Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 3154 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

KILKA PYTAŃ NA TEMAT ZGROMADZEŃ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż niewierzący? Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż pijak i cudzołożnik?

 

Trochę również do tematu, który znajduje się na stronie:

http://bar-bara.nowyekran.net/post/92911,co-pan-jezus-mowi-o-zorganizowanej-przez-czlowieka-religii

 

Zadajmy sobie następujące pytania:

Czy chciałbym, by oprócz mnie, było Biblijnie myślących powiedzmy jeszcze 10 osób?

Czy gdyby te 10 osób zebrało się w jednym miejscu i chwaliło Pana Jezusa, to byłoby to zgodne z Wolą Pana Jezusa, czy też nie?

Czy jesteśmy powołani do „stadnego” życia, czy do przeżywania go w samotności?

*

Ale zadajmy sobie jeszcze inne pytania:

Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż niewierzący?

Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż pijak i cudzołożnik?

Apostołowi Pawłowi chodziło o życie „codzienne”, czy raczej o zależność występującą w zgromadzeniu i o małżeństwo żyjące zgodnie z Nauką Najwyższego?

Czy mężczyzna "panuje" nad kobietą, nawet wtedy, jeśli w zgromadzeniu ów mężczyzna gada głupoty? Czy kobieta ma prawo wstać i oficjalnie się sprzeciwić, czy jak to jest praktykowane w zborach, „w cztery oczy” powiedzieć to starszemu zboru, po spotkaniu?

Dlaczego Paweł pisze, że kobiety w zborach powinny milczeć, a jednocześnie kobietę Febę wysyła z bardzo poważną misją?

(1)  A polecam wam Febę, siostrę naszą, która jest diakonisą zboru w Kenchreach,  (2)  abyście ją przyjęli w Panu, jak przystoi świętym, i wspierali ją w każdej sprawie, jeśliby od was tego potrzebowała, bo i ona była wielu pomocna, również mnie samemu”.

Do Rzymian 16/1, 2

http://www.biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

Tych pytań zadałbym jeszcze ze 100, ale przecież nie w tym rzecz.

Patrząc z punktu cielesnego (wzrokowego), to bezapelacyjnie kobieta szybciej zwieść może mężczyznę niż mężczyzna kobietę. Niech faceci spojrzą w lustro. Jesteśmy ciut „brzydsi” prawda?

 *

Zatem, o co chodziło Apostołowi Pawłowi?

Hm...

Może  uważał, że w głównej mierze, to jednak złe zachowanie kobiet tymczasem jest największym zagrożeniem dla młodego zboru Chrystusowego?

Czy myślicie, że przypadkowo przetrwało do naszych czasów określenie „córy Koryntu”?

Rozwiązłość kobiet musiała być w tamtych czasach ogromna, ale jak czytamy w Pierwszym Liście do Koryntian i rozwiązłość mężczyzn była niemała. Zatem ta rozwiązłość dotycząca kobiet i… mężczyzn, dewastowała młode zgromadzenia Boże od środka!

A Feba, o której pisałem powyżej...

Była dojrzałą duchowo kobietą! Kobietą, do której Paweł mógł mieć większe zaufanie, niż do niejednego mężczyzny! I zaufał jej i uznał za godną tak szlachetnego zadania.

*

Czy istnieje coś takiego, jak zbór, czy zgromadzenie, które składa się z dwóch, lub trzech osób wychwalających Pana i Boga, Jezusa Chrystusa?

Tak!

Czy istnieje coś takiego jak zbór zgromadzony z wielu osób?

Tak!  I jest na to mnóstwo Biblijnych dowodów.

Dzięki Łasce Zbawiciela i ja spotykam się z braćmi, i siostrami, by wychwalać Majestat Pana Jezusa i Boga Ojca!

Jednak powiem Wam prosto z mostu:

Gdyby wokół mnie, poganie nie chcieli słuchać Bożej Ewangelii i „zagryzaliby zęby” na wieść o tych wspaniałych Bożych Tajemnicach, to sam bym zamknął się przed nimi "we własnej izdebce",  jednak i tak nie zapomniałbym, o obowiązku i chęci głoszenia Ewangelii  innym ludziom.

 

A gdyby bracia lub siostry, z którymi się spotykam, na, nazwijmy to, „Biblijnym zgromadzeniu”, zaczęli głosić nauki niezgodne z Ewangelią, to spokojnie i bez nerwów pożegnałbym moich „braci” i moje „siostry”, ponieważ Wola Boga Ojca, dotycząca Jego Syna, jest dla mnie najważniejsza i ostateczna. Lecz pomimo wszystko, nadal nie zapominałbym, o głoszeniu Ewangelii!

Zatem powinniśmy wykonywać Boże Dzieło i żyć zgodnie z Nauką Pana Jezusa Chrystusa, Syna Boga Ojca, ponieważ jeśli przykładowo łamiemy podstawowe Prawa Ewangelii, to nasza rozmowa na temat zależności mężczyzn i kobiet, czy na temat zborów i zgromadzeń, i tak nie ma najmniejszego znaczenia!

Dlaczego?  Ponieważ zgromadzenie, które głosi fałszywą Ewangelię, jest własnością szatana, a nie Pana Jezusa!

 

          

KOMENTARZE

 • Kerenie, witaj!
  Pytasz:

  ''Czy gdyby te 10 osób zebrało się w jednym miejscu i chwaliło Pana Jezusa, to byłoby to zgodne z Wolą Pana Jezusa, czy też nie?

  Czy jesteśmy powołani do „stadnego” życia, czy do przeżywania go w samotności?''
  //

  W moim wypadku, cielesnie w samotnosci, a duchowo w Jego stadzie.


  Zadales inne dobre pytania:

  //
  ''Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż niewierzący?

  Jeżeli głową kobiety ma być mąż, to czy jest nim mąż pijak i cudzołożnik?''
  //

  Moj maz nie jest uczniem Chrystusa.

  Poslubilam go wtedy, kiedy sama nie bylam uczennica Zbawiciela.

  Czy on Jest moja glowa?

  Tak, w zmienianiu opon w samochodzie, w malowaniu domu..., ale NIE w wierze!

  Bo w wierze TYLKO Jezus Chrystus jest moja Glowa!

  ***

  Inne pytanie jest:

  Jak mozemy byc Oblubienica Baranka, jesli nalezymy do kogos innego, sluchamy kogos INNEGO (meza, zony, papieza, starszego zboru...)?

  Czyz wiara nie rodzi sie z tego co sie slyszy?

  '' (17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo CHRYSTUSA. '' (Rzym10:17)

  Jesli ktos slucha kogokolwiek innego ZAMIAST Jezusa Chrystusa, wtedy NIE WIERZY w Jezusa Chrystusa, lecz w tego kogo slucha!

  *
  Katolicy NIE sluchaja Jezusa Chrystisa, lecz papiezy.
  Swiadkowie sluchaja nauki straznicy.
  I tak dalej, i tak dalej...


  Pozdrawiam!
 • @
  KOBIETA WIERZĄCA, GŁOWĄ NIEWIERZĄCEGO MĘŻA!
  NIEWIERZĄCY MĄŻ, GŁOWĄ KOBIETY W SPRAWACH ZIEMSKICH!

  Witajcie!

  Pozwolę sobie na zaczęcie od środka, piszesz KEREN:

  //Czy mężczyzna "panuje" nad kobietą, nawet wtedy, jeśli w zgromadzeniu ów mężczyzna gada głupoty? Czy kobieta ma prawo wstać i oficjalnie się sprzeciwić, czy jak to jest praktykowane w zborach, „w cztery oczy” powiedzieć to starszemu zboru, po spotkaniu?//

  Na te pytania, podejrzewam, że nie otrzymamy prawie żadnych odpowiedzi, nie dlatego że jest sobota weekend czy coś innego. Problemem będzie lub będą, sytuacje jakie występują w wyznaniach, dotyczące ZABIERANIA GŁOSÓW W CZASIE GDY ''STARSI'' MÓWIĄ a reszta słucha!

  Sądzę, że ta sprawa dotycząca kobiet nauczających w zborach, występowała rzadko. Ale miała miejsce.

  I choć w przypadku wielu wyznań, do dnia dzisiejszego, nie tylko, że NIE MOŻNA ODEZWAĆ SIĘ NA SPOTKANIACH nawet mężczyznom, to o kobiecie nie wspomnę!

  Cenną i trafną uwagą, jaką można się podeprzeć jest to, że co napisałeś Keren, o Córach Koryntu, które znane były z nierządu i odstępstwa, w całym basenie Morza Śródziemnego, i nie tylko.

  Jedną z zaistniałych sytuacji, jest sprawa wszeteczeństwa, gdzie Apostoł Paweł w 1 Koryntów 5, pisze:

  ''5 Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. 2. A wyście WZBILI SIĘ W PYCHĘ, zamiast się raczej zasmucić i WYKLUCZYĆ spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.
  3. Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny:''
  ......................................................................................................................................

  ... O wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między POGANAMI...

  Możemy się tylko domyślać, co złego działo się tam i ile wysiłku trzeba było włożyć, by ludzie powrócili, do ludzkiej normalności a skąd dopiero do Nauk Apostolskich!

  Apostoł Paweł pisząc do Koryntian, wiedział, z jakimi podstawowymi problemami będzie musiał się zmierzyć i kto będzie mu w tym najbardziej przeszkadzał, dlatego podchodząc do kwestii kobiet w zborze, ucina to szybkimi słowami, mówiąc; ''niech niewiasty na zgromadzeniach milczą!''

  A ja dodam, do pewnego czasu, jakiego?

  Otóż do tego czasu, kiedy Paweł kontynuując dalej swą mowę, w 1 do Koryntian 14/31, pisze: ''możecie, bowiem wszyscy prorokować, ABY SIĘ WSZYSCY CZEGOŚ NAUCZYLI I WSZYSCY ZACHĘTY DOZNALI."

  Nie trudno wywnioskować, że każdy człowiek, musiał mieć przedstawioną naukę Zbawiciela, aby jak pisze Paweł:, '' ABY SIĘ WSZYSCY CZEGOŚ NAUCZYLI I WSZYSCY ZACHĘTY DOZNALI!

  Przykład Feby, Kerenie, jest przykładem kobiety żyjącej według Praw Bożych, które dobrze znała i potrafiła odpowiadać i nauczać nie tylko mężczyzn, ale również kobiety.

  Ona Jest przykładem na to, że mogła powiedzieć mężczyźnie, który wzbił się w pychę, by ten milczał!

  Nie wyobrażam sobie, by na czcze gadanie niektórych męskich pustych gadułów, Feba reagowała bierną postawą i czekała do końca!

  Dlaczego? Otóż Zbór to nie tylko modlitwy i prośby skierowane do Boga. Zbór to również NAUKA, jaką powinien nabywać każdy, kto chce WIERNY BYĆ BOGU!

  ZBÓR, to BOŻY NAUCZYCIEL, Który W JAK NAJLEPSZY I NAJŁATWIESZY SPOSÓB, przekazuje wiedzę Bożą, swym wiernym.

  ZBÓR, to SZKOŁA DUCHOWEGO ŻYCIA, gdzie każdy tak jak w zwykłej ziemskiej szkole, ma prawo nie zgodzić się, gdy KTOŚ naucza go, że 2+2=5 i nie czeka z tym do szkolnej przerwy!

  Na razie tyle, bo faktycznie temat WIELKI I WSPANIAŁY!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • Witajcie!
  Spotykajac sie przez internet z ludzmi, spotykamy sie z roznymi ludzmi.

  Poniewaz jestem kobieta, spotykam sie czesto z inna reakcja, bo kobieta jestem.

  Kerenie, napisales:

  //
  ''Patrząc z punktu cielesnego (wzrokowego), to bezapelacyjnie kobieta szybciej zwieść może mężczyznę niż mężczyzna kobietę. Niech faceci spojrzą w lustro. Jesteśmy ciut „brzydsi” prawda?''
  //

  Jako kobieta powiem ci, ze niezupelnie.
  Bo dla kobiet ''pieknosc'' mezczyzn, nie na ''piekosci'' polega.

  Wiem o co tobie chodzi, bo napisales o tym, jednak chce podkreslic pewna rzecz.

  Wiem, ze wielu mezczyzn zwodzi kobiety.
  Kim byli faryzeusze...?

  Tak na prawde nie ma wielkich roznic w tym temacie.

  Tak przez mezczyzne jak i kobiete szatan moze zwodzic.
  Gdyby tak nie bylo KK nie mogby zwodzic.


  Pozdrawiam!
 • -
  NATYCHMIASTOWA RIPOSTA W OBRONIE ZBAWICIELA!

  @barbara

  W zasadzie zawsze byłem obrońcą kobiet. Słyszałem czasami, że wytykano Sarze, że nie uwierzyła, że może jeszcze na stare lata może mieć przyobiecanego potomka, a „zapominano”, że i Abraham również nie uwierzył w to przyrzeczenie.

  Wytykano kobietom to i owo, a tutaj patrz, Sefora ratuje życie Mojżeszowi.

  *

  Oczywiście, że mąż niewierzący nie może był głową wierzącej żony. To nie ulega najmniejszej kwestii, jednak z Nauką Pana Jezusa powinniśmy wyjść do ludzi. Takie jest nasze prawo, obowiązek i… chęć!

  Dobrym do tego celu jest Internet, ale rozmowa w „cztery oczy”, jest więzią doskonalszą.

  Szkoda tylko, że tak mało osób wierzących tutaj bywa. Okazuje się zatem, że, by wychwalać Pana Jezusa, Syna Ojcowskiego, potrzebna jest odwaga, no i (powtórzę się), chęci. Ktoś może dodać, że potrzebna jest prawdziwa wiara, lub co najważniejsze, Pomoc Samego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Oczywiście, oczywiście! Bez Pomocy Zbawiciela, nic nie możemy uczynić.

  W moim przykładzie męsko - damskim, raczej o powab kobiet mi chodziło i „słabość” mężczyzn, ale myślę, że zrozumiałaś to, co miałem na myśli, ponieważ, o tym damskim powabie często mówi Pismo Święte.

  Ale punktu wiary patrząc, przecież i kobieta i mężczyzna w równej mierze zwieść mogą drugiego człowieka!

  *

  Inny temat:

  Jesteśmy kierowani przez Pana Jezusa, do życia w grupie. Izolowanie się od świata jest błędem, a niegłoszenie Ewangelii innym ludziom jest… grzechem. Te słowa teraz napisałem do tych, którzy mogą, chociaż elektronicznie przekazać kilka ważkich słów z Ewangelii, a im się nie chce!

  Powinniśmy dzielić się wiadomościami w Ewangelii znalezionymi i nie wolno nam zatrzymywać dla siebie i tylko dla siebie znalezionej perły.

  Internet, spotkanie rodzinne, kolejka w sklepie… Okazja goni okazję!


  @60grzegorz napisał:

  „Nie wyobrażam sobie, by na czcze gadanie niektórych męskich pustych gadułów, Feba reagowała bierną postawą i czekała do końca!”.

  I oto właśnie chodzi, o to chodzi!

  Gdyby obrazili na spotkaniu Twojego Ojca lub Matkę, to natychmiast spotkałaby ich za to reprymenda!

  Jednak, jak poniżany Jest Ojcowski Syn, to starszy zboru powie Ci, że należy czekać do końca spotkania! To szatański podstęp.

  Owszem, gdy mamy uwagę do naszego brata, czy siostry w sprawie jego jakiegoś zachowania, to należy załatwić to w cztery oczy, potem przywołać świadków…. Wszystko zgodnie z Ewangelią!

  Jednak, gdy ktokolwiek bezpośrednio obraża Zbawiciela, głosząc dziwne nauki, to riposta z naszej strony powinna być natychmiastowa.

  Tutaj podam przykład postępowania Apostoła Pawła względem Piotra:

  ”(11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, PRZECIWSTAWIŁEM MU SIĘ OTWARCIE, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Judejczycy, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę. (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, POWIEDZIAŁEM DO KEFASA WOBEC WSZYSTKICH: Jeśli ty, będąc Judejczykiem, po pogańsku żyjesz, a nie po judejsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po judejsku?”.

  List Apostoła Pawła do Galatów 2/11-14

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

  Na uwagę w „moim” przykładzie zasługują następujące stwierdzenia Apostoła Pawła:

  „PRZECIWSTAWIŁEM MU SIĘ OTWARCIE”.

  A także:

  „POWIEDZIAŁEM DO KEFASA WOBEC WSZYSTKICH”.

  (…)

  Pozdrawiam Was!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @
  Bardzo czesto spotykam sie z twierdzeniem, ze Jezus Chrystus ustanowil ''kosciol'' z hierarchia, gdzie czlowiek jest nauczycielem, posrednikiem miedzy Jezusem Chrystusem, a uczniami.

  Mowia oni, ze ja nie naleze do zboru Chrystusowego, bo nie mam starszego zboru, biskupa...

  Nie wiem dlaczego uwazaja oni, ze musze miec jakiegos starszego zboru?
  Niby jakie zadanie mialby taki starszy zboru?

  Czesto podaje sie cytaty mowiace o starszych, diakonach, biskupach...

  Mysle, ze to duze nieporozumienie.

  ''(1) Wówczas, gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy.
  (2) Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów.
  (3) Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości.
  Im zlecimy to zadanie.
  (4) My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze Słowa. '' (Dz.6:1-4)

  Warto sprawdzic w Biblii Interlinearnej, np:
  http://interlinearbible.org/acts/6-2.htm

  Mysle tez, ze warto sprawdzic slowa episkopos, episkopé, episkopeó, np:
  http://biblesuite.com/greek/strongs_1985.htm
  http://biblesuite.com/greek/1984.htm
  http://biblesuite.com/greek/1983.htm  Pan Jezus tak odpowiada Apostolom, kiedy oni mysla, ze spolecznosc Chrystusowa ma byc hierarchiczna:

  '' (24) Powstał też spór między nimi o to, kto z nich ma uchodzić za największego.
  (25) On zaś rzekł do nich: Królowie narodów (ethnos) panują nad nimi, a władcy ich są nazywani dobroczyńcami.
  (26) Wy zaś nie tak, lecz kto jest największy wśród was, niech będzie jako najmniejszy, a ten, który przewodzi, niech będzie jako usługujący. (27) Któż bowiem jest większy?
  Czy ten, który u stołu zasiada, czy ten, który usługuje?
  Czy nie ten, który u stołu zasiada?
  Lecz Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje.'' (Luk.22:24-27)

  Czyli Pan Jezus mowi, ze u ethnos - narodow, pogan..., jest hierarchia, a miedzy nami, uczniami Chrystusowymi, tak ma NIE byc.

  Apostolowie zatem, nie mogli glosic nauki sprzecznej z nauka Zbawiciela.

  Nie mozemy bezkrytycznie sluchac nauk czlowieka (starszych zborow...), lecz zawsze wszystko sprawdzac z Pismem, jak to czynili Berejczycy.
  A o zrozumienie zwracac sie do Zbawiciela.

  Apostolowie Pana Jezusa otrzymali nakaz gloszenia Ewangelii i glosili Slowo Boga.
  My mamy to spisane w Biblii.

  Gdybysmy nie mieli Biblii, gdyby Ewangelii nie spisano, gdyby nadal byla przekazywana TYLKO slownie, wtedy zgodzilabym sie, ze potrzebuje kogos, kto mi przekaze slownie Ewangelie..., ale przeciez mamy to wszystko spisane.

  Ja na prawde pojac nie moge, po co sa starsi zboru i dlaczego ludzie niewolniczo ich sluchaja?
 • @Bara-bar
  STRAŻNICY BOŻEGO SŁOWA!

  „(28) Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was DUCH ŚWIĘTY USTANOWIŁ BISKUPAMI, ABYŚCIE PAŚLI ZBÓR PAŃSKI nabyty własną Jego krwią”.

  DZIEJE APOSTOLSKIE 20:28

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Biskupos, czyli strzegący nazwijmy to, porządku w jakimś zgromadzeniu, mogą wydawać się Tobie niepotrzebni. Ok.!

  Jednak, jeżeli Apostoł Paweł natchniony Bożym Duchem tak postawionej sprawy nie gani, to znaczy, że ów porządek jest porządkiem Bożym, a nie ludzkim. Podałem wyżej przykład Feby. I ona także w tym porządku Bożym brała udział.

  Różne są według Pisma Świętego Dary Ducha, zatem każdy wierzący człowiek otrzymuje TO, co Zbawiciel dla niego przeznaczył.

  Zupełnie inną sprawą jest, jeżeli jakiś starszy, mówi o sprawach niezgodnych z Ewangelią. Taki biskupos jest kłamcą i nie bierze udziału w porządku Bożym, lecz szatańskim.

  Gdy głosisz Ewangelię komukolwiek, to w tym porządku Bożym dzięki łasce Zbawiciela, również uczestniczysz, ponieważ Nauka, którą głosisz nie jest nauką ludzką, lecz Bożą!

  Przecież wiesz, że trzeba rozróżnić fałszywych biskupos, od tych, którzy chcą być strażnikami Bożego Słowa, prawda?

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 14:13:09
  ''Biskupos, czyli strzegący nazwijmy to, porządku w jakimś zgromadzeniu, mogą wydawać się Tobie niepotrzebni. Ok.!

  Jednak, jeżeli Apostoł Paweł natchniony Bożym Duchem tak postawionej sprawy nie gani, to znaczy, że ów porządek jest porządkiem Bożym, a nie ludzkim. Podałem wyżej przykład Feby. I ona także w tym porządku Bożym brała udział. ''
  //

  Nie, ja nie twierdze, ze nie napisano o biskupach, diakonach, czy starszych.

  Bo napisano.

  Ale jest roznica miedzy na przyklad tymi, ktorzy dogladali stolu, dogladali rownego podzialu w pomocy dla wdow..., bo wyraznie z tekstu wynika, ze te pierwsze zbory, ci nawroceni z roznych religii ludzie nie byli uczciwi...


  Po za tym, wtedy, kiedy jeszcze w duzej mierze TYLKO slownie przekazywano Ewangelie musial byc ktos, kto czuwal nad nauka gloszona nowonawroconymi.

  Ale czy dzis, uczniowie Chrsytusowi majacy dostep do Biblii, maja potrzebe na tego typu starszych, biskupow?

  I najwazniejsze, czy biskupstwo, starsi..., czy to znaczy, ze spolecznosc Chrystusowa jest spolecznoscia hierarchiczna, na podobienstwo chrzescijan...?

  Ja uwazam, ze nie.

  Sa rozne dary, ale nie ma hierarchii w rozumieniu dzisiejszych chrzescijan, bo kazdy uczen otrzymuje polecenia, zrozumienie od Jezusa Chrystusa, Ktory jest Glowa.

  Apostolowie Jezusa Chrytsusa caly czas glosza Ewangelie i beda do konca swiata i Pan Jezus jest z Nimi.

  Kiedys Apostol wyjezdzal, wtedy, ktos musil dbac, aby nauka nie byla przekrecona po jego wyjezdzie.

  Ale dzis, kiedy mamy caly czas dostep do Biblii, czy jest potrzeba, by jakis starszy dbal o nauke, ktora przeciez jest spisana w Biblii?

  Tego wlasnie pojac nie moge.

  Co obecnie taki starszy mialby robic, stac na strazy czego? bo przeciez wszystko jest spisane.


  //
  ''Gdy głosisz Ewangelię komukolwiek, to w tym porządku Bożym dzięki łasce Zbawiciela, również uczestniczysz, ponieważ Nauka, którą głosisz nie jest nauką ludzką, lecz Bożą!

  Przecież wiesz, że trzeba rozróżnić fałszywych biskupos, od tych, którzy chcą być strażnikami Bożego Słowa, prawda?''
  //

  Tak, wlasnie rozumiem to.
  Jesli ktos na przykald glosi ''matke boska'', to mowie, ze nie napisano tak w Biblii, Bog nie ma matki.

  Czyli stoje na strazy zgodnosci z Biblia i do Slowa Boga kieruje, a nie do siebie. Ale nie tworze zadnej hierarchii.

  Jest porzadek, ale nie ustalamy go tak, jak sami chcemy, lecz tak jak Bog chce, bo to Boza nauka, a nie nasza.


  Natomiast falszywi biskupos buduja hierarchie i domagaja sie bezwzglednego posluszenstwa SOBIE, a nie Jezusowi Chrystusowi.

  Wdrapuja sie na najwyzsze stolki, robia zawodowa kariere z biskupowania...
  Wogole nie dbaja o zgodnosc z Bibliia, glosza wymyslone dogmaty, ktorych nie ma w Biblii.

  Pozdrawiam!
 • @Bara-bar
  JEST BISKUP A BISKUP, JEST DIAKON A DIAKON JEST NAUCZYCIEL A NAUCZYCIEL, LECZ PRAWDA JEST TYLKO JEDNA!

  Witam was.

  Barbaro napisałaś:

  //I najwazniejsze, czy biskupstwo, starsi..., czy to znaczy, ze spolecznosc Chrystusowa jest spolecznoscia hierarchiczna, na podobienstwo chrzescijan...?

  Ja uwazam, ze nie.//

  Widzisz Barbaro, są sytuacje kiedy trzeba na to spojrzeć z innej strony. My przyzwyczajeni jesteśmy od dzieciństwa do pewnych Praw jakie tu mamy na ziemi.

  Ziemscy nauczyciele, porobili sobie hierarchię i można wśród tego zobaczyć min. papiestwo, biskupów, kardynałów itd itp. W tym przypadku każdy z nich czuje potrzebę wyższości aby nie był tym niższym, gdyż mają z tego, dokładnie zysk!

  Gdybym miał odpowiedzieć, czy jeśli chodzi o Prawdziwe Zbory Chrystusowe i postawienie tam nad zwykłymi ludźmi, biskupów czy starszych Zborów, to jest to całkiem normalna sprawa, gdyż ma ona swe uzasadnienie nawet w samym Królestwie Bożym, gdyż i tam, z łatwością możemy dostrzec pewną hierarchię od której nie możemy w stanie uciec, GDYŻ ONA JEST I PODOBA SIĘ NAM!

  Tak, w niebie również jest hierarchia, ale ta doskonała, gdy jeden drugiemu nie zazdrości nie wynosi się ponad wszystko, gdzie jeden Anioł do drugiego jest sługą uniżonym, pomimo iż zasiada dużo wyżej.

  Czy apostoł Paweł nie mówi nam o Samym Zbawicielu, gdy uniżył samego siebie i przyjął postać sługi.

  Nie mam nic przeciwko temu, gdy na Bożej Mównicy zasiądzie Boży człowiek mówiący rzeczy wzniosłe, piękne i zgodne z Nauczaniem Pana Jezusa. Wierzę to, że gdyby mnie widział na swojej drodze, szybciej oddał by mi pokłon(w sensie poniżenia) niż ja jemu, gdyż wyprzedzalibyśmy się na pewno w uniżoności.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Bara-bar
  ANIOŁOWIE SIEDMIU SPOŁECZNOŚCI LUDZI WYWOŁANYCH!

  Jak wiemy z Apokalipsy, Bóg Ojciec Dał Objawienie Panu Jezusowi, a Pan Jezus za pośrednictwem Swojego Anioła, przekazał Je Apostołowi Janowi.

  Apokalipsa Pana Jezusa 1/1

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Wiemy również, że Jan wysłał to Boże Poselstwo, do siedmiu zborów (do siedmiu społeczności wywołanych) w Azji.

  Apokalipsa Pana Jezusa 1/4

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Wiemy także, że siedem gwiazd, oznacza Aniołów siedmiu zborów, a siedem świeczników, to siedem zborów (siedem społeczności wywołanych).

  Apokalipsa Pana Jezusa 1/20

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Owe, wymienione wyżej społeczności wywołanych ludzi, mieściły się w Efezie, w Smyrnie, w Pergamie, w Tiatyrze, w Sardes, w Filadelfii, oraz w Laodycei.

  Apokalipsa Pana Jezusa Rozdział 2 i 3

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Mam pytanie Basiu:

  Kim są wymienieni w Objawieniu, Aniołowie siedmiu zborów, (siedmiu społeczności wywołanych)?

  Pozdrawiam!

  PS

  Proponowałbym słowo „hierarchia”, zastąpić „służbą” i odpowiadając, nie myśleć o hierarchicznym Kościele katolickim, ponieważ moja wypowiedź nie ma z nimi nic wspólnego.

  ---

  60grzegorz napisał:

  „Nie mam nic przeciwko temu, gdy na Bożej Mównicy zasiądzie Boży człowiek mówiący rzeczy wzniosłe, piękne i zgodne z Nauczaniem Pana Jezusa”.

  Ja również nie mam nic przeciwko…


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 20:17:34
  Aniolowie to poslancy. Moga to byc Aniolowie niebiescy, ale moga to byc ludzie.
  W tym wypadku sa to ludzie, ale w znaczeniu jaki ogolnie duch panuje w danym zborze, jaki charakter ma ta spolecznosc, poniewaz slowa skierowane sa wlasnie do Aniolow tych zborow i opisuja stan ducha w tych zborach.

  Tak masz racje, slowo sluzba jest odpowiednia, bo zgodna z nauka Zbawiciela.

  Ja rowniez zgadzam sie z tym co Grzegorz napisal i nie mam nic przeciwko temu by sluchac, lub czytac, tych, ktorzy mowia zgodnie z Nauczaniem Pana Jezusa.
 • @
  Szatan wszystko przekręca i ze wszystkiego dobrego robi parodię.


  Tak samo jak z przykazania miłości zrobił rozwiązłe free love i róbta co chceta tak ze zdrowej hierarchii zrobił parodię dla karierowiczów i bałwochwalców, którzy stawiają się ponad Bogiem.

  Ale nie należy stawiać się opozycji do hierarchii tylko znaleźć tę dobrą podobającą się Panu Bogu formę.
 • -
  TEN, KTÓRY ɐɔɐɹʍpo…

  @barbara

  Tak, Jan wysyła listy do posłańców (angelos), którzy są starszymi, czy opiekunami (episkopos) społeczności w siedmiu miastach Azji Mniejszej.

  Jak widzimy, Pan Bóg, oprócz pochwał, nie skąpi im również surowych uwag. No cóż! Różnie to w zgromadzeniach bywa, jednak jak starszy zastosuje się do Rad Zbawiciela, wtedy zbór będzie rosnąć wzrostem Bożym. Okazuje się więc, że odpowiedzialność starszego zgromadzenia (posłańca), jest bardzo duża.

  Zastanawiałem się kiedyś, dlaczego tych zgromadzeń jest siedem, a nie osiem, czy pięć.

  Być może jest to symbol zgromadzeń Pana Jezusa, który obejmuje „wszystkie czasy”.

  …Ale, nie będę się sprzeczał!

  @zjawa

  Napisałeś:

  „Szatan wszystko przekręca i ze wszystkiego dobrego robi parodię”.

  Słusznie piszesz, dlatego jest nazywany przeciwnikiem, ale również określa się go - "ɯǝzɔɐɔɐɹʍpo", lub tym, który odwraca, ponieważ jego celem jest odwrócenie człowieka od Pana Jezusa.

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 15:13:55
  ''Zastanawiałem się kiedyś, dlaczego tych zgromadzeń jest siedem, a nie osiem, czy pięć.

  Być może jest to symbol zgromadzeń Pana Jezusa, który obejmuje „wszystkie czasy”''
  //

  Tez to robilam i mysle, ze chodzi tu o liczbe siedem, jako pelnie, ta ''liczbe'' Boga, tak jak w siedmiu dniach Stworzyl wszystko...

  Z kolei liczba szesc jest liczba czlowieka.

  I nie chce byc zle zrozumiana, nie jestem kabalistka i takie tam...

  Nie, mnie chodzi o Biblie.

  Czyli siedem zborow, to sa wszystkie zbory, sa pelnia i sa opisane w Apokalipsie.

  Cy to opis historyczny?

  Pewnie tak, ale ja czuje sie, z powodu tego, ze bylam zwiedziona jakbym wtedy byla czescia kazdego z tych zborow do ktorych Pan Jezus NIE ma wiele dobrego do powiedzenia.

  Poza tym wiem, ze bylam w wielkiej nierzadnicy. A kazdy, kto byl w niej byl automatycznie czescia bestii...

  ***

  Tak, szatan wszystko odwraca.

  Bog Mowi: jak zjecie UMRZECIE!

  Szatan: Na pewno nie umrzecie!

  Teraz narozrabiano chrzescijanom tak w glowach, ze mowia ciagle o milosci blizniego...

  To stalo sie dla nich najwazniejszym Przykazaniem.

  Wielki katolik DelfInn napisal mi kiedys, ze milosc blizniego jest Pierwszym Przykazaniem Boga.

  Rozumiem pomylic 7 z 8 Przykazaniem, ale PIERWSZE Przykazanie pomylic?

  Chrzescijanie jeszcze nie rozumieja dlaczego ich przywodcy klada taki wielki nacisk na ''milosc blizniego'', jako najwazniejsze Przykazanie Boga i slepo im wierza i po nich powtarzaja.

  Pierwsza milosc nasza nalezy sie Bogu, a NIE stworzeniu!

  Jesli swtorzeniu, to stworzenie naszym bogiem jest!
 • @57KerenOr 13:03:14
  Witaj Kern!

  Zaintrygowało mnie to, co na temat zwierzchnictwa napisałeś.

  Odpowiedz na pytanie:

  - czy jest jakieś rozróżnienie, wyszczególnione przez apostoła Pawła w kwestii zwierzchnictwa, dotyczącego niewierzących mężów (Efezjan 5:22, 23)?

  Czy w tej kwestii pomocy Tobie będzie werset biblijny z Listu do Rzymian 7:2?
 • @Ben Nechar 18:52:33
  ''(13) Podobnie jeśli jakaś żona ma niewierzącego męża i ten chce razem z nią mieszkać, niech się z nim nie rozstaje.
  (14) Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez brata. W przeciwnym wypadku dzieci wasze byłyby nieczyste, teraz zaś są święte.
  (15) Lecz jeśliby strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie. Nie jest skrępowany ani brat, ani siostra w tym wypadku.
  Albowiem do życia w pokoju powołał nas Bóg.
  (16) A skądże zresztą możesz wiedzieć, żono, że zbawisz twego męża?

  Albo czy jesteś pewien, mężu, że zbawisz twoją żonę?

  (17) Zresztą niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał. Ja tak właśnie nauczam we wszystkich Kościołach.'' (1Kor.7:13-17) BT
 • @Bara-bar 19:28:34
  Jeżeli Ty Barbaro i Keren to JEDNO, to rozumiem dlaczego odpowiadasz :-)

  Żartuję oczywiście i nie mam nic przeciw temu, że się wypowiedziałaś.


  A skoro już, to w którym miejscu - zacytowanym przez Ciebie Barbaro z 1 Koryntian 7:13-17 - jest rozróżnienie, wskazujące na brak mężowskiego zwierzchnictwa?

  Czy cytowany przez Ciebie fragment wskazuje, że "niewierzący mąż" przestaje być głową żony?  To może inne pytanie, które może coś uświadomić.

  Czy wierzący mąż, który nakłania żonę do niezgodnego z zasadami biblijnymi czynu, jest głową żony?
 • @Ben Nechar
  ŻADNA ZE STRON NIE POWINNA SŁUCHAĆ POLECEŃ NIEZGODNYCH Z DUCHEM NOWEGO PRZYMIERZA!

  Przyznam, ze Barbara fajny fragment Ci przytoczyła na temat uświęcenia osoby niewierzącej, przez osobę wierzącą. I to jest jak mniemam bardzo celna odpowiedź, ponieważ rozmawiamy o wierze, a nie, o wymianie koła samochodowego!

  Natomiast, jeśli chodzi o werset, który zaproponowałeś, to jak zresztą wiesz mówi on o zakonie małżeńskim, lub prawie małżeńskim, które wiąże, w tym wypadku kobietę, węzłem małżeńskim do momentu śmierci swojego małżonka.

  Oczywiście mamy tutaj duchowe odniesienie do Zakonu i do Pana Jezusa…

  Zadałeś bardzo ciekawe pytanie:

  „Czy wierzący mąż, który nakłania żonę do niezgodnego z zasadami biblijnymi czynu, jest głową żony?”.

  W tym momencie, nie można na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć!

  Hm! A czy Apostoł Piotr przestał być Apostołem jak zaparł się Pana Jezusa? Zatem może zaistnieć taka, lub inna sytuacja, że mąż popełniając błąd i żałując swego czynu, „powraca na odpowiednie tory” i nadal jest głową żony.

  Jednak wcale tak być nie musi. Wcale! I może się okazać, że nie żałując swojego czynu i trwając w swoim uporze, po prostu traci wiarę! Wtedy, patrząc z punktu Biblijnego, nie może być nadal głową niewiasty! To oczywiste.

  Ale pewne jest, że żadna ze stron nie powinna słuchać poleceń niezgodnych z Duchem Nowego Przymierza!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @Ben Nechar 21:18:03
  ''To może inne pytanie, które może coś uświadomić. ...''

  A co takiego chcesz uswiadowmic, czego Jezus Chrystus nie uswadamia?

  Mnie On wszystko uswiadamia.
 • @Ben Nechar 21:18:03
  ''Czy cytowany przez Ciebie fragment wskazuje, że "niewierzący mąż" przestaje być głową żony?''
  //

  Nie mam pojecia co dla ciebie znaczy 'glowa'. Wsrod niewierzacych jest bardzo roznie. Na dodatek zalezy to od kultury w ktorej sa wychowani. Na przyklad w skandynawii malzonkowie maja rowne prawa i obowiazki.


  //
  ''Czy wierzący mąż, który nakłania żonę do niezgodnego z zasadami biblijnymi czynu, jest głową żony?''
  //

  Znow, nie wiem co dla ciebie znaczy 'glowa zony', ale maz, ktory naklania zone do czegos niezgodnego z zasadami biblijnymi nie jest wierzacym, lecz niewierzacym.
 • @57KerenOr 22:12:35
  Witaj Keren!

  To prawda, że żadna ze stron nie powinna słuchać poleceń niezgodnych (i tu korekta) z zasadami Bożymi.


  Nowym przymierzem zostali objęci uczniowie Jezusa od Dnia Pięćdziesiątnicy w 33 roku (Dzieje Ap. 2:1-4). Do tej grupy dołączały kolejne osoby.
  Niektóre z tych osób - objętych nowym przymierzem – zostały odrzucone, jako nie przestrzegające ZASAD Bożych (1 Tymoteusza 1:20; 2 Tymoteusza 2:16-18).


  Dlaczego taka korekta?

  - Gdyż zasady Boże, tak jak On, są niezmienne (Izajasza 46:4; Malachiasza 3:6; Jakuba 1:17).

  - Gdyż "nowym przymierzem" zostały objęte NIEKTÓRE osoby, a NIE WSZYSCY (1 Piotra 2:9-11; Objawienie [Apokalipsa] 5:10; 20:6; Rzymian 8:14-17 – Czy czujesz się kapłanem i królem, który będzie taką władzę sprawował w niebie? Czy czujesz się powołany do takich zadań? Pytania retoryczne.).

  Skupmy się jednak na temacie  Czy nie można jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie, które postawiłem?

  Można.

  Kolejna podpowiedź.

  - Jak odnieść to do tej sytuacji relację z Mateusza 16:21-23?

  - Czego w tej sprawie można nauczyć się ze słów apostołów (Dzieje 4:19; 5:29)?  Jeżeli chodzi o to, co napisała Barbara, powołując się na 1 Koryntian 7:13-17, to zamyka tą kwestie fragment z 1 Piotra 3:1, 2, 6 i nie pozostawia wątpliwości, czy niewierzący mąż jest głową wierzącej żony.
 • @Bara-bar 08:20:09
  Witam Ciebie Barbaro!


  Sprawy, o które pytasz wyjaśniłem w oparciu o Słowo Boże Kerenowi.

  Proszę Cię, byś przeczytała to.

  Gdybyś W SPRAWIE (a nie w wątkach pobocznych) miała dalej pytania i wątpliwości, to chętnie - w miarę możliwości i kompetencji - udzielę odpowiedzi.
 • @Ben Nechar 11:50:42
  ''(1) Podobnie wy, żony, bądźcie uległe mężom swoim, aby, jeśli nawet niektórzy nie są posłuszni Słowu, dzięki postępowaniu kobiet, bez słowa zostali pozyskani, (2) ujrzawszy wasze czyste, bogobojne życie. ...
  (6) tak Sara posłuszna była Abrahamowi, nazywając go panem.
  Jej dziećmi stałyście się wy, gdy czynicie dobrze i niczym nie dajecie się nastraszyć.'' (1Pio.3:1,2,6)

  Oczywiscie, ze wierzaca kobieta nie bedzie zachowywala sie tak jak niewierzaca, lecz bedzie dobra zona..., ale wcale to nie znaczy, ze niewierzacy maz w sprawach wiary jest jej glowa i ze z jego nakazu bedzie ona chodzila do balwochwalni, lub czynila niezgodne z nakazami Boga rzeczy i na przyklad na papieza bedzie mowila tak jak Pan Jezus nam zabronil.
 • @57KerenOr 11:54:27
  Kerenie, czy siłą będziesz wyrzucał tych, którzy zostali ze zboru wykluczeni, a jednak przyjdą na zebranie i nie będą zakłócali jego porządku?

  A jak się pozbyć tych, którzy porządek będą zakłócać?


  Wskazówki co do wykluczonych osób podał apostoł Jan w 2 Liście w wersetach od 9 do 11.
  Warto w tej sprawie uwzględniać także inne zasady (Mateusza 7:15; Rzymian 16:17, 18; czy tę, którą przywołał Grzegorz z 1 Koryntian 5:11-13.
 • @
  USUŃCIE STARY KWAS ABYŚCIE SIĘ STALI NOWYM ZACZYNEM!

  Bardzo ważną sprawą w zgromadzeniach Bożych powinna być czystość tegoż zboru. Powyżej trochę na ten temat napisał 60grzegorz, który przypomniał słowa Apostoła Pawła skierowane do Koryntian:

  |”(1) SŁYSZY SIĘ POWSZECHNIE O WSZETECZEŃSTWIE MIĘDZY WAMI I TO TAKIM WSZETECZEŃSTWIE, JAKIEGO NIE MA NAWET MIĘDZY POGANAMI, MIANOWICIE, ŻE KTOŚ ŻYJE Z ŻONĄ OJCA SWEGO. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i WYKLUCZYĆ SPOŚRÓD SIEBIE TEGO, kto takiego uczynku się dopuścił. (3) Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański.

  (6) NIE MACIE SIĘ CZYM CHLUBIĆ. CZY NIE WIECIE, ŻE ODROBINA KWASU CAŁY ZACZYN ZAKWASZA? (7) USUŃCIE STARY KWAS, ABYŚCIE SIĘ STALI NOWYM ZACZYNEM, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus. (8) Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy. (9) NAPISAŁEM WAM W LIŚCIE, ABYŚCIE NIE PRZESTAWALI Z WSZETECZNIKAMI; (10) ALE NIE MIAŁEM NA MYŚLI WSZETECZNIKÓW TEGO ŚWIATA albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata.

  (11) LECZ TERAZ NAPISAŁEM WAM, ABYŚCIE NIE PRZESTAWALI Z TYM, KTÓRY SIĘ MIENI BRATEM, A JEST WSZETECZNIKIEM LUB CHCIWCEM, LUB BAŁWOCHWALCĄ, LUB OSZCZERCĄ, LUB PIJAKIEM, LUB GRABIEŻCĄ, ŻEBYŚCIE Z TAKIM NAWET NIE JADALI. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? CZY TO NIE WASZA RZECZ SĄDZIĆ RACZEJ TYCH, KTÓRZY SĄ W ZBORZE? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie”.

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 5/1-13

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

  Pijacy i cudzołożnicy Królestwa Bożego nie odziedziczą, Powiada Pismo Święte! Dbałość o czystość zgromadzenia, jest podstawą i priorytetem!

  Czy na spotkania, gdzie wywyższany Jest Bóg Ojciec i Bóg Syn, może uczęszczać wszetecznik i cudzołożnik?

  Czy na spotkania, gdzie wywyższany Jest Bóg Ojciec i Bóg Syn, może uczęszczać złodziej?

  Czy na spotkania, gdzie wywyższany Jest Bóg Ojciec i Bóg Syn, może uczęszczać bałwochwalca?

  Czyż to nie do ludzi wierzących należy również podjęcie decyzji, by człowieka, który brudzi czystość zgromadzenia, wykluczyć ze społeczności?

  Co ma wspólnego zło z dobrem? Czy wspólnie w modlitwie z cudzołożnikiem, bałwochwalcą, czy pijakiem, można wychwalać Majestat Pana Jezusa?

  Apostoł Paweł urywa wszelkie spekulacje na ten temat:

  „USUŃCIE STARY KWAS, ABYŚCIE SIĘ STALI NOWYM ZACZYNEM”.

  Tak, bezapelacyjnie tych, którzy oddają cześć obrazom, czy figurom, tych, którzy namawiają ludzi do złej nauki, czy również tych, którzy swoim postępowaniem przysparzają zgromadzeniu wstydu, należy usunąć!

  Ale… Co zrobić, jeśli cudzołożnicy, złodzieje, czy, jak powyżej pisze Paweł, ci, „którzy żyją z żoną ojca swego”, będą nadal w zgromadzeniu tolerowani?

  Jak postąpić ma ten, który buntuje się i nie chce, by Boże zgromadzenie psuło się zbutwiałym postępowaniem różnych ludzi?

  No cóż, JEŚLI WSZELKIE PERSWAZJE ZAWIODĄ, jeśli rozmowy z zainteresowanymi osobami, nie przyniosą skutku, A ONI NADAL TRWAĆ BĘDĄ W UPORZE, to pozostaje nam opuszczenie tejże społeczności i pociągnięcie za Nauką Zbawiciela tych, którzy także pragną służyć w czystości Bożemu Synowi.

  Tak właśnie zrobił Apostoł Paweł!

  Cytat:

  „(9) A gdy niektórzy nie dali się przekonać i trwali w uporze, mówiąc źle wobec ludu o Drodze Pańskiej, ZERWAŁ Z NIMI, ODŁĄCZYŁ UCZNIÓW i począł codziennie nauczać w szkole Tyranosa. (10) I działo się to przez dwa lata, tak że wszyscy mieszkańcy Azji, Judejczycyi i Grecy, mogli usłyszeć Słowo Pańskie”.

  Dzieje Apostolskie 19/9, 10 Biblia Warszawska

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  http://s6.ifotos.pl/img/550-Ja-Je_nrrqqsr.jpg


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @Bara-bar 12:18:24
  Barbaro,

  czy ja dałem do zrozumienia, że żona MUSI BEZWZGLĘDNIE WE WSZYSTKIM słuchać męża zarówno wierzącego jak i niewierzącego?
 • @Ben Nechar 12:32:30
  Wlasnie dlatego, aby nie bylo tego typu nieporozumien, spytalam co dla ciebie znaczy glowa.

  Bo widzisz, Jezusa Chrystusa, ktory jest Glowa, mamy sluchac we wszystkim, absolutnie we wszystkim.
  Mamy rozmawiac z Nim o wszystkim.
 • @Ben Nechar
  BEN, A MOŻE TY TERAZ ZACZNIESZ ODPOWIADAĆ NA PYTANIA?

  http://s4.ifotos.pl/img/555jpg_xxsnhsh.jpg

  Z Twoich wynurzeń tymczasem wybrałem kilka kwestii:

  Po pierwsze:

  Nowe Przymierze nie obowiązuje, jak piszesz, od Dnia Pięćdziesiątnicy, tylko od momentu Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu!

  Po drugie:

  Ludzie wierzący według Zasad Nowego Przymierza, nazwani są rodzajem królewskim i kapłańskim. Zatem jeśli Ty nie czujesz owego powołania kapłańskiego, to radzę Ci zwróć się w modlitwie do Pana Jezusa. On lepiej to Tobie wytłumaczy niż ja.

  Po trzecie:

  Zadajesz mnóstwo pytań, czy nie czas byś sam na nie zaczął odpowiadać?

  Oto one:

  Czy myślisz, że słowa Apostoła Pawła stoją w sprzeczności do słów innych Apostołów, a przede wszystkim do Poczynań Pana Jezusa?

  Jeśli tak, to Pawła musielibyśmy nazwać fałszywym Apostołem, czyż nie?

  Odpowiedz mi Ben Nechar na pytanie:

  Czy Ty uważasz, że Apostoł Paweł był uczniem Pana Jezusa Chrystusa, czy był zwodzicielem?

  Hm… Nie mam zamiaru nikogo siłą wyrzucać Ben. Przypomniałem tylko przykład Pawła, ponieważ tenże przykład może zrozumieją niektórzy Adwentyści Dnia Siódmego, oraz Świadkowie… chodzący od domu do domu.

  Może opuszczą zgromadzenia, w których ustanowiło się obcych proroków, takich jak Ellen White!

  Może odejdą od niezgodnych z Ewangelią nauk „Strażnicy”.

  A Ty Ben, nie życzysz im tego? Chyba życzysz im poznania Bożego Słowa, prawda?

  Czyż nie byłoby pięknie gdyby Świadkowie… chodzący od domu do domu, pomodlili się bezpośrednio do Pana Jezusa?

  Czyż nie byłoby pięknie, gdyby Adwentyści Dnia Siódmego, przestali przywiązywać wagę do sabatu i obowiązkowej dziesięciny, a ukochali prawdziwie Pana Sabatu, Którym Jest Pan Jezus i w Nim znaleźli odpoczniecie?

  Ben…

  Czas byś Ty zaczął odpowiadać na pytania bezpośrednio i czas byś napisał, jak rozumiesz cytaty, które przytaczasz.

  Czekam Ben!

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 13:18:20
  Z góry wybacz za poniższe.


  Rozumiem Kerenie, że temat powyższy uznałeś już za wyczerpany.

  Skoro tak, to przejdźmy do kwestii zadawania pytań, które Tobie postawiłem.

  RAPTEM JEDNO :-), na które udzieliłeś odpowiedzi.
  Dwa niestety jakoś przeoczyłeś z datą 04.06.2013 12:19:02:

  1) Czy siłą będziesz wyrzucał tych, którzy zostali ze zboru wykluczeni, a jednak przyjdą na zebranie i nie będą zakłócali jego porządku?

  2) A jak się pozbyć tych, którzy porządek będą zakłócać?

  Pozostałe pytania były albo retoryczne, albo sam udzieliłem na nie odpowiedzi, albo stanowiły podpowiedź do zrozumienia poruszanej kwestii, a zatem ich charakter wskazywał, że również nie wymagały Twojej odpowiedzi.  Kerenie,

  czyżbyś nie potrafił rozmawiać tak, by temat wyczerpać i nie pozostawiać wątpliwości (oczywiście pytanie retoryczne)?
  Jako autor powyższego artykułu, poczuj się do odpowiedzialności za napisane słowa i udzielaj odpowiedzi, kiedy ktoś takowej od Ciebie się domaga (1 Piotra 3:15).

  Nie staraj się odwracać swojej roli autora i nie przerzucaj ciężaru, który spoczywa na Twoich barkach.

  A gdybyś nie czuł się na siłach jako autor tekstu, który powinien udzielać odpowiedzi na poruszane przez siebie zagadnienie, to raczej zrezygnuj z owej roli, w której nie do końca czujesz się dobrze.  To dla uświadomienie Twojej roli.  Natomiast ja nie mam nic przeciwko udzielaniu odpowiedzi na pytania, kiedy ktoś opiera się na rozsądnych zasadach.


  Pytanie tylko czy chcesz prowadzić rozmowę, czy raczej wolisz skupiać uwagę na gryzieniu nogawek?
  Tak "trochę" obcesowo, ale czasami kubeł zimnej wody jest potrzebny, by przypomnieć, kto w jakiej roli tu występuje.
 • @Ben Nechar 18:24:07
  Czyli nie potrafisz odpowiedziec.
 • @Bara-bar 20:40:35
  Na co odpowiedzieć?

  Czy jakaś moja wypowiedź wskazuje na to, że nie udzielę lub nie chcę udzielić odpowiedzi?


  I czy o coś mnie pytałaś Barbaro?
 • @Ben Nechar 22:29:38
  ''Na co odpowiedzieć?''
  //

  Na pytania Kerena, bo ja rowniez sie pod nimi podpisuje i czekam na twoja odpowiedz.
 • @Ben Nechar
  PAN JEZUS, BÓG I LEKARZ WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY SĄ JEGO!

  Ben Nechar, z uwagą przeczytałem twój ostatni wpis do Kerena i muszę przyznać, że wyczuwam w nim pewną zgryźliwość.

  Drugi lub trzeci raz powtarzasz te same pytanie, jakbyś faktycznie osobiście miał problem tego rodzaju a nie wiesz, co z tym zrobić. Może mi się tylko to wydaje.

  Pozwolę, więc sobie zabrać głos i powiedzieć, że skoro nie zgadzasz się z wypowiedziami Kerena to nie należysz jeszcze do Zboru Chrystusowego.

  I choć Keren, dał tobie już pewną odpowiedź to zapewniam ciebie, że nie jest on uprawniony do robienia porządku w obcych zborach. Bo do takowego w tym przypadku ty się zaliczasz.

  Problemy, o które pytasz należą do twojego zboru, a nam nic do tego.

  Gdyż my doskonale wiemy, co mamy zrobić, ponieważ przebywamy pośród swoich i dobrze wiemy, co kto reprezentuje!

  Gdybym miał wytłumaczyć to w prosty sposób, rzekłbym: nie będę prosił sąsiada by ten zarządzał moim domem, tylko, dlatego, że ja nie potrafię i nie znam ludzi, którzy w nim mieszkają i co sobą reprezentują, chyba się rozumiemy!?

  P.s

  Ben Nechar, Recepta którą ty szukasz, musi być wypisana przez waszego lekarza.

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Bara-bar 22:39:11
  Na pewno już dzisiaj nie odpowiem.

  Ale odpowiedzi udzielę tylko na jedno z nich, gdyż to Keren powinien najpierw udzielić odpowiedzi na zadane mu pytania.

  Pisanie artykułów niesie za sobą taki obowiązek.
  Uchylanie się od takowego wskazuje raczej na brak kompetencji lub beztroskę.

  A próba przeniesienia na mnie ciężaru w udzielaniu odpowiedzi świadczyć może o nonszalancji albo głębokim zakłopotaniu.  Sam wybiorę jedno z pytań, które zadał Keren.
 • @Ben Nechar
  PANU JEZUSOWI NALEŻY SIĘ PIERWSZEŃSTWO!

  http://s4.ifotos.pl/img/555jpg_xxsnhsh.jpg

  No cóż, Ben, muszę Ci coś wyjaśnić:

  Choćbyśmy nie wiem ile tematów przeprowadzili i choćby nie wiem ile pytań tutaj padło w moim kierunku na temat dotyczący ludzi, to pominę te wszystkie pytania wtedy, gdy ktoś źle powie, lub napisze o Panu Jezusie.

  Pominę z prostej przyczyny! Człowiek wierzący w każdej sytuacji palmę pierwszeństwa powinien przyznać Zbawicielowi. Zatem, jak piszemy o roli kobiety w zborze, czy o samych zgromadzeniach, to przerywam temat, gdy pisze się nieprawdę o Synu Bożym. Jest to zgodne z Pierwszym Bożym Przykazaniem, o którym Uczył Zbawiciel. Miłować należy Pana Boga ze wszystkich sił i z całego serca. Dopiero na drugim miejscu jest Przykazanie dotyczące miłości bliźniego.

  Dlatego to, uznałem i nie zmieniam zdania, by zadać Ci pytania, które w pewnym sensie mają być początkiem obrony Mojego Taty.

  Całe szczęście, że na swoim blogu, ja mogę ustanawiać reguły, ponieważ Szefowie tego portalu dali mi „w dzierżawę” kawałek Swojego Mieszkania.

  Musowo, najpierw sprawa dotycząca Zbawiciela, a potem zachowania w zborze.

  Z drugiej strony, trochę Ci się dziwię.

  Przecież tych parę pytań zadanych Tobie, mogłoby być dla Ciebie pewnym wyznaniem wiary, a TY mi piszesz, że owszem odpowiesz, ale nie na wszystkie tylko „na jedno z nich”!

  No cóż, Twoja Wola! Zresztą, tak sobie pomyślałem, że może mógłbyś napisać jakiś artykuł, wtedy bym i ja do niego się odniósł. Ale to takie moje dywagacje tylko.

  Jakie to sprawy były ważniejsze od omawianych?

  Najbardziej ważną z ważnych jest ta, (i jej poświęcę tutaj miejsce), że w trakcie naszej dyskusji napisałeś nieprawdę o Nowym Przymierzu, Które według Ciebie zaczęło obowiązywać w Pięćdziesiątnicę, a według mnie z chwilą Śmierci Pana i Boga Jezusa Chrystusa na Krzyżu.

  Dlaczego to tak ważna różnica?

  Ponieważ tam, na Krzyżu, Sam Stwórca Przelewał Swoją Świętą Krew za swoje owieczki i tam, Wydając Ostatnie Swoje Tchnienie, Ustanowił Nowe Przymierze. Przymierze Ducha, a nie litery.

  Przeniesienie przez Ciebie tak ważnej historycznej chwili o kilkadziesiąt dni, jest nie do pogodzenia z Ofiarą Złożoną Przez Bożego Baranka.

  Być może zrobiłeś to nieświadomie (nie będę się sprzeczał), ale mój komentarz miał być, jak napisałem wyżej, początkiem obrony Pana Jezusa.

  I absolutnie nie mam z tego powodu najmniejszych wyrzutów sumienia, ponieważ upodobało się Bogu Ojcu, aby Syn Boży Był we wszystkim PIERWSZY!

  Pozdrawiam!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 01:10:03
  Witaj Kerenie!


  Dostrzegam, że coś się Tobie pomyliło, gdyż nie widzisz, że wcale nie pomniejszałem i nie pomniejszam roli Jezusa, głowy zboru.

  Nie oczekuję też dowodów w tej kwestii, ponieważ takich nie ma.  Dlaczego, gdy stawiam konkretne pytania, niemalże za każdym razem widzę odwet w postaci uniknięcia na nie odpowiedzi.

  Zrobiła to Barbara, zrobiłeś to Ty.  Dlaczego w takiej sytuacji, posługujecie się kłamstwem, próbując mnie zdyskredytować?

  Na to pozwalają Wam (piszecie do mnie, jak jedna osoba) dzierżawcy, Wasze sumienie i prawda, której ponoć bronicie?  Dlaczego chowacie się w takich sytuacjach za plecami Jezusa, który z kłamcami nie ma nic wspólnego?
  Kiedy stawiasz komuś zarzut dotyczący spraw Bożych, wyłuszcz to na podstawie Jego Słowa, a nie PRYWATNEGO zdania, które jest bez pokrycia.
  Reguły są takie, że ponosi się odpowiedzialność za wypowiedziane lub napisane słowa.
  To - w obliczu prawa świeckiego - reguluje Kodeks Cywilny i w drastyczniejszych sytuacjach Kodeks Karny.

  W obliczu prawa Bożego odpowiada się również za myśli (Mateusza 5:28).

  Ponadto dobre wychowanie i kultura osobista, w której zakres wchodzi także piśmiennictwo, wskazuje na stałe zasady, a nie takie, jakie mi się podobają.
  W myśl podanych zasad wchodzi udzielanie odpowiedzi na pytania, które zadają inni w poruszanych przez Was kwestiach, by te osoby miały pełny obraz i rozeznanie, co do Waszego sposobu zapatrywania się na dane kwestie.

  Inaczej rzecz ujmując, byście byli w pełni zrozumiani i by w pełni rozumieć to, co przekazujecie.  A zatem w czyim interesie leży udzielanie odpowiedzi?  Najważniejsza rzecz, którą pomijacie, to bycie uczniami Jezusa.

  Trąbicie dookoła jacy to z Was jego uczniowie, a nie zważacie na słowa apostoła Piotra, który dobitnie w tej sprawie się wypowiedział (1 Piotra 3:15).

  Jeżeli zatem, chcesz mieć w dzierżawie kawałek Swojego Mieszkania, to zastanów się też, jakiego chcesz wtedy przestrzegać prawa - Chrystusowego, czy dzierżawcy.  To tyle w kwestii wstępu do odpowiedzi, którą obiecałem dać, na zadane przez Ciebie JEDNO pytanie, co obiecałem Barbarze, a nie Tobie.
 • @57KerenOr
  TAK, PANU JEZUSOWI NALEŻY SIĘ PIERWSZEŃSTWO!

  Keren napisałeś:

  //Jakie to sprawy były ważniejsze od omawianych?

  Najbardziej ważną z ważnych jest ta, (i jej poświęcę tutaj miejsce), że w trakcie naszej dyskusji napisałeś nieprawdę o Nowym Przymierzu, Które według Ciebie zaczęło obowiązywać w Pięćdziesiątnicę, a według mnie z chwilą Śmierci Pana i Boga Jezusa Chrystusa na Krzyżu.

  Dlaczego to tak ważna różnica?

  Ponieważ tam, na Krzyżu, Sam Stwórca Przelewał Swoją Świętą Krew za swoje owieczki i tam, Wydając Ostatnie Swoje Tchnienie, Ustanowił Nowe Przymierze. Przymierze Ducha, a nie litery.

  Przeniesienie przez Ciebie tak ważnej historycznej chwili o kilkadziesiąt dni, jest nie do pogodzenia z Ofiarą Złożoną Przez Bożego Baranka.

  Być może zrobiłeś to nieświadomie (nie będę się sprzeczał), ale mój komentarz miał być, jak napisałem wyżej, początkiem obrony Pana Jezusa.

  I absolutnie nie mam z tego powodu najmniejszych wyrzutów sumienia, ponieważ upodobało się Bogu Ojcu, aby Syn Boży Był we wszystkim PIERWSZY!//

  ......................................................................................

  ...Ponieważ tam, na Krzyżu, Sam Stwórca Przelewał Swoją Świętą Krew za swoje owieczki i tam...

  Temat nie podlegający żadnej dyskusji!

  Pozdrawiam!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Bara-bar 22:39:11
  Barbaro,

  w tej chwili muszę wyjść. Kiedy wrócę, odpowiedzi udzielę zgodnie z obietnicą.
 • @Bara-bar 22:39:11
  Zgodnie z obietnicą.

  Ponieważ również Grzegorz poruszył zagadnienie związane z tym, o czy napisałem ja - Keren w tej sprawie myśli podobnie jak Grzegorz, choć coś się Grzesiowi pomyliło i musiał nie zrozumieć Kerena - a rzecz dotyczy Dnia Pięćdziesiątnicy w powiązaniu z obowiązywaniem "nowego przymierza", to postanowiłem wyjaśnić to zagadnienie.  Przykład przymierza z Abrahamem.

  - Czy zaczęło ono obowiązywać w tym momencie (Rodzaju 12:1-3; 15:18)?

  - Czy może nabrało swojej mocy po pewnym czasie (Rodzaju 17:7, 19; 22:15-18).


  Jak wskazuje powyższa historia z przymierzem między Bogiem a Abrahamem, zawarcie przymierza nie oznacza, że musi obowiązywać ono w dniu jego zawierania.

  Choć niektóre miały skutek natychmiastowy i nabierały mocy prawnej w dniu ich zawarcia.  Jezus zawarł "nowe przymierze" w dniu 14 Nisan 33 roku z wiernymi apostołami (Łukasza 22:20), zgodnie z Bożą obietnicą (Jeremiasza 31:31-34) z przed, z grubsza rzecz biorąc, sześciu stuleci.


  "Przymierze" to, zawarł w wieczór - zgodnie z żydowską rachubą czasową w tym samym dniu - który poprzedzał jego śmierć.
  - Czy zaczęło obowiązywać już w dniu 14 Nisan 33 roku, czy raczej w innym czasie?

  - Co wskazuje na to, od jakiego momentu "nowe przymierze" zaczęło obowiązywać?  Rozważyć należy wskazówki ze Słowa Bożego, a nie własne odczucia w takich sprawach.


  I tak, w Księdze Jeremiasza Bóg przez tego proroka zapowiedział o szczegółach obowiązywania "nowego przymierza":

  - "Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Jahwe: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu" (Jeremiasza 31:33 BT).

  Gdzie miało byś "umieszczone" to "nowe przymierze"?

  Odpowiedź jest prosta "w głębi ich jestestwa ... i na ich sercu".


  Pozostaje poszukać w Słowie Bożym odpowiedzi na pytanie: od kiedy zostało ono zapisane "w głębi ich jestestwa ... i na ich sercu"?

  Odpowiedź i w tym przypadku jest prosta, w Dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku, kiedy to został PO RAZ PIERWSZY wylany na uczniów Jezusa duch Boży (Dzieje Ap. 1:15; 2:1-4, 17, 33).

  Od tego momentu, czyli od wylania na uczniów ducha Bożego w Dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku, nabrało mocy prawnej zawarte wcześniej "nowe przymierze".  Nie poruszyłem tu wszystkich aspektów, na które w tej kwestii kieruje uwagę Słowo Boże, a tylko na część, która BEZPOŚREDNIO wskazuje uwagę na CZAS UPRAWOMOCNIENIA "nowego przymierza".
 • @57KerenOr 12:45:37
  Postaram się uwzględnić Twoją prośbę.
 • @Ben Nechar 15:22:43
  Zagmatwales, bo zaslona Miejsca Najswietszego rozdarla sie w chwili smierci Jezusa Chrystusa i OD WTEDY Stare Przymierze nieobowiazuje.

  Przymierze jest zawierane KRWIA OFIARY.

  Twoje tlumaczenie umniejsza Zbawiciela, Jego Ofiare, a przeciez tu chodzi o NIEGO.

  Nie, nie zgadzam sie z tym co piszesz.

  Powiedz mi, dlaczego Apostolowie byli w Jerozolimie w dzien Piecdziesiatnicy?

  Przymierze obowiazuje od dnia Smierci Zbawiciela na krzyzu.
  Wlasnie z ta chwila kiedy On Umarl, OD WTEDY jest Nowe Przymierze.

  To, ze uczniowie nierozumieli tego jeszcze wtedy, nie ma znaczenia, bo niektorzy PO DZIS DZIEN nie rozumieja tego.

  Obietnica zeslania Ducha Swietego, NIE jest dniem, od ktorego Przymierze obowiazuje.

  Przymierze jest zawsze ''podpisane'' KRWIA, w tym wypadku Krwia Baranka.

  I prosze cie, jak piszesz do mnie kopiuj cytaty, nie wstydz sie Slowa Boga, cytuj Je!

  ***

  Na marginesie, dlaczego mowisz miesiac nisan, kiedy w Biblii Bog Mowi o miesiacu ABIB?
 • @Bara-bar 16:37:19
  Odpowiem od tyłu, gdyż nie mam teraz czasu na pozostałe kwestie, które wymaga jego więcej.

  Nazwa miesiąca Abib, to starsza nazwa miesiąca Nisan
  Podobnie jest w przypadku innych miesięcy
  - Ijar nazywał się wcześniej Ziw,
  - Tiszri wcześniej nosił nawę Etanim,
  - Cheszwan nosił nazwę Bul.

  Zmiana nazw miesięcy nastąpiła po wyjściu Izraelitów z niewoli babilońskiej.
  Wystarczy sprawdzić to z Księgą Estery, która została napisana już po wyjściu Izraelitów z niewoli babilońskiej, gdzie nazwa miesiąca Nisan - przypadającego na przełom marca i kwietnia - pojawia się jako pierwszy miesiąc roku religijnego, a miesiąc Adar jest 12 miesiącem przypadającym na przełom lutego i marca (Estery 3:7 BT).

  Nie rozpisuję się o kalendarzu księżycowym i trzynastym miesiącu We-Adar, bo szkoda na to czasu.

  Może uda mi się dzisiaj wyskrobać czasu na tyle, by odpowiedzieć na ważniejszą część, o którą pytasz.
 • @Bara-bar 16:37:19
  Czas się jakoś znalazł.

  Napisałaś Barbaro, że zagmatwałem.

  Jestem zdziwiony, gdyż odpowiedź, której udzieliłem oparta jest na Słowie Bożym i nim POPARTA.

  Czy jakieś słowa z Biblii wskazują na to, że zasłona w świątyni, która rozdarła się na dwoje w momencie śmierci Jezusa obrazowała „nowe przymierze”?

  Odpowiem za Ciebie - NIE. ŻADEN werset na to nie wskazuje.
  Rozdarcie zasłony obrazuje coś całkiem innego, o czym teraz nie chcę pisać.


  Pozwól, że zapytam Ciebie Barbaro:
  - Czy przytoczone przeze mnie proroctwo samego Boga, które wypowiedział prorok Jeremiasz z 31 rozdziału i 33 wersetu, a brzmiące: "Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu" jest kłamstwem Boga?

  Jeżeli NIE, to dlaczego pomijasz jego znaczenie, skoro słowa te nawiązują do tego, co miało być związane z "nowym przymierzem"?

  - Jak słowa te (wg Ciebie) świadczą o "zagmatwaniu", o którym napisałaś?

  Czy to ja, jako Jeremiasz je spisałem? Czy wypowiedziałem je jako Bóg?

  Barbaro, tak naprawdę zarzucasz zagmatwanie Bogu i Jego prorokowi, a nie mnie.

  Co do krwi, to masz rację, gdyż miała ona znaczenie.
  Warto pamiętać, w którym momencie krew nabrała tego znaczenia.

  Słowo Boże i w tym wypadku nie pozostawia wątpliwości. Czytamy w nim, kiedy przelana krew Jezusa nabrała wartości:

  - "Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz PRZEZ WŁASNĄ KREW wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie". "Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga" (Hebrajczyków 9:11, 12, 24).

  W którym miejscu arcykapłan w Izraelu składał ofiarę, PRZELEWAJĄC jej KREW?

  - "Potem zabije kozła jako ofiarę przebłagalną za lud, WNIESIE KREW JEGO POZA ZASŁONĘ i uczyni z tą krwią to samo, co uczynił z krwią cielca. POKROPI NIĄ PRZEBŁAGALNIĘ z góry i z przodu i DOKONA PRZEBŁAGANIA NAD MIEJSCEM ŚWIĘTYM za nieczystości Izraelitów i za ich przestępstwa według wszystkich ich grzechów" (Kapłańska 16:15, 16 BT).

  - "Bo każdy arcykapłan jest ustanawiany w celu składania zarówno darów, jak i ofiar; było zatem konieczne, żeby również ten miał co złożyć" (Hebrajczyków 8:3 NW).


  Co złożył TEN ARCYKAPŁAN, Jezus Chrystus, i w którym miejscu MUSIAŁ to uczynić?

  PRZELAŁ KREW na ziemi, a niejako symbolicznie UŻYŁ jej DOPIERO
  "W PRZYBYTKU ... w MIEJSCU ŚWIĘTYM... W NIEBIE" (Hebrajczyków 9:11, 12 , 24).
  Dopiero wtedy przelana krew na ziemi nabrała wartości, gdy jej symbolicznie użył w świątyni duchowej, w niebie.

  A wstąpił do nieba 40 dni po swoim zmartwychwstaniu. Dlatego DOPIERO w Dniu Pięćdziesiątnicy można było UJRZEĆ, jak jego przelana krew nabrała WARTOŚCI.

  DOPIERO WTEDY mógł działać na rzecz swoich uczniów:

  - "Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go" (Dzieje Ap. 2:33 BT),

  czyli DOPIERO WTEDY mógł zesłać to, co było przepowiedziane przez Boga ponad 600 lat wcześniej, gdy został "wyniesiony na prawicę Boga" i gdy od swego Ojca "otrzymał Ducha Świętego", mógł tej mocy udzielić swym uczniom, a w ten sposób „nowe przymierze” stało się PRAWOMOCNE.
 • @Ben Nechar
  TAK, ZASŁONA ŚWIĄTYNI ROZDARŁA SIĘ NA DWOJE!

  Dawno takich bzdur Ben nie czytałem i choćbyś chciał, bym wykazał tobie gdzie popełniłeś błąd, to wiedź że moja szczątkowa wiedza biblijna, nie jest w stanie odsupłać tego iście zrobionego z wielkim pietyzmem, węzła.

  Tak zakręcić to potrafią świadkowie, jeśli nim jesteś to odejdź od nich, bo podejrzewam że sam nie wierzysz w to, co napisałeś.

  A teraz małe pytanie Ben, mam nadzieję że odpowiesz.

  CZY PANA JEZUSA UWAŻASZ ZA BOGA? Wierzę że odpowiesz?

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Ben Nechar
  TESTAMENT NABIERA MOCY PO ZAKOŃCZENIU ŻYCIA!

  Nieznany autor Listu do Hebrajczyków pisze:

  „16 Gdzie bowiem jest testament, TAM MUSI PONIEŚĆ ŚMIERĆ TEN, KTÓRY SPORZĄDZA TESTAMENT. 17 TESTAMENT BOWIEM PO ŚMIERCI NABIERA MOCY, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament”.

  List do Hebrajczyków 9:16, 17

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Hbr/9.php

  Wybacz Nechar, ale skoro nie jest dla Ciebie ważne przypieczętowanie Przymierza Drogą Krwią Baranka i symbol rozdarcia zasłony oddzielającej miejsce święte od Najświętszego, to nie ma sensu dalej dyskutować.

  Przecież rozdarcie zasłony oddzielającej miejsce Święte od Najświętszego, oznacza wprowadzenie czegoś innego niż było za czasów Przymierza Pierwszego.

  Gdy zasłona się rozdarła od góry, aż do dołu, to ludowi Bożemu ukazało się Miejsce Najświętsze, do którego miał wstęp tylko Najwyższy Kapłan. Nam, Pan Jezus to Miejsce pokazuje oczyma wiary. My nie jesteśmy z tego świata. Nasza Świątynia jest w Niebie. Ludzie wierzący spoglądają, aż za Zasłonę…

  „Zakon Był naszym przewodnikiem do Chrystusa”, uczy Paweł Apostoł w Liście do Galacjan 4:24, A NIE, DO CZASU ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Ty przesuwasz ten moment do chwili, aż Zbawiciel wstąpił do Nieba? Przeczysz, zatem wyraźnie Apostołowi Pawłowi i autorowi Listu do Hebrajczyków, ale przede wszystkim, zapominasz, że „podpisaniem” Przymierza jest wylanie krwi.

  „19 Gdy bowiem Mojżesz ogłosił całemu ludowi wszystkie przepisy Prawa, wziął krew cielców i kozłów z wodą, wełną szkarłatną oraz hizopem i pokropił tak samą księgę, jak i cały lud, mówiąc: 20 TO [JEST] KREW PRZYMIERZA, KTÓRE BÓG WAM POLECIŁ. 21 Podobnie także skropił krwią przybytek i wszystkie naczynia przeznaczone do służby Bożej. 22 I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]. 23 PRZETO OBRAZY RZECZY NIEBIESKICH W TAKI SPOSÓB MUSIAŁY BYĆ OCZYSZCZONE, SAME ZAŚ RZECZY NIEBIESKIE POTRZEBOWAŁY O WIELE DOSKONALSZYCH OFIAR OD TAMTYCH.

  24 Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej [świątyni], ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, 25 nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. 26 Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata.

  A TYMCZASEM RAZ JEDEN UKAZAŁ SIĘ TERAZ NA KOŃCU WIEKÓW NA ZGŁADZENIE GRZECHÓW PRZEZ OFIARĘ Z SAMEGO SIEBIE. 27 A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, 28 tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.

  List do Hebrajczyków 9:19-28

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Hbr/9.php Biblia Tysiąclecia

  Zwróć uwagę na słowa:

  ”A TYMCZASEM RAZ JEDEN UKAZAŁ SIĘ TERAZ NA KOŃCU WIEKÓW NA ZGŁADZENIE GRZECHÓW PRZEZ OFIARĘ Z SAMEGO SIEBIE”.

  Tak, Nechar. Testament ważny jest wtedy, gdy ten, co testament sporządził, umrze, dlatego i Stare Przymierze, gdy było zawarte z Ludem izraelskim, przypieczętowane było krwią zwierzęcia.

  Zobacz: 2 Księga Mojżesza (Wyjścia) 24/1-11!

  „Oto Krew Przymierza, Które Pan ZAWARŁ z wami”, mówi Mojżesz.

  Zauważ słowo: ZAWARŁ! Nie jest napisane, że zawrze Pan Przymierze z chwilą jak Aaron wstąpi do Miejsca Najświętszego. A Aaron jak wiesz, jest lichym i nieudolnym cieniem Mistrza.

  Dopiero po zawarciu Przymierza, wykonano skrzynię i cały przybytek. I znowu ważna sprawa: Przymierze krwi zawarte przez Pana Boga z Izraelem, było wcześniej, niż wykonano Przybytek z Miejscem Najświętszym. A miejsce Najświętsze za zasłoną, jak wiesz, jest lichym cieniem Nieba.

  Zatem skoro Stare Przymierze było zapoczątkowane zanim najwyższy arcykapłan Aaron wszedł do Miejsca Najświętszego, to jasne jest, że Nowe Przymierze również zapoczątkowane zostało zanim Zbawiciel wstąpił do Świątyni Niebiańskiej.

  Inny cytat:

  „25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: "Ten kielich jest Nowym Przymierzem WE KRWI MOJEJ. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 11:25

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/11.php

  I znowu zwróć uwagę, że jest napisane:

  „Ten kielich jest Nowym Przymierzem WE KRWI MOJEJ”.

  Zatem Krew Prawdziwego Baranka, Wprowadza Nowe Przymierze.

  A Ty, jesteś w wielkim błędzie Nechar!

  PS

  List do Hebrajczyków 10:29

  ”29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i ZBEZCZEŚCIŁ KREW PRZYMIERZA, PRZEZ KTÓRĄ ZOSTAŁ UŚWIĘCONY, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski”.

  Tak! Krew PRZYMIERZA uświęca człowieka! Zatem mówię tutaj o Śmierci Pana Jezusa!


  http://s6.ifotos.pl/img/380-KOMEN_nrnqeae.jpg
 • @57KerenOr 01:02:41
  Witaj Kerenie!

  Dobrze przytaczasz fragmenty z Hebrajczyków 9:16, 17, 19-28 (brakuje mi tu jeszcze 18 wersetu), które kierują uwagę w temacie dotyczącym PRZELANIA KRWI, na co słusznie zwróciła uwagę Barbara, a co Ty skwapliwie starasz się podkreślić,i o czym również ja, także napisałem w oparciu o Słowo Boże.

  Skąd zatem Twoje POMÓWIENIE, że nie jest dla mnie ważne przypieczętowanie "nowego przymierza" krwią Baranka?

  Gdzie to wyczytałeś? W moich myślach? Czy w tym co napisałem, choć niczego takiego nie dałem nawet do zrozumienia?

  Oto moje słowa skierowane do Barbary z mojego postu, z datą 05.06.2013 22:34:29

  - "Co do krwi, to masz rację, gdyż miała ona znaczenie."

  Natomiast co do DNIA ZAWARCIA NOWEGO PRZYMIERZA też nie pozostawiłem wątpliwości w poście z dnia 05.06.2013 15:22:43:

  - "Jezus zawarł 'nowe przymierze' w dniu 14 Nisan 33 roku z wiernymi apostołami (Łukasza 22:20) … 'Przymierze' to, zawarł w wieczór - zgodnie z żydowską rachubą czasową w tym samym dniu - który poprzedzał jego śmierć."

  Na co wskazują słowa, które napisałem?

  Mam OGROMNĄ prośbę, którą ponawiam, zarówno do Ciebie i jak pozostałych osób.
  CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM to, co piszą inni. Zastanawiajcie się i rozważajcie DOKŁADNIE, co mówią lub piszą.

  Zwróć Kerenie uwagę na FAKT, że nie podważyłem NIGDZIE tego, iż 14 Nisan Jezus ZAWARŁ "NOWE PRZYMIERZE" z wiernymi apostołami, a wręcz PRZECIWNIE, potwierdziłem to. Nie podważyłem NIGDZIE tego, że KREW BARANKA miała znaczenie w zawarciu "nowego przymierza", a wręcz PRZECIWNIE, potwierdziłem to.


  Jeżeli jednak temu zaprzeczyłem, to nazwij mnie kłamcą.


  A jeżeli nie, to w jakim celu Twoje NIEPRZEMYŚLANE wywody?

  - Może dlatego, że jesteś NIEUWAŻNYM czytelnikiem czyichś postów?

  - A może masz nieodpartą chęć mającą na celu tylko i wyłącznie, a także za wszelką cenę, ZDYSKREDYTOWANIE adwersarza?

  - Może to być także propagowanie nauki Twojego "ojca", gdyż już nie po raz pierwszy posługujesz się tu OSZCZERSTWEM (Jana 8:44) wobec mnie? Coś w tym musi być, gdyż taka tendencja u Ciebie się utrzymuje.

  O czym zatem NAPISAŁEM w związku z przelaną krwią Baranka?

  Powiem tak: Kerenie OCHŁOŃ.
  Odejdź od klawiatury i wypocznij. Nie traktuj innych jak swoich wrogów, tylko ze zrozumieniem czytaj uzasadnienia biblijne które podają. Wróć tu za jakiś czas, kiedy już nabierzesz dystansu do samego siebie i z właściwym, Chrystusowym nastawieniem zacznij słuchać i patrzeć na innych.

  Jak już się to stanie, to DOPIERO zrozumiesz O CZYM napisałem.

  Na razie strzelasz serią z kaemu na oślep. W ten sposób zranisz a nawet zabijesz ludzi.
  Kto wie ilu mogło już paść ofiarą Twojego bezcelowego szafowania taką bronią?
 • @60grzegorz 00:00:27
  Witaj Grzegorzu!

  Szczerze mnie rozbawiłeś swoją wypowiedzią :-)

  Jak, mając szczątkową wiedzę - do czego się przyznajesz, wysnułeś takie wnioski w temacie, którego (jak rozumiem) nie rozumiesz? :-)

  Wyjaśnienie wypływa z Twojego wywodu.
  Jeżeli ktoś nie należy do Twojego zboru, nie może mieć racji.

  To naprawdę zabawne :-)

  Grzesiu, skup swoją uwagę na wnioskach płynących ze Słowa Bożego, a nie kieruj się UPRZEDZENIAMI, bo Jezus tak nie postępował.

  Dlatego nie wyjawiam tożsamości, by ODUCZYĆ takich jak Ty tej NIEPOŻĄDANEJ CECHY.
 • @Ben Nechar 22:34:29
  Piszesz:

  ''Pozwól, że zapytam Ciebie Barbaro:
  - Czy przytoczone przeze mnie proroctwo samego Boga, które wypowiedział prorok Jeremiasz z 31 rozdziału i 33 wersetu, a brzmiące: "Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu" jest kłamstwem Boga?''
  //

  Co to wedlug CIEBIE oznacza?

  Potrzebe FIZYCZNYCH zborow, gdzie starszy zboru mowi innym co maja myslec, jak rozumiec Slowo Boga?

  Nie!

  Napisano:

  '' (11) I NIKT już nie będzie pouczał swego rodaka ani nie będzie mówił do brata swego:
  Poznaj Pana.
  Wszyscy bowiem – od najmniejszego do największego – będą Mnie znać.'' (Hebr.8:11)

  Chodzi o OSOBISTE poznanie Boga, bo czlowiek, ktory Bogiem NIE jest, NIE moze drugiemu dac poznania Boga, moze jedynie kierowac go DO Boga.

  Czy znasz Jezusa Chrystusa OSOBISCIE?

  Czy rozumiesz ten wers:

  ''Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ''(Mat.11:27)

  NIKT inny, zaden starszy zboru, zaden ksiadz, zadna Ellen White..., TYLKO BOG!

  Jesli Bog ci nie OBJAWIL, to dalej nie wiesz.
 • @Ben Nechar
  PRAWDA JEST PANU JEZUSIE, BOGU NASZYM!

  Napisałeś:

  //Szczerze mnie rozbawiłeś swoją wypowiedzią :-)

  Jeżeli ktoś nie należy do Twojego zboru, nie może mieć racji.
  To naprawdę zabawne :-)

  Grzesiu, skup swoją uwagę na wnioskach płynących ze Słowa Bożego, a nie kieruj się UPRZEDZENIAMI, bo Jezus tak nie postępował.

  Dlatego nie wyjawiam tożsamości, by ODUCZYĆ takich jak Ty tej NIEPOŻĄDANEJ CECHY.//

  .....................................................................

  Mówisz że cię rozbawiłem swoją wypowiedzią, za chwilę jeszcze bardziej będziesz się śmiał, ale to za chwilę.

  Wiedz o tym, że nie tylko potrafię skupić uwagę na wnioskach płynących ze Słowa Bożego, ale również nad tym, kto do mnie pisze, panie NAFTALI. Ot, takie moje nocne dywagacje i szczątkowa wiedza.

  Oczywiście że nie musisz wyjawiać tożsamości, czasami w życiu jest tak, że zanim zapukamy do jakiś drzwi, domownik już wie kto zapukał i co sobą reprezentuje. Dlatego przyznaję tobie rację i nie kieruje się uprzedzeniami gdyż wiem doskonale kto zapukał i co przyniósł.

  P.s Bym zapomniał, oczywiście że nie należysz do mojego Zboru, jakże więc możesz mieć rację.

  RACJA, JEST W PANU JEZUSIE, BOGU, KTÓREGO TY MUSISZ SIĘ NIEŹLE WSTYDZIĆ, SKORO GO NIE WYWYŻSZASZ.

  POZDRAWIAM NAFTALI!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg
 • @Ben Nechar
  NA KRZYŻU UMARŁ PAN BÓG!

  Napisałeś Nechar o Panu Jezusie:

  „A wstąpił do nieba 40 dni po swoim zmartwychwstaniu. Dlatego DOPIERO w Dniu Pięćdziesiątnicy można było UJRZEĆ, jak jego przelana krew nabrała WARTOŚCI”.

  Krew Zbawiciela nabiera wartości w ludziach wierzących z chwilą Powołania, to prawda! Gdy byłem poganinem, to Krew Zbawiciela nie obmyła mnie z moich grzechów. Stało się to wtedy, gdy Zbawiciel Powiedział „pójdź za mną”, zatem wiele lat po fakcie!

  Jednak Krew Zbawiciela obmywała grzechy ludzkie już w momencie Jego Śmierci, ponieważ od momentu Śmierci obowiązuje Nowe Przymierze, Przymierze Krwi.

  Dlatego to Mateusz zaznacza tak wyraźnie moment rozdarcia zasłony świątynnej!

  Kiedy, Krew Zbawiciela nabrała mocy dla człowieka stojącego obok krzyża, który rzekł, „zaiste ten Był Synem Bożym”? W Dniu Pięćdziesiątnicy, czy, natychmiast? Bezapelacyjnie natychmiast!

  Zatem Krew Zbawiciela nabrała wartości od razu gdy skonał, ponieważ od tego momentu, każdy człowiek wierzący sądzony jest według Prawa Ducha, a nie, przestarzałej litery.

  No cóż, dla Mateusza widocznie również nabrała, ponieważ zaznaczył od razu cud rozdarcia zasłony.

  I (przypomnę), dla tego człowieka obok krzyża, który rzekł, że Pan Jezus Był Synem Bożym. I dla wielu innych, także dla Apostołów.

  Krew Boska płynąca z Krzyża zmywa nasze grzechy, a nie, historyczne fakty dziejące się w Pięćdziesiątnicę.

  Powtórzę się znowu:

  Krew Boska płynąca z Krzyża nabrała wartości dla niektórych natychmiast, ponieważ natychmiast działała w nich Moc Doskonałej Ofiary Złożonej, ku Miłej Wonności dla Boga Ojca.

  A Ty, czy uważasz, że na Krzyżu Umarł Pan Bóg? Odpowiedz na pytanie, czy na Krzyżu Umarł Pan Bóg!?

  Jeśli o mnie chodzi, to powiem Ci, że tam cierpiał i Umarł za mnie Pan i Bóg, Jezus Chrystus.


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @Bara-bar 20:35:17
  A w którym miejscu, w Jeremiasza 31:33 jest mowa o "fizycznych zborach"?

  Barbaro, KRĘCISZ i posługujesz się oszczerstwem jak Twój kolega Keren.

  Poczytaj uważnie o czym napisałem.
 • @60grzegorz 23:29:03
  To czy potrafisz skupić swoją uwagę na wnioskach płynących ze Słowa Bożego, czy też z czegokolwiek, nie wynika z Twoich zapewnień.

  Druga sprawa:
  - Czyżbyś chciał mnie porównać do jednej z postaci biblijnych?

  Nie mam na imię "niezwykłe zmagania" (Rodzaju 30:8), jak to tłumaczy się imię Naftali i nigdy takiego miana nie używałem.
  Dla Ciebie, Barbary, Kerena i ogromu ludzi na ziemi jestem po prostu Ben Nechar.
  - A może w nocy za długo myślisz i przemęczenie powoduje, że Twoja wyobraźnia idzie nie w tym kierunku, co potrzeba? :-)

  Racja Grzegorzu, a właściwie powinno brzmieć "prawda" (gdybyś zapomniał), jest wyłuszczona w Słowie Bożym. Gdyby nie ono, to nie mielibyśmy żadnej wiedzy w sprawach dotyczących Boga (Jana 17:17; 2 Tymoteusza 3:16, 17; Hebrajczyków 4:12; Jakuba 1:18).

  Grzegorzu, wiedzy o Bogu i Jego Synu nie posiadłeś z powietrza (jakakolwiek wielkość Twej wiedzy by nie była).
  Składa się na nią "parę" czynników, podobnie jak na wiarę.

  Jednak Grzegorzu, gdybyś jeszcze tego nie ogarniał, to "głowa zboru", Jezus Chrystus oddziałuje na zbór, który działa zgodnie z PRAWDĄ, z którą się rozmijasz.
  To dlatego nie jesteśmy w jednym zborze, a ja jestem dla Ciebie Ben Nechar.
 • @57KerenOr 00:58:04
  Keren! Obudź się chłopie.

  Zacznij swoje wywody popierać Słowem Bożym, bo stek bzdur, który układasz, urośnie zaraz niczym wieża Babel.

  "ZASŁONA" Kernie, Barbaro i Grzegorzu, to SYMBOL CIAŁA JEZUSA.
  - "On nam zapoczątkował drogę nową i żywą PRZEZ ZASŁONĘ, TO JEST PRZEZ CIAŁO SWOJE" (Hebrajczyków 10:20 BT).

  Krew Jezusa została przelana wcześniej, kiedy przebijano mu ręce i nogi. Sączyła się powoli z jego ran 6 godzin (Marak 15:25, 33-39), czyli przekładając na naszą rachubę czasową od godziny 9:00 do 15:00.

  Dlatego nie chciałem pisać od razu o rozdartej zasłonie w świątyni, która to zasłona jest symbolem CIAŁA JEZUSA, a nie przelana krew.

  Jak wspomniałem, dobrze jest opierać się na Słowie Bożym, a nie wybujałej i niezgodnej z prawdą wyobraźni.


  A reszta spraw dotyczących "nowego przymierza" i UPRAWOMOCNIENIA jego, wyłuszczona została w Słowie Bożym, a nie w Waszej wyobraźni.
  To starałem się podkreślić.
 • @Ben Nechar 11:02:18
  ''A w którym miejscu, w Jeremiasza 31:33 jest mowa o "fizycznych zborach"?

  Barbaro, KRĘCISZ i posługujesz się oszczerstwem jak Twój kolega Keren.

  Poczytaj uważnie o czym napisałem''
  //


  Wlasnie dlatego, ze czytalam co piszesz, nie tylko tu u Kerena, lecz takze u mnie, mowie do ciebie o twojej teorii zborow fizycznych.

  O jakich oszczerstwach mowisz?

  Czy wiesz, ze Jezus Chrystus jest Slowem Boga?
  Jesli wiesz, to dlaczego caly czas wstydzisz sie Slowa Boga i NIE cytujesz Go?

  I dlaczego nie lubisz odpowiadac na pytania adresowane do ciebie?

  Sam oczekujesz odpwiedzi i otrzymujesz, lecz ty z jakies, dla mnie niepojetej przyczyny, chowasza sie, robisz uniki.


  Zaslona nie rozrywa sie w Jezusie, lecz OPADA!

  '' (14) Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje /nad nimi/ ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie.
  (15) I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach.
  (16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada.'' (2Kor.2:14-16)


  Jezus Chrystus Umarl za grzech swiata i ta Jego Krew jest Krwia Przymierza, bo bez KRWI nie ma Przymierza, a bez SMIERCI nie ma Testamentu.

  A kiedy my to zrozumiemy, to zupelnie inna sprawa.

  Bo widzisz, ty mieszasz te dwa pojecia.
 • @Bara-bar 14:26:43
  Przytoczyłem FAKT, zgodnie ze Słowem Bożym z Hebrajczyków 10:20, że zasłona wyobraża ciało Jezusa.

  - ZAPRZECZASZ temu Barbaro?

  Powtórzę:
  - Gdzie w tym wątku, dotyczącym UPRAWOMOCNIENIA "nowego przymierza" napisałem lub też dałem do zrozumienia, że mam na myśli zbory fizyczne?

  To się nazywa Barbaro - z Twojej strony - UPRZEDZENIE i KŁAMSTWO (OSZCZERSTWO).

  Jezus umarł za grzech, to jest prawda.
  Jego przelana krew, jest symbolem "nowego przymierza", to prawda.

  A ja uświadamiam Tobie i pozostałym, że chodzi o UPRAWOMOCNIENIE "nowego przymierza", co jako odrębna sprawa została zgubiona z Waszych oczu.

  Czy to aż tak trudne do zrozumienia?
  Chyba jednak tak, gdyż na siłę wypaczacie Słowo Boże.


  Co do niecytowania wersetów, to możesz sobie pomstować ile chcesz, ja już Tobie wyjaśniłem tego przyczynę.
  I tu z pomocą przychodzi Twój KOLEJNY przykład. 2 Koryntian 2:14-16, który przytaczasz, to w rzeczywistości 2 Koryntian 3:14-16.
  DLATEGO czytam z WŁASNEGO EGZEMPLARZA BIBLII!
  - Kiedy to dotrze do Ciebie i kiedy natrętnie przestaniesz wypisywać w tej sprawie głupoty?

  W sprawie 2 Koryntian 3:14 przeczytaj sobie DOKŁADNIE wersety z Efezjan 2:15; Rzymian 7:6; Jana 12:40, a następnie 2 Koryntian 3:15 Rzymian 11:7-10, by dowiedzieć się o jakiej ZASŁONIE (WOALU, WELONIE) jest mowa.

  Dla wykazania, że posługujesz się Słowem Bożym w NACIĄGANY sposób, sprawdź sobie o jakiej ZASŁONIE (KURTYNIE) czytamy:
  - w Mateusza 27:51: "καταπέτασμα" (katapetasma) - KURTYNA, wewnętrzna zasłona w świątyni.

  - w 2 Koryntian 3:15: "κάλυμμα" (kalumma) - WELON, WOAL.

  Czy widzisz dwa RÓŻNE SŁOWA i dwa RÓŻNE ZNACZENIA?

  Jak zobaczysz, a potem ZROZUMIESZ o czym jest mowa w 2 Koryntian 3:14, 15, a o czym w Mateusza 27:51, to może o tym coś napiszesz.

  Naciąganie znaczenia słów - bo akurat w jakimś przekładzie tak przetłumaczono - nie powinno mieć miejsca u osób, które rzekomo się szczycą Słowem Bożym, jako Słowem PRAWDY.

  Po raz kolejny Barbaro - WSTYD.
 • @Ben Nechar 17:01:24
  Zaczne od konca twego wpisu, czy zaslona rozrywa sie w Chrystusie, czy tez opada?

  Znim powiesz 'wstyd', powiedz czego ten 'wstyd' dotyczy!

  Kto ci objawil Prawde?

  Nie wstydz sie przyznac, powiedz KTO?


  Reszta twojego wpisu jest bardzo niejasna.


  Piszesz:

  ''Przytoczyłem FAKT, zgodnie ze Słowem Bożym z Hebrajczyków 10:20, że zasłona wyobraża ciało Jezusa.

  - ZAPRZECZASZ temu Barbaro? ''

  Jak na razie NIE przytoczyles Slowa Boga!

  Jak przytoczysz, jak NIE bedziesz sie wstydzil CYTOWAC Slowa Boga, WTEDY pogadamy, a na razie robisz to co czynia watykanisci w KKK, podaja podobnie do ciebie symbole ksiag i numery, ale Slowa Boga NIE cytuja, lecz mowia, co im sie wydaje, ze tam pisze.

  Po co ich NASLADUJESZ???
  PO CO?
 • @Ben Nechar 17:01:24
  I Ben, to ze moge wers nie tak ''podpisac' NIE ma znaczenia, bo te numery wprowadzono na wiele lat POZNIEJ, tak samo jak kropki i przecinki...

  Czy Pan Jezus Poslugiwal sie jak ty numerami i symbolami Ksiag? Czy tak czynili Apostolowie Jego?


  NIE!

  Z KOGO ty przyklad bierzesz???

  Odpowiedz RAZ na zawsze: czy wierzysz, ze Jezus Chrystus jest Bogiem?

  Przestan krecic!
 • @Bara-bar 20:33:04
  Zaglądnij do mojego dzisiejszego posta, który napisałem do Kerna -
  Ben Nechar 07.06.2013 11:41:20

  Przejrzyj na oczka i nie przekomarzaj się ze mną, bo powtarzam - WSTYD

  Do tej pory czytałaś moje posty do Kerena, a nagle nie widzisz?

  Kiedy wskazałem na Twoje krętactwo i uprzedzenie nagle zaczął Ci przeszkadzać brak cytatów?

  Podałaś ZNAKOMITY przykład Jezusa i apostołów, którzy BEZPOŚREDNIO czytali ze zwojów.
  A skoro robił to Mistrz, apostołowie i inni uczniowie w I wieku, to dlaczego Ty masz z tym problem Barbaro?
  Ja za ich przykładem BEZPOŚREDNIO odczytuje z kodeksu i nie mam z tym problemów jak Ty.
  Ponadto znajduje się też uzasadnienie biblijne mojego postępowania:
  - „Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali PISMA, czy istotnie tak jest” (Dzieje Ap. 17:11).

  A co Ty Barbaro chcesz BADAĆ? PISMA, czy moje posty?

  Skoro już powołałaś się na przykład Jezusa i apostołów, to NAŚLADUJ ich i przestań się czepiać, gdyż nie robisz tego, co powinnaś.
  Nie odczytujesz BEZPOŚREDNIO z PISM.

  Skoro mamy to już wyjaśnione, to wróćmy do tematu.

  Rozumiem, że nie masz NIC do powiedzenia w poruszonej kwestii, gdyż nie ma wątpliwości, że zgodnie z Hebrajczyków 10:20 ciało Jezusa obrazowało ZASŁONĘ, KOTARĘ w świątyni.
  Natomiast WOAL, czy też WELON na twarzy, na który się powoływałaś w 2 Koryntian 3:14, 15, oznaczają całkiem coś innego i nie korelują z Mateusza 27:51.

  Dlatego zapytam jeszcze raz:
  - Zaprzeczasz temu Barbaro, że przytoczyłem FAKT, zgodnie ze Słowem Bożym z Hebrajczyków 10:20, że zasłona wyobraża ciało Jezusa?

  A może wolisz dalej uciekać od tematu zasłaniając się brakiem cytowania Biblii, czy innych wymówek?

  To co tutaj prezentujesz niektórzy nazywają ŻENADĄ. Póki co złagodzę to do braku MERYTORYKI.
 • @Bara-bar 20:33:04
  Jutro (w sobotę), w niedzielę i prawie cały poniedziałek nie będzie mnie.
  Być może uda mi się tutaj zajrzeć ale nie obiecuję.

  Pozdrawiam Was!
 • @Ben Nechar
  ŻEGNAJ BEN!

  Zatem nie masz nawet czasu, by odpowiedzieć 60grzegorzowi, Barbarze i mi, na zwykłe, bardzo proste pytanie, dotyczące Bóstwa Bożego Syna?
  Z tą odpowiedzią masz zamiar zaczekać do poniedziałku, albo może jeszcze z kilka tygodni?

  O nie, Ben, miałeś bardzo dużo czasu na to, by wyznać Zbawiciela i odpowiedzieć na zasadnicze pytanie.
  Ty oczywiście, zwlekasz, zwodzisz i robisz uniki…
  Ale już nie u mnie Ben. Nie u mnie!

  Widzę Ben, że trudno jest przyznać Ci się do błędu.

  Dyskusja, jest bezcelowa. Nawet nie potrafisz (nie chcesz) uznać Boskiej Krwi Przelanej na Krzyżu.

  No cóż, czas wielki byś opuścił to miejsce, ponieważ mój blog, jest założony ku Chwale Boga Syna, Którego Bóg Ojciec, dla nas, ludzi, ustanowił Bogiem, Królem, Zbawicielem, Tatusiem, Panem, Obrońcą, Lekarzem, Orędownikiem…

  http://s6.ifotos.pl/img/EGNAJ-BEN_nxrxsap.jpg

  Musisz dla swoich myśli i wynurzeń, poszukać sobie innego miejsca w sieci, bardziej dla Ciebie dogodnego.

  Jeżeli na tak podstawowe pytanie, nie znalazłeś chwilki, to musimy się pożegnać!


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @Ben Nechar 18:24:07
  Domagales sie od Kerena odpowiedzi na pytania:

  ''1) Czy siłą będziesz wyrzucał tych, którzy zostali ze zboru wykluczeni, a jednak przyjdą na zebranie i nie będą zakłócali jego porządku?

  2) A jak się pozbyć tych, którzy porządek będą zakłócać?''
  http://57KerenOr.nowyekran.net/post/93335,kilka-pytan-na-temat-zgromadzen#comment_814452


  I doczekales sie odpowiedzi na te pytania w ostatnim wpisie Kerena.

  Poniewaz ty Ben, zaklocasz porzadek na tym zebraniu, zarzucasz rozmowcom to, co sam robisz, kierujesz rozmowe na inne tory, gmatwasz, krecisz, robisz uniki...

  Lawirujesz tak, aby z jednej strony nie wygladalo na to, ze zapierasz sie Zbawiciela, ale z drugiej strony, nie chcesz wyznac na tym zebraniu, przed ludzmi, ze Jezus Chrystus jest Bogiem!

  Przeczytaj caly wpis Kerena, ja tu przytocze tylko jedno zdanie Kerena:

  ''No cóż, czas wielki byś opuścił to miejsce, ponieważ mój blog, jest założony ku Chwale Boga Syna, Którego Bóg Ojciec, dla nas, ludzi, ustanowił Bogiem, Królem, Zbawicielem, Tatusiem, Panem, Obrońcą, Lekarzem, Orędownikiem…''
 • @Bara-bar Keren!
  PAN JEZUS, BÓG I ZBAWICIEL, KU CHWALE BOGA OJCA!

  Witam was, widocznie myśli mieliśmy podobne, gdyż czułem że niedługo Ben Nachar lub jak kto woli, NAFTALI, niedługo będzie miał możliwość zobaczenia i odczucia tego na własnej skórze.

  Tak Naftali, tak właśnie to wygląda, dla nas Pan Jezus Jest najważniejszą osobą i na zadane pytanie w tej kwestii NAJWAŻNIEJSZEJ, ty raczyłeś się odpowiedzią za parę dni.

  Cóż, zostałeś zważony.

  Aktem wiary, w przypadku Prawdziwego Zboru Chrystusowego, Jest Natychmiastowe Wywyższenie Pana Jezusa i PRZYZNANIE SIĘ DO NIEGO!

  Tak robili to apostołowie i wszyscy inni Boży ludzie.

  Ty jednak idąc tropem, katolickiej ekumenii, wolisz dopiero później mówić o Zbawicielu, jak to robią wszystkie wyznania które za nic mają Świętą Krew Przelaną na Krzyżu, Boga i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

  Wystarczy dzisiaj wpisać w google ,akt wiary' by oczom ludzkim ukazały się wyznania które dopiero na trzecim lub czwartym miejscu mówią o Zbawicielu i Jego roli.

  Dla mnie, świadkowie, katolicy, adwentyści, zielonoświątkowcy czy jeszcze ktoś inny, to WYZNANIA dla których Pan Jezus, jest tylko PRZYKRYWKĄ mającą zwiedzenie ludzi do siebie, potem następuje tylko jakaś chwalba na cześć istoty ludzkiej, nie Boga!

  JPII, Joseph Franklin Rutherford, Charles T. Russela, E White, czy inni.

  To są osoby najważniejsze w pogańskich zborach, którym nauka Pana Jezusa Jest solą w oku, do robienia interesów.

  Tak czy owak, Kerenie, dobrze zrobiłeś, gdyż jesteśmy tu po to, by z pogaństwem walczyć, a nie po to, by to rozpowszechniać!

  Pozdrawiam was!

  http://img217.imageshack.us/img217/8230/okgrezegorzwymiar7.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY