Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 3365 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

ANI KRZTY WIEDZY BIBLIJNEJ! SAMA HEREZJA KRZYSZTOFIE JAW!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie znasz nawet w najmniejszym stopniu Nauk Nowego Testamentu!

 

Co jakiś czas piszesz tak bzdurne artykuły, że po prostu głowa puchnie. Ostatnio napisałem do Ciebie z powodu głupot wypisanych w Twoim wcześniejszym elaboracie. Mój wpis Czytelnik znajdzie pod adresem:

 

https://57kerenor.neon24.pl/post/149654,kpisz-sobie-krzysztofiejaw-z-woli-boga-ojca

 


 

Teraz znowu „wysmyczyłeś” kolejne frazesy niezgodne z Nauką Pana Jezusa oraz z Rozkazem Boga Ojca!


acznę od normalnego, jeśli o Ciebie chodzi, stwierdzenia: Nie znasz nawet w najmniejszym stopniu Nauk Nowego Testamentu. Dość powiedzieć, że w Twoim nowym wpisie nie potrafiłeś udokumentować nawet maluśkim cytatem tego, że wolno Ci ruszać w pielgrzymkę do miejsca gdzie pierwej oddaje się cześć stworzeniu zamiast Stwórcy.

 

Twoją wątpliwej jakości pracę można zauważyć pod adresem:

 

https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/151113,moje-pielgrzymowanie-na-jasna-gore-1

 

  Ale skoro pragniesz na tym Portalu wnieść nutkę prawdy, to najpierw o nią  się postaraj! Bóg Ojciec rodzajowi ludzkiemu dał tylko i wyłącznie własnego Syna. To Syn Boży umarł na krzyżu i Jemu należą się podziękowania.

 

Cytat nr 1:


(16) Albowiem tak  Bóg  umiłował świat, że  Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”. 

 

Ewangelia według Jana 3/16

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

 

Bóg Ojciec „Syna swego jednorodzonego dał”  a nie Marię!

 

Ani Bóg Ojciec ani Syn Boży nawet jednym małym westchnieniem nie stwierdzili, że Maria na drodze zbawienia zajmuje jakiekolwiek szczególne miejsce! 

uż kompletną ignorancję wykazujesz gdy piszesz:  Zresztą wszyscy pielgrzymi idą z jakimiś intencjami i prośbami do Matki Bożej, o wstawiennictwo do jej Syna”.

 

Zatem kto mas rację Krzysztowie: Bóg Ojciec, który daje rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna, czy szarlatańska nauka katolicka, która wciska ludziom bajki stwierdzająć, że Maria musi się wstawiać za rodzajem ludzkim u stóp Pana Jezusa? Nawet nie wspomnę tutaj o tym, że Maria zgodnie z Prawem Bożym nie żyje... Nie wspomnę ani jednym słowem!

 

Cytat nr 2 o Panu Jezusie:


 (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem  nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”.

 

Dzieje Apostolskie 4/12

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

 

atem Bóg Ojciec  nie dał ludziom żadnego innego Imienia oprócz Imienia Jego Syna! Maria wstawia się za rodzajem ludzkim u Pana Jezusa? Występujesz tym stwierdzeniem bezpośrednio przeciwko Bogu Ojcu i kpisz sobie z Jego Rozkazów!

 

Cytat nr 3:

 

Pan Jezus powiedział:


(39) Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (40) ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot”.

 

Ewangelia według Jana 5/39, 40

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska 

Tak Krzysztofie: Najpierw jest pielgrzymka do Częstochowy, potem modlitwa do papieża Jana Pawła II a potem... ewentualnie choć niekoniecznie parę słów do Syna Bożego. Nie, źle napisałem, przecież do Syna Bożego w Twoim imieniu wstawia się Maria... He, he! Cio Wy za herezje głosicie, to już głowa puchnie!


KOMENTARZE

 • Autor
  Witam Pana

  Znam Pana opinię o Matce Bożej, ale pozwoli Pan, że jednak pozostanę przy swoim. Wstawiennictwo nie oznacza uważania Matki Bożej za równą Bogu czy Jezusowi Chrystusowi. Każdy hierarcha KK potwierdzi moją opinię.

  Wstawiennictwo jest niczym więcej jak prośbą skierowaną do Jezusa poprzez Matkę Bożą, podobnie jak o wstawiennictwo można prosić Wszystkich Świętych Kościoła.

  Matka Boża jest tu jednak wyjątkowym obszarem wiary, bo jest Matką samego Boga Jezusa Chrystusa i to Bóg Ojciec ją wybrał, aby porodziła Syna Jego. Musiał więc być przekonanym, co do takiej decyzji.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  OBRAŻASZ BOGA OJCA I JEGO SYNA! NIE SŁUCHASZ ICH NAUK TYLKO WYMYSŁÓW LUDZKICH!

  Cała rzecz polega na tym, że robisz zasadniczy błąd polegający na tym, że ufasz własnym przeżyciom a nie masz najmniejszego zamiaru sprawdzić Twoich stwierdzeń z Nauką Pana Jezusa Chrystusa "czy tak się rzeczy mają"!

  No i by nasza rozmowa miała jakieś "ręce i nogi" to nie wymyślaj czegoś czego nie napisałem ani nawet nie zasugerowałem. Nigdzie nie wtrąciłem uwagi, iż uważacie, że Maria jest równą Bogu. Jednak bez dwóch zdań tak się zachowujecie!

  No tak, oczywiście, że każdy hierarcha katolicki mówi to o czym naucza katolicka nauka. Nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi...

  Jednak ja myślałem, że twoja odwaga sięgać będzie "wyżej". Mógłbyś napisać, że potwierdzasz to co powiedział Pana Jezus lub Bóg Ojciec a TY pokładasz nadzieję w hierarchii dlatego piszesz niezgodnie z Nauką Biblijną!

  Napisałeś:

  "Wstawiennictwo jest niczym więcej jak prośbą skierowaną do Jezusa poprzez Matkę Bożą, podobnie jak o wstawiennictwo można prosić Wszystkich Świętych Kościoła".

  I znowu wklejasz tutaj jakieś farmazony bez podania cytatu Biblijnego! I nie kłam! To że Maria została wybraną kobietą by urodzić Syna Bożego nie oznacza tego, że Bóg Ojciec przeznaczył ją do odbierania od człowieka hołdów! Znowu herezje piszesz! Jak zwykle zresztą!

  Myśl trochę i na poparcie swoich zdań podaj cytaty Biblijne bo jak na razie strzelasz z kapiszonów!
  Jeszcze raz przypomnę co powiedział Apostoł Piotr o Panu Jezusie:

  "(12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem  nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”.
   
  Dzieje Apostolskie 4/12
   
  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska

  Bóg Ojciec dał rodzajowi Adama i Ewy tylko i wyłącznie Swojego Syna!

  No i znowu nie piszesz prawdy mówiąc, że "o wstawiennictwo można prosić Wszystkich Świętych Kościoła".
  Ty po prostu całkowicie ignorujesz wypowiedzi Stwórcy!

  Cześć!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • @krzysztofjaw
  CHCIAŁBYM BYŚ NIE SŁUCHAŁ SZATAŃSKIEJ NAUKI!

  Napisałeś do mnie:

  "Pozwoli Pan, że jednak pozostanę przy swoim".

  No cóż, to jest w gestii Pana Jezusa Chrystusa, czy pozostaniesz przy swojej niezgodnej z Ewangelią nauce, czy też pewnego dnia Syn Boży zdejmie Ci bielmo z Twoich oczu i objawi Samego Siebie. Wtedy to będzie Jego Decyzja a tymczasem odrzucając polecenie Boga Ojca nie służysz Panu Jezusowi lecz... szatanowi! Wykonujesz jego polecenia i jego decyzje!

  Zatem Ty nie stoisz "przy swoim zdaniu" tylko "przy zdaniu szatańskim"!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • @57KerenOr
  JA DORADZAŁEM TEMU PANU...


  Napisałeś:

  //Zatem kto mas rację Krzysztowie: Bóg Ojciec, który daje rodzajowi ludzkiemu Swojego Syna, czy szarlatańska nauka katolicka, która wciska ludziom bajki stwierdzająć, że Maria musi się wstawiać za rodzajem ludzkim u stóp Pana Jezusa? Nawet nie wspomnę tutaj o tym, że Maria zgodnie z Prawem Bożym nie żyje... Nie wspomnę ani jednym słowem!//

  Ja już kiedyś na jego blogu, napisałem mu, by pisał sobie w sprawach świeckich, bo w duchowych sprawach, niech da sobie spokój.

  Tak, ja doradzałem mu, ale on woli bajki katolickie!

  Panie Krzysztofie , przestań pan słuchać kłamców, zacznij pan czytać Pismo Święte!

  A teraz przykład niesamowitej ''logiki cysorzy katolickich'', którzy nauczają swe ''pociechy'' tego, że Maria wyprasza łaski u Pana Jezusa!?

  Jest sprawą niezaprzeczalną że Zbawiciel jest Alfą i Omegą, wie wszystko i Jest tam, gdzie ktoś Go wzywa lub potrzebuje!

  Wyobraźmy sobie, że idę ulicą i spotykam mojego kolegę idącego ze swoją mamą . Ten kolega ma możliwość załatwienia mi pewnej bardzo ważnej sprawy. Kiedy dochodzę do nich i witając się, pytam jego mamę: Czy pani syn, nie załatwiłby mi sprawy na której mi bardzo zależy!?

  Tak to właśnie wygląda w wydaniu katolickim i nie tylko! SYN STOI OBOK A PETENT PYTA SIĘ MAMY, co za logika, co za kunszt taktu i życiowego obycia, aż ''pozazdrościć'' takiego rozumowania.

  Tak oto, w nieobyty sposób, człowiek który nie ma za grosz poczucia taktu, grzeczności i życiowego obycia, karze mamie w obecności syna dwoić się i troić , bo temu owemu, jednemu czy drugiemu człowiekowi, nie chce się bezpośrednio zwrócić do Syna!

  Z Nauk Biblijnych wiemy, że owej ''MAMY'' dawno już nie ma, więc skoro już nie ma, to do kogo odezwie się dany człowiek, skoro Syn został zlekceważony !?

  Tak oto, głupota ludzka, chodzi sobie w obecności razem z kpiarstwem , trzymając się wspólnie pod rękę i OBRAŻAJĄC NIEUSTANNIE ZBAWICIELA!

  P.s Czytając te opowiadania ich, Keren, nie sposób powiedzieć że Bracia Greem, mieliby poważną konkurencję, kiedy by dzisiaj żyli!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  KATOLICY NIENAWIDZĄ MARII!

  Witaj!

  Gdy piszesz, że Marii nie ma w Niebie albo gdy ktoś podaje przykład, powiedzmy podobny do Twojego to ludzie podświadomie zarzucają nam, że nienawidzimy Marii. A to przecież wybrana kobieta była i święta. Spotkała ją wielka Boża Łaska.

  Sama zresztą prorokowała o sobie, że ludy, narody i języki zwać ją będą "szczęśliwą między niewiastami". A tu patrz, ludziska nie zgadzają się z jej proroctwem. Ludziska mówią do Marii: „Nie masz racji kobieto, ty nie tylko będziesz według nas "szczęśliwą między niewiastami" ale również pośredniczką łask wszelkich a także królową Polski”.

  To ja chyba mieszkam na Saturnie, ponieważ Maria moją królową nie jest! Oczywiście rzekłbym, że kocham ją miłością historyczną jako siostrę w wierze i to wszystko!
  Zresztą – powtórzę – Maria nie żyje!

  Pytanie brzmi: Czy katolicy kochają Marię miłością historyczną? NIE! Katolicy uczynili z Marii bożka, przed którym padają na kolana. Czy Maria takich zaszczytów by pragnęła? Czy byłaby zadowolona. Nie, nie byłaby! Wręcz stojąc na jakimś podwyższeniu zagrzmiałaby rzucając swoje słowa prosto w pogan znad Wisły: "Przestańcie obrażać Boga Ojca i Boga Syna"!

  ***

  Dzięki za wpis! Mało tutaj jest tych, którzy bronią Prawd Bożych! Oj bardzo mało! Niektórzy piszą systematycznie a inni tak jakby od niechcenia raz na jakiś czas. Szkoda! Najwygodniej mają ci, którzy patrzą w ekran monitora, mogą COŚ napisać ale za bardzo to im się nie chce. Tacy trochę letni, ani zimni ani gorący!

  No cóż! Widocznie nie mają kompletnie nic do powiedzenia, ponieważ są bardzo słabi w wierze!

  PS

  Z pewnego punktu patrząc, katolicy nienawidzą tego co Maria powiedziała. Zatem z pewnego punktu patrząc katolicy nienawidzą Marii!

  Pozdrawiam!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TAGI

ULUBIENI AUTORZY