Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

MURY JERYCHA – List do Róży!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kłamstwo powielane tysiące razy nadal jest... kłamstwem!

 

 

 Witaj!


Przeczytałem jeszcze raz mój komentarz skierowany do Ciebie i nie wiem doprawdy, w którym miejscu miałbym zrobić ten niezdarny kęs w Twoją kostkę. 
Przyznam się, że gdy byłem mały to Swoją Mamę często w kostkę gryzłem i z całym szacunkiem do Mojej Rodzicielki, zastanawiam się jak Ona mogła te moje kąsania znieść.


  Chrześcijaninem nie jestem, ponieważ wyraz ten ani razu w Piśmie Świętym nie występuje.  Moje zdanie na ten temat znajdziez pod adresem:


www.eioba.pl/a/2ieu/nie-jestem-chrzescijaninem

 

Jestem jednak uczniem Pana Jezusa Chrystusa, Ojcowskiego Syna!


 

Napisałaś: "Z tego co ja słyszałam to w tej kwestii nie ma wątpliwość, Jezus nie był Bogiem". 
Ja zaś odpowiadając Tobie w bardzo podobnym tonie, zauważyłem: 
"Z tego, co ja słyszałem i z tego, co przeczytałem w Świętej Księdze mogę spokojnie powiedzieć, że Pan Jezus Chrystus Był i Jest PANEM BOGIEM".


Wypowiedź swoją z kolei poparłem cytatami Biblijnymi, ponieważ poważnie traktując niejaką Różę, nie miałem zamiaru napisać cokolwiek "na odczepnego". 


W pewnej chwili odważyłem się przyrównać wiarę w Pana Boga do "cukru waniliowego".

Cel ten był zamierzony, ponieważ bardzo dużo ludzi myśli, że posiada w swoich kuchennych zasobach cukier waniliowy a tymczasem jest to cukier wanilinowy

Przykład ten pomógł mi stwierdzić, że jednak wiele milionów osób może się mylić a ja mogę mieć rację!

 


 
Idąc tą metodą porównawczą dodam, że mnóstwo ludzi odzywa się w sprawach wiary myśląc, że ma coś do powiedzenia a tymczasem te osoby robią podstawowe błędy, ponieważ nie sprawdzając u źródła "pewnych Biblijnych zapisów", powielają niezdarnie zdarzenia które nigdy nie miały miejsca.


 


Podam dwa, powtarzane w krzyżówkach lub w grach telewizyjnych banały.


"Królowa Saba odwiedziła Salomona".


Kłamstwo. Salomona odwiedziła królowa o nieokreślonym imieniu a pochodziła z królestwa Saby, lub jak kto woli z Królestwa Sabejskiego znajdującego się na południu Półwyspu Arabskiego.


I drugi przykład:


"Mury Jerycha upadły na dźwięk trąb".


Kolejne kłamstwo. Izraelici wielokrotnie trąbili obchodząc Jerycho. Jednak w pewnej chwili  na Rozkaz Pana Boga wznieśli potężny okrzyk i wtedy dopiero mury Jerycha runęły.


 

atem wielokrotnie sami ludzie ponoszą winę za brak znajomości tematu, ponieważ wolą powtarzać zasłyszane gdzieś kłamstwa niźli zapoznać się z tekstem źródłowym a że Pismo Święte w wielkiej swojej mierze tekstem źródłowym jest, to raczej powinna być sprawa bezsporna. 


Powinna być ale... hmm... dla niektórych ludzi nie jest.

 

Do udowodnienia "Pokoju w Toruniu" wystarczy parę zdań na jakimś dokumencie. 
Dziesiątki zdań określa pobyt Pana Jezusa w Ziemi Obiecanej ale przecież to za mało. 
Do odwzorowania jakiegoś historycznego etapu wystarczy "mrugnięcie okiem" jakiegoś Galla Anonima i już przyjmuje się ów zapis za pewnik.


A przecież tęgie światowe głowy dowiedziały się właśnie z Biblii o miastach, które, gdyby nie historyczny zapis w Tej Księdze, to byłyby nadal zakopane przez pustynny piasek. 


Dlaczego zatem Biblia nie jest traktowana jako tekst źródłowy, skoro historycy, czy inni naukowcy trzymając Ją w ręku przemierzali bliskowschodnie krainy i powtórzę, przy Jej pomocy odkrywali zapomniane miasta?


A może… Może Biblia nie pasuje wielu ludziom, ponieważ zawarte tam są Słowa, które poruszają ich sumienia? Może Słowa tam zawarte bombardują ich wnętrze, często wnętrze egoistyczne i złe?


 

   


Czy w takim razie Różo, to ja jestem hipokrytą, czy ktoś inny?  


 

Przeczytaj także Czytelniku jeśli zechcesz:


57kerenor.neon24.pl/post/125025,klamstwa-ktore-przybraly-postac-prawdy

 

 

 

KOMENTARZE

 • Witaj ...
  Masz dużo racji !! Cukier Waniliowy - Cukier Wanilinowy !!

  Biblia Gdanska
  1 A królowa z Saby usłyszawszy sławę o Salomonie i o imieniu Pańskiem przyjechała, aby go doświadczyła w zagadkach

  Biblia Warszawska
  10:1 A gdy królowa Saby usłyszała wieść o Salomonie opartą na chwale Pana, wybrała się do niego, żeby go doświadczyć przez stawianie trudnych pytań.

  Kwestia jednej litery i zmienia sens .

  Biblia przez te tysiące lat uległa takiej korekcie , przekształceniu i niekiedy manipulacji , że czytając trzeba być dość uważnym .

  Jednak Duch Prawdy , którego mamy dzięki ofierze Chrystusa jest tym Darem Łaski , który pozwala nam zdemaskować
  fałsz czy pułapkę . To niesamowity Dar od Boga !! ... i bez niego nie można odkryć Prawdy o Bogu Ojcu i Bogu Synu !!
  Nasz umysł i zdolność logicznego myślenia , na nic się nie zda . My mamy być ogołoceni jak gliniane naczynia , ogołoceni tak by w nas był tylko Chrystus . Nasze serce ma być takie jak serce Chrystusa . I ten Duch Odnowy gwarantuje to nam .

  Słowo pisane atramentem może zostać wyparte przez słowo pisane Duchem na naszych tablicach Serc Mięsistych .

  Wciąż obserwuję na swojej drodze do Boga sytuację , w której czytam Biblię i czegoś nie widzę . Po jakimś czasie , może kiedy przychodzi pełnia czasu , łuski spadają mi z oczu i Eureka - dostrzegam coś czego przedtem tam właściwie nie było . Tłumaczę to jak działanie Ducha .

  Ks.Apokalipsy

  Chrystus mówi ;

  3:18 Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.  Właśnie , nabyć maści i złota u Chrystusa !!!


  Pozdrawiam serdecznie !
 • @57KerenOr
  Witam!
  Wielka szkoda i wielka strata dla ludzi , którym nie chce się otworzyć Pisma Świętego i sprawdzić co tam jest napisane . A przede wszystkim największą stratą dla ludzi jest to , że nie chcą oni iść do Pana Jezusa aby mieć żywot i nie chcą oni / ludzie / modlić się do Zbawiciela , Boga i Największego Arcykapłana , którym jest Pan i Bóg , Jezus Chrystus , umiłowany Syn Boga Ojca .

  Keren , tych przykładów , ludzkiej bezmyślności i powielania błędów usłyszanych przez innych jest bardzo dużo . No ale ludziska wolą być oszukiwani przez swoich nauczycieli , którzy wprowadzają miliardy ludzi w błąd , a na dodatek głoszą im naukę ludzką , która to nauka ludzka nie ma nic wspólnego z Prawdziwą Wiarą w Pana Jezusa i z Prawdziwą Nauką Bożą .

  A szkoda , wielka szkoda , no bo przecież Zbawienie jest tak blisko , bardzo blisko, można rzec na wyciągnięcie ręki ! Wystarczy pokłonić się Zbawicielowi Panu Jezusowi i poprosić Go o przebaczenie swoich grzechów i błędów . Wystarczy poprosić Pana Jezusa o pomoc i zrozumienie Jego Nauki Świętej z którą przyszedł tu na ziemię aby Zbawić świat i uratować rodzaj ludzki .

  A przecież , Bóg Ojciec dał ludziom Potężnego Boga. Bóg Ojciec w swojej Wielkiej Mądrości Ustanowił Tylko Syna Swego Panem, Bogiem i Władcą Zbawienia.

  I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni . Dzieje Apostolskie 4,12 .

  BÓG OJCIEC , DAŁ LUDZIOM TYLKO SWOJEGO SYNA .

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne . Ew. Jana 3,16 .

  A ja radzę każdemu , aby wykonywać i przestrzegać Wolę Boga Ojca , tak bądźmy posłuszni Ojcowskiej Woli , aby nic złego nas nie spotkał i aby nasza sprawiedliwość świeciła jak słońce w południe .

  Ojcowski ROZKAZ brzmi dokładnie ; Ten Jest Syn Mój Umiłowany , Którego Sobie Upodobałem JEGO SŁUCHAJCIE ! Ew. Mateusza 17, 5 .

  Tak , i Jego słuchajcie , i Jego słuchajcie , i Jego słuchajcie nikogo innego . I tak zadecydował Bóg Ojciec , aby ludy ,narody i języki służyły tylko Panu Jezusowi nikomu innemu !!!!!


  Pozdrawiam.
 • @57KerenOr Jassy!
  JEDNYM PRZESZKADZA PAWEŁ A...

  Napisałeś Keren:


  //Dlaczego zatem Biblia nie jest traktowana jako tekst źródłowy, skoro historycy, czy inni naukowcy trzymając Ją w ręku przemierzali bliskowschodnie krainy i powtórzę, przy Jej pomocy odkrywali zapomniane miasta?

  A może… Może Biblia nie pasuje wielu ludziom, ponieważ zawarte tam są Słowa, które poruszają ich sumienia? Może Słowa tam zawarte bombardują ich wnętrze, często wnętrze egoistyczne i złe?//

  No ja bym osobiście był za stwierdzeniem że Biblia ludziom przeszkadza, zobacz choćby osoba apostoła Pawła, zresztą o czym my mówimy, większość wyznań nie naucza zgodnie z Naukami Pana Jezusa to dlaczego mieliby zaufać Pawłowi!?

  To co oni robią, robią dla własnych potrzeb, Biblia traktowana jest w sposób wybiórczy !

  Dlatego śmiało można by im przypisać słowa: ''mają oczy a nie widzą, mają uszy a nie słyszą''.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • Odpowiedz mi
  Jak mogły mury Jerycha runąć, jak ich wcale nie było. Jerycho było nie ufortyfikowane.
 • @goat
  OCZYWIŚCIE ŻE NIE BYŁO...

  Skoro mury Jerycha runęły, to już nie było to miasto ufortyfikowane.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @goat
  JERYCHO I JEGO NOWE FUNDAMENTY!

  Jerycho, podobnie jak ówczesne państwa – miasta, posiadało swoją bramę wjazdową, którą zamykano z chwilą nastania ciemności, (Księga Jozuego 2/5)! Jeżeli była brama wjazdowa to musiał okalać ją mur. Większy lub mniejszy ale... jednak!


  Jak podaje zapis historyczny w Księdze Jozuego, "Jerycho było silnie umocnione i zamknięte przed Izraelitami. Nikt nie wychodził ani nie wchodził'. (Księga Jozuego 6/1)! Nie wiem na jakiej podstawie ów zapis miałby być odrzucony? To nie tylko bezczelność by była ale kompletna ignorancja faktu zapisanego w Biblii! W ten sposób patrząc najlepiej usuńmy wszystkie historyczne zapisy znalezione w Biblii ponieważ naukowcy póki co jeszcze nic nie znaleźli. A owszem znaleźli i wiele miejsc na Bliskim Wschodzie odkryli "z Biblią w ręku".

  To, że kilku archeologów nie mogło poszukać ruin muru to doprawdy jest ich problemem! Być może nie dostrzegli owych resztek fundamentów albo szukali... nie w tym miejscu! Za dziesięć lat nasza dyskusja w tym względzie może okazać się zupełnie bezowocna bo Pan Indiana Jones coś znajdzie oczywiście nie przepraszając za dawną pomyłkę!

  Zatem Jerycho istniało i było obwarowane murami. Jednak bardzo ważną sprawą jest to, że miasto to po zdobyciu go przez wojsko Jozuego nie było natychmiast... odbudowane. (Jozue 6/26)!

  Dopiero wiele, wiele lat później, a było to za czasów króla izraelskiego Achaba, zostało Jerycho odbudowane. (1 Księga Królewska 16/34).

  Zatem to odbudowane Jerycho nie było tym samym, które zdobyte zostało przez Jozuego. Jak wyglądało? Któż to wie?! Czy miało mury wysokie czy niskie? A skąd ja i panowie archeolodzy mogą o tym wiedzieć? Z opisu wynika, że fundamenty miasta założone zostały od nowa... I to wszystko!

  Wpis Grzegorza:

  "Skoro mury Jerycha runęły, to już nie było to miasto ufortyfikowane". Hmmm... To bardzo ciekawe zdanie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 00:31:15
  Waszym wykadnikiem historycznym jest żydobiblia, jednak prace archeologiczne mówią że ten mur zdmuchneło by pierdniecie komora, nie potrzeba było trąb
 • @goat
  ?

  No widzisz goat, gdy nie masz żadnych argumentów, to zaczynasz się denerwować. Taka z Tobą dyskusja!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr i inni!
  ZOBACZCIE ILE...

  Proszę zobaczyć ile wystarczy by człowieka oszacowano, ile wystarczy by człowieka zważono, ile cierpliwości trzeba mieć by takie bzdury które pisze GOAT wysłuchiwać.

  Żuczki wierzgające przeciw ościeniowi, nie mają nic na swą obronę dlatego mieszkająca w nich głupota, ma tylko jedno zadanie, demaskować ich!

  Najciekawsze GOAT jest to, że ty sam nie masz żadnego wokoło siebie ''zbudowanego muru'' a padłeś bez tego twojego przysłowiowego, pierdnięcia.

  Cóż , dobrym sposobem na nerwicę, jest meliska.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 15:40:34
  Właśnie o to chodzi że mam argumenty czysto naukowe, archeologiczne. Nie to co jest zapisane w żydobibli, bo tam napisana jest z małymi wyjątkami historyczna ściema. Przykład pierwszy z brzegu:wyjście żydów z Egiptu
 • @60grzegorz 16:14:08
  Ty chyba za to dużo palisz marychy i dla tego coś ci się zdaje, tylko nie wiesz co.
 • @goat
  TE TWOJE ARGUMENTY NAUKOWE...

  To ty sobie schowaj pod poduszkę, zacznij czytać coś poważnego i tak jak mówię, meliska, meliska.

  Bo w twych wypocinach widać jak się pocisz.

  A co do marychy to nie muszę wspomagać mózgu by normalnie pracował ale skoro tobie pomaga, to sobie bierz, ale czy tak naprawdę pomaga to bym nie powiedział!

  To by było tyle, zresztą nie będę się zniżał do twojego poziomu, więc żegnam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY