Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

BOŻE PIĘKNO... PARĘ SŁÓW DO "STOKROTKI"!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ważne by zauważyć Tego, Który jednym "skinieniem Ręki" powołał do istnienia piękno na które patrzysz!

 

Masz rację, wokoło jest mnóstwo piękna. Lubię patrzeć jak nasza Dzienna Gwiazda "znika" za horyzontem. Wtedy strzelają w moim kierunku wspaniałe, różnokolorowe promienie. Przedzierają się przez knieje czy drzewa lub zsuwają powolutku po liściach by w końcu dotrzeć do mojego oka. Jakże piękny to widok.


 

Innym razem, gdy wieczorem podniosę głowę trochę wyżej niż niektórzy ją podnoszą, to wzrok swój zawieszam na Miesiącu, który dumnie oznajmia, że jest Panem Nocy.

 

 
 

Nawet gołym okiem na jego tarczy zauważam "morza". Czy przyglądałaś się kiedyś jak wygląda halo wokółksiężycowe? Czy potrafisz poszukać gwiazdozbiór Oriona? Niestety, gdy piszę ten list do Ciebie to ów Orion jest niewidoczny ale radzę poczekać jeszcze parę miesięcy to być może przeżyjesz tajemnicze z nim spotkanie. Czy znajdziesz na niebie Gwiazdę Polarną?

 

  Czy wiesz dlaczego nad Twoją głową niebo często jest jaśniejsze niż gdzie indziej? To Droga Mleczna, której my, żyjący na tym ziemskim padole, jesteśmy znikomą częścią. Czy obserwowałaś kiedyś "spadające gwiazdy"? Czy wstawałaś wcześnie rano by zobaczyć rój meteorów? Zerkałaś kiedykolwiek przez okopconą szybkę na zaćmienie Słońca?


A może wzięłaś do ręki lupkę i szybko rzuciłaś okiem na płatek śniegu znikający na szybie?  Dostrzegłaś wielką Czerwoną Plamę na Jowiszu albo pierścienie Saturna? A może podziwiałaś piękno klonowego liścia pod mikroskopem?

Wiesz jak wygląda skrzydełko komara 100 razy powiększone? Czy zainteresowały Cię kolory tęczy? Czy wychodziłaś z domu by ją niemalże dotknąć? 

Tak "Stokrotko", wokół jest mnóstwo piękna. I możesz być pewna, że bardzo dobrze o tym wiem! Zapewne lepiej niż niektórzy!

I zdaję sobie bezapelacyjnie z tego sprawę, że ów bezmiar doskonaości i majestat na który patrzę moim okiem nie został ukształtowany przez przypadkowy "kosmiczny podmuch".


 

O nie! Dobrze byłoby by istoty ludzkie na planecie Ziemia spoglądając w ład i porządek  dostrzegły Tego, Który jednym "skinieniem Ręki" powołał do istnienia piękno, które podziwiać mogą nasze zmysły!


 

atem wieczorem gdy będziesz wracała z pracy lub od znajomych to podnieś głowę trochę wyżej niż zwykle. Możesz być czasami bardzo mocno zaskoczona!


 


KOMENTARZE

 • Masz rację, KerenOr, świat jest piękny
  Ile razy chciałem się prawdziwie pomodlić wychodziłem na otwartą przestrzeń, wiatr mi wlosy rozwiewał, wtedy jesteś najbliżej twórcy.
  Bardzo ładne opowiadanie, warte promocji.
 • @Zawisza Niebieski
  WSPANIAŁOŚĆ GWIAZD JEST PIĘKNOŚCIĄ NIEBA, BŁYSZCZĄCĄ OZDOBĄ NA WYSOKOŚCIACH PANA!

  "(1) Wspaniałość wysokości, sklepienie o przezroczystej jasności, tak wygląda niebo - przepiękny widok. (2) Widok wschodzącego słońca mówi [nam], że jest ono czymś najbardziej godnym podziwu, dziełem Najwyższego. (3) W południe wysusza ono ziemię, a któż może wytrzymać jego upał? (4) Jak rozżarza się podmuchem piec, przy pracach wymagających żaru, tak słońce trzy razy mocniej rozpala góry, wydaje ognistą parę, a świecąc promieniami, oślepia oczy. (5) Wielki jest Pan, który je uczynił i na którego rozkaz spieszy się ono w swoim biegu. 

  (6) Księżyc też świeci zawsze w swojej porze, aby ustalać czas i być wiecznym znakiem. (7) Księżyc wyznacza dni świąt, to źródło światła, które się zmniejsza osiągnąwszy pełnię. (8) Miesiąc od niego ma swoje imię. Zwiększając się dziwnie wśród odmian, jest latarnią obozową wojska na wysokościach, świecącą na sklepieniu niebieskim. (9) Wspaniałość gwiazd jest pięknością nieba, błyszczącą ozdobą na wysokościach Pana. (10) Na polecenie Świętego trzymają się Jego wyroku i nie nużą się odbywaniem swych straży. 

  (11) Patrz na tęczę i wychwalaj Tego, kto ją uczynił, nadzwyczaj piękna jest w swoim blasku: (12) otacza niebo kręgiem wspaniałym, a napięły ją ręce Najwyższego. (13) Rozkazem swoim rzuca On błyskawice i szybko wysyła pioruny, sługi swego sądu. (14) Przez Niego również otwierają się skarbce i wylatują chmury jak ptaki. (15) Swą potęgą wzmacnia chmury i bryły gradu zostają drobno pokruszone. (16) Na widok Jego zatrzęsły się góry, a na rozkaz woli Jego wieje wiatr południowy. 

  (17) Głos Jego grzmotu karci ziemię, jak nawałnica wiatru północnego i kłębowisko wichru. (18) Rozrzuca On śnieg jak osiadające ptaki, a jego opad jak chmara szarańczy. Piękność jego bieli zadziwia oko, a takim opadem zachwyca się serce. (19) On szron jak sól rozsiewa po ziemi, który marznąc jeży się ostrymi kolcami. (20) Gdy mroźny wiatr północny zawieje, ścina się lód na wodzie i kładzie się na całym zbiorniku wód, przyodziewając go jakby pancerzem. (21) [Wicher] objada góry, wypala step i jak ogień pożera świeżą zieleń. (22) Nagle lekarstwem na to staje się mgła, a po upale rosa spadająca - pocieszeniem. 

  (23) Według swej myśli On ujarzmił odmęty wód i osadził na nich wyspy. (24) Ci, którzy pływają po morzu, opowiadają o jego niebezpieczeństwach, i dziwimy się temu, co słyszą nasze uszy. (25) A tam, tak nadzwyczajne i dziwne dzieła, rozmaitość wszystkich zwierząt i świat potworów morskich! (26) Dzięki Niemu też Jego posłaniec będzie miał szczęśliwą drogę, bo słowo Jego wszystko układa. (27) Wiele moglibyśmy mówić, ale do końca byśmy nie doszli, zakończeniem zaś mów niech będzie: On jest wszystkim! 

  (28) Jeżeli zechcemy jeszcze Go chwalić, gdzie się znajdziemy: Jest On bowiem większy niż wszystkie Jego dzieła. (29) Panem jest straszliwym i bardzo wielkim, a przedziwna Jego potęga. (30) Gdy wychwalać będziecie Pana, wywyższajcie Go, ile tylko możecie, albowiem i tak będzie jeszcze wyższym, a gdy Go wywyższać będziecie, pomnóżcie siły, nie ustawajcie, bo i tak nie dojdziecie [do końca]. (31) Któż Go widział i mógł to opowiedzieć, i któż Go tak wysławił, jak tego jest godzien? (32) Istnieje wiele tajemnic jeszcze większych niż te, widzimy bowiem tylko nieliczne Jego dzieła. (33) Pan bowiem uczynił wszystko, a bogobojnym dał mądrość.

  MĄDROŚĆ SYNA SYRACHA 43/1-33

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 19:28:00
  Dlaczego cytujesz Mądrości Syracha , przecież to jest Apokryf ?
 • @57KerenOr 19:28:00
  Widzisz KerenOr, jest wiele tekstów napisanych przez ludzi co piękno dzieła stworzenia potrafili docenić. W tej sprawie nie musimy sięgać do autorów biblijnych, choć z pewnością i ich odrzucać nie możemy. Podobał mi się twój tekst, bo mówił o pięknie tego co nas otacza, piękno świata na którym dane nam było się urodzić, dane nam go podziwiać. Nie było w nim nachalnych prób "nawracania" z wiary jednej nad drugą. Mam nadzieję, że i inni też to docenią.
 • @Adamus...
  NAJWAŻNIEJSZE TO ODDZIELIĆ PLEWY OD ZIARNA!

  BARDZO LUBIĘ (NIEKTÓRE) APOKRYFY a wiele z nich w zasadzie nie powinno być Apokryfami w sensie dzisiaj rozumianym, ponieważ bardzo podobne są przykładowo do Przypowieści, czy Psalmów a także do proroctwa np. Ezechiela!

  W dodatku Księga Judy (1/14) nawiązuje do Księgi Henocha Etiopskiej (1/9), Apokryfu uznanego tylko w niektórych częściach świata. Jeżeli Juda, Boży uczeń oparł się na Apokryfie to i ja nie widzę w tym żadnego problemu.

  Kiedyś Apokryfy zostały odrzucone całkowicie niesłusznie przez niektórą społeczność protestancką i nie tylko chociaż Księga Syna Syracha, Księga Mądrości czy wiele innych ksiąg w "Biblii Protestanckiej" widnieje jeszcze w roku 1810. Wiem, ponieważ miałem taką Biblię!

  Apokryfy zostały odrzucone ze względu na trudny język... chociaż wymieniona przeze mnie Księga Syna Syracha bezsprzecznie trudna nie jest.

  Warto zadać inne pytania: Kto miał prawo odrzucić niektóre Apokryfy jako niebiblijne? Czy gdyby znalazł się List do Laodycejczyków o którym mówi Apostoł Paweł w Liście do Kolosan 1/16 to również należałoby go odrzucić tylko dlatego, że odnalazł się wiele lat później? Stare Przymierze wspomina o kilku księgach, których... nie mamy! Czy gdyby się znalazły....

  To tak na początek, chociaż temat jest bardzo szeroki! Zresztą, ludzie, którzy mają pomoc Pana Jezusa i Boga Ojca potrafią oddzielić plewy od ziarna!

  Twoje pytanie przypomina o tym, że warto podjąć oddzielny temat na ten... temat!
  Dodam, że niektóre apokryfy mają typowy wydźwięk pogański ale nie o takich apokryfach był mój powyższy komentarz!

  PYTANIE ZASADNICZE do... człowieka:

  Jeżeli wszystkie Apokryfy są złe dlatego, że są... Apokryfami to również wszystkie "nasze" przekłady Biblijne są złe dlatego, że niektóre ich miejsca są źle przetłumaczone! I przykładowo wyraz „chrześcijanin” powinien być usunięty z Dziejów Apostolskich 11/26 i zastąpiony wyrazem „Chrystusowy”. Przecinek „u Łukasza” powinien być przesunięty. Dopisek w Biblii katolickiej powinien być skasowany... Itp, itd!

  Zatem, jeżeli znalazłaś w „moim” cytacie z Księgi Syna Syracha zdanie niezgodne z Nauką Starego czy Nowego Przymierza to... tymczasem daj mi po prostu... jedną gwiazdkę albo napisz, że komentarz zasługuje na „zero”!

  Jednak najpierw się zastanów nad tym co napisałem lub... poszukaj w Internecie i pomyśl...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Przypisywanie stwórcy piękna naszego świata to nadużycie.
  Grube nadużycie, manipulacja, oszustwo.
  Bo który Bóg stworzył świat ? "Nasz" czy ten tych innych też żyjących w tym samym świecie ?
  "Nasi" twierdzą że było to 6 tys lat temu...nauka udowodniła po wielokroć że to bzdury.

  Dodatkowo jak przyjrzeć się pięknej naturze to tam rządzi zasada że silniejszy pożera słabszego bezlitośnie by samemu przetrwać... tam toczy się nieustanna walka o energie czyli o żywność a najwięcej energii skumulowane jest w żywych stworzeniach (Boskich ?) czyli są one najbardziej skondensowaną formą pożytecznych dla życia składników.
  Każde życie to rodzaj filtru który z otoczenia filtrują najcenniejsze składniki życia i z nich buduje swój organizm... a tym samym staj`a się łakomym kąskiem dla innych silniejszych "filtrów".
  Człowiek robi dokładnie to samo w okrutny bezwzględny sposób (hodowla i ubój drobiu, krów, świń.. a nawet roślin).

  Jak widać "dobry Bóg" stworzył świat pełen okrucieństwa, przemocy śmierci zadawanej bezlitośnie.

  Kapitaliści i neoliberałowie oraz mafia żydowska z cała siła odtwarza te dzikie relacje w cywilizacji ludzkiej... bogacenie się na ludzkiej krzywdzie, biedzie, niewoli...cierpieniach.

  A świat może być piękniejszy przynajmniej na poziomie ludzkiej cywilizacji.
  Bez mordowania życia ale wyłącznie w trybie czerpania z symbiozy.
  Żywienie się mlekiem, jajami, miodem, roślinami, owocami...
  to wszystko systemy symbiotyczne...
  Symbiotyczne nie jest mięso, ryby, robaki...

  W symbiotycznym świecie mamy szczęśliwe kury, krowy, owce, pszczoły, i inne stworzenia...
  Ale hodowla musi być ekologiczna a nie dla zysków przemysłowa faszerowana chemią...mutowana genetycznie.
  Potrzeba by więcej rolników żyjących szczęśliwie na swoich polach (a nie na latyfundiach gdzie pracują niewolnicy).
  życie na wsi jest piękne gdy jest dojazd, media, szkoła, poziom techniczny jak w mieście.. a do miasta samochodem kwadrans jazdy..
 • @Oscar
  "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS"!

  Napisałeś:

  "Jak widać "dobry Bóg" stworzył świat pełen okrucieństwa, przemocy śmierci zadawanej bezlitośnie".

  Doprawdy? Otóż nie Oskarze, Dobry Bóg stworzył świat doskonały i idealny ale to ludzie "poszli za swoimi wynalazkami". To nie Dobry Bóg rozwijał druty kolczaste w Oświęcimiu i nie Dobry Bóg robił zamach na WTC lecz ludzie, mordercy, którzy nie liczyli się z miłością Pana Jezusa i Boga Ojca.

  Człowiek powinien przestać winić Pana Boga za własne haniebne czyny! Za zmianę pogody, za powodzie i za trzęsienia ziemi. To nieposłuszeństwo człowieka sprawia... Nie chcesz opieki Bożej to pozostaje ci tylko podszept szatana. Łamiesz Boskie Prawa to nie spodziewaj się Bożego błogosławieństwa!

  Podam Ci przykład: Załóżmy, że pewien człowiek ma syna lub córkę. Gdy dzieci tego człowieka są jeszcze małe to ich postępowanie jest "idealne". Okazuje się, że mocą "stwórczą", którą posiada mężczyzna i kobieta, rodzice sprowadzili na świat doskonałe życie!

  Ale może się okazać, że ten wspaniały osesek ma na imię Adolf, ten sam Adolf, który za ileś tam lat rozpęta II wojnę światową.

  Idąc Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do karkołomnego wniosku, że skoro rodzice powołali do życia Adolfa Hitlera to znaczy, że to jest ich wina, że ich dziecko stało się mordercą! Zatem skoro rodzice Adolfa Hitlera nie są winni za postępki własnego syna to i również Pan Jezus nie jest winny za złe postępki swoich dzieci. Halo, jesteś tam?

  Myśl trochę...

  Napisałeś także:

  "Mafia żydowska z całą siłą odtwarza te dzikie relacje w cywilizacji ludzkiej".

  Nie! Źle piszesz, wrzucając wszystkich ludzi do jednego worka. Owszem istnieją kręgi izraelskie, które robią tak lub tak i jeżeli już to w ten sposób powinieneś napisać. Wyobraź sobie, że jakiś Oracz Plus napisałby, że "mafia polska z całą siłą odtwarza te dzikie relacje w cywilizacji ludzkiej"... No znając Ciebie, to by się temu komuś dostało za te słowa, prawda? Nie można przecież uogólniać. Stereotypy, stereotypy i jeszcze raz stereotypy...

  Przykład: "Polskie Państwo jest Państwem katolickim". To jest kłamstwo! No chyba, że piszę do Ciebie teraz z Jowisza a nie z Polski! A jaka jest prawda: Otóż w Polsce przeważają katolicy. Taka jest prawda!

  To człowiek niszczy Ziemię! To człowiek wycina miliony hektarów lasów! To człowiek zaśmieca morza i rzeki. To człowiek w jakimś lobby farmaceutycznym postanowił, że trzeba poszukać taki lek, który nie do końca innego człowieka wyleczy ponieważ liczy się kasa a jak człowiek zdrowy to kasy nie ma!

  Czy za takie postępowanie tego mordercy również chcesz winić Pana Boga? A może również za Twoje grzechy, uniesienia i bluźnierstwa chciałbyś by odpowiedzialny był Pan i Bóg Jezus Chrystus?!

  Jak napisałem powyżej: Myśl trochę...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 13:05:50
  Czytać ze zrozumieniem.
  Jak przykład bezwzględności i okrutności tego świata podałem świat zwierząt.
  ludzie biologicznie to tylko ssaki czyli zwierzęta o nieco bardzie rozwiniętym mózgu.

  Bóg stworzył zwierzęta które się nie pożerały np drapieżniki ?

  Piszesz bzdury dla dzieci góra z przedszkola.
 • @Oscar
  POWYŻEJ NAPISAŁEŚ:

  "Człowiek robi dokładnie to samo w okrutny bezwzględny sposób..."!

  Inne Twoje słowa:

  "Kapitaliści i neoliberałowie oraz mafia żydowska z cała siłą odtwarza te dzikie relacje w cywilizacji ludzkiej... bogacenie się na ludzkiej krzywdzie, biedzie, niewoli...cierpieniach".

  A także:

  "Jak widać "dobry Bóg" stworzył świat pełen okrucieństwa, przemocy śmierci zadawanej bezlitośnie".

  Zatem albo przestaniesz trollować albo dostaniesz dożywotniego bana!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 13:30:24
  Brak kontr argumentów ?
  Najlepiej zamknąć gębę dyskutantowi.
  To takie katolickie i pełne miłości bliźniego.

  Wy urzędnicy pana Boga tego nie rozumiecie, uważacie się za lepszych
  ale to całkiem bezpodstawnie.
 • @Oscar
  KONTRARGUMENTY podałem Ci w komentarzu pt: "Ludzie ludziom zgotowali ten los".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • KarenOr!
  " Ile razy chciałem się prawdziwie pomodlić wychodziłem na otwartą przestrzeń, wiatr mi włosy rozwiewał, wtedy jesteś najbliżej twórcy.
  Bardzo ładne opowiadanie, warte promocji." dołączam się w pełni do Z. N.
  ..."jest wiele tekstów napisanych przez ludzi co piękno dzieła stworzenia potrafili docenić. W tej sprawie nie musimy sięgać do autorów biblijnych, choć z pewnością i ich odrzucać nie możemy. Podobał mi się twój tekst, bo mówił o pięknie tego co nas otacza, piękno świata na którym dane nam było się urodzić, dane nam go podziwiać. Nie było w nim nachalnych prób "nawracania" z wiary jednej nad drugą. Mam nadzieję, że i inni też to docenią." Z. N.
  doceniam ogromnie Twój super art, KarenOr!!!
 • TYŚ , PANIE , NA POCZĄTKU UGRUNTOWAŁ ZIEMIĘ , I NIEBIOSA SĄ DZIEŁEM RĄK TWOICH /Do Hebrajczyków 1,10/ .
  /////Ważne by zauważyć Tego, Który jednym "skinieniem Ręki" powołał do istnienia piękno na które patrzysz! //////


  A sprawcą tego wszystkiego , na co nasze oczy patrzą i nasze serce podziwia , jest oczywiście i bez dwóch zdań , Pan i władca nieba i ziemi , Zbawiciel Pan Jezus i Bóg Ojciec.

  Pan Jezus , razem z Bogiem Ojcem stwarzali świat doskonały , a u ich boku była ,ich przyjaciółka mądrość , która też była stworzona na początku przez Pana Jezusa i Jego tatę , Boga Ojca .

  Cytat;
  Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia , na początku swych dzieł , z dawna . Przed wiekami byłam ustanowiona , od początków , przed powstaniem świata , gdy jeszcze nie było morza , zostałam zrodzona , gdy jeszcze nie było źródeł obfitujących w wody ……….. Ja byłam u Jego boku mistrzynią . Przypowieści Salomona 8,22-30 .

  Tak Pan Jezus z swoim tatą Bogiem Ojcem , stworzyli świat i wszystko co na nim jest , i jest to doskonałe i prawdziwe .Na początku, każdy dzień , który stwarzał Pan Bóg na końcu swoich dzieł powiedział ,, I BYŁO TO DOBRE ,,

  A jeśli było to dobre , to niech człowiek nie przeciwstawia się Panu Jezusowi i niech nie mówi mu , że świat jest zły czy niedoskonały . To człowiek każdego dnia niszczy ziemię i to człowiek zle czyni , a nie Pan Bóg .

  Wysławiajcie Pana nad pany, albowiem na wieki trwa łaska jego ! Tego , który sam czyni wielkie cuda , Tego , który mądrze niebiosa uczynił , Tego , który rozpostarł ziemię na wodach , Tego , który uczynił wielkie światła , Słońce , aby panowało we dnie . Księżyc i gwiazdy , aby panował w nocy , Albowiem na wieki trwa łaska jego . Psalm 136 , 1-9 .

  Wspominać będę dzieła Pana i opowiadać będę to , co widziałem . Na słowa Pana powstały dzieła jego . Jak słońce świecąc patrzy na wszystkie rzeczy , tak chwał Pana napełnia Jego dzieło . Mądrość Syracha 42,15-16 .

  Jakże godne ukochania są wszystkie Jego dzieła , i zaledwie iskierką są te , które poznajemy . Mądrość Syracha 42, 22 .

  To Pan Jezus i Bóg Ojciec , jest sprawcą wszystkiego , na co patrzą i podziwiają nasze oczy i nic do tego człowiek lepiej nie dodaje , ani nie ujmuje . Bo jest to dobre i doskonałe.
 • @Oscar 08:29:48
  Oscar napisał:
  Przypisywanie stwórcy piękna naszego świata to nadużycie.
  Grube nadużycie, manipulacja, oszustwo.
  Bo który Bóg stworzył świat ? "Nasz" czy ten tych innych też żyjących w tym samym świecie ?
  "Nasi" twierdzą że było to 6 tys lat temu...nauka udowodniła po wielokroć że to bzdury.

  Bóg na początku stworzył świat.. PIĘKNY i DOSKONAŁY, czy to się komuś podoba, czy nie, czy mu to odpowiada, czy nie. A to co stało się z tym świaem to wynik wpuszczenia GRZECHU na ten świat przez pierwszych rodziców, który dotknął, jak mówi Pismo... WSZELKIE STOWRZENIE! Dlatego jest on obecny w takiej postaci nawet w przyrodzie. Trzeba tylko najpierw czytać ze zrozumieniem, to co się czyta, a nie wypisywać niedorzeczności oparte o swoje widzimisię.

  Dalej Oscar pisze, że NAUKA UDOWODNIŁA PO WIELOKROĆ, ŻE STWORZENIE ŚWIATA 6 TYSIĘCY LAT TEMU TO BZDURY.

  Mój drogi Panie, a na podstawie jakiej to nauki twierdzisz autorytatywnie, że ta nauka, na którą się powołujesz udowodniła to co twierdzisz powyżej i że jest on dużo starszy?

  Weźmy takie dwa pierwsze z brzegu przykłady dotyczące rzekomego długiego wieku naszej ziemi, na której żyjemy, a mianowicie:
  Przykład pierwszy dotyczy wybuchu wulkanu Hilalulea na Hawajach, o ile dobrze pamiętam w roku 1810. Gdy pod koniec XX wieku naukowcy pobrali próbkę skamieniałej lawy z pobliża tego wulkanu i poddali go badaniu, na czas znanego wszystkim wybuchu tegoż wulkanu, pierwsza próba wykazała, że eksplodował on.... 180 MILIONÓW LAT TEMU. Za drugim zaś podejściem, wynik był jeszcze lepszy i wyniósł 2 MILIARDY LAT TEMU!!!

  Kolejny kwiatek do tego rodzaju autorytatywnych stwierdzeń, przyniosły przeprowadzone rok po wybuchu wulkanu Świętej Heleny w stanie Waszyngton (1980r.), czyli w roku 1981. Za pierwszym podejściem wynik brzmiał podobnie, jak w przypadku badań skamieniałej lawy wulkanu z Hawajów, czyli 180 milionów lat temu. Zaś za drugim badaniem tej samej próbki wynik brzmiał, że wybuch wulkanu świętej Heleny miał miejsce 4,5 miliarda lat temu!
  Ale to nie był koniec kabaretowych autorytatywnych dowodów, nauki, na którą się powołujesz, bo najlepsze dopiero było przed. Gdy wykopano z pobliża wulkanu zalany wulkanicznym błotem samochód, który przez rok skamieniał razem z błotem, które go zalało, okazało się, że pobrana próbka z zasypanego auta, dała wynik 200 milionów lat!!! Czyli, że auto to zostało zasypane przez wulkaniczne błoto dokładnie 200 milionów lat temu. Prawda, że pięknie?

  Więc niby co ta nauka, o której piszesz udowodniła PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ???

  Co wart jest darwinowski ewolucjonizm i jaką to on jest nauką, nie mającą nic wspólnego z żadną nauką, tylko religią ateizmu, przybraną w pseudonaukowy bełkot. Żeby nie być ooskarżanym przez Ciebie, że powołuję się w tym przypadku na prace naukowe napisane przez chrześcijan, podam ci dwie pozycje napisane przez wyznawców... Hinduizmu, którzy po sześciu latach badań i zbierania dowodów, obnażyli do cna czym jest w rzeczywistości darwinizm i co ma on, poza bredniami, które serwuje swoim ślepym i bezmyślnym wyznawcom, wspólnego z jakąkolwiek nauką, czyli nic!

  Zakazana Archeologia. Ukryta Historia Człowieka
  Ukryta Historia Człowieka

  https://dobreksiazki.pl/zakazana-archeologia-ukryta-historia-czlowieka-cremo-michael-a-thompson-richard-l,p25816,c?gclid=EAIaIQobChMIlIjk9P2H4wIVSaWaCh1zcgnGEAAYASAAEgIo2fD_BwE

  Echa Zakazanej archeologii

  https://dobreksiazki.pl/b19414-echa-zakazanej-archeologii

  Dowody obecnej oficjalnej nauki, będącej jak widzę dla bardzo wielu nieomylną wręcz wyrocznią w ponad 90% na 100 poza snuciem Teorii, Przypuszczeń i Założeń, którymi to określeniami sama ta ,,nauka'', nazywa swoje ,,bezsporne dowody'' na to czy tamto, nie tylko nie są żadnymi dowodami na cokolwiek, ale wyłącznie właśnie teoriami, przypuszczeniami i założeniami, więc na jakiej podstawie twierdzisz, że ta Twoja nauka udowodniła to, o czym twierdzisz bezdyskusyjnie?
 • Nauka i poznanie
  Nasze poznanie świata, na którym żyjemy, jak również tego, który nas otacza jest ledwie cząstkowe, jak pisał o tym apostoł Paweł, czyli niewielkie, wręcz minimalne. Wysuwanie więc wszelkich autorytatywnych stwierdzeń, że nauka bezspornie JUŻ udowdodniła coś, co nie pasuje lub nie odpowiada czyimś wyobrażeniom jest po prostu niepoważne.
  Wiec może trochę więcej pokory drogi Oscarze w tego rodzaju stwierdzeniach.
  Pozdrawiam
 • @
  MUSIMY WIEDZIEĆ O TYM, ŻE ...

  U Łukasza jest opisane kuszenie Pana Jezusa, padają tam słowa szatana:
  ''oddaj mi pokłon ....bo to wszystko jest mi dane''.

  Wielu ludzi nie wie o tym że, wszelka prawda dotycząca stworzenia świata, pochodzenia człowieka, dinozaurów , olbrzymów w końcu Przyjście Zbawiciela i ODDANIE JEMU POKŁONU, szatan będzie tak manipulował, by ta prawda nie dostała się do ludzi.

  A więc, wszystko jest skrzętnie zamiatanie pod dywan, by ludzie wszelką prawdę, odrzucali.

  Mając więc tę siłę, jaką posiada upadły anioł, zaślepieni jego mocą ludzie, głoszą to, co on im podszepnie, i takim przykładem jest każdy, który sądzi że świat powstał z niczego a to wszystko co widzimy jest udziałem jakiejś ślepej siły, która bez pomocy wzroku, potrafiła poukładać to wszystko tak, że szwajcarski zegarek jest w swej dokładności niczym do tego, co uczynił BÓG OJCIEC ZE SWYM SYNEM, JEZUSEM CHRYSTUSEM.

  Biedny jest człowiek, który sądzi że z niczego może powstać coś, BO TAKIE COŚ, POTRAFIĄ TYLKO OJCIEC I SYN.

  Jeśli ktoś sądzi że pochodzi od małpy, jego sprawa, albo od pantofelka, jego sprawa, JA WIEM, ŻE JESTEM CZĘŚCIĄ WIELKIEGO BOŻEGO PLANU, KTÓRY NIEDŁUGO LUDZIE ZOBACZĄ NAOCZNIE.

  ADAMUS...

  Co do Apokryfów , mam je i często je czytam, a czytam dlatego że mój Duch Chrystusowy którego posiadam, daje mi możliwość poznania, czy dany apokryf jest zgodny z duchem Ewangelii, czy nie.

  Jest to pewna forma i proszę mnie dobrze zrozumieć, badania duchów, o czym wspomina Biblia. A więc, zgodność i jednomyślność z Duchem zawartym w Biblii.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @
  JESZCZE TAKA MAŁA SPRAWA...

  Adamus, zadaj sobie pytanie, czy zapodany przez Kerena, ''APOKRYF'' , jest zgodny z twoją myślą, nauką, przeświadczeniem i zgodnością co do Nauk Biblijnych, jeśli tak, to nie mów już więcej że to APOKRYF.

  P.s. Mały przykład, wszyscy ci którzy odrzucają LISTY PAWŁA i nie traktują go jako apostoła Pana Jezusa, dla tych ludzi, jego listy są właśnie apokryficzne, bo to oni którzy nie mają Ducha wystawili mu takie ślepe świadectwo.

  Tak więc, apokryf czy nie apokryf o tym decyduje tylko ten człowiek, który ma Ducha Pana Jezusa.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jacek Boki
  WPROWADZAJĄ NAS W BŁĄD, SPECJALNIE...

  Choćby spawa dinozaurów, przecież one żyły za czasów Noego, a piramidy, kto budował, na to wszystko jest odpowiedź, tylko że jest to skrzętnie chowane, by się nie wydało , że ŹLI ANIOŁOWIE, zasiedli na ziemskich pagórkach i to oni...

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Adamus...
  BŁĄD: POWYŻEJ NAPISAŁEM:

  "Warto zadać inne pytania: Kto miał prawo odrzucić niektóre Apokryfy jako niebiblijne? Czy gdyby znalazł się List do Laodycejczyków o którym mówi Apostoł Paweł w Liście do Kolosan 1/16 to również należałoby go odrzucić tylko dlatego, że odnalazł się wiele lat później?".

  Oczywiście chodzi o List Apostoła Pawła do Kolosan 4/16 a nie 1/16!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 00:27:19
  Fakt , Biblia przez te tysiące lat tak została ukształtowana , że te kolejne unowocześnienia przekładu wprowadziły w zasadzie korektę . Dlatego uważam, że im starszy przekład tym lepszy , choć Duch Prawdy i tak nas dobrze poprowadzi i będziemy w stanie zdemaskowac każdą pułapkę .
  A ja do tego co napisałaś dorzucę Ks. Kronik 29 , 29-30

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY