Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MOJA WIELKANOC!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla Ciebie Wielkanoc to umówione spotkania rodzinne, dla mnie, codzienne życie zgodne z Ewangelią!

 

Bardzo dawno temu przy wtórze radosnego płaczu Naród Boży opuszczał ziemię faraonówDziwna to była noc i jakże tajemnicza. Spakowane tobołki, żywność przygotowana wcześniej i… wreszcie przyszedł rozkaz wymarszu.  430 lat niewoli miało się wreszcie skończyć. Naród Boży rozpoczął wędrówkę ku wolności, ku, nie tak odległej przecież Ziemi Obiecanej.


 

Jednak tematem tego wpisu, nie będzie wędrówka Izraelitów przez pustynię, czy samo już wkroczenie do Ziemi Kanaan.  Nie będę tym razem dalej pisał na ten temat…  Polaków nie interesuje Pismo Święte, nie interesuje ich Nauka Pana Jezusa, zatem teraz powiem parę słów na temat mojej Wielkanocy.


Tylko mały wpis, nic więcej:

 

również obchodzę święta Wielkiej Nocy lecz nie raz w roku. Nie! Nie!

 

a obchodzę ten czas codziennie! Myślę tutaj nie tylko o nocnym wyjściu Izraelitów z Egiptu.


Myślę przede wszystkim o Śmierci Pana Boga na krzyżu. Myślę o Jego zmartwychwstaniu.

 

la Ciebie Czytelniku Wielkanoc to umówione coroczne spotkania rodzinne, dla mnie codzienne życie zgodne z Ewangelią, bez obrzędów i baranka z masła, bez jajek i kropideł! Dla mnie ma znaczenie Duch a nie litera!


Cytat:


"(7)Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na  naszą wielkanoc  jako baranek został ofiarowany Chrystus".

1 List Apostoła Pawła do Koryntian, rozdział 5. (Biblia Warszawska) 

 

Tak, na moją Wielkanoc został Ofiarowany Syn Boga Ojca i to Ofiarowanie ważne jest każdego dnia.  Jednak nie do końca pewny jestem czy Ty w ogóle wiesz, o czym KerenOr pisze!


Ty świętować będziesz dopiero za kilka dni. To smutne! Poleje się wódka, jak to w Polskiej rodzinie, dużo wódki, czy innego trunku! Jak każdego dnia będziesz brał katoliku Imię Pana Jezusa na darmo. W kościele zmówisz niezgodną z Ewangelią, modlitwę do Marii i padniesz przed "jej wizerunkiem" na kolana. Kłaniać się będziesz również papieżowi Janowi Pawłowi II i całować będziesz zimny kamień.


  A Pan Jezus, Syn Błogosławionego Boga Ojca, od Twojego domu będzie daleko, bardzo daleko…  To będą Twoje, …udane święta.  Jednak bez zrozumienia sensu Śmierci Zbawiciela, nie zrozumiesz także Jego Zmartwychwstania.


Tak, dawno temu była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju Wielka Noc!  Pan Jezus wstał z grobu. Pokonał śmierć i stał się Pierwszym w zmartwychwstaniu, "ponieważ upodobało się Bogu Ojcu by Jego Syn we wszystkim był PIERWSZY".

 Jak więc widzisz i Ty, i ja obchodzimy święta Wielkiej Nocy! 

KOMENTARZE

 • @ALL
  PRAWDZIWA WIELKANOC!

  Przypomnę to, co napisałem powyżej:

  Dla Ciebie Czytelniku Wielkanoc to umówione coroczne spotkania rodzinne, dla mnie codzienne życie zgodne z Ewangelią, bez obrzędów i baranka z masła, bez jajek i kropideł! Dla mnie ma znaczenie Duch a nie litera!

  Cytat:

  "(7)Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian, rozdział 5. (Biblia Warszawska)


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  LITERA ZABIJA!

  "(63) Duch daje życie; CIAŁO NA NIC SIĘ NIE PRZYDA. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem".

  Ewangelia według Jana 6/63

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  NALEŻY ODDAWAĆ CZEŚĆ PANU BOGU W DUCHU I W PRAWDZIE!

  "(19) Rzekła mu niewiasta: Panie, widzę, żeś prorok. (20) Ojcowie nasi na tej górze oddawali Bogu cześć; wy zaś mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy Bogu cześć oddawać.

  (21) Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu.

  (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Judejczyków. (23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.

  http://m.neon24.pl/deeccc50b1247167d11cc518f4fb4b87,13,0.png (24) BÓG JEST DUCHEM, A CI, KTÓRZY MU CZEŚĆ ODDAJĄ, WINNI MU JĄ ODDAWAĆ W DUCHU I W PRAWDZIE".

  Ewangelia według Jana 4/19-24

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @ALL
  POGAŃSKI KRAJ! POGAŃSKIE OBYCZAJE!

  *

  ZNALEZIONE W NECIE:

  "Dawnej to wyłącznie kobiety zdobiły jajka na Wielkanoc, a mężczyznom nie wolno było nawet wchodzić do pokoju, gdzie je malowano! Kiedyś barwiono je tylko na kolor czerwony, BO WEDŁUG LEGENDY MARIA MAGDALENA, PO ZMARTWYCHWSTANIU CHRYSTUSA, RADOŚNIE SPOSTRZEGŁA, ŻE WSZYSTKIE ZAKUPIONE PRZEZ NIĄ JAJKA ZABARWIŁY SIĘ NA CZERWONO".

  https://www.garneczki.pl/blog/tradycje-i-zwyczaje-wielkanocne-w-polsce/


  "WIELKANOCNY ZWYCZAJ „WIESZANIA JUDASZA” ma swoje korzenie w pogańskim topieniu Marzanny – kukły wykonanej ze słomy, przyozdobionej wstążkami i ubranej w różne skrawki materiału, którą w rytualny sposób topiono (lub palono), by przywołać wiosnę i pożegnać zimę. WIESZANIE JUDASZA NAWIĄZUJE DO CHRZEŚCIJAŃSKIEJ HISTORII I MA W SYMBOLICZNY SPOSÓB WYMIERZAĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ ZDRAJCY – JUDASZOWI. Ten dawny zwyczaj zachował się jeszcze na Podkarpaciu". 

  https://www.garneczki.pl/blog/tradycje-i-zwyczaje-wielkanocne-w-polsce/


  "Poniedziałek Wielkanocny kojarzy nam się przede wszystkim z oblewaniem wodą innych osób. ZWYCZAJ WIĄŻE SIĘ Z DAWNYMI PRAKTYKAMI POGAŃSKIMI, GDZIE MA SYMBOLIZOWAĆ OCZYSZCZENIE Z ZIMOWEGO BRUDU I BUDZENIE SIĘ PRZYRODY NA WIOSNĘ. Dawniej wierzono, że im mocniej została oblana panna, tym ma ona większe szanse na rychłe zamążpójście". 

  https://www.garneczki.pl/blog/tradycje-i-zwyczaje-wielkanocne-w-polsce/

  "Jeszcze w niektórych podkrakowskich wsiach zachował się ludowy zwyczaj Siudej Baby. Związany ze słowiańskimi obrzędami wypędzania zimy. WEDŁUG POGAŃSKIEJ LEGENDY, W ŚWIĄTYNI POD KOPCOWĄ GÓRĄ STRZEGŁA OGNIA KAPŁANKA, KTÓRA WYCHODZIŁA Z NIEJ TYLKO RAZ DO ROKU – WRAZ Z NADEJŚCIEM WIOSNY, BY POSZUKIWAĆ SWOJEJ NASTĘPCZYNI. W OBAWIE PRZED WYBRANIEM, PANNY CHOWAŁY SIĘ, GDZIE TYLKO MOGŁY! SIUDA BABA JEST CAŁA CZARNA, BO PRZEZ CAŁY ROK PILNOWAŁA OGNIA W ŚWIĄTYNI! Tradycyjnie za niechlujną i usmoloną Siudą Babę przebiera się mężczyzna, który w towarzystwie Cygana i paru krakowiaków zbiera datki wśród mieszkańców". 

  https://www.garneczki.pl/blog/tradycje-i-zwyczaje-wielkanocne-w-polsce/


  http://s2.ifotos.pl/img/odwrocony_qwwheap.png
 • @ DO WSZYSTKICH !
  Słuchajcie , Słowa Pana ;

  Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza ……. / Księga Izajasza 1 , 11-20 /

  Tak , mówi Pan ;

  Nienawidzę waszych świąt , gardzę nimi , i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne ……/ Księga Amosa 5 ,21-23 /

  Prawdziwa ofiara ;

  Kto ofiaruje dziękczynienie , czci mnie . A temu , kto nienagannie postępuje , ukażę zbawienie Boże / Księga Psalmów 50,23 /

  Moja Wielka-Noc , to codzienne życie zgodne z Ewangelią Pana Jezusa i codzienne życie zgodne z Przykazaniami Pana Jezusa .

  Ja obchodzę tą Wielką Noc, każdego dnia ,a nie tylko raz w roku. Dla mnie WIELKA NOC , to codzienne życie zgodne z Ewangelią Pana Jezusa i Jego Nauczaniem .

  Człowiek wierzący , natchniony Duchem Chrystusowym , powtórzy zawsze ;

  // ALBOWIEM NA NASZĄ WIELKANOC JAKO BARANEK ZOSTAŁ OFIAROWANY CHRYSTUS //

  Obchodzimy więc święto nie w starym kwasie , ani w kwasie złości i przewrotności , lecz w przaśnikach szczerości i prawdy .

  I List Pawła do Koryntian 5, 7-8 .
 • @ALL
  SMUTNE JEST TO WASZE POGAŃSKIE ŻYCIE: BEZ WIARY, BEZ MIŁOŚCI DO STWÓRCY I BEZ NADZIEI NA ŻYWOT WIECZNY!

  "Boże rany!

  O mękach Chrystusa ma przypominać kolejny zwyczaj zwany "bożymi ranami". WEDŁUG NIEJ RODZICE DELIKATNIE UDERZAJĄ SWOJE DZIECI GAŁĄZKAMI, NP. BAZI, ABY PRZYPOMNIEĆ O BICZOWANIU JEZUSA. Często w ten sposób budzone były dzieci w Wielki Piątek. Kiedyś ten obowiązek spadał na gospodynię, która w ten sposób traktowała wszystkich domowników. W NIEKTÓRYCH WSIACH ZWYCZAJ TEN WYKORZYSTUJĄ MŁODZIEŃCY, KTÓRZY GAŁĄZKAMI "BIJĄ" PO NOGACH PANNY".

  https://poznan.onet.pl/wielkanoc-w-wielkopolsce-zwyczaje-wielkanocne-w-wielkopolskim/62v26dc


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @jassy27
  DZIĘKUJĘ ZA KOMENTARZ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @
  Co ma wspólnego ze zmartwychwstaniem Chrystusa kiełbasa w koszyczku czy chrzan? To są pogańskie obyczaje, które są składane jakimś bożkom urodzaju. Występuje tu sprzeczność z 2 przykazaniem wyrzuconym przez katolików. Nie będziesz czynił żadnych figurek ... Tymczasem w wielki piątek przed tą figurką katolicy chodzą, później modlą się, klękają i całują w dowód nie wiem czego? Całość kończy się tym, że ministrant wyciera dokładnie miejsce pocałunku, a tobie katoliku zostaje tylko jedno do zrobienia. Taca, a raczej skrzynka, gdzie masz wrzucić najlepiej cichą monetę, papierek. To o to chodzi w całym tym obrzędzie. Jak wystawiłem ci sprzeczny z nauczaniem Jezusa posążek, tak ty masz za to sponsorować tych obleśnych, tłustych kapłanów. Chore.
 • @63wojciech 19:59:40
  Jak to się stało Keren, że znalazłem twój wpis na środku, a nie z prawej strony? Zawsze Cię tam szukałem po prawej. Ale to dobrze.
 • @63wojciech
  JESTEM TYMCZASEM: "ZA"!

  Witaj!

  Artykuł na środku to wyróżnienie od Redakcji ale jesteś kolejnym człowiekiem, który zwraca uwagę na to, że i takie wyróżnienie może być mniej widoczne niż zwykłe ustawienie arta po prawej stronie.

  Jednak jest i bardzo pozytywna strona tego medalu: Artykuł rzucony na środek strony jest tam o wiele, wiele dłużej niż "zjeżdżający" art ustawiony po prawej!

  Zatem tymczasem optuję za obecną szatą!

  Pozdro!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY