Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
617 postów 2666 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWĄ WIARĘ!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najważniejszą sprawą w życiu człowieka wierzącego, jest poparcie słów Zbawiciela: „Panie Jezu, ja Ciebie nie znalazłem, ja Ciebie nie znałem, to Ty pozwoliłeś mi Siebie poznać”.

 

Riposta, czyli pchnięcie ostrzem szpady, w pewien artykuł!

 

  

Nikt, absolutnie nikt, nie jest w stanie sam rozpoznać, skosztować, czy zauroczyć się prawdziwą wiarą w Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca!

Nikt, absolutnie nikt, nie ma prawa powiedzieć: Znalazłem Pana Boga!

Jakąż mogę dać radę człowiekowi, który chciałby być wierny Słowom Zbawiciela? Do czego go mogę namówić? No tak, przecież Apostoł powiedział, że namawia ludzi do Pana Boga. Tak powiedział! To ważne zdanie, ponieważ wyszło spod pióra ucznia Zbawiciela, którego Syn Boży natchnął Swoim Duchem.

Czy zatem Piotr, Jan, Jakub i inni, znaleźli Pana Jezusa?

Czy z punktu duchowego, Filip miał rację mówiąc do Natanaela:

Znaleźliśmy tego, o którym pisał w Zakonie Mojżesz, a także prorocy: Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”.

Ewangelia według Jana 1:45

//www.biblia.info.pl/biblia.php  Biblia Warszawska

 

 

 

Warto w tym miejscu zapoznać się ze Słowami Zbawiciela:

(16) Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam”.

Ewangelia według Jana 15:16

//www.biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

Nie wy mnie wybraliście, ale ja was wybrałem…

Najważniejszą sprawą w życiu człowieka wierzącego, jest wyraźne poparcie słów Zbawiciela: „Panie Jezu, ja Ciebie nie znalazłem, ja Ciebie nie znałem, to Ty pozwoliłeś mi Siebie poznać. Ty mnie wybrałeś”.

Tak, Syn Boga Ojca „chodzi opłotkami naszego codziennego życia” i woła, to tu, to tam i jeden z drugim idą za Nim, i jeden z drugim zaczynają kroczyć Jego ścieżkami.

Zatem obowiązkiem i chęcią człowieka wierzącego, jest głoszenie Chrystusowej Ewangelii. Jednak wybór człowieka do grona uczniów i uczennic Mistrza, zależy tylko i wyłącznie do Pana Jezusa, Boga i Zbawiciela.

Jak więc człowiek, zwykłe próchno, może rozpoznać sam wiarę prawdziwą?

Jak więc człowiek, zdany na swoją tylko lichą moc, może orzec jaka wiara, religia, czy wyznanie, prowadzą prostą drogą w objęcia Pana Jezusa, Umiłowanego Syna Boga Ojca?

Jeżeli jakikolwiek człowiek mówi, że znalazł Boga, znalazł sam wiarę i poznanie Boskiej Mocy, to taki człowiek jest kłamcą!

W Piśmie Świętym przeczytałem, że Syn Boży nazwany jest Prawdą, Światłością i Drogą! W Piśmie Świętym przeczytałem, że Syn Boży nazwany jest Pośrednikiem, pomiędzy Bogiem Ojcem, a ludźmi.

W Piśmie Świętym przeczytałem, że Syn Boży nazwany jest fundamentem. I na tym właśnie fundamencie powinien budować swoje życie człowiek wybrany przez PANA Jezusa.

„Panie, dokąd pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego”, powinniśmy krzyczeć za Apostołem. Przecież to Bóg Ojciec Syna Swego nam dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne, (zobacz: Ewangelia wg Jana 3:16).

Jak możesz sam poznać Pana Jezusa i Jego Wolę, gdy jesteś w czeluściach tego pogańskiego świata? Jak sam możesz poznać Jego wspaniałe tajemnice, jeśli On tych tajemnic Ci nie objawi?

Pan Jezus, Syn Boga Ojca chodzi opłotkami naszego życia i woła: Pójdź za mną!  W takim razie tylko ON może dokonać prawidłowego wyboru. Tylko On się nie myli i żadne zaćmienie, nie może dotknąć Synowskiej Chwały!

W jakim więc zgromadzeniu, religii, czy wyznaniu, jest prawda? Odpowiem: W żadnym! Powtórzę: W żadnym!

 

Prawda jest tylko w Panu Jezusie, dlatego też uczniowie Pańscy, po raz pierwszy w Antiochii nazwani zostali uczniami Chrystusowymi. Prawda jest tylko w Synu Boga Ojca  i tylko Syn Boga Ojca, dokonuje prawidłowego wyboru!

(Zobacz: Ewangelia według Jana 14:6).

Mówisz szalony człowieku: Pójdźcie do nas, u nas jest prawda. To my, tylko my, chodzimy i głosimy.

Powiem Ci, że głupstwa pleciesz i daleki jesteś od Rozumu Bożego!

Ja mówię:

Idźcie ludy, narody i języki do Syna Bożego. On wytłumaczy Wam wiarę, swoją potęgę, swoją miłość, lepiej ode mnie, ponieważ do Niego należy wybór!

Jednak nie każdy, który mówi MU, „Panie, Panie”, wejdzie do Królestwa Bożego. Nie każdy, lecz tylko ten, który czyni Ojcowską Wolę, a Wola Ta, rzuca nas w Ramiona Boga Syna!

Przeczytaj: Ewangelia według Mateusza 7:21-23.

Jak więc rozpoznać prawdziwą wiarę? Kto Tobie może ją objawić? Kto nauczy Cię Dróg Bożych?

Marna istoto, powiem Ci, że jeżeli chodząc to tu, to tam i rozmawiając z drugim człowiekiem, nie namawiasz go do Pana Jezusa, to jesteś osobą niewierzącą, ponieważ upodobał sobie Bóg Ojciec, aby w Synu Jego była PEŁNIA!

Proponuję w tym miejscu List Apostoła Pawła do Kolosan 2/8-10.

 

 

 

Do Czytelnika:

Urodziłeś się katolikiem, Świadkiem… Adwentystą Dnia Siódmego, czy Badaczem Pisma Świętego. Rodzice dokonali za Ciebie pewnego wyboru. Jednak jeżeli Pan Jezus, Syn Boga Ojca, nie zapuka do Twojego serca, nie wytłumaczy Ci, nie pociągnie do Siebie, to umrzesz w swoich grzechach niechybnie!

Namawiam ludzi do Bożego Syna!

Nie, do papieża, Marii, Ellen White, czy „amerykańskiego Brooklynu”! Ja namawiam ludzi, by wreszcie w swojej izdebce pomodlili się do Bożego Syna i by Mu zaufali, a On, jeśli obdarzy takiego człowieka Swoją Łaską, to tenże człowiek opuści zgromadzenia zarejestrowane na podwórku szatana!

Ludzie wierzący, nie są z tego świata! Ludzie wierzący ustami i czynem, wielbią i wychwalają Bóstwo i Majestat Pana Jezusa. Bóg Ojciec rozkazał nam, zwykłym śmiertelnikom, słuchać Swojego Syna, a ten Syn powiedział: „Pójdźcie do Mnie wszyscy!”.

A ty, biedny człowieku, namawiasz ludzi, narody i języki, by w Twoim wyznaniu, w Twojej religii, smutny i stroskany wędrowiec odzyskał siły i zdrowie?

 

 

Zbawienie jest tylko w Panu Jezusie. Tylko w Nim. Zatem radzę Ci, udaj się w modlitwie do Pośrednika Nowego Przymierza. Oddaj Mu hołd godny Jego Majestatowi. Pomódl się do Niego izmień swoje dotychczasowe życie.

Posłuchaj, co Mówi Boży Syn:

„(39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;  (40)  ale mimo to  do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot”.

Ewangelia według Jana 5/39, 40

//www.biblia.info.pl/biblia.php  Biblia Warszawska

 

 

Gdy jutro rano wstaniesz, to nie zaprzątaj sobie głowy Adwentystami Dnia Siódmego, katolikami, czy Świadkami… chodzącymi od domu do domu, z fałszywą nauką.

Gdy jutro rano wstaniesz, to niechaj w Twoim sercu zagości Boskie Zbawienie.   Jeżeli tak się stanie, to nie będzie to zasługą żadnego człowieka, tylko Pana i Boga Jezusa Chrystusa, ponieważ ON,  (powtórzę kolejny już raz), chodzi opłotkami naszego życia i Mówi, jednemu i drugiemu: Pójdź za mną!

Wtedy poznasz Prawdę, a Prawda Cię wyswobodzi…

Poznasz Pana Jezusa, Umiłowanego Syna Boga Ojca!

 

Do tych, którzy zastanawiają się jakie wyznanie wybrać:

Uklęknij przed Synem Bożym i oddaj Mu pokłon. Skoro On wybiera , to z modlitwą na ustach i budującą się wiarą w sercu, poczekaj za Jego decyzją. Zaufaj Mu! Nie podejmuj żadnego pochopnego kroku. Nie słuchaj tych, którzy kłamstwem ubranym w bisior, chcą otumanić Twoje serce.

Daj szansę Zbawicielowi. Niech On Tobie przekaże Tą wspaniałą wiadomość.

Niech On Tobie powie :„Pójdź za Mną”.

On, a nie ludzkie próchno, zwane człowiekiem!

 

 

Była to riposta, czyli pchnięcie ostrzem szpady, w pewien artykuł!

 

 

KOMENTARZE

 • @Do Ciebie!
  WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI, ALE NIE DLA ZBAWICIELA!

  Gdy sąsiadka pożyczy Ci cukier, powiesz: Dziękuję!

  Gdy mechanik naprawi Ci samochód, powiesz: Dziękuję!

  Gdy sąsiad pomoże Ci wrzucić węgiel do piwnicy, to podziękujesz mu!

  Gdy policjant uratuje Ci dziecko, to będziesz mu wdzięczny i swoją
  wdzięczność wyrazisz słowami.

  Gdy strażacy ugaszą Ci dom, powiesz zwykłe: Dziękuję!

  Podziękujesz lekarzowi, nauczycielowi, koleżance w pracy, czy nieznajomemu, który wskaże Ci drogę w obcym mieście.

  Gdy jednak Zbawiciel Umarł za grzechy Twoje i Twoich bliskich, Ty milczysz!

  Sąsiadce, policjantowi, strażakowi i wielu innym osobom, podziękujesz za to, że zrobili coś dla Ciebie. Nie odezwiesz się jednak do Tego, Który Umarł i Zmartwychwstał. Nie, do Tego Lekarza, nie odezwiesz się ani jednym słowem.

  Traktujesz Tego Najważniejszego Lekarza, jak powietrze. Patrzysz na Niego swoimi błędnymi oczami w ten sposób, jakbyś Go nie dostrzegał.

  Wstydzisz się Go i nie masz zamiaru wyznać Go przed ludźmi.

  Piszesz artykuł, w którym gloryfikujesz wyznanie, do którego należysz.

  No, cóż, potraktuj moją ripostę, jako cios w Twoje kłamliwe słowa.

  Pan Jezus Powiedział:

  „(18) RADZĘ CI, ABYŚ NABYŁ U MNIE złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał”.

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Objawienie Pana Jezusa, dane Janowi 3/18 Biblia Warszawska

  Tak Powiedział Syn Błogosławionego Boga Ojca, a Ty nie masz zamiaru do Niego się odezwać ani jednym słowem!

  Podajesz cytat z proroka Izajasza, który nie Ciebie dotyczy. Kradniesz Boże Słowa dla własnego poklasku…

  Jedno wiem! To wąska Droga prowadzi do Zbawienia. To Pan Jezus Prowadzi Prostą Drogą do Boga Ojca, a nie Ty, ani Twoje wyznanie.


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @
  PAN JEZUS JEST BOGIEM POTĘŻNYM! TAK PISZĄ ŚWIADKOWIE… CHODZĄCY OD DOMU DO DOMU, W SWOIM PRZEKŁADZIE NOWEGO TESTAMENTU!

  Zapamiętaj Czytelniku:

  ŚWIADKOWIE… NAZYWAJĄ PANA JEZUSA BOGIEM POTĘŻNYM!

  *

  Czy jest jakaś regułka, mówiąca o tym, jak człowiek wierzący powinien wyznać swoją wiarę? Jakaś główna zasada, choćby kilka zdań.

  Może w tym miejscu zaproponuję następujące słowa:

  „(9) BO JEŚLI USTAMI SWOIMI WYZNASZ, ŻE JEZUS JEST PANEM, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w Niego wierzy, nie będzie zawstydzony”.

  List Apostoła Pawła do Rzymian 10/9-11 Biblia Warszawska

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php

  Zatem należy Pana Jezusa wyznać przed ludźmi. Należy określić, że Zbawiciel Jest PANEM i w sercu swoim należy uwierzyć, że Bóg Ojciec wzbudził Go z martwych.

  Kogo w takim razie Bóg Ojciec wzbudził z martwych? Człowieka?

  Hm… Czy zatem umarł za rodzaj ludzki doskonały człowiek? Ale przecież Pan Jezus Przyjął ciało ludzkie na około 30 lat swej ziemskiej pielgrzymki. A przedtem, kim był? Aniołem? Największym Aniołem? Jeszcze większym Aniołem, czy może mówiąc po prostu - BOGIEM!?

  Czy jakikolwiek Anioł posiada Moc Stwórczą? Gabriel? A może Michał?

  Ale czyż Pismo nie Mówi, że Pan Jezus na małą chwilę był mniejszy od Aniołów?

  Oczywiście, niektórzy w tym miejscu odejmują Panu Jezusowi Potęgę i Moc, ale autorowi Listu do Hebrajczyków chodziło raczej o cielesną powłokę, którą Pan Jezus na czas swego pielgrzymowania przyjął.

  Apostoł Paweł pisze:

  „6) My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną; (7) ale głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, (8) której żaden z władców tego świata nie poznał, BO GDYBY POZNALI, NIE BYLIBY PANA CHWAŁY UKRZYŻOWALI”.

  1 List do Koryntian 2/6-8

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska

  Jaką wiec Pan Jezus posiadał chwałę? Jaki posiadał Majestat, skoro Apostoł Paweł ostrzega Czytelników, że gdyby władcy tego świata wiedzieli, to nigdy Pana Jezusa by nie ukrzyżowali?

  To dziwne, ale coś Wam powiem!
  Anioł na Górze Synaj wręczył izraelitom 10 Przykazań Bożych, a lud izraelski tytułował MU: BOŻE!

  Wyobrażacie sobie to? Anioł przyjął od człowieka tak potężne określenie Jego Osoby i jakoś Naftali nie ma o to pretensji!

  Gdy jednak Boski Syn schodzi z Nieba od Ojcowskiej Chwały z Bożymi Prawami wypisanymi na Tablicach Serc, ci pseudo apostołowie amerykańscy, nie nazwą Go Bogiem!

  Anioła, izraelici nazwali BOGIEM, ale zatwardziali i zapalczywi Świadkowie…. chodzący z fałszywą nauką od domu do domu, kpią sobie w żywe oczy z Majestatu Boga Syna, a Ty… Czytelniku, milczysz!

  Kolejny pseudo artykuł, który napisał Naftali tak mówiąc szczerze nie jest wycelowany we mnie, ani w żadnego człowieka wierzącego.
  Ten nowy artykuł jest dalszym etapem nerwów, które tegoż przedstawiciela Świadków… powoli, acz skutecznie niszczą od środka.
  A już najchętniej fragment mowy proroka Izajasza, nazywającego Pana Jezusa Bogiem Potężnym, wyżej wymieniony spaliłby, a popiół porozrzucał po czterech kątach ziemi.

  Przypomnę słowa proroka:

  (6) Bo narodziło się nam Dziecko, Syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I BĘDĄ GO ZWAĆ imieniem Cudowny Doradca, POTĘŻNY BÓG, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju”. (9/6)

  http://www.biblia.info.pl/biblia.php Przekład Nowego Świata

  Prorok Izajasz przed wiekami napisał, że przyszłe pokolenia będą zwać Pana Jezusa POTĘŻNYM BOGIEM.

  Jednak zdaje się, że Boży prorok natchniony Boskim Świętym Duchem, nie o Świadkach… mówił, ponieważ oni (Naftali i inni), proroctwa „Izajaszowego”, nie wypełniają!

  *

  Naftali poprzednio napisał artykuł, w którym, w zasadzie namawia ludzi do swojego amerykańskiego wyznania. Artykuł ten wisi na pierwszej stronie już kilka ładnych dni! OK.! Takie prawo i zasady Nowego Ekranu. Takie i nic mi do tego. Szkoda tylko, że moja riposta „JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWĄ WIARĘ!?”, schodzi tak jakoś niezauważona po prawej stronie…

  Ale ok! Ja tylko napisałem, „szkoda”, co nie jest jednoznaczne z wyrażeniem jakichkolwiek pretensji! Szanuję decyzje Szefów NE!

  Jednak pomimo wszystko, Czytelnik nie zauważając kłamstw, którymi szermuje Naftali, nie będzie miał prawdziwego przeglądu sytuacji!

  Ale czy ja wnoszę jakieś tutaj memorandum? W żadnym razie!

  Cześć!


  http://s6.ifotos.pl/img/obcite-ko_nxrpehh.jpg
 • @57KerenOr
  PAN JEZUS, CUDOWNY DORADCA, POTĘŻNY BÓG, ALE NIE DLA ŚWIADKÓW!

  Witam Keren!

  Sytuacja którą opisujesz, widać podoba się wielu ludziom i zamiast zająć odpowiednie stanowisko w obronie Pana Jezusa, stają po przeciwnej stronie!

  Dziwimy się. że ludzie nie rozumieją Biblijnej Nauki, nie rozumieją Woli Boga Ojca, nie rozumieją Mów Pana Jezusa.

  Nawet najprostsze wersety typu "Bóg nie mieszka w świątyniach ludzką ręką zbudowanych'' jak mówi Apostoł Paweł w Dziejach Apostolskich 17 rozdział, są dla ich rozumu nie do przyjęcia nie do zaakceptowania.

  Powód znamy, tylko w Panu Jezusie Bogu Naszym, ta niewidoczna zasłona którą stawia przed nimi szatan, zostaje zdjęta i wtenczas człowiek Chrystusowy zaczyna widzieć to, co zostało mu zaślepione!

  Jest rzeczą niemożliwą by człowiek sam z siebie mógłby coś zrozumieć, czy mógłby sam odszukać Boga!?

  Ta sytuacja, która miała miejsce ponad dwa tysiące lat temu, kiedy Zbawiciel chodził i mówił: ''chodź za mną'' trwa do dzisiaj i niewielu jest takich, którzy otwierają mu drzwi, kiedy ON, KOŁACZE!

  Ta Biblijna SKAŁA OBRAZY, o którą się potkną gdyż nie wierzą słowu, jest niczym innym jak dalszą kontynuacją tego, co wydarzyło się za czasów Adama i Ewy.

  To ten sam duch, nikczemny i podły, zamieszkał w ludzkich sercach i zablokował im dostęp do Tego, który miał oddać mu pokłon, PANA JEZUSA!

  Znienawidzenie do Zbawiciela, było jest i JESZCZE BĘDZIE, do pewnego wyznaczonego czasu. Ale zanim ten czas się wypełni, wielu ludzi pomrze w grzechach swoich, gdyż ich fałszywi nauczyciele, kontynuują to, co ich mistrz rozpoczął dawno temu w Edenie!

  Zadajesz pytanie:

  JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWĄ WIARĘ?

  I to prawda, na to nie ma reguły, ale jest coś, co nazywa się wewnętrznym przeżyciem i kiedy Zbawiciel Objawi człowiekowi swą Moc, wtedy ów uczeń, potrafi odróżnić ziarno od plew, które rozrzucone są niemal po całej ziemi!

  Napisałeś:
  //Jednak pomimo wszystko, Czytelnik nie zauważając kłamstw, którymi szermuje Naftali, nie będzie miał prawdziwego przeglądu sytuacji!//

  Co do Naftalego i jego kłamstw, to muszę przyznać, że jak żyję a żyję już trochę na tym świecie, to nie spotkałem się jeszcze z taką interpretacją słów Zbawiciela, jak pokazują to świadkowie!

  I gdybym miał określić to, co czytam w ich wykonaniu I JAK OWIJAJĄ I PRZEINACZAJĄ, to określenie 'plemię żmijowe' w stosunku do ''ledwo raczkujących'' faryzeuszy przez Zbawiciela, byłoby nie na miejscu, byłoby określeniem, które w połowie (może) oddałoby sens ich czynów, MOŻE!

  Demon wiedząc że ma mało czasu, coraz bardziej będzie ryczał, czego ŚWIADKAMI jesteśmy my, teraz!

  Pozdrawiam!

  http://img690.imageshack.us/img690/435/okgrezegorzwymiar4.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY