Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 3262 komentarze

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

DOM ZAŁOŻONY NA SKALE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli będziemy trwali w Synu Boga Ojca, a On w nas, to żadną miarą nie zaleje nas "potop"!

 

Leopold Staff napisał kiedyś ciekawy wiersz.


Przypomnę go tutaj:


"Budowałem na piasku
I zwaliło się.
Budowałem na skale
I zwaliło się.
Teraz budując zacznę
Od dymu z komina
". 

Nie mam oczywiście zamiaru dywagować o tym "co autor miał na myśli", ponieważ myśli piszącego ten fragment mogły biec w różnych kierunkach, jak to myśli poetów, pisarzy czy malarzy biegną.


W szkole, parę już lat temu, także go "rozbieraliśmy na części pierwsze", (oczywiście rozbieraliśmy nie Staffa tylko jego wiersz) ale pozwolę sobie tutaj zinterpretować ową pracę na swój sposób.

 


 

Często ludzie szukają ukojenia i spokoju w różnych miejscach i w różnych grupach społecznych, w polityce, czy przykładowo także w jakiejś religii! Jednak po pewnym czasie znużeni codziennością i bez nadziei w sercu dochodzą do wniosku, że ich życiowy cel jest inny. Nie mając wytyczonej twardej drogi, znowu wpadają w sidła codziennego marazmu.


To swoiste budowanie na piasku, bez wyraźnych, trwałych podwalin, przechodzi różne fazy.
Pamiętam znajomych, którzy myśleli, że uwierzenie w Zbawiciela, przyniesie im jakiś efekt materialny. Myśleli, że rozpoczęli właśnie budowanie swojego życia na Prawdziwej Skale.

 

ednak i ten świat im się zawalił, ponieważ nie posiadali w sercu wiary i miłości do Pana Jezusa i do Boga Ojca. Ich budowla zawaliła się, nie dlatego, że budowla wzniesiona na Prawdziwej Skale może się zawalić. O, nie!
Ich świat zawalił się, ponieważ stracili cierpliwość i nie chcieli czekać! Nie chcieli być wierni. Przegrali! W ich sercach, nie było zawołania: "Przyjdź Panie Jezu!". W ich sercach nie było nadziei.


Obecnie, no cóż, obecnie ich świat runął całkowicie. Swoją codzienność budują na ulotnym dymie z komina, który miotany wiatrem, przenoszony jest to tu to tam, by w końcu rozwiać się w nicość. 

Wiersz Leopolda Staffa jest ciekawy, to trzeba przyznać, ale nie do końca prawdziwy!


eżeli będziemy budowali swoje życie na podwalinie skalistej, na Naukach Pana Jezusa i oddamy Mu swoje serce, trzewia i całe nasze jestestwo, to niemożliwością jest by ten dom runął!  
Jeżeli będziemy trwali w Synu Boga Ojca, a On w nas, to żadną miarą nie zaleje nas "potop" ani nie dosięgnie spadający "deszcz ognia i siarki".


Jednak, (a chcę tutaj być dobrze odebrany), jednak – powtórzę- lepiej dla niektórych by było, gdyby ten dzień "opóźnił swoje przybycie".  Dlaczego? Odpowiada na to zagadnienie starotestamentowy prorok Amos w rozdziale nr 5. Pozwolę sobie ten fragment przytoczyć:

 

"(18) Biada wam, którzy z utęsknieniem oczekujecie dnia Pana! Na cóż wam ten dzień Pana? Wszak jest on ciemnością, a nie światłością. (19) To tak, jakby ktoś uciekał przed lwem, a spotyka niedźwiedzia; a gdy wejdzie do domu i opiera rękę o ścianę, ukąsi go wąż. (20) Zaiste, dzień Pana jest ciemnością, a nie światłością, mrokiem, a nie jasnością". 

Pomimo wszystko, owa Arka dająca wybawienie z "wód potopu", jest przygotowana dla tych, którzy nadziei nie stracili, którzy nadal ufają swojemu Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi. Dla mnie, On Jest nadzieją i… Arką! Tylko Jego, Bóg Ojciec nam dał!KOMENTARZE

 • PRAWDZIWA SKAŁA !!!!
  Dla człowieka prawdziwie wierzącego liczy się tylko prawdziwa skała , oczywiście jest nią posłany przez Boga Ojca do ludzi , Pan i Bóg Jezus Chrystus . I na tej skale jest budowane Boże Zgromadzenie ludzi wywołanych z tego świata . Społeczność Boża jest budowana dzięki Łasce , Miłości , Mocy i Potędze Pana Jezusa , a nie dzięki jakiejś organizacji , religii czy wyznania zarejestrowanego tu na ziemi .

  I to cała prawda Boża , to Pan Jezus jest skałą odrzuconą przez ludzi , którzy budują swoją wiarę na piasku czy dymie z komina , a Naukę Bożą i Wolę Boga Ojca mają za nic . Prawdziwą Skałą jest Pan Jezus i Prawdziwa Społeczność Boża jest budowana Na Zbawicielu Panu Jezusie , a nie na jakimś wyznaniu , religii , organizacji wyznaniowej, bo tak zdecydował Pan Jezus i Bóg Ojciec .

  Dobrze napisał keren57 i ja się z tym zgadzam , oczywiście zgadzam się z Panem Jezusem , bo to jest Jego Nauka Święta i jest to Jego Prawo i jest to Wola Boga Ojca , a nie ludzi czy jakieś organizacji czy wyznania lub religii ;


  // Jeżeli będziemy budowali swoje życie na podwalinie skalistej, na Naukach Pana Jezusa i oddamy Mu swoje serce, trzewia i całe nasze jestestwo, to niemożliwością jest by ten dom runął! Jeżeli będziemy trwali w Synu Boga Ojca, a On w nas, to żadną miarą nie zaleje nas "potop" ani nie dosięgnie spadający "deszcz ognia i siarki". //


  Tak i na tej skale ja też chcę budować swoje życie i prawdziwą wiarę w Pana Jezusa , którego nam ludziom dal ukochany Bóg Ojciec .
  Tak i tak , któregoś dnia wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej dowiedzą się prawdy na kim była budowana Społeczność Boża , wtedy bardzo wielu będzie zdziwionych .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY