Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ŻAŁOSNY CEMENTOWY CZŁOWIEK !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żaden z nich Panie Boże nie jest podobny do Ciebie. Pogańskie bożki mają oczy a nie widzą i ślepe są tak jak ich twórcy!

 

Gdzieś przeczytane:


"Jan Paweł II, na Placu Zwycięstwa w Warszawie 2 czerwca 1979 r. wołał, nie mówił, ale wołał podniesionym głosem:I wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja - Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!".


akiego ducha przywoływałeś papieżu Janie Pawle II? Kogo zapraszałeś do ziemi między Odrą a Bugiem?


Od setek lat na rozstajach Polskich dróg stoją milczące figury i obrazy. Gdy się zakurzą, biorą ludziska wodę, mydło i szczotę, i szorują im nosy i uszy, ponieważ żaden ten ich święty nie potrafi zrobić tego sam. Czasami idąc do pracy pokłonią się kukle z gipsu szepcząc po cichu jakieś prośby.
Jednak ten biedny ich kamienny pośrednik nie może podnieść ręki na powitanie przechodzącego. 
Niestety ma je za ciężkie a i jak się wydaje posiada także i serce z kamienia.


 

Stoi sobie gipsowy czy cementowy człowieczek na cokole i smutno mu. Widzi jak matka całuje dziecko. Widzi chłopaka, który pieszczotliwie potargał włosy dziewczyny.
Widzi też jakiegoś człowieka w sutannie, który nie wiedząc czemu kropi go parę razy wodą

Kiedyś miał cementowy człowiek towarzystwo. 
Po drugiej stronie ulicy stał jakiś obraz, zatem mógł człowieczek urobiony z cementu patrzeć na kobietę podobną do niego, bo nieruchomą. Stała tak wiele lat.Pewnego dnia z jej nosa farba zeszła i jego znajomą wrzucili do jakiegoś samochodu. Teraz stoi tam budka z piwem. 


Człowieczek sobie myśli, że przecież jego oczy składają się z cementu i odrobiny piasku, a jego źrenice pięknie kiedyś wyrzezał rzeźbiarz. Niestety nie potrafił nigdy zagadać do swojego twórcy, a szkoda, bo miałby mu wiele do powiedzenia:

A to, że katoliczka Stasiakowa zdradza męża z Izydorem, a to, że słyszy ciągłe bluźnierstwa i wyzwiska pod swoimi sztywnymi nogami, a to, że ludziska bluźnią Samemu Panu Bogu, a potem skuleni idą do kościoła, a to, że jakiś nieznany mu mężczyzna w sutannie ciemną nocą odwiedza Helenkę z drugiej strony jeziora a potem całuje jakieś dzieci na pożegnanie.


Widział też kiedyś cementowy człowiek jak dziewczynka jakaś czekając na autobus siedziała w budce na przystanku.
Usiadł przy niej młody mężczyzna. Cementowy człowiek już go kiedyś zauważył jak dwa, czy trzy razy pokropił go wodą.
Dziewczynka popłakała się, gdy ten zły człowiek z przystanku, chwycił ją i zaczął lubieżnie przyciskać.Na rozstaju naszych dróg od wielu pokoleń stoją martwe pomniki. Jednym dano imię "Maria" innym "Józef`", a na innych sam pan bóg podobno jest.
Stoją sobie zakurzone i bez ducha w sobie. Nie mogą chodzić, ruszać rękami, śmiać się, ani napić się piwa z pobliskiej budy.
Stoją żałosne i mokną na deszczu, a czasami jakiemuś przelatującemu ptaszkowi zdarzy się zrobić coś im na głowę!

Ten, który przywoływał jakiegoś ducha na Placu Zwycięstwa, również stoi na cokole!
Przelatujące ptaki mimochodem zatem zrobią to, co robią jak zwykle przelatując nad pomnikami.


   Przez całe swoje życie ten sztywny, cementowy człowiek namawiał ludzi by Ci modlili się do Marii, choć to nie jest zgodne z Wolą Pana Boga, Który tylko Syna Swego ustanowił Pośrednikiem pomiędzy między Sobą, a ludźmi. Przez całe swoje życie ów sztywny ludzik  łamał Boże Przykazania. Zmieniał je i dostosowywał do własnego, cementowego widzimisię. W moim kraju ten sztywny, kamienny i bezduszny twór traktowany jest jak bożek, jak bóg.

 

A to przecież cementowy bałwan jest tylko i to wszystko! Nie ma w nim miłości ani nienawiści. Nie czuje zimna ani gorąca. Nie potrafi sam zmyć z siebie tego co przelatujący nad jego głową ptak pozostawić raczył!

 

 

Kim jesteś żałosny kamieniu? Kim jest ten, który cię utworzył i wsadził tam gdzie sam wejść nie potrafiłeś? Bałwan stojący na cokole i jego pan... Bałwan stojący na cokole i jego twórca...

Pewnego dnia, tenże niemający ducha w sobie kamień, powiedział:


"I wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja - Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!".


Kogo wzywałeś na Polską Ziemię Janie Pawle II, sztywny, cementowy człowieku z granitowego cokołu? Jakiego boga przywoływałeś?

Ja wiem jakiego...  
Tego, któremu przez całe swoje życie na kolanach służyłeś, bezdusznego i niewrażliwego, który wyniósł się nad niebiosa i wystąpił przeciwko Stwórcy Nieba i Ziemi.

To jego zapraszałeś, tamtego, czerwcowego dnia. Jego - Twojego pana!

 


 

Od setek lat na rozstajach Polskich dróg stoją milczące figury i obrazy. Gdy się zakurzą, biorą ludziska wodę, mydło i szczotę, i szorują im nosy i uszy, ponieważ żaden ten ich święty nie potrafi zrobić tego sam.

 

Żaden z nich Panie Boże nie jest podobny do Ciebie. Pogańskie bożki mają oczy a nie widzą i ślepe są tak jak ich twórcy! Mają uszy a nie słyszą. Mają nogi a nie potrafią sami dać ani jednego kroku!

A na ich głowach siadają ptaki i robią to co ptaki robić na ich głowach są zmuszone! Tak, po prostu, nie inaczej!

 

 


KOMENTARZE

 • Cześć!
  Tak. Taką wartość ma "Nieśmiertelne Życie" jak mówi Apostoł Pana Jezusa Chrystusa Paweł.
  Daję pięć za poruszanie spraw Bożych.
  Ale jak pozwolisz na odrobinę krytyki to pod względem artystycznym pierwsza część lepsza niż druga. No ale nadrabiasz tą ptasią kupą ;-)
  Zwalczać materializm pełną parą. Tak trzymaj.
  Pozdro.
 • dzięki za odbanowanie
  "Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! (17) Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: Ratuj mnie, boś ty bogiem moim! (18) Tacy nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż mgłą przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. (19) Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi" (Iz 44:16-19 BT)
 • Mam pytanie:
  Czy to prawda że Bóg stworzył człowieka na swoją podobiznę?
 • Zgubne skutki bałwochwalstwa ;
  Do wszystkich tu czytających ;

  tak powiedział Pan Jezus ;

  Ale szukajcie najpierw KRÓLESTWA BOŻEGO i sprawiedliwości jego , a wszystko inne będzie wam dodane . Ew. Mateusza 6,33

  Autor postu napisał ;
  //Żaden z nich Panie Boże nie jest podobny do Ciebie. Pogańskie bożki mają oczy a nie widzą i ślepe są tak jak ich twórcy! //

  Oczywiście , że są to tylko zimne kamienie , które nic nie znaczą ;

  Wymyślenie bożków to zródło wiarołomstwa , wynalezienie ich to zatrata życia . Nie było ich na początku i nie będą istniały na wieki . Zjawiły się na świecie przez ludzką głupotę , dlatego sądzony im rychły koniec . Księga mądrości 14 , 12-21 . Proponuje przeczytać całość o skutkach i zródłach bałwochwalstwa .

  Tak zgubne są skutki bałwochwalstwa ;

  I nie dość , że zbłądzili co do poznania Boga , ale ponadto żyjąc w wielkim zamęcie niewiedzy , to tak wielkie zło nazywają pokojem . Kult bożków , niegodnych nazwania , to początek , przyczyna i kres wszelkiego zła . Również proponuje przeczytać całość . Księga mądrości 14,22 – 31 .

  Tych przykładów bałwochwalstwa w Piśmie Świętym jest o wiele więcej , ja napisałem tylko parę przykładów . I proponuję każdemu człowiekowi , aby zawrócił do Pana Jezusa i poprosił go o pomoc .

  Ukochany Bóg Ojciec , posłał do ludzi tylko swojego Umiłowanego Syna , Pana i Boga , Jezusa Chrystusa , nikogo innego .

  Dlatego też Bóg wielce GO wywyższył i obdarzył GO imieniem , które jest ponad wszelkie imię . Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi , i pod ziemią . List Pawła do Filipian 2,9-10 .

  Pokłon należy oddawać Panu Jezusowi , a nie zimnym kamieniom , czy figurom z gipsu , drewna czy kamienia . Kto z ludzi im się kłania ten popełnia grzech i nie wykonuje Woli Boga Ojca .
 • @Hades
  BYĆ MYŚLI CHRYSTUSOWEJ!

  Zapytałeś: "Czy to prawda że Bóg stworzył człowieka na swoją podobiznę?".

  Oczywiście, lecz bez dwóch zdań nie chodzi tutaj o cechy zewnętrzne! Podobieństwo ta raczej było bardziej duchowe niż cielesne. To doskonałe podobieństwo, to doskonałe odbicie Boskiej Chwały stracił człowiek z chwilą grzechu Adama i Ewy a odzyskał je gdy narodził się do Nowego Życia w Panu Jezusie Chrystusie!

  Innymi słowy:

  Gdyby nie Śmierć Pana Jezusa na krzyżu, to człowiek nigdy nie miałby możliwości powrotu do tego co... stracił! Ani Adam, ani prorocy ani nikt inny!

  Biblia Warszawska podaje, że Pan Bóg stworzył człowieka na Swój "Obraz"... (Księga Rodzaju 1/27)!

  Jeszcze inaczej: Pan Jezus jest Dokładnym Odbiciem Ojcowskiej Chwały a człowiek ma być odbiciem Chwały Pana Jezusa!

  Ciekawie to tłumaczy Apostoł Paweł pisząc o uczennicach i uczniach Chrystusowych:

  "(16) Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? ALE MY JESTEŚMY MYŚLI CHRYSTUSOWEJ".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 2/16 Biblia Warszawska

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Gdybym miał podsumować jednym zdaniem to napisałbym tak:

  Jeżeli człowiek jest "Myśli Chrystusowej" to jest stworzony na Jego Obraz!

  Takie jest moje zdanie na ten temat choć być może Twoje pytanie było pytaniem takim trochę przekornym... Ty wiesz najlepiej!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • bida
  poznaje się głupiego po mowie (pisaniu) jego.

  P. S.
  Nie grzesz przeciw Duchowi Świętemu bo ten grzech nie zostanie dopuszczony (poszukaj sobie w ewangelii tekstu źródłowego).
  Nie piszę tego by straszyć ale aby upomnieć.

  Miłego dnia - proponuję wyjść do parku lub na plażę
 • @Qivi
  NIE PISZ BANIALUK...

  Nie pisz, czegoś , czego nie rozumiesz.

  A jeśli już chcesz kogoś upomnieć, to pisz zgodnie z Biblią a nie wzoruj się na katolickich świerszczykach!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY