrzymal od Pana Jezusa zadnego upowaznienia, zadnej roli przywodcy, nie byl wyznaczony jako pelnomocnik Pana Jezusa i NIE mial prawa powolowac nikogo na miejsce Judasza!!!

  Judasz zdradzil Pana Jezusa i na jego miejsce Pan Jezus POWOLAL Pawla.

  Kto powolal Macieja?

  NIE Pan Jezus!!!
 • @bar-bara 23:10:42
  Napisalam do Naftalego:

  "Czy jesli ja mowie, ze IV Przykazania Boga mowi: nie zabijaj (co zgadza sie z wasza doktryna i podam przyklad), to ja OD WAS kradne?"

  Powinno byc VI Przykazanie mowi: Nie zabijaj.

  Napislam:

  "...jak kazdy jehowy..."

  Powinno byc jak kazdy swiadek Straznicy, bo Straznice glosicie, o naukach Straznicy swiadczycie, bo tylko to znacie.
 • @Barbara
  A to ciekawe co ty wypisujesz, czyli rozdział pierwszy z Dziejów Apostolskich jest kłamstwem?
  Poniżej jest też kłamstwo?
  „(13) Wtedy Mojżesz dał taki nakaz Izraelitom: To jest kraj, który macie podzielić losem, a który Pan nakazał dać dziewięciu i pół pokoleniom.”
  Księga Liczb 34.
 • @bar-bara 12:40:15
  Niestety całkowicie nie ma Pani racji.
  Wytyka Pani KK ich katechizm a ŚJ Strażnicę a czy pani wie jak powstał kanon biblijny a no w skrócie tak: zebrała się grupka samozwańczych księży która ustaliła co w Biblii będzie a co nie. Ale Pan Bóg czuwał nad tym wszystkim i NT powstał tak, że mamy w nim fałszywych apostołów i ostrzeżenia co do fałszywych apostołów. Gdyby w NT nie było listów Pawła ewangelii Łukasza i Dziejów Apostolskich jak by Pani znalazła fałszywych apostołów.
  Po śmierci Judasza 12 apostołem został Maciej uczeń naszego Zbawiciela.
  Dla Pani pewnie 13 apostoł to Paweł, 14 apostoł to Łukasz, 15 apostoł to Barnaba, 16 apostoł Sylas , 17 apostoł Andronik 18 apostoł Tymoteusz, 19 apostoł Junia(s) być może kobieta,
  Proszę zobaczyć apostołowie samozwańcy to sama ekipa Pawła która nigdy jezusa nie widziała i nie słyszała. Proszę sprawdzić w necie być może kogoś z ekipy Pawła pominąłem.
  Niestety sadzić 12 pokoleń Izraela będzie sądzić 12 apostołów.
  Jeśli chodzi o naukę Pawła to całkowite zaprzeczenie nauki Jezusa. Jezus nauczał przede wszystkim, że Zbawienie otrzyma każdy kto wypełnia wolę Ojca mego czyli 10 przykazań. Mamy wierzyć w nauki Jezusa i to że został zesłany na ziemię przez Boga. W naukach Pawła mamy zbawienie tylko przez wiarę w Jezusa. Oczywiście nauki te robiły w zborach spore zamieszanie nawet bunt. 12–stak Jezusowa odcinała się od tej nauki i od Pawła. Paweł nawet z jednym ze swoich listów napisał „wy arcyapostołowie”. Wg Pawła wystarczy uwierzyć i już jesteś zbawiony przykład mamy w liście Łukasza (i Pawła) do Teofila zwanej 3 ewangelią Łukasza obok Jezusa ukrzyżowany został jeden z Łotrów który przed samą śmiercią współczuł Jezusowi – całe życie był zbójcą ale te 4 sekundy zaważyły, że poszedł od razu do nieba. Na taki przywilej nie zapracował sobie nawet Jan Chrzciciel.
  Ale przeczytajmy co napisane jest o ukrzyżowaniu naszego Zbawiciela w ewangelii Mateusza i Marka a no to ze obaj łotrzy urągali Jezusowi. Ktoś tu kłamie!
  Z listami Piotra jest problem. Znalazłem opinie badaczy pisma ze te listy mogą być dziełem Pawła. Oba Listy Piotra zaczynają się tak samo jak Pawła. Paweł potrzebował przed zborami jakiegoś poparcia ze strony Chrystusowej 12-stki toteż w 2 liście Piotra!? mamy to co pani podała we swoim komentarzu. Niemnie jeżeli Paweł źle nauczał to mógł tez kłamać i oszukiwać przecież był faryzeuszem. Nie chcę osadzać Pawła bo to zarezerwował dla siebie Bóg. Ale skoro Biblia (Słowo Boże) nas przed tym przestrzega, to należy o tym mówić.
  Nie we wszystkim zgadzam się z Panem Kubikiem ze strony zbawienie.com i z blogerem Panem Szczytynskim ale w bardzo dużo sprawach mają rację . Pan Kubik w swoich artykułach sprzed lipca 2012 powołuje się na Pawła jako apostoła… Niestety dogłębna analiza Pisma Świętego jak i wskazówki Boga pomogły rozszyfrować fałszywych apostołów.
  Proszę poczytać dowody a nie ślepo i źle interpretować Słowo Boże.

  Szukajcie a znajdziecie , proście a będzie wam dane….
 • @bar-bara 12:40:15
  Że wizja Pawła na pustyni jest wymysłem napisane jest w samych Dziejach Apostolskich .


  Wersja 1
  Dzieje 9:(3)
  I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba, (4) a gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (5) I rzekł: Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz; (6) ale powstań i idź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) A mężowie, którzy z nim byli w drodze, stanęli oniemiali, głos bowiem słyszeli, ale nikogo nie widzieli.

  Wersja 2
  Dzieje 22:(6)
  A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damaszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba, (7) i upadłem na ziemię i usłyszałem głos do mnie mówiący: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (8) A ja odpowiedziałem: Kto jesteś, Panie? I rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazareński, którego ty prześladujesz. (9) A ci, którzy byli ze mną, światłość wprawdzie widzieli, ale głosu tego, który rozmawiał ze mną, nie słyszeli. (10) I rzekłem: Co mam czynić, Panie? Pan zaś rzekł do mnie: Powstań i idź do Damaszku, a tam ci wszystko powiedzą, co ci jest przeznaczone, żebyś uczynił. (11) A gdy zaniewidziałem od blasku owej światłości, prowadzony za rękę przez tych, którzy ze mną byli, przyszedłem do Damaszku. (12) Niejaki Ananiasz, mąż żyjący bogobojnie według zakonu i cieszący się dobrym świadectwem u wszystkich mieszkających tam Żydów,

  Wersja 3
  Dzieje 26:(12)
  W tych okolicznościach, jadąc do Damaszku z pełnomocnictwem i poleceniem arcykapłanów, (13) ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi światłość z nieba, jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną; (14) a gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos do mnie mówiący w języku hebrajskim: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? Trudno ci przeciw ościeniowi wierzgać. (15) A ja rzekłem: Kto jesteś, Panie? A Pan rzekł: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.

  W którą wersję chcemy uwierzyć?
  W pierwszej wersji tylko Paweł upadł na ziemię a reszta oniemiała słysząc głos ale nie widząc nikogo. Najwidoczniej nie widzieli także światłości. Nie ma o tym wzmianki. Nie wiemy także, czy rozumieli język, który słyszeli. Nie ma mowy o ślepocie i nie jedzeniu oraz o uzdrowieniu przez Ananiasza, człowieka darzonego przez Żydów zaufaniem.
  W wersji drugiej Tutaj jest zupełna odwrotność pierwszej relacji. Głos nie był słyszany, ale jasność była widziana. Z językiem więc nie ma problemu. Saul utracił wzrok i miał się udać do Ananiasza, który miał mu przywrócić wzrok. Towarzysze Pawła widzieli światłość, nie padli, nie oślepli i głosu nie słyszeli. Wygląda na to, że widzieli światłość nie widząc osoby.
  W wersji trzeciej jest mowa o tymczasowym oślepieniu jasnością oraz mamy nowy element, Jezus mówił po hebrajsku (lub aramejsku) a towarzysze Pawła także widzieli jasność i także padli na ziemię. Oni jednak nie oślepli od jasności. Nie ma mowy o ślepocie i jej odwróceniu przez Ananiasza.
  Nie tyle chodzi tutaj o trzy różne wersje tego samego wydarzenia, ale chodzi o zupełnie sprzeczne ze sobą elementy. W sprawozdaniach o zmartwychwstaniu nie ma sprzeczności ale są podane różne elementy, które razem tworzą harmonijną całość.
  Trzy różne wersje tego samego wydarzenia, sprzeczne ze sobą w nieomylnym Słowie Bożym... czegoś takiego nie zaakceptowałby żaden uczciwy sąd!
 • @bar-bara 12:40:15
  Tutaj najwyraźniej żaden z z apostołów Pawła nie akceptuje Pawła.

  2 Koryntian 12:(11)
  Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili. Wyście bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.

  1.Koryntianie nie akceptuja nauk Pawła
  2. Apostołowie też nie akceptują jego nauk no bo skąd w jego liscie wziął by sie powyższy tekst.
 • @BBC 14:38:21
  Argumenty Kubika i Szczytynskiego sa ABSURDALNE.


  "Paweł nie był uczniem Jezusa nigdy go widział."

  Judasz widzial Pana Jezusa, znal cielesnie Pana Jezusa i nalezal do uczniow, a jednak uczniem nie mozna go nazwac, bo ZDRADZIL.

  Filip widzial Pana Jezusa cielesnie, lecz, ale Go nie znal DUCHOWO, dopiero pozniej poznal Pana Jezusa Duchowo.

  My mamy DUCHOWO znac Pana Jezusa, a NIE cielsnie!!!

  "(7) Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście.
  (8) Rzekł do Niego Filip:
  Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
  (9) Odpowiedział mu Jezus:
  Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?
  Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.
  Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?
  (10) Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie?"(Jan.14:7-10)


  " (3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus:
  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
  (4) Nikodem powiedział do Niego:
  Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem?
  Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
  (5) Jezus odpowiedział:
  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
  (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
  (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci:
  Trzeba wam się powtórnie narodzić.
  (8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
  Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
  (9) W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem:
  Jakżeż to się może stać?
  (10) Odpowiadając na to rzekł mu Jezus:
  Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?" (Jan.3:3-10)  Ci dwaj przewodnicy slepych: Kubik i Szczytynski, glosza poznanie Pana Jezusa w ciele, bo cielesni sa i nie narodzili sie z Ducha.

  Nie pojeli, ze mamy byc DUCHOWA Swiatynia, Duchowymi kamieniami.

  NIE ZNAJA oni Pana Jezusa i dlatego glosza herezje - nauki o cielesnym poznaniu Pana Jezusa, o narodzenoiu z ciala!!!

  Wstyd mi za nich i za tych, ktorzy w ich herezje wierza!!!
 • @
  Widzę, że coś dziwnego stało się z pierwszym rozdziałem Dziejów Apostolskich które wstawiłem dla Barbary - slapek 10.10.2012 13:00:36
  Kawał najważniejszych wersetów ” coś” obcięło.
  Więc spróbuję wstawić jeszcze raz ten rozdział.

  „(1) Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku (2) aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. (3) Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. (4) A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: Słyszeliście o niej ode Mnie - /mówił/ - (5) Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzeczeni Duchem Świętym. (6) Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? (7) Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, (8) ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. (9) Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. (10) Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. (11) I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba. (12) Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. (13) Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba. (14) Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego. (15) Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił: (16) Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, (17) bo on zaliczał się do nas i miał udział w naszym posługiwaniu. (18) Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. (19) Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi. (20) Napisano bowiem w Księdze Psalmów: Niech opustoszeje dom jego i niech nikt w nim nie mieszka! A urząd jego niech inny obejmie! (21) Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, (22) począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania. (23) Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. (24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25) by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.

  (Dzieje Apost. 1:1-26, Biblia Tysiąclecia)
 • @slapek 14:36:02
  " (13) I rozkazał Mojżesz synom izraelskim: To jest ziemia, którą przez los obejmiecie w dziedziczne posiadanie, a którą Pan rozkazał nadać dziewięciu i pół plemionom" (Liczb34:13)

  Sprawdz:
  http://interlinearbible.org/numbers/34-13.htm
  http://concordances.org/hebrew/1486.htm


  Moge powiedziec, ze LOS skierowal mnie do Norwegii.

  Moge powiedziec, ze BOG skierowal mnie do Norwegii.

  Bo Bog kieruje moim LOSEM!
 • @Barbara
  Powiedziałaś:
  „Bo Bog kieruje moim LOSEM!”
  To ty jesteś prawie jak Bóg, a może ty jesteś bogiem skoro uważasz, że twoim losem kieruje Bóg.
  To pewnie i grzechów nie masz, bo i nie możesz mieć przecież Bóg nie kierowałby ciebie do grzechu?
  Czysta nauka Pawłowa, przebija z tej zadufanej w sobie wypowiedzi.
 • @slapek 15:55:34
  Bog kieruje moim losem, Wszechmogacy Bog.

  Ja poddaje sie woli Boga, niech mi sie stanie zgodnie z Jego wola.

  Niech sie spelnia wola Ojca, tak w niebie, jak i tu na ziemi.

  Myslisz, ze to nauki Pawlowe?

  Ty wyrwales juz z Nowego Testamentu wiekszosc Ksiag (bo Pawlowe), to teraz pewnie wyrwiesz i te:

  Modlitwa Ojcze Nasz, mowi o spelnianiu woli Boga, a nie naszej (wiec teraz ja wyrwiesz z Biblii, bo przypomina ci nauki Apostola Pawla, ktorego nie uznajesz)

  A tu nastepne karty Biblii do wyrwania, bo sa zgodne z tym co glosi Apostol Pawel:

  "(9) Serce człowieka obmyśla jego drogę, lecz Pan kieruje jego krokami."(Prz.16:9)

  " (24) Pan kieruje krokami męża; jakże może człowiek zrozumieć swoją drogę?" ( Prz.20:24)

  "(23) Wiem, Panie, że droga człowieka nie od niego zależy i że nikt, gdy idzie sam, nie kieruje swoim krokiem."(Jer.10:23)

  Nauka gloszona przez Apostola Pawla jest zgodna ze Slowem Boga.

  Wkrotce sie okaze, ze ty wyrwales wszystkie karty z Biblii i pozostana ci tylko okladki, bo nauki Pawla sa zgodne ze Slowem Boga!!!


  "(1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, PYSZNI, BLUZNIERCZY, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) ZDRADZIECCY, ZUCHWALI, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy PRZYBIERAJA POZOR pobożności, podczas gdy życie ich jest ZAPRZECZENIEM jej mocy; również TYCH SIE WYSTRZEGAJ.
  (6) Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się DO DOMOW i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości, (7) które zawsze się uczą, a NIGDY DO poznania PRAWDY dojść NIE mogą.
  (8) Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, TAK SAMO CI przeciwstawiają się prawdzie, LUDZI SPACZONEGO umysłu, NIE wytrzymujący próby WIARY.
  (9) Ale DALEKO NIE zajdą, albowiem ICH GLUPOTA uwidoczni się wobec WSZYSTKICH, jak to się i z tamtymi stało." (2Tym.3:1-9)

  O was i waszych nauczycielach mowi tu Apostol Pawel, dlatego go nienawidzicie.

  Ja sie tylko moge podpisac pod slowami Apostola, ktore pisal pod wplywem Ducha Bozego, bo precyzyjnie opisal nasze czasy i was.
 • @Barbara
  Tak jak wcześniej napisałem.
  Grzechów też nie masz?
  Natomiast jeżeli masz grzechy to niemów, że twoim losem kieruje Bóg, tylko sam się kierujesz i sama poniesiesz tego „kierowania” konsekwencje.
  Co do tej sprawy która wielokrotnie była poruszana między nami uważam temat zamknięty, ty uważasz że ludzie nie mają wolnej woli, ja natomiast uważam, że ludzie mają wolną wole, i na tych stanowiska pozostańmy.
  ………………………..
  Sprawa losu z Księgi Liczb 34 – ja przejrzałem wszystkie dostępne polskie przekłady i z nich wynika jasno, że przydział ziemi odbył się poprzez losowanie.
  A ty uważasz, że niby jak się to odbyło?
  …………………………..
  A co Dziejami Apostolskimi 1 – Kłamstwo jest tam napisane?
 • @bar-bara 16:18:51
  NAJPIERW SZUKAJCIE(PANA JEZUSA) A WSZYSTKO INNE ZOSTANIE WAM DODANE!

  Napisałaś Bar-baro, :

  //Wiem o tym, ze Piotr powolal Macieja, za pomoca rzucania losow!!!
  Tak, jak ci ktorzy ukrzyzowali Pana Jezusa i o szaty Jego rzucali losy!!!
  Nie widzisz tego???
  Nie rzuca sie losy w sprawach Bozych!!!
  Piotr NIE jest Panem Jezusem, nie otrzymal od Pana Jezusa zadnego upowaznienia, zadnej roli przywodcy, nie byl wyznaczony jako pelnomocnik Pana Jezusa i NIE mial prawa powolowac nikogo na miejsce Judasza!!!
  Judasz zdradzil Pana Jezusa i na jego miejsce Pan Jezus POWOLAL Pawla.
  Kto powolal Macieja?
  NIE Pan Jezus!!!//
  ..................................................................

  Jestem podobnego zdania co ty, ponieważ NA PRZYKŁADACH POWOŁYWANIA UCZNIÓW, możemy doskonale wywnioskować, że TYM KTÓRY POWOŁUJE, JEST PAN JEZUS!
  Nikt inny, tym bardziej że co niektórzy apostołowie różnili się siłą wiary jaką wykazywali wobec Zbawiciela, i tu przykład zaparcia się Piotra, czy mocne słowa jakie użył w stosunku do niego Zbawiciel: ,Idź precz szatanie''

  Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.
  Tak więc na podstawie czegoś, co się nie rozumie, a przedstawione jest w dwóch wersjach(droga do Damaszku) nie powinno się zarzucać, Apostołowi Pawłowi, takich OBELG. Nie powinno obrażać się przede wszystkim Zbawiciela, który UKAZAŁ się mu w drodze do Damaszku i ten FAKT JEST NIEZAPRZECZALNY!!

  Masz rację bar-baro, Pan Jezus, nie Wybrał Macieja!!!

  Pozdrawiam!
  ........................................................................
  P.s BBC //Trzy różne wersje tego samego wydarzenia, sprzeczne ze sobą w nieomylnym Słowie Bożym... czegoś takiego nie zaakceptowałby żaden uczciwy sąd!//
  .......................................................................
  Naprawdę sądzisz że są sprzeczne, bo ja nie!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 16:35:18
  Coz moge powiedziec tobie, ktory grzeszysz z 'wlasnej wolnej' woli, ktory siedzisz i planujesz twe grzechy, bo taka jest 'twoja wolna' wola?

  Coz moge powiedzic tobie, ktoremu wszystko dzieje sie zgodnie z 'twoja wolna wola' i na ktorego nie ma wplywu wola Boga?

  Ktora wolna wola zwyciezy? Twoja, czy wolna wola Boga?

  Nastepna Ksiega do wyrwania to Jonasza, bo On nie z wlasnej woli znalazl sie w Niniwie!

  Co Jozef mowi do braci, kiedy objawia im kim jest?
  Wyrwij i ta Ksiege!

  Ale ostrzegam cie, ze wkrotce z Biblii pozostana ci tylko okladki, zgodnie z 'twoja' wola!

  Myslisz po szatansku, po ludzku!!!

  Tak nazywa sie twoja (ludzka-szatanska) 'wolna' wola.

  Nie jestes chlopie wolny, wiec jak mozesz miec cokolwiek wolnego???

  Prawda nas WYZWALA, z niewoli klamstwa.

  Pan Jezus jest PRAWDA, ON Wyzwala, ale dopiero po tym jak sie POZNA Prawde!!!


  Temat jest zamkniety, poniewaz ty ODRZUCASZ Biblie!!!
 • @Barbara
  „Ale ostrzegam cie, ze wkrotce z Biblii pozostana ci tylko okladki, zgodnie z 'twoja' wola!”
  Już ty mnie to nie ostrzegaj, ty siebie ostrzegaj, skoncentrowałaś się na ostrzeganiu mnie, a zapomniałaś o moich pytaniach.

  Sprawa losu z Księgi Liczb 34 – ja przejrzałem wszystkie dostępne polskie przekłady i z nich wynika jasno, że przydział ziemi odbył się poprzez losowanie.
  A ty uważasz, że niby jak się to odbyło?
  …………………………..
  A co z Dziejami Apostolskimi 1 – Kłamstwo jest tam napisane?
 • @bar-bara 16:56:30
  NAJPIERW SZUKAJCIE(PANA JEZUSA) A WSZYSTKO INNE ZOSTANIE WAM DODANE!

  Napisałaś Bar-baro, :

  //Wiem o tym, ze Piotr powolal Macieja, za pomoca rzucania losow!!!
  Tak, jak ci ktorzy ukrzyzowali Pana Jezusa i o szaty Jego rzucali losy!!!
  Nie widzisz tego???
  Nie rzuca sie losy w sprawach Bozych!!!
  Piotr NIE jest Panem Jezusem, nie otrzymal od Pana Jezusa zadnego upowaznienia, zadnej roli przywodcy, nie byl wyznaczony jako pelnomocnik Pana Jezusa i NIE mial prawa powolowac nikogo na miejsce Judasza!!!
  Judasz zdradzil Pana Jezusa i na jego miejsce Pan Jezus POWOLAL Pawla.
  Kto powolal Macieja?
  NIE Pan Jezus!!!//
  ..................................................................

  Jestem podobnego zdania co ty, ponieważ NA PRZYKŁADACH POWOŁYWANIA UCZNIÓW, możemy doskonale wywnioskować, że TYM KTÓRY POWOŁUJE, JEST PAN JEZUS!
  Nikt inny, tym bardziej że co niektórzy apostołowie różnili się siłą wiary jaką wykazywali wobec Zbawiciela, i tu przykład zaparcia się Piotra, czy mocne słowa jakie użył w stosunku do niego Zbawiciel: ,Idź precz szatanie''

  Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.
  Tak więc na podstawie czegoś, co się nie rozumie, a przedstawione jest w dwóch wersjach(droga do Damaszku) nie powinno się zarzucać, Apostołowi Pawłowi, takich OBELG. Nie powinno obrażać się przede wszystkim Zbawiciela, który UKAZAŁ się mu w drodze do Damaszku i ten FAKT JEST NIEZAPRZECZALNY!!

  Masz rację bar-baro, Pan Jezus, nie Wybrał Macieja!!!

  Pozdrawiam!
  ........................................................................
  P.s BBC //Trzy różne wersje tego samego wydarzenia, sprzeczne ze sobą w nieomylnym Słowie Bożym... czegoś takiego nie zaakceptowałby żaden uczciwy sąd!//
  .......................................................................

  Naprawdę sądzisz że są sprzeczne, bo ja nie!
  TAM NIE MA ŻADNEJ SPRZECZNOŚCI!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 17:11:12
  "A co z Dziejami Apostolskimi 1 – Kłamstwo jest tam napisane?"

  Przestan byc wieprzem, a podam ci perly.
 • @Grzegorz.
  „Nie rzuca sie losy w sprawach Bozych!!!
  Piotr NIE jest Panem Jezusem, nie otrzymal od Pana Jezusa zadnego upowaznienia, zadnej roli przywodcy, nie byl wyznaczony jako pelnomocnik Pana Jezusa i NIE mial prawa powolowac nikogo na miejsce Judasza!!!”

  Jak ma się twoja wypowiedz do Dziejów Apostolskich 1?
  Czy w Dziejach Apostolskich jest napisane kłamstwo?
  Myślę, że się jasno określisz?
 • @Barbara
  Co brak argumentów?
  Nasza barbara, pokazuje prawdziwe „ja”.
  Zobaczymy co jeszcze potrafi dalej… dalej…, postaraj się, pokaż jak naprawdę jesteś i po co tu jesteś?
 • @60grzegorz 17:20:06
  Witaj!

  Oczywiscie masz racje, ze w Slowie Boga nie ma zadnych sprzecznosci, sa tylko jacys ludzie (sprzeczni), ktorzy glosza sprzecznosci.

  Kazdy z nas byl kiedys zwiedziony (niektorzy dalej sa), ale widac wielka roznice, miedzy szukajacymi Prawdy, a tymi, ktorzy Jej nie szukaja.

  Ci, ktorzy obelgami obrzucaja Apostola Pawla, Prawdy nie szukaja i nie sa w sluzbie Prawdy!

  " (3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, (4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.
  (5) Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa. (6) Bo Bóg, który rzekł: Z ciemności niech światłość zaświeci, rozświecił serca nasze, aby zajaśniało poznanie chwały Bożej, która jest na obliczu Chrystusowym." (2Kor.4:3-6)

  Pozdrawiam!
 • @slapek 17:28:24
  Nawet przez chwilę, myśl by mi nie przeszła, że w Dziejach Apostolskich może być napisane kłamstwo!

  Ale jest inny problem Slapek, inne kłamstwo, wiesz jakie, jak nie masz w sercu Zbawiciela, nie zrozumiesz tego, jeśli do teraz, nie zrozumiałeś że Pana Jezusa trzeba Wywyższyć! To nie zrozumiesz wyboru apostołów.

  Na co tobie Dzieje Apostolskie(na co wam) i wybór ludzki, Macieja na apostoła, skoro nie rozumiesz podstaw wiary, jaka Jest w Panu Jezusie. Ty, jak większość tutaj, nie znasz Zbawiciela. A tylko On Jest Tym Kluczem, Który wszystko Otwiera.

  Najpierw szukaj Królestwa Bożego, a ....

  A co do omawianego wyboru, to odpowiedź jest w tym wersecie:

  23 Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. 24 I tak się pomodlili: «Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś''

  Tak więc, odwołuje ciebie do PANA Jezusa, byś Go prosił o zrozumienie.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @DO DRZEMIĄCYCH!
  APOSTOŁ PAWEŁ, DWUNASTYM APOSTOŁEM PANA JEZUSA!!!


  Z większości tych wypowiedzi które czytam , CHCE MI SIĘ PŁAKAĆ, TAK PŁAKAĆ.
  Łatwiej jest, ludziom wyrzucić z apostolstwa Pawła i ponownie krzyżować Zbawiciela, na domiar robić z Niego kłamcę, bo za pewne nie ukazał się Pawłowi w drodze do Damaszku. Niż powiedzieć, ZWYKŁE LUDZKIE; NIE ROZUMIEM PANIE, TWOJEJ EWANGELII, POMÓŻ MI!

  Większość z was, dotknęła ślepota!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 17:33:47
  Napisales:

  "Co brak argumentów?
  Nasza barbara, pokazuje prawdziwe „ja”.
  Zobaczymy co jeszcze potrafi dalej… dalej…, postaraj się, pokaż jak naprawdę jesteś i po co tu jesteś?"

  Slapku, czego ty w Dziejach Apostolikich nie rozumiesz?

  Czy nie rozumiesz tego, ze to NIE Pan Jezus wybral Macieja?

  "(26) I DALI im LOSY; a LOS padł na Macieja..." (Dz.1:26)

  Ja jak czytam Biblie i nie rozumiem, to nie rzucam losow, czy mam rozumiec tak, czy tez inaczej.

  Nie rzucam losow rowniez w sprawie Apostolstwa Pawla.
  Ja wogole losow nie rzucam, nie uprawiam hazardu wogole.

  Czy Pan Jezus nakazal Piotrowi, lub innym Apostolom, by wybrali kogos na miejsce Judasza?
  Czy Pan Jezus powiedzial: Piotrze od teraz ty podejmujesz za Mnie decyzje, ciebie ustanawiam na Moje miejsce?

  Slapku, czlowiek ze zbawienie.com zwodzi!!!
 • @slapek
  Nie wiem czy znasz angielski, ale wiem, ze ten ze zbawienie.com zna angielski (jesli sie nie myle to w Autralii mieszka, lub mieszkal).

  To co on wypisuje, to nie sa nawet jego dociekania, on udaje, ze dokladnie bada Pismo i na podstaie Pisma doszedl do swoich herezji.

  Jest globalny ruch antychrysta, ktory dowodzi, miedzy innymi, ze Pawel jest falszywym Apostolem, a ten ze zbawienie.com jest apostolem antychrysta:

  https://www.google.no/search?q=paul+false+prophet&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:nb-NO:official&client=firefox-a
 • @Grzegorz
  „Ale jest inny problem Slapek, inne kłamstwo, wiesz jakie, jak nie masz w sercu Zbawiciela, nie zrozumiesz tego, jeśli do teraz, nie zrozumiałeś że Pana Jezusa trzeba Wywyższyć! To nie zrozumiesz wyboru apostołów.”

  Widzisz, Grzegorz my nie rozmawiamy - o mnie, my rozmawiamy zupełnie o czym innym, często lubisz robić wycieczki personalne, jakiś nawyk zawodowy, czy co?
  …………………
  „ZWYKŁE LUDZKIE; NIE ROZUMIEM PANIE, TWOJEJ EWANGELII, POMÓŻ MI!”

  Rzeczywiście ty nie rozumiesz Ewangelii!
  Żebyś rozumiał tobyś sam sobie nie zaprzeczał.
  Powiedziałeś:
  „Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.”
  Grzegorzu a kto Izraelitów wyprowadzał z Egiptu, i kazał rzucać losy?
  „(13) Wtedy Mojżesz dał taki nakaz Izraelitom: To jest kraj, który macie podzielić losem, a który Pan nakazał dać dziewięciu i pół pokoleniom.”
  Księga Liczb 34.
  Czy wersety z Księgi Liczb 34 też są „nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel”?
 • @slapek 18:24:21
  Napisałem do ciebie:

  „Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.”
  ................................................................................

  „(13) Wtedy Mojżesz dał taki nakaz Izraelitom: To jest kraj, który macie podzielić losem, a który Pan nakazał dać dziewięciu i pół pokoleniom.”
  ...............................................................................

  Bardzo lubię pewne porównania, w tych dwóch zdaniach jest coś, co je łączy. A zarazem tłumaczy twój problem.

  Jeśli Pan Jezus Pozwoli, to ja też losy rzucę, ale jak Pozwoli!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Grzegorz.
  „Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.”
  Grzegorzu w jaki sposób na miejsce judasza może być powołany Paweł, skoro w Dziejach Apostolskich pisze, że Maciej?
  „”(23) Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. (24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25) by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.
  Dzieje Apostolskie 1
  Zapytam się jeszcze raz, ty człowiek zarzucający prawie wszystkim, że nie znają Zbawiciela, udzielisz mi salomonowej odpowiedzi, zobaczymy.
  Biorąc pod uwagę twoja wypowiedz i Biblię, jedna z tych wypowiedzi jest kłamstwem.
  Grzegorzu kto się myli, ty czy Biblia?
 • @slapek 18:37:53
  Slapku, czy Pan Bog Dal nam LOSY do rzucania i tak mamy szukac Prawdy?

  Czy tez Dal nam Slowo Boga, bo w NIM Prawda???
 • @60grzegorz 16:42:25
  1. Nie obrażam Pawła nieapostoła tylko ujawniam o nim prawdę.
  2. Skąd wiesz kto ukazał się Pawłowi na Pustyni.
  Jezus ostrzegał swoich uczniów ze będą fałszywi apostołowie a nawet powiedział że będą podawać się za Niego. Chyba nie zaprzeczysz?
  3. Bóg nigdy nie wybrał by na swojego posłańca Dobrej Nowiny bogatego faryzeusza - wiec kto ukazał się Szawełowi na pustyni ? na pewno nie Jezus.
  Dlaczego w żadnym liście Jana, Judy czy Jakuba nie ma wzmianki o tym cudzie na pustyni? Dlaczego Jezus nie zapowiedział tego swojej 12-stce
  [Mt.11/25]
  Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
  4. Paweł nauczał czegoś odwrotnego niż Jezus a potem 12-stka apostołów.
  [Mt.5/17]
  (17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

  Jezus wyraźnie mówi że najważniejszy jest Zakon ( 10 przykazań )
  A co głosi Paweł ponizej:

  [Rz.10/4]
  (4) Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
  [Rz.10/8-9]
  (8) Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy. (9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
  [Ga.2/16]
  (16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
  [Rz.3/20]
  (20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.

  Tutaj tupet Pawła przeszedł wszelkie granice
  [Ga.3/11-13]
  (11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

  przekleństwo zakonu ? nie chcę tego komentować każdy widzi co tu jest napisane i jeszcze wyżej.
 • @bar-bara 15:17:52
  Proszę Pani ani Kubik ani Szczytyński nie sa żadnymi przewodnikami ani autorytetem o czy już Pani wcześniej napisałem ale Pani uparcie lansuje tę swoja tezę wprowadzając w błąd czytających te posty sugerując jakąś sekciarską działalność tych ludzi.
  Oczywiście że całe pismo należy rozpatrywać duchowo. Tylko jak che pani wypełnić 10 przykazań Bożych gdzie uczynki są cielesne.
  Zaprzecza Pani sama sobie i nie odnosi sie Pani do moich argumentów tylko odpowiada swoimi wywodami. Pismo Święte to tekst który nie da się czytać ślepo i beztrosko. Ja nieraz żeby zrozumieć jakiś werset czytam go z 5 razy i wracam do innych fragmentów biblii. Jak Pani myśli dlaczego swojego czasu Kościół Katolicki zakazał czytania Biblii? Ekipa KK to przecież pogrobowcy Pawła. Paweł założył fundament KK. Jezus powiedział Ja jestem Świątyniom.
  Zauważyłem że Pani nie potrafi dyskutować racjonalnie. Pewnie przytakuje Pani tylko tym co są z Panią zgodni. Jaki mój argument pani zbiła ? żadnego ! jedynie skrytykowała Pani podane przeze mnie dwa linki nie czytając ich wogóle. Takich stron mogę podać więcej będzie miała Pani do wyśmiania więcej blogerów i innych autorów stron.
  Więc kim są fałszywi apostołowie o których mówi Jezus ? nie ma ich i nie było? jak mogą w Piśmie świętym być pisma nienatchnione czyli utwory nie będące dziełem bezpośrednich Jego uczniów? To i katechizm włączmy w kanon NT też pisali go ci co nie widzieli naszego Zbawiciela.
  Ślepy jest ten kto nie czyta Biblii ze zrozumieniem a nie ten kto stara się ją zrozumieć.
 • @slapek 18:37:53
  I jeszcze jedno, Slapek, może ja zapomniałem, może przeoczyłem, przypomnij mi gdzie Zbawiciel Powiedział uczniom, by rzucali losy, dając Mu i niemal rozkazując, kogo ma wybrać z tych dwóch.!?

  Bo jeśli dobrze czytam, to Mojżesz, miał zezwolenie na takie coś! Czyż nie!?
  „(13) Wtedy Mojżesz dał taki nakaz Izraelitom: To jest kraj, który macie podzielić losem, a który Pan nakazał dać dziewięciu i pół pokoleniom.”

  Coś mi się zdaje, że zaczyna być ta kwestia coraz bardziej widoczna...Pan nakazał dać...

  To, że zwrócili się do Pana Jezusa, wcale nie oznacza, że zostali wysłuchani. A najlepszym tego dowodem jest Apostoł Paweł, i to, co przeżył w drodze do Damaszku. Jedno jest pewne, że o Macieju CHYBA JEST WZMIANKA JEDEN RAZ, potem słuch zaginął, a Paweł był znany w wielu zborach. Zresztą tego nie muszę pisać, wiesz o tym. A więc trochę logiki, ale nie lubię jej używać w przypadku Biblii.

  Biblia się nie myli, jest natchniona, ja w tym przypadku, mówię to, co Biblia, ale ty, nie umiesz przeczytać tego, co jest między jej wierszami.

  A między wierszami Slapku, właśnie tam, jest ona natchniona.

  To, że MACIEJ ZOSTAŁ WYBRANY PRZEZ APOSTOŁÓW, WCALE NIE OZNACZA, ŻE PANU TO SIĘ PODOBAŁO. TO LUDZIE DOKONALI WYBORU. JA WIEM, ŻE ZA JUDASZA ZOSTAŁ WYBRANY, PAWEŁ.

  Pozdrawiam

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 18:24:21
  Kolega ma te same problemy z nimi co ja. Jak nie maja argumentów to coś wyśmiewają lub uciekają od tematu.
  Przecież jak napisano w Objawieniu, że 12 pokoleń ma sadzić 12 apostołów to wiadomo że nie ma ani 13-stego ani 14 -stego apostoła wiec kim jest Paweł który naucza, że nie trzeba wypełniać zakon tylko wystarczy uwierzyć w Jezusa a Zbawienie ma się jak w banku? napewno nie jest Apostołem. Powyżej zamieściłem dowody ale pewnie i tak do nich te argumenty nie dotrą (mam na mysli @bar-bara i @60Grzegorz). Normalnie ręce opadają.
 • @Grzegorz.
  „To, że zwrócili się do Pana Jezusa, wcale nie oznacza, że zostali wysłuchani.”

  Oj… oj… Grzegorz – a kogóż Bóg miał wysłuchiwać jeżeli nie apostołów?
  Czy uważasz, że Bóg by dopuścił do losowania, jeżeli byłoby to sprzeczne z Jego wolą?

  „(24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś”

  Czy uważasz, że Bóg nie wysłuchał powyższej modlitwy Apostołów?

  „(12) Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. (13) Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba. (14) Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego. (15) Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił:”

  Zobacz ile ludzi wspólnie się modliło i Kto.
  Wybór nowego Apostoła musiał się odbić potężnym echem wśród Chrześcijan.
 • @BBC 18:57:23
  Może tak, jeśli ty skaczesz po tematach, jak pchełka po pościeli, to ja, nie będąc dłużny, zafunduje sobie, powiedźmy losowo, akurat na czasie słowo, pytanie nr2 i nr1, które brzmiało:

  2. Skąd wiesz kto ukazał się Pawłowi na Pustyni.
  1. Nie obrażam Pawła nie apostoła, tylko ujawniam o nim prawdę.

  Odpowiedź jest prosta, wystarczy sięgnąć po Biblię i przeczytać.

  I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba, (4) a gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (5) I rzekł: Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz; Dzieje 9:(3)

  Prawda że łatwa odpowiedź, pożyczone z twojego posta.

  Pytanie 1, a raczej aluzja, napisałeś: NIE APOSTOŁA?
  CIEKAWE, CO LUDZIE MAJĄ ZA PRZEKŁADY, BO W KILKU MOICH PRZEKŁADACH, razem z greckim interlinearnym, czytamy:

  ''Paweł wysłannik Pomazańca...'' Efezjan 1(apostolos)
  ,,Paweł wysłannik Pomazańca...Kolosan 1 (apostolos)

  Coś mi mówi, że wystarczy.

  Ciekawe, bo mnóstwo razy jest użyte te słowo, a jakoś nie widzę określenia: NIE APOSTOŁA. A więc nie szerzysz prawdy, tylko oszczerstwa!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @BBC 18:58:49
  Wiesz co BBC, coś mi się wydaje, że się już znamy.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Grzegorz.
  „To, że MACIEJ ZOSTAŁ WYBRANY PRZEZ APOSTOŁÓW, WCALE NIE OZNACZA, ŻE PANU TO SIĘ PODOBAŁO. TO LUDZIE DOKONALI WYBORU. JA WIEM, ŻE ZA JUDASZA ZOSTAŁ WYBRANY, PAWEŁ.”

  :-} niech ci będzie. Ty wiesz, że ” ZA JUDASZA ZOSTAŁ WYBRANY, PAWEŁ” i nieważne, że w Biblii pisze, że następcą po judaszy został Maciej. Ty po prostu wiesz lepiej, coś tam wyczytałeś między wierszami, i koniec, :-}.
  I niech tak zostanie.
 • @BBC 18:58:49
  Zacznijmy od tego, ze uzywasz jezyka 'poganskiego'- jezyka narodow, bo zwiesz mnie pania, a ja pania nie jestem!!!

  Uczennica Pana - Jezusa Chrystusa jestem!


  "Tylko jak che pani wypełnić 10 przykazań Bożych gdzie uczynki są cielesne."

  Uczynki swiadcza o wierze, z wiary wynikaja nasze uczynki, a nie z ciala.
  Jesli ktos wierzy w Boga, to slucha i spelnia wole Boga.

  Nie z ciala, a z wiary sa nasze uczynki!


  " Ja nieraz żeby zrozumieć jakiś werset czytam go z 5 razy i wracam do innych fragmentów biblii."

  Jestes w slepej uliczce.

  Prorok Daniel studiowal Pisma, ALE do Boga sie zwracal o zrozumienie.
  Czy Proroka Bozego Daniela tez nie uznajesz?
  A co z innymi, ktorzy do Boga wolali i Jego sluchali i Jego SLOWO glosili..., tych wszystkich, jak Apostola Pawla tez wykresliles, TY TWOIM ROZUMKIEM, BOS 5 RAZY czytal fragment???

  Mozesz czytac dany fragment, a nawet Biblie cala 1000 razy, mozesz wkuc na pamiec (jak faryzeusze, sadyceusze...), ale jesli NIE zwrocisz sie do Zbawiciela NIC nie pojmiesz.

  Nienawidzisz Pawla, bo On o tym swiadczy, ze nie naszym rozumkiem i wiecznym czytaniem Pism (uczeniem sie na pamiec Biblii), stajemy sie slugami Chrystusa, lecz poznaniem Zbawiciela osobiscie.

  Znam wasz zaklamany ruch, wiem o co wam chodzi.  "Ekipa KK to przecież pogrobowcy Pawła. Paweł założył fundament KK."

  Uwazaj chlopie, nie prowokuj, bo ja potrafie zbic cie TWOIM jezykiem! Nie robie tego, ale nie prowokuj, bo zle na tym wyjdziesz!

  KK nie na Biblii, nie na Apostolach jest zalozony, nie opowiadaj nonsensow.


  "Więc kim są fałszywi apostołowie o których mówi Jezus ?"

  TY jestes falszywy i wszyscy inni, ktorzy przecza Slowu Boga!!!

  Oj wielu was, a ja w mniejszosci jestem.

  Ale powiem ci tak, ze nawet, gdyby wszyscy ludzie na ziemi, cale 6mld powiedzialo, ze Biblia jest klamstwem, ze apostol Pawel jest falszywym apostolem..., ja i tak nie zapre sie, bo znam Jezusa Chrystusa.

  Nie ma takiej sily, bym sie zaparla Slowa Boga.
 • BBC10.10.2012 19:23:25
  Witaj.
  Już ta dzisiejsza dyskusja, powinna dać coś do myślenia, co niektórym, że w Biblii musi być coś „namieszane” skoro mamy taki problem, którego nie powinno być jeżeli wszystkie księgi byłyby napisane pod natchnieniem.
  Widocznie musiały „wkraść” się jakieś fałszywki do kanonu.
 • @60grzegorz 19:14:40
  Za Judasza - Paweł? coś podobnego za zdrajcę - faryzeusz to chyba jakiś dowcip.
  Proszę mi wskazać gdzie w piśmie mamy wybór Pawła na Apostoła?
  Nie w pismach apostołów i uczniów samozwańców ( czyli tych co nie byli uczniami Jezusa) tylko w ewangeliach i pismach prawdziwych apostołów np. Mateusza, Marka, Jana Judy, Jakuba. O listach listach Piotra nie wspominam bo wysoce prawdopodobne jest to ze mogą być dziełem Pawła lub kogoś z jego uczniów.
  Już Pani @bar-bara udowodniłem fałszywe apostolstwo Pawła. Proszę poczytać moje posty.
  Nie jest moja intencją jeździć po Pawle ale wykazać jego zła naukę całkiem przeciwną do nauki naszego Zbawiciela.
  Wykazałem również, że ewangelia Łukasza ( listu do Teofila) jest pismem nienatchnionym - ponad połowa listu to fragmenty ewangelii Mateusza i Marka (gdyby wtedy były komputery to powiedział bym, że użył metody kopiuj-wklej). Początek ewangelii Łukasza to kopia jednej z apokryficznych ewangelii . Cała ewangelia pisana była pod nadzorem Pawła co już ujawnia, że pismo było nienatchnione ale raczej biograficzne z informacji otrzymanych z drugiej i trzeciej reki.
  Zobaczmy jak w tej ewangelii wygląda modlitwa Ojcze nasz... a no tak kończy się na :".... ale nas zbaw ode złego. " w ewangelii Mateusza mamy jeszcze oddana chwałę naszemu Bogu :".... ale nas zbaw ode złego : albowiem Twoje jest Królestwo i moc i chwała na wieki wieków amen."
  Czy wg Łukasz i Pawła naszemu Bogu nie należy się chwała ? tylko prosić i nic więcej?
  To samo tyczy się Dziejów Apostolskich a raczej dziejów Pawła. Listy Pawła też nie powinny się znaleźć w NT bo głoszą odmienna naukę od Jezusowej. Wszystko to znalazło sie NT tylko dlatego ,że Bóg tak chciał, po to abyśmy mogli znaleźć fałszywych apostołów.
  Proszę zastanowić się nad tym co napisałem
 • @bar-bara 20:01:21
  Nie przeczę słowu Boga bo je znalazłem u Marka Mateusz i Jana. Przeczę słowu Pawła bo jego słowa przeczą Bogu. Zawsze proszę Boga o mądrość i zrozumienie. Kiedyś może zrozumiesz o czym piszę bo na razie jest to dla Ciebie niezrozumiałe.
 • @
  Proszę sobie zadać pytanie tej treści.
  Którego Apostoła szatanowi byłoby łatwiej „podrobić” Macieja czy Pawła?
  Chyba jesteście tego świadomi, że szatan nie próżnował, zapewne próbował różnych sztuczek.
 • @BBC 20:07:42
  //Nie jest moja intencją jeździć po Pawle ale wykazać jego zła naukę całkiem przeciwną do nauki naszego Zbawiciela. //

  Wiesz BBC, gdybyś NAPRAWDĘ ZALICZAŁ SIĘ W POCZET LUDZI ZBAWICIELA, DO KTÓREGO, TAK SIĘ TYLKO PRZYMILASZ, TO UMIAŁ BYŚ ROZPOZNAĆ, KTO JEST KTO.

  Jaką ty Biblię czytasz, nie jest moją intencją jeździć po tobie, ale nie masz jej d góry nogami?

  //Nie jest moja intencją jeździć po Pawle...faktycznie nie!//

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 20:05:42
  Cześć!
  Niestety co u niektórych klapki na oczach nie pozwalają wyjść po za utarte dogmaty. Pismo trzeba badać bo skoro sam Jezus mówi o "wilkach w owczej skórze", "fałszywych apostołach" i "chwaście w pszenicy" to chyba nie mówi tego tak sobie. Przykładów jakie podałem w moich postach jest w dziejach Apostolskich i listach Pawła cała masa. Ale tak jak w życiu nikt nie chce nawet myśleć o tym, że to jest co głosi Paweł jest całkowicie odmienne od nauki Jezusa. W życiu mamy to samo są tacy wielbiciele naszego rządu i PO, że nawet jak Niesiołowski pluje to mówią pada deszcz.
 • @slapek 20:16:22
  //Proszę sobie zadać pytanie tej treści.
  Którego Apostoła szatanowi byłoby łatwiej „podrobić” Macieja czy Pawła?
  Chyba jesteście tego świadomi, że szatan nie próżnował, zapewne próbował różnych sztuczek.//
  ......................................................................

  Może i nie próżnował, Slapek, ale żadnego z nich, jak piszesz: nie podrobił.
  Jedno jest pewne, do teraz, próbuje to zrobić. Ale ja , póki tu jestem nie pozwolę na to. I wiedź, że z każdego słowa które tu wypowiedziałem, zdaję sobie sprawę, i przed moim Bogiem, odpowiem!

  Często, szukamy u kogoś szatana, a nie wiemy, że zamieszkuje, WŁASNE WNĘTRZE!

  ...szatan, to jest nocne zwierzę, schowaj się w Jasności, to cię nie dostrzeże...

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @60grzegorz 19:48:00
  nie wiem skąd? przypomnij....
 • @60grzegorz 20:19:38
  Biblię mam tę co Ty- ale ja jak coś czytam i mi nie pasuje to zaczynam myśleć. Niestety inni nie.
 • @BBC 20:44:02
  //Biblię mam tę co Ty- ale ja jak coś czytam i mi nie pasuje to zaczynam myśleć. Niestety inni nie.//

  Dawno temu, znałem człowieka, który polecił mi czytanie Słowa Bożego. Kiedy, zapytałem: od czego zacząć, powiedział: zacznij od zwrócenia się do Pana Jezusa, o pomoc w zrozumieniu Jego Słowa.

  Przyznam, że nie rozumiałem czasami co czytam, ale nigdy, na myśl by mi nie przyszło, by dostosowywać ją POD SIEBIE I DLA SIEBIE.

  Jeśli czegoś nie rozumiesz, pokazałem tobie kolejność, jaką ja dostałem wiele lat temu. Dzisiaj, dziękuję Panu Jezusowi za pomoc i wszystko co do mnie zrobił. Dzisiaj wiem, że są jacyś ludzie, którzy chcą przekręcić...

  Pytasz ludzi o drogę? Pytaj, dobrze robisz, ale spytałeś Nauczyciela o nią? A jeśli pytałeś i nadal nie rozumiesz, to źle pytałeś, nie poddawaj się, bo któregoś pięknego dnia, jak Pan Pozwoli, zrozumiesz to, z czym i ja miałem problemy.

  Jeśli cokolwiek jest dla ciebie niezrozumiałe, to nie zachowuj się jak tchórz, i nie zwalaj winy na Biblię, tylko, wszystko bierz na swoje sumienie. Są sprawy które ja też nie rozumiem, ale nigdy, nie powiem że Biblia posiada nieścisłości. Nieścisłości są, ale w naszych cielesnych sercach, naszym rozumie, który nie może pojąć spraw, które pisze Bóg. Nie zwalaj winy na Niego.

  Pozdrawiam!

  ...WIARA, nie jest sprawą wszystkich...

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 09:47:02
  Slapek, napisales:

  "Kłamco! Powiedziałeś:
  „Jedyny Apostol ktory forsuje DOGMAT mowiacy o tym ze Jezus jest Bogiem to Apostol Pawel.”

  Człowieku! Nie zagrywaj poniżej pasa (tak prostacko), bo zaczynam mieć wątpliwości… Zdradziłeś się chłopie, że twoje intencje nie są szczere, próbujesz mącić, napuszczać jednych na drugich, dobrze cię potraktowałem wersetem Biblijnym, na samym początku naszej znajomości internetowej, myślę, że warto go przypomnieć, jako ostrzeżeni dla innych:
  ……………………..
  „(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł przed wieprze, aby ich nie stratowały racicami, a potem was samych nie rozszarpały.”
  Ewangelia Mateusza 7.
  …………………….
  Tylko Paweł mówi o Boskości Jezusa?
  Dasz sobie kłamco „rękę odrąbać” za to co insynuujesz?"

  Mysle Slapku ze jestes poprostu uprzedzony do mnie i dlatego automatycznie skupiasz sie na tym by udowodnic ze klamie.

  Powtorze raz jeszcze:

  "Jedyny Apostol ktory forsuje DOGMAT mowiacy o tym ze Jezus jest Bogiem to Apostol Pawel."

  Znasz znaczenie slowa Forsuje?

  Forsowac znaczy zmuszac, uzywajac 'sily' od angielskiego 'Force to' ...

  Pawel jest Jedyny ktory stawia Ultimatum, albo wiara w Jezusa - Boga, albo nie ma 'dla was' Krolestwa Niebieskiego!

  Takie postawienie sprawy to Szantaz Emocjonalny i to najgorszy z mozliwych.
  A jak dodasz do tego prostolinijnosc mas ludzkich do ktorych takie slowa byly skierowane,trzeba rozumiec jak bardzo porazal taki WARUNEK.

  Dlatego Pawel jako jedyny Forsuje DOGMAT o Boskosci Jezusa!


  Gdybys Slapku czytal uwaznie, to zauwazylbys ze wspominalem o innym Autorze, Janie ktory nie Forsowal co prawda, ale potencjalnie, subtelnie sugerowal...


  Tutaj prosze moj cytat, na potwierdzenie ze nie klamie:

  "Nastepnym Faktem jest ze Glownym APOSTOLEM ktory PROMUJE OTWARCIE ze JEZUS JEST BOGIEM JEST APOSTOL PAWEL.

  U JANA mozna dopatrzyc sie proby sugestii, ale jes ona dosc 'kontrowersyja, bo poprostu dwuznaczna."


  Powiem Tobie Slapku ze zauwazylem ze moj komentarz wywolal w Tobie silne i negatywne emocje:

  "Kłamco! Powiedziałeś"
  "Człowieku! Nie zagrywaj poniżej pasa"
  "Zdradziłeś się chłopie, że twoje intencje nie są szczere, próbujesz mącić, napuszczać jednych na drugich"
  "Dasz sobie kłamco „rękę odrąbać” za to co insynuujesz?"


  Jak widac, zachowujesz sie tak jakbys wszystko wiedzial, i byl pewien ze to co mowie jest klamstwem oraz ze mam zle intencje.
  Wybuchajac takimi epitetami, tak skondensowanymi w tym krotkim tekscie sygnalizujesz, swiadomie badz nie, ze masz sklonnosci do fanatyzmu.

  Ta cecha Slapku, sprawia ze ludzie zamiast otwierac oczy i umysly, rozmawiac ze soba o sprawach trudnych otwarcie i szczerze, bez zadnych umuwionych i sztucznych ograniczen, przybieraja grozne miny, zaciskaja piesci i gotowi sa...no wlasnie, gotowi sa zaprzeczac temu, w co rzekomo tak bardzo wierza a co jest esencja swiatla Bozego.

  Czy historia gatunku ludzkiego ostatnich paru tysiecy lat nie jest tego najlepszym potwierdzeniem?

  Zamiast reagowac w taki sposob, lepiej zapytaj dlaczego tak ktos napisal. A jak odpowiedz Ciebie nie usatysfakcjonuje to mozna to wyrazic w lepszy sposob niz nazywanie kogos wieprzem.


  A Teraz prosze spojrz, nazwales mnie klamca , ale nie zechciales sie odniesc ani jednym Slowem co do mojej opini wzgledem samego Pawla.

  Napisales:

  " próbujesz mącić, napuszczać jednych na drugich"

  Prosze wskaz w ktorym miejscu.

  Czy Przytaczanie FAKTOW oraz Wyciaganie WNIOSKOW, posiadanie wlasnego zdania, innego niz 'ustawowa wiekszosc' jest maceniem i napuszczaniem?

  Jak zywo przypominaja mi sie komentarze niektorych politykow odnosnie katastrofy Smolenskiej.

  Kazdy kto otwarcie mowil ze byl to zamach od razu byl klasyfikowany przez czesc opini jako maciciel, ten ktory maci.

  Jak samoloty zburzyly 3 wieze na Manchatanie i zaczely sie spekulacje poparte dowodami, poszlakami i logika o przekrecie, to wystapil milosnik Barneya przed ekranikami i pogrozil paluszkiem ze takie teorie oddalaja wine od winnych...

  Nie jatrzyc, Nie macic.

  Czyz uczeni w pismie tak nie mowili?

  Czy nadal tak nie mowia?

  Zeby byl spokoj, co by sie wszystkim zylo dobrze i szczesliwie...

  No i jest jak jest, a raczej jak ZAPOWIADANO...SWIAT jest tak przezarty Klamstwem, ktore zaslania nastepne Klamstwa, jak kolwiek prawda, albo chociaz ocieranie sie o nia bedzie wywolywac zamet.


  Slapek, zamiast w pospiechu wydawac wyrok na czyjes intencje dobrze by bylo zebys sie skupil na tym co zacytowalem.


  Pawel nazywa siebie Ojcem i naklania by Go NASLADOWANO:

  "14 Nie piszę tego, żeby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć - jako moje najdroższe dzieci. 15 Choćbyście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie. 16 Proszę was przeto, bądźcie naśladowcami moimi!"


  Jezus mowi tak:

  "Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."


  Jezus mowi zadnych tytulow!, zadnych Tatuskow, Wy BRACMI JESTESCIE!
  OJCIEC JEDEN JEST, W NIEBIE!


  Pawel zaprzecza Nauce Jezusa.


  Slapek, czy nnazwiesz Jezusa Klamca?

  W koncu Uczy ODWROTNIE do PAWLA!  Dlaczego nie koncentrujesz Swojej Uwagi na tym DOWODZIE, ktory jest Czarno na Bialym na kartach Ksiegi Biblijnej?


  Jezus wspominal ze przyjdzie zlodziej by posiac chwast pomiedzy zbozem, i wspomnial ze bedzie tam pozostawiony az do zbiorow...


  Zadziwia mnie ze ludzie byli ostrzegani na wszelkie mozliwe sposoby w Biblii o poteznym procesie zwiedzenia od prawdziwej nauki, w celu wyprobowania ludzkosci i kazdego z osobna, ze mowiono o sztuczkach, magii, o falszywych Prorokach, o falszywie uczacych Apostolach.
  Wspoinano o tym ze wiekszosc da sie nabrac na klamstwa.
  Mowiono rowniez ze panem tego swiata jest szatan i nazwano go ojcem klamstwa...

  Sa swiadomi ludzie ktorzy widza zwodnicze praktyki instytucji religijnych na calym swiecie, z wszystkimi tymi kultami poganskimi opartymi na czciach astralnych...
  A jednak i tak wieza w nieskazitelnosc Biblii.

  Wszystko uleglo szatanowi ale nie strony biblii.

  Ksiega Natchniona i nie do ruszenia przez ciemne moce...

  Nie wazne ze sa sprzecznosci.
  Jak ludzie beda w niej widziec sprzecznosci, to sie kwituje to slowami o zwiedzeniu, o nie zrozumieniu, o braku Ducha Bozego i takie tam glupoty.

  Jak sprzecznosc pokazana zostanie czarno na bialym, wtedy sie w zywe oczy wyprzez i zaspiewa kolysanke o duchowym niedorozwinieciu albo o silnym obledzie.


  I tak to dziala, juz od tysiecy lat.


  A tuz pod naszym nosem, sa dowody ktore wskazuja ze i w tej ksiedze, ktora zostala zaakceptowana w takiej a nie innej postaci przez te same sily ktorym wielu zarzuca manipulacje swiatem od poczatkow istnienia ruchu religijnego sa chwasty.

  Dlaczego tak jest?

  Mysle ze to czesc sprawdzianu.

  Nasze serca i umysly musza rozstrzygnac co jest prawda, a co nie.

  I wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne.

  Dlatego ze Bog kazdemu dal w prezencie Nawigacje Wewnterzna.

  Niech wiec ta wewnetrzna Nawigacja rozstrzygnie co jest Prawda:

  Pawel Glosi ze uczynki nie stanowia Klucza do zycia wiecznego, natomiast Jedynym Kryterium jest Wiara w Jezusa - Boga:

  "15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe."

  Jezus Uczy, ze JEDYNYM WARUNKIEM otrzymania Zycia Wiecznego, jest Wypelnianie Przykazan Bozych.To Zyciem naszym, naszymi Uczynkami zdajemy lub nie, Egzamin u Boga.


  Kto jest Klamca a Kto mowi Prawde, SLAPKU?

  Zeby zrozumiec Glebokie Konsekwencje tych dwuch postaw, nalezy spojrzec na Potencjalne Owoce Oby Postaw.

  Jedne spoleczenstwo, zyjac wedlug zalecen Pawla, moze zyc w rozpadzie moralnym, moze sie wyniszczac nawzajem, nienawidziec, odzierac z godnosci wojnami, odurzac chciwoscia, ale wierzac w Boskosc Jezusa, wszystko , wszystkim bedzie odpuszczone i kazdy uzyska Zycie Wieczne.
  Takie jest nastepstwo Nauk Pawla.


  Drugie Spleczenstwo, bedzie zylo zgodnie z przykazaniami Bozymi.
  Bedzie roztaczalo wobec wszystkich szacunek, wspolczucie, rownowage z natura.Nie bedzie prowadzilo wojen, w zamian bedzie sie uczylo swiata i samych siebie.Bedzie pelne Milosci, Pokoju. Swiatlosci.
  Ale, nie bedzie wierzylo w Jezusa jako Boga.
  Wedlug Kryterium Ustanowionego przez Pawla, wszystko to na nic, bo nie uznajac Boskosci Jezusa, Uczynki nic nie daja...!


  Na ktore Spoleczenstwo spojrzy z duma Bog?
  Ktore z tych dwuch przykladow wzbudzi Radosc w oczach Boga?

  Jezeli jestes Rodzicem, czy nie radujesz sie kiedy Twoje dziecko podaza dobra droga, nawet jezeli po drodze jest przekonane ze Bog jest jedne w Niebie, a Jezus Byl Synem Bozym.
  A co jezlei mialbys dziecko ktore kroczy w ciemnosciach, ale z krzyzem na piersi i wiara w Boskosc Jezusa?

  Wiara, czy Uczynki?

  Syn ktory powiedzial juz ide Ojcze, i nie poszedl, czy Syn, ktory powiedzial ze nie zrobi, a zrobil?

  Wiem ze to sa skrajne przyklady, ale po to sie je tak zestawia, zeby zrozumiec esencje przekazu.


  Slapek, nie musisz mi odpowiadac, zadaj sam sobie pytanie, kto klamie, Jezus, czy Pawel.
  Bo ktos z nich napewno to robi.

  Pozdrawiam.
 • @60grzegorz @bar-bara @slapek i inni
  Już o tym w którymś postów który jest gdzieś metr u góry pisałem , że co dziennie proszę Boga o zrozumienie Biblii. Nie mam tutaj do nikogo pretensji ani żalu że widzi wszystko inaczej. Ty i Barbara jesteście dobrymi chrześcijanami mimo ze wasze podejście do Pawła jest odmienne od mojego bo w gruncie rzeczy we wszystkich innych sprawach się zgadzamy. Najważniejsze jest to że wiemy kto jest naszym Bogiem , kto Jego Synem i że naszym celem jest Królestwo Boże.
  Każdy tutaj komentujący jest dobrym chrześcijaninem- nigdy tego nie negowałem i nie neguję. Czuje po waszych postach ze w waszych sercach pali się ogień miłości i dobroci bożej. Czy Paweł ma nas podzielić? chyba nie - bo szatan zjawia się tam gdzie jest spór. Nie proszę was oto żebyście mi od razu uwierzyli jedynie proszę o to żeby to co napisałem ktoś sprawdził, przeanalizował, przespał się z tym poprosił Ojca Naszego o pomoc. Diabeł wszędzie wtrącił swoje trzy grosze czy nie uważacie, że w Biblii tez mogło się coś takiego znaleźć. Moje spostrzeżenia i innych są ku temu sygnałem. Nie kłóćmy się, rozmawiajmy, analizujmy argumenty a nie postawy poszczególnych rozmówców czy dyskutantów. Każdy z nas jest siostrą czy bratem drugiego. Bo nie to co wchodzi do ust jest nieczyste lecz to co z ust wychodzi.
  Jeśli kogoś obraziłem i uraziłem - przepraszam .
  Dziękuje wszystkim za miłą a czasem ostrą dyskusję.
  Pozdrawiam Wszystkich w naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie
  Darek.
 • @BBC 21:34:12
  JESTEM CHRYSTUSOWY! CHRZEŚCIJANIN, CO TO ZA PRZYNALEŻNOŚĆ!?

  Proś Pana Jezusa o pomoc i czytaj.

  BBC, nie zrozum mnie źle, ale ja nie jestem żadnym chrześcijaninem, ja JESTEM CHRYSTUSOWY, a to przyjacielu, wielka różnica!

  Bratem jestem wtedy, kiedy spotkam człowieka, który tak Naucza, Jak Nauczał Pan Jezus.

  Jeśli zatem z twoich ust wyszło, że Paweł jest NIE APOSTOŁEM, nie możesz mnie nazywać swoim bratem.

  Jeszcze jedno, mnie nie przepraszaj, ja jestem nikim, sprawdź lepiej, czy nie obraziłeś Zbawiciela, Jego powinieneś przeprosić!

  Proś Pana i czytaj Jego Słowo, a być może kiedyś się spotkamy!

  Kiedyś, jak będziesz chciał, wytłumaczę Tobie te trzy różne spojrzenia na zagadnienie dot. Pawła, w drodze do Damaszku.

  Choć osobiście wolałbym, byś ty mi je przedstawił. Wtedy będę wiedział, że jesteś na dobrej drodze.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @60grzegorz 22:16:24
  Za Jezusa nie było nic po za chrześcijaństwem później powstały rożne odłamy różnych kościołów niestety nie mające nic wspólnego z pierwotnymi naukami Jezusa. Jeżeli więc mówię o kimś że jest chrześcijaninem to znaczy, że jest osobą której wiara jest zgodna z biblia a nie dogmatami poszczególnych kościołów. Jeżeli ktoś nie chce by go tak nazywać niech da znać będę wiedział ze nie należy do niego się tak zwracać.
  Rozumiem Ciebie 60grzegorz - jak sobie życzysz nie będę się do Ciebie zwracał ani bracie ani chrześcijaninie. Przeprosiłem tych którzy poczuli się urażeni. Za Pawła Boga nie muszę przepraszać ponieważ to Bóg mówił o fałszywych apostołach nie ja. Czy Paweł przeprosił Boga za arcyapostołów, za przekleństwo zakonu? tego nie wiem Ja tylko wskazałem że Paweł może być fałszywym apostołem i dlaczego. Niestety cały czas otrzymywałem argumenty świadczące dobroci Pawła z jego własnych listów i Dziejów Apostolskich Łukasza. Czyż wiarygodne jest ocenianie danej osoby na podstawie jego własnych listów?nie wiem czy tak powinno być. Do 300 roku ne kanon biblijny wyglądał inaczej. obecnie ustalony kanon biblijny wielokrotnie był zmieniany proszę sprawdzić - co inna ekipa w Watykanie to inny kanon. Więc dlaczego usuwano wcześniej uznane pisma za natchnione później osuwano i na odwrót. Czy ciągle zmieniające się grono kapłanów miało prawo zmieniać skład Pisma Świętego? czy obecny kanon jest właściwy i czy za kilka lat nie zostanie zmieniony? takich pytań jest wiele. sam widzisz ze ja nie staram się kogoś atakować ja szukam prawdy.
 • @60grzegorz 22:16:24
  Skąd wiesz, że Ty znasz prawdę o Pawle, mając trzy różne wersje tego wydarzenia w jednym utworze zaczynasz szukać prawdy znajdujesz znowu dziwne rzeczy które wypowiada Paweł w jego listach. Znajdujesz inny opis ukrzyżowania Zbawiciela naszego w ewangelii Łukasz niż w ewangelii Marka i Mateusza i przechodzisz z tym do porządku dziennego? Wytłumacz mi jak rozumiesz te rozbieżności w tych trzech wersjach podroży do Damaszku.
  Dlaczego tak ważnego wydarzenia nie ma w listach innych apostołów?
  Czy nie zauważyłeś że mi nie chodzi o obrażanie kogoś tylko o prawdę.
  Zdaję sobie całkowicie sprawę z tego, że za każde moje słowo będę rozliczony przez Boga.
  [Mt.7/21-23]
  (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

  O kim mówi powyżej Jezus? Oby nie o Pawle i jego uczniach.

  Proszę napisz jak to rozumiesz objawienie Pawła na pustyni - mój mail dmr44@onet.eu
 • @BBC 15:04:55
  Napisałeś:

  //2 Koryntian 12:(11)
  Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili. Wyście bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.
  1.Koryntianie nie akceptuja nauk Pawła
  2. Apostołowie też nie akceptują jego nauk no bo skąd w jego liscie wziął by sie powyższy tekst.//
  .....................................................................................

  Wydaje mi się, że ty, jak i większość, nie rozumie tego, co pisze Paweł .
  Nie dużo, BBC, ale podpowiem tobie, o co chodzi.

  1. Nie akceptują, może i masz rację, ale to nie to, powiedziałbym, że Koryntianie są ospali w rozumieniu słowa Bożego.

  A to, BBC, że Paweł pisze że jest głupi, to wcale nie znaczy, że tak jest.
  Napiszę tobie tak, (podpowiem) żeby zyskać czasami kogoś zaufanie, trzeba stać się takim jakim jest przeciwnik, trzeba myśleć jak przeciwnik i działać jak przeciwnik. A CZASAMI NAWET TRZEBA BYĆ GŁUPI JAK PRZECIWNIK.

  Przypomina mi to FILM; KSIĄŻĘ I ŻEBRAK. Więc trzeba sięgnąć rynsztoka, by zobaczyć jak ludzie myślą i czego potrzebują. Więc, tak jest podobnie, w przykładzie Pawła. Obdarzony niesamowitą wiedzą i zdolnością poniżania samego siebie, mając ten wbity cierń, jak pisze sam. Robi wszystko i uniża się, by ludzie zrozumieli Naukę którą reprezentuje.

  w 10 rozdziale pisze; dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach DLA CHRYSTUSA, KIEDY JESTEM SŁABY, WTEDY JESTEM MOCNY''

  Wiesz co to oznacza, BBC? PAWEŁ MIAŁ POTĘŻNĄ WIARĘ, POTĘŻNĄ!

  Potrafił niczym ten kameleon, w pozytywnym słowa znaczeniu, dostosować się do każdego człowieka i poniżyć tak dalece, by tylko ten zrozumiał go. Potrafił rozmawiać z każdym, a cierń który miał wbity, często przypominał mu, jakie złe rzeczy robił.

  2 do Koryntian 12/7 ,,Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, BY MNIE POLICZKOWAŁ, ABYM SIĘ ZBYTNIO NIE WYNOSIŁ''.

  Poniżej przedstawię Tobie, JEDNEGO Z NAJWSPANIALSZYCH APOSTOŁÓW, KTÓRY POTRAFIŁ TAK DZIAŁAĆ, JAK PRAWIE NIKT! I DOSTOSOWAĆ SIĘ DO KAŻDEGO, JAK NIKT, BYLE TYLKO URATOWAĆ CZŁOWIEKA.

  20 Dla Izraelitów STAŁEM się jak Izraelczyk, aby POZYSKAĆ Izraelitów. Dla tych, CO SĄ POD Prawem, BYŁEM JAK TEN, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by POZYSKAĆ TYCH, co pozostawali pod Prawem. 21 Dla NIE PODLEGAJĄCYCH Prawu BYŁEM jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by POZYSKAĆ tych, którzy nie są pod Prawem. 22 Dla SŁABYCH stałem się jak SŁABY, by POZYSKAĆ słabych. STAŁEM SIĘ WSZYSTKIM dla wszystkich, żeby w ogóle OCALIĆ przynajmniej niektórych. 23 Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział. 1 KORYNTIAN 9

  Mówisz Pawle żeś głupi, wiem czemu to mówisz, rozumiem Ciebie, DOSKONALE!

  POZDRAWIAM!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @57KerenOr 11:27:04
  Kerenor,
  tak jak przypuszczalem,
  nie odniosles sie do zadnego przytoczonego przyklady merytorycznie.

  Nie wykazales ze wyciagam zle wnioski.

  W zamian podales pare cytatow, ktore interpretujesz na korzysc swojej tezy, a raczej tezy Pawla.

  Napominasz ze kochasz Jezusa, Oblubienca, ze jestes Jego Rycerzem.

  Zaczynasz czesto swoja wypowiedz od rzucenia hasla pochwalnego Boga - Jezusa.

  Wiesz, przypomina mi to pozdrowienia z cesarstwa rzymskiego.
  Troche to komiczne, bo tam tez takie wychwalne tytuly lecialy zanim ludzie zaczeli ze soba poprostu rozmawiac.

  Takie to jakies sztucznawe...nie sadzisz?

  Czy Bog nie wie ze Go Milujesz?

  Czy nie zna Twojego Serca?

  A skoro wiesz ze zna, czy nie sadzisz ze to lekko niesmaczne.

  Nie chcesz przeciez w ten sposob pokazywac innym ze Kochasz Boga.

  Bo nie tedy Droga.

  Biblia uczy ze Droga jest Jezus, czyli Idealy w Praktyce.
  Glownie w Czynie, a mniej w Slowie.


  Zwracam Tobie uwage na te drobiazgi, zeby uzmyslowic Tobie ze Prawda nie potrzebuje propagandy.

  Widze w tym co piszesz pewna niespojnosc.

  Ganisz Watykan, piszesz o marszu 2mld owieczek na rzez, ale zakrywasz swoje oczy na fakty.
  Fakty historyczne i te zawarte w Biblii.

  Historyczne pouczaja nas ze Kanon Biblijny zostal uzgodniony przez Biskupow we wczesnych wiekach naszej Ery i ze jest wokol tego wydarzenia, dyplomatycznie mowiac, wiele kontrowersji.

  Te kontrowersje odbijaja sie echem w Boblii, w postaci sprzecznosci w niej wystapujacych.

  Oczywiscie mozna sie zaprzec i bez wzgledu na wszystko powtarzac z uporem ze ta gdzie sprzecznosci sa, wcale ich niema, ale to nie zmieni tych faktow.

  Pawel mowi wiara w Jezusa - Boga, Niewazne Uczynki
  Jezus Uczy ze Prawe Zycie wedlug Przykazan Bozych

  Jest Kluczem do Zycia Wiecznego.

  Kto Klamie KERENORZE?

  Co Jest Dobra Nowina Lwie?

  Jezus - Bogiem? za Pawlem?

  Czy Jezus Zmartwychwstaly?
  Dlaczego Zmartwychwstaly?
  Bo Reprezentuje Idee Prawego Zycia?
  Dlatego Nie Umarl na zawsze, tylko Zmartwychwstal?

  Czy Idac TA DROGA, czeka Czlowieka ta sama Nagroda?
  Odniose sie jeszcze do podanych przez Ciebie cytatow.


  1.
  "(10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli." (1/10, 11)

  U Jana, w tym calym fragmencie, mowa caly czas o Swietle i Slowie.
  Czy Syn Bozy nie bylby swiatlem, albo Slowem - czyli wola Boga?
  Jak najbardziej.

  Dlaczego wiec uwaza sie ze Jan nazywa tutaj Jezusa Bogiem?
  Albo robi tak rzeczywiscie, i metaforycznie sugeruje ze Jezus jest Bogiem, albo potwierdza tylko i az ze Jezus to Syn Bozy.

  Wszystko zaczyna sie na poczatku Ewnagelii od zdania:

  "1 Na początku było Słowo,
  a Słowo było u Boga,
  i Bogiem było Słowo. "

  W Oryginale greckim jest jednak pewien szczegol:

  " En Arché ēn ho logos kai ho logos ēn pros ton theon kai theos ēn ho logos "

  Tym szcegole, jest Slowo THEOS.

  O ile THEON znaczy Bog, o tyle z jakiejs przyczyny ten sam 'rzeczownik' zostal zapisany inaczej, podobnie, ale inaczej bo THEOS.

  Dlaczego mialoby tak byc?

  Otoz dlatego, ze byc moze i jest to calkiem prawdopodobne, Slowo Theos w tym konkretnym kontekscie wcale nie oznacza doslownie Boga, ale 'Boskosc' a to jest roznica.

  W takim przypadku , cale zdanie nabiera innego znaczenia i pozostaje perfekcyjnie logiczne.

  Brzmialo by tak:

  Na poczatku bylo Slowo, a Slowo bylo u Boga i Boskie bylo Slowo.

  Jezeli przyjac ze Slowo to Mysl, a wiemy ze tak jest, to Mysl Boga, ktora 'Stwarza' jest jak najbardziej Boska.

  Czyz Bog stwarzajac Swiat nie objawil Swojej Boskosci.

  Jezeli wiec Jan nawiazuje do Jezusa jako Syna Bozego, a ciezko znalezc powod dla ktorego tak nie mialoby byc, wtedy naturalnym jest ze Syn Bozy bedzie nazwany Boskim, a nie Bogiem.

  Co do kwestii tego ze Wszystko powstalo przez Syna Bozego...

  Dlaczego mialoby to swiadczyc ze Syn Bozy jest Stworca?

  Syn Bozy, jako Dziecko Boze, jest Powodem dla ktorego Bog Tworzy Wszystko...
  To jest nawet logiczne.
  Potwierdzic to moze znowu oryginalne tlumaczenie:

  " Na świecie było [Słowo],
  a świat stał się przez Nie"

  "En tō kosmō ēn kai ho kosmos di' autou egeneto kai ho kosmos auton ouk egnō "

  'przez Nie' w oryginale jest tlumaczne slowami ' di' autou '
  Slowo" di' " tlumaczone jest miedzyinnymi ' z tego powodu '.

  Widzimy wtedy ze na Swiecie bylo Slowo - Boskosc stworzona przez Boga, czyli Syn Bozy i Swiat zostal Stworzony z Jego Powodu, a nie Przez Niego, czyli Syna Bozego.

  Uwazam ze moze to byc bardzo prawdopodobne wlasciwe tlumaczenie.


  Czy tak jest napewno i dobrze rozumuje ta kwestie, pewnosci nie mam, ale zadziwiajace jest ze tlumaczony jest Bog dwukrotnie w tym jednym zdaniu, ale w oryginale wystepuja dwa rozne wyrazy -THEON i THEOS.
  2.
  "``(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się. (57) Wtedy Judejczycy rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? (58) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.`

  Jest to koronny przyklad podawany na podtrzymanie tezy, ze jednak Jezus sam przyznal ze jest Bogiem.

  Jednak jest to prawdopodobnie zwykla manipulacja, ktorej dokonuja ludzie w celu podparcia Dogmatu Pawla.

  Dlaczego tak uwazam?

  Fragment ktory ma swiadczyc za Jezusem mowiacym ze jest Bogiem:

  " Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest."

  Wystarczy przyjzec sie greckiemu oryginalowi:

  "Eipen autois Iēsous amēn legō hymin prin Abraam genesthai egō eimi "

  Kluczowe dla nas slowa to 'EGO EIMI', ktore sa rzekomo tlumaczeniem Imienia Boga JHWH.

  Jest to nie prawda.

  Imie Boga najblizsze oryginalnemu rozumieniu brzmi 'Jam Jest Ktory Jest'.
  W Ksiedze wyjscia jest rownierz fragment w ktorym Bog mowi do Mojzesza by powiedzial ze 'JESTEM' poslal Mojzesza do Synow Izraela.

  Dlaczego mamy taka skrocona forme, nie wiem, ale Ego EIMI w kontekscie calego zdania nie znaczy Bog.

  W tej samej Ewnagelii, Jana, jest fragment w ktorym Jezus uzdrawia niewidomego od urodzenia.
  Podam przyklad w ktorym wystepuje to samo zestawienie slow Ego EIMI:

  "«Czyż to nie jest ten, który siedzi i żebrze?» 9 Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «To ja jestem». "

  " On zaś mówił: «To ja jestem». "

  " Ekeinos elegen hoti egō eimi "

  Niewidomy mowi ze jest bogiem kiedy wypowiada te same slowa co Jezus EGO EIMI ?

  Nie, potwierdza ze to on.


  Jezeli wiec Jezus nie mowi wcale ze jest Bogiem, co mowi?

  "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest."

  Zanim byl Abraham, Ja juz bylem.

  Czy jako Syn Bozy, nie mialoby to usprawiedliwienia?

  Czy Syn Bozy nie byl zanim pojawili sie ludzie?

  Czy Aniolowie istnieli zanim pojawili sie Ludzie?
  3
  "Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał DZIAŁAJĄCY W NICH DUCH CHRYSTUSOWY, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.`"

  Ten cytat wskazuje tylko 'Ducha Chrystusowego'.

  Chrystus to Tytul ktory tlumaczy sie jako 'Zbawiciel'.
  Piotr wyraza opinie ze prorocy badali kiedy ma pojawic sie Zbawiciel i wnioskuje ze dzialal w prorokach 'duch zbawiciela'.

  Przeciez Zbawiciel jest Zywy.Jest Synem Bozym.
  Nie Dcuchem.

  Ten 'duch' o ktorym pisze Piotr, to Symbol Ideii, pewnego Natchnienia Bozego, a nie doslowne dzialanie Jezusa - boga swoim Duchem.


  4.
  "``(37) A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego, (38) aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana? (39) Dlatego nie mogli uwierzyć, że znowu rzekł Izajasz: (40) Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił. (41) TO POWIEDZIAŁ IZAJASZ, GDYŻ UJRZAŁ CHWAŁĘ JEGO I MÓWIŁ O NIM.``"

  Znowu, opinia Jana.Poza tym Czy Izajasz mowil Bogu czy o SSynu Bozym?


  5.
  "(20) Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem. (21) Miej się przed nim na baczności, słuchaj głosu jego i nie przeciwstawiaj mu się, bo nie przebaczy występków waszych, gdyż imię moje jest w nim. (22) A jeżeli będziesz pilnie słuchał jego głosu i wykonasz wszystko, co powiem, wtedy będę nieprzyjacielem nieprzyjaciół twoich i przeciwnikiem przeciwników twoich. (23) Albowiem Anioł Mój pójdzie przed tobą i zaprowadzi cię do Amorejczyków i Chetejczyków, i Peryzyjczyków, i Kananejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, i wytępię ich.`"

  Gdzie tutaj jest napisane ze to Jezus za pomoca Aniola zaprowadzi Mojzesza do innych ludow?

  Biblia informuje nas ze to JHWH.


  6.
  "``(30) To jest Ten, o którym powiedziałem: Za mną idzie MĄŻ, KTÓRY BYŁ PRZEDE MNĄ, BO PIERWEJ BYŁ NIŻ JA.`` (1/30)

  Jezeli Jan Chrzciciel to czlowiek, a Jezus to Syn Bozy, dziwnym jest fakt ze Jezus byl Pierwiej niz Jan ?

  Nierozumiem jak to ma dowodzic ze Jezus jest Bogiem.
  Wbrew pozorom, nie mam o Tobie zlego zdania chociaz czasami emocje biora gore.

  Ty masz swoje zdanie, ja mam swoj poglad.


  Pozdrawiam.
 • @bar-bara 07:28:11
  Barbara napisalas:

  "Czy ty sobie kpisz?

  Podwazasz Apostolstwo Pawla, bo w Dziejach Apostolskich opisano nawrocenie Szawla innymi slowami???

  A kto wedlug ciebie spisal Dzieje Apostolskie? Szawel-Pawel?"

  Kto napisal Dzieje Apostolskie Barbaro?

  Wiesz?

  Bo chyba nikt nie ma pewnosci.

  Ale mysle ze 'ktos' z ekipy Pawla, lub on sam.


  Czy nie dziwi Ciebie to ze jeden Autor i popelnil tyle powaznych bledow opowiadajac ta sama Historie?

  Jakze wazna historie.

  Przeciez nieufnosc to nie moda tch czasow a naturalny towarzysz czlowieczenstwa.

  Wtedy, kiedy Pawel dziala, ta nieufnosc wobec niego wystepowala.

  Wiec Historia opisujaca Jego 'Powolanie' Przez Swiatlo, ktore nazwal Jezusem, a ktore oslepilo pawla na 3 dni ( chociaz to tylko wedlug jednej z wersji) jest niezmiernie wazna.

  Taka wazna, a opowiadana przez jednego Autora w jednej Ksiedze zawiera same sprzecznsoci.

  Skoro Autor za kazdym razem kiedy ja opowiada uzywa tych samych skladnikow, wskazuje tym samym ze przyklada niezmiernie duza wage do szczegolow, tak by cala historia brzmiala wiarygodnie i by nie byla powodem podejrzen.

  A jednak poszczegolne szczegoly zmieniaja sie za kazdym razem, zamieniajac sie w tym opowiadaniu wzajemnie miejscami...


  Jak to mozliwe, skoro Biblia Jest NATCHNIONA?

  Jezeli to natchnienie nie potrafi opiasc prostej histori tak by nie wystepowaly w niej sprzecznosci kiedy jest opowiedziana wiecej niz jeden raz, to jak rozumiec taki fakt?


  Pawel Naucza ODWROTNIE DO JEZUSA Barbaro!

  Nie zauwazylas tego?


  Wiesz co to jest HIPOKRYZJA...


  Dlaczego nie jeden raz Ty Barbaro, mowilas w taki mniejwiecej sposob:

  'katolicy nie kochaja Boga, dali sie zwiesc swojemu ziemskiemu panu, bo oddaja czesc obrazkom i nazywaja czlowieka swoim Ojcem.
  A Jezus uczy ze Ojciec jeden Jest w Niebie. Ale oni tego nie wiedza bo nie czytaja Biblii, wola jak za nich tlumacza im ja inni ludzie'


  Wtedy pojawia sie najczesciej komentarz adwersarza, ktory mowi:

  'Barabro, czemus sie uwziela na papieza?'  Kiedy Ja Tobie podaje czarno na Bialym ze Pawel nazywa siebie Ojcem dla swych 'uczniow' i namawia jeszcze do tego zeby Go nasladowac, czym ZPARZECZA NAUKOM JEZUSA, wtedy pojawiasz sie Ty Barbaro i mowisz:

  'uwziales sie na Pawla'.


  Jak Tak Mozesz, Barbaro?


  Przeciez to Czysta HIPOKRYZJA.

  Zaklamanie.

  Papiez jest nie dobry bo to 'ojciec, na ziemi.

  Ale, Pawel, wporzadku ze jest 'ojcem' na ziemi.


  A wszystko sie zaczyna od Tytulow.

  Przed tym ostrzegal jezus.

  Mowil bysmy dla siebie Bracmi byli.
  Ze jestesmy dla siebie wspolistotni i rowni.
  Ze wszyscy jestesmy dziecmi dla Boga.


  Kiedy sw. Jan upada przed Aniolem W Apokalipsie, ten Go natychmiast poucza by tego nie robil, bo on bratem jest Jego.
  A poklony naleza sie tylko Bogu.  A Pawel chce tatusiowac?
  Do tego chce byc Nasladowany?

  PAwel powinien nazywac siebie Bratem swoich Braci i namawiac swoich braci by NASLADOWALI JEZUSA, a nie czlowieka Pawla.


  Nazywasz sie Barbaro czesto Chrystusowa, ale byc moze powinnas nazwac siebie PAWLOWA...


  I na koniec, kto klamie Brabaro:

  Jezus czy Pawel?

  Droga do Krolestwa Niebieskiego wiedzie przez Uczynki, czyli przestrzeganie Prawa Bozego jak Naucza Jezus, czy przez Wiare w Jezusa - Boga, tak jak Naucza Pawel?
 • @BBC
  MODLITWA DO ZBAWICIELA, JEDYNĄ PRAWIDŁOWĄ DROGĄ, DO POZNANIA JEGO EWANGELII !

  NAPISAŁEŚ:
  [Mt.7/21-23]
  (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!
  ..........................................................................
  O kim mówi powyżej Jezus? Oby nie o Pawle i jego uczniach.
  ................................................................................

  Na początek spytam to samo co slapka, czy Prawa Ręka Boga Ojca, Bóg, Jezus Chrystus, jest twoim kolegą, bo dla mnie Jest Panem i Bogiem. Przez gardło by mi nie przeszło, powiedzenie mu, per ty. Jeśli mówię sąsiadowi Pan, innym, też Pan, to PRAWEJ RĘCE ŚWIATA, WSZECHŚWIATA, mam mówić na ty? Przemyśl to!

  Dobrze, uspokoję Ciebie, ten werset nie mówi nic o Pawle i o jego uczniach. Przy czasie odpowiem, a ty masz prosić Zbawiciela o zrozumienie Jego Słów. E-mailla mam, dzięki i również przy czasie odpowiem.

  Napisałeś:
  /Dlaczego tak ważnego wydarzenia nie ma w listach innych apostołów?/

  Czy, aby nie zadajesz za dużo pytań, sam sobie robisz problemy, nie ustawiaj sobie, sam przeszkód. Jeśli nie ma, to nie ma, widocznie Pan tak chciał i koniec.

  Musisz być cierpliwy, przede wszystkim, wytrwały w modlitwie do Pana!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Naftali 03:16:00
  Ja wiem, ze wierzysz w nauki Straznicy - nauki falszywych prorokow.

  Nie musisz tego na okraglo udawadniac.

  Zastanow sie nad tym, dlaczego nie wierzysz Zbawicielowi???

  Gdybys wierzyl NIE potrzebowalbys zadnych nauk ludzkich-szatanskich!
 • @Grzegorz.
  „Na początek spytam to samo co slapka, czy Prawa Ręka Boga Ojca, Bóg, Jezus Chrystus, jest twoim kolegą, bo dla mnie Jest Panem i Bogiem.”

  Już trzeci raz, za rzucasz mi to co powyżej.
  Czy ty możesz mi wreszcie udowodnić, gdzie ja ubliżyłem Jezusowi???
  Możesz mnie zacytować, i zobaczymy czy mówisz prawdę, czy rzucasz fałszywe oskarżenie na mnie?
 • @Grzegorz
  „Potrafił niczym ten kameleon, w pozytywnym słowa znaczeniu, dostosować się do każdego człowieka i poniżyć tak dalece, by tylko ten zrozumiał go. Potrafił rozmawiać z każdym, a cierń który miał wbity, często przypominał mu, jakie złe rzeczy robił.”
  „Poniżej przedstawię Tobie, JEDNEGO Z NAJWSPANIALSZYCH APOSTOŁÓW, KTÓRY POTRAFIŁ TAK DZIAŁAĆ, JAK PRAWIE NIKT! I DOSTOSOWAĆ SIĘ DO KAŻDEGO, JAK NIKT, BYLE TYLKO URATOWAĆ CZŁOWIEKA.”
  Po prostu Paweł był sobą – czyli faryzeuszem, i dlatego tak się zachowywał.
  Jezus też robił z Siebie kameleona?
  Ty jak widzę cały czas robisz z siebie kameleona, widocznie taką masz naturę, i pewnie dobrze ci z tym?
  Mnie takie zachowanie, nie odpowiada.
 • @BBC
  „Rzucanie losów, jest sprawą moim zdaniem, nie poważną, na co nie Przystał Zbawiciel, bo w miejsce Judasza, został wybrany Apostoł Paweł.”
  Grzegorzu w jaki sposób na miejsce judasza może być powołany Paweł, skoro w Dziejach Apostolskich pisze, że Maciej?
  „”(23) Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. (24) I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, (25) by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.
  Dzieje Apostolskie 1
  Zapytam się jeszcze raz, ty człowiek zarzucający prawie wszystkim, że nie znają Zbawiciela, udzielisz mi salomonowej odpowiedzi, zobaczymy.
  Biorąc pod uwagę twoja wypowiedz i Biblię, jedna z tych wypowiedzi jest kłamstwem.
  Grzegorzu kto się myli, ty czy Biblia?”
  .....................
  Powyżej Jest moje pytanie do Grzegorza, natomiast poniżej jest jego odpowiedz na to pytanie:-}
  I on się nie myli i Biblia się nie myli, a mówią każde co innego. Potrafisz to zrozumieć? Bo ja nie.
  ..................
  „Biblia się nie myli, jest natchniona, ja w tym przypadku, mówię to, co Biblia, ale ty, nie umiesz przeczytać tego, co jest między jej wierszami.

  A między wierszami Slapku, właśnie tam, jest ona natchniona.”
  .................
  Widać czarno na białym, czy dany człowiek ma ducha prawdy w sobie, czy go niema, a co za tym idzie czy jest w stanie zrozumieć, głębsze sprawy Boże.
 • @Grzegorz.
  „A między wierszami Slapku, właśnie tam, jest ona natchniona”

  Aleś wymyślił no, no - chyba długo nad tym myślałeś?
  Między wierszami to ty czytaj żydowską gazetę dla Polaków (inaczej gó… wyborcze), jeżeli chcesz się chociaż trochę prawdy dowiedzieć, a nie Biblię.
  Biblia jest napisana w prosty sposób i dla prostych/szczerych/uczciwych ludzi, to ty próbujesz zrobić drogi Pańskie krętymi, tymi swoimi „złotymi myślami”.
 • @slapek 16:30:20
  Dajesz cytaty z Dziejow Apotolskich, ktore podwazasz jako dzielo falszywego apostola.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY