Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

W OBRONIE APOSTOŁA PAWŁA, UCZNIA ZBAWICIELA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dostało się od Was Apostołowi Pawłowi. Odarliście go z ostatniej sukmany. Gdyby wiedział, że tylko kilka osób na tym portalu chce go obronić przed atakiem wilków, byłby bardzo smutny!

 

Coś ważnego czai się w słowach Apostoła Pawła, które wyrzekł wiele lat temu:

``(2) Jeżeli nawet nie jestem apostołem dla innych, dla was na pewno nim jestem.(...)``

1 List do Koryntian 9:2 (Biblia Warszawska)

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

                                                                           

Ostatnio na Nowym Ekranie dzieją się rzeczy dziwne. Ludzie, ponoć wierzący, odrzucają Bóstwo Zbawiciela, mowy proroka Izajasza, a obecnie pod żyletkę egoizmu, poszły wszystkie listy Apostoła Pawła.

Z każdym dniem, fałszywi prorocy chcą wmówić uczniom Chrystusowym, że Pismo Święte powinno być mniejsze objętościowo.

Machina oblężnicza nabrała rozpędu, a nikt nie wie, co zostanie z Księgi zwanej Biblią, za miesiąc, lub dwa.

Czy jest różnica, między spaleniem Biblii na stosie, a wyrzuceniem Jej z rozumu ludzkiego?! Pytanie to, pozostawiam bez odpowiedzi.

Pogarda skierowana w stronę Pawła, w rzeczy samej, jest pogardą skierowaną w Mojego Zbawiciela, Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, Syna Boga Ojca!

Jednak ja nie przejmuję się pismakami, którzy bardziej pragną własnej chwały na tym portalu, niż chwały należnej Panu Bogu. Nie przejmuję się, ponieważ na temat fałszywych proroków podważających Boski Wybór i Boskie Słowa, w Piśmie Świętych stoi mnóstwo wersetów.

Dlaczego mam ronić łzy? Dlaczego mam zachować się jak licha trzcina na wietrze? Skoro o Panu Jezusie mówiono, że ma Belzebuba, to czyż nie mają paść ofiarą tej oskarżycielskiej machiny również Jego uczniowie?

Czas więc powywracać stoły!

Jednak ten przewrót niech przybierze charakter duchowy raczej, a nie cielesny, by czasami pisząc w dobrej sprawie, nie być oskarżonym o brak szacunku dla bliźniego.

W tym miejscu chcę wyjaśnić, że pisząc o szacunku dla bliźniego, nie muszę mieć na myśli szacunku do jego poglądów!

Dostało się od Was Apostołowi Pawłowi. Odarliście go z ostatniej sukmany, a dzisiaj gdyby wiedział, że tylko kilka osób na tym portalu chce go obronić przed atakiem wilków, którzy śmią twierdzić, że są ludźmi wierzącymi, byłby zapewne bardzo smutny!

Zatem przejdę wreszcie do rzeczy, by nie nużyć Czytelnika zbyt wysublimowanym językiem.

Odważyliście się zauważyć, że Apostołem Pawłem kierował szatan? Hm… Na jakiej podstawie?

Ja wiem! Nie rozumiecie go, nie potraficie zrozumieć Jego pięknych, a czasami i smutnych słów, przenośni, czy hiperbol, zatem stał się Wam niepotrzebny!

A może, BBC, ten sługa Pana i Boga Jezusa Chrystusa zbyt mocno uderzył w Twoje sumienie i nie możesz dać sobie z tym rady, zatem postanowiłeś siać herezję i tu, i tam?

Jednak ja, KerenOr, łotr w oczach Waszych i buntownik, nie przywykłem składać broni przed tymi, którzy swój puklerz i tarczę mają z papieru!

Ja po prostu, mówiąc językiem serialowego porucznika Columbo, ``znalazłem świadka``.

Mój świadek, którego za moment przedstawię, jest człowiekiem wierzącym i miłującym Zbawiciela, a więc zasługującym na wiarygodność. Mój świadek, kłamstwem się brzydzi, a język swój wyostrzył również na własnych błędach.

Przed wieloma laty zaparł się Swojego Mistrza, a potem nad swoim błędem zapłakał. Również, jak Jego przyjaciel Paweł, był Apostołem Pana i Boga Jezusa Chrystusa! Czy na tym portalu jeszcze długo Apostołem będzie? Nie wiem! BBC, to wie!

Czas więc na słowa Apostoła, któremu Mistrz polecił paść Swoje baranki.

``(15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;(16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.``

2 List Apostoła Piotra 3:15 (Biblia Warszawska)

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

                                    *

Czy słyszysz BBC, ten śmiech Apostoła Piotra? Czy słyszysz jak śmieje się z Twoich dowodów i wymysłów? Czy widzisz jak upada Twój wątpliwy autorytet na tym portalu?

Apostoł Piotr, natchniony Duchem Bożym, postanowił pochwalić Chrystusowego ucznia i jego epistołę.

BBC, czy ``umiłowany nasz brat Paweł ``, jak nazywa go Apostoł Piotr, mógł być wysłannikiem szatana?

Czy ten, który Ananiasza i Safirę jednym mrugnięciem oka oskarżył o oszustwo, mógłby się pomylić, co do tak wielkiego ponoć heretyka, który ze swoimi uczniami szerzył obłędne nauki w śródziemnomorskich krainach?

A może…!

A może to Ty, wysłany zostałeś tutaj przez swojego pana, aby siać zamęt na tym portalu, na którym kilka osób pragnie, by Majestat Pana i Boga Jezusa Chrystusa, nic nie stracił na uszczerbku?

Tak Przyjaciele, Pismo Święte wielokrotnie przestrzega Czytelnika, by ten miał wyostrzone zmysły, by czuwał, ponieważ BBC, chodzi jak lew ryczący i czeka tylko, kogo pożreć!

Przypomnę, o czym napisałem wcześniej:

``Chcę wyjaśnić, że pisząc o szacunku dla bliźniego, nie muszę mieć na myśli szacunku do jego poglądów!``

Czy słyszysz BBC?!

Czy słyszycie, oszczercy?!

 

KOMENTARZE

 • Nie przypuszczałem, że aż bedzie na mnie taki atak za prawdę.
  Nie przypuszczałem, że zostanę potraktowany jak jakiś satanista który zwrócił uwagę na to że Paweł nie może być apostołem a podając się za niego jest fałszywym apostołem.
  Nie gardzę Pawłem bo nie ja będę go sądził ale nasz Zbawiciel .
  To co wykazałem znajduje się w Biblii czyli Słowie Bożym.

  Jeszcze raz powtarzam :
  1. Nasz Zbawiciel wybrał sobie uczniów z warstwy najbiedniejszej (nie było wśród Jego uczniów żadnego faryzeusza)
  2. Spośród Swoich uczniów wybrał 12 apostołów. Gdyby chciał wybrać Pawła uczynił by to wcześniej bo Jego moc jest nieograniczona.
  3. W apokalipsie św. Jana Zbawiciel wyraźnie mówi kto będzie sądził 12 pokoleń żydowskich - 12 apostołów.
  4. Apostołem nie może być osoba która nie widziała Jezusa Chrystusa i która nie pobierała od niego nauk.
  5. 12 Apostołów przez cały okres pobytu z naszym Zbawicielem byli przygotowywani przez Niego do swoich misji. Paweł w tym czasie zwalczał uczniów i zwolenników Jezusa Chrystusa.
  6. Nikt tak naprawdę nie wie kto ukazał sie Pawłowi a trzy różne wersje tego wydarzenia wykluczające się nawzajem dają do myślenia.
  7. O fałszywych apostołach i cudotwórcach ostrzega nas sam zbawiciel ba nawet informuje nas ze będą się za niego podawać.
  8. Dlaczego Paweł Apostołów naszego Pana nazywa drwiąco arcyapostołowie?
  9. Po śmierci Judasza miejsce 12 Apostoła zajął Maciej wierny uczeń naszego Pana ( bo tylko jego uczeń mógł zastąpić Judasza) - chyba tutaj nie trzeba więcej dodawać.
  10. Nauki Pawła odbiegały od nauk naszego Zbawiciela - wykazałem to w listach Pawła. Jak można mieć tupet żeby znieść Zakon który ustanowił nasz Bóg Ojciec a o którym Jego Syn nasz Zbawiciel mówi , że ani jedna kreska z Zakonu nie zostanie usunięta dopóki wszystko nie wypełni się.

  Czy tak trudno zrozumieć tak proste sprawy które ujawnił nam sam nasz Zbawiciel?

  Nikt z Pawła nie obdarł tu szat jedynie jest spostrzeżenie .. czy aby Paweł założył szaty których zakładać mu nie przystoiło?
  Atakujcie mnie ile chcecie, Pana naszego Jezusa Chrystusa też atakowano za głoszenie prawdy.

  Panie 57KernOr w tym artykule chyba się trochę Pan zagalopował. Miała być dyskusja a nie krucjata na mnie i innych którzy maja odmienne zdanie. Zauważyłem u Pana iście duch chrześcijański.

  Najwyraźniej w moim kierunku poszły groźby i to od ludzi którzy uważają siebie za chrześcijan. Proszę bardzo zlinczujcie mnie będę wiedział z kim mam do czynienia. Żałuję, że rozpocząłem tę dyskusję i dałem się wciągnąć w jakąś intrygę przeciwko mnie.

  Dyskusja to wymiana zdań a nie przytakiwanie sobie. Ja w tej dyskusji szanowałem wszystkich niestety mnie nie uszanowano.

  Pozdrawiam wszystkich w Naszym Zbawicielu
 • Sam tytuł tego artykułu już jest fałszem
  Paweł nigdy nie był uczniem Naszego Zbawiciela.

  Z przyjenością bedę znosił obelgi i razy dla imienia Pana, Boga mojego Jezusa Chrystusa.
 • KerenOr
  Witaj!

  Napisales bardzo potrzebna notke, bo pod notka o falszywych prorokach z Brooklynu, pojawily sie komentarze NIE na temat notki, lecz na temat Apostola Pawla.

  Nie wiem jakie motywy maja przeciwnicy Apostola Pawla piszac nie na temat notki.

  Mozliwe, ze nierozumieja slowa pisanego, mianowicie tego, ze tamta notka dotyczy klamstw Straznicy, ale mozliwe jest rowniez, ze pisaniem na temat Apostola Pawla, dzialaja w celu zagluszenia, uniemozliwienia dyskusji majacej na celu odkrywania klamstw Straznicy.

  Mam prosbe do komentatorow, by zwracali uwage na jaki temat jest notka i pisali na temat, bo piszac nie na temat trolluja.


  Napisales:

  "Ja wiem! Nie rozumiecie go, nie potraficie zrozumieć Jego pięknych, a czasami i smutnych słów, przenośni, czy hiperbol, zatem stał się Wam niepotrzebny!"

  Doszlam do tego samego wniosku.
  Oni nie rozumieja slow Apostola Pawla i dlatego chca go zdyskredytowac, a powinni sie zastanowic nad tym dlaczego nierozumieja, bo jest przyczyna ICH braku zrozumienia.

  Czesto slysze, ze Listy Apostola Pawla sa trudne do zrozumienia.

  Dziwi mnie to, bo uwazam, ze nie sa trudne, lecz bardzo wazne i potrzebne.

  Pozdrawiam!
 • @BBC 09:37:52
  Napisales:

  "4. Apostołem nie może być osoba która nie widziała Jezusa Chrystusa i która nie pobierała od niego nauk."

  Kto tak ustalil, TY???

  Od kiedy Pan Jezus potrzebuje twojego dozwolenia, co Mu wolno, a czego Mu nie wolno zrozbic???

  Wskaz taki werset w Biblii, ktory mowi, ze Zbawiciel potrzebuje zezwolenia twojego lub jakiegokolwiek innego czlowieka!
 • @BBC 09:37:52
  Napisales:

  "8. Dlaczego Paweł Apostołów naszego Pana nazywa drwiąco arcyapostołowie?"


  Podaj werset, w ktorym Apostol Pawel drwi z Apostolow Pana Jezusa!!!


  Napisales:

  "10. Nauki Pawła odbiegały od nauk naszego Zbawiciela - wykazałem to w listach Pawła. Jak można mieć tupet żeby znieść Zakon który ustanowił nasz Bóg Ojciec a o którym Jego Syn nasz Zbawiciel mówi , że ani jedna kreska z Zakonu nie zostanie usunięta dopóki wszystko nie wypełni się."


  Udowodnij twe zarzuty pod adresem Apostola Pawla!
 • @
  Też kiedyś we mnie zostało zasiane ziarno wątpliwości co do Pawła. Na szczęście z czasem w miarę głębszego poznawania Biblii już nie uważam, żeby Paweł był jakimś oszustem. Zrozumiałem o czym on mówi. On wcale nie mówi, że nie trzeba przestrzegać zakonu, tylko mówi że w kontekście wiary zakon jest niczym. Jak się ma wiarę to automatycznie przestrzega się przykazań, bo jak inaczej? Najważniejsze jest to żeby uczynków nie stawiać przed wiarą.

  Jezus jest końcem zakonu, ponieważ wierząc w Niego i starając się żyć zgodnie ze Słowem Bożym Jezus może odpuścić nam grzechy i nas zbawić. Natomiast przestrzegając zakonu i nie wierząc nic nie zyskamy po śmierci.

  Pozdrawiam szukających zrozumienia w Biblii, a nie sporu.
 • @bar-bara 10:01:32
  Z całym szacunkiem dla Ciebie Basiu ale nie masz racji.
  Sama przyznaj kogo mógł wybrać nasz Zbawiciel jak nie osobę którą wyuczył do tej misji , której przekazał niezbędną wiedzę i którą obdarzył niezbędną mocą do uzdrawiania. Nasz Zbawiciel wybierając Swojego ucznia był pewny że głoszona Dobra Nowina i nauki naszego Pana będą właściwie przekazywane. Przecież w Biblii jest napisane wybrał 12 apostołów spośród swoich uczniów...
  W Biblii nie ma nic, że ja Panu sugeruję co Jemu wolno zrobić a co nie.... Ja tylko napisałem co Pan nasz uczynił i dlaczego uważm, że tak zrobił nic wiecej.
  W takim razie po co Pan nasz wybrał sobie uczniów z najuboższej warstwy społecznej, po co ich uczył, przygotowywał do misji . Zauważ, że żaden inny z Jego uczniów nie osmielił nazwać siebie apostołem za wyjątkiem wybranej 12-stki (po śmierci Judasza wybrano Macieja aby uzupełnić 12-stkę). Zobacz ilu uczniów miał nasz Pan bezpośrednich słuchaczy Jego słów. Pokaż mi w Biblii gdzie nasz Pan tytułuje Pawła apostołem albo Swoim uczniem?
 • @bar-bara 10:18:24
  Dzisiaj wieczorem przygotuję dla Ciebie wszystko o co prosisz. W tej chwili mam trochę innych obowiazków i nie jestem w stanie tego przygotować. Materiału jest dużo.
  Chętnie podzielę się tym co znalazłem w Bibli i co mnie bardzo niepokoi.
  Sama zauważysz, że coś jest nie tak.
 • @zjawa 10:33:55
  Napisales:

  " Jak się ma wiarę to automatycznie przestrzega się przykazań, bo jak inaczej? Najważniejsze jest to żeby uczynków nie stawiać przed wiarą. "


  Tak wlasnie jest.
  Wiara powoduje, ze mamy Przykazania Boga zapisane w sercu i nasze uczynki swiadcza o naszej wierze.

  Czynie dobrze, bo chce czynic dobrze, bo to dobre, a nie dlatego, ze boje sie kary (np.ukamieniowania).

  Dlatego sprawiedliwosc wierzacych w Pana Jezusa, jest WIEKASZA niz faryzeuszy i uczonych w Pismie, bo tamci z powodu kar przestrzegali Przykazan, a Chrystusowi przestrzegaja Przykazan z milosci, nie chca robic zle, nawet gdyby nie bylo zadnej kary, a za robienie dobrze zadnej nagrody.

  Z radoscia czytam wpisy ludzi, ktorzy rozumieja nauki Apostola Pawla.

  Pozdrawiam!
 • @BBC 10:40:24
  BBC,

  Widzę, że swoje argumenty opierasz na stronie zbawienie.com. Też odwiedzałem tę stronę, bardzo mi pomogła na początku z zapoznawaniem się z Biblią. Niestety ostatnio wielce się zawiodłem, autor zaczął podważać Biblię, a teraz nawet próbuje walczyć z imieniem Jezus. Autor zmienia swoje poprzednie posty w zależności od tego co akurat mu się wydaje. Jest to bardzo podejrzana praktyka.

  Wg. mnie Bóg by nigdy nie pozwolił, na to żeby Biblia była w znaczącym stopniu zmieniona. To by przeczyło Jego dobroci i szansie dla każdego na zbawienie.

  Pozdrawiam ludzi pamiętających, że za Biblię odpowiedzialny jest Bóg a nie człowiek.
 • @BBC 09:37:52
  Na poczatku ustalmy kilka spraw.
  W twoich wpisach widze sprzecznosci, bo napisales:

  "10 Dzieje apostolskie są dziełem Łukasza. Chyba nikt nie wątpi, że to dzieło nie zostało poddane cenzurze Pawła a to oznacza, że wszystko co napisał Łukasz o Pawle mogło być dziełem samego Pawła."
  http://57kerenor.nowyekran.pl/post/76336,falszywi-prorocy-z-brooklynu

  "9. Po śmierci Judasza miejsce 12 Apostoła zajął Maciej wierny uczeń naszego Pana ( bo tylko jego uczeń mógł zastąpić Judasza) - chyba tutaj nie trzeba więcej dodawać."


  Czyli uznajesz Dzieje Apostolskie jako prawde, czy tez podwazasz Dzieje Apostolskie?

  Bo o tym, ze Macieja wybrano, dowiadujemy sie wlasnie z Dziejow Apostolskich!  Piszesz:

  "2. Spośród Swoich uczniów wybrał 12 apostołów. Gdyby chciał wybrać Pawła uczynił by to wcześniej bo Jego moc jest nieograniczona."


  Dlaczego narzucasz Panu Jezusowi, co mialby i kiedy uczynic???

  " (70) Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem" (Jan.6:70)

  Pan Jezus wiedzial, ze Judasz Go zdradzi.

  Gyby Pan Jezus chcial powolac Macieja ZROBILBY to, jednak tego NIE zrobil!!!

  Jaki nakaz mieli Apostolowie?
  Czy mieli nakaz wybrania kogos na miejsce Judasza?

  " (4) A podczas wspólnego posiłku KAZAL IM nie odchodzić z Jerozolimy, ale OCZEKIWAć OBIETNICY Ojca:
  Słyszeliście o niej ode Mnie - /mówił/ - (5) Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie OCHRZCZENI DUCHEM Świętym.
  (6) Zapytywali Go zebrani:
  Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?
  (7) Odpowiedział im:
  NIE WASZA TO RZECZ znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, (8) ale GDY DUCH Święty zstąpi na was, OTRZMACIE Jego MOC i BEDZIECIE MOIMI świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi." (Dz.1:4-8)

  Juz wtedy widac niecierpliwosc i niezrozumienie Apostolow (bo jeszcze nie otrzymali Ducha swietego, jescze nie rozumieli...), zadaja pytania nie na miejscu i otrzymuja:

  "NIE WASZA TO RZECZ!!!"

  To sa mocne slowa!
  To sa slowa do nas wszystkich, kiedy zachowujemy sie tak, jak oni wtedy.

  BBC do ciebie tez sa slowa! Nie twoja to rzecz!!!
  Czekaj, az Pan Jezus objawi ci, da ci zrozumienie, NIE zadawaj niestosownych pytan (spowodowanych twa niezdrowa ludzka, wiec szatanska ciekawoscia), NIE podwazaj Biblii, NIE wybieraj Macieja, bo Panem Jezusem NIE jestes!!!
  Czekaj!!!

  Oni mieli wyrazny NAKAZ czekania na zeslanie Ducha, dopiero PO zeslaniu Ducha BEDA swiadkami Pana Jezusa!!!

  A co oni zrozbili ZANIM otrzymali obiecanego - Ducha swietego???

  Zabrali sie samowolnie do wybierania kogos w miejsce Judasza!!!

  Zrobili to PRZED zeslaniem Ducha, BEZ Mocy Ducha, NIE bedac jeszcze swiadkami Jezusa Chrystusa!!!

  Jak wybierali?
  Dali Bogu ultimatum, postawili dwoch i nakazali Bogu, wybranie jednego z nich!
  Rzucili losy!
  Czy tak postepuje sluga Boga?
  Nie czeka, choc ma nakaz czekania???
  Wybiera, choc NIE dostal takiego nakazu???

  Oni zapomnieli, ze:

  " (16) Nie wyście Mnie wybrali, ale JA WAS WYBRALEM i PRZEZNACZYLEM was NA TO, abyście szli i owoc przynosili..."(Jan 15:16)

  Nie czlowiek wybiera, lecz BOG wybiera!!!

  Podobnie jak Bog wybral Izraela, nie dlatego, ze byli liczniejsi, lepsi, ze zaslugiwali...

  Czlowiek nie moze siebie wybrac dla Boga, ani czlowiek nie moze drugiego czlowieka wybrac dla Boga, BO Bog WYBIERA, On, nie my!!!

  W wyborze Szawla-Pawla na Apostola Swojego, Pan Jezus pokazuje Swa Wielka Moc, bo wybral tego, ktorego zaden czlowiek by nie wybral.

  On wybral wroga i zmienil Go w sluge Swego!
  Bo NIE MA rzeczy niemozliwych dla Pana, Boga naszego!

  " U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe."

  Tylko dla ludzi sa rzeczy niemozliwe i przez to, ze sami nie moga, ograniczaja w sercach swoich WSZECHMOC Boga, czynia Go na swe podobienstwo, nikczemnia Wszechmogacego i mowia:
  jak mogl On wybrac faryzeusza i wroga Swego na sluge Swego???


  MOGL I ZROBIL TO!!!

  Pan Jezus wybral Apostola Pawla, bo Bog czyni wszystko zgodnie z zmyslem SWEJ WOLI!!!

  Nie zgodnie z zamyslem twojej woli, mojej woli, czy woli Piotra, lecz TYLKO zgodnie z zamyslem SWOJEJ WOLI!!!
 • @BBC
  APOSTOŁ PAWEŁ, WSPANIAŁYM SŁUGĄ JEZUSA CHRYSTUSA !

  BBC, BĘDĘ SIĘ POWTARZAŁ, WIĘC PRZYPOMNĘ TOBIE, WCZORAJSZY MÓJ WPIS.

  /Biblię mam tę co Ty- ale ja jak coś czytam i mi nie pasuje to zaczynam myśleć. Niestety inni nie.//

  Dawno temu, znałem człowieka, który polecił mi czytanie Słowa Bożego. Kiedy, zapytałem: od czego zacząć, powiedział: zacznij od zwrócenia się do Pana Jezusa, o pomoc w zrozumieniu Jego Słowa.

  Przyznam, że nie rozumiałem czasami co czytam, ale nigdy, na myśl by mi nie przyszło, by dostosowywać ją POD SIEBIE I DLA SIEBIE.

  Jeśli czegoś nie rozumiesz, pokazałem tobie kolejność, jaką ja dostałem wiele lat temu. Dzisiaj, dziękuję Panu Jezusowi za pomoc i wszystko co do mnie zrobił. Dzisiaj wiem, że są jacyś ludzie, którzy chcą przekręcić...

  Pytasz ludzi o drogę? Pytaj, dobrze robisz, ale spytałeś Nauczyciela o nią? A jeśli pytałeś i nadal nie rozumiesz, to źle pytałeś, nie poddawaj się, bo któregoś pięknego dnia, jak Pan Pozwoli, zrozumiesz to, z czym i ja miałem problemy.

  Jeśli cokolwiek jest dla ciebie niezrozumiałe, to nie zachowuj się jak tchórz, i nie zwalaj winy na Biblię, tylko, wszystko bierz na swoje sumienie. Są sprawy które ja też nie rozumiem, ale nigdy, nie powiem że Biblia posiada nieścisłości. Nieścisłości są, ale w naszych cielesnych sercach, naszym rozumie, który nie może pojąć spraw, które pisze Bóg. Nie zwalaj winy na Niego.

  ......................................................................

  Wczoraj w nocy miałem wrażenie że rozmawiam z osobą która chce poznać Prawdę, wyczułem u ciebie nawet pewną skruchę, podobało mi się to, nie powiem, dlaczego, ponieważ Mój Zbawiciel nie lubi takich, którzy wprowadzają własne dogmaty.

  To było wczoraj, ale do tej chwili upłynęło wiele czasu. Widzę że nadal wojujesz jak królik w kapuście i nie wiesz co wybrać. Czyż nie pisałem tobie wczoraj, że masz zacząć od modlitwy do Zbawiciela.

  Skoro nadal takie wpisy robisz, to wczoraj nieźle musiałeś udawać. Dzisiaj, znowu pokazałeś swoje prawdziwe oblicze.

  Cóż, dla mnie, i całego Apostolstwa jakie stąpa i stąpało po ziemi, od czasów Zbawiciela, nieznany tobie, Apostoł Paweł, jest moim PRZYJACIELEM DUCHOWYM I BRATEM, BO TAK UPODOBAŁO SIĘ MEMU ZBAWICIELOWI.

  Pozdrawiam!

  ...WIARA, nie jest sprawą wszystkich...

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @BBC 10:40:24
  BBC

  "Chętnie podzielę się tym co znalazłem w Bibli i co mnie bardzo niepokoi.
  Sama zauważysz, że coś jest nie tak."

  To jest bardzo ciekawe podejście do tematu. Zauważ, że w tym momencie stawiasz się wyżej niż Słowo Boże i zarzucasz mu kłamstwo. Cóż muszę przyznać, że sam wiele razy zadawałem pytania. Ale okazało się, że zagłębiając temat za każdym razem przekonywałem się, że to nie ja mam rację tylko Bóg.

  To bardzo ciekawa sprawa, zwłaszcza że Biblia jako jedyna tego typu publikacja stawia sama sobie bardzo wysokie wymagania: że to co w niej jest zawarte jest prawdą, oraz to co przewiduje na pewno się wypełni.

  Sama biblia radzi wątpiącym, żeby szukali potwierdzenia w przeszłości. Sam się właśnie teraz tym zajmuję. Wątpiącym już nie jestem, jestem fascynatem, bo to bardzo fascynujące odkrywać z Biblią przeszłość. Szukać informacji o starożytnych miastach, albo zagłębiać się w wykopaliska archeologiczne. Wiedziałeś, że proroctwo dotyczące Tyru spełniło się co do litery? Albo że istnieje ukryte miasto wykute w skale, nazywa się Petra, i tak jak jest napisane w Biblii po zniszczeniu już nigdy nie było zamieszkane?

  Biblię należy weryfikować, ale nie podważać. Jeżeli coś ci się nie zgadza to znaczy, że źle szukasz albo nie rozumiesz. I to jest w tym najlepsze, bo znając Biblię łatwiej określić czy coś jest prawdą czy nie. To bardzo pomaga w odkrywaniu świata.

  Pozdrawiam ludzi patrzących na świat przez Biblię.
 • @zjawa 14:20:15
  zbawienie.com i Szczytyński i inni prowadzący strony poszukiwaczy prawdy też zastanawiają się nad apostolstwem Pawła.
  Niemniej nigdzie nie ma dowodu na to, że Pan wybrał Pawła na Swojego apostoła (nawet uczniem nie mógł być bo nigdy Zbawiciela naszego nie widział)
  Prosiłem juz o to Bar-barę i innych i nie doczekałem się na to pytanie odpowiedzi. Objawienie jakie zobaczył Paweł na pustyni nie ma nic wspólnego z jego nominacją na apostoła. Zbawiciel Nasz nigdzie tego nie objawił, że Paweł jest apostołem.
  Wywyższacie pisma osób które nie widziały naszego Zbawiciela nad pismami apostołów którzy byli wiernymi uczniami naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

  Łukasz Ewangelista, cs. Apostoł i jewangielist Łuka – apostoł, wierny towarzysz i współpracownik Pawła Apostoła, któremu towarzyszył w wielu podróżach misyjnych. Według tradycji wczesnochrześcijańskiej jest autorem trzeciej Ewangelii (pisanej na polecenie i wg wskazówek św. Pawła Apostoła), co potwierdzają Ireneusz (ok. 130–ok. 202), Orygenes (185–254),
  źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Łukasz_Ewangelista

  Proszę bardzo od kiedy pismo natchnione pisze się na polecenie i wg cudzych wskazówek
 • @zjawa
  Proszę .... Czy Łukasz też jest apostołem ?
  Czy wszystkie pisma Łukasza tak były pisane jak post wyżej?
  Jaki udział ma Paweł w pisaniu Dzieł Apostolskich?

  Takie pytania nasuwają sie po tym jak została napisana ewangelia Łukasza.
 • @zjawa 14:57:14
  nie zarzucam Biblii żadnego kłamstwa.
  Szatan działa wszędzie żeby zwieść chrześcijan. Czy nie mógł dorzucić do Biblii swoich 5 groszy?
  Bóg nam dał ewangelie i apokalipse św. Jana to jest fundament naszej wiary. Z ewaneglią Łukasza (listem do Teofila) może być różnie o czym pisałem juz wcześniej.
 • @BBC 15:12:30
  BBC,

  "nie zarzucam Biblii żadnego kłamstwa.
  Szatan działa wszędzie żeby zwieść chrześcijan. Czy nie mógł dorzucić do Biblii swoich 5 groszy? "

  W takim razie co stoi na przeszkodzie, żeby wziąć nożyczki i wyciąć Pawła z Biblii? Będzie lżejsza. Niektórzy ludzie uważają że księga rodzaju to tylko taka ciekawa opowieść, więc w sumie ją też można wyciąć. Albo księga liczb, właściwie po co to komu, to tylko o liczbach..

  Pozdrawiam ludzi chroniących Słowo Boże, a nie dźgających Go nożyczkami.
 • @BBC 15:12:30
  Napisales:

  "nie zarzucam Biblii żadnego kłamstwa.
  Szatan działa wszędzie żeby zwieść chrześcijan. Czy nie mógł dorzucić do Biblii swoich 5 groszy?"

  Sztuczki szatana sa opisane w Biblii.
  NIE szatan jest Slowem Boga!!!
  Jezus Chrystus jest Slowem Boga.

  Bog zdecydowal jakie ksiegi wejda do kanonu, ktory nazywamy Biblia!!!

  Nie czlowiek, nie szatan, lecz Bog!!!

  " (33) Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo." (Mat.12:33)


  5 groszy szatana, to sianie watpliwosci w sercach czytajacych Biblie - Slowo Boga.
  Szatan pyta: czy rzeczywiscie Bog powiedzial...?

  Szatan kusi, by nie byc poslusznym Slowu Boga, lecz by zaczac rozwazac slowa szatana: czy rzeczywiscie BOG powiedzial...?

  Czy wiesz co Bog powiedzial?

  Czy Bog jest WSZECHMOGACY i dlatego, ze JEST, dba o Swe Slowo?

  A moze (jak ty wierzysz) Bog wcale nie jest WSZECHMOGACY i nie dba o Swe Slowo???

  Moze Dozwala On znieksztalcic Swe Slowo...

  Tylko po co?

  Po to bysmy byli zwiedzeni???

  Czy Bog pomaga szatanowi???

  Bo wedlug twych slow, Bog wlasnie to robi!
 • @zjawa 10:33:55
  "Zrozumiałem o czym on mówi. On wcale nie mówi, że nie trzeba przestrzegać zakonu, tylko mówi że w kontekście wiary zakon jest niczym. Jak się ma wiarę to automatycznie przestrzega się przykazań, bo jak inaczej? Najważniejsze jest to żeby uczynków nie stawiać przed wiarą. "


  To co napisales nie jest prawda, dlatego ze nie jest zgodne z tym co jest napisane w Bibli.

  Napisales:

  " Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa."


  Pawel naucza: 'NIEZALEZNIE OD PELNIENIA NAKAZOW PRAWA' !!!


  Wiec to co napisales Zjawo, ze Pawel wcale nie mowi ze nie trzeba przestrzegac Prawa, jest nieprawda.


  Prawo Boze bylo ustanowione po to by ludzie swoim zyciem, mieli szanse zapracowac na Zmartwychwstanie czyli 'Usprawiedliwienie' jak tlumaczone jest to przez Pawla.


  Jezus zapytany jaki jest warunek dostania sie do Krolestwa Niebieskiego, powiedzial ze Wypelnianie Bozego Prawa.

  Dodal tez ze nie przyszedl zniesc Prawa Bozego czy Prorokow, ale je Wypelnic...Naukami Potwierdzajacymi Sens Prawa.


  Pawle Naucza Odwrotnie i Tworzy Ultimatum kotrym jest Wiara w Jezusa - Boga.
  Robi z tego Jedyny Warunek dostania sie do KROLESTWA NIEBIESKIEGO.

  Tym samym wciaga czlowieka w Kult Syna Bozego jako Boga i naucza ze to jedyny Warunek.
  A Uczynki?

  Nie, zapomnijecie o nich, One nic nie daja?


  Jak to nie jest wybieg szatanski, to co to jest ?

  Pawel sie zwyczajnie pomylil zaprzeczajac nauka Jezusa?

  Bo to ze zaprzecza jest Pewne.  Z Pawlem, historia jest wogole niesamowita.


  Nigdy nie widzial Jezusa, nie byl przez niego nauczany, nie byl przez niego wybrany przy swiadkach - innych wybranych przez Jezusa Apostolow.


  Byl morderca i przesladowca pierwszych wierzacych chrzescijan.

  Nagle, w drodze do Damszku, gdzies w 'dziczy'...spada na niego 'Jasne Swiatlo Z Nieba' i Wybiera go na Apostola.

  Pawel Tweirdzi ze To Swiatlo Odpuszcza mu tez wszystkie wczesniejsze Grzechy!!!

  Opowiadana historia tego wydarzenia zmienia ciagle wersje.

  Ale przeciez to nikomu nie powinno przeszkadzac.

  Pawel jest podejrzewany przez niektore srodowiska ze naucza odwrotnie do Jezusa.

  Pawel zdaje sobie z tego Sprawe.

  Pawel wiec probuje sie tlumaczyc w tak niesamowity sposob, ze Bog glupstwem nauczy, oczywiscie nawiazujac do swoich nauk, ktore wielu tak postrzegalo - jako glupstwo, a mniej dyplomatycznie, jako klamstwo.

  Sam oznajmia ze klamie.
  Przewrotnie wyprowadza uzasadnienie, ze takie klamstwo sluzy na chwale Bogu.


  Paewel jest Fundatorem Chrzescijanstwa.
  Dzieki niemu powstala Instytucja najwiekszej religi.

  Jak to niektorzy tutaj pisza - 2 Mld owieczek idacych na rzez.

  A wszytsko to nie powstaloby, gdyby nie nagle pojawienie sie Pawla po tym jak Jezus odszedl w Ciele do Nieba by uszykowac Krolestwo Niebieskie dla tych ktorzy ukochali Prawde.


  Wedlug Pawla, Jezus wrocili specjalnie po to by Pawla Nauczyc i Mianowac Apostolem.

  Nikogo nie dziwi ze Jezus wiecej nie wrocil do nikogo, tylko w przypadku Pawla tak sie stalo...no moze jeszcze Jego wyznawcow.


  Jezus wspominal ze Swiat jest Teaterm w ktorym sztuczki robi szatan, pan tego swiata.


  Jezus tez wspominal o posianiu chwastu wsrod zboza, tak by sobie tam pozostal az do 'konca'...


  No coz, czy Pawel daje nam wskazowki ze to swiatlo moglo nie byc Jezusem?

  Jezus przedstawiony byl w Ewangelich jako Swiatlo Swiata.

  Swiatlo ktore Oswieca 'ciemnosci'...

  Pawel jednak, zostal tym 'Swiatlem' OSLEPIONY, tak ze 3 dni nic nie widzial...po to by Zmartwychwstac i zmienic sposob dzialania...


  Pawel kopiuje symbolicznie Jezusa z tymi 3 dniami 'Niewidzenia'...i Zmartwychwstaniem...


  A po 'Zmartwych wstaniu' Naucza odwrotnie do Jezusa.
 • Do Brabary
  "Dlaczego nie jeden raz Ty Barbaro, mowilas w taki mniejwiecej sposob:

  'katolicy nie kochaja Boga, dali sie zwiesc swojemu ziemskiemu panu, bo oddaja czesc obrazkom i nazywaja czlowieka swoim Ojcem.
  A Jezus uczy ze Ojciec jeden Jest w Niebie. Ale oni tego nie wiedza bo nie czytaja Biblii, wola jak za nich tlumacza im ja inni ludzie'


  Wtedy pojawia sie najczesciej komentarz adwersarza, ktory mowi:

  'Barabro, czemus sie uwziela na papieza?'  Kiedy Ja Tobie podaje czarno na Bialym ze Pawel nazywa siebie Ojcem dla swych 'uczniow' i namawia jeszcze do tego zeby Go nasladowac, czym ZPARZECZA NAUKOM JEZUSA, wtedy pojawiasz sie Ty Barbaro i mowisz:

  'uwziales sie na Pawla'.  Dlaczego Udajesz ze nie widzisz ze Pawel nazywa siebie Ojcem zamiast bratem i kaze siebie Nasladowac zamiast nasladowac Jezusa?

  Zarzucasz to papiezom i wiernym i nazywasz to zwiedzeniem, a Pawel robi to samo.

  Nie rozumiem.
 • @BBC
  „Żałuję, że rozpocząłem tę dyskusję i dałem się wciągnąć w jakąś intrygę przeciwko mnie.”

  Człowieku! Czego ty masz żałować? Czy ty mówisz nieprawdę?
  Czy powtarzasz jakieś kłamstwa? Przecież każdy może sprawdzić cytaty?
  Inni zarzucają tobie kłamstwo, natomiast autor artykułu już w tytule (jak słusznie zauważyłeś kłamie).
  Dlaczego go nie zapytasz krótko i na temat.
  Niech ci udowodni, że Paweł był uczniem Jezusa.
 • @KerenOr
  Widzę, że ja muszę się zapytać autora.
  KarenOr – powiedz nam wszystkim, czy Paweł był uczniem Jezusa?
  Najlepiej jak przedstawisz wersety.
 • @Barbara do zjawy.
  @zjawa.
  „" Jak się ma wiarę to automatycznie przestrzega się przykazań, bo jak inaczej? Najważniejsze jest to żeby uczynków nie stawiać przed wiarą. "
  ..............
  Nie prawda!!!!
  Demony znają Boga, a mimo to grzeszą!
 • przeciwnicy Apostola Pawla
  Dlaczego NIE odpowiadacie na KONKRETNE wpisy Kerena, Zjawy, 60Grzegorza, Omni... i moje????

  Przeciez podajemy wam cytaty z BIBLII!!!
 • @bar-bara 18:15:38
  Ja odpowiadalem.

  Jak na razie, to Wy nie odpowiadacie dlaczgo 'Jezus Klamal' , bo przeciez nauczal odwrotnie do Pawla, a jak sami mowicie Pawel mowi prawde.
 • sztan mowi tak:
  'Robcie co Chcecie'

  a pozniej dodaje:

  'Nie martwcie sie uczynkami, uwierzcie ze 'Dziecko Boze' to Bog...to wystarczy...
 • @slapek 18:02:39
  Slapek,

  "Demony znają Boga, a mimo to grzeszą!"

  To bardzo celna uwaga. Zarzucając Bogu kłamstwo zgadnij do kogo się przyrównujesz :p

  Zastanówmy się przez chwilę jak demony grzeszą. Raczej nie kradną sobie komórek albo żon, więc na pewno chodzi o kłamstwo. Demony zarzucają kłamstwo Bogu.

  Pozdrawiam szukających prawdy w Biblii.
 • @BBC 14:57:35
  Napisales:

  "Prosiłem juz o to Bar-barę i innych i nie doczekałem się na to pytanie odpowiedzi."


  Dalam ci opowiedz!!!
 • @60grzegorz 14:37:48
  Coś mi się zdaje, że wielu ludzią przeszkadzają mowy Pawła. Muszą mieć w tym jakiś interes, bo nie wierzę, żeby człowiek by do tego stopnia niemądry.

  Apostoł Paweł był uczniem Pana Jezusa. Kościół katolicki wyrzucił 2 Przykazanie, a wy wyrzucacie Apostoła Pawła!
  Kto lub co będzie następne?
 • @eonmark 16:32:20
  Eonmark,

  Napisałeś że ja napisałem:

  " Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa."

  Nie ja tak napisałem tylko Paweł. To po pierwsze. A po drugie wyrwanymi zdaniami z kontekstu to można nawet udowodnić, że krasnoludki rządzą światem.

  cytat:

  21 Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. 22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: 23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. 25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się 26 w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.
  27 Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. 28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. 29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. 30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.
  (list do rzymian 3)  Zwróć uwagę na to zdanie:
  "31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy."

  Prawo ustalamy właściwie, czyli najpierw wiara potem uczynki. W takiej sytuacji na zbawienie ma szansę każdy.

  Świetnym dowodem jest tu przykład łotra, który już nie miał czasu na żadne uczynki, ale dzięki temu, że uwierzył dostąpi zbawienia.

  A gdyby ten łotr żył dalej, to starałby się nie grzeszyć, ponieważ swoimi grzechami zaprzeczałby swojej wierze.

  Paweł w swoich listach tłumaczy wielką łaskę Boga dla ludzi. Łaskę dzięki której każdy ma szansę się nawrócić, zmazać swoje grzechy.  Pozdrawiam ludzi próbujących zrozumieć całość.
 • @zjawa
  "Demony znają Boga, a mimo to grzeszą!"

  To bardzo celna uwaga. Zarzucając Bogu kłamstwo zgadnij do kogo się przyrównujesz :p”
  Nie wiem o jakim zarzucaniu kłamstwa Bogu piszesz?
  Możesz mi to wyjaśnić.
  ………………..
  Dam ci inny przykład bardziej zrozumiał dla ciebie:
  Adam i Ewa nie to, że wierzyli w Boga, oni osobiście znali Boga, a mimo to zgrzeszyli, podobna historia była z kainem a zabił Abla.
 • @Piórnik
  „bo nie wierzę, żeby człowiek by do tego stopnia niemądry.”
  Nie mądry to ty jesteś.
  ……………….
  „Apostoł Paweł był uczniem Pana Jezusa”
  To pokaż gdzie w Biblii jest napisane, że Paweł był wśród uczniów Jezusa.
  Myślę, że znasz takie wersety, skora zarzucasz głupotę innym.
 • @Piórnik 19:18:54
  Następne jest podważanie imienia Jezusa, podejrzewam, że kolejny krok to będzie obalenie nowego testamentu.


  Ale takie sytuacje wcale nie muszą być takie złe, ponieważ jest to próba dla wytrwałych. Kolejny test na to czy wierzą Bogu czy człowiekowi.

  "Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem."
  (Zacharasza 31:9)

  Niesamowita jest mądrość Boża, zadziwia mnie każdego dnia.
 • @zjawa
  "Demony znają Boga, a mimo to grzeszą!"

  To bardzo celna uwaga. Zarzucając Bogu kłamstwo zgadnij do kogo się przyrównujesz :p”
  ......................
  Nie wiem o jakim zarzucaniu kłamstwa Bogu piszesz?
  Możesz mi to wyjaśnić.
 • @slapek 19:45:42
  Slapek,

  "Nie wiem o jakim zarzucaniu kłamstwa Bogu piszesz?
  Możesz mi to wyjaśnić."

  Uważasz, że znaczna część Nowego Testamentu to nieprawda, że część Słowa Bożego jakim jest Biblia to kłamstwo. Tak czy nie?

  ----

  "Dam ci inny przykład bardziej zrozumiał dla ciebie:
  Adam i Ewa nie to, że wierzyli w Boga, oni osobiście znali Boga, a mimo to zgrzeszyli, podobna historia była z kainem a zabił Abla."

  Dlatego ludzie przez cały stary testament musieli udowadniać swoja wiarę uczynkami i to była jedyna droga. Potem przyszedł Jezus, który powiedział, że każdy kto w niego wierzy będzie mieć życie wieczne.

  Powiedział także że wiara bez uczynków jest nic nie warta.

  Paweł to potwierdza oraz podkreśla, że wiara jest najważniejsza, bo z uczynków można być usprawiedliwionym ale z braku wiary nie.

  Sam miałem problemy ze zrozumieniem tego, sam miałem wątpliwości co do Pawła. Setki godzin z Biblią w reku zajęło mi nauczenie się szacunku do Słowa Bożego, dopiero wtedy obraz się wyostrzył.

  Pozdrawiam Cię Slapku.
 • @eonmark 18:24:26
  NIE, nie robiles tego!!!

  Pisales tylko o twym bogu, ktory potrzebuje pojazdow kosmicznych, by sie poruszac.

  Twoj bog NIE jest Wszechmogacym.
 • @zjawa
  Wyjaśnijmy sobie coś na początek!
  Wrócimy do początku dyskusji, bo widzę że próbujesz coś mącić, więc powiedziałeś:
  „Jak się ma wiarę to automatycznie przestrzega się przykazań, bo jak inaczej?”
  Na co ja powiedziałem że to jest nieprawda!!!
  I dałem Przykład z demonami, na co ty odpowiedziałeś tak:
  „To bardzo celna uwaga. Zarzucając Bogu kłamstwo zgadnij do kogo się przyrównujesz :p”
  Ja się ciebie zapytałem, gdzie ty widzisz, że ja zarzucam Bogu kłamstwo?
  Więc wyjaśnijmy na razie tą kwestie, dalej zobaczymy.
  Zapytam jeszcze raz.

  Gdzie ty widzisz w mojej wypowiedzi, zarzucanie kłamstwa Bogu?
 • @Piórnik 19:18:54
  WSPÓŁCZEŚNI JUDASZE!

  Witam

  Napisałeś:

  //bo nie wierzę, żeby człowiek by do tego stopnia niemądry.//


  Muszę przyznać, że głupota ludzka nie zna granic.
  I to jest prawda.
  Jeszcze kilkanaście lat temu, nikomu z czytających Biblię, nie przyszło by do głowy, by Pawła. tak oczernić.
  By Pawła tak sponiewierać.

  Dzisiaj, musimy na niektórych pustych gadułów, którzy zasiadają z nudów przed komputerem, udający wierzących, przymknąć oko i nie zauważać ich.

  Są to ludzie, którzy mają problemy ze sprawami podstawowymi, a TU UDAJĄ MĄDRYCH i zabierają się ZA POPRAWIANIE EWANGELII BOŻEJ. Mają tupet, mają odwagę!

  SĄDZĘ, ŻE TYLKO NIE MĄDRYCH LUDZI NA TO STAĆ!

  Nie wierzę w to, by robili to bezinteresownie.

  Zresztą, tak naprawdę, to mogą to być księża. zakonnice, panowie pochodzenia Izraelskiego, którzy nie lubią Pawła itd itp. I wszyscy inni podżegacze, którzy nie mają co ze sobą zrobić.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @slapek 20:41:29
  Slapek,

  Biblia to jest Słowo Boga, dał nam On to słowo, żebyśmy mogli zrozumieć, Jego i świat nas otaczający. Słowo Boże to jest CAŁA Biblia. Ty sugerujesz, że część tego co nam Bóg dał jako Biblię jest nieprawdą. Że jakiś jej fragment jest nieprawdziwy. Nie zauważyłeś, że Biblii nie da się sfałszować? Nawet jeżeli ktoś w jakimś przekładzie pozamienia słowa to wystarczy kilka kliknięć myszki żeby dotrzeć do starych przekładów. Biblia jest pod Boską ochroną, cała Biblia. Zawsze tak było.

  tutaj najważniejsze jest zdanie klucz:

  Cała Biblia jest natchniona.

  Niestety nie mogę Ci w żaden sposób tego udowodnić, ani że cokolwiek jest w niej natchnione, ponieważ to jest kwestia wiary. Żeby uwierzyć trzeba chcieć. Mogę Cię tylko pocieszyć, że jak już uwierzysz to będzie z górki, będziesz po prostu zalany dowodami i analogiami tego co jest napisane do życia które Cię otacza.

  Pozdrawiam i życzę Ci tego Slapku.
 • @Grzegorz.
  O, jesteś – to fajnie.
  Zapodanym linku zarzuciłeś mi, że ja Jezusa traktuję jak kolegę!???
  Jest to już trzeci raz w czasie naszej znajomości internetowe gdzie mnie zarzucasz podobne rzeczy. Ustępowałem ci w niektórych sprawach, mimo, że się mi nie podpały ale w ramach, żeby nie wywoływać „burd” milczałem.
  Ale widzę, że ty tego nie rozumiesz, że ktoś schodzi ci z drogi, nie umiesz tego uszanować?
  Ty jeszcze bardziej rzucasz oszczerstwa w moją stronę, ko cię tak nauczył, co?
  Skąd te nauki pobrałeś?
  http://57kerenor.nowyekran.pl/post/76336,falszywi-prorocy-z-brooklynu
  W poniższym linku jest podobna spraw, znów mnie fałszywie oskarżasz, kto cię tego nauczył?
  http://57kerenor.nowyekran.pl/post/63051,u-swiadkow-wszystko-po-staremu
 • @
  (1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj. (6) Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości, (7) które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą. (8) Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary. (9) Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało. (10) Lecz ty poszedłeś za moją nauką, za moim sposobem życia, za moimi dążnościami, za moją wiarą, wyrozumiałością, miłością, cierpliwością, (11) za moimi prześladowaniami, cierpieniami, które mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem, a z wszystkich wyrwał mnie Pan! (12) Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą. (13) Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając. (14) Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

  (2 List do Tymoteusza 3:1-17, Biblia Warszawska)

  Same mądre słowa, ja bym tego nie wycinał
 • @zjawa
  Człowieku! O czym ty do mnie piszesz?
  Prosiłem, prosiłem, prosiłem, i proszę o wyjaśnienie zarzutu który skierowałeś w moją stronę.
  Najpierw wyjaśnimy tamto, następnie posuniemy się dalej w dyskusji?
  Trzeba brać odpowiedzialność za własne słowa, powiedziałeś, że ja zarzucam Bogu kłamstwo, to teraz mi to udowodnij, że mówisz prawdę.
  Jest to ostatni mój post w tej sprawie, bo ileż można?
 • @slapek 20:41:29
  Masz rację Slapek nie ma zbawienia przez samą wiarę.

  oto dowód z Biblii.
  [Jak.2/14]
  Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?

  a tu następne:
  [Mt. 5/17]
  Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

  [Jak.2/19]
  Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą. 20 Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa? 21 Czyż Abraham, praojciec nasz nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował na ołtarzu Izaaka, syna swego? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała. 23 I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu, i nazwany został przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek bywa usprawiedliwiony z uczynków, a nie jedynie z wiary.

  Tutaj nasz Zbawiciel nie mówi o wierze tylko o uczynkach!
  [Mt. 19/16-22]
  I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny? 17 A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. 18 Mówi mu: Których? 19 Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. 20 Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegoż mi jeszcze nie dostaje? 21 Rzekł mu Jezus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie. 22 A gdy młodzieniec usłyszał to słowo, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele majętności

  a tu ze Starego Testamentu
  [Mi. 6/8]
  Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.

  A CO NAUCZAŁ PAWEŁ! Coś całkiem odwrotnego niż nasz Zbawiciel.
  To nie nauki naszego Pana, Jezusa to jakaś doktryna Pawła.
  [Rz. 3/27]
  Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.

  [Rz. 4/3-5]
  Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość. 4 A gdy kto spełnia uczynki, zapłaty za nie nie uważa się za łaskę, lecz za należność; 5 Gdy zaś kto nie spełnia uczynków, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, wiarę jego poczytuje mu się za sprawiedliwość,

  Tutaj Paweł udowadnia, że nasz Stwórca dał nam Zakon aby człowiek grzeszył .... strach nawet to komentować.
  [Rz.5/20]
  A zakon wkroczył, aby się upadki pomnożyły; gdzie zaś grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała, 21 Żeby jak grzech panował przez śmierć, tak i łaska panowała przez usprawiedliwienie ku żywotowi wiecznemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
 • @slapek 21:32:53
  Slapek,

  powtórzę Ci cierpliwie po raz kolejny:

  Cała Biblia jest natchniona, listy Pawła też. To jest prawda. Jak uważasz inaczej to jest to kłamstwo.

  Pozdrawiam cierpliwych.
 • @BBC 21:37:34
  BBC,

  a tutaj Paweł udowadnia, że nie obala prawa

  31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.
  (list do rzymian 3)

  Pozdrawiam cytowaczy.
 • @BBC 10:40:24
  Napisals:

  "@bar-bara 10:18:24
  Dzisiaj wieczorem przygotuję dla Ciebie wszystko o co prosisz. W tej chwili mam trochę innych obowiazków i nie jestem w stanie tego przygotować. Materiału jest dużo.
  Chętnie podzielę się tym co znalazłem w Bibli i co mnie bardzo niepokoi.
  Sama zauważysz, że coś jest nie tak."


  Czy to zrobiles?

  Byc moze wsrod wielu wpisow pogubilam sie?
 • @slapek 21:18:53
  Wiesz Slapek, ja to jestem nikim, i jeśli chodzi o twoją osobę, to zauważasz rzucone oszczerstwa. Bo dotyczą ciebie. Szkoda że nie jesteś na tyle błyskotliwy, by zauważyć oszczerstwa jakie rzucasz w kierunku Pawła. Może po prostu patrzysz w innym kierunku i nie dostrzegasz w ogóle na co patrzysz.

  Co do, zarzucania tobie po raz trzeci, pewnego przemyślenia sprawy, widać nie przypadła tobie do gustu. A szkoda, bo mój wnuczek zrozumiał to za drugim razem. Widocznie jest od ciebie dużo bystrzejszy. Zawsze mówiłem, że w młodości jest siła.
  Co do ustępowania w niektórych sprawach, to dziękuje, ale nie potrzebnie to robiłeś. Ja nie potrzebuję cichego poklasku, lub coś w tym stylu.

  Rzucam oszczerstwa...dobre... a to mi chłop nagadał

  Uderzając w Pawła, uderzasz we mnie, przede wszystkim w Pana Jezusa.

  Czy mam pisać czwarty raz, byś przemyślał, albo nie, ty wolisz temat łatwiejszy, 'JAK USUNĄĆ PAWŁA Z BIBLII'.

  Sądzę, że powinieneś zacząć wszystko od nowa(czytanie, rzecz jasna).

  60grzegorz, życzy tobie dobrej nocy i spokojnego czytania.

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @BBC
  Witaj.
  Te dwa przykłady, dla mnie brzmią jak bluźnierstwo.
  Prawie jak:
  „hulaj dusza piekła niema”

  „[Rz. 3/27]
  Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.”
  „[Rz.5/20]
  A zakon wkroczył, aby się upadki pomnożyły; gdzie zaś grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała, 21 Żeby jak grzech panował przez śmierć, tak i łaska panowała przez usprawiedliwienie ku żywotowi wiecznemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.”
  ..........................
  Weźmy najprostszy z prostych przykładów Biblijnych.
  Żywot Adama i Ewy przecież oni znali Boga osobiści (nie potrzebna była im wiara) a mimo to jak zrobili zły uczynek, to musieli umrzeć, tak samo jest i z nami.
 • @Grzegorz.
  „Co do, zarzucania tobie po raz trzeci, pewnego przemyślenia sprawy, widać nie przypadła tobie do gustu. A szkoda, bo mój wnuczek zrozumiał to za drugim razem.”
  Ty… myślicielu, to dlaczego jak prosiłem kilka razy, żebyś mi pokazał gdzie jest to co mi zarzucasz, to nigdy nie mogłem się doczekać?
  To tak, zachowuje się „chrześcijanin” dziadziuś?
  Chlapiesz ozorem na prawo i lewo, a jak trzeba udowodnić to co się powiedział, to znikasz, to tak jesteś nauczony postępować?
  Gdzie to wyczytałeś, że tak należy postępować, co?
  ………………….
  Proszę udowodnij mi, że ja Jezusa traktuję ja kolegę.
  Czekam, pokaż wszystkim, że mówisz prawdę.
 • @zjawa
  „Cała Biblia jest natchniona”

  To pewnie będziesz potrafił wyjaśnić poniższe sprzeczności?

  „(44) Tak samo lżyli Go i złoczyńcy, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”
  (Ew. Mateusza 27:1-66, Biblia Tysiąclecia)

  „(32) Mesjasz, król Izraela, niechże teraz zejdzie z krzyża, żebyśmy widzieli i uwierzyli. Lżyli Go także ci, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”
  (Ew. Marka 15:1-47, Biblia Tysiąclecia)

  „(39) Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas. (40) Lecz drugi, karcąc go, rzekł: Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? (41) My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił. (42) I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.”
  (Ew. Łukasza 23:1-56, Biblia Tysiąclecia)
 • @slapek 22:05:21
  Wszyscy,

  nie mogę już patrzeć na te cytaty, więc przepraszam ale zacytuje całe rozdziały. Przeczytanie ich kilka razy i odniesienie do CAŁEJ Biblii jest bardzo wskazane.

  (1) Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania? (2) Wielki pod każdym względem. Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże. (3) Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą? (4) Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony. (5) Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera? Po ludzku mówię. (6) Z pewnością nie! Bo jak Bóg ma sądzić ten świat? (7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik? (8) I czyż jest tak, jak nas spotwarzają i jak niektórzy powiadają, że my mówimy: Czyńmy złe, aby przyszło dobre? Potępienie takich jest sprawiedliwe. (9) Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami; (14) usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości; (15) nogi ich są skore do rozlewu krwi, (16) spustoszenie i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie poznali. (18) Nie ma bojaźni Bożej przed ich oczami. (19) A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu. (20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. (21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. (27) Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. (28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu. (29) Czy Bóg jest Bogiem tylko Żydów? Czy nie pogan także? Tak jest, i pogan, (30) albowiem jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych przez wiarę. (31) Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy.

  (List do Rzymian 3:1-31, Biblia Warszawska)

  (1) Cóż tedy powiemy, co osiągnął Abraham, praojciec nasz według ciała? (2) Bo jeśli Abraham z uczynków został usprawiedliwiony, ma się z czego chlubić, ale nie przed Bogiem. (3) Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość. (4) A gdy kto spełnia uczynki, zapłaty za nie nie uważa się za łaskę, lecz za należność; (5) gdy zaś kto nie spełnia uczynków, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, wiarę jego poczytuje mu się za sprawiedliwość, (6) jak i Dawid nazywa błogosławionym człowieka, któremu Bóg udziela usprawiedliwienia, niezależnie od uczynków; (7) Błogosławieni, którym odpuszczone są nieprawości i których grzechy są zakryte; (8) Błogosławiony mąż, któremu Pan grzechu nie poczyta. (9) Czy więc to błogosławieństwo odnosi się tylko do obrzezanych, czy też i do nieobrzezanych? Mówimy bowiem: Wiara została poczytana Abrahamowi za sprawiedliwość. (10) W jakich więc okolicznościach została poczytana? Było to po obrzezaniu czy przed obrzezaniem? Nie po obrzezaniu, lecz przed obrzezaniem. (11) I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia z wiary, którą miał przed obrzezaniem, aby był ojcem wszystkich wierzących nieobrzezanych i aby im to zostało poczytane za sprawiedliwość, (12) i aby był ojcem obrzezanych, którzy nie tylko są obrzezani, ale też wstępują w ślady wiary ojca naszego Abrahama z czasów przed obrzezaniem. (13) Albowiem nie na podstawie zakonu była dana obietnica Abrahamowi bądź jego potomstwu, że ma być dziedzicem świata, lecz na podstawie usprawiedliwienia z wiary. (14) Bo jeśli dziedzicami są tylko ci, którzy polegają na zakonie, tedy wiara jest daremna i obietnica wniwecz się obróciła; (15) gdyż zakon pociąga za sobą gniew; gdzie bowiem nie ma zakonu, nie ma też przestępstwa. (16) Przeto obietnica została dana na podstawie wiary, aby była z łaski i aby była zapewniona całemu potomstwu, nie tylko temu, które polega na zakonie, ale i temu, które ma wiarę Abrahama, ojca nas wszystkich, (17) jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu. (18) Abraham wbrew nadziei, żywiąc nadzieję, uwierzył, aby się stać ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co powiedziano: Takie będzie potomstwo twoje. (19) I nie zachwiał się w wierze, choć widział obumarłe ciało swoje, mając około stu lat, oraz obumarłe łono Sary; (20) i nie zwątpił z niedowiarstwa w obietnicę Bożą, lecz wzmocniony wiarą dał chwałę Bogu, (21) mając zupełną pewność, że cokolwiek On obiecał, ma moc i uczynić. (22) I dlatego poczytane mu to zostało za sprawiedliwość. (23) A nie napisano tego, że mu poczytano tylko ze względu na niego, (24) ale ze względu na nas, którym ma to być poczytane i którzy wierzymy w tego, który wzbudził Jezusa, Pana naszego, z martwych, (25) który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego.

  (List do Rzymian 4:1-25, Biblia Warszawska)

  (1) Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, (2) dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej. (3) A nie tylko to, chlubimy się też z ucisków, wiedząc, że ucisk wywołuje cierpliwość, (4) a cierpliwość doświadczenie, doświadczenie zaś nadzieję; (5) a nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany. (6) Wszak Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. (7) Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. (8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (11) A nie tylko to, lecz chlubimy się też w Bogu przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przez którego teraz dostąpiliśmy pojednania. (12) Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli; (13) albowiem już przed zakonem grzech był na świecie, ale grzechu się nie liczy, gdy zakonu nie ma; (14) lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść. (15) Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa. (16) I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków. (17) Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. (18) A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi. (19) Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu dostąpi usprawiedliwienia. (20) A zakon wkroczył, aby się upadki pomnożyły; gdzie zaś grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała, (21) żeby jak grzech panował przez śmierć, tak i łaska panowała przez usprawiedliwienie ku żywotowi wiecznemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

  (List do Rzymian 5:1-21, Biblia Warszawska)

  W tych rozdziałach jest mowa o tym, że WIARA JEST WAŻNIEJSZA OD ZAKONU. Paweł nigdzie nie namawia do grzechu, wręcz przeciwnie. Ale Paweł wie że żaden człowiek nie jest w stanie nie grzeszyć, ludzie mogą starać się nie grzeszyć, ale to jest niewykonalne. Dlatego właśnie jest łaska.

  Jak jest łaska, to wcale nie znaczy że można sobie robić co się chce, trzeba się starać uczynkami udowadniać wiarę. Ludzie są niedoskonali, jakby gwarantem zbawienia były przede wszystkim przykazania to nikt by nie miał szansy.

  Pozdrawiam pokornych
 • @slapek 22:34:36
  Slapek,

  No to masz kolejny powód żeby wyciąć tym razem ewangelie Marka, Mateusza i Łukasza. Jak Ci coś zostanie z Biblii to taj znać pogadamy o tym.


  Pozdrawiam tych którym zrobiło się przykro.
 • @slapek 22:34:36
  Czytam wasze tematy od dłuższego czasu slapek, i właśnie pokazałeś co prezentujesz i jak TRAKTUJESZ Pana Jezusa Chrystusa , pisząc po raz kolejny jak by to był twój kolega...
  "Proszę udowodnij mi, że ja Jezusa traktuję ja kolegę."
  Panu Jezusowi nie mówi się na Ty tylko Pan.
  Jeżeli nie widzisz nic w tym złego to źle, ja od niedawna czytam Pismo Święte i moje odczucie jest podobne do Grzegorza i bym nawet powiedział ze jest to ciężko wytłumaczyć, i nigdy nie powiem Jemu na Ty. Myślę że powinieneś sie nad tym zastanowić.
 • @zjawa
  A co z wersetami dotyczącymi złoczyńców, dlaczego jest sprzeczna relacja Ewangelistów?
  Potrafisz to wytłumaczyć?
 • @Piórnik
  Możesz mnie zacytować?
 • @slapek 23:00:25
  Proszę bardzo:

  Napisałeś: "Proszę udowodnij mi, że ja Jezusa traktuję ja kolegę."

  Do Pana Jezusa nie zwraca sie na Ty tylko Pan!
  slapek czy ty nie wiesz co ty piszesz?
 • @zjawa
  zjawa ja też bym cię prosił o wytłumaczenie, jeżeli jest to możliwe.
  pozdrawiam
 • @slapek 22:57:03
  Slapek,

  Od kilku godzin Ci próbuję, tłumaczyć, a Ty ewidentnie nie słuchasz. Mógłbym Ci powiedzieć, że być może Marek i Mateusz stali dalej niż Łukasz i nie słyszeli dokładnie co mówili złoczyńcy, ale co z tego jak za chwilę przytoczysz jakiś kolejny przykład.

  Całkowicie z dobrej woli, ponieważ uważam że do każdego trzeba podchodzić z szacunkiem, próbuję naprowadzić Cię na to że Bóg nie kłamie. A ty z każdym kolejnym postem przytaczasz cytaty, które według Ciebie są sprzeczne ze sobą.

  Wołanie o dowód do ludzi to nie jest dobra droga, ponieważ żaden człowiek niczego Ci nie udowodni. Najważniejsza jest wiara, potem dowody przyjdą same. Może spróbuj Boga poprosić, niedługo trzeba iść spać, to dobry moment.

  Pozdrawiam wszystkich dobranoc.
 • @Piórnik
  „Do Pana Jezusa nie zwraca sie na Ty tylko Pan!
  slapek czy ty nie wiesz co ty piszesz?”
  Weźmy pierwszy lepszy werset z Biblii, i jak widzisz też niema słowa pan, i jak to wytłumaczysz?

  „(3) Piłat zapytał Go: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział mu: Tak, Ja Nim jestem.”
 • @slapek 23:32:51
  3 Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: «Niech Jezus będzie przeklęty!». Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus» 1 kor 12/3

  Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie to wystarczy.
 • @zjawa
  „że być może Marek i Mateusz stali dalej niż Łukasz i nie słyszeli dokładnie co mówili złoczyńcy”
  Człowieku nie wypisuj bzdur, przecież obaj napisali, co złoczyńcy mówili.
  „które według Ciebie są sprzeczne ze sobą.”
  Chyba widzisz sam, że są sprzeczne!
 • @Piórnik
  Ośmielisz się zarzucić Ewangelistom, że niemieli szacunku do Jezusa, skoro w Biblii jest dosyć często spotykane samo Jezus bez pan?
  Czy tylko mnie sobie upodobałeś?
  A jak sprawa się rozwija z moim pytaniem:
  Czy Paweł był uczniem Jezusa?
 • @Piórnik
  Świadczy o tobie bardzo dobrze, że masz tak wielki szacunek dla Zbawiciela, ale musisz być ostrożny, ponieważ jest jeszcze takie znaczenie słowa, pan:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_(mitologia)
  Ja jeszcze zna i taki werset:

  „(21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”
  Mateusza 7.

  I co ty, na to?
  Nie jest sztuka samą w sobie mówienie Panie, Panie!
 • @slapek 00:00:00
  Odpowiedzi na twoje pytanie ode mnie nie uzyskasz :
  Napisałeś :" Nie mądry to ty jesteś."
  Skoro jestem taki niemadry to jak mam Ci to wytłumaczyć, chodź ja to rozumiem ?
  slapek z całym szacunkiem skoro nie zrozumiałeś wersetu który zamieściłem wyżej, to daje mi to tylko jedno do myślenia NIE BYŁO TOBIE DANE TEGO ZROZUMIEĆ. Dla mnie koniec na ten temat życzę dobrej nocy.
 • @Piórnik
  „Napisałeś :" Nie mądry to ty jesteś."
  Skoro jestem taki niemadry to jak mam Ci to wytłumaczyć”
  ...................
  Kto pierwszy inaczej rozumiejących wersety Biblijne, potraktował słowem „nie mądry” ja czy ty?
  Jak ty kogoś nazwiesz nie mądry to jest ok.., natomiast jak wróci to do ciebie to jest niedobrze?
  Również życzę dobrej nocy.
 • @BBC
  BBC, A TY CZYIM JESTEŚ UCZNIEM!

  Witajcie!

  BBC napisał powyżej do zjawy:

  ``Niemniej nigdzie nie ma dowodu na to, że Pan wybrał Pawła na Swojego apostoła (NAWET UCZNIEM NIE MÓGŁ BYĆ BO NIGDY ZBAWICIELA NASZEGO NIE WIDZIAŁ). Zbawiciel Nasz nigdzie tego nie objawił, że Paweł jest apostołem.``

  BBC, sugerujesz, że Apostoł Paweł nie mógł być nawet uczniem Pana Jezusa, PONIEWAŻ GO NIE WIDZIAŁ? Czyżby zatem dzisiaj, nie było już uczniów i uczennic Pana Jezusa?

  Możesz być pewny, że nie widziałem Pana Jezusa cielesnymi oczami. Widzę Jego Działalność wzrokiem duchowym, ale nie cielesnymi zmysłami (choć i w tej materii mam swoje dowody), jednak jestem uczniem Pana Jezusa!

  Wiesz, tak sobie myślę, że wprowadzasz tutaj od czasu do czasu jakieś nowe nauki, by zatrwożyć słabych i… umocnić mocnych.

  Zresztą, niewidzenie Nauczyciela wcale nie oznacza, że nie jest się Jego uczniem. Podam Ci taki ludzki przykład:

  W Australii, w głębi kontynentu, kiedyś dzieci kontaktowały się z nauczycielem tylko przez radio. Odbywały się normalne lekcje i jakieś egzaminy, natomiast prawie nigdy uczeń nie widział swojego nauczyciela. Jednak możesz być pewny, że ci uczniowie bezapelacyjnie nazywali siebie uczniami Pani Stanford, lub Pana Smitha.

  Gdy Pan Jezus miał już odejść do Swojego Ojca, do Nieba, wydał między innymi taki rozkaz Apostołom:

  ``19) Idźcie tedy i CZYŃCIE UCZNIAMI wszystkie narody…``

  Ewangelia według Mateusza 28:19

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  No cóż, wiesz chyba, że Korneliusz, nie widział Pana Jezusa, jednak posłał swoich ludzi po Apostoła Piotra i ten wyłożył mu Naukę Zbawiciela. Korneliusz uwierzył i stał się uczniem Pana Jezusa.

  A wiesz skąd wiem, że Korneliusza należy nazwać uczniem Zbawiciela?

  Ponieważ Apostoł Piotr głosząc Mu Słowo Boże, wypełnił dokładnie Rozkaz Mistrza:

  ``Idźcie tedy i CZYŃCIE UCZNIAMI wszystkie narody…``.

  Reasumując powiem, że Korneliusz pomimo, że Pana Jezusa nie widział, stał się Jego uczniem, poprzez Piotrowe głoszenie.

  Zatem Twój wywód sugerujący, że Paweł nie mógł być nawet uczniem Zbawiciela, ponieważ Go nie widział, jest bezpodstawny!

  Ja oczywiście wiem, że Paweł widział Mistrza jadąc do Damaszku, ale na razie nie łam tym sobie głowy!

  W swoim artykule udowodniłem, że Piotr Apostoł chwali Pawła i jego listy. Dlaczego BBC? Dlaczego Piotr chwali fałszywego (według Ciebie), ucznia Zbawiciela? Dlaczego Duch Boży, Który kierował Piotrem, nie rozpoznał w Pawle oszusta i szarlatana?

  Zacznij wreszcie odpowiadać na pytania, zgodnie z tematem artykułu BBC.
  Po to w końcu go napisałem, czyż nie?

  No i na koniec, pytanie osobiste do Ciebie. Mam nadzieję, że odważysz się mi na nie odpowiedzieć.

  Ty, nie widziałeś Pana Jezusa Chrystusa, podobnie jak (według Ciebie), Pana Jezusa nie widział Apostoł Paweł.

  Zatem na podstawie Twoich słów, NIE JESTEŚ JEGO UCZNIEM!

  JAK NIE JEGO, TO CZYIM BBC?


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @BBC, slapek
  Stawiacie absurdalne tezy i sami sobie przeczycie.

  Pierwsza teza:

  Apostol Pawel nie mogl byc uczniem Pana Jezusa, bo nie widzial Go przed smiercia. Nie chodzil z Nim.

  Podalam juz wczesniej Judasza, ktory znal cielesnie Pana Jezusa.

  Co Pan Jezus mowi do Filipa?

  " Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?
  Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca " (Jan.14:9)

  Widziec (znac) cielesnie, NIE znaczy widziec (znac) DUCHOWO.

  Jesli bycie uczniem Pana Jezusa jest uwarunkowane cielesnym znaniem, to liczba uczniow skonczylaby sie ze smiercia Apostolow.

  Wtedy wy na pewno uczniami Pna Jezusa NIE jestescie, a wiec swiadczycie przeciwko sobie.
  Wlasnie do takich absurdow prowadzi wasze rozumowanie.


  Pan Jezus powiedzial:

  " (20) Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie" (Jan.17:20)


  Apostol Piotr nazwal Apostola Pawla ''UMILOWANYM BRATEM'' (2Pio.315)

  Apostol Piotr potwierdza nauki Apostola Pawla i ja wierze dzieki slowu Piotra, a wy czemu NIE wierzycie Piotrowi, ktory znal Pana Jezusa???

  Czy Apostola Piotra tez podejrzewacie o to, ze jest falszywym apostolem???

  Poczytajcie niewierni:

  (19) Idźcie tedy i czyńcie UCZNIAMI wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem.
  A oto JA JESTEM Z WAMI po wszystkie dni aż DO SKONCZENIA śWIATA." (Mat.28:19,20)

  Pan Jezus jest z Apostolami caly czas. Jest z Piotrem, Mateuszem..., i Pawlem!!!

  A wy mowicie, ze szatan przekrecil Ewangelie, ze Pan Jezus NIE jest z Apostolami, lecz, ze Ewangelie szatan napisal, wpisujac tam Pawla???

  NIE niewierni, Pan Jezus NIE dozwoli na to, bo jest z NIMI i nami do konca swiata!!!

  Mala wasza wiara, a wasze uczynki swiadcza o tym, bo zamiast czerpac nauke z Biblii, dobraliscie sie do wyrywania kart z Niej!


  Napisano, ze wiara BEZ uczykow jest martwa!

  Mowicie, ze wierzycie, ale wasze slowa (uczynki), swiadcza, ze wcale NIE wierzycie.

  Nawet Apostolowi Piotrowi NIE wierzycie, kiedy ten nazywa Apostola Pawla 'umilowanym bratem'!

  Nasze slowa, nasze czyny SWIADCZA o tym, czy wierzymy, czy tez NIE wierzymy.

  Bo czyny (slowa) z wiary sa i o naszej wierze swiadcza.  Mowicie, ze przez Prawo dostepuje sie zbawienia???

  Tak mowi antychryst!

  Tak mowi ten, ktory zapiera sie Zbawiciela!!! Ten, ktory mowi, ze Pan Jezus jest niepotrzebny, aby byc zbawionym, nie jest Zbawicielem!!!

  Jezus Chrystus jest Zbawicielem, a nie Prawo!!!

  Spelniam Przykazania Boga, bo mam je w sercu, bo wierze!!!

  Czy mozna spelniac Przykazania NIE wierzac???

  Pan Jezus mowi: BEZE MNI NIC NIE MOZECIE!!!

  A wy mowicie, NIE prawda!!!

  Przeczycie calej Biblii, a nie tylko Apostolowi Pawlowi!

  Przeczycie Zbawicielowi!!!
 • @zjawa 19:42:38
  "Eonmark,

  Napisałeś że ja napisałem:

  " Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa."

  Nie ja tak napisałem tylko Paweł. To po pierwsze."  Pomylilem sie i zamiast napisac ze napisal to Pawel, napisalem ze Ty.
  Czy nie uwazasz ze to takie infantylne robic z tego sprawe, skoro w nastepne zdanie potierdza ze chodzilo mi o Pawla i kazdy zrozumial o co chodzilo, lacznie z Toba?

  Byle tylko pokazac ze gdzies sie myle?  " A po drugie wyrwanymi zdaniami z kontekstu to można nawet udowodnić, że krasnoludki rządzą światem."


  Oczywiscie...jak nie ma zadnych innych argumentow, to albo pozostaje pomowienie o klamstwa, albo stary jak swiat zwrot pt: 'Wyrwane z Kontekstu'.

  Na dobra sprawe wszystko moze byc tak zaklasyfikowane.
  Moze za kazdym razem cytowac cala Biblie, zeby nie narazac sie na pomowienie o 'wyrywanie z kontekstu' ?


  Niczego nie wyrwalem z kontekstu.

  Ty albo nie widzisz tego bo nie mozesz zobaczyc, albo nie chcesz?

  Ten caly Kontekst o ktorym wspominasz, jeszcze bardziej pograza Pawla i jego Nauki.


  Wiec zaczniemy od poczatku:

  1.
  "21 Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków."

  Pawel mowi ze wreszcie zostala objawiona Prawda o Sprawiedliwosci Bozej.
  Taka ze Sparwiedliowsc Boza jest 'Niezalezna' od Prawa - Prawa Bozego czyli 10 przykazan potrzebnych dla wyznaczenia moralnego kregoslupa kazdej duchowej i rozumnej istocie.
  A wszystko to ma byc Rzekomo Poswiadczone przez 'To Prawo' i przez Prorokow ???

  2.
  "22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: "

  Sprawiedliwoscia Boza jest Wiara w Jezusa Zbawiciela dla tych ktorzy Wierza.Doslownie: Sprawiedliwosc przez wiare dla wiary !!!
  Innymi slowy, zeby bylo latwiej zrozumiec ten absurd:
  dla wszystkich ktorzy wierza - sprwiedliwa jest wiara.
  Bo nie ma tu roznicy...jakiej roznicy?

  3.
  "23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. "

  Wszyscy przez fakt ze zgrzeszyli pozbawienie sa chwaly, ale Dostepuja Usprawiedliwienia, czyli Zycia Wiecznego ZA DARMO !
  Jest To Laska Boga...bo OKUP za ta laske Zaplacil Jezus.
  Innymi slowy: Zgrzeszyliscie - nie macie zycia wiecznego, ale DARMO je dostaniecie, bo Bog przyjal OKUP od swego Syna za nasze Grzechy.
  Nic wiec sie nie martwcie, mozecie ROBIC co CHCECIE a i tak was Ojciec przyjmie, jezeli tylko Wierzyc Bedziecie w Jezusa...no ze jest Bogiem oczywiscie.

  4.
  ". 25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. "

  Bog Wyslal Jezusa jako z gory ustalona ofiare przeblagalna dla samego siebie, tak by ustanowic WIARE jako Sposob Przeblagania, i nadac temu Mocy - przypieczetowujac to Krwia swojego Dziecka.
  Wiara Jedymym Warunkiem! Znowu.


  5.
  " Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się 26 w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa."

  W ten sposob Bog okazuje ze Sprawiedliwosc Jego polega na tym ze grzechy popelnione dawniej odpuszcza tylko po to by teraz Ujawnic Swoja Sprawiedliwosc i pokazac nam ze sam Jest Sprawiedliwy a do tego USPRAWIEDLIWIA KAZDEGO KTO WIERZY w JEZUSA...

  TO ci dopiero jest BELKOT!!!
  Takie zakrecenie to musi byc w mysl nauki Jezusa ; TAK , tak, NIE, nie...?

  To zakrecone na potege zdanie mowi jezykiem ludzkim ze:
  Boza Sprawiedliwosc polega na tym ze odpuszcza grzechy zeby pokazac swoja sprawiedliwosc i ze sam jest sprawiedliwy i ze kazdego usprawiedliwia - daje zycie wieczne - za samo WIARE w JEZUSA.

  Jeszcze Krocej:
  Pawel po raz kolejny, w tym krotkim fragmencie, powtarza dogmat o Wierze w Jezusa.


  5.
  "27 Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? "

  Pawel zadaje pytanie, gdzie jest podstwa do Chwaly - zaszczytu?
  Mowi ze zostala Uchylona.
  Zadaje pytanie przez jakie Prawo, czy przez Prawo Uczynkow - Czyli Kodeks Postepowania dany od Boga?


  6.
  " Nie, przez prawo wiary"

  Pawel zaprzecza sam sobie.
  Mowi nam ze podstwa do chwaly zostala uchylona nie przez Prawo Uczynkow, ale przez Prawo Wiary.

  Innymi slowy:
  Podstwa do Chwaly zostala uchylona nie przez 'Dekalog', ale prze Wiare.


  7.
  " 28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. "

  Pawel znowu sobie zaprzecza, doslownie zdanie po zdaniu.
  Jeszcze przed chwila mowil ze nie przez Prawo Boze uchylona zostaje podstawa do Chwaly a przez Wiare, a teraz mowi co sadzi:

  Szadzi bowiem, ze czlowiek osiaga usprawiedliwienie - zycie wieczne - przez Wiare!!! - NIEZALEZNIE OD PELNIENIA NAKAZOW PRAWA - czyli NAKAZOW BOGA !!!


  8.
  "29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. "

  Pawel naucza ze nie jest ograniczony tylko do Zydow ale jest Bogiem wszystkich.

  9.
  "30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę."

  Poniewaz Jeden jest Bog wiec usprawiedliwia Zyda dzieki Wierze a nie Zyda przez Wiare.

  Pawel znowu powtarza ze Wiara jest Kluczem do Krolestwa Niebieskiego...
  Czym zaprzecza Bogu, bo Starotestamentowy Bog ustanowil Dekalog nie dla kaprysu, ale jako Duchowy Elementarz, ktory przestrzegany przez czlowieka mail byc gwarantem niesmiertelnosci jako nagrody za taka postawe. Wiara nie byla tym co ustanowil Bog jao warunek zdania egzaminu. Wiara byla tylko DOPELNIENIEM...Naturalnym Dopelnieniem wynikajacym z prawidlowej postawy czlowieka ktory wybieral posluszenstwo wobec tego PRAWA.
  Poniewaz wybierajac posluszenstwo wzgledem tego Prawa przynosilo Dobre Owowce - czlowiek sporzywajac je wiedzial ze zawdziecza je Bogu ktory jest sprawca tych owocow dzieki podarowaniu ludziom Kodeksu Moralnego.Stad Naturalna Wiara. Wiara ktora jest rodzajem Duchowej Zaplaty dla Boga, od Szczesliwej duchowo i materialnie ludzkosci.

  Pawel Wmawia Bogu ustanowienie innych regul.
  Nie Prawo a Wiara.

  10.
  " 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.

  Tutaj Pawel przeszedl samego siebie.

  Poraz kolejny wciska, jak dobry spec od informacji podprogowej co to pojawiaja sie blyskami w kolko i kolko az zmiekcza umysl czlowieka, ze Wiara jest przewspaniala i wcale a wcale nie obala Prawa Bozego przez postawienie Wiary nad Prawem.

  I tutaj uwidacznia sie geniusz Pawla:

  MY TYLKO WLASCIWE PRAWO USTAWIAMY!!!


  MY, czyli KTO?

  BOG?

  JEZUS?

  Czy czlowieki?

  'Czlowieki to sa fajne' chcialo by sie zacytowac, ale nie tym razem.

  Pawel i 'spolka' USTAWIAJA NOWE PRAWO.

  NOWE PRAWO To WIARA w JEZUSA - BOGA.

  Malo Tego, WIARA w WIARE jak wczesniej powiedzial.


  No i masz ci czlowieku, ostrzegano ze bedzie wielkie zwiedzenie, czy nie?

  To czego sie dziwic.

  Jak ktos przeczyta dokladnie ze zrozumieniem, to ostatnim zdaniem tego cytatu, Pawel zaprzecza sam sobie poraz kolejny, wzgledem tego co napisal jedno zdanie wczesniej.


  "30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę. 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy."

  Skoro Bog daje Zycie wieczne dzieki wierze, to dlaczego Pawel tlumaczy sie ze Nie robi nic zlego?
  A Skroro Bog podarowuje czlowiekowi zycie wieczne dzieki wierze i przez wiare, to po co USAWIAC NOWE PRAWO, skoro juz rzekomo Bylo?


  Zjawo, czy teraz nie wyrwalem z kontekstu?

  Czy moze nie rozumiem co tu Pawel nawyczynial?  "Prawo ustalamy właściwie, czyli najpierw wiara potem uczynki. W takiej sytuacji na zbawienie ma szansę każdy. "


  Naprawde?
  Dzieki temu ze Pawel USTAWIA NOWE PRAWO na zbawienie ma szanse kazdy?

  A nie przyszlo Tobie Chlopie do glowy, ze wystarczylo zeby Pawel Nauczal DEKALOGU i Tlumaczyl Jak Cenne Jest to Prawo?
  Jak Wymierne , namacalne DOBRO materialne i wazniejsze - Duchowe za soba niesie Jego uczciwe przestrzeganie?  "Świetnym dowodem jest tu przykład łotra, który już nie miał czasu na żadne uczynki, ale dzięki temu, że uwierzył dostąpi zbawienia."


  Sprawa lotra na krzyzu...tak...

  Zastanawialem sie nad tym przykladem.

  "
  39 Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». 40 Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». 42 I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». 43 Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju». "

  Jak spojrzy sie na opisana historie na 'trzezwo' bez 'religijnego uniesienia', to sprawa nie jest taka oczywista.

  Skad 'Dobry Lotr' wiedzial ze Jezus to Bog?

  Czy jak ktos przedstawi sie nam jako Bog, to wirzac temu zapewnieniu postepujemy prawidlowo?

  A co jak pojawilby sie szatan ktory mowi ze jest Bogiem, nie znajac Go, nie wiedzac czego naucza, czy madrym jest obdarzac takie Wyznanie Wiara?


  Jedyne co w moich oczach usprawiedliwia lotra na krzyzu i sprawia ze Jezus obiecuje mu wejscie do Krolestwa Niebieskiego, to fakt ze z ust Lotra padaja slowa Zrozumienia Wlasnych Grzechow.

  To, wraz ze skarceniem zlej postawy innego lotra wiszacego na krzyzu i wytlumaczenie mu ze Jezus jest Niewinny a zginie wraz z nimi, wspolczucie wzgledem czlowieka niewinnego , poczucie w zwiazku z tym nieprzyzwoitej niesprawiedliwosci, oraz wyznanie skruchy ( przyznanie sie do zlego zycia) jest okolicznoscia ktora moze usprawiedliwiac taki final historii.
  Wiemy przeciez z przypowiesci o robotnikach, ze nawet jak przyjda popracowac na ostatnia godzine, to wejda do krolestwa Niebieskiego, co nie zawsze spotyka sie ze zrozumnieniem tych ciezko pracujacych...ale takie jest Prawo Milosci.

  Czy lotr ten wiec zapacowal w ostatniej chwili swoja duchowa postawa?
  Jego duchowa postawa byla Uczynkiem.
  Mozna by tak przyjac.

  Ale probuje sie wmowic ze przyklad lotra to przyklad nadrzednosci Wiary...

  Mysle ze to jest glebokie nieporozumienie.

  Wiara w tym przypadku moze byc tylko dopelnieniem i jest wynikiem Glebokiej Nadziej lotra na wybaczenie i Zycie.

  Nadal pozostaje sprawa Latwowiernosci i neibezpieczenstw z tym zwiazanych.


  "A gdyby ten łotr żył dalej, to starałby się nie grzeszyć, ponieważ swoimi grzechami zaprzeczałby swojej wierze."

  To jest czyste gdybanie.
  Tak samo mozemy powiedziec ze gdyby zyl dalej, to moglo by go nie byc na krzyzu i dlatego by dalej byl lotrem, az do moementu w ktorym byl na krzyzu...

  Gdybanie w tym konkretnym przykladzie.  "Paweł w swoich listach tłumaczy wielką łaskę Boga dla ludzi. Łaskę dzięki której każdy ma szansę się nawrócić, zmazać swoje grzechy. "

  Pawel zaprzecza Nauka Jezusa i wmawia w Boga Prwao Wiary, co jest NIE PRAWDA.


  Pozdrawiam Ciebie Zjawo.

  P.S:

  Nie smieszy Ciebie pozdrawianie 'swoich'...tylko tych ktorzy mysla tak jak Ty?
  Albo nazywanie Boga 'moim Bogiem'...tak jak niektorzy robia?

  A co z Miloscia?

  Czy nie Nauczal Jezus ze kochcanie tych ktorzy nas kochaja to jeszcze nie jest pelna Milosc?
 • @slapek 22:05:21
  Napisales:

  "Weźmy najprostszy z prostych przykładów Biblijnych.
  Żywot Adama i Ewy przecież oni znali Boga osobiści (nie potrzebna była im wiara) a mimo to jak zrobili zły uczynek, to musieli umrzeć, tak samo jest i z nami."


  Dobrze slapku, wezmy ten prosty przyklad.

  Adam i Ewa znali Boga osobiscie, ale czy wierzyli SLOWU Boga???

  Wiara w Boga, to nie to, ze ja wierze, ze On jest. Demony tez w to wierza!!!

  Wiara w Boga, to wierzenie JEGO SLOWU.

  Ewa powtorzyla Slowa Boga, ale NIE wierzyla, ze jak zje owoc umrze.
  Dlatego, ze NIE wierzyla SLOWU Boga, dlatego zgrzeszyla.

  Ale, gdyby wierzyla SLOWU Boga, to nie dalaby sie zwiesc!!!


  Dlatego Apostol Pawel pisze:

  " (27) Gdzież więc chluba twoja?
  Wykluczona!
  Przez jaki zakon?
  Uczynków?
  Bynajmniej, lecz przez zakon WIARY.
  (28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony PRZEZ wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.
  (29) Czy Bóg jest BOGIEM TYLKO Żydów?
  Czy NIE pogan także?
  Tak jest, i pogan, (30) albowiem jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych NA PODSTAWIE wiary, a nieobrzezanych PRZEZ WIARE. (31) Czy więc zakon UNIEWAZNIAMY przez wiarę?
  Wręcz PRZECIWNIE, zakon UTWIERDZAMY!!!." (Rzym.3:27-31)


  Czy Izraelici spelniali Prawo, bo NIE wierzyli???
  Czy najpierw otrzymali Prawo, a potem dopiero Bog wyprowadzil ich z Egiptu?

  Albo czy Abracham najpierw sie obrzezal i dopiero pozniej uwierzyl Bogu i wyszedl z ziemi przodkow?

  Czy Noe zostal uratowany z potopu, bo nie wierzyl?
  Czy z niewiary budowal Arke, bo NIE wierzyl?
  Czy tez budowal Arke, bo wierzyl Bogu, ze przyjdzie potop???

  Albo Lot, czy wyszedl z Sodomy, bo nie wierzyl?
  Czy dlatego, ze wierzyl?
  A co z zona Lota?
  Dlaczego sie odwrocila?
  Bo wierzyla, ze ma sie nie odwracac za siebie?

  Dlaczego Izarelici sie obrzezywali?
  Bo nie wierzyli?
  Czy tez obrzezanie na ciele, bylo 'pieczecia' ich wiary?

  A my teraz mamy miec obrzezane serca!!!

  A moze uwazsz, ze trzeba sie cielesnie obrzezywac?
  Czy masz cielsne obrzezanie?
  Bo jesli nie masz, TO NIE zachowujesz Prawa!!!

  Uwazasz, ze zydzi przez obrzezywanie i zachowanie Prawa beda zbawieni????

  Wszystkie nasze uczynki swiadcza o wierze, sa z wiary!!!
  NAJPIERW wiara, a potem uczynki.


  Slapku, podwazajac Apostolow Piotra, Pawla..., nazywajac Apostola Pawla falszywy Apostolem, stajesz po stronie przeciwnikow Jezusa Chrystusa - Slowa Boga!!!

  " (25) wystarczy uczniowi, aby był jak jego mistrz, a sługa jak jego pan; jeśli gospodarza Belzebubem nazwali, TYM BARDZIEJ jego domowników! "(Mat.10:25)


  Ty podwazasz Apostolstwo Pawla, bo NIE znasz Jezusa Chrystusa.
  A nie znasz Jezusa Chrystusa, bo nie wierzysz, ze Zyje,ze Zmartwychwstal.

  Dlatego nie zwracasz sie do Niego i dlatego tez mowisz, ze do Apostola Pawla NIE mogl Mowic Zbawiciel.
 • W obronie słów naszego Zbawiciela
  Niestety nikt tutaj nie zauważył kilku rzeczy. Problemy które tutaj poruszyłem można ująć w kilku punktach
  1. W całej Biblii, żaden z apostołów i uczniów Naszego Zbawiciela nie nazwał Pawła Apostołem.
  2. Tylko Paweł w swoich listach nazywa siebie apostołem.
  3. Paweł nigdy nie widział naszego Zbawiciela
  4. Paweł naucza czegoś przeciwnego od tego czego nauczał nasz Zbawiciel

  Zasugerowałem również, że :
  1. List do Teofila – ewangelia Łukasza była pisana na polecenie i wg wskazówek Pawła.
  2. Łukasz i inni współpracownicy uczniowie ( raczej współtowarzyszę) Pawła także nie widzieli naszego Zbawiciela.
  3. Łukasz pisze do Teofila, że wszystko szczegółowo przebadał - czyli czym jest jego list? Zbiorem informacji o naszym Zbawicieli z drugiej i trzeciej ręki.
  4. Zasugerowałem również, że Dzieje Apostolskie też mogły być utworem pisanym na polecenie i wg wskazówek Pawła ( objawienie na Pustyni jest opisane 3x i za każdym razem inaczej)

  Przytoczyłem kilkanaście fragmentów słów naszego Pana i Zbawiciela i kilkanaście fragmentów listów Pawła i pism Łukasza które są przeciwieństwem tego czego nauczał nasz Zbawiciel.
  Podałem również, że w ewangelii Marka i Mateusza obaj Łotrzy ukrzyżowani obok Naszego Zbawiciela URAGALI MU.
  Natomiast Łukasz podaje w swojej ewangelii całkiem coś innego, że Jeden Łotr urągał Panu a drugi Naszemu Zbawicielowi współczuł i uwierzył w Niego. Taki obraz śmierci naszego Zbawiciela najprawdopodobniej jest dziełem Pawła (co potwierdza Orygenes i … ) dlatego, że mamy tutaj niepojętą rzecz …. Zbawienie nie przez uczynki ale przez wiarę! – czy aby Łukasz wszystko szczegółowo przebadał ? Przecież bezpośredni uczniowie naszego Pana napisali coś innego.

  CZY NIE ZAUWAZYLIŚCIE, ŻE TYLKO JA I SLAPEK W TEJ DYSKUSJI BRONILIŚMY NASZEGO BOGA, ZBAWICIELA I JEGO SŁÓW? WY NATOMIAST BRONILIŚCIE CZŁOWIEKA STWORZENIE NASZEGO PANA KTÓRY TO NASZEGO ZBAWICIELA NIE WIDZIAŁ , NIE BYŁ JEGO UCZNIEM A TYM BARDZIEJ APOSTOŁEM.
  PODAWAŁEM DOWODY I SLAPEK TEŻ i NIC DO WAS NIEDOTARŁO, BICZOWALIŚCIE MNIE SWOIMI POSTAMI CO Z RADOŚCIĄ ZNOSIŁEM DLA IMIENIA NASZEGO ZBAWICIELA.

  Fundamentem tego co dał nam nasz Pan jest ewangelia Mateusza, Marka i Jana oraz Apokalipsa św. Jana bo to jest czyste słowo Boże.

  Tego uczył nasz Zbawiciel !!!
  ZAKON + UCZYNKI + WIARA = ZBAWIENIE

  Tego uczył Paweł.
  WIARA = ZBAWIENIE
 • @57KerenOr 00:43:06
  "BBC, sugerujesz, że Apostoł Paweł nie mógł być nawet uczniem Pana Jezusa, PONIEWAŻ GO NIE WIDZIAŁ? Czyżby zatem dzisiaj, nie było już uczniów i uczennic Pana Jezusa?

  Możesz być pewny, że nie widziałem Pana Jezusa cielesnymi oczami. Widzę Jego Działalność wzrokiem duchowym, ale nie cielesnymi zmysłami (choć i w tej materii mam swoje dowody), jednak jestem uczniem Pana Jezusa!"  Chcesz powiedziec ze Pawel byl Bezposrednim Uczniem Jezusa?


  Przyjmujac Twoje okreslenie Uczen dla kazdego kto uczy sie o Jezusie z kart Biblii oraz od innych ludzi piszacych o Jezusie, gloszacych nauki Jezusa, czy PAWEL stal sie UCZNIEM JEZUSA czytajac Ewangelie?

  Czy Pawel Twierdzi ze Jezus Objawil sie mu osobiscie i powierzyl mu misje, oraz odpuscil mu grzechy?


  Jak czesto zdarza sie ze Jezus objawia sie na pustkowiach jako swiatlo z Nieba, ktore powierza Misjie tworzenia Nowego, Wlasciwego - Prawa?

  Prawa, ktore staje sie Podwalina do budowy Instytucji religijnej?

  Jak czesto sie zdarza, ze pojaiwajacy sie Jezus nakazuje pisac jak nalezy Go rozumiec po to by to pozniej wciagac do Ustalonego Kanonu spisane Ksiegi?


  Ile razy sie objawili Pawlowi Jezus ze zdazyl go nauczyc co myslec i jak.Jak postepowac.
  Ile razy Pawel byl swiadkiem nauczania tlumow i ile uslyszasl przypowiesci z ust jezusa?

  Czytal je u innych Apostolow?

  Pawel, jezeli byl uczniem Jezusa, to nie takim jak uczniowie 'oryginalni' ktorzy doswiadczyli wrqaz z Jezusem pewnej 'Wedrowki'.

  Wedrowki emocjonalnej, duchowej, problemow, rozczarowan, nieporozumien, radosci, olsnien, milosci.

  Czy to wszystko bylo rowniez udzialem pawla?

  Nic o tym nie wiemy.

  Pawel mogl byc uczniem Jezusa na tych samych warunkach, na jakich inni ludzie, przez dowiadywanie sie o Jego naukach od tych, ktorzy byli swiadkami bezposrednimi, lub posrednimi.

  Pawel nigdy nie spotkal Jezusa zanim Ten nie powrocil do Nieba w CIELE.

  Pawel opowiada o Jezusie 'duchowym' ktory jako Swiatlo odmienili jego zycie, wyznaczajc mu misje...  "W swoim artykule udowodniłem, że Piotr Apostoł chwali Pawła i jego listy. Dlaczego BBC? Dlaczego Piotr chwali fałszywego (według Ciebie), ucznia Zbawiciela? Dlaczego Duch Boży, Który kierował Piotrem, nie rozpoznał w Pawle oszusta i szarlatana?"


  Chlubisz sie tym ze udowodniles ze czlowiek poswiadcza o czlowieku?

  To znaczy, dumny jestes ze Piotr zaswiadcza o Pawle, co uznajesz za koronny przyklad wiarygodnosci Pawla, ale nawet nie smiesz odpowiedzic kto klamie, Jezus czy Pawel.

  Bo Pawel naucza odwrotnie do Jezusa.

  Ale o tym cisza z Twojej Strony...?

  Piotr byl chwiejny i zle ocenial sytuacje.

  Mamy na to rozne przyklady w Biblii.

  Nie bede wspominal o konflikcie Piotra z Pawlem, bo to bylby paradoks ale wiemy z ewnagelii, ze Piotr nie dotrzymal slowa.
  Wiemy ze Wyparl sie Jezusa.
  Wiemy ze zle rozumial nauki Jezusa.

  Piotr chyba byl przepelniony spontaniczna Milsocia do Jezusa i wogole do ludzi, ale byl naiwny i nie staly.Przynajmniej tak jest przedstawiony.

  Skad wiec mozemy wiedziec ze jego poreczenie za Pawlem jest wlasciwe?  Rozumiem ze w takim, razie Pawel i Piotr, razem, mowia Prawde a Jezus klamie wedlug Ciebie?

  Pawel naucza odwrotnie do Jezusa, wiec jezeli Piotr popiera Pawla to ma w tym swoj udzial...udzial w klamstwie lub w prawdzie.
  Moze nieswiadomy.  Jeszcze jedno.

  "19) Idźcie tedy i CZYŃCIE UCZNIAMI wszystkie narody…``

  Ewangelia według Mateusza 28:19"  Dlaczego podajesz cytat, ktory w oryginale greckim brzmi tak:

  "19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. "


  Zamiast 'i CZYŃCIE UCZNIAMI " powinno byc 'nauczajcie wszystkie narody'...

  Czynic uczniami a nauczac wszystkie narody to jest roznica...niby niewielka, ale jest.


  Zreszta reszta niezacytowana przez Ciebie idzie tak:

  "udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. "


  A teraz wszystko razem:

  "19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. "


  Jak podlozyc pod powyzszy cytat Twoje Tlumaczenie, otrzymujemy to:

  " Idźcie tedy i CZYŃCIE UCZNIAMI wszystkie narody… udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."


  Czyli co, stales sie Uczniem Jezusa przez chrzest sw?

  Jak wszyscy chrzescijanie.

  To mamy 2 mld uczniow.

  Widzisz, i tak mozna powiedziec, bo przeciez kazdy kto odbiera nauke jest Uczniem...tylko ze Ty , wstawiles ten cytat, niezgodny z oryginalem greckim, po to by wykazac ze owy 'Uczen' ma miec rodzaj glebszej mocy tak by moc uczyc innych...tak jak Pawel, co stal sie uczniem...
 • @eonmark 09:52:22
  Dlaczego nie podasz przykladow, kiedy Apostol Pawel przeczy nauce Zbawiciela???

  Przytaczasz werset, a potem piszesz absurdy:

  "3.
  "23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. "

  Wszyscy przez fakt ze zgrzeszyli pozbawienie sa chwaly, ale Dostepuja Usprawiedliwienia, czyli Zycia Wiecznego ZA DARMO !
  Jest To Laska Boga...bo OKUP za ta laske Zaplacil Jezus.
  Innymi slowy: Zgrzeszyliscie - nie macie zycia wiecznego, ale DARMO je dostaniecie, bo Bog przyjal OKUP od swego Syna za nasze Grzechy.
  Nic wiec sie nie martwcie, mozecie ROBIC co CHCECIE a i tak was Ojciec przyjmie, jezeli tylko Wierzyc Bedziecie w Jezusa...no ze jest Bogiem oczywiscie."

  Apostol Pawel nie pisze, ze mamy grzeszyc.

  On pisze, ze z wiary i przez wiare NIE bedziemy grzeszyc.

  Nie mozesz spelniac Przykazan Boga jesli nie wierzysz.

  Jesli nie wierzysz, to nie zabijasz, bo sie boisz policji!!!

  A ja nie zabijam, bo wierze w Boga, Miluje Go calym sercem, cala dusza i calym rozumem i dlatego tez miluje ludzi jak siebie sama.

  Nie ze strachu przed policja nie zabije, ale dlatego, ze mam obrzezane serce, mam Przykazania w sercu, nie chce zabijac, czynie dobrze, bo chce tak czynic, a NIE z nakazu i nie ze strachu przed kara, ani nie dlatego, ze sie spodziewam nagrody!


  Innymi slowy, nawet gdyby nie bylo zmartwychwstania, nie bylo Krolestwa niebieskiego..., to ja i tak bede czynila dobrze wszystkim, bede milowala moich wrogow, bo mam to w sercu!!!

  Nie dla nagrody (zycie wieczne) czynie dobrze innym, ale dlatego, ze jest to dobre, chce i lubie czynic dobro, a nie zlo!!!

  Jest wielu ludzi, ktorzy zachowuja Prawo ze strachu, albo dla nagrody (zycie wieczne), ale ci ludzi nie maja milosci Boga w sercach.
  Nie miluja Go, lecz sie boja!

  A Pierwsze i Najwieksze Przykazanie NIE brzmi: Bedziesz sie bal Boga calym sercem, dusza, rozumem.

  Lecz bedziesz MILOWAL Boga calym sercem, cala dusza, calym rozumem.

  Nie ma wazniejszego Przykazania!!!


  Apostol Pawel pieknie wyklada, tlumaczy na czym polega Prawo, dlaczego nie z uczynkow jestesmy zbawieni, lecz Laska...!


  Ale ty chcesz sie chlubic, chcesz mowic, zes TY uczynkaminzasluzyl na zbawienie... i tak wywyzszasz siebie, zamiast cala chwale oddac Zbawicielowi!!!

  On poniosl nasze grzechu na krzyzu, a NIE ty!

  A ty, dopiero jak w Niego uwierzysz, jak umrzesz dla grzechu, wtedy dopiero bedziesz Jego krewnym.


  Ktorys z was (ty, BBC, lub slapek) zarzucil Aopstolowi, ze uzywa on zwrotu ojciec....

  Tak, on uzywa teo zwrotu, ale nie Ojciec Swiety, Apostol Pawel podpisuje sie imieniem Pawel, a nie imiemiem Ojciec.

  Papiez natomiast nazywany jest tytulem Boga, bo tylko Bog jest Ojcem Swietym.
 • @BBC 10:30:24
  "Tego uczył Paweł.
  WIARA = ZBAWIENIE"


  Wierze w Zbawiciela mojego - Jezusa Chrystusa, ON jest Zbawicielem.

  Dlatego, ze WIERZE w Niego spelniam wole Boga zapisana na kartach Biblii.

  Nie moje uczynki mnie zbawiaja, LECZ ZBAWICIEL, Jezus Chrystus!!!


  Jesli Prawo ciebie zbawia, to znaczy, ze Zbawiciela nie potrzebujesz.

  Zpierasz sie Go!!!

  Wiec lepeij spelniaj wszystkie nakazy Prawa, lecznie z obrzezaniem cielesnym!!!


  Ale, zaraz, czekaj..., NIE ma swiatyni w Jerozolimie???
  No to jak masz spelniac nakazy Prawa???


  W domu bedziesz co roku zabijal paschalnego baranka???
 • @bar-bara 20:30:41
  Napisalas:

  "Dlaczego NIE odpowiadacie na KONKRETNE wpisy Kerena, Zjawy, 60Grzegorza, Omni... i moje????

  Przeciez podajemy wam cytaty z BIBLII!!!"  Odpowiedzialem:


  "Ja odpowiadalem.
  Jak na razie, to Wy nie odpowiadacie dlaczgo 'Jezus Klamal' , bo przeciez nauczal odwrotnie do Pawla, a jak sami mowicie Pawel mowi prawde."


  Odpisalas:

  "NIE, nie robiles tego!!!

  Pisales tylko o twym bogu, ktory potrzebuje pojazdow kosmicznych, by sie poruszac.

  Twoj bog NIE jest Wszechmogacym."


  Dlaczego robisz uniki i zastawiasz sie tym co ja rzekomo mysle?

  Dlaczego klamiesz?

  Odpowiadalem na wiele waszych cytatow odnoszac si ebezposrednio do nich i je analizujac.


  Wiec dlaczego piszesz ze nie odpowiadalem?


  Wtracajac to ze pisze o kosmitach jako potencjalnych tworcow starozytnosci, megalitow i wierzen myslisz ze skutecznie odwrocisz uwage od tego ze zaprzeczasz sama sobie?

  Ze krzyczysz na ludzi nazywajacych papieza Ojcem a siedzisz cicho na Pawlem ktory robi tak samo?

  Nie odpowiedzialas kto klamie, Jezus czy Pawel?  Co do moich pogladow.

  Nie uwazam zeby Bog latal statkami kosmicznymi.
  I uwazam ze Bog jest Wszechmogacy.

  Biore pod uwage ze wszystkie te wierzenia na ziemi, sa inspirowane przez Istoty Pozaziemskie.
  Biore pod uwage ze sa na to dowody wszedzie, w antycznej architekturze, mitach, pismie, wierzeniach.

  Jezeli tak jest, to nie zmienia faktu ze Bog istnieje.

  A Biblia jest nadal Cenna Ksiega gdzie jest Madrosc potrzebna do nauki.

  Mysle ze wszystko ma swoj cel.

  Czy myle sie co do istnienia Obcych Cywilizacji.

  Jesty taka mozliwosc.

  I Nie zapominam o tym.

  Chociaz bardzo wiele wskazuje wlasnie na to ze 'owe istoty' przeprowadzaja rodzaj gry na ziemi z nami, ludzmi w roli glownej, to jednak nie jest to dla mnie Dogmatem.

  I Jeszcze jedno Barbaro, ci ktorzy tutaj komentuja, mysle ze znaja moje 'egzotyczne' poglady, wiec probujac mnie oczernic, a nie odpowiadajac na moje konkretne pytanie dotyczace Twojej rzetelnosci, poglebiasz tylko moje watpliwosci co do Twojej ososby.


  Pozdrawiam.
 • @eonmark 10:57:13
  Ja cie nie oczerniam, ty robisz to swietnie sam.


  Podaj teraz gdzie Apostol Pawel przeczy naukom Zbawiciela!

  Gdzie nakazuje grzeszyc?

  Gdzie mowi, ze bez Jezusa Chrystusa mamy zbawienie?
 • Errata
  Jeszcze jest jeden obrońca naszego Zbawiciela eonmark - którego serdecznie pozdrawiam.
 • @zjawa 21:29:44
  "(1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj. (6) Albowiem z nich wywodzą się ci, którzy wdzierają się do domów i usidlają kobiety opanowane przez różne pożądliwości, (7) które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą. (8) Podobnie jak Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak samo ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie spaczonego umysłu, nie wytrzymujący próby wiary. (9) Ale daleko nie zajdą, albowiem ich głupota uwidoczni się wobec wszystkich, jak to się i z tamtymi stało. (10) Lecz ty poszedłeś za moją nauką, za moim sposobem życia, za moimi dążnościami, za moją wiarą, wyrozumiałością, miłością, cierpliwością, (11) za moimi prześladowaniami, cierpieniami, które mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem, a z wszystkich wyrwał mnie Pan! (12) Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą. (13) Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając. (14) Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

  (2 List do Tymoteusza 3:1-17, Biblia Warszawska)

  Same mądre słowa, ja bym tego nie wycinał"
  Zjawo, a czy ktos tutaj mowi zeby cokolwiek wycinac?

  Dlaczego?

  Po co?

  Jezeli jest to czescia owego chwastu o ktorym wspomina Jezus, to ma to pozostac az do 'zbiorow'.


  Wszystko ma swoj sens i wzbogaca, by czlowiek mogl sie uczyc.


  Co do faktu ze to sa madre slowa.

  Sa bardzo madre i ja lubie ten fragment.

  A wiesz dlaczego sa takie wyjatkowe?

  Wiesz doskonale...

  Bo opisuja 19 stuleci temu co dzieje sie teraz i to z perfekcyjna dokladnoscia.

  Nie zapominaj jednak, ze fakt ze cos sie dzieje tak jak gdzies opisano, to jeszcze nie powod by otaczac 'prorocze slowa' czcia...

  Nie tak utomatycznie.


  Czy autor ksiazki : 'Wrak Tytana' ktory na 14 lat przed katastrofa Tytanika opisuje taka katastrofe niesamowicie dokladnie, powinien sprawic ze bedziemy otaczali czcia Autora?

  Bo wiedzial?

  A skad wiedzial?


  Albo taki Tom Clancy, ktory opisuje wydarzenie uderzajaco podobne do 9/11 i jeszcze podaje dokladna date w ksiazce na lata przed niespodziewanym atakiem?
 • @bar-bara 10:50:38
  Przepraszam że nie wysłałem Ci tego co obiecałem ale wczoraj wróciłem do domu późno i byłem w necie tylko na sekundkę.
  Niestety nie wyślę ci tego materiału poniewaz doszedłem do wniosku ze nie ma sensu. Dla ciebie słowa naszego Zbawiciela się nie liczą wazniejszy jest Paweł.
  Czy Ty napewno jesteś wierzaca?
 • @Keren
  Witaj Keren, jeśli mnie przeczucie nie myli, to te osoby specjalnie zawalają Tobie ten temat. Jest to robione z premedytacją. I nie do przyjęcia.

  Typowe działanie osób które wprowadzają haos.

  Takie katolicko-ekumeniczne podjazdy!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @zjawa 21:49:25
  Udowadniasz rację Pawła jego słowami bo list do Rzymian to jego słowa i myśli. Ja cały czas podpieram się słowami naszego zbawiciela.
  Czy Paweł ma być świadkiem w swojej sprawie lub jego uczeń?
  Cały czas przytaczacie na obronę Pawła to co powiedział Paweł.
  Moje argumenty to jest to co Powiedział nasz Zbawiciel.
 • @BBC 11:13:58
  Errata: napisałem Zbawiciela z małej bład szybkiego pisania - przepraszam
 • @BBC 11:09:23
  Apostol Pawel ZGADZA sie ze Zbawicielem, ale TY tego nie rozumiesz!!!

  I dlatego, zamiast studiowac Slowo, zamiast prosic Zyjacego, ktory byl zabity, a ZYJE, Ktory Jest Alfa i Omega..., o zrozumienie, postanowiles przeczyc Biblii, przeczyc Apostolowi Pawlowi, a wlasciwie wszystkim Apostolom, calemu Slowu Boga!

  Nikt z was nie podal zadnego wersetu, w ktorym Apostol Pawel przeczy nauce Zbawiciela.

  I nie podacie takiego, bo takiego wersetu nie ma.

  A to, ze wy listow Apostola nie rozumiecie nie jest nicvzym zaskakujacym, wszak Apostol Piotr w sywym liscie powiedzial jacy ludzie nie rozumieja Listow umilowanego brata Pawla.

  Apostol Piotr napisal o was i takich jak wy, a ja wam przytocze jak Apostol Piotr WAS nazywa:

  "ludzie NIEwykształceni i NIEzbyt umocnieni przekręcają ku swej WLASNEJ ZGUBIE" (2Pio.3:16)


  Ty BBC mowisz, skoro ja nie rozumiem listow Apostola Pawla, to znaczy, ze on byl falszywy!

  Piotr mowi, ze to ty jestes niedouczony!!!

  TY BBC, jestes niedouczony, przekrecasz nauke, ku wlasnej zgubie!!!

  Czy ty tez wierzysz, ze Bog potrzebuje statkow kosmicznych, aby sie poruszac?
 • @BBC, eonmark, slapek
  Alez wy obrzydliwy owoc wydajecie!!!
 • @bar-bara 11:01:23
  "Podaj teraz gdzie Apostol Pawel przeczy naukom Zbawiciela!

  Gdzie nakazuje grzeszyc?

  Gdzie mowi, ze bez Jezusa Chrystusa mamy zbawienie?"


  Ty Barbaro w zywe oczy wypierasz sie ze Pawel nie robi zle ze nazywa siebie Ojcem, bo nie dodaje swiety?

  Kiedy Jezus uczy by nie nazywac siebie Ojcem, czy dodaje swiety?
  Pada okreslenie Rabi, pada okreslenie Ojciec, ale nie swiety.

  Logiczne jest ze Jezus nie poucza zeby nie nazywac sie ojcem swietym tylko ojcem wogole.

  A Pawel to robi, nazywa sie Ojcem.

  Malo tego, on zaraz dodaje zeby go nasladowac.

  Tyle razy padly te cytaty w tych paru ostatnich postach i tyle razy bylas pytana zeby sie do tego odniesc.

  A teraz piszesz zeby podac przyklady?


  Ja wiem ze Ty sobie kpiny urzadzasz.

  Wiesz ze nie wymigasz sie z tego ze Pawel nazywa siebie Ojcem i wiesz ze to sprzeczne z naukami Jezusa , wiesz tez ze probujac sie tlumaczyc wyjdzie lawirowanie, wiec udajesz greka i pytas sie gdzie sa przyklady ze Pawel naucza zle.


  Po takiej reakcji, nie mam ochoty dalej z Toba prowadzic rozmowy i wiem ze o to Tobie chodzilo.

  Wiec niech tak bedzie.

  Ale na zakonczenie naszej rozmowy, jeszcze raz podam Tobie przyklad gdzie Pawel naucza Odwrotnie do Jezusa:


  Pawel mowi ze NIE WAZNE sa UCZYNKI, tylko WIARA jest WARUNKIEM:

  ""15 My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie pogrążonymi w grzechach poganami. 16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8. 17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu9. A to jest niemożliwe."

  '...JAKO ZE PRZEZ WYPELNIANIE PRAWA ZA POMOCA UCZYNKOWNIKT NIE OSIAGNIE USPRAWIEDLIWIENIA- ZMARTWYCHWSTANIA.
  A teraz JEZUS:


  ""16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry8. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»9 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!""


  A JESLI CHCESZ OSIAGNAC ZYCIE - ZACHOWAJ PRZYKAZANIA!!!


  Nadal nie widzisz Odwrotnego Nauczania Pawla wzgledme Jezusa?


  Czy Ty Jestes PAWLOWA?


  PAWEL MOWI WYRAZNIE ZE USTAWIAJA NOWE PRAWO!!!

  KTO JE USTAWIA?

  BOG?

  Powiedzial mu to jak spadl na niego z nieba?
  Pytasz sie przewrortnie Barbaro:

  "Gdzie nakazuje grzeszyc?"


  To nie wiesz ze nie trzeba mowic by grzeszyc zeby zacecic czlowieka do grzechu?

  Wystarczy wmowic ze Uczynki sa niewazne.


  Rozmawiac z Toba sie nie da, bo nie masz honoru zeby sie przyznac do bledu.
  Albo jestes zaslepiona ze nie widzisz czarno na bialym dowodow na odwrotne nauczanie.

  Mowisz ze trzeba miec wiare zeby rozumiec madrosc Pawla.
  W pewnym sensie masz racje, trzeba miec wiare by w to wierzyc, slepa wiare.


  Przez Wiare, miliardy ludzi na te planecie tana w grzechach ignorancji.
  Ignoruja wszystko co rozumne i prawe, ale nie maja problemu z wiara.

  Nie wierzysz, to wujdz z domu i zapytaj sie ludzi czy wierza w Boga, a dowiesz sie ze wiekszosc jest przekonana ze wierzy.

  I rozejrzyj sie jeszcze , jakie OWOCE ta Wiara wydaje.
 • BBC, slapek, eonmark
  "(1) Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.
  (2) A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.
  (3) Powiadam bowiem każdemu spośród was, mocą danej mi łaski, by nie rozumiał o sobie więcej, niż należy rozumieć, lecz by rozumiał z umiarem stosownie do wiary, jakiej Bóg każdemu udzielił.
  (4) Jak bowiem w jednym ciele wiele mamy członków, a nie wszystkie członki tę samą czynność wykonują, (5) tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich.
  (6) A mamy różne dary według udzielonej nam łaski; jeśli dar prorokowania, to niech będzie używany stosownie do wiary; (7) jeśli posługiwanie, to w usługiwaniu; jeśli kto naucza, to w nauczaniu; (8) jeśli kto napomina, to w napominaniu; jeśli kto obdarowuje, to w szczerości; kto jest przełożony, niech okaże gorliwość; kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z radością.
  (9) Miłość niech będzie nieobłudna.
  Brzydźcie się złem, trzymajcie się dobrego.
  (10) Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku, (11) w gorliwości nie ustawając, płomienni duchem, Panu służcie, (12) w nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali; (13) wspierajcie świętych w potrzebach, okazujcie gościnność.
  (14) Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie.
  (15) Weselcie się z weselącymi się, płaczcie z płaczącymi.
  (16) Bądźcie wobec siebie jednakowo usposobieni; nie bądźcie wyniośli, lecz się do niskich skłaniajcie; nie uważajcie sami siebie za mądrych.
  (17) Nikomu złem za złe nie oddawajcie, starajcie się o to, co jest dobre w oczach wszystkich ludzi.
  (18) Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie.
  (19) Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.
  (20) Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę.
  (21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." (Rzym.12:1-21)
 • @BBC 11:04:01
  BBC,
  Rowniez serdecznie pozdrawiam

  dodac jednak musze, zebys nie byl zdziwiony, ze nie jestem typowym wierzacym w Biblie.

  Jestem krytyczny wobec Biblii i nie tylko.

  Nie chodzi mi o to ze jestem wogole krytyczny wobec wszystkiego, ale o to ze to co widze w naturze, czyli bezposrednia manifestacje Boga, to jest dla mnie oczywiste i jest powodem dla ktorego wierze w Boga.

  Co do Biblii , wierze ze nie wszystko mozna zrozumiec, ale wiele rzeczy nalzezy rozpatrywac i sercem i rozumem, a nie tylko latowwiernie mrugac powiekami i mowic 'jak ladnie'.

  Widze w Bibli sprzecznosci, widze niescislosci, ale widze tez prawde, widze sens.

  Dlatego uwazam Biblie za cenna Nauke dla czlowieka.

  Tutaj w ramach nieuczciwej debaty, probuje sie oczerniac adwersarzy ze chcieli by Biblie spalic.

  Jezeli chodzi o mnie, jest to niepowazne i dziecinne tak gadac.


  Powiem prawde, nie wiem czy Jezus naprawde istnial.
  Chociaz jestem bardziej przekonany na tak.

  Ale wiem jedno.

  To co jest dla mnie pewne, to Idealy jakie reprezentuje, a ktore wyrazaja sie przez Jego Nauki.

  Dla mnie to jest Prawda.


  Dlatego mozesz cofnac te slowa, jezeli uwazasz ze nie zasluguje na nie.  Pozdrawiam.
 • @bar-bara 11:22:37
  Pawła nie apostoła Pawła. Paweł ten tytuł nadał sobie sam. Proszę przeczytać początek każdego jego listu. Czy Jan, Jakub, Juda Mateusz, Marek gdziekolwiek nazwali go Apostołem. Cały czas czekam na odpowiedź
 • @eonmark 11:50:47
  "Kiedy Jezus uczy by nie nazywac siebie Ojcem, czy dodaje swiety?
  Pada okreslenie Rabi, pada okreslenie Ojciec, ale nie swiety.

  Logiczne jest ze Jezus nie poucza zeby nie nazywac sie ojcem swietym tylko ojcem wogole.

  A Pawel to robi, nazywa sie Ojcem."


  Znow przekrecasz?
  A tym razem po co?

  Nawet Pan Jezus uzywa slowa ojciec w zrozumieniu cielsnym, zeimskim.
  Poza tym, sa pewne hebraizmy, tak na przyklad mowiono, ze ojcem ich jest Abacham, a przez wiare ojcem naszym rowniez jest Abracham.


  Podales cytat z Listu do Galatow, ale przeciez Apostol Pawel NIE nakazuje w nim grzeszyc!!!!

  Potem podajesz fragment z Ewangelii Mateusza, o tym, ze mamy spelniac Przykazania Boga.

  Ale czy to znaczy, ze Pan Jezus NIE jest Zbawicielem???

  Ja spelniam Przykazania Boga, BO wierze w Nigo, wierze, ze Jezus Chrystus jest Zbawicielem.

  Czys ty NIGDY nie zgrzeszyl?

  A to wymazuje twe grzechy?

  Ty sam, tys sobie zbawicielem???

  No wybacz, ale to szatanska nauka!!!

  NIE jestes Zbawicielem!!!


  NIE ma zbawienia BEZ Jezusa Chrystusa!!!

  Ty twoimi uczynkami NIE zgladzisz twoich grzechow!!!!

  Nie chwal sie tutaj, ze ty bezgrzeszny jestes i Zbawiciela NIE potrzebujesz!!!

  W Zbawicielu mamy zmartwychwstanie, a nie BEZ Niego!!!
 • @60grzegorz 11:12:53
  "Witaj Keren, jeśli mnie przeczucie nie myli, to te osoby specjalnie zawalają Tobie ten temat. Jest to robione z premedytacją. I nie do przyjęcia.

  Typowe działanie osób które wprowadzają haos.

  Takie katolicko-ekumeniczne podjazdy! "


  Typowe to sa Twoje komentarze.

  Jakos nie byles rycerzem Jezusa, kiedy trzeba bylo powiedziec kto Klamie, Jezus czy Pawel.

  Ale za to dobrze sie czujesz w obrzucaniu rozmowcow blotem.

  Czerowni starszyli zaplutym karlem reakcji, hitler zydami a ty robata siostr zakonnych i izraelitow.


  No tak, zamiast szcerej rozmowy na trudne tematy, sa oskarzenia o pobodki, o jatrzenie o macenie.


  CZy to nie jest stary sposob na odwrocenioe uwagi...od braku merytorycznych kontrargumentow...  Bedziesz spokojniejszy kiedy powiem Tobie ze wiecej nie bede tutaj komentowal?
 • @BBC 12:05:31
  "Pawła nie apostoła Pawła. Paweł ten tytuł nadał sobie sam. Proszę przeczytać początek każdego jego listu. Czy Jan, Jakub, Juda Mateusz, Marek gdziekolwiek nazwali go Apostołem. Cały czas czekam na odpowiedź"


  Dla mnie Apostol Pawel.

  Na jaka odpowiedz czekasz?


  Przeczytaj List do Rzymian 7 i 8, jak pieknie Apostol Pawel tlumaczy Prawo, zakon...

  Do piet niedorastasz madroscia, wiedza i wiara Apostolowi Pawlowi!!!

  Czy potrafisz tak zyc, jak napisal Apostol Pawel w liscie do Rzymian 12 ???
 • @bar-bara 12:11:43
  Prestan czynic takie prostackie sztuczki.

  Ja jestem GRZESZNIKIEM i nie wymazuje sobie zadnych grzechow.

  Tak moc ma tylko BOG.

  Prowadz rozmowe w taki spsob jak chcesz.

  Wolna wola.
 • @eonmark 12:16:47
  No to jezeli potrzebujesz Zbawiciela, to nie prawda jest, ze Przykazania ciebie zbawiaja!!!!

  Czyli, nie z uczynkow, bos GRZESZNIKIEM!!!

  Ale jak uwierzysz w Boga i Zbawiciela naszego WTEDY bedziesz spelnial Przykazania!!!


  Apostol Pawel pisze do narodow (pogan nie znajacych Boga YHVH, Jego Przykazan...), dlatego tlumaczy im wszystko!

  Czy to takie niepojete dla ciebie?

  Dlatego Apostol Pawel pisze, ze NIE samymi uczynkami jestesmy zbawieni, lecz przez wiare, przez Zbawiciela.

  A spelniamy Przykazania, bo wierzymy!

  Czyli najpierw wierzymy, a nasze uczynki swiadcza o wierze!!!

  Bez wiary NIE ma uczynkow wiary!!!
 • @
  BBC, eonmark, slapek

  Uważam, że nie macie pojęcia o czym czytacie. Nie mam zamiaru wam niczego wam też udowadniać. O zrozumienie trzeba prosić Boga a wcześniej trzeba w Niego uwierzyć.

  Natomiast nie mam pojęcia co wy chcecie udowodnić? Że Biblia się myli? Że Bóg się pomylił i pozwolił na kłamstwo w Biblii? W Jego Słowie?

  Od razu Wam powiem, że mnie nie przekonacie, ja nie zamierzam się wypierać Pana Boga.


  "Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą"(Ewangelia wg Mateusza 7,2)

  Chcecie być sądzeni uczynkami, proszę bardzo i życzę powodzenia.

  Pozdrawiam tych co proszą Boga o zrozumienie.
 • @eonmark 12:02:58
  Szukając prawdy znajdujesz Boga , Szukając Boga znajdujesz prawdę.
  Jesteś na takim samym etapie jak ja kiedyś. Ja Boga znalazłem - Biblia mi go ukazała.
  Szukasz prawdy i ją znajdujesz.
  Bronisz Prawdy a prawdą jest nasz Zbawiciel i to jest najważniejsze.
  Życzę ci abyś znalazł Boga bo on już Ciebie znalazł.
  Oczywiście nie cofam swojego pozdrowienia.
 • @zjawa 12:24:02
  Pytasz ich:

  "Natomiast nie mam pojęcia co wy chcecie udowodnić? Że Biblia się myli? Że Bóg się pomylił i pozwolił na kłamstwo w Biblii? W Jego Słowie?"

  Ja tez nie mam pojecia jakie maja motywy.

  Ale na pewno udowodili, ze wogole nie rozumieja Slowa Boga i dlatego rowniez nie rozumieja o czym pisze Apostol Pawel.

  A teraz eonmark pisze:

  "Powiem prawde, nie wiem czy Jezus naprawde istnial.
  Chociaz jestem bardziej przekonany na tak."
 • @zjawa 12:24:02
  Napisałeś

  Bóg się nie pomylił, bo Bóg się nie myli jeżeli nasz Zbawiciel mówi o fałszywych cudotwórcach i apostołach to uczynił tak abyśmy ich znaleźli. Nie nasz zbawiciel uczynił Pawła apostołem lecz on sam się nim uczynił.

  Ja nie piszę o tym, żebyś wyparł się naszego Pana bo wiem że w gruncie rzeczy jesteś dobrym chrześcijaninem.
  Uważam też, że wszyscy tutaj kochają naszego Zbawiciela. Jedynie piszę o tym co uznałem u Pawła za niewłaściwe.
  Mnie też nikt z was nie przekonał bo w obronie tego czego nauczał Paweł nie może być dowodem to co powiedział Paweł.
  Ja przedstawiłem to czego nauczał nasz Zbawiciel i wskazałem w listach Pawła przykłady że jego nauka jest czymś odwrotnym. Nic więcej.
 • @BBC 12:48:20
  "Ja przedstawiłem to czego nauczał nasz Zbawiciel i wskazałem w listach Pawła przykłady że jego nauka jest czymś odwrotnym. Nic więcej."

  BREDNIE!

  Nie wskazales, ze Apostol Pawel nauczal przeciwnie do nauki Zbawiciela, bo Apostol Pawel NIE nauczal przeciwnie do nauk Zbawiciela!

  Ty wykazales jedynie, ze nie rozumiesz o czym mowi Apostol Pawel.

  Na dodatek insynuujesz, ze w Biblii sa nauki szatana, ze Bog nie zabezpieczyl Swego Slowa!!!
  Ty nawet nie wiesz, ze tym porywasz sie na Najwyzszego!!!
 • @BBC, eonmark, slapek --- wasza 'logika'
  Piszecie, ze Maciej zostal wybrany na miejsce Judasza.

  A to wiecie z Dziejow Apostolskich.

  Ale dziejow Apostoskich nie uznajecie, bo napisal je Lukasz, a ten byl uczniem Apostola Pawla, ktory wedle was byl falszywym apostolem.

  Czyli nie wierzycie w prawdziwosc Dziejow Apostolskich, ale tez wierzycie w Dzieje Apostolskie.
 • @BBC 12:48:20
  BBC,

  "Jedynie piszę o tym co uznałem u Pawła za niewłaściwe. "


  1. Biblia się nie myli.

  2. Jak uważasz inaczej patrz punkt 1

  Zawsze jak mam jakieś wątpliwości to szukam dalej, to jest mój sposób pracy z Biblią. Najlepsze jest to że zawsze okazuje się, że to Biblia miała rację.
  Mała ciekawostka:


  "Pytanie: Czym jest spójność ewangelii?

  Odpowiedź: Spójność (harmonia) ewangelii dotyczy zgodności czterech biblijnych relacji ewangelii. Cztery ewangelie Nowego Testamentu są niczym chór, składający się z czterech śpiewaków. Każdy z nich ma określoną część do wyśpiewania, ale występ każdego z nich składa się na piękną całość. Każda z czterech ewangelii daje świadectwo prawdzie o Jezusie, z nieco innej perspektywy, ale każda z nich przedstawia tą samą historię. Z tego powodu pozostają względem siebie w harmonii (spójności).

  Ewangelie Mateusza, Marka i Łukasza nazwane są „Ewangeliami Synoptycznymi”, ponieważ opisują wiele podobnych wydarzeń związanych z życiem Jezusa (słowo synoptyczny oznacza „podobny pogląd”). Jan dopełnia i opisuje te rzeczy, które inni ewangeliści pominęli. Każda z ewangelii została napisana z myślą o konkretnej grupie odbiorców i podkreśla inny aspekt służby Jezusa. Ewangelia Mateusza została napisana przede wszystkim z myślą o Żydach i podkreśla, jak Jezus wypełnił proroctwa dotyczące obiecanego Mesjasza. Ewangelia Marka została napisana głównie z myślą o Rzymianach i chrześcijanach pochodzenia pogańskiego, zatem zawiera kilka proroctw Starego Testamentu i tłumaczy wiele słów i zwyczajów żydowskich. W ewangelii Marka Jezus przedstawiony jest jako Boski Sługa. Ewangelia Łukasza została również napisana z myślą o wierzących pochodzenia pogańskiego, zatem również tłumaczy żydowskie zwyczaje i używa greckich nazw. Łukasz opisuje życie Jezusa zgodnie z porządkiem chronologicznym i przedstawia go jako Syna Człowieczego, podkreślając jego pełne człowieczeństwo. Ewangelia Jana podkreśla, że Jezus jest Synem Bożym i zawiera wiele określeń, jakich używał Jezus mówiąc o sobie samym. Ewangelia ta zawiera znacznie dokładniejszy opis wydarzeń związanych z ostatnimi dniami Jezusa na ziemi.

  Niektórzy ludzie próbują zdyskredytować Biblię wskazując na rzekome niespójności związane z relacjami ewangelicznymi. Wskazują na różnice związane z porządkiem występowania niektórych wydarzeń lub niewielkie różnice w samym opisie tych wydarzeń. Gdy cztery relacje zestawimy ze sobą, to dostrzeżemy że nie posiadają one tej samej chronologii wydarzeń. Wynika to głównie z tego, że wiele z nich poukładanych jest zgodnie z tematem jaki ich łączy. Układ tematyczny jest również sposobem w którym my najczęściej prowadzimy codzienne dyskusje.

  Niewielkie różnice, dotyczące np. liczby aniołów przebywających przy grobie Chrystusa (Ew. Mateusza 28.5; Ew. Marka 16.5; Ew. Łukasza 24.4; Ew. Jana 20.12) pozwalają, by tekst biblijny sam przemawiał. Mateusz i Marek wspominają o „aniele”, podczas gdy Łukasz i Jan mówią o dwóch aniołach. Mateusz i Marek nigdy nie powiedzieli, że był tylko jeden anioł, ale to że w ogóle był obecny. Takie różnice są raczej niedopowiedzeniem, aniżeli sprzecznością. Może pojawić się dodatkowa informacja, ale nie podważa ona prawdziwości poprzedniej relacji.

  Podobnie jak i pozostała część Pisma Świętego, cztery ewangelie są pięknym świadectwem Bożego objawienia dla człowieka. Wyobraź sobie poborcę podatkowego (Mateusza), niedoświadczonego żydowskiego młodzieńca, z niechlubną historią (Marka), lekarza rzymskiego (Łukasza) oraz żydowskiego rybaka (Jana) wszystkie te pisma wspaniale współgrają ze sobą, przedstawiając życie Jezusa. Bez Bożej interwencji nie byłoby sposobu, aby spisali oni tak niesamowicie spójne relacje (2 Tymoteusza 3.16). Historia, proroctwo i osobiste szczegóły współdziałają w stworzeniu nadzwyczaj wiarygodnego obrazu Jezusa- Mesjasza, Króla, Sługę i Syna Bożego."


  Pozdrawiam tych nie poddających się.
 • @zjawa 13:31:10
  "Zawsze jak mam jakieś wątpliwości to szukam dalej, to jest mój sposób pracy z Biblią. Najlepsze jest to że zawsze okazuje się, że to Biblia miała rację."

  Ale czytasz Pismo, bo wierzysz, ze jest natchnione od Boga, wierzysz, ze jest prawda.

  Jesli natomiast bys nie wierzyl w to (tak jak BBC, slapek, eonmark), wtedy nie miejsca nizrozumiale na pierwszy rzut oka, wykreslalbys z Biblii.

  Listy Apostola Pawla sa bardzo wazne, trzeba je studiowac i prosic Zbawiciela o zrozumienie, bo zawieraja bardzo wiele waznych nauk, tlumacza Pisma Starego Testamentu.

  Pan Jezus powiedzial: Beze Mnie NIC nie mozecie!!!

  I taka jest Prawda.

  W wielkim skrocie mozna powiedziec, ze List do Rzymian naucza:

  1. Jak sie objawia i na kogo Gniew Boga
  2. i 3. O obrzezaniu serca i ze Prawo Boga mamy w sercu.
  4. Jestesmy usprawiedliwieni przez wiare
  5. Laska przezwycieza grzech, jest wielka
  6, 7, 8. Smierc dla grzechu, zmartwychwstanie w Jezusie Chrystusie
  9. Nie mamy wolnej woli.
  10. Czym jest wiara, a czym uczynki
  11. Co znaczy wybranstwo
  12. Jak powinnismy zyc
  13. Wierzacy i jego stosunek do wladz
  14. Tylko Bog jest Sedzia
  15. Co to znaczy, ze Jezus Chrystus byl poslany do owiec Izraela
  16 Piotr nie byl papiezem, kobiety nauczaly
 • Zauwazylam bardzo wazna rzecz, wierze, ze inni tez to zauwazyli.
  Na NE sa dzialy: Religie i jest Zakladka katolicka.

  Ale katolicy nie dbaja o Boga, o Jezusa Chrystusa, o Slowo Boga, o Apostola Pawla.

  Nigdy nie widac katolikow stajach w obronie Boga i Zbawiciela naszego, nigdy nie widac katolikow broniacych Pisma.

  Naftali tez schowal glowe w piasek jak BBC, eonmark i slapek zaczeli atakowac Apostola Pawla.

  Katolicy i swiadkowie Straznicy maja ta brzydka ceche, ze nie dbaja, ani Boga, ani o Jego Slowo.
 • @bar-bara 15:16:39
  WSPÓŁCZEŚNI JUDASZE, ŻE WAS RĘCE NIE PALĄ, KIEDY TRZYMACIE BIBLIĘ !

  Należy pamiętać, jak świat, światem, że zawsze byli tacy, których Słowa Pana Jezusa, obciążały ludzkie sumienia. Godziły w ich interes i czasami zabierały ZAROBEK. Dobrze opisuje nam to Apostoł Paweł, gdy chodzi o Artemidę Efeską, pisze on:

  26. widzicie też i słyszycie, że ten Paweł
  nie tylko w Efezie, lecz nieomal w całej Azji
  namówił i zjednał sobie wiele ludzi, mówiąc,
  że nie sa bogami ci, którzy są rękami
  zrobieni.
  27. Zagraża nam tedy niebezpieczeństwo,
  że nie tylko nasz zawód pójdzie w poniewierkę,
  lecz również świątynia wielkiej bogini
  Artemidy bedzie poczytana za nic, i że
  ta, która czci cała Azja i świat cały, może
  byc odarta z majestatu.
  28. A gdy to usłyszeli, unieśli sie gniewem
  i krzyczeli, mówiac: Wielka jest Artemida
  Efeska. DZIEJE APOSTOLSKIE 19

  I tak jest bar-baro, po dzień dzisiejszy, nic się nie zmieniło, wszyscy ci, którzy sądzą że ICH ZAWÓD PÓJDZIE W PONIEWIERKĘ, UNOSZĄ SIĘ GNIEWEM, BY ICH ZAROBEK, NIE LEGŁ W GRUZACH.

  Najlepszym więc sposobem na walkę ze Słowami zapisanymi w Biblii, jest WYELIMINOWANIE człowieka, który takie nauki głosi. I tu przykład podżegaczy, którym nie pasuje apostoł Paweł.

  Zobacz, (Dzieje Ap. 17/24 słowa Pawła na Aeropagu : ,,Bóg nie mieszka w świątyniach, ręką ludzką zbudowanych".

  Jaki bunt i złość musi wywierać na czytelniku, takowe podejście do spraw Bożych, zwłaszcza że mamusia i tatuś, którzy mnie wychowywali, nigdy takiego przykładu mi nie pokazali. Aż tu nagle taki cios!

  Przypatrz się, jak jest np: z katolikami. Powiedź im że nie wolno ROBIĆ żadnych figur i obrazów, nie wspomnę już o tym, że nie wolno się SIĘ DO TEGO MODLIĆ. To zaraz dostajesz kontrę i 'awansujesz' do stopnia sekciarza. Bo interes padnie, odpusty, stragany, sklepy Caritasu i itd itp.

  Jak oni wszyscy 'WSPANIALE' I Z JAKĄ DETERMINACJĄ POTRAFIĄ, BRONIĆ SWEJ 'ARTEMIDY'.

  Tych przykładów, OSTRYCH MÓW BIBLIJNYCH jest bardzo dużo i aby zrozumieć te Święte Mowy, trzeba mieć SERCE OTWARTE DO ZBAWICIELA, SKORE DO SŁUCHANIA, A KIESZEŃ ZAMKNIĘTĄ DO DATKÓW.

  To, co w skrócie napisałem, to ogromny problem tego, co naprawdę dzieje się we wszystkich wyznaniach.

  WSPÓŁCZEŚNI JUDASZE, ŻE WAS RĘCE NIE PALĄ, KIEDY TRZYMACIE BIBLIĘ!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @eonmark
  Człowieku, ty mnie zadziwiasz, naprawdę ty mnie zadziwiasz!
 • @zjawa
  „Biblia się nie myli.”

  Jednak jak widać z cytatów poniższych, są sprzeczności. Ja się jak najbardziej zgadzam że Słowo Boga się nie myli, i samo sobie nie zaprzecza.
  Natomiast chyba zauważyłeś, że jest sprzeczna relacja w Biblii tego samego zdarzenia! Nie zastanawia cię skód to się wzięło?
  To wróćmy jeszcze raz do tych wersetów.

  „(44) Tak samo lżyli Go i złoczyńcy, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”
  (Ew. Mateusza 27:1-66, Biblia Tysiąclecia)

  „(32) Mesjasz, król Izraela, niechże teraz zejdzie z krzyża, żebyśmy widzieli i uwierzyli. Lżyli Go także ci, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”
  (Ew. Marka 15:1-47, Biblia Tysiąclecia)

  „(39) Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas. (40) Lecz drugi, karcąc go, rzekł: Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? (41) My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił. (42) I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.”
  (Ew. Łukasza 23:1-56, Biblia Tysiąclecia)
  ………………………
  Twoja odpowiedz na to pytanie jest taka:

  „Mógłbym Ci powiedzieć, że być może Marek i Mateusz stali dalej niż Łukasz i nie słyszeli dokładnie co mówili złoczyńcy, ale co z tego jak za chwilę przytoczysz jakiś kolejny przykład.”

  Teraz ja się ciebie zapytam, czy nie sądzisz, że mówiąc w ten sposób, próbujesz pisać ewangelię na nowo, po swojemu? Chyba, że znajdziesz werset świadczący o tym, że oni rzeczywiście mogli nie słyszeć, jak znajdziesz taki wers to wstaw, wtedy przyznam ci rację, że mogło tak być.
  Na razie to musimy ty ja, jak również inni, trzymać się rygorystycznie tego, co jest zapisane, i nie szukać informacji między wierszami, ani snuć fantazji nad wydarzeniem które jest potwierdzone przez DWUCH świadków Ewangelistów Marka i Mateusza.
  Ty nie bądź leń, chyba możesz sam sprawdzić wersety dotyczące ukrzyżowania Zbawiciela?
  Tam jest napisane, czy słyszeli, czy nie słyszeli wersety od 39 - 43.

  „(38) Wtedy też ukrzyżowano z Nim dwóch złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej stronie. (39) Ci zaś, którzy przechodzili obok, przeklinali Go i potrząsali głowami, (40) mówiąc: Ty, który burzysz przybytek i w trzech dniach go odbudowujesz, wybaw sam siebie; jeśli jesteś Synem Bożym, zejdź z krzyża. (41) Podobnie arcykapłani z uczonymi w Piśmie i starszymi, szydząc, powtarzali: (42) Innych wybawiał, siebie nie może wybawić. Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w Niego. (43) Zaufał Bogu: niechże Go teraz wybawi, jeśli Go miłuje. Przecież powiedział: Jestem Synem Bożym. (44) Tak samo lżyli Go i złoczyńcy, którzy byli z Nim ukrzyżowani.”
  Mateusza 27.

  Tak samo jest opisane to zdążenie w Ewangelii Marka, widzisz jakie to proste wystarczy tylko sprawdzić, już teraz nie powinieneś mieć wątpliwości, czy słyszeli, czy nie słyszeli.
 • @slapek 19:04:31
  Slapku, czy chesz nam udowodnic, zes ty tam stal i wszystko slyszal???
 • @Barbara
  „Slapku, podwazajac Apostolow Piotra, Pawla..., nazywajac Apostola Pawla falszywy Apostolem, stajesz po stronie przeciwnikow Jezusa Chrystusa - Slowa Boga!!!”

  Ja staję po stronie prawdy, bo gdzie jest prawda tam jest i Bóg, jak to ładnie powiedział BBC.
  Ja nigdy nie podważałem Apostolstwa Piotra, nie rzucaj oszczerstw w moją stronę!
  Jeżeli uważasz inaczej to proszę mnie zacytować?
  Jeżeli ja nawet bym się mylił co do Pawła, to będzie mi wybaczone! A wiesz dlaczego?
  Ponieważ ja w to wierzę co piszę, ja nie robię tego dla pieniędzy, zaszczytu, chwały, bo jestem trollem internetowym, czy z innych powodów.
  Moja znajomość Biblii, logika, sumienie, rozsądek mówią mi, że jest tu coś nie tak jak powinno.
  I znam na tyle Boga, że na pewno nie poczytałby mi tego za grzech.
  A może ty jesteś innego zdania?
 • @Barbara
  „Slapku, czy chesz nam udowodnic, zes ty tam stal i wszystko slyszal???”

  Dla mnie wystarczy, że tam byli Mateusz i Marek.
  A dla ciebie wystarczą Ci DWAJ świadkowie?
 • @slapek 20:13:06
  TY Slowem Boga NA Pewno NIE Jestes!!!!
 • @slapek 20:07:26
  napisales:

  "Ja staję po stronie prawdy, bo gdzie jest prawda tam jest i Bóg, jak to ładnie powiedział BBC."

  Zachwycaj sie slowem BBC!

  Slowo BBC NIE jest Slowem Boga!!!

  Nie jest Prawda, nie jest JezusemChrystusem, nie jest BOGIEM!!!


  Slapku, szatanowi uwierzyles i jego glosisz!!!!!
 • @Barbara
  Ja nie chcę za wiele wdawać się z tobą w rozmowę…, ponieważ ani ja dla ciebie nie jestem odpowiednim partnerem do dyskusji, ani ty dla mnie. Musisz szukać kogoś o podobnym charakterze do swojego.
  Po co ja miałbym obrzucać się błotem z tobą, potrzebne mi to?
 • @slapek 21:19:15
  Wierzysz, ze masz wolna (niczym nieograniczona) wole i TWA wolna wola zprowadzila cie gdzie?

  Ja kiedys tez w to wierzylam, ale sie mylilam.

  Ty chcesz udowodnic, ze TY masz racje.

  A ja chce udowodnic, ze ja racji NIE MAM!!!


  Jedynie Bog ma Racje-Prawde!
 • @
  NIE RZUCAM PEREŁ!

  Siedząc przed kompem pomyślałem o wersecie następującym:

  ``(9) Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. (10) JEŻELI KTOŚ PRZYCHODZI DO WAS I NIE PRZYNOSI TEJ NAUKI, NIE PRZYJMUJCIE GO DO DOMU I NIE POZDRAWIAJCIE. (11) KTO GO BOWIEM POZDRAWIA, UCZESTNICZY W JEGO ZŁYCH UCZYNKACH.``

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  2 List Jana 1/9-11

  Ten mały skrawek portalu to mój dom. Otrzymałem go od Szefów Nowego Ekranu. I tak dość długo pozwalałem na farmazony BBC. Jednak ostatni wpis eonmarka, o czymś mi przypomniał.

  Przytaczając fragment z Ewangelii według Mateusza, napisałem:

  "19) Idźcie tedy i CZYŃCIE UCZNIAMI wszystkie narody…`` (28:19)

  Eonmark zauważył:

  ``DLACZEGO PODAJESZ CYTAT, KTÓRY W ORYGINALE GRECKIM BRZMI TAK:

  "19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. "

  Zamiast 'i CZYŃCIE UCZNIAMI " POWINNO BYĆ 'nauczajcie wszystkie narody'...``

  ---

  OTO MOJA ODPOWIEDŹ:

  BIBLIA WARSZAWSKA - ``Czyńcie uczniami wszystkie narody``.

  Edycja Pawła - ``Pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach``.

  Prymasowska Seria Biblijna - ``Uczyńcie uczniami``.

  Biblia Tysiąclecia - ``Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody``

  Greka – πορευθεντες ουν ΜΑΘΗΤΕυσατε παντα τα εθνη βαπτιζοντες αυτους εις το ονομα του πατρος και του υιου και του αγιου πνευματος

  Właściwie, to nawet nie chodzi o to, czy ten wyraz należy przetłumaczyć tak, lub owak.

  Jednak jeśli Pan Jezus jest NAUCZYCIELEM, a jest, to z samego założenia tegoż słowa wynika, że Ci, którzy w Niego wierzą są UCZNIAMI tegoż NAUCZYCIELA.

  Przyjrzyjmy się fragmentowi z Dziejów Apostolskich 14:21

  ευαγγελισαμενοι τε την πολιν εκεινην και ΜΑΘΗΤΕυσαντες ικανους υπεστρεψαν εις την λυστραν και ικονιον και αντιοχειαν

  ________________________________________

  Biblia Warszawska:

  Zwiastując dobrą nowinę także temu miastu, pozyskali wielu UCZNIÓW i zawrócili do Listry, Ikonium i Antiochii,
  ________________________________________

  Biblia Tysiąclecia:

  W tym mieście głosili Ewangelię i pozyskali wielu UCZNIÓW, po czym wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii,
  ________________________________________

  Biblia Gdańska:

  A opowiedziawszy Ewangieliję onemu miastu i wiele UCZNIÓW pozyskawszy, wrócili się do Listry, do Ikonii, i do Antyjochyi;

  Powtórzę:

  Jednak, jeśli Pan Jezus jest Nauczycielem, a jest, to Ci, którzy w Niego wierzą SĄ UCZNIAMI tegoż Nauczyciela.

  Nie będę się z Wami sprzeczał, widzę, że albo drwicie sobie z Mistrza, albo specjalnie chcecie tylko swoimi wpisami zasypać komentarze, które wychwalają Moc i Potęgę Bożego Syna.

  W dodatku czarę goryczy, przelał wyżej wymieniony eonmark, który nie wierząc w Moc Syna Bożego, ważył się zająć głos w sprawach wiary!

  Oto Jego słowa:

  ``Powiem prawdę, nie wiem czy Jezus naprawdę istniał.
  Chociaż jestem bardziej przekonany na tak.``

  Zatem na tej stronie koniec kpin. Czas na jakieś radykalne kroki.
  Właściwie, zrobiłem to już kilka godzin temu…
  Fałszywych proroków muszę wyprosić z własnego domu!

  Żegnajcie BBC i eonmark!

  57KO


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @57KerenOr 00:59:08
  Witaj!

  Napisales:

  "Jednak, jeśli Pan Jezus jest Nauczycielem, a jest, to Ci, którzy w Niego wierzą SĄ UCZNIAMI tegoż Nauczyciela."

  Zgam sie z tym, bo Apostolowie byli UCZNIAMI Pana Jezusa i mieli czynic uczniow Panu Jezusowi.

  W Ewangeli Mateusza widzimy, ze Apostolowie nazywali siebie nawzajem UCZNIAMI Jezusa Chrystusa:

  (57) Pod wieczór przyszedł zamożny człowiek z Arymatei, imieniem Józef, który TEż był UCZNIEM (mathéteuó) Jezusa. (Mat.27:57)

  http://interlinearbible.org/matthew/27-57.htm


  W tej samej Ewangelii napisano:

  "(24) Uczeń (mathétés) NIE przewyższa NAUCZYCIELA (Didaskalos) ani sługa swego PANA (Kurios)."(Mat.10:24) Biblia Tysiaclecia

  " (24) NIE jest uczeń(mathétés) nad MISTRZA (Didaskalos) ani sługa nad swego PANA (Kurios)" (Mt.10:24)

  http://interlinearbible.org/matthew/10-24.htm

  I dlatego wiemy, ze Apostolowie nie nazywali siebie nauczycielami, mistrzami, panami, lecz tylko UCZNIAMI Swego Nauczyciela, Mistrza, Pana - Jezusa Chrystusa.


  W greckim sa rozne slowa, ktore oznaczaja uczenie, wyksztalcenie, cwiczenie, trenowanie, karcenie...

  Jednak Apostolowie Pana Jezusa nigdy siebie stawali w Jego miejscu, nie nazywali siebie Nauczycilem.


  Dla ciekawostki dodam, ze kiedy Apostol Pawel opowiada o sobie,uzywa slowa 'paideuó', ktory mozna tlumaczyc na cwiczenie, karcenie :

  "(3) Ja jestem Żydem - mówił - urodzonym w Tarsie w Cylicji. Wychowałem się jednak w tym mieście, u stóp Gamaliela otrzymałem staranne wykształcenie (paideuó) w Prawie ojczystym. Gorliwie służyłem Bogu, jak wy wszyscy dzisiaj służycie."(Dz.22:3) Biblia Tysiaclecia

  "(3) Jamci jest mąż Żyd, urodzony w Tarsie Cylicyjskim, lecz wychowany w mieście tem u nóg Gamalijelowych, wyćwiczony (paideuó) dostatecznie w zakonie ojczystym, gorliwym będąc miłośnikiem Bożym, jako wy wszyscy dziś jesteście."(Dz.22:3) Biblia Gdanska

  http://interlinearbible.org/acts/22-3.htm

  3811. paideuó
  http://concordances.org/greek/3811.htm

  I rowniez Apostol Pawel mowi, ze Pan nasz, Bog nasz, karci nas i cwiczy.

  "(32) Lecz gdy sądzeni bywamy, OD PANA bywamy ćwiczeni (paideuó), abyśmy z światem NIE byli potępieni."(1Kor.13:32) Biblia Gdanska

  Tu widze wskazowke Apostola Pawla, ktory mowi, ze kiedys byl uczniem ziemskiego nauczyciela Gamaliela, ktory go karcil i cwiczyl i wtedy byl Szawlem, byl wrogiem Jezusa Chrystusa.

  Od kiedy stal sie Apostolem - Uczniem Jezusa Chrystusa, TYLKO Jezus Chrystus ma role Nauczyciela, ktory Cwiczy, Karci nas, a NIE czlowiek.

  W ustach Apostola Pawla - ktory bardzo dobrze rozumie do czego prowadza nauki ziemskich nauczycieli - owe slowa brzmia jak porzestroga, bysmy NIE stawali sie uczniami ludzkich nauczycileli i sami nie byli nauczycielami, bo ta droga prowadzi do tego, by byc Szawlem!


  Ci, ktorzy oskarzaja Apostola Pawla nie rozumieja slow Apostola Pawla, sa Szawlami, bo NIE znaja Zbawiciela.
  Sa ucznimi ziemskich nauczycieli Kubiaka i Szczytynskiego ('Gamaliela'), ktorzy czynia z nich Szawlow.


  Przypomnial mi sie fragment, w ktorym Pan Jezus zapowiada ile Apostol Pawel bedzie musial wycierpiec dla Imienia Jezusa Chrystusa.
  I cierpi, bo nawet dzis nierozumni, niedouczeni (Szawlowie) obrzucaja go bluznierstwami, za to, ze Apostol Pawel glosi Jezusa Chrystusa!


  "(13) Ananiasz zaś odpowiedział:
  Panie, słyszałem od wielu o tym mężu, ile złego wyrządził świętym twoim w Jerozolimie; (14) ma także upoważnienie od arcykapłanów, aby tutaj uwięzić wszystkich, którzy WZYWAJA IMIENIA TWEGO.
  (15) Lecz PAN rzekł do niego:
  Idź, albowiem mąż ten jest MOIM narzędziem wybranym, aby zaniósł IMIE MOJE przed pogan i królów, i synów Izraela;
  (16) Ja SAM bowiem pokażę mu, ile MUSI WYCIERPIEć dla IMIENIA MEGO." (Dz.9:13-16)


  Pozdrawiam!
 • @slapek 19:04:31
  Slapek,

  Masz dziwną manierę zadawania mi wciąż tych samych pytań mimo, że na nie odpowiedziałem. Ale to nic, specjalnie dla Ciebie powtórzę najważniejsze rzeczy żebyś wiedział na co zwrócić uwagę podczas swoich poszukiwań.

  1. Biblia się nie myli.

  2. Gdyby ewangelie były słowo w słowo identyczne to nie potrzebne było by ich 4, wystarczyła by jedna.

  3. Każda Ewangelia opowiada o Panu Jezusie z innej perspektywy, możesz o tym poczytać w zacytowanym przeze mnie artykule.

  4. Biblia jest całością, nie można z niej nic wycinać ani do niej nic dodawać, pamiętaj że Bóg ostrzegł ludzi przed takimi praktykami.

  uwaga, biblijna ciekawostka:
  Cała Biblia jak i poszczególne jej części są zbudowane w oparciu o pewne schematy. np. księga objawienia jest chiazmem (nie wiem jak to się pisze), coś w stylu litery v gdzie poszczególne rozdziały odpowiadają sobie pod względem tematu ale są w inny sposób przedstawione. Obie części tego chiazmu spotykają się w momencie kulminacyjnym jakim jest sąd Boży.

  Albo, żeby zrozumieć objawienie Jana należy sięgnąć do ksiąg Daniela.

  Takich przykładów jest mnóstwo i jest sprawą bardzo fascynującą szukanie ich i badanie.


  Jak widzisz Biblia, oprócz treści bezpośredniej jaką niesie jest kluczem sama do siebie. Każdy jej rozdział może być kluczowy do zrozumienia innego rozdziału. Księga Daniela została zapieczętowana aż do czasów końca. Jej ostatnia część dopiero nabiera sensu zestawiając ją z Objawieniami. Ludzie na to wpadli dopiero podczas reformacji.

  Dlatego NIE WOLNO niczego zmieniać w Biblii, nawet jednego słowa. Dlatego Bóg w swojej nieskończonej mądrości dał nam internet i możliwość dotarcia do oryginalnych tekstów kilkoma kliknięciami myszką.


  Twoje argumenty o jakiejś tam nieistotnej nieścisłości w jednym zdaniu wyglądają jak dłubanie w nosie z kosmosu w porównaniu do argumentów za tym, że CAŁA Biblia jest natchniona. Uczepiłeś się, tych nieszczęsnych łotrów i oni przesłonili Ci obraz całej Biblii. Zamiast zamykać sobie oczy i biegać w kółko wołając "nie prawda, nie prawda" lepiej je otwórz i zobacz jakie Słowo Boże jest fascynujące i mądre.

  Wdając się w durne sprzeczki z ludźmi, których itak nie da się przekonać do tego, że w Biblii jest coś nie tak, tracisz tylko czas i energię. Przy okazji możesz też czytających zniechęcić do Słowa Bożego. Wyzywając Biblię na pojedynek bierzesz na siebie wielką odpowiedzialność.

  Pozdrawiam tych którzy okres buntu mają już za sobą.
 • @
  Do wszystkich ktorzy atakują Pawła


  26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. 28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. 29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. 30 Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój. 31 Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego.
  (list do hebrajczykow 10)  Oto dowody na to, że apostoł Paweł nie zachęca do grzeszenia oraz nie lekceważy zakonu.


  "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy." (rzymian 3:31)

  "Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia " (hebrajczykow 10:28)


  ------

  Omnia,

  Oczywiscie chodziło mi o buntujacych sie przeciwko Biblii.
 • @zjawa 14:34:03
  Masz racje.


  Mysle, ze blad tych, ktorzy oskarzaja Apostola Pawla nie polega na tym, ze nierozumieja, lecz na tym, ze juz go osadzili.

  A Bog mowi, nie sadz!!!

  W ich sercach Pawel jest falszywym Apostolem, w ich sercach Bog nie ma kontroli nad Swym Slowem, nad tym co jest kanonem - Biblia.

  Nierozumieja, ze kazdy, kto porywa sie na Slowo Boga zostanie pokonany przez Slowo Boga!!!

  Ja nie rozumiem wszystkiego w Biblii, ale NIGDY z tego powodu nie bede wycinala kart z Biblii, lecz po prostu oczekuje, ze Bog da mi zrozumienie.

  Ludzie Bozy pod natchnieniem Bozym wypowiadali Slowo Boga, spisywali Ksiegi Biblii i my bedac pod tym samym Tchnieniem Bozym mozemy je zrozumiec.

  Cala Biblia przekazuje nam ta sama nauke w rozny sposob, dlatego mamy n a przyklad cztery Ewangelie, ale sa one o tym samym.

  Sa ludzie, ktorzy doczepia sie 'roznic', ale to nie sa roznice, to jest ta sama prawda przedstawiona pod innym katem.

  Apostol Pawel, jest tym, ktory przybliza i tlumaczy Pisma Starego Testamentu narodom (poganom, ktorzy wierzyli w zeusa, artemide...), stad szczegolowe tlumaczenia, ze tylko spenianie Prawa (choc bardzo dobre) nie zbawia.

  Slapek, BBC sa zakleszczeni w Starym Przymierzu i uwazaja, ze z uczynkow beda zbawieni, a to NIE jest mozliwe!

  Gdyby uczynki zbawialy, lub gdyby lud Bozy Starego Przymierza wierzyl, ze uczynki Prawa zbawiaja, to czyz bylaby coroczna Pascha???

  A przeciez Izraelici skladali wiele ofiar w Swiatyni Jerozolimskiej, wlasnie dlatego, ze same Prawo NIE zbawia.

  Gdyby zbawialo, nie potrzebny bylby Zbawiciel!!!

  Spelniamy Prawo dopiero wtedy, kiedy Zbawiciel w nas mieszka (w sercach naszych), kiedy On nami rzadzi, kiedy zaprzemy sie wlasnego ja i zdamy calkowicie na Niego.

  Gdybym miala sie posluzyc przykladem z naszego zycia, powiedzialabym, ze musimy wsiasc do taksowki, w ktorej szoferem jest Pan Jezus, a ON dowiezie cie do celu. Nie za nas, lecz z nami.

  Albo inny przyklad.
  Jak odwiedzam rozne kraje i chce poznac cos o tych obcych krajach, biore przewodnika i on opowiada mi on daje mi zrozumienie o tych krajach.

  Bedac w Turcji zwiedzalam Aspendos, ogladalam ruiny, ale dopiero przewodnik opowiedzial mi wszystko co powinnam wiedziec o Aspendos.

  Troszke podobnie jest z Biblia, czytamy Ja, podziwiamy, ale dopiero Pan Jezus tlumaczy nam Ja.
 • @omnia 15:20:30
  i ja się dołaczam...przykazania mam w sercu bo silnie wierzę
 • @zjawa 20:20:18
  po raz kolejny podbijam...
  właściwe rozumienie moim zdaniem
 • @KerenOr
  Powiem ci tylko tyle:
  Że cenzorem jest ten, kto niema argumentów, albo tchórzy przed wymianą zdani/myśli.
  Czym ty się różnisz od innych cenzorów. Czym?
  Jeżeli będziesz w ten sposób postępował, to wreszcie będziesz pisał tylko dla: Grzegorza, Barbary, Zjawy, i Omni.
  Zostanie wam tylko „spijać sobie z dzióbków” .
 • @zjawa
  Niby mówimy tym samym językiem, ale się nie rozumiemy, i pewnie już tak pozostanie.
 • @Barbara
  Jak ty uważasz:
  Czy cenzura na blogu, to dobra sprawa, czy nie?
 • @slapek 17:41:31
  TYS sie ustanowil CENZOREM Slowa Boga - Biblii!!!

  Czy wedle ciebie to normalne????
 • @slapek 17:36:37
  Slapek

  Ja zrozumiałem ze chciałeś dowodu na to ze Paweł nie jest przeciwko zakonowi, więc taki dowód ci przedstawiłem. Powtórzę go jeszcze raz.

  "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy." (rzymian 3:31)

  "Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia " (hebrajczykow 10:28)

  Czego nie rozumiesz w tych cytatach?
 • @slapek 19:21:25
  Przestan TROLLOWAC!!!

  Albo masz cos w temacie do napisania, albo nie masz!

  Caly czas odciagasz od tematu, a przeciez masz taki sam dostep do Zrodla!
 • @slapek 19:31:02
  Slapek,

  "Wybacz kolego, ale nie mam nastroju do dyskusji Biblijnych."

  Rozumiem. Jakby ci wrócił nastrój to daj znac, ja mam w kazdym momencie ochotę na oboronę Biblii.


  Aha Slapek, jak szukasz kolegów (bo widze ze wszystkich tak nazywasz) to ja chetnie zostane twoim internetowym biblijnym kolegą. Ale zeby bylo krocej mozesz mnie nazywać poprostu "kolego".

  Pozdrawiam i przepraszam za ciągnięcie offtopa
 • @omnia
  Słuchaj, ja CIEBIE PRZEPRASZAM!

  Dopiero teraz dotarło do mnie, że TY mogłaś mieć dobre chęci, i mogłem wyrządzić Tobie krzywdę swoja wypowiedzią.
  Brak jest mi pokory, za bardzo jestem hardy, nie umiem jeszcze „nadstawiać drugiego policzka”.

  Dlatego jeszcze raz PRZEPRASZAM.
 • @slapek 22:37:58
  Na początek witam wszystkich bo jestem tu nowy :)

  Teraz chciałbym od razu przejść do rzeczy. A mianowicie, chcę zapytać się Szanownych Braci Slapek, BBC i reszty próbującej udowodnić Pawłowi odstępstwo od wiary: Kiedy według Was Prawo Pana Boga naszego weszło zostało nadane?

  Jest to bardzo ciekawe pytanie i bardzo ciekawi mnie odpowiedź zwłaszcza przeciwników Pawła. Ale z chęcią posłucham (tzn. poczytam) odpowiedzi obrońców tj. Bar-bara, zjawa, itd.

  Wiem że może to się wydawać kompletnie bez znaczenia ale jak otrzymam odpowiedzi (co do których domyślam się jak będą wyglądały) to będe może w stanie jakoś rozjaśnić ten spór.

  Pozdrawiam wszystkich braci którzy miłują Pana i Jego Słowo.
 • @Radzik
  Zawsze było, od Adama i Ewy.
 • @slapek 23:56:45
  W czyim imieniu dzialasz, kiedy cenzurujesz Biblie?

  Kto dal TOBIE prawo, by glosis, ze Listy Apostola Pawla, Ewangelia Lukasza i Dzieje Apostolskie nie powinny byc w Biblii?

  Czy potrafisz podac imie tego 'ktosia' w ktorego imie dzialasz?
 • @Radzik 23:22:35
  Prawo Boga ustalil Bog, jest Ono zatem od zawsze.

  Obowiazuje na zawsze, NIKT i NIC nie zmieni Prawa Boga.

  Na zawsze obowiazuje: Miluj Pana Boga twego calym sercem, cala dusza, calym rozumem.
  Na zawsze obowiazuje: NIE zabijaj, nie kradnij, nie porzadaj..., miluj blizniego twego tak, jak SIEBIE samego.
 • @Barbara
  „Kto dal TOBIE prawo, by glosis, ze Listy Apostola Pawla, Ewangelia Lukasza i Dzieje Apostolskie nie powinny byc w Biblii?”

  Możesz mnie zacytować, że ja tak twierdze?
  Kto dał Barejczykom prawo, żeby pilnie sprawdzali, czy tak sprawy się mają?
 • @slapek 16:08:09
  "Kto dał Barejczykom prawo, żeby pilnie sprawdzali, czy tak sprawy się mają?"

  Sprawdzali gdzie?
  Oni sprawdzali w Pismie.

  A ty gdzie sprawdzasz?
  Na stonie internetowej zbawienie.com???

  Cytowac ciebie?

  Przeciez napisales, ze Pan Jezus nie powolal Apostola Pawla.

  Ale w Pismie wyraznie pisze, ze Apostola Pawla powolal Pan Jezus!

  Macieja NIE powolal Pan Jezus.

  Sprawdzaj w Pismie Swietym, tak jak Berejczycy!

  Ten ze zbawienie.com zwodzi, bo twierdzi, ze Apostol Pawel jest falszywym Uczniem...
  On podwaza Pismo, on nie sprawdza z Pismem!!!
 • @Barbara
  „A ty gdzie sprawdzasz?
  Na stonie internetowej zbawienie.com???”

  Możesz mnie zacytować, że ja z kolei, cytuje z tamtej stronki, a nie z Biblii.
  Zobaczymy czy mówisz prawdę czy kłamiesz.
 • @slapek 17:02:55
  Przeciez to ty (a nie ja) powolujesz sie na ta strone.

  To nie w Biblii wyczytales, ze Apostol Pawel jest falszywym Uczniem.

  W Biblii pisze, ze Pan Jezus Powolal Apostola Pawla!

  W Biblii NIE pisze, ze Macieja Powolal Pan Jezus.
 • @Barbara
  „Przeciez to ty (a nie ja) powolujesz sie na ta strone.”

  Ale jakoś moich cytatów nie możesz przedstawić!?
  Nie zarobisz w tym roku na wczasy w Bułgarii, nie będzie opalania ;}.
 • @slapek 17:35:25
  Bo nie mam czasu, by ich szukac, ale pamietam, ze podales ta strone i pamietam, ze napisales, ze czytasz ja czesto...

  Ale zostawmy tez sprawy.

  Powrocmy do Biblii. Nie na podstawie Biblii oskarzasz Apostola Pawla.
 • @Barbara
  „Bo nie mam czasu, by ich szukac, ale pamietam, ze podales ta strone i pamietam, ze napisales, ze czytasz ja czesto...”

  Nie masz czasu szukać!? Ale oszczerstwa o mnie to masz czas pisać. Dobrze pamiętasz, że podałem link do tej stronki, ale na razie jeszcze nic z niej nie cytowałem.
  Co nie znaczy, że nie będę z niej kiedykolwiek cytował w przyszłości, uważam, że na tej stronce zawarte jest prawidłowe rozumienie Słowa Bożego.
  Na dzisiaj kończę ten temat.
 • @slapek 18:08:03
  Jakie oszczerstwo???

  Przeciez ty sam teraz przyznajesz, ze czytujesz ta stronke.
 • @Radzik
  ŚMIERĆ PANA JEZUSA WPROWADZA NOWE, DUCHOWE PRAWO!

  Radzik postawił pytanie:

  ``Kiedy według Was Prawo Pana Boga naszego weszło, zostało nadane?``

  Muszę przyznać, że od kilku już dni miałem zadać podobne pytanie, tylko, że z wytłumaczeniem.

  Zatem w kilku zdaniach:

  Nowe, Duchowe Prawo Pana Jezusa Chrystusa, zostało wprowadzone z chwilą Jego Śmierci na krzyżu.

  Według Biblii, wejście Prawa potwierdzone musiało zostać śmiercią. W Starym Przymierzu, był to baranek, w Nowym, Baranek Boży, czyli Syn Boga Ojca!

  Jak uczy autor Listu do Hebrajczyków, Testament ważny jest dopiero wtedy, gdy ten, co Testament sporządził, UMRZE!

  (9/16, 17)

  Stare, Mojżeszowe Prawo przestało istnieć, gdy Zbawiciel na krzyżu Oddał Ducha.

  Wtedy został nawet ludziom wierzącym pokazany znak! Zasłona w świątyni, oddzielająca miejsce święte od najświętszego rozdarła się od góry do dołu.

  (Ewangelia według Mateusza 27/51)

  Tym samym cały lud wierzący odkrytym obliczem spojrzeć może, ``aż za zasłonę``, ponieważ ``od teraz``, naszym Najwyższym Arcykapłanem jest Pan Jezus Chrystus, Syn Błogosławionego Boga Ojca - Który Jest w Niebie.

  Właśnie temu tematowi Apostoł Paweł, poświęcił wiele miejsca w swoich listach. Zatem Ci, którzy odsądzają Apostoła od czci i wiary, nie rozumieją tego, że Listy Pawła zazębiają się z wypowiedziami Mistrza.

  Jeszcze raz powtórzę. Śmierć Pana Jezusa wprowadza Nowe, Duchowe Prawo, (Nowy Testament).

  I Paweł, natchniony Bożym Duchem, wiedział o tym bardzo dobrze!

  Pozdrawiam!


  http://img600.imageshack.us/img600/1056/gmailnowynakomentarzeok.jpg
 • @57KerenOr 20:46:21
  Witaj!

  Nie wiem czy powiedzialabym Nowe Prawo, bo 10 Przykazan Bozych bylo od dawna.

  Nowe jest to, ze jest zapisane w sercach (serca sa miesiste), a nie na tablicach kamiennych.


  Pozdrawiam!
 • @57KerenOr 20:46:21
  Rozumiem, Stare Prawo (Stary Testament) przeminęło, a wprowadzone zostało Nowe Prawo(Nowy Testament) które ZAWIERA, WYZNAWANIE BOGA W SPOSÓB DUCHOWY. LITERA STAROTESTAMENTOWA UMARŁA.

  Dlatego podane było to w podobieństwach, o nowych i starych bukłakach, czy wszywanie nowych łat do ...

  Napisaleś:

  //Stare, Mojżeszowe Prawo przestało istnieć, gdy Zbawiciel na krzyżu Oddał Ducha//.

  I śmierć Pana Jezusa, wprowadza Nowe Prawo!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @BBC 09:37:52
  BBC w 10 punktach zaprezentował istotne wątpliwości co do Pawła i krzykami, ani 'tupaniem' ich się nie usunie.
 • @eonmark 16:32:20 do @zjawa
  Napisałeś:
  " Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa."

  Paweł naucza: 'NIEZALEŻNIE OD PEŁNIENIA NAKAZÓW PRAWA' !!!

  Wiec to co napisales Zjawo, ze Pawel wcale nie mowi ze nie trzeba przestrzegac Prawa, jest nieprawda.

  >>> trafna uwaga
 • @a1a 00:24:19
  "(28) Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa." (Rzym.3:28)


  Apostol Pawel napisal wiecej niz to jedno zdanie, kore wyrwane z kontekstu niewiele mowi.

  Czy uwazasz sie za czlowieka bezgrzesznego???

  Bo jesli w uczynkach Prawa jest zbawienie, jak sugeruja przeciwnicy Apostola Pawla, to TYLKO bezgrzeszni maja zbawienie!  "(19) A wiemy, że wszystko, co mówi Prawo, mówi do tych, którzy podlegają Prawu.
  I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga, (20) jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach.
  Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.
  (21) Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków.
  (22) Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: (23) wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, (24) a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.
  (25) Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawidliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się (26) w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.
  (27) Gdzież więc podstawa do chlubienia się?
  Została uchylona! Przez jakie prawo?
  Czy przez prawo uczynków?
  Nie, przez PRAWO wiary.
  (28) Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa.
  (29) Bo czyż Bóg jest Bogiem JEDYNIE Żydów?
  Czy nie również i pogan?
  Zapewne również i pogan.
  (30) Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę.
  (31) Czy więc przez wiarę obalamy Prawo?
  żadną miarą!
  Tylko Prawo właściwie ustawiamy."(Rzym.3:19-31)
 • @bar-bara 12:15:34 do @BBC
  Czy Jan, Jakub, Juda Mateusz, Marek gdziekolwiek nazwali go Apostołem. Cały czas czekam na odpowiedź"


  //Dla mnie Apostol Pawel.//

  >>> No proszę. To tym razem nie trzymasz sie BIBLI (jak zazwyczaj to czynisz ) tylko swojego mniemania nazywając kogoś Apostołem ?
 • @57KerenOr 00:59:08
  Zatem na tej stronie koniec kpin. Czas na jakieś radykalne kroki.
  Właściwie, zrobiłem to już kilka godzin temu…
  Fałszywych proroków muszę wyprosić z własnego domu!

  Żegnajcie BBC i eonmark!

  >>> i zamiast Argumentów, KerenOr, wzorem gorliwych katolików, poprzestał na CENZURZE i BANACH
 • @bar-bara 00:44:32
  Widzisz bar-baro tu CENZOR KerenOr rządzi i dyskusja nie ma perspektyw po 'wyeliminowaniu' oponentów

  Twoje pytanie powinno brzmieć:
  DLACZEGO PAWEŁ napisał:
  "jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach"
  A JEZUS
  16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry8. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»9 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

  Słowa Pawła odmienne są od nauki JEZUSA. Dlaczego ?
 • @a1a 01:13:34
  A czy Maciej jest nazwany Apostolem?

  Dla mnie jest najwazniejsze, ze Pan Jezus Powolal Swych Apostolow!

  Dlatego nie podwazam Apostola Pawla!
 • @a1a 01:30:59
  " Potem przyjdź i chodź za Mną!" (Mat.19:21)

  Gdybys ty, ten bogaty czlowiek i wielu innych oskarzajacych Apostola Pawla o falszywe nauki, chodzili za Panem Jezusem i sluchali Go, to wiedzielibyscie, ze Pan Jezus jest zamartwychwstaniem i zyciem!

  "(25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.
  Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
  (26) Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.
  Wierzysz w to?" (Jan.11:25)


  Dlatego oskarzanie Apostola Pawla to kpiny ze Slowa Boga!!!
 • @a1a 01:30:59
  "Widzisz bar-baro tu CENZOR KerenOr rządzi i dyskusja nie ma perspektyw po 'wyeliminowaniu' oponentów"


  A czy my jestesmy Atenczykami opisynywanymi w Biblii?


  " (21) A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego."(Dz.17:21)
 • @a1a 01:13:34
  A1a,

  "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy." (rzymian 3:31)

  "Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia " (hebrajczykow 10:28)"

  tu masz dowód że Paweł nie jest przeciwko zakonowi.
 • @zjawa 09:42:31
  Czasem mam wrazenie, ze niektorzy sa slepi, lub czytac nie potrafia, lub maja inne przypadlosci!

  Ich zarzuty pod adresem Apostola Pawla sa absurdalne!
 • @a1a 01:30:59
  A1a, napisał:

  Widzisz bar-baro tu CENZOR KerenOr rządzi i dyskusja nie ma perspektyw po 'wyeliminowaniu' oponentów

  Twoje pytanie powinno brzmieć:
  DLACZEGO PAWEŁ napisał:
  "jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach"
  A JEZUS
  16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry8. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»9 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

  Słowa Pawła odmienne są od nauki JEZUSA. Dlaczego ?

  .........................................................................

  Widzę że bardzo łatwo się poddajecie, najlepiej, nie rozumiejąc tego, przypiąć Kerenowi łatkę, co ja mówię, Apostołowi Pawłowi, bo to o nim mowa. O jakim kłamcą musi być Paweł skoro, mądrość która tu zagościła, nie rozumie, nawet takiego pojęcia, jak 'UCZYNKI PRAWA'

  Zadajcie sobie trochę trudu, bo to, co robicie teraz, jest niczym innym jak:

  17 Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje».

  Zadajcie sobie, trochę więcej trudu, bo wcale się nie dziwię, że ,,wasze bukłaki pękają'' .

  Te dwa podane przez kogoś, nie pamiętam, wersety, wprowadziły chaos,
  gdyż, zarówno ten pierwszy, jak i drugi, mówią o czym innym!

  Z uczynków Prawa, co to są za uczynki? Dobre pytanie!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Pytanie do wszystkich.
  To właściwie ilu mamy Apostołów, na kartach Biblii?
  I dlaczego trzynastu?
 • @slapek 11:58:18
  Pan Jezus Wybral 12, na miejsce Judasza Wybral Szawla - Pawla.


  Ale ponizej masz linki, policz sobie o ilu uczniach, apostolach jest mowa w Biblii:

  mathētēs:
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G3101&t=KJV

  apostolos:
  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G3101&t=KJV
 • @Barbara
  Czyli Maciej jest fałszywy?
  To jednak Biblia się myli, mówiąc w Dziejach Apostolskich 1, że Maciej został wybrany na miejsce judasza?
  Czy może być trzynastu Apostołów?
 • @slapek 12:38:39
  Pan Jezus WYBIERA Swoich Apostolow!

  " (16) NIE wyście Mnie wybrali, ale JA WAS wybrałem..." (Jan.15:16)

  NIE oni wybieraja JEMU Apostolow, LECZ On SOBIE wybiera!!!
 • @slapek 12:38:39
  Slapek,

  "To jednak Biblia się myli", kolejny raz popełniasz ten sam błąd, Biblia się nie myli tylko Ty czegoś nie rozumiesz. Jak czegoś nie rozumiesz to nie zadawaj pytania w formie "Biblia się myli" tylko np. "Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć sprawę z ilością apostołów?" inaczej wychodzisz na człowieka, który cały czas szuka pretekstu do oczernienia Słowa Bożego. W starciu z Biblią zawsze przegrasz. Kiedyś będziesz musiał się wytłumaczyć z tego co powiedziałeś, i to wcale nie przed nami. Dlatego zanim naciśniesz przycisk "zapisz" zastanów się 10 razy nad tym co napisałeś.

  Pozdrawiam.
 • @
  APOSTOŁ PAWEŁ DWUNASTYM APOSTOŁEM!

  Padło pytanie:

  //Czyli Maciej jest fałszywy?//
  .............................................................................

  Może wesprę się słowami Marka, takim:

  38 Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». 39 Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.

  40 Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. 41 Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
  .........................................................

  Moje zdanie na ten temat jest takie, że w miejsce Judasza został wybrany Apostoł Paweł.

  Maciej, którego LUDZIE WYBRALI, NIE PAN JEZUS, przez pewien czas przebywał z apostołami, potem ŚLAD PO NIM ZAGINĄŁ.

  Czy był trzynastym apostołem, Nie, bo apostołów, w tym czasie miało być tylko dwunastu. Tak Upodobał sobie Pan Jezus!

  Dla sprawdzenia podaję:

  27 Wtedy Piotr rzekł do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?» 28 Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. Ewangelia według Mateusza 19

  ...zasiądziecie również na dwunastu tronach... DWUNASTU !

  I jeszcze taka mała ciekawostka, ale dla tych, którzy nie DEPCZĄ LISTÓW PAWŁA!

  1 Paweł, apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych, 2 i wszyscy bracia, którzy są przy mnie - do Kościołów Galacji: PAWŁA DO GALATÓW 1

  ...apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca...czy mam rozumieć Pawle, że kierujesz te słowa w stronę, jednego z was, który został wybrany, z ludzkiego ustanowienia!?

  JA CIEBIE ROZUMIEM!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @zjawa
  „"To jednak Biblia się myli", kolejny raz popełniasz ten sam błąd, Biblia się nie myli tylko Ty czegoś nie rozumiesz.”

  To wytłumacz mi tą sprawę, w chłopski prosty sposób, skoro rozumiesz?
  Pewnie potrafisz, zobaczymy.
  Dlaczego na kartach Biblii jest, trzynastu Apostołów skoro powinno być dwunastu?
 • @slapek 13:48:45
  Slapek,

  Przecież słowo apostoł nie jest zarezerwowane, każdy może się nazwać apostoł. Np wg. www.moikrewni.pl w Krakowie mieszka ktoś o nazwisku Apostoł. Czy to znaczy że Jezus go wybrał? Oczywiście nie. Jezus wybrał 12 ludzi i oni są "tymi prawdziwymi apostołami".

  Apostoł (gr. apostolos = wysłannik) – nazwa używana w Nowym Testamencie NAJCZĘŚCIEJ na określenie najbliższych uczniów Jezusa Chrystusa powołanych przez niego osobiście i "wysłanych" do głoszenia jego nauk. Samo pojęcie występuje też w Nowym Testamencie na OKREŚLENIE INNYCH OSÓB[1].

  źródło: wiki.


  Pozdrawiam.
 • @60grzegorz 10:36:15
  "Widzę że bardzo łatwo się poddajecie.."

  >>> powiedz to KerenOr' owi, który 'łatwo' ZBANOWAŁ oponentów za to, ze inaczej myślą/ maja inne zdanie niż ON.
 • @a1a 14:46:53
  Bardzo dobrze zrobił . Jest różnica w 'prowadzenie rozmowy' z 'przeszkadzaniem w rozmowie'

  Wy tego nie widzicie.

  Może któregoś dnia, to dostrzeżesz .

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @a1a 14:46:53
  A czy wiesz ZA CO dostali bana???
 • Do WSZYSKICH!!!
  Ci, ktorzy tu atakowali Apostola Pana Jezusa Pawla sa z tych, co pisza tak:

  "fword, Ty nadal na swoich stronach powołujesz się na Pawła.Straszna ignorancja !!! Ohydna wręcz"

  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6744&postdays=0&postorder=asc&start=930

  Kim jest 'fword'?
  Domyslac sie mozna, ze to Henryk Kubiak, autor zbawienie.com, albo inny sluga szatana, bo tylko taki popisze sie 'fword'!!!

  Co znaczy 'fword'?
  Kazdy kto zna angielski wie!

  A ja wiem o tym forum od niedawna, bo dowiedzialam sie ze strony internetowej podawanej prze slapa, BBC (sludzy fword):

  http://www.zbawienie.com/dyskusje-o-Pawle.htm

  Tam napisano:

  "Cały temat znajduje sie w tym linku. - Dlaczego Paweł?"

  W slowach: Dlaczego Paweł jest link, wystarczy kliknac.

  Cale to towarzystwo przeciwnikow Apostola Pawla to towarzystwo 'fword'!

  Szatan nie moglby lepiej nazwac SWEGO sluge niz 'fword'!
 • Byc moze, ze ci, ktorzy atakuja Apostola Pawla sa pod wplywem nauk muzulmanskich??
  Komentator al Assad (muzulmanim) napisal:

  "Paweł z Tarsu był odszczepieńcem. Opanowany pychą i samouwielbieniem wypaczył nauki Jezusa (PZN). To co wyczyniał w pogańskim Rzymie było ogromną szkodą dlla nauk Jezusa (PZN). Nie zrozumiał nic z nich bądz z premedytacją nimi dowolnie manewrował wplatając w nie nuty pogańskiej religii Rzymu."

  http://slowo.nowyekran.pl/post/77205,18-pazdziernika-2012-czwartek
 • @BBC 15:12:30
  Objawienie 21:14 "Mur miasta miał dwanaście fundamentów, a na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka." Krolestwo Boze zbudowane jest na raportach 12 apostolow Jezusa ktorych On sam powolal za swojego zycia na ziemi. Zadne inne sprawozdania nie sa brane pod uwage o czym wyraznie mowi Jan w objawieniu danym mu przez Jezusa. Skoro 12 apostolow tylko to dlaczego nie ma ich raportow w Nowym Testamencie. Selekcji i wyboru ksiag dokonali liderzy kosciola katolickiego na podstawie wlasnych kryterow oceny i opinii uznali ktore ksiegi sa kanoniczne a ktore nie i ktore sa natchnione a ktore nie. Swiecki kosciol ktory ustanowil poganin Rzymu Konstanty Wielki jest pozbawiony Autorytetu samego Boga.Jak mozna wiec ufac trafnosci ich decyzji i nieomylnosci swieckich ludzi ktorych karta historii opisuje niechlubne dzieje pokazujac wizerunek krwawego mordercy katujacego w imie Jezusa niewinnych ludzi palac ich na stosie i w innym okrutny sposob mordujac.Jak mozna im zaufac tym bandytom ktorzy decyduja za B oga co jest od Niego a co nie.To tak jaby uwierzyc klamcy ze mowi prawde,moredrcy ze nie zabija,a zlodziejowi ze nie kradnie. Trzeba byc niespelna rozumu aby uwierzyc tym klamcom ze ich decyjza o selekcji ksiag tworzacych Nowy Testament mamy rzetelny obraz slow Boga. Jezus powolal 12 apostolow za swojego zycia i tylko ich zeznania sa prawdziwym swiadectwem i nic wiecej.Pozdrawiam.
 • W obronie Pawła
  To tekst który napisł Łukasz a jest to potwierdzenie wybrania Pawła przez Jezusa. To Ananiasz, który otrzymał polecenie od Pana, aby włożył ręce na Pawła. To potwierdza to, że Jezus ma prawo wybrać kto będzie jego świadkiem. Niektórzy twierdzą, że tylko 12-tka miała takie prawo, jednak oni też nie żyli wiecznie na ziemi więc ktoś musiał i tak przejąć kontynuację dzieła głoszenia. Pan też rzekł "Jeśli wy milczeć będziecie to kamienie wołać będą" Myślę że Pawła można uznać za takiego "kamienia" bo jak niektórzy twierdzą nauki Pawła to ok. 50% nauki NT, i jednocześnie pytam gdze są nauki Macieja, Andrzeja, i innych apostołów oprócz Jakuba, Piotra i Jana bo ich listy są. Pozostali albo zamilkli , albo ich nauki nie przetrwały czasu . Gdyby nie ofiarna praca Pawła to może nadal byśmy modlili się do "krowy" lub innych bałwanów. Ci którzy podważają listy Pawła najwyraźniej nic z tego nie rozumieją lub są posłańcami bożego przeciwnika. Kościół opiera się przedewszystkim na Słowie i Duchu Świętym, który wprowadza we wszelką prawdę i On składa świadectwo w sumieniu o prawdziwości Słowa Bożego
  Dz.Ap. 9:13-16
  13. Ananiasz zaś odpowiedział: Panie, słyszałem od wielu o tym męża, ile złego wyrządził świętym twoim w Jerozolimie;
  14. Ma także upoważnienie od arcykapłanów, aby tutaj uwięzić wszystkich, którzy wzywają imienia twego.
  15. Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela;
  16. Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego.
  (BW)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY